fouten ontsierden lustrum Allerlei(ds) LEIDS FESTIVALCONCERT: GRANDIOOS Opzet om burgerij in feesten te betrekken vrijwel mislukt Pluspunt: Minerva had de zaak beter in de hand dan vijf jaar geleden Kinderen staken huis in brand fï A AN DAG 24 JUNI 1S74 PAGINA 3 Leiden aktueel LEIDEN Om vele redenen was het Feslivalconcert zaterdag avond in de Hooglandse kerk grandioos. De geweldige inzet van alle medewerkenden heeft dit concert tot het grote muziek evenement van dit seizoen ge maakt. Dit Festivalconcert is het zeker waard jaarlijks te worden herhaald. Zoals te voorzien, gaven twee werken aanleiding tot discus sies: Canticum Simeonis van Barbe en het Te Deum van Die. penbrock. Canticum Simeonis paste moeizaam in de romanti- sche omlijsting van de overige werken. Mede door de knappe realisatie van het Madrigaal koor, het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland, onder leiding van Frits Kox en de tenor Chris van Woerkom, wiens stem hier voor geknipt is. was er veel boeiends te beluisteren, of- w®rk is. schoon het in wezen geen sterk Het Te Deum riaans voorbeeld, is voor velen tende vierde deel. indrukwek- moeilijk aanvaardbaar. Maar kend door Con Amore vertolkt dan nog resteert het respect De eerste uitvoering van het 12- voor een dergelijke grandioze uitvoering, waarvan Frits Kox de bezielende leider was. Grote lof ook voor de vier solisten: Esther Hillinga met haar ver dragende hoge sopraan, prach tig aansluiting vindend bij de alt Sylvia Schlüter. Voor Chris van Woerkom, die, naar het type van zijn stem, iets te veel domineerde en voor de ba9 Ruud van der Meer Het Gewestelijk Orkest van Zuid- Holland was hier zowel als in de twee delen van Dona nobi9 pacem van Vaughan Williams, de bijdrage van Con Amore on der leiding van Jan Pasveer, in topvorm. Hieronder bevond zich de fraaie solo van Ruud van der Meer met het daaraanslui- stemmige, dubbelkorige Madri gaal van Cornells Schuyt door het Leids Kamerkoor, aange vuld met instrumentale begelei ding, klonk wat voorzichtig. Waarschijnlijk speelde de acoustiek hun parten. Beide ko ren waren, terecht, tegenover elkaar opgesteld, maar noodge dwongen tussen de pilaren, waardoor het geluid vervaagde. Graag zouden wij dit Madrigaal nog eens wil'Ien horen in een daartoe meer geëigende omge ving. Dirigent Ton Beckers zou het gelegenheid geven zijn plannen en inzichten over het gebruik van oude instrumenten te realiseren. Kgra>TO$99KrK3U!. B. Rljnders LEIDEN- De lustrumfeesten van In het programma sociëteit Minerva zijn voorbij; de rust in Leiden is weer we dergekeerd. Afgelopen donder dag werd de ,.bewitched"-week afgesloten met een galavoor stelling van het spel „Benard" in de Burcht, die gedurende een week als amfi-theatèr haar diensten aan het feestvierende corps heeft aangeboden. Ook het Pieterskerkplein zou die dag voor het laatst in het teken van dit 32a lustrum staan. Marjol Flore was gekomen om hier een twee uur durende show te bren gen in de feesttent die op het plein was opgezet. Dit optreden ging echter op het laatste mo ment door een fout in de organi satie niet door. Jeugdkamer- orkest gaat spelevaren LEIDEN- Het Jeugdkameror- kest is vastbesloten, zijn va nen hoog te houden in Enge land. Het presenteerde een gedeelte van het programma zondagochtend in de Orange- rie van de Hortus, waarmee het de plaatsen Lincoln en Londen hoopt te veroveren. Voorzitter Jeroen Duyfjes ge waagde in zijn voorwoord tot het geachte auditorium, dat overigens geen plaats onbe zet had gelaten, nog wat voorzichtig van hetgeen „mogelijk nóg beter zou