Geslaagden uit stad en streek MEESTERMIME door Rob van Reijn telefoontjes Hier ruikt 't als thuis Herman van Veen steunt onbekende kunstenaars MARKTEN Veiliger Sassenheim 01710-22244: LEIDSE COURANT WOENSDAG 26 JUNI 19741 Lelden Geslaagden Scholengemeen schap Louise de Collgny: Mavo-S: Bas Bennis, Wlm Deenen. Het- nl v. Drie, Clement Duljndam, Rob v. Dijke, Stef van Ekdom, Joke Er ades, Eric Hengsdljk, Ronnie Kets- lair. Richard Konings, Bennie Ouwe hand. Michel v.d. Rest. Llesbetb Smant, Johan Tummers, Ans Varke visser. Koen van VenetlC. Ben Voor. ham, Fred v.d. wijngaard. Dirk Zulddam. Mavo-4: .Tohn Abrahams. Katja Adriaansche. Hélène van Berge He negouwen. Joke Boodt, Henny Boom, Huub Boon, Marlon Broek hof. Marja Bronsgeest, Carly van Drie. Hans Ebellng, Hans Eeben Henk van Elk. Lisa Fllppo, Eelc" Geertsma, Joke Hartevelt, Roe) Helnrlch. Wilma Jansen. Jan Keil ser, Ingrld Klrsten, Tonny Lager man. Hannle Langezaal, Hennlo Mark. Dlny van der Nat. Aartjan Nooter, Janny van Polanen. Wilma Pracht. Monique Ridder. Ron Ro hljn. .Tan Schaafsma, Jetty Smol ders, Jan Snaterse, Yolanda Son A Hing, Lodi van Staveren Pieter de Goey. Havo: Mare Aronds. Yolanda Beek man, Richard van den Berg. Herrv Binnendijk. Ton van der Blom. Jokp de Boer. All-Mleke Bol. Kasper Bui gy, Fred van Dam. Ton van den Dop. Lla Freeke, Marjolein Goed- hart. Koos Gnnlag. Hans de Graat, Karin Gramkow, Frans Groeneveld Margreet Groesbeek. Llesbeth Haas broek. Trees Harlngsma. Tineke Hartevelt. Philip Hekman. Annette van den Heuvel, René van der Horst, Sletske van der Horst, Han neke Jansen, Geert Kliphuis, Erica Koolstra. José Langenberg. Fran» Leugerlng, Richard Mlttelmelier. R" Modderman. Corrle Muns. Marlann» Nleuwenhuls, Rov Parmentler. Adr) Piekaar. Wies Piso, Pieter van Po lanen, Rudle Portier, Judith Rlgter Coble Slebert. Pieter Sitsen. Ane Sterk. Annelou Terps atheneum: Maartje Bakker, Hlltje Ba- rendsen, Annet Boodt, Karen Brand Aaltje Burggraaf, Eric Haman. P.udl Kawllarang, Annemleke Kers. bergen, Frans van Loenhoud, WU Moerland. Marlou van den Oeve- Gusta Osseman, Hans Pardoer van Poelgeest, Mi Corn. Kerkvliet, Petrus van Klink Hendr. Loos. Theo v.d Meer, Geoi ge Termeulen, Maria den Haan, Hendr. Egberts. Josef Kouwenhovp. en Leendert Kroon, Petrus Bunnlk Cornells Holla, Arend v.d. Wilt, Cor nells de Vos, Jan van Schle, Hen drlk van Roon en Janny Rutlng r de ding 1 Oranlsatles) ln sam Stichting Muzl teur van de Zoetermeerse Muziek school. Uit Llsse slaagden; Kees Broekhof (dlpl. A) en Albert v Noort (A) leden van ,,Canlte 1 Tuba;", en L. de Bruin (A), Marcel Opstal (A) leden van „Trou moet Blljcken". Uit Noordwljk; Margreet v.d. Berg (C), Gonneke Groenewoud (A), Carla Heemskerk (A) Peter de Lange (A), C.v.d. Nleuwendljk (A), Maaike Verhoeven (A). leden van „Excelsior". Uit Warmond; A. den Dubbelden (A). C. Koeman (A). Ed win Kortekaas (A). Tony v. Nood (A). Peter de Vetten (A) J. J. v.d. Hulst (A). J. A. v. Moorsel (A), A. v. Schle (A). A. v. Tongeren (A), E. Wildenberg (A). G. de Winter (A), allen leden van St. Matthias" en Wil ma Ouwehand (C). H. de Zee (A) Alex Zwaan (Dl. Paula Zwaan (C). Allda Zwaan (A) en E. v.d. Lult (A) allen leden van „Warmonds Fanfare" Afgewezen drie. OEGSTGEEST In het psychlatrlscn ziekenhuis „Endegeest" te Ocgst- geest zijn geslaagd voor het diplo ma Ziekenverpleging B; A. J. W. van Alphen. M. A. Breeveld, J. P M. Bruin, J. M. van Putten. A. W. Smeenk, H. C. C. M. Strik, A. L. Tolsma. G. Vletter. P. C. J, van Aken, M. de Boer, J. van der Grijp, F. H. M. Hannlnk, F. A. Rlngellnk, N. de Vreugd. TER AAR Aan de L.H.N.O.