HARRY VRIEND NIEUWE TRAINER DE ZIJL/LGB Spanning bij strijd om districtstitel tennis J. v. d. MEER ERELID „ALLEEN WET HOUDER NA BIKKELHARDE AFSPRAKEN" Binnensporters Voorschoten willen geen officieel" restaurant in de sporthal In staf ook arts en fysiotherapeut r>r> ZOETERWOUDSE DRIEDAAGSE GESTART MET 750 DEELNEMERS DONDERDAG 13 JUNI 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 4 Avanti-spelers naar Europese titelstrijd tafeltennis HAZERSWOUDE - Theo Lou- •wers en Bettine Vriesekoop, beiden lid van de Hazers- woudse tafeltennisvereniging Avanti, zijn geselecteerd voor de NTTB voor deelna me aan de Europese jeugd kampioenschappen van 28 Juli tot en met 4 augustus in het Westduitsö Göppingen. Louwers is bij de jongens ju nioren (tot en met zeventien jaar) van de partij. Bettine Vriesekoop doet mee bij de meisjes scholieren (tot en met veartien jaar). Beide Avanti-Ieden hebben hun uit verkiezing mede te danken aan hun uitstekende presta ties tijdens de onlangs in Luxemburg gehouden wed strijden. Bernardus met 4 bussen naar Zeist HAZERSWOUDE - Bernardus kan zondag tijdens het toer nooi in het KNVB Sportcen trum te Zeist, waarin wordt gestreden om het kampioen schap van Nederland voor afdeLingskampioenen (zon dag), rekenen op een over weldigende belangstelling uit Hazerswoude. Met vier tou ringcars sterk vergezellen de supporters hun oranjewitte ploeg, ten einde hen voor zo var mogelijk bij te staan in de wedstrijden tegen SVDTW (Schiedam), tegen de verte genwoordiger uit het noor den/oosten en tegen RKSSS uit Udenhout. De eerste ont moeting in dit toernooi (met wedstrijden van twee maal vijfentwintig minuten elk) wordt door de ploeg van Bernardus om 10.30 uur ge speeld. LEIDEN In vergelijking met voorgaande jaren zal er in,het komende seizoen voor de water- poloselectie van de ZIJL/LGB sprake zijn van een nieuwe op zet. Hans van de Moolen, die de laatste jaren zowel trainer van f de selectiegroep als coach van 't L eerste was, heeft verklaart hier- mee te stoppen. Het niveau van 1 de selectiegroep is de laatste ja ren erg snel gestegen; zowel het eerste als het tweede team pro moveerden in korte tijd naar de landelijk hoogst bereikbare af delingen. In de afgelopen com petitie is gebleken, dat de hier aan verbonden taken te om vangrijk zijn om door 1 persoon gedaan te worden. Voor het nieuwe seizoen zullen dan ook meer mensen ingeschakeld wor den om te komen tot een opti male begeleiding van de trai ningsgroep. Een man, die een belangrijke functie zal gaan vervullen bij deze nieuwe opzet is Harry Vriend. Hij zal bij de ZIJL/LGB de trainingen voor de selectie groep gaan verzorgen. Harry Vriend is geen onbekende in de waterpolowereld. De in Uithoorn woonachtige Harry Vriend speelde vele jaren in het natio nale team en bovendien is hij ook trainer/coach van de Ne derlandse ploeg geweest. Op de Olympische spelen van Mün- chen onder andere was Harry de leider van het waterpolo- team. Ongetwijfeld zal Vriend met zijn uitgebreide kennis de spelers van de ZIJL/LGB veel worden. bij kunnen brengen. Coach voor Hennie Hensing heeft zelf vroe de nieuwe competitie van het ger, jaren in het eerste van de eerste team zal Hennie Hensing Zijl gespeeld en heeft hierna bij de vereniging reeds eniga jaren ervaring opgedaan als coach. Samen met Harry Vriend zal Hennie Hensing zorgen voor de begeleiding van het eerste team. Er zal ongetwijfeld tussen dit duo an Rob Schouten (de full-time trainer van de Ziji/LGB) een nauwe samen werking ontstaan. Naast deze speltechnische aspecten is er ook aandacht geschonken aan de medische kant. De heer R. Uhlenbeck (arts) en Chiel Hoge- boom (fysiotherapie) hebben zich bereid verklaard om hun medewerking voor het komende seizoen te verlenen. Nu reeds zal de trainingsgroep beginnen met de voorbereidin gen voor de nieuwe competities. Er zal vanaf deze week 2 maal per week worden getraind door de