Sterk optreden van jeugdige Noordwijkers in het Tean-toernooi ASC moet na nederlaag toontje lager zingen „DUBBEL" VOOR WYBO LELIEVELD VAN DE BATAVEN Teleurstelling voor Saat BZPC miste enkele spelers en verloor... Ondanks 7 goals in 2 wedstrijden: 1 SW\ÊM®nm aam In de tweede klasse A had LZ'86 een vrij weekend. De ploeg van BZPC moest naar Groningen reizen om uit te komen tegen de Walvisch. Omdat BZPC al erg vroeg moest vertrekken waren er verscheidene spelers niet in staat om aanwezig te zijn. definitief uitgeschakeld voor Het incomplete team verloor dan ook met 3-2. Door dit resultaat is BZPC nu de derde plaats. Voor coach Gijs van de Leed en was het echter wel een mooie gele genheid om in verband met het volgende seizoen enkele jonge spelers uit te proberen. De twee doelpunten tegen de Walvisch werden door Pim Batelaan gescoord uit een strafworp. In de tweede klasse B besluit Katwijk zijn debuut in de tweede klasse met een sterke finish. De Katwijkers bleken in zwembad „De Mierewel- de" ook te sterk voor Die Haghe dat 1 plaats onder Katwijk stond. De Hage naars verloren het duel met 5-3. De derde plaats lijkt nu met nog 1 wedstrijd te gaan binnen bereik. De treffers te gen Die Haghe werden ge maakt door Dik van de Bent. Hans Parlevliet, Hugo Boom stoppel, Arris Parlevliet en Paul van de Putte. Herman Roedoe lacht wel maar hij is niet blij. Zijn ploeg moest een stapje terug doen in de voetbalmaatschappij. Vijf keer moest de ASC-goalie naar het net. LEIDEN ASC is gedegra deerd naar de vierde klasse. Een feit, dat bij de rood zwarten toch niet al te veel verontrusting teweeg heeft gebracht. Aan het eind van het vorig seizoen Immers ontliep ASC op het nippertje de degradatiedans na een emotioneel gevecht met stadsgenoot DOCOS. Ma>aT in de slopende nacompetitie, die nu eindelijk achter de rug is, is toch wel gebleken dat ASC als ploeg een te wis selvallig geheel vormt om aanspraak te kunnen maken op het derdeklasserschap. Die degradatiewedstrijden toonden dat nu juist onom stotelijk aan. Terwijl ASC gedurende de competitie de doelpunten met mondjesmaat distribueerde, schoot de voorhoede tijdens de beslis singscompetitie wél uit zijn slof. De zwakte van de ach terhoede was er echter de oorzaak van, dat de tegen stander steeds minstens evenveel goals kon scoren. Zo ook in het laatste duel te gen Flakkee uit Middelhar- nis, waarin de ASC-achter- hoede de roodzwarte poort wederom niet gesloten wist te houden. Dat bleek reeds in de beginfase, toen Flak kee, ondanks een licht over wicht van ASC-zijde, via Adrie Kievit en Jaap van Sliedrecht aan een 2—0 voor sprong kwam. Dat Wout Ber gers de achterstand tot 1—2 reduceerde, was volkomen verdiend, doch een onacht zaam ogenblik in de dafen- sie was er de oorzaak van, dat Adrie Kievit Flakkee nog voor half-time op 1—3 zette. Na rust werd Flakkee allengs sterker hetgeen al spoedig resulteerde in een doelpunt van Leen Kievits: 14. Een kleine opleving bracht weer hoop in de ASC-gelederen. Een penalty wegens een handsbal in het strafschopge bied werd door Hans Scheers bekwaam in een doelpunt omgebogen en de opgekomen Ben Boers bracht tien minu ten voor het einde de span ning weer volledig terug: 3 —4. Lang duurde dat overi gens niet, want nog geen twee minuten later wist Adrie Everaars Herman Roedoe voor de vijfde keer te passeren, waarmee ASC's lot bezegeld was. daar ESDO tegen VDL een gelijkspel in Herman Roedoe en Hans Scheer weten het stuk nu wèl te klaren: vijf andere keren konden zij dat niet. een poepie ruiken", zo werd kerd. En daar zullen i ons van diverse zijden verze- dan maar op houden. worp van 54.56 m. 2e bij het speerwerpen. Nellie Harms (De Bataven) werd 4e bij het speerwerpen meisjes A. met een worp van 34.90 m. en stootte de kogel 10.14 m., wat goed was voor een 9e plaats. Teleurstellend waren de pres taties van Holland-hordeloper Tom Saar. De Leidenaar, die als favoriet van start ging, werd al in de serie uitge schakeld. Hij werd 4e in een tijd van 14.9 sec. Overige resultaten van deelne mers uit het district Leiden: De Bataven: T. de Groot ver springen m.B. 7e. 5.02 m. hoogspringen 1.50 m., 80 m. horden m. B. 12.8 sec. P.Jan sen. 400 m. m. A. 6e. 62.5 sec. De Spartaan: N. v. Noort. ko gelstoten j.A. 7e. 12.19 m. N.v. Steijn. verspringen j.A. 6.62 m. hinkstap-sprong 12.41 