Feest bij Don Bosco DANSEN OP ZONDAG IN KATWIJK MAG Plan Berkhout geeft woningzoekenden in Lisse weinig kans Omstreden duivenhok mag voorlopig blijven Hartelijk afscheid van Wassenaars schoolhoofd Rechter: Gezamenlijke gebedsdiensten in Zoeterwoude VRIJDAG 14 JUNI 1974 LhlDbfc. CUURANI PAGINA 5 LISSE De raad van Lisse heeft deze week nog eens langdurig het bestemmings plan Berghout door de man gel gehaald. Over het alge meen stond men toch wel wat sceptisch tegenover de wijze waarop b en w het plan hadden gepresenteerd. KVP-er v.d. Berg vond de pre sentatie van het plan erg summier voorzover dat de behandeling van de ingeko men bezwaarschriften betrof. Hij betwijfelde of door die geringe openheid een vol doende vertrouwensbasis voor dit plan was geschapen. Hij pleitte voorts voor een zo snel mogelijke realisering van de westelijke omlei- dingsweg en wat betreft de in dit plan te bouwen wonin gen: alleen voor de na tuurlijke aanwas." De heer Smith (PC) zei volle dig achter het plan Berkhout te kunnen staan. Hij vroeg zich echter af of bij dit plan wel voldoende rekening was gehouden met beveiligingsin stallaties in het verkeer, spe ciaal met het oog op de be jaarden. Mevr. Pothof (VVD) vond dat het college zich teveel gele gen laat liggen aan wat de bouwmaatschappij in plan Berkhout wil gaan doen. ,,Er wordt in Lisse veel te veel in de vrije sector gebouwd" zei ze. KVP-er Veeger zag in plan Berkhout graag alleen socia le bouw, ruimte voor kinde ren en recreatiemogelijkhe den. Bovendien wilde de KVP-fractie exacte cijfers over de verdeling in bouw sectoren. Volgens burgemeester Berends komen er 28 woningwetwo ningen. 87 premie en 80 vrije sector-woningen. Tenminste dat was de aanvankelijke op zet. Een sterke schommeling in de grondprijs kan die op zet dwarsbomen. De heer Van Reisen (KVP) vond het maar schamel dat in plan Berkhout slechts plaats was voor 28 woningwetwoningen. „Voor veel Lissenaren gaat hier een kans voorbij", zo zei hij. Ook op de tweede avond van de wandel-driedaagse voor de Zoeterwoudse jeugd was het weer ideaal. In afwijking van de twee voorgaande jaren was in het parcours van de 10 km een stuk weiland opgenomen n.l. tussen het Westeinde en het Stompwijkse Oosteinde, een experiment dat bijzon der geslaagd mag worden genoemd. Intussen maakt men zich op voor de feestelijke intocht hedenavond. Hiervoor verzamelen de deelnemers zowel van de 5 als 10 km tocht zich bij de Sjaloomschool waarna het met de drumband VIOS voorop naar het sportcomplex Haasbroek gaat. De jongsten vertrekken vanavond 'n half uur later dan op de voorgaande avonden. ZOETERWOUDE Het feit dat 10 jaar geleden werd besloten tot een gewijzigde opzet van de xploitatie van het Don Boscohuis, welk gebouw eigendom is van de parochie van St. Jans Onthoof ding, zal in de komende dagen op feestelijke wijze aandacht krij gen. Vanavond is er gelegenheid tot kruis- en klaverjassen, waarbij de deelnemers zullen worden getracteerd. Zondag is er een optreden van de Dizzy Mans Band na Golden Earring en Earth Fire het derde grote popgebeuren in Zoeterwoude. Er wordt veel belangstel ling verwacht, reden waarom deze show in het Centrum zal plaats vinden. Maandagavond 17 juni sta^t in het teken van de sport. De film in kleur van de WK voetbal in 1970 wordt vertoond, waarna er wed strijden zullen zijn op de home-trainers van Swift uit Leiden. Er wordt gereden over 1 km in twee leeftijdsgroepen: 15 t/m 30 jaar en 31 jaar en ouder. Toegang gratis. Op dinsdag 18 juni komen de jongens en meisjes van 10 t/m 15 jaar aan bod in een kampioen schap „Mens erger je niet". Daarnaast is er veel gezelligheid. )p woensdag 19 juni is er een bejaardensoos met verrassingen in de serrezaal, terwijl er in de grote zaal van 14—17 uur doorlopende voorstelling is van kinderfilms. WASSENAAR De Woningbouwver eniging St. Willibrordus heeft namens een bewoner van de Zonneveldweg een beroep op de gemeenteraad gedaan om te be vorderen, dat alsnog een bouw vergunning zal worden verleend voor een duivenhok, dat in de achtertuin van het pand Zonne veldweg 51 is gebouwd. Burge meester en wethouders hadden, in verband met de geldende voorschriften en in verband met klachten van buren over de overlast, die de duiven veroor zaakten, de bewoner gelast het duivenhok af