Gijs van Lennep blijft erbij in Grand Prix Weer zege Jan Breur Gebroeders Vollebregt liepen achterstand op Kroon Stewart aanzet voor top- spanning Rensport voor Meity Dekkers gewichtige zaak Manza Buitenzorg favoriet bij de drie-jarigen VRiJDAG 14 JUNI 1974 LLlDSL COURANT PAGINA 17 - i Voor het eerst sinds 1931 zal aan de het aanstaande weekeinde te houden 24 uur van Le Mans een vol ledige damesequipe deelnemen. Het zijn de Belgische coureurs Fontaine en Christine Beckers en de Francaise Marie Laurent (v.l.n.r. op de foto). ZANDVOORT Vijfentwintig coureurs zullen op zondag middag 23 juni om kwart over één op het circuit van Zandvoort van start gaan voor de grote prijs van Neder land, dé achtste Grand Prix reeds van dit jaar, die mee telt voor het wereldkampioenschap der coureurs. Onder hen één Nederlander, Gijs van Lennep het vorige jaar zesde met een ISO-Marlboro van het Frank Williams racing team. Het zal voor de 32-jarige coureur uit Haarlemmerliede (na Nivel- les) de tweede start dit jaar worden in de formule I. Op dit moment staan er nog 27 cou reurs ingeschreven, zodat er twee zullen moeten afvallen. Want, zo heeft de vereniging van formule 1-coureurs het bepaald: er mogen niet meer dan 25 wa gens vertrekken voor de race, die zal gaan over 75 ronden, d.w.z. 316.95 km. Gezien de huidige stand voor het wereldkampioenschap met op de eerste plaats de 27-jarige Braziliaan Emerson Fittipaldi, die twee jaar geleden de jongste wereldkampioen aller tijden in de formule 1 werd, met 27 pun ten, op slechts korte afstand ge volgd door de Ferrari-rijder Clay Regazzoni (22), de Oosten rijker Niki Lauda en de 24-jari- ge Zuidafrikaanse coming man Jody Scheckter (winnaar van de Grote Prijs van Zweden), bei den met 21 punten, mag in Zandvoort een bijzonder span nende race worden verwacht. De strijd om de opvolging van Jackie Stewart is in alle hevig heid losgebrand en wie de nieu we kampioen zal worden, is op dit moment nog niet bij benade ring te zeggen. Daarvoor ontlo pen de capaciteiten van de cou reurs en die van de vier top merken die elkaar naar de Mvlaren en Ferrari zich te weinig. De 27 Ingeschreven coureurs zijn: Ronnie Peterson (Zwe). Jacky Ickx (Bel), Jody Scheckter (Z.-Afr), Pa trick Depalller (Fra), Emerson Fltt- paldi (Bra), Dennis Hulme (Nw- Zeel). Carlos Reuteman (Arg), Rlkl von Opel (Llcbtensteln), Hans Stuck (Oos), Jean Pierre Beltolse Carlos Pace (Bra). Jochi (Did), Arturo Merzarlo (Ita), GIJs van Lennep (Ned), James Hunt (GB). Graham Hill (GB). Guy Ed wards (GB), John Watson (GB). Vern Schuppan (Aus). Mike Hall- wood (GB) en Francois Mlgault (Fra). In tegenstelling tot voorgaande ja ren. toen er slechts één wed strijdleider was, zal de wed strijdleiding thans berusten bij een driemanschap, elk met de verantwoordelijkheid over een eigen afgebakend terrein. De drie wedstrijdleiders zijn: John! Corsmit, hoofd van het wed-! strijdsecretariaat, Philip Keller, i die de functie van „floor-mas-1 ter" heeft en Hans Grimmelt, die hoofd van de communicatie! Met tennissen tracht Meity Dekkers enkele a\>onden per wéék haar gewicht op peil te houden. Belangrijk voor amatrices, voor wie elke ki- WASSENAAR - Zij heeft erg veel moeite om haar gewicht zo rond zestig Idlo te houden. Eten is zo lekker en de één kan alles eten en komt geen ons aan. Terwijl de ander daarentegen bij wijze van spreken ai aan een glas water teveel heeft. Als je dan ook nog een sport bedrijft waar je gewicht een hoofdrol kan spelen dan kan het erg moeilijk zijn voor een twintigjarig meisje. Dit is van toepassing op de