m. N.v. Noort kogelslingeren j.A. 5e. 33.50 m. A. v. Dijk 400 m.m.A. 7e 64.7 in de se rie 61.7 sec. A.V. Holland Leiden: R. Hen- driksen 100 m horden j.B. 14.9. R.Zandbergen 1500 m steeple j.B. 5e 4.59.8 mdn. R. Evelings 100 m j.b. 12.3 sec. hink-stap-sprong j.B. 12.30 m. K. de Groot polsstokhoog springen j.B. 7e 3 m. H. Bakker 9e 2.90 m. J.A. de Vijver 100 m. j.A. 11.6 sec. dat Asselbergs de eerste set met 6—4 in winst had omge zet, verloren zijn slagen langzaam maar zeker aan kracht, zodat rally-koning Creyghton via 63, 62 de winst toch nog kon grijpen. Bij de dames was er voor El len Gerrese, zoals verwacht, geen vuiltje aan de lucht. De jeugdige Hanneke Langeveld, TEAN-speelster, kon haar publiek geen overwinning voorschotelen, al bleef ze aanvankelijk goed bij (5—7). In de tweede reeks klaarde Munnik-speelster Ellen Ger rese de zaken echter vlotter (6—1). In het herendubbel spel B maakte het als eerste geplaatste koppel Theunis- sen/Meyer er niets van. Slechts zes games konden ze maken tegen de gebroeders Asselbergs. De Asselbergs, die later op de dag hun beurt weer weinig hadden in te brengen tegen het Alphen- se duo Jansonius/Suyver. In het gemengddubbel deed het echtpaar Koole een geslaag de machtsgreep, waarvoor Suyver en Hanneke Lange veld moesten wijken (68, 6—2, 7—5). Alfred Gelevert, die in de B-af deling al had getoond daar ze langzamerhand thuis te gaan horen, demonstreerde dit nogmaals overduidelijk bij de C-heren. Hij had in de voorlaatste ron<le nog moeite met de geplaatste Niels Blokker (6—1, 2-6, 6—1), in de finale was hij de winnaar van vorig jaar Bos Groot volledig de baas. Met fris aanvalsspel was de eerste set snel binnen. In de tweede reeks maakte hij wat meer foutjes, maar tot meer dan hiervan te profiteren kwam Groot nauwelijks. Via 75 ging de set en daarmee de partij verdiend naar Gele vert. Uitslagen enkele andere fina les: HDC: De Bakker/De Bakker—Van Neutigem/Van Dinter 6-4, 4—6, 6—4; DEC: E. Hazenbroek—T. Lange veld 64, 6—1. DDC: Lange- veld/Hazenbroek—J anso- nius/Van Neutigem 64. 6— 0. DED: Tjoh—Poederooyen 2—6, 6—3, 6—1. HED: Groot Wessels 7—5, 6—3. Vught - Wybo Lelieveld van de Leidse atletiekvereniging De Bataven heeft bij de Neder landse jeugdkampioenschap pen in Vught de 1500 m. en 3000 m. jongens B. (16—17 jaar) gewonnen. In (de za terdag gehouden) race van de 3000 m. bleef hij tot 200 m. voor de finish achter Leon Wijers van Quick Nij megen, zette toen aan voor de eindsprint en zag in de laatste meters nog kans om 4.6 sec. op zijn directe tegen stander uit te lopen. Hij ein digde met de goede tijd van 8.53.6 min. Een klein uur later startte de sterke Stompwijkse loper in de serie 1500 m. en plaatste zich als derde voor de eind strijd van zondag. In deze fi nale verraste hij weer dank zij zijn sterke eindsprint. Met een tijd van 4.14 min. bleef hij al zijn tegenstan- De ceremonie-protocolaire van de 3000 m jongens B. Wybo Lelieveld staat op de hoogste tree. ders de baas. meisjes B. met een nieuw Hanneke Glas van De Spar- persoonlijk record van 1.75 taan won het hoogspringen m. Trainer Jan van Heek: "Als Hanneke niet zoveel sprongen had gemaakt (Ze begon met een aanvangs- hoogte van 1.50 m.) dan had er zeker 1-77 m .ingezeten, want ze sprong royaal over de 1.75 m." Lente v.d. Poel (De Spartaan) werd 2e op de 1500 m. meisjes A. in 4.40.4. min. Ze moest alleen T.Kluch van Zaanland voor laten gaan, die 4.35 min. voor zich liet afdrukken. Le- nie werd ook nog 3e op de 800 m. meisjes A. Peter van Noort van De Spar taan slingerde de kogel 40.44 m. en behaalde hiermee de 2e plaats. Kees Riemens van A.V. Holland werd met een eindstrijd een waar prestige- duel gaan uitvechten. De eerste reeks was voor Ge- levert (62), maar daarna nam Asselbergs het heft ste vig in handen en speelde zich via 61 ei 63 in de fi nale. De strijd om de andere finale plaats ging tussen Broos- hooft, de enige geplaatste speler in de halve finale, en Ton Creyghton. In een he roïsch gevecht trok een nog louter op zijn wilskracht spe lende Creyghton met 6—4, 1412, na met 52 in het nadeel te hebben gestaan, de overwinning naar zich toe. In de eindstrijd zagen de reeds volkomen afgepeigerde spelers toch weer kans er een 3-setter van te maken. Het was Creyghton, die de langste adem had, want, na-

Leidse Courant | 1974 | | pagina 20