-school „Maria Gorettl" te Langeraar slaagden dit Jaar voor het einddiplo ma de volgende leerlingen: T. diploma: Carla Dobbe, lm Charlotte Roberts met aanvullend T„ uit Ter Aar en Tineke van Ame. rongen uit Nieuwveen. HILLEGOM Aan de r.k. technische school St. Paulus In Htllegom zijn geslaagd: Dlplomn metnnl T-stroom: G. Hoogka mer. A. v. Kesteren, L. Korbee, J. Kamp, J. v. Loenen, M. Vermei). Diploma metaal Verhoeven, Berkel, M. Hageman. R. de A. v. Saase, P. Schrama, A. War merdam. H. Weljers, P. Wljers, J. v. Winkel, F. Zonneveld, R. v. Es. C. Rulghaver, J. Flipphl, C. de Klerk. L. v. Rooijen, P. Ruwaard, P. Scheepmaker, A. v. SteIJn, Ch. Balkenende, P. Lammers, H. v. d. s Groot, A. Lous, N. ten Bosch, P. Wolvers. C. v.d. Zwet, C. Jansen, N. Mens. J. Vonk, H. Akerboom. J. Medenbllk, W. Hulsebosch. Diploma Timmeren T-stroom: C. Eist- geest, J. Baak, G. Mesman, D. Ro- Bakki er, A. Kor tekaas, R. Hoekstra, J. Kleijhorst, P. v. Loon, A. TIJssen, P. Walraven, R. Hopman, J. Kamp, J. Kwint, R. Schutte, R. v.d. Vlugt. ïlploma Timmeren I.T.O.: E. Stroom- bergen, .B v. Bakol, H. Bemelman, J. Kortekaas, P. v.d. Ploeg, J. Zet- Posthumus der Refjden, Koen van Venetlé, Cor Verdoes. Paul Vogel sang, Henri Woelders. Llll Ye ER AAR Ann de Lagere Agrari sche School In Pappveer zijn ge slaagd i Vcrlaan uit Ter Aar. Uit Nlei Gerda van den Berg, Marga van den Berg. Fenny van den Berg. Emmeke de Groot. Anny Kouwenho ven, Ellen Rekelhof. Angela Lek uit Alphen aan de Rijn en Marja Wijfje ker, J. de E. Verhoe- Berg, A. Boogerd. R. Boogerd, E In, J. HHPHH Lamme: ers, W. Mesman, C. v. Roode. Diploma Motorvoertulgcntechnh stroom: E. Galjaard, L. Brugge. man, ,B Phillppus. M. Snijder. Diploma Motorvoertuigentechniek P- stroom: J. Adriaanse, C. Elfering, H. Homma, H. Kerkvliet, A. v.d. Velden, F. de Vos, L. Grimbergen, N. Meeuwlssen, J. v.d. Ploeg. Diploma Elektrotechniek T-stroom: H Coenen, E. Engelkes, H. Maas, A. v. Rooden, H. v.d. Bosch. M. v. Eeuwljk. J. Plagman, J. Höcker, G. Scholten Diploma Elektrotechniek P-stroom: J. Assendelft. B. Langeveld, R. v. Lie- rop, H. Mink, R. Schoonderwoerd, W. TJoelker. R. Vledder, M. v.Wa- keren. F Kragt, L. de Marie. R. v.d. Laan, A. Staring. J. Smit, J. Warmerdam. VEEMARKT LEIDEN 25 Juni Aanvoer; totaal 3218, slachtrunderen gebrulksvee 400, graskal' 35. i kalve 29, kal- rkens 36, blggi bokken of gelten 99. Prijzen (In gul dens per kg): stieren 5,60—6,05 (le kwal.) 5.35—5,50 (2e kwal.); vaarzen 5.50—5.90 (le kwal.) 5,05—5.40 (2e kwal.); koelen 5,10—5.50 (le kwal.) 4.70—5,00 (2e kwal.) 4.35—1.60 (3e kwal.) worstkoelen 4,504.60; vette kalveren 4.104.60; nuchtere slacht- kalveren 1.252,00; (In guldens per stuk); melk- en kalfkoelen 1200— 2000; varekoelen 675—1700; nuchtere kalveren v. fok of mesterlj rood 125—325, zwart 75—300; lopers 90— 110; biggen 70-85: drachtige zeugen 400—550; gelten 20—70. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): kalf- en melkkoeien korter rustig stabiel, varekoelen minder kalm Iets lager, vette kalveren normaal matig stabiel, nuchte re kalveren normaal goed be gin duur. afloop slecht, lopers en biggen normaal minder lager, gelten groot rustig Iets lager KAASMARKT BODEGRAVEN. 25 Juni Aanvoer: 49 partijen. Prijzen (ln guldens per kg): le en extra kwal. 4.85—5,00; 2e kwal. 4,75—4.84; zware kwal. tot 5.35, Handel: kalm. Veemarkt Lelden 25 juni Totaal aanvoer 3218: slachtrunderen 101, gebrulksvee 400, graskalveren 35, vette kalveren 29, nuchtere kalveren 2151, varkens 36. biggen 367, bokken en gelten 99. NoteringenO slachtrun deren (per kg. gesl. gew stieren le kw. 5.60—6.05: 2e kw. 5.35—5 50. vaarzen le kw. 5.50—5.90, 2e kw. 5.05—5.40, koelen le kw. 5.10—5.50, 2e kw. 4.70—5, 3e kw. 4 354.60, wordtkoeien 4.504.60, slachtkalve- ren (per kg. levend gewicht) vette kalveren 4.10—4.60, nuchtere slacht- kalveren 1.252. gebrulksve e (per stuk) melk en kalfkoelen 1200—2000, varekoelen 675—1700, nuchtere kal veren rood 125—325, zwart 75—300, lopers 90—110, biggen 70—85, drach tige zeugen 400550, gelten 20—70. Aanvoer, handel en prijzen: slach trunderen hetzelfde als maandag, verder resp. kalf- en melkkoeien korter, rustig en stabiel, vare- kooeien minder, kaml en Iets min- e stabiel, nuchtere kalvt slecht, lopers Verkeersplan Noord wijker- hout NOORDWIJKERHOUT Gister avond kwam de gemeenteraad tot vaststelling vane en verkeers plan met in hoofdzaak ten doel alle plaatsen ln de dorpskom optimaal met de auto te kunnen berefiken en tegelijk het door gaand verkeer met de minste hinder om de dorpskom heen te leiden. Deze meer dan alleen principe-uitspraak was noodza kelijk omdat vele wegen in de kom herbestraat moesten wor den en dan tegelijk functioneel moesten worden ingedeeld. In grote lijnen wordt de situatie aldus. Komende uit de richting Noordwijk wordt het doorgaan de verkeer gedwongen rechtsaf de Viaductweg in te slaan. Wil men naar de dorpskern, dan via de Koninginneweg en de Haven straat. Moet men richting De Zilk, dan verder de Viaductweg af, linksaf de Kerkstraat op en via de Parallelweg naar het noorden. In de dorpskern zullen wegen één richtingsverkeer krij gen. Een gedeelte van de Dorpsstraat (van de Viaductweg tot de Havenstraat) De Haven straat, de Dorpsringweg, de schoolstraat en enkele binnen straten als de Emmastraat, de Julianastraat (gedeeltelijk) en de nieuwe Duinstraat. Er is, zo wel door de gemeentelijke tech nische dienst als door externe deskundigen lang en intensief op de ontworpen situatie gestu deerd. In het algemeen was er waardering voor uit de raad. Details worden nog bezien. Alleen een groot kunstenaar kan bestaande artistieke wetten naar eigen smaak interpreteren en zelfs nieuwe scènische waar den scheppen. Dat doet Rob van Reijn, van nature voorbestemd voor het theater zonder woor den, in zijn festivalprogramma Exegese. Een bijbeluitleg, die na een kwart eeuw mimekunst gisteren op het podium van het volle Diligentia uitmondde in perfect professionalisme. Het gaat hier niet meer om de fas cinerende