kun nen'-' en „open staan voor kritiek" en zo, maar wij zeg gen-. niks van aantrekken en gewoon doorgaan". Zij spelen recht uit hun muzi kale hart, onbevangen, fris, en wat ons betreft, mag er dan gerust wel eens 'n noot- j vallen, want wij hoorden iets dat belangrijker is: ze maken muziek. Jan Willem Terwen heeft aan zijn oeuvre het zoveelste opusnummer toegevoegd, een Divertimen to per 12 strumenti, dat hij zelf dirigeerde. Het mag dan nog wat pril zijn, het had toch leuke vondsten. Delen uit een Suite van Saint Saëns en een zwierige St Pauls Sui te voor strijkorkest van Gus- tav Holst vormden de orkes trale hoofdschotel, waarmee dirigent Henk Briër voor de dag mag komen daar aan de overkant. Esther van Stralen en Marjolijn Mellema kozen een vioolduo van Haydn, en vormden getweeën ook een onderdeel van een strijk kwartet, aangevuld met T:m de Zeeuw en Michie] Weid- ner ter vertolking van 9 Hon gaarse dansen van Brrrik. Een voorzichtig nedr. kant koze- W'm Kast \en Jan W"'en D - V?t een Sir te vod- 2 k' n* ten van Alan Frank. Wij dachten zo met dit program ma: succes verzekerd. B.Rijnders M:nerva het optreden om acht uur gepland; het contract van de zangeres vermeldde echter half zeven als aanvangsuur. Een te leurgestelde Marjol Flore vond het rond acht uur, na anderhalf uur tevergeefs wachtten op pu bliek welletjes en vertrok. „Ik vind dit eerlijk gezegd wel een erg vreemde zaak; in mijn con tract staat duidelijk half zeven, maar de heren hier weten niet beter dan dat ik pas om acht uur zou beginnen. Toen ik hier aankwam was er niemand, oké. we dachten we bouwen gewoon op, maar na anderhalf uur kan ik echt geen show meer maken. De fut is er nu wel uit. boven dien ben ik gewend, dat kl:nkt misschien we! erg verwaand, om voor minstens 300 mensen op te treden; ik heb dat publiek gewoon nodig. Ik -word natuur lijk wel schadeloosgesteld, maar toch, je bereid je voor op zo'n optreden en het is dus wel, een afkapper om zo naar huis te gaan." aldus Marjol Flore. Burgerij Ondanks de vele problemen bij het lustrum kan men in elk ge val concluderen dat het zich in gunstige zin van de. sterk uit de hand gelopen lustrumfeesten van v jf jaar terug heeft onder scheiden. Wel veroorzaken dit soort slord ge fouten in de orga nisatie irritatie bij de Leidse Burgerij, die men nu juist op grote schaal bij de festiviteiten had willen betrekken. De drem pel tot de sociëteit is voor de doorsnee Leidenaar toch al hoog en als men dan ook nog met za ken als ..kkkerbübakwedstrij- den" aan komt dragen, dan blij ven de meeste mensen liever thuis. T on van Brussel Reclamekaravaan Het vervelende van dit lustrum was was dat er naast een aan tal evenementen die zeker suc cesvol waren, nog meer narig heid is geweest. De heer Van I Rooden, directeur van het ge- I lijknamige verkeersopleidingsin- 1 stituut en assurantiekantoor kan dit beamen. Vorige week zon dag werd er namelijk in samen werking met Minerva en Swift een wielerronde gehouden, die j op de Breesstraat zou eindigen. Het was de bedoeling van het lustrumcomité om een recla me-optocht mee te lafen rijden, maar op het laatste moment bleken er te weinig bedrijven te hebben ingeschreven. „Via de heer Riethoven van Swift kreeg ik het aanbod om mee te doen. Met mijn personeel heb ik toen mijn auto's, waaronder een versierde vrachtwagen en een geluidswagen, opgepoetst en heb Ik bovendien mijn personeel zo ver gekregen dat ze een gedeel te va n „Vaderdag" voor de tocht zouden opofferen. Toen we echter zondag om tien uur met veertien wagens het terrein van de Doelenkazerne