renamatrice Meity Dekkers. Kortgeleden had ze nog de bijnaam „bolletje" bij haar collega's van Duindigt, om dat de Haagse haar gewicht niet op peil kon houden. Maar dat is veranderd. De .slankma kers" voor Meity Dekkers zijn de tennissport en het trimfietsen en dat alles om licht in het za del te kunnen rijden als een puur talent uit een paardenfamilie. Meity Dekkers heeft alles voor de rensport over. Elke morgen is ze vroeg in de weer om de paarden van haar zwager Tom McGarrity „onder het zadel" te nemen. Ook rijdt ze nog weieens bij Wim van Dijk. Ze doet dit als pure amatrice en echt voor haar liefhebberij. Hoewel Meity Dekkers ook in haar Fiatje In aktie kan komen, laat ze bijna elke dag de wagen voor de deur staan, om op een sportfiets naar Duindigt te gaan. Meity Dekkers: „Zo'n tien kilometer per dag fietsen in een erg hoog tempo, dat doe ik echt om mijn gewicht op peil te houden. Op het ogenblik weeg ik 59 kilo, er moet nog wat van af. Maar ik ben de afgelopen tijd zwaarder geweest. Vooral van de winter. Sinds een jaar speel ik enkele avonden per week tennis. Ik ge loof dat zoiets niet veel gewicht doet verliezen, maar het is erg goed voor je conditie. Wanl conditie en lucht moet je op een paard hebben". Paardesport is Meity Dekkers in feite met de paplepel ingebracht. Haar vader is de bekende amateurrijder en vele malen kampioen van Ne derland: Tin Dekkers. Haar zuster Inja zal zeer binnenkort ook weer als amatrice in het zadel terugkomen. Ze woont sinds ruim een jaar weer in Den Haag en is de vrouw van Duindigt- trai ner Tom McGarrity. Zo'n vijf jaar geleden toen Meity met de rensport begon heeft ze op de Wassenaarse baan wel gereden tegen haar va der en zuster. Meity Dekkers heeft vele grote amateurnummers op Duindigt gewonnen. In haar eerste jaar had ze vooral veel succes met de zeer dankbare merrie van de Hagenaar Joop van der Touw, Lady Lindella. Dit jaar is Meity Dekkers nog niet veel in actie geweest op Duin digt. Vooral omdat de grond te hard is voor de paarden die zwager Tom haar in rennen voor amatrices en amateurs zou willen toevertrou wen. Meity Dekkers is echter nog vol goede moed, dat het renseizoen voor haar succesvol zal verlopen. Al wordt de concurrentie op Duio- Meity Dekkers rensport is iets heerlijks digt van andere amatrices steeds groter. Maar mocht het gewicht toch uit de hand lopen, dan denkt Meity Dekkers er nog sterk over otn amatrice te worden bij de dravers. Op een suJ- ky komt het gewicht er niet op aan. Ze heeft al eens een draver gereden in de training. Meity Dekkers: „Misschien is het wel mogelijk dot 'k straks amatrice in het zadel ben en op de sulky. Ik geloof best dat ik zoiets kan combineren. Paardesport is een heerlijk iets". ARTHUR VAN RIJSWIJK. Van onze sportredactie DELFT Wat kan de ploeg van Delbana in de Internatio nale Wieleravondzesdaagse eigenlijk nog gebeuren? De schier onaantastbare leidersplaats in het algemeen ploe- genklassement is sinds gisteravond nog vergroot. Want weer was het een man van Delbana, die als eerste de fi nish passeerde. En net zoals woensdagavond in de Betje Wolffstraat was het Jan Breur, die de bloemen kreeg en een zoen van de juffrouw. Vanzelfsprekend reed Breur Marcel Rehorst uit de leiders trui. Delbana fiad drie ijzers in het vuur voor de algemene rang schikking. Gerrit Pronk, die tweede stond met een achter- Rehorst reed verdedigend maar leider, Jan Breur als derde (drie punten achterstand) en Anton van der Spiegel als vier de (vier punten achterstand). Rehorst ree verdedigend, maar kon slechts op een van de drie