kunst van de stilte, want Rob van Reijn haalt niet alleen bij voortduring pantomi me, mime en clownerie door el kaar, maar ook veel zicht en hoorbaars overhoop in de vorm van requisieten, maskers en zet- stukjes, in combinatie met overigens welgekozen band- muziek en de koele, ernstige stem van de vertelier Henk van Ulsen in hoogtepur ten uit het Oude Testament. Dut daarin de juiste volgorde niet steeds in acht wordt genomen Abra ham was er nu eenmaal eerder dan Jacob zal weinigen op vallen, geboeid als zij worde: door deze razend knappe kari- katuren, boordevol plastische humor en heus niet altijd zo vertederend en grappig. Naast bijv. de Wiebelende Ark van Noach, waarin variabel gedierte met veel moeite wordt ver stouwd, is het schokkend te on dergaan hoe Kain zich van broeder- tot massamoordenaar ontwikkelt. En alleen al het slotstuk David en Goliath waarin Van Reijn eerst Chaplin en daarna Marceau imiteert, verdient het predicaat meester lijk. D-I Utrecht Harlekijn Holland, de produktiemaatschappj van Her man van Veen, heeft twee grammofoonplaten in de handel gebracht van „veelbelovende jonge kunstenaars", de klaveci- nist Ton Koopman en de liedjes zanger Joost Nuissl. Herman van Veen heeft daarmee een vijf jaar oude belofte ingelost, dat hij - ongesubsidieerd „volstrekt authentieke figuren" die bij de grote platenmaat schappijen dreigen te „verdrin ken", zo uitgebreid mogelijk be geleiding wil geven op weg naar een grotere bekendheid. Herman vertelde na de vakantie zelf nog twee maanden in Duits land te zullen optreden. Verder is hij in opdracht bezig met het schrijven van teksten en met de regie voor twee grote theater- produkties. Hij wil in het najaar een derde gedichtenbundel uit brengen. In september 1975 zal hij in Nederland en Vlaanderen dat twee een nieuw programma starten, draaien. SASSENHEIM De reconstruc tiewerkzaamheden aan het be ruchte kruispunt Parklaan/Pro- vinciale-weg in SassenheEn) zijn al flink op gang en kunnen be gin november gereed zijn. Van de Ter Leede-brug tot aan de kruising Hoofdstraat zal de Pro- vinciale-weg verbreed worden. De Parallelweg zal verdwijnen. Er komen opstellingstroken voor het afslaand verkeer vanaf de Provincialeweg en verkeers lichten in plaats van de huidige waarschuwingslichten. Het rij- wielverkeer zal i.v.m. het ver dwijnen van de parallelweg van het rijwielpad, dat aan de zuid zijde van de rijweg opnieuw zal worden aangelegd, gebruik moe ten maken. De Parklaan zal na genoeg haaks op de Provincla- le-weg komen te staan. Het werk is van de Provinciale Waterstaat aangenomen door Aannemersbedrijf Zwammerdam B.V., Met deze reconstructie is ee drag van 537.000 gemoeid.) Hierbij komen nog de kosten van aanleg en plaatsing van verkeerslichten, een aantal, lichtmasten en de nieuw» ANWB-borden, wat op circa twee ton wordt geschat. Met het gereedkomen van deze ingrij pende reconstructie zal een aan zienlijke verbetering van de verkeerssituatie ter plaatse tot stand gebracht zijn. Dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend is het onze droeve plicht u in kennis te stellen van het overlijden van onze zorgzame vader en opa PETRUS JACOBUS GEERLINGS weduwnaar van Margaretha van der Voort Hij was gesterkt door het H. Sacrament der Zieken en bereikte de leeftijd van 84 jaar. Noordwijkerhout: W. Oostdam-Geerlings Th. Oostdam J. H. Geerlinas H. W. Geerlings-Oostdam H. C. van Dam-Geerlings .G. H. van Dam x C. M. Edelaar-Geerlings J. H. H. Edelaar Voorhout; p M Does-Geerlings S. Does H. P. Geerlings Noordwijkerhout: M. C. M. Geerlings-v.d. Bart en kleinkinderen. Noordwijkerhout, 25 juni 1974 Schippervaartweg 1d Corr.