kwamen op rijden, van waaruit gestart zou worden, bleken we de enige deelnemers te zijn. U begrijpt dat ik graag in een reclameop tocht wil opvallen, maar dan niet door het feit dat mijn be drijf als enige deelneemt,", zo vertelt de heer Van Rooden Bakfietsrace Naast deze wielerronde zouden nog een aantal andere evene menten plaatshebben, waaron der een bakfietsen race. De geluidwagen van Van Roo den had al deze festiviteiten aan gekend gd. maar achteraf b'eek dat een g-oot gedee'te n et door g.ng. De heer V3n Rooden. d e ook neg gedurende de hele week z jn niormauecaravan voor het feestterrein op het Pieterskerk- ple n beschikbaar had gesteld, was erg boos over deze gang I van zaken, temeer daar hij MARJOL FLORE weet dat de fouten niet aan de kant van Swift zijn gemaakt. „Ik werk al zolang met de heer Riethoven van Swift samen en ik heb met hem nog nooit moei lijkheden gehad. Ik ben dan ook niet van plan om >n de toekomst nog met Minerva in zee te gaan, tenzij er werkelijk vooraf van een goede organisatie spra ke is", aldus de heer Van Roo den. Parkeerterrein Moeilijkheden met Minerva waren er ook al toen de sociëteit de beschikkng kreeg over hef p'ar- keerterein aan de Ir.Dricsen- straat, om hier gedurende een aantal dagen een kermis te brengen. De gemeente had toe stemming verleend, maar da Haarlemmerstraatwinkelier» wisten nergens van en zagen hun parkeerterein op de toch ai drukke zaterdag verdwijnen. Men kan z ch trouwens toch af vragen hoe het mogelijk is dat M'nerva een weeK lang het Pie terskerkple;n, ook al een druk parkeerterein, in gebruik mag nemen. Op het stadhuis werden we hieromtrent in een gesprek met de heer Van der Weijden. chef bureau verkeerszaken en binnenstad, wat wijzer.,,In prin cipe kan iedere vereniging een verzoek ind enen om voor be paalde fest'vlte ten de beschik king te krijgen over hetz'j een straat, hetz j een plein. In prak tijk blijkt echter dat vele men sen van deze mogelijkheid niet op de hoogte zijn. De vferzoeken die we binnen krijgen hebben ook meestal betrekking op een "kortere periode, dan nu bii Mi nerva het geval is. Minerva heeft echter gewoon een ver zoek in gediend voor het Pie- terskerkplein en de Ir.Driesen straat en dat is door B W goedgekeurd. Het is zeer zeker niet waar dat Minerva als enige dit voorrecht heeft. Over twee weken zijn er bijvoorbeeld in het Oude Mors- kwartier weer de jaarlijkse feesten. Ook dan worden er op verzoek van de oiganisatie stra- straten afgesloten. Het is natuurljk wel zo dat er bij Minerva een aantal slimme jongens zitten, die precies wetten wat voor wegen ze moeten bewandelen om het lustnvm te laten slagen, amar een bevoorrechte positie ne- bbmm;1 'wf 75 men ze ons HÜÜIHBiEHBkËk '^£uB9HÉhHBHB9B aldus de heer Van der Weijden. die hoopt dat in de toekomst ROELOF ARENDSVEEN Met een plechtige H. Mis en na afloop een alle organisatoren van feesten j receptie is gisteren liet veertigjarig priesterfeest gevierd van pastoor de weg naa-- z jn afdeling zullen H. Hakker. Op de foto wordt de jubilaris gefeliciteerd door zuster weten te vinden. Adelaide. De heer Van der Meer was na de brand erg overstuur. Hij stond onze fotograaf niet toe een foto te maken van de ver brande inboodel. Vandaar d'.i plaatje van huisraad op straat. Vader en moeder sliepen nog ROELOFARENDSVEEN Met vuur spelende kinderen zijn ei zondag de oorzaak van geweest dat in de Van de Bijlstraat In Roelofarendsveen een woning van binnen bijna geheel uit brandde. Rond zeven uur 's morgens kwamen de verschrikte kinderen hun ouders, die op dat moment nog