te breken. Er is over deze kwestie een zeer Gouden paar in Slompwijk iTOMPWIJK Het is maandai vijftig jaar geleden dat P. v.d. Meer en P. A. v.d. Meer-Kuy- pers in het huwelijk traden. De bruidegom ds een geboren en getogen Stonpwijker. In het huis waarin hij nu al vijftig jaar met zijn bruid woont, hebben sinds mensenheugenis familieleden van hem gewoond. Mevrouw Van der Meer werd geboren in de voormalige molen aan de Vliet in Zoeterwoude, waar nu de maalderij van Van Niekerk staat. )e gezondheid van beiden houdt nets te wensen over. Zelfs een bril om de krant te lezen is er niet bij. De bruidegom is 45 jaar lang boerenknecht geweest. Daarna heeft hij gewerkt in de wegen- en huizenbouw. Nu werkt bij al weer ruim tien jaar op de boerderij „Maria's Hoe- lit het huwelijk zijn vier kinde ren geboren. Het aantal klein kinderen is zes. De receptie is maandag van 6 tot 6 in „Het Blesse Paard". Tandheelkundige kliniek in vflll ^Irirt WASSENAAR De heer J. H. Konst heeft afscheid genomen a's J hoofd van de Bonifaciusschool. na ruim 40 jaar in Wassenaar bij I het onderwijs werkzaam te zijn geweest. Op 1 januari 1932 werd de heer Konst aangesteld als onderwijzer aan de toenmalige r.k. jon gensschool. In 1955 volgde hij de heer A. Barten op als hoofd van de school. Bij een reorganisatie van het onderwijs in de S:. Willi- brordparochie werden de r.k. jongensschool en de r.k. meisjesscho len gecombineerd tot een Bonifaciusschool en verhuisde de school van de Van Heeckerenstraat naar de Kerkstraat. De heer Konst bleef hoofd van de nieuwe combinatie. uitvoerig preadvies opgesteld, dat enige tijd geleden door de rechtskundige commissie werd behandeld. Deze commissie kwam tot de conclusie, dat een bouwvergunning voor het dui venhok niet kan worden ver leend, zodat het beroepschrift van de Bouwvereniging onge grond verklaard dient te wor den. De commissie meende evenwel dat onderzocht moet worden of het hok toch gehand haafd kan blijven zonder dat aan de buren overlast wordt veroorzaakt. De commissie ad viseerde een proef te nemen met het spannen van een draad boven de dakgoot van de buren en het verplaatsen van de uit en invliegopening van het hok. Burgemeester en wethouders zijn bereid zich bij dat advies neer te leggen in die zin dat de uitvoering van de lastgeving drie maanden zal worden opge schort. In die periode zal wor den nagegaan of de overlast voor de buren door de voorge stelde voorzieningen kan worden weggenomen. Mocht het resul taat van deze proef negatief zijn, dan zal het college alsnog tot uitvoering van de lastge ving overgaan. Deze kwestie komt a.s. maandag in de verga dering van de gemeenteraad nog maals ter sprake. KATWIJK De tandheelkundige kliniek in Katwijk gaat binnen kort haar werkzaamheden be ginnen. Voorlopig zal in de kli niek één tandarts werkzaam zijn. Half augustus wordt de tandartsenstaf uitgebreid tot drie. 'e negenduizend personen die blijkens de in het begin van dit jaar gehouden enquête versto ken zijn van tandheelkundige behandeling, krijgen in het ko mende half jaar een persoonlij ke oproep. Wandelmars voor het Anjerfonds Daarnaast was de heer Konst actief in het plaatselijk verenigingsle ven, onder meer als voorzitter van dé sportvereniging Blauw Zwart en bestuurslid van de Wassenaarse Oranjevereniging „Koningin Wilhelmina". Tijdens een afscheidssamenkomst in de school werd o.a. het woord gevoerd door ir. I. W. Wellen, voorzitter van het schoolbestuur, pas toor A. Wentholt en door de heer A. Remmerswaal, voorzitter van het oudercomité. Zij boden het scheidende schoolhoofd enveloppn met inhoud aan, bestemd voor een kleuren-tv. WASSENAAR Morgen wordt in Wassenaar voor de zesde maal wn wandelmars georganiseerd ten bare van het Anjerfonds. Er kan gewandeld worden over 6. 'O, 15 en 30 km. De startplaats 's weer de Brandweerkazerne in de Pieter Twentlaan. Er kan gestart worden 's morgens tus sen 9 en 12 uur. behalve door de 30 km-Iopers, die tussen 9 en 10 uur moeten starten. Ook dit jaar is er voor alle deelnemers die de tocht volbrengen een spe ciaal ontworpen herinnerings medaille, terwijl aan groepen van minimaal 13 personen een groepsprijs wordt uitgereikt. Het inschrijfgeld bedraagt voor deelnemers tot en met 13 jaar f 2.