-adres; Pilanenlaan 85 Noordwijkerhout De H. Eucharistieviering zal voor hem worden opge dragen op vrijdag 28 juni a s. des v.m. 11.00 uur in de St. Jozefkerk, Herenweg 15, Noordwijkerhout waarna wij hem zullen begraven in het familiegraf op het parochiële kerkhof aldaar. Wij zullen gezamenlijk voor hem bidden op woens dag 26 juni en donderdag 27 juni a.s. des avonds om 8.00 uur ter zijner huize Schippervaartweg 1 d. waar onze dierbare vader ligt opgebaard. R. TAYTELBAUM ARTS afwezig 1 t/m 24 Juli 3,10 per plaatsing (voor de eerste 30 woorden- niet groter dan 12 letters) ieder woord méér 19 ct. exclusief 4% BTW BIJ PLAATSING VAN DEZELFDE TEKST op 3 achtereenvolgende dagen: slechts 2 x betalen op 6 achtereenvolgende dagen: slechts 3 x betalen regel-telefoontjes te plaatsen over een of 2 kolom met grotere letterkorpsen 19 ct per mm. Wijziging BEZOEKTIJDEN DIACONESSENHUIS Middagbezoekuur: 13.4514.30 uur Avondbezoekuur: 18.30—19.30 uur Voor overige familieleden zondags 14.0015.00 uur m WIJ VERZORGEN AL UW DRUKWERK legen zeer scherp concurrerende prij- vingskaarten. huwelijksaankondigin gen en uw zakendrukwerk enz. Prima afwerking, vlotte bediening. Druk werk-service Halpa. Haarlemmerslr. 64. Tel. 24185. „DE ZON" voor uw huishoudwas. Fa. Cobelstr. 81. „DE ZON" LAKENPAKKETSERVICE. Fa. H J Dieben. Zoeterwoudsesingel 23. Tel 21639 Nu ook Cobelstr. 81. BENT U BANG ZICH TE VERSLA PEN' Bel dan de wekcenlrale. Tel. 017(0—49397. Bezoek Wasautomatiek „DE EEN DRACHTZoeterwoudsesingel 14B droog gewassen In 35 minuten. Sttiï wnTra'".?? tof6W> n m. Zniordag lol 1200 v.m. Che misch wassen. 4 kg.. 7,50. Te koop aangeboden HEUGAFELTTEGELS. Alle kleuren di rect levorbaar. 5 jaar garantie. Ge makkelijk le leggen. Tijdelijk Stanley mes cedeau bij aankoop van min. 20 tegels Smils Woninginrichting. Mare 98. Vrouwensteeg 9. Tel 23913. PARAPLU REP. (ook voor opvouwba- delslokken Pvan Oerle, Haarlemmer- slraal 95 bij de Vrouwensteeg. Repa raties worden alleen aan de zaak aangenomen Tel. 23458 KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9 11.30 en 2-4 uur Maand, en dond avond van 19 19 30 Fa v. Berge. Henegouwen Schelpenkade 47. Leiden Tel. 20794. TEN. wandmeubelen. keukenkasten, keukens, bureaus en slaapkamers. duur. De Kastonspecialisl, Hoogland- sche Korkgracht 47-49, Leiden. Tel. 01710-33078. 'Ik bel m'n zuster op en zeg, jij hebt altijd zo'n geluk, kan jij voor mij niet eens een gebruikte brommer op de kop tikken. Ze zegt mijn geluk is dat ik die kleine rubriekadvertenties in de krant heb uitgevonden. Dat was de beste tip die ik ooit van een zuster heb gekregen. M'n zoon Jan bromt er goed van. Tevreden zijn ze alleen nooit. Ik heb ook nog een pick-up nodig, zegt ie.'

Leidse Courant | 1974 | | pagina 6