EILANDBEWONERS VRF.7EN TV INVASIE VAN MOOIE VROUWEN College b. en w. N'wijkerhout haalt bakzijl tera sïl I INDUSTRIETERREIN ONTOEGANKELIJK VOOR BRANDWEER Zo gaat Rijnsburg de straat op Waardezegels fOBUON Aankoop melkfabriek voorlopig uitgesteld Schapendel telt veel te weinig leerlingen E!dwarc B, zijr )or een Gouwt en tus- verbfr het be> Ronny r in de mpioen van de 17.1. I ADVERTENTIE) DE KAAG Veel bewoners van de Binnenkaag, het gezelli ge eilandje in de Kagerplassen, vragen zich bezorgd af wat er dit jaar gaat worden van de Miss-Kaag-verkiezin- gen. Vele herinneren zich nog maar al te goed eind juli '73 toen het uiterst luchtige optreden van een fors aantal schonen het andes zo rustige eiland danig in rep en roer bracht. Honderden liefhebbers woonden toen de „keurig" in de ro kerige Bonte Koe bij, maar toen de parade eenmaal ach ter de rug was. sloeg op het eiland de vlam even in de pan. De jongelui, die in grote ge- talen de oversteek met het pontje hadden gemaakt om an de missen niets te mis sen, trokken toen brutaal een spoor van vernielingen op het eiland. Miss-Kag, gestoken in over tuigende wedstrijdkledij, wist niet hoe snel ze een goed heenkomen moest zoeken en ook anderen pa radepaard j es voelden zich toen weinig op hun gemak. De Miss-verkizingen, erg zonnig van start gegaan, eindigden met zware be wolking. De be- van Veertien juli a.s. zullen in de Bon- te Koe wederom de mooiste van de Kaag en omgeving een forse gooi gaan doen naar de beschik bare ere-plaatsen. Maar de be woners van het Kaageiland voe len we nig voor een herhaling van vorig jaar. Daarom ook heeft KVP-raadslid Versteege, ook gij woont op het eiland, deze week burgemeester Smol ders vrage gesteld over dit mooie-meiden-evenement. Versteege: „Er is weer een grote toeloop van jongelui te verwach ten. Op zich vinden we dat niet zo erg als ze na afloop van de Miss-verkiezingen het ieland maar niet afbreken. W« willen Vrouwelijk schoon staat w CITROENBRANDEWIJN puur natuur per sé voorkomen dat de andere horeca-otidernemers op het. e.i- land de dupe worden van het festijn dat in de Bonte Koe wordt georganiseerd". Burgemeester Smolders heeft top- gezegd binnenkort op de vraag zullen worden gehouden. „Bo vendien" zo zei de burgemees ter, „ligt het ook aan de deel neemsters zelf hoe dit evene ment gaat verlopen". Duidelijke uitspraken van de bur- gemeester die een aanwijzing zouden moeten zijn dat het dit jaar el snor zit met de Miss verkiezingen. Maar zijn ook de bewoners van het eiland daar van overtuigd? Palingkoopman Jan van Nieuwkoop, een van de markantse eilandbewoners: I „Persoonlijk heb ik helemaal 1 geen bezwaar tegen deze ver- 1 kiezinhen maar ik geloof niet dat een dergelijk gebeuren thuishoort in onzw watersport plaats. We hebben echt geen ge brek aan aldie opgeschoten jon- gelui. Op zo'n manier vraag ja gewoon om moeilijkheden. Voor i mij hoeft het allemaal niet". De Kagers vragen zich af wat het plan van burgemeester Smoldrs is om mogelijke excessen ta voorkomen. De ene politie agent, die het eiland rijk is, zal niet veel kunnen uitrichten te- i gen honderden jongelui. Zelfs I als er op 14 juli drie of iver agenten naar het eiland worden I gestuurd is het de vraag of dat wel voldoende is. Voordat de parade begint wil de Binnekaag j weten waar het aan toe is. HERMNA VAN