selectiegroep. Deze trainin gen zullen vooral gericht zijn op zwemsnelheid zodat op deze ma nier in augustus, als Harry Vriend daadwerkelijk, begint de conditie reeds op een goed peil staat. In de tijd van augustus tot half oktober, wanneer de competitie weer begint zal dan het aantal trainingen opgevoerd kunnen worden. Het ziet er naar uit dat de ZIJL/LGB met deze organisatie vorm en met die kwaliteit de basis gelegd heeft voor de toe komst. Vooral met het oog op het tweede jaar in de hoofdklas se is dit een goed uitgangspunt. Tijdens de jaarvergadering van de voetbalvereni ging Meerburg, is de heer J. v.d. Meer benoemd tot erelid. De leden accepteerden met veel applaus het voorstel hiertoe. Voorzitter dr. L. Schonagen somde nog eens de vele verdiensten op die de heer v.d. Meer voor Meerburg heeft gehad en nog heeft. Tot vorig jaar was hij penningmeester, behoorde tot de heroprichters en had een groot aandeel in de totstandkoming van het clubge bouw en het tweede veld. Hij vertegenwoordigt ook de afdeling voetbal in het hoofdbestuur van de sportorganisatie Meerburg en verzorgt ook de totozaken welk werk hij blijft doen. Voor zijn vrouw die ook bij het officiële gebeuren aanwezig was, waren er bloemen. Uit de diverse jaarversla gen welke werden uitgebracht sprong het blanco strafblad van de zaterdagafdeling in het afgelo. pen seizoen naar voren. Het grote verloop onder de kaderleden werd een zorgelijke zaak geacht. Bij de bestuursverkiezing werd Rob Hogenelst gekozen als vertegenwoordiger van de Jeugdafde- ling terwijl Nico Lelieveld de representant van het zaterdagvoetbal werd. Zij bezetten de plaatsen van T. v.d. Laar en J. Lelieveld die tussentijds waren afgetreden. Op de foto v.I.n.r.: dr. Schona gen, de heer J. v.d. Meer en mevr. v.d. Meer. LEIDEN -Het klapstuk van de dag was gisteren tijdens de dis trictskampioenschappen tennis op het complex van Unicum, de halve finale herendubbel B tus sen de gebroeders Van de Ca- pellen en het Noordwijk-duo Blommendaal/Pasma. Gewiekst tennissend bemachtigden Arnold en Herman v.d. Ca pellen een 5 4 voorsprong, waarna ze zelfs tot twee maal toe een kans op setwinst kregen. Maar de Noordwijkse routiniers lieten zich de set niet ontglippen en bogen de stand om naar 8-6 in hun voordeel. Maar Indien Pas- ma en partner gedacht hadden de partij nu wel kalm uit te kunnen spelen, kwamen zij be drogen uit. Het duel boette niets aan spanning in en slechts via 7-5 plaatsten zij zich voor de fi nale, waarin ze het op moeten nemen tegen Madera en Meyer. In het damesenkel B haalde An nette v.d. Mey ongenadig uit. Zonder een game af te staan liep ze ever opponente Margreet Prager heen. In de andere hal ve finale versloeg de onge plaatste Sandra Royaards Ineke v.d. Meer: 6-4, 6-3, zodat de fi nale een herhaling van de eind strijd van de jeugdkampioen schappen wordt. Bil de heren verlopen de zaken nog immer zoals de plaatsings commissie zich heeft voorge steld. Blommendaal zette dn de voorlaatste ronde een beneden zijn niveau spelende Theunissen aan de kant. Beide spelers, die elk afgelopen zondag naar de Overgangsklasse A promoveer den, lieten geen grootse partij zien. De 6-3, 6-3 zege van Blom mendaal kwam heel wat gemak kelijke rtot stand dan men ge dachtig aan andere jaren had mogen verwachten. Keizer schudde gisteren een zich aan vankelijk fel verzettende Meyer van zich af (8-6, 6-2) en moet nu met Madera gaan uitmaken, wie met Blommendaal om de ti tel mag strijden. In het herenenkelspel C is Her man v.d. Capellen de laatste da gen de opvallendste speler. De nonchalant spelende jongste van het Capellen-duo lijkt hard op weg als niet geplaatste de eind zege voor zioh op te eisen. Van de Capellen, die bijna na elke slag naar het net "wandelt" en daar door zijn zeer snelle reak- ties uiterst moeilijk te passeren is, overspeelde in de kwartfina le eerst Beelen via twee maal 6-3 en gaf in de