op bed lagen, vertellen dat de huiskamer in brand stond Toen de vader, de heer W. v.d. Meer, poolshoogte ging nemen bleek dat het vuur de huiskamer al in een vlammenzee had omgetoverd. Juist op tijd kon het gezin zich in veiligheid stellen. Bij hun vlucht poging viel echter de voordeur in het slot waardoor de toege snelde brandweer pas na geruime tijd de vuurhaard mei persluchtapparatuur te lijf kon gaan. Ruim een uur duurde het voordat het vuur volledig was bedwongen. De schade loopt in de duizenden guldens. Terug in ironing HAZERSWOUDE De familie J. M. van Dijke van Toren straat 28 te Hazerswoude-dorp is zaterdagmorgen op officiate wijze haar gerenoveerde woning ingetrokken. De voorzitter van de woningbouwvereniging Volksbelang, de eigenaar van de huix en.die thans in die Torenstraat worden opgeluiapt de heer J. D. de Wit had reden om te zeggen trots te zijn op de won'ngen, zoals ze er na de renovatie u trien. Want het Hazerswoudsc aannemingsbedrijf J. J. Boers is erin geslaagd de ruim vijftig jaar oude woningen tot royale burgerhuizen om te bouwen. Promoties Aan de Leidse Universiteit is de heer H.J. Adriaanse, remon strants predikant te Amersfoort, cum laude gepromoveerd tot doctor in de godgeleerdheid op een proefschrift, getiteld „Zu den Sachen selbst. Versuch el- ner Konfrontation der Theologie Karl Barths mlt der Phiinome nologischen Philosophie Ed» mund Husserls". Promotors wa ren prof. dr. H.J. Heering en prof. dr. Th. de Boer. De heer F.J. Gorlee is gepromo veerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen, op een proefschrift, getiteld "Brom? ring van B-CH3 styreen- en stil- beenderivaten. Promotor was prof. dr. E. Havinga. De heer D. Antheunis, weten schappelijk medewerker bij de F.O.M., promoveerde tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen op een proefschrift, getiteld "Experiments on non- radiative processes in phospho rescent molecules: spin-forbid den transitions and spin-lattice relaxation"Promotor was prof, dr. J.H. van der Waals De heer J.G. Lammers promo veerde tot doctor in de w. k: •- de en natuurwetenschappen od een prcej chrift, git ld substitutie reacties van enge fluornitrocromcten". I'r. :i: waren prof. dr. E. Havinea en dr. J. Cornelisse. De heer H.G. Tan, leraar In het kader van het Festivalconcert (v mcdewc-ks.er B. Rijnders) gaven er.I Onze folog-aaf schoot er dit piaalje H.A.V.Q.-V.W.O. en docent bij dam, promoveerde tot doctor in Juan et les genres littéraires". de Vrije Leergangen aan de de letteren op een proefschrtt. Promotor was prof. dr. J.G. Vrije Universiteit te Amster- getiteld "La matière de Don Bomhoff. onder redactie van Ton van Brussel, tel. 01710-22244 tst. 17 Er loopt In Lelden een 24-jarige koopman rond die VVD'ers niet kan luchten of zien. Dat demon streerde hij gisteravond rond zeven uur overduidelijk op de Hcagweg. Toen hij dacr een VVD-verkiezingsblljet voor een raam zag hangen pakte hi/ een steen en gooide de ruit aan dig- gels. Hij werd na een telefoon tje van de gedupeerde VVD'er prompt in zijn kraag gepakt door de Leidse politie. Zijn .'er- klaring tegenover de mannen van de Hermandad: Laatst heb ik een ventvergunning aan gevraagd voor de Merenwijh. Aanvankelijk kreeg Ik die, maar later werd ie me weer al- gepakt en toegewezen aan een collega, een VVD'er. Nou, toen ik dat biljet daar op de Haag weg zag hangen werd ik weer ra zend en knelde met die steen m'n woede". De blijde getuigenis van Kees. bioscopen leidse Frist Kox bezielende leider in Diepenbrock

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3