AMSTERDAM j Tientallen paarden fungeerden gisteren in Nnordwijk als decor bij het huwelijk van Cecs Leeflang en ïrmgard Rosemarie Poort. Cees onderscheidde zich lange tijd als pikeur bij de manege Meeuwenoord vandaar dat heel wat paarden het paar naar raadshuis en kerk begeleidden. beentje voor te zetten bij de Miss-Kaag verkiezingen. Voor veel eilandbewoners hoeft het allemaal niet want men vreest herhaling van de moeilijkheden zoals die zich vorig jaar voordeden. van de heer Versteege te zullen terugkomen. Hij heeft in zijn BI 85—96 B< een 2 3186. Bloemkool 61 130—144; Bloemkool 62 80—107; 81 101—124; 82 118. Bonenkruid 29—34; Krulpeterselle 46—19; Selderij 32— 39; Snijbonen 1 1H0220; 120—170; Sla 10—24; Spitskool 46—18; Peter selie 38; Postelein 4345; bonen 320—340; RadIJ 32—33 Tuinbonen Zoeterwdue/Hoge Rijndijk Als er brand is en de brandweer kan niet onmiddellijk bij de vuurhaard komen, is er iets niet in orde. „Dat klopt helemaal", vindt ook de commandant van de Leidse brandweer, de heer A. C. Broeshart, die zondagavond be merkte dat een van zijn auto's niet verer kon op weg naar een keeukenbrandje aan de Oranje laan. In feite had de brandweer wel thuis kunnen blijven, omdat de bewoners het brandje inmid dels in de kiem hadden gesmoord. Maar het had erger kunnen zijn. Het bleek, dat het achter de Oranjelaan liggende industrie terrein niet toegankelijk voor de brandweer is, omdat er afsluit- palen zijn geplaatst die niet te verwijderen zijn. „Mijn wagen kon er niet doorheen. Het scheelde misschien 5 cm. Als er b.v. iets gebeurt in de percelen van Lintsen, De Lange en Dolff, zou den we 3 km moeten omrijden om op het terrein te kunnen ko- De heer Broeshart heeft zich meteen in verbinding gesteld met het hoofd van gemeentewerken van Zoeterwoude en hem het advies gegeven.de palen te doen vervangen door z.g. weghaalbare pa len. „Die hebben wij in Leiden ook, o.a. in de Haver en Gort- buurt. Deze palen zijn afgesloten met 'n sleutel, waarvan al onze wagens een exemplaar hebben. Je draait het slot om en haalt de paal uit de grond. Een kwestie van een paar seconden. Ook een ambulancewagen zou hierbij in voorkomende gevallen gebaat zijn. De kwestie komt a.s. donderdag in b. en w. vun Zoeterwou de ter sprake. Ik vertrouw erop. dat de zaak dan in orde komt. De palen zijn zó in de handel verkrijgbaar. Op deze manier blijft de wijk en het industrieterrein toch van zwaar verkeer ge vrijwaard", aldus de heer Broeshart. liiiiiilillMIliMlllfflilSiiiiaMliMMBMIBWMIliWBMUBilllllllIBBIIIMMBWIIIII Storten bedrijfsvuil niet duurder KaaiiM^ de extra attractie bij elk De Kuyper-artiki I Vraag Uw slijter de Boekencoupon "het Goede der Aarde" met V00RDEELKAARTen PRIJSVRAAG 'NOORDWIJKERHOUT De afgeladen publieke tribune gisteravond Desgewenst rechtstreeks vragen bij De Kuyper Nederland 8 V. Postbus 54, Schiedam (ADVERTENTIE) PROFESSIONEEL... MAAR AL LANG ONTDEKT DOOR DE DOE-HET-ZELVER! voor vakman en gezin Kant-en-klaar en met super hechtkracht ltöl toepassingen; om u een idee te geven: Houtrot herstellen. Gaten, Weren, naden en scheuren blijvend afrliohten, ook tussen muur en kozijn oflfuigs de trapen rondom cv-pijpen. Betonreparatie of ragdun afpleis- teren. Onderzadelen. Trapleuning muurvast zetten. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV. Spaanplaten naadloos verwerken (vorlijmen). Tegels zetten op hout, spaanplaat of betonemaille, enz. Pleisterwerk, maar evengoed stop verf bijwerken. Betonnen ramen be lazen, ook in een stal. Dakpan vast netten. Dunne plek in goot of lek balkon dichten. Latten tegen muur of plafond hechten. Super hecht kracht tussen HOUT en STEEN of tussen andere materialen van een Verschillend uitzettingscoëfficiënt. Nu gemakkelijker èn vlugger èti beter: STOPPEN. BLIJVEND AF DICHTEN. VOEGEN. UITVLAK KEN. RAGDUN PLEISTEREN. DIK PLAMUREN en blijvend HERSTEL LEN met PORION. do in Zwitser- knd ontwikkelde één-componen- «Se. dus-kant-en-klare, kunsthars hüpasta met enorme hechtkracht Jan èlk materiaal, droog of vochtig, Manen of buiten, ook aan glas. al- een niet aan plastic. Blijvend ther moplastisch en waterdicht. Krimpt fletj zet niet uit, scheurt niet, |uig- en slijtvast. Alkali-, elec- Irolyt-, olie- en dooizoutbestendig. Verwerking met: plamuurmes, l'akspaan, voegspijker, hand- of hchtdrukspuit. Onschadelijk voor de handen en inboperkt houdbaar, ook bij aan- ebroken pot of emmer. [2 kg 1 kg 2 kg 5 kg ƒ8,75 ƒ15,130 ƒ30,50 I in de raad van Noardwijkerhout kwam kennelijk voornamelijk voor I het spektakelstuk op de agenda: de verhoging van de rechten voor het storten van bedrijfsvuil op de vuilnisbelt. Het werd een volledig echec voor het gemeentebestuur. Het feit, dat de huidige tarieven kostendekkend zijn, was voor de ge hele raad die gisteravond maar uit 11 leden bestond rnet uitzon dering van de wethouders, voldoende reden om de verhoging vier kant van de hand te wijzen. De argumenten van b. en w. dat juist niet-Noordwijkerhouters in zo grote mate van de enige mogelijkheid in de streek om bedrijfsvuil te storten gebruik maken, dat over l'/2 tot 2 jaar de belt vol is en dat het ongezond is een kwaliteits-artikel als daar is de ruimte om bedrijfsvuil te storten te verkopen vér be neden de V.A.M.-prijs, sloegen in het geheel niet aan. houters over 2 jaar minstens De tiwae dreigende bakkenladers pal vóór het bordes van het ge meentehuis wierpen hun zwarte schaduwen vooruit. In een pam flet dreigden de drie „grote" vuilsiorters de gemeenteraad om een drastische verhoging van de tarieven ,,met alle ten dien ste Maande middelen" ongedaan te zullen maken en de eventuele schade op de gemeente Noord- wijkerhout te zullen verhalen. Het gemeentebestuur had inder daad een drastische verhoging op het oog. Om de aanvoer te beperken trachtte het college de tarieven zo ongeveer te verdub belen. „In november vorig jaar namen wij het standpunt in. dat we kostendekkend moesten werken. Nu, na een half jaar blijkt, dat we dit inderdaad doen. Dan is er geen reden om van uitgangs punt te veranderen". Wethouder Heemskerk, de geestelijke va der van de tariefsverhoging, pleitte tevergeefs. Hij voorspel de de „krach" ovt. 2 jaar. Dan wacht Noordwijkerhout slechts de dure V.A.M. en elk uitstel is gro'e winst. Ook voor de „grote" vervuilers. Het baatte niet. Niemand liet zich ompra ten. En van vér buiten Noord- wijkerhout komen de vervuilers hun bedrijfsvuil voor 5 per kubieke meter op de belt stor ten. Bij de V.A.M. op Piet Gijs gaan zij met de Noordwijker- 14 betalen. De Rijnsburgers hebben gister middag in de .Voorhof' een keuze kunnen doen in wat voor kledij ze volgend jaar tijdens de viering van het 