letten. Eerst probeerde Gerrit Pronk het, zonder succes. Re- -horst bleef in de buurt van Van der Spiegel en miste daardoor, de slag die na 26 ronden (er waren er in totaal 70 af te leg gen) viel. Negen man sprongen weg. Rinkel, de Zwitser Saladin Perfors, Lovell (Canada), v. d. Lugt, Vrolijk, Kalkman, Van Leeuwen en de latere winnaar Breur. Zij bouwden aan een voorsprong die enkele ronden later al zo groot was, dat duide lijk was dat in hun midden de winnaar zou zitten. Met nog 22 ronden te gaan, kreeg het ne gental een ronde voorsprong op het peloton, waaruit inmiddels een zestal was weggesprongen, te weten Van Vliet, Van Nieuw- kerk. Schuitemaker, Venix, Wennekes en Kraan. Omdat in het grote peloton niet meer zo hard werd gefietst, de negen koplopers controleerden de koers, kregen de zes met nog vijf ronden voor het eind aan sluiting. De sterkste van de vijftien was Jan Breur, die zijn overwinning van woensdag herhaalde, maar tevens de leiding in het alge meen klassement veroverde. Uitslag derde etappe in Delft: 1. Breur, 80 km in 1.59 6, 2. Per- fors, 3. Rinkel, 4. Venix, 5. Lo vell, 6. Van Leeuwen, 7. Schui temaker, 8. Kalkman, 9. Van Nieuwkerk, 10. Saladin. Vanavond wordt de IWAZ voort gezet met de vierde etappe, waarin een klim is opgenomen bij de vuurtoren op de Boule vard in Schevenlngen. Een teleurstellend resultaat voor Fred Imhoff. Hij verloor het contact met de kopgroep. KIEL De vijfde wedstrijddag van de Kielerwoche is een In die open strijd hebben de Ne- materiaaidag geweest. Zeilend onder een matige noorden- derlanders zich goed geweerd, wind op de bekende lange Kieler golfslag, zonder verras sende windschiftingen oT plotselinge draaiingen, was gis teren een dag waarop de simpele snelheid van de boot be slissend was. ZEGE VAN PAOLINI HESSENHOFEN -Enrico Paolinl heeft gisteren de le étappe van de ronde van Zwitseralnd ge wonnen. h de eindsprint aan het eind van de rit over 157 kilometer van Zurzach naar Diessenhofen bleef hij zijn landgenoot Gavaz- zi en Merckx voor. Wim de Waal werd als zesde geklas seerd in de massale eindsprint. Eddy Merckx, die woensdag het voorspel had gewonnen, behield de leiding in het algemeen klas sement. 'e uitslag van de eerste tappe Is: I. Enrico Paolinl (Ita) 11,7 kllome'.er van Zurzach naar Diessenhofen !n 3 uur 53 minuten en 27 seconden (40.351 km/u), 2. Gavazzl (Ita). 3. Merckx (Belg) 4. Bazzan (Ita), 5. Barras (Gbr). 6. De Waal (Ned). 7. Antonlnl (Ita). 8. Salm (Zwl). 9. Sa- vary (Zwl). 10. Juliano (Ita). allen In dezelfde tijd als Paolinl. De top van het algemeen klasse- ment ziet er als volgt uit: 1. Merckx 4 uur 5 minuten 30 se-1 conden, 2. Pettersson (Zwe) op 9 seconden. 3. Pfenninger (Zwi) op 0.14, 4. Manzaneque (Spa) op i 0.16, 5. Viejo (Spa) op 0.21. MALLNITZ - Rudolf Mitteregger heeft gisteren de eerste plaats in het algemeen klassement van de Ronde van Oostenrijk over genomen van de Tsjechoslo- waak Bartonicek. De uitslag van de achtste etappe Is: 1. Denk (Oos)- Sankt Joh 30 minute vroesjkln (Rus). 5.30.51. 3. Mltterep- ger 5.30.56. 4. Soetsjov (Rus) 5.31.32, 5. Könlgshofer (Oos) 5.31.34. 6. Van, Dongen (Ned) 5.32.59, 7. Rosoemen-1 ko (Rus) 5.36.12. 