„Spelers van De Zijl/LGB zullen moeten aanpakken' Allerlei(ds) MAUP MARTENS GOKT OP EEN PROFCONTRACT OF MONTREAL DINSDAG 25 JUNI 197i u (Van onze sportredactie) IJSSELMONDE Maup Martens, de nieuwe aanwinst van RVC heeft ondanks zijn 26 jaar 'al een veel bewogen voetballoopbaan achter zich. Bij het Rijkswijkse RVC start hij In de hoofd klasse aan een nieuw hoofdstuk dat voor de Rotterdammer wellicht kan worden afgesloten in het Nederlands amateurelftal op de Olympische spelen 1976 in Montreal. Met Montreal in het vooruitzicht wil hij niet zwichten voor enkele duizenden guldens die hij zonder twijfel in het betaalde voetbal kan ver dienen. Alleen een zeer aantrekkelijk aanbod kan de amateur-internationaal misschien tot an dere gedachten brengen. Maup Martens weet echter over het betaalde voetbal mee te spre ken. Hij was jeugdcontraktspeler bij Feyenoord en speelde betaald voetbal bij Fortuna Vlaar- dingen. Toen deze club in geldnood kwam en de contrakten in Vlaardingen met 40 k 50 om laag gingen stopte Maup Martens met betaald voetbal. Het enige wat hij in Vlaardingen had overgehouden was een goede baan bij de weeg- schaalfabriek Van Berkel, waar hij nu nog as- sistent-produktieleider is. Ondanks aanbiedingen verleden jaar en het af gelopen seizoen van NEC, Roda JC, Veendam, A.Z.'67, FC Dordrecht, Willem II en Haarlem koos de Rotterdammer voor het Rijswijkse RVC. Ondanks het feit dat het Sportpark Irene 35 kilometer van zijn woning in IJsselmonde is. Waarom verkoos Maup Martens juist RVC? „De afstand is natuurlijk niet belangrijk. Vbjf- endertig kilometer is met de auto makkelijk te overbruggen en bovendien zullen we straks met de twee andere nieuwe RVC'ers Van Buuren en Van der Leek die hier in de buurt wonen geza- melijk de reis naar de trainingen en thuiswed strijden maken .Toen ik bij DRL speelde, zag ik RVC altijd als voorbeeld: de meest ideale amateurvereniging. Organisatorisch loopt het goed en bovendien heeft RVC een goede ■voet balploeg. De keus was voor mij echt niet moei lijk. Ail moet ik wei zeggen als DRL de hoofd klasse gehaald had, dan was ik nooit wegge gaan. Een maand voor het eind van de competi tie ben ik het DRL-bestuur gaan vertellen dat ik zou gaan vertrekken. Ergens was er wel be grip voor. Maar aan de andere kant was het voor mij geen eenvoudige stap. Immers ik ver zorgde voor DRL de reclame, maakte het club blad en weekblad en hielp de club grootmaken in Lombardyen. We hebben daar met trainer Daan den Bleyker erg hard gewerkit DRL heeft achthonderd leden en bouwde een goede naam op. Jammer dat DRL het afgelopen seizoen stap terug moest doen. Maar nadat ik bij DRL kwam van Fortuna Vlaardingen wandelden we met het eerste team van de derde naar de eer ste klasse. Fijne tijd Het was zondermeer een fijne tijd. DRL Is de vereniging waar ik als jongetje van zeven jaar begonnen ben. Van mijn elfde tot mijn negentiende speelde ik bij Feyenoord, waarvan de laatste twee jaar als jeugdcontract speler, toen drie seizoenen For tuna Vlaardingen envoor mijn komst naar RVC vier seizoenen bdj DRL. Ik voel me jong genoeg om aan de top van het Nederlands amateur voetbal mee te kunnen draaien. Verleden jaar werd ik in Rotterdam nog uitgeroepen tot de beste Rotterdamse