1000-jarig be staan de straat op willen. Als gravin, als ridder, als jonk vrouw, keuze voldoende op de kledinginstuif. Dames, kinderen en zelfs heren waren bereid hun kleding te to nen. Ook waren er veel dames, die advies gaven. De tijd waar in men gekleed wil gaan mag men zelf bepalen. Het is de be doeling, dat op de a.s. corsodag de kleding gedragen zal worden b.v. als generale en dan vol gend jaar bij alle activiteiten in de feestweek. NOORDWIJKERHOUT De Een maand geleden vroegen b. en Mr. Van den Bosch bracht - op Noordwijkcrhoutse raad heeft gisteravond nog geen beslissing genomen over de eventuele aan koop van de melkfabriek van Menken Landbouw in de Haven straat. Besloten werd dat enkele raadsleden wederom met de ei genaar van de fabriek om tafel gaan zitten om nogmaals de aankoop door te praten. Noordwijkerhout de ge meenteraad om een machtiging om met Menken-Landbouw b.v. te gaan onderhandelen over de aankoop van het complex mid den in het dorp. Uitgangspunt Om zou zijn de taxaties van de ma- wi keiaars van Menken-Landbouw en de gemeente. Die taxaties la gen - in verhouding - niet zó ver u't elkaar. basis van ambtelijke gegevens een prognose op tafel, waaruit zou moeten blijken, dat er hele maal geen ruimte is om De Landbouw te kopen. te gaan of de taxateurs wel van de juiste uitgangspun ten uitgaan stelde mevr. v.d. Geest-Lucassen voor om voor Wethouder De Jong bedankte voor de eer. Burgemeester Bos- mo achtte het juister, om alle schijn te vermijden, als de raad ook hém buiten de commissie hield. Wethouder Heemskerk, lid van het college van b. en w. is zakelijk immers zeer nauw met Menken-Landbouw b.v. ver- Valse verivachtingen gekweekt NOORD|WIJK Een deel van do Noordwijkse raad toonde zich gisteravond ernstig bezorgd over de bezetting van de nieuwe Boerenburg-school „De „Scha- pendel" De school telt 163 leer lingen toch zullen er drie loka len leeg blijven staun. Wat gaat dat dc gemeente kosten? Wethouder Van Leeuwen (KVP) kon dat niet direct zeggen. Er was, zo zei hij, narigheid tussen de oudervereniging en hot schoolbestuur en door een bezet ting van 10-10-6 klassen over do drie scholen van de stichting, was de zaak aardig opgelost". Te zijner tijd komt „De Scha pendel" toch wel vol. Uiteruard betekenen lege lokalen altijd een strop voor de gemeente en het schoolbestuur". De heer Bedijn (PvdA) vond het een merk waardige zaak, dat deze school met urgentie was gebouwd en dat er nu toch drie lokalen leeg stonden. Naar zijn mening wa ren er loze verwachtingen ge weest. De wethouder von onder wijs stelde echter dat het schoolbestuur autonoom is ten aanzien van de klasse-indeling in do door haar beheerde schoolgebouwen. De heer Schaafsma zag er wel iets in om in de leegstaande lokuien een doe-centrum in te richten. Verder informeerde de VVD- vertegenwoordiger naar de on- derwijs-nota. De meningen over de kunstwer ken, die bij het Boerenburg scholencomplex zullen worden aangebracht, bleken erg ver deeld. De Ridder (PPR) vond de kunstwerken zonder meor gevaarlijk voor kinderen. ..Dut zijn lantaarnpolen don ook", re pliceerde mr. Bonnike. Schaafs ma vond de kunstwerken mooi en Interessant, maar anderen plaatsten vraagtekens. „Ik zul geen roet in 't eten gooien. Geen commentaar", aldus Vo gelaar. Abcouwer wilde beslist weten wat de makers vun deze