8. Pronk (Ned) Langen 9 (Ne^5r3t«,S)ll.36Btóker| '0ofe de S^broeders Wejknoven ondervonden zware tegenstand (Ned) 5.36.49. Dohmen'(Ned) 5.53.15.1 moesten hun concurrent voor laten gaan. Al bleek met name de basis snelheid van de Soling van Bak ker enigszins tegen te vallen. Het gevecht van de tweeling Vollebregt in de Flying Dutch- manklasse met de Westduitsers Diesch en Noel om de heer schappij, leverde de beide Duit se boten enige winst op. Voor Vollebregt gingen zij als eerste en tweede door de finish. De broers Van Werkhoven onder vonden dat de Spanjaard Goros- tegui. al overtuigend leider in het klassement, ook met gunstig weer de meeste snelheid uit zijn boot weet te halen. B. Staartjes en Cees Kurpershoek moesten in de Tempest enig terrein prijsgeven. Staartjes kwam als zesde binnen, zakte ook naar de zesde plaats in het klassement en constateer de met enige spijt dat hij op deze dag wat meer had ver wacht dan de zesde plaats. Waar de Vollebregt-tweeling de strijd met de sterksten vol hield en op de eerste plaats in de rangschikking bleef, viel Fred Imhoff, als gevolg van een ma tige race en een zeventiende plaats, terug uit de kopgroep bij de Flying Dutchmans Den Haag Zeven draverijen en drie rennen staan er zaterdag middag op het programma van de Wassenaarse renbaan Duin digt. De eerste start is om half drie. De tips luiden: ZUIDERPARKPRIJS: Lerens Abaka, Karmano en Lion van der Lente. WAPENDALPRIJS: Koncorde. Karper K en Lou Hagheweyde. OCKENBURGPRIJS: Lya D. Lin da Quick en Kameleon V. PRIJS DER 3-JARIGEN: Manza Buitenzorg. Monty Buitenzorg en Mistral Nora. LITTLE DREAMPRIJS: Rock Al- dis, Jock en Royal Hunter. CORALINEPRIJS: Patrick. Gal- labocco en Honey's Rocket. LITTLE DREAMPRIJS (tweede afdeling): Step Down,- King's Money en Funchal. WALDECKPRIJS: Kees Verkerk, John Areta en Isnathan. DUINZIGTPRIJS: Jimmy Boy, Juweline J en Iron. DUINDORPPR1JS: Linda Bul- werk. Lleneke G en Keen Bre- Topdravers op Duindigt (Van onze paardensportmedewerker) DEN HAAG Veertig paarden staan er ingeschreven voor de Grote Prijs der Lage Landen 30 juni op Duindigt. Slechts 7 Nederlandse combina ties komen er aan de start voor de prijzenpot van 125.000. Dat zijn Uriosis P (Dirk Bolwijn), Gunnar Dear (Piet Smit), Jojo Buitenzorg (Jan van Dooye- weerd). Ironie (Stef van Dooye- weerd), Azelino B (Tom Kooy- man), Henri Buitenzorg (Jan Wagenaar) en Allegro (Harrie Pools). Tot de buitenlandse dra vers behoren de Zweedse dra vers Air France en Pelle Jr.. die bij het Europees kampioen schap tweede en vierde werden. Uit België komen Fideel en El sie en verder uit Frankrijk vela grote vedetten. De bekende Franse filmster Alain Delon komt ook met „zijn" sterren: de vierjarigen Equiléo en Cha blis. Laatste won de Prix de At- lantique. (Van onze sportredactie) WASSENAAR Met steun van zijn trainer Cees van der Harst, deze week de insider-rentfps van de jongste en lichtste ioc- key van Duindigt, de Schevc- ningse leerling Cees Toet (16 jaar en in kleding 44 kilo zwaar). De tips voor de drie rennen voor komende zaterdag: Little DrcamprlJ*: 1. Ftorlln (John Smith), 2, Royal Hunter (Vandou- ren), 3. Rock Aldl» (Dnvlcn) cn out- alder; Sana Cease (Schwarzkttchel). (Schwarzkflchel), 3. Quick Nannv Rat r,s elnrr) en outsider: Tongue In Cheek (Jonea). Little Dreamprija (tweede afdeling): Step Down (Henk van der Kraalt). 2 Mountain I rack (Vandeuren). 3. I-unchal (Schwarzkflchel) en outsi der; Bourgogne (Treanor). Rijsbergen en Haan vormen I centrum Oranje (Van onze sportredactie) HILTRUP Supervisor Rinus Michels heeft een einde gemaakt aan de tergende onzekerheid voor twee Oranje-spelers. Haan en Rijsbergen zullen in het cen trum van de verdediging ope reren als het Nederlands elftal zaterdagmiddag tegen Uruguay aantreedt. De andere spelers van Oranje zullen pas na een half uur voor de aanvang van het duel horen wie opgesteld wordt Zilveren bal op een dag (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Het