amateurvoetballer. De hoofd klasse is het voorportaal van het betaalde voet bal. Ik hoop dat de amateurinternationaals bij RVC het goed met elkaar kunnen vinden. Arie de Vroet zal best ingenomen zijn met het feit dat we bij RVC zijn gaan voetballen. Hij wil na tuurlijk naar de Olympische spelen van 1976 toewerken. Van mij mag hij. Ik zal niet snel voor het betaailde voetbal afvallen. Trouwens ik wil het amateurvoetbal combineren met mijn hobby's. Ik zit op het ogenblik nog op de trai- nerscurcus in Zeist. Het D-diploma zit al in mijn zak en nu ben ik druk in de weer voor het C-diploma. "Hoe zijn de verwachtingen voor het nieuwe seizoen bij RVC? Ik denk dat die hoog gespannen zijn. En ik geloof niet ten onrechte. Met trainer Berry Jansen zie ik het beet zitten. De nieuwe hoofdklasse kan voor het amateur voetbal zeer aantrekkelijk zijn. Je kan je nog meer dan voorheen in het amateurvoetbal laten zien. Ik gok duidelijk op twee dingen. Met het ene oog op de Olympische spelen, dat natuurlijk enorm is en aan de andere kant op een goed profcontrakt. Ik ben tenslotte pas 26 jaar". OUD-BONDSCOACH HARRY VRIEND: UITHOORN "Als ik een functie afstoot trek ik auto matisch weer een andere aan", verklaart Harry Vriend. Met het noemen van deze naam gaat bij elke enigszins in de zwem- wereld bekende figuur on middellijk een licht bran den. LO-leraar Harry Vriend is bekend als water- polo-internationaal, als oud-coach van het Neder lands team, als voorzitter van Het IJ, als cursuslei der van de KNZB en nu dan ook als de nieuwe trai ner van de grote zwem- en waterpoloclub De Zijl/LGB; een verrassende benoeming voor Leiden. Harry Vriend: "Toen ik bij de bond wegging, was ik vier jaar coach geweest. Dat is lang en ik was er eerlijk gezegd een beetje op uitgekeken. Toen ik eni ge tijd niets om handen had gehad zinde dèt me ook niet Na een telefoon tje van De Zijl/LGB om eens te komen praten viel dan ook snel een beslis sing. Ik vind het echt heerlijk om weer bezig te kunnen zijn Harry Vriend (36) tilt niet zo zwaar aan zijn soms overmatig bezette dagindeling. Dat komt omdat hij nogal wat tijd be schikbaar heeft .Zijn wekelijks lesrooster bevat slechts 26 uur. Daarbij komt dat Vriend niet Vier jaar lang was Vriend de nationale polocoach. Hij was uiteindelijk het type is om doelloos thuis in enigszins uitgekeken op deze Junctie. een stoel bij de televisie te zit ten. "Daarom kies ik altijd voor dingen, die ik graag doe, krijg ik er genoeg van dan kap ik er weer net zo gemakkelijk mee," zegt Vriend laconiek. De bij baantjes zijn dus je hobby? "In derdaad. Maar wat ik eenmaal op me neem gebeurt wél se rieus. Geloof maar, dat ik de spelers van De Zijl/LGB be hoorlijk za laanpakken?" Dat Is Harry Vriend wél toever trouwd. Temeer omdat hij weet welk perspectief In de club zit. "De mogelijkheden In Lelden zijn optimaal - een prima zwembad en veel trainingstijd - en de ploeg bezit veel talent. Als dat goed wordt begeleid kunnen de successen haast niet uitblijven" Het contract met Harry Vriend - geen totale onbekende voor Lei den, hij trainde vroeger ook al de Sleutelstad - heeft slechts een looptijd van een jaar. "Ik ben inderdaad in principe voor een seizoen aangenomen, maar dat zal op mijn manier