werken nu hadden willen uit beelden. „Dot kan niet bij nb- stracte kunst", aldus burge meester mr. Bonnike. Mcj, Koopman zette de opinies duidelijk op een rijtje. Dit soort kunst vindt weinig waardering en het kost eigenlijk te veel. Daarom is de uitgave in foito onverantwoord Men zul daar om meer moeten doen waar ie. dereen plezier in heeft". Bloem bakken en plantsoenen vond mej. Koopman veel leuker. Do nndere vrouw in de raad, mevr. Van Nes (Gem. Bel.) suggereer de om de vogel bij het Rederij kersplein naar het scholencom plex te verplaatsen. 400.000 zou kunnen worden verkocht en zijn VVD-fractie ging akkoord met een eventuele aankoop. Zijn voorstel om in de voorgestelde commissie van on derhandeling ook de heer J. W. v. Leeuwen op te nemen, vond I onvolledig gehoor. De heer V.„ 81"V™ Leeuwen, fractiegenoot van wet' houder Heemskerk, staat voelsmatig té dicht bij de houder. NOORDWIJK De Noordwijkse raad verkeerde gister- avond reeds kennelijk in vakantiestemming. Vanduar waarschijnlijk de uitgebreide discussie over de vervul, ling van het strand door honden. Dc aanleiding daartoe was een brief van de directeur van de VVV Noordwijk. waarin deze over dit euvel klaagde. Niet minder dan 60% van de gasten ergert zich aan het hondenvuil. blijkt uit de enquête, aldus mej. Koopman (KVP). Het aanlijnen helpt niet, meende zij en daarom zag het raadslid als enige oplossing een algeheel hon denverbod voor een deel van het strand gedurende het seizoen, urgemeoster mr. J. M. Bonnike vond dit een al te regoureuse maatregel en vond dat men wel kon volstaan met meer controle op het aanlijnen van hon den. Hondenactie VVV viel slecht in Noordivijkse raad A!k?--<»rf- 'l'VP) bleek van oordeel dat dierenvrienden met de bonden best buiten het centrum van het stra-id teiecht konden. De WV wenst objectief de be stel tot aankopen van panden in het saneringsgebied Vreewijk, bleken de meningen verdeeld over de koop van een woning aan de Wilhclminastraat. Da Ridder (PPR) vond de aankoop onnodig, Schaafsma opperde uit stel van de aankoop, Bedijn ver zocht om een alternatieve teke ning zonder doorbraak en Voge laar (prot. Chr.) attendeerde op enkele aspecten, die voor aan- langen van de badplaats te behartigen. Hij drong bij het college aan op het doen van een voorstel. Op deze wijze stuurt men de badgast-hondenhouder naar het c bewaakte strand, opponeerde mr. Bonnike. Hij achtte de brief van de VVV slecht gedocumenteerd en deelde koop hïl pa„d p,.,,]" mede. dat het college niet bereid was met eren voorstelAlkemade (KVP) zag in de tot een hondenverbod voor het centrum van het strand p|ande d^,rb„ak naar te komen. Wel stonden B. en W. achter de «uggesth' lol nerlngsgebied een functioneel een betere controle op het aanlijnen van de honden. straatje. De langdurige discussie resulteerde tenslotte in een toe-; zegging van bu* "ieoe'er mr. Bonnike, dat de kwestie i Aan het eind van de discussie be- nog eens met u.e VY cou werden besproken, dat er sloot de raad tot aankoop va* een scherpe ci Lt-^oefend zou worden op het het pand aan de Wilhelmina aanlijnen van te vjitz.z en dat het college in de sep-1 straat met de stemmen van dt tember-vergaderi.j .-net meer informatie zou komen. 1 PvdA, de PPR en de heel I Schaafsma (VVD) tegen.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5