— en voor ouderen 2.50. Er waren verder toespraken van drs. J. J. P. Boezemon, de scheiden de rector van het Adelbertcollege. van de heer J. Harting, voorzit ter van de kring van schoolhoofden in Wassenaar en van de heer A. Barten, die voor de heer Konst hoofd van de school was. Burge meester K. Staab was er namens het gemeentebestuur. Na het offi ciële gedeelte volgde een zeer druk bezochte receptie. Tw ee weken cel voor Leiderdorper DEN HAAG/LEIDERDORP - Een 36-jarige tuinier uit l eider dorp is door de Haagse rechter veroordeeld tot twee weken ge vangenisstraf, waarvan een week voorwaardelijk en zes maanden ontzegging van de rij bevoegdheid. De tuinier was op de Splinterlaan door de politie aangehouden en werd niet in staat geacht de auto naar behoren te besturen Hij had een aanrijding veroor zaakt. De officier eiste twee we ken gevangenisstraf voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar en ontzegging van de j rijbevoegdheid en 1000,- boete Radio Veronica in Noordwijk NOORDWIJK Radio Veronica komt op woensdag 19 juni a.s. met een mobiele studio naar Noordwijk om een programma op te nemen, dat semi-live enke le dagen na de opname wordt uitgezonden. De mobiele studio met een lengte van circa twaalf meter wordt opgesteld op het Vuurtorenplein. De VW regelt een en ander. Het opnemen van de programma's vindt plaats tussen 10 en 18 uur. DEN HAAG In Katwijk mag op zondag in dancings worden gedanst. De presi dent van de rechtbank in Den Haag heeft gisteren het gemeentebestuur van Kat wijk verboden een dansver- gunning te onthouden aan O. Hornkamp uit Katwijk. Het gemeentebestuur had deze vergunning onthouden, om dat het naar zijn zeggen niet past in de structuur van de bevolkingsmeerderheid van Katwijk. De rechtbank deed deze uit spraak na een kort geding dat de heer Hornkamp had aangespannen tegen het ge meentebestuur. Het betreft hier volgens de rechtbank geen maatregel tegen orde verstoring en een dergelijk verbod kon volgens de recht bank ook niet gegrond wor den op de zondagswet, die ontspanning in de vorm van dansen niet verbiedt. Even min kan een dergelijke ver gunning worden geweigerd op grond van de drank en horecawet. De president van de rechtbank weigerde te voldoen aan de eis aan het gemeentebestuur een dwangsom op te leggen bij het niet afgeven van de gevraagde vergunning, om dat verwacht mag worden dat dit zich aan de beslissing van de rechtbank zal hou den. De heer Hornkamp heeft in middels bij de gemeente een nieuwe aanvraag ingediend voor een dansvergunning in zijn bardancings Casa Mara en Maribel. Het is echter nog maar de vraag of de vergunning wordt verleend, want het Katwijkse gemeen tebestuur overweegt in hoger beroep te gaan. De gemeen, teraad heeft b. en w. onlangs al gemachtigd de zaak des noods tot in de hoogste in stantie door te zetten. De rechtbank heeft overigens bepaald dot de gemeente Katwijk de proceskosten moet betalen. Hornkamp, die al 1000 gulden als voorschot op de proceskosten had moe ten storten, zal deze als hij ze terugkrijgt schenken aan het Rotterdamsch Zeehospi tium. Zoeterwoude In de eerste bij eenkomst van de voltallige Ker- keraad en Parochieraad welke onder auspiciën van de Raad van kerken werd gehouden is uitvoerig gesproken over het houden van gezamenlijke ge bedsdiensten. De wenselijkheid daarvan werd door de bijna 40 aanwezigen unaniem onder schreven maar er waren twij fels aan de behoefte. Als motieven voor het houden er van werden o.m. genoemd dat samen bidden veel andere aan knopingspunten geeft, het is het beste fundament om de oecume ne in Zoeterwoude werkelijk van de grond te krijgen; - "ien bidden kan altijd het geeft geen problemen bij de kerkei'jk» overheden; je kan wel praten over oecumene maar het wordt pas helemaal duidelijk wanneer op oecumenische wij ze ontmoet. Over de vorm en inhoud was men van mening dat op eenvoudige wijze begon nen moet worden. Mogelijk kan er gebruik worden gemaakt van de ervaringen van het experiment op zaterdag avond in de N.H.