van werken geen invloed hebben. Al mijn programma's stem ik bij voorbaat af op twee drie ja ren. De spelers van de ploeg zijn nog jong en wanneer ze echt vooruit willen zit er binnen afzienbare tijd een topklasse- ring in de competitie in. Door de heus niet overtuigende kwali teit van het Nederlandse club- waterpolo kan dat gemakkelijk haalbaar zijn. Eerste vereiste is dan echter wel trainingsinzet en werkzin. Daarbij moeten de spelers goed gemotiveerd zijn. Dat laatste is in ons amateur wereldje vaak een lastige kwes tie. Want wie wil err nog 4 5 keer trainen per week om écht polo te spelen? Dat kan prac- tisch niet meer verwezenlijkt worden in ons huidige maat schappelijke bestel. Het peil van het Nederlandse waterpolo zial daarom altijd van minder® kwaliteit blijven dan bijvoor beeld van Oosteuropese landen. Hier mag je blij zijn als ze tweemaal per week naar het bad komen, maar achter het ij zeren gordijn liggen ze minstens vijf uur per dag in het water." Harry Vriend zit op zijn praat stoel en gaat verder: "Het wa terpolo in ons land is nog op puur amateuristische leest ge schoeid. Ga je zoals in ander® takken van sport veelal het ge val is vergoedingen geven aan spelers dan kan je natuurlijk ook meer gaan eisen van ze. Maar ons waterpolowereldje loopt In deze ontwikkeling dui delijk achter. Ik weet zeker dat geen enkele club .betaalt, ster ker nog: spelers moeten er meestal geld bijdoen. Soms moeten ze zelfs entree betalen. Deze opvatting heeft natuurlijk ook zijn voordelen. Neem alleen maar het idee nog écht aan sport te doen. De keerzijde van de medaille is echter dat het spelpeil in de komende jaren nauwelijks aan kwaliteit zal winnen", zegt Harry Vriend, die een duidelijk voorstander is van sponsoring om de impasse in Nederland te doorbreken. "Zo ver is het nog niet. De clubs hebben het eigenlijk te druk om daar nu al aan te denken. Wat wil je anders als je 160 gulden per uur moet betalen om een bad te kunnen huren? De nieu we trainer van De Zijl/LGB staat niet tè lang stil bij dit on derwerp. "In augustus gaan we vol goede moed beginnen", be sluit hij. Nog voor het begin van de vakantie popelt hij al weer van verlangen om iets t® doen te hebben Noodlokalen voor Boskoopse kleuters BOSKOOP Aan de lokalennood van de Boskoopse kleuterscho len zal spoedig een eind komen. Het college van b. en w. heeft In verband met de raadsverga dering van donderdag 27 juni a.s. de raadsleden voorgesteld de openbare kleuterschool ,,De Flierefluiter", de r.k. „De Vro lijke Ark" en de prot.chr. ,,'t Drempeltje" ieder met een (nood)lokaal uit te breiden. Deze kleuterscholen staan alle in de Snijdelwijk. toet openbaar kleuteronderwijs kampt reeds jaren met een on voldoende accommodatie. Zo konden gedurende dit schooljaar ('73-'74) ongeveer 17 kleuters niet op de „Flierefluiter" wor den toegelaten Het Boskoopse college heeft op dit probleem de volgende oplossing gevonden. In februari 1971 heeft de raad een bedrag van 115.000 gulden be schikbaar gesteld voor de per manente uitbreiding van de openbare kleuterschool „De Speeldoos" aan de Azalealaan. Deze school echter behoort niet tot de urgentiegeva'len, integen deel, het leerlingenaantal schommelt steeds rond het kri tieke aantal van