Zilveren Bal- toernooi wordt dit seizoen niet op twee zondagen gehouden. De vroege aanvang van de com petitie (1 september) was oor zaak om ditmaal het toernooi op een dag te laten verspelen. Op zondag 25 augustus start dit tra ditionele toernooi op het terrein van HVV. De strijders zijn: Quick, HVV - dat de bal verde digt - Scheveningen. Spar- taan'20 (Rotterdam), Laakkwar tier, VUC. VOC en de Koninklij ke HFC (Haarlem). Schaak olympiade NICE Door een grote overwin ning op Griekenland heeft Ne derland gisteren zijn kansen op een finaleplaats in de schaak olympiade le Nico aanzienlijk verbeterd. Het werd voorlopig een uitslag van 30. Na het uitspelen van de afgebro ken partijen hadden de wedstrij den uit de vijfde ronde de vol gende resultaten: Groep 1: Wa les—Brazilië 1,5—2; Rusland- Polen 3—1. Schotland—Porto Rico 3,50,5. Groep 8: Argenti niëGriekenland 3.5—0,5, Oos tenrijk—Mexico 3,5—0,5. Turnselectie DEN HAAG De Nederlandse dames turnploeg, vrijdag en za terdag in Varsseveld tegen Roe menië uitkomend is als volgt sa mengesteld: Ans Dekker, Joke Kos en Astrid Ranzijn (allen Klimop Heiloo), Linda Toorop (De Halter, Alkmaar), Jeannet- te van Ravensteljn (PSV), Bet ty van Dam (FIT, Cothen) en Petra van de Brink (Pro Pa trio, Zoetermecr). Vrijdagavond wordt de verplichte oefenstof afgewerkt, zaterdag volgt het vrije programma. ESDO tegen ASC (Van onze sportredactie) DEN HAAG De degradatiecom- petitie naar de vierde klasse van de KNVB wordt zondag voortgezet. ESDO speelt zondag aan de Waalsdorperlaan aan vang 17 uur tegen het Leidse ASC. De Leidenaars gingen van start met een nederlaag van 2—1 te gen VDL, terwijl ESDO aan Flakkee een zege van 3—2 moest toestaan. In deze halve competitie worden slechts drie wedstrijden gespeeld. Alleen nummer laatst vnn deze reeks degradeert naar de vierde klas- Ook Nastase verloor PARIJS Het ann verrassingen rijke internationale kampioen schap van Frankrijk Is nu ook zijn als eerste geplaatste speler kwijt. Titelhouder Ule Nastase verloor In de kwartfinales van 4—6, 4—6, 80, 6-3, 4—6 van nummer vijftien van de Ameri kaanse ranglijst, Harold Salo mon. De grillige Roemeen liet zich tij dens de meer dan drie uur du rende partij In ..tfaap woegen" door zijn kleine 21-jarige tegen stander, die weliswaar de back hand met twee handen slaat, maar allerminst vaart meegeeft aan zijn slagen. „Dit is ongetwijfeld mijn grootste overwinning tot nu loc", aldus Salomon. „Ik wist dat hij heel wat dropshots zou geven. Maar ik haalde ze allemaal zonder moeite. Aan de achterlijn was ik zekerder dan Nastase. Dat heeft de doorslag gegeven." Na de onverwachte uitschakeling van Nastase is van de nummers een t/m vier van het schema al leen Björn Borg overgebleven. ERENENKELSPEL Kwartfinale» Björn Borg (Zw)—Raul Ramirez (Mex) 6—3 5—7 4—6 6—2 6—3 De Indeling van de halve finales luidt: Borg—Salomon en Jauffret—Oran- DAMES DUBBELSPEL: HALVE FI NALES: Gall Chnnfrenu/Katja Eb- blnghaua (Fr/W.DId)—Navrntllo. va/Tomanova (TiJ.SI.) 64 6—3. Chrla Evert/Olga Morozova (VS/Rtial)Raquel Oltcafre/Marla Nasuelll (Arg/It) 6—2 6-1. GEMENGD DUBBELSPEL: KWART- FINALES: Navrntllovn/Mollna (T»J,Sl/Col)—Marelkovu/Crenly (Taj.«f.Multr) 6-fl 7—5. f'uchs/N' Godrella (Fr)—Tomonova/MlaecKl (Tsj.SI) 64 7o, Dnrmon/Larn (Fr/Mex)Heldman/ ïarclay (VS/Fr) 6—3 6—3. DEN HAAG - De cricket- en voet baltrainer Geoff Burch heeft zijn contract bij HW vtrlengd met drie jaren. Eenzelfde perio de heeft de Engelsman reeds bij de „Grote Haagsche" doorge bracht.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 17