-kerk waar vo rige week mee werd begonnen enkele mensen van de z.g. re traite-groep en deelnemers aan de getijdediensten welke als voorbereiding op de Pinksteren werden gehouden Bij het bepa len van de frequent e was het merendeel voorstander van elke week maar over dag en uur lie pen de meningen sterk uiteen. De Raad van Kerken zal zich hierover nader beraden. Daarbij pleitte ds. Schoch er voor reke- Voor een commissie ter voorbe reiding steldes enkelen zich be schikbaar waarbij anderen zul len worden uitgenodigd. Als startdatum wordt gedacht aan de tweede helft van september. Kerken werd om een nadere uitwerking gevraagd van de suggestie van prof. Fiolet, ge daan tijdens de „Toerusting" om te komen tot één doopboek. Ook zal worden onderzocht in hoeverre er een combinatie mo gelijk is van de Oogstdankdug en de dienst voor Oogst en Ar beid. De besprekingen werden geleid door deken A. Lamot die voorzitter is van de R.v.K Garantie voor festival van Wassenaarse WASSENAAR Zoals ook in de twee voorafgaande jaren ge beurde zal de Wassenaarse ohr. sportvereniging „Irene" op zaterdag 22 juni a.s. vooraf gaand aan de Oudhollandse jaarmarkt in de Langstraat en op het Plein een drumband festival organiseren. Bij gunstig weer zullen de kosten van het festival geschat op 1500. door de entreegelden gedekt kunnen worden. Het bestuur heeft de gemeente verzocht een garantie te verlenen voor het ri sico dat de vereniging loopt als het weer niet gunstig is. Burgemeester en wethouders mer ken in een voorstel aan de raad op, dat bij de vaststelling van de nieuwe subsidieregeling voor amateuristische kunstbeoefening zoveel mogelijk rekening is ge houden met de financiële wen sen van de verenigingen, ook van Irene. Het gemeentelijk subsidie aan de vereniging zal dan ook over 1974 hoger zijn dan over de voorafgaande Jaren het geval was. In verband daar mede geven burgemeester en wethouders de raad in overwe ging voor het drumbandfestival een garantie te verlenen tot een bedrag van 750,—. Flatbomv in Frederiksoord afgekeurd Rijnsburg Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben geen goedkeuring gegeven voor de bouw van een zes verdiepingen hoog flatgebouw In Frederiks oord. A| eerder had de woning bouwvereniging Spinoza zich tegen de bouw gekeerd. Wel kwam Spinoza met een ander plan, namelijk de bouw van 116 woningen. Deze mogelijkheid wordt nog nader bestudeerd. Hoewel wethouder Van der Cug- ten hiervan geen voorstander is. wordt verwacht dat het plan van Spinoza een goede kan» maakt gerealiseerd te worden. Overigens wil de wijkraad op de grond een wijkgebouw zetten ten behoeve van onder meer een peuterspeelzaal en een ge meenschapscentrum. Werkloosheid gedaald in Bollenstreek BOLLENSTREEK Het aantal werkzoekenden in de Bollen streek Is in de maand mei weer gedaald, namelijk van 314 eind april tot 283 eind mei. Het aan tal aanvragen om arbeidskracht Is gestegen en wel van 301 eind april tot 347 eind mei. De daling van het aantal werkzoe kenden trad voornamelijk op in de horecasector. Voorts was er enige daling in de bouwsector en bij het handelspersoneel. In deze drie gevallen kon gespro ken worden van seizoeninvloe den. Bij de vrouwelijke arbeids krachten steeg het aanbod als gevolg van het aflopen van de werkzaamheden voor inpaksters In de bloembollenbedrijven. Deze stijging vindt haar oor zaak in het aantrekken van meer minder-valide werkneem sters. Weilanden in recreatiegebied Zijlwatering open voor publiek WASSENAAR De weilanden grenzend aan de wijk Ziulwate- ring, bestemd voor de aanleg van o.m. de noordelijke rand weg, een begraafplaats en eer recreatiestrook zijn eigendom geworden van de gemeente. De grond is deels verpacht en deels vrij van gebruik. Voorts is nog het jachtreoht op deze gronden verhuurd. Burgemeester er wet houders hebben de raad voor gesteld de betreffende weilan den open te stellen voor het pu bliek, Het gebied is uitstekend gesclvkt om te wandelen, te spelen en te vissen langs de Zijlwaterirg, honden uit te laten enz. Het aanbrengen van bijzon dere voorzieningen lijkt het col lege n:et nodig. Volstaan kan worden met eenvoudige loop bruggetjes of vlonders over de sloten in dit gebied. Burgemees ter en wethouders willen begin nen met het openstellen van de terremen aan de westkant van de Zijlwatering. Het betreft hier een terrein van ongeveer 20 hectaren (400 x 500 m). Het treffen van eenvoud'ge voorzie ningen zal een bedrag van 3500.— vragen. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor dit bedrag voor dit doel beschikbaar te stellen.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5