een of twee leidsters. Het beschikbare geld zal nu aangewend worden voor de aanschaf van een (nood)lo- kaal voor de „Flierefluiter". Een bedrag van 230.500 gulden stelt het college voor beschik baar te stellen voor de aankoop en inrichting van twee noodlo kalen voor „De vrolijke ark" en ,,'t Drempeltje". Als vestigings plaats voor deze dependances denkt het college aan het per ceeltje grond, gelegen achter de flat Lage Weide aan de zijde van Snijdelwijk West II, in de directe omgeving dus van de bestaande kleuterschool ,,'t Drempeltje". Universiteits raad Leiden voor steun aan Vietnam LEIDEN Alle leden van de Leidse universiteitsraad hebben zich gisteravond uitgesproken voor het uittrekken van gelden ten bate van het Binh Vien Ha- Lan (Holland Ziekenhuis), dat in samenwerking met het Me disch Comité Nederland-Viet- nam door de Voorlopige Revolu tionaire Regering van Zuid-Viet- nam wordt gebouwd. Op voorstel van de werkgroep Vietnam van de universiteit zal o.a. een bedrag ad. 84.500 worden bestemd voor het gy- naecologieproject en 80.500 voor een lage temperaturenpro- ject. Het besluit werd genomen na een warm pleidooi door prof. Quis- pel, die benadrukte dat de gel den zowel onder de posten on derwijs en onderzoek van de universiteit thuis hoorden, als ook op humanitaire gronden verleend moesten woorden Vooral het brengen van de be dragen onder de post onderwijs en onderzoek was erg belang rijk, omdat de universiteit slechts hiervoor haar geld mag gebruiken. Prof. Quispel drong er daarom bij de u.r. op aan, nu voor eens en altijd vast te stellen, dat uitga ven als deze onder deze post kunnen worden gebracht. Hier vond hij aanvankelijk het college van bestuur tegenover zich. Het CvB wilde van de raad een machtiging om eerst na te gaan of de bedragen wel door de universiteitsraad moch ten worden uitgetrokken voor dit doel, en daarna pas een be slissing nemen. De leden van de raad konden zich hier niet mee verenigen. De commissie begroting en plan ning en de progressieve partij schaarden zich achter het standpunt van prof. Quispel en dienden een amendement in op het CvB.-voorstel, de gelden di- rekt uit het gereserveerde be drag van 200.000 toe te ken nen. Nadat de gynaecoloog prof. Van Haal gewezen had op de grote urgentie deze deze zaak heeft en waarschuwde, dat twij fel over de juistheid van de be slissing het project zou torpede ren, werd het amendement door het CvB overgenomen en daar mee aanvaard. onder redactie van Ton van Brussel, tel. 01710-22244 tst. 17 Grof vuil De volgende Leidse straten krij gen morgen een bezoekje van de grofvuilophaaldienst: Kore- vaarstraat. Plantsoen. 4e Bin nenvestgracht, Rijnstraat. Kraaierstraat, 2e en 3e Haven straat, le( 2e en 3e Gortestraat. Geregracht, Levendaal. Oranje boomstraat, Cathrijnenstraat. Barbcrasteeg, St. Jorissteeg, Koenesteeg. Nwe Brugsteeg, Wielmakersteeg. Hogewoerd, Watersteeg. Plantage, IJtr. Veer, Veerstraat. Zoeterwoudse- singel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v.d. Brande- lerkade, Durieuxstraat. T. JSie- genbeekstraat, Roodenburger- straat, De Mey van Streefkerk- straat, Cobetstraat, De Ridder straat, Thorbeckestraat, Was- straat, De Laat de Kanter straat, Cronesteinkade, P.J. Blokstraat. Fruinlaan. De Gijse- laarstraat. Kernstraat. Verdam straat. Troef Sojt Machine en the Pretty Things. Na de films is er een disco door D.J. Nico Bill. Gedurende de hele maand juli is Troef wegens vakantie gesloten. De sluiting 's avonds blijft ook tijdens de maand augustus ge- Trlnnon: Breestraat 31. tel.23875. „Ge- handhaajd. '."Vim" KMrnnll/nM^ml tudio: Steenstraat 39, tel. 33210 ,.L Magnlfique" 18jr. dag. 14.30. 19 e 21.15 uur en zo ook 16.15 uur. Zuidzee uit de doeken Sinds gisteren is het vormingscen trum Troef 's avonds gesloten. Vrijdag 28 juni wordt de laatste soos-avond gehouden. Op het programma staan die avond de vertoning van twee popfilms waarin optredens van Slade, Camera: Tijdelijk gesloten wegen .uxor: Stationsweg 19. tel. 21239. ve"'üu"",s' ..Don't Look now". IS jr. dag. 14.30. Rex: Haarlemmerstraat 52. tel. 2541 19.00 en 21.15 uur. zondags' ook 16.45 ..Shaft In het Rijksmuseum voor Volken kunde is onder het motto ..Zuid zee uit de doeken" een tentoon stelling ingericht ,die tot 8 fa- woensdag nuari voor iedereen toegankelijk K"^'efc1n,In?n »\r ,tart erotlsch zal zijn (maandag t/m zaterdag DONDER'. 10-17 uur. zondag 1-17 uur), garenm^kf vertrek dagcxeursle K De tentoonstelling wordt be ge- o naar de Deltawerken. 7.30 uur. leid door film- en diavoorstellin- Stsieu8tli's^rZaanvangUS20aÓo 11?/ ln^de gen. Bovendien is er op zondag foyer. gelegenheid om zelf creatief be- Waaggebouw zig te zijn, naar aanleiding van aa aan> het tentoongestelde werk van de apotheken bewoners van de Zuidzee-eilan- Haven-apotheek. Hai den. Rijnsburg 24.6, Bloemen - Alstroeme- rla 182, 8190; Amaryllis 135, 80; Anemonen 223. 535 Anjers Am. 138. 123260; Anthurlum 921, 1473; Calla 321, 295 Campanula 128, 29120; Chrys. tros Jr. c. 1929, 9758 Wlrral Supreme 144, 15750; Duizendschoon 1200, 2305; Eremerus 343, 7636; Freesia 847, 14955; Gerbera 231, 1650; Gladiolen 154, 117115; Glad. Colvlll. 056, 84480; Glad. Nanus 139. 136600; Iris 897, 31962; Ixia 208, 305; Korenbloemen 068. 29300; La thyrus 809 400; Lelie Kelk 175, 4080; Lelie tak 343 82335; Llatrls 174. 15870; Margriet wit enk. 07' 11921; Orchideeën 1700, 18; Roze grootbl. 162, 12560; Rozen kleinbl. 050, 24780; Scablosa 094, 7220; Snij- groen 489, 590 Statlce 1628, 1442 Stephanotls 30. 500; Violieren 11830; Anjers tros 131, 15230; dlv. snijbloemen 841, 11237; dlv. snijbloe men 111, 147061; gladiolen Imp. 62, 33100: llatrls Imp. 90 240; dlv. snij bloemen Imp. 87, 5528; Begonia 1533, 528; dlv, potplanten 50, 52, GROENTEVEILING LEIDEN (24 Juni) Aardbeien 44-59; Aardappelen 55-72; Andijvie 20-29; Doperwter 1.4-1; Peulen 1.10-2.40; SnIJboncr 2.40-3.00; Stambonen 3.70.4,50; Tuin bonen 46-69: Rode kool 83-88; Spits kool 43-68 Prei 57-60; Postelein 35- 71Rabarber 38-59 Spinazie 4: Capueijners 1.37-3.31: Tomalen 5.90-6.30 Tomaten B 6.20-6.50; To maten C 3.40-5.50; Tomaten 4.70-4.80; Uien grof 37-38; Uien fijn r-3-41 Bloemkool 6 «tuks 1.12-1.2 Bloemkool 8 stuks 63.93; Komkom mers AAA 44; Komkommers A/ 52-54; Komkommers A 39-40; Kom kommers B 27-33 Komkommers C 19-29 Komkommers D 19; Komkom mers E 18; Sla zwaar 16-23: Sla licht 9-14; Bospeen 66-1.01 Peterse lie 21-27; Paprika's pst. 25-37; p.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 8