volgende ronde de drie geplaatste Gerrese nog minder kans (6-1, 6-3). Van de Berg deed in de strijd om de ti tel bij de veteranen Morshuis in het gravel bijten. Na eerst te gen een 5-2 achterstand aange keken te hebben, trok hij de partij alsnog naar zich toe en moet nu tegen Paridon aantre den. Het ligt in de bedoeling, dat vrij dag de finales herenenkel B, he ren. en damesdulbbel B en de veteranenfinale gespeeld wor den, terwijl voor zaterdag die in het herenenkel C en mixed B op het schema staan. Progressief Zoeterwoude: ZOETERWOUDE Progressief Zoeterwoude, dat in september drie raadszetels gaat bezetten, ambieert alleen een wethouders zetel wanneer er van te voren duidelijke en harde afspraken over een progressieve Inbreng zijn gemaakt. Dit kwam naar vo ren tijdens een bijeenkomst in Ons Huis. Voorzitter Aerts zei dat er van C.D.A.-zijde reeds een aantal toenaderingen zijn geweest naar P.Z. Het bestuur wil echter eerst de opinie van de kiezers vernemen alvorens er besluiten worden genomen. „Plaatsgenoten heuben progres sief gestemd, dus zulien we hen in de geiegenneid moeten stellen hun mening te uiten". Een twintigtal personen was aanwezig. Er werd gesteld dat, wanneer er een progres sieve wethouder met een christen-democratische meer derheidsvertegenwoordiging zou opereren, deze weihouder de kans loopt ingekapseld te worden. Zo zou het gezicht Bes,oten werd (raktie op te zijn. Mocht dat niet mogelijk zijn dan zal P.Z. een positieve, constructieve oppositie gaan voeren. Dan hou je je stand punt tenminste zuiver. Je hoeft dan geen ader te laten, waar dit wel zou gebeuren als je 'regerende' partij bent. Je blijft dan ook eerlijk tegen over de ideeën van een wel- zijnspolitiek en de kiezer. van P.Z., dat dan een C.D.A- politiek zou moeten gedogen, verloren gaan. Een progressie ve wethouder zal dan alleen zin hebben wanneer er van te voren duidelijke en harde af spraken gemaakt zullen wor den. Deze zullen dan in een gezamenlijk ondertekende ver klaring van tevoren openbaar gemaakt dienen te worden. Tevens zullen afspraken ge maakt dienen te worden over termijnen, waarbinnen bepaal de punten afgehandeld moeten dragen een woordvoerder te wijzen, die in het overleg met andere partijen de stand punten zal uitwisselen. Afspra ken kunnen slechts gemaakt worden na een besluit van de algemene vergadering van P.Z. De werkgroepen zullen in de toekomst vóór elke raads vergadering de agenda behan delen. Zij zullen in één ge bouw afzonderlijk vergaderen terwille van de efficiency wan neer het advies van meer dan één werkgroep nodig is. VERENIGINGEN: KANTINE LIEVER IN EIGEN BEHEER VOORSCHOTEN De Voorscho- tense binnensporters zijn teleur gesteld over het besluit van de commissie voor sport en recrea tie om het restaurant van de sporthal „De VUethorst" voor 50.000,— te verpachten aan Heineken's Bierbrouwerij, waar door weer een restaurant geves tigd zal worden in de ruimte, die de binnensporters zien als de kantine van de sporthal. De sporthal „De Vliethorst" kon worden gebouwd dankzij een burgerzinlening, verstrekt door de Raiffeisenbank. De ontmoe tingsruimte werd verpacht aan de heer Ten Brinke, die een res- ataurantbedrijf met bar vestigde Door diverse omstandigheden verkeert de exploitant thans in een faillissement en de curator tracht begrijpelijk zoveel moge lijk te halen uit o.m. de 'nrich- ting. Omdat op 'n steenworp af stand de boerderij „De Linde hoeve" staat en dit jongerencen trum steun gekregen heeft van Skol, ziet Henneken wel wat in een steunpunt in de sporthal. De binnensportverenigingen heb ben direct nadat bekend werd dat de huidige exploitant te ont moetingsruimte zou verlaten 'n stichting gevormd met het doel zelf de exploitatie ter hand te nemen van het restaurant. Het raadslid N. Cok, leraar m.o. lichamelijke opvoed:ng, is een van de motors, die in de sport hal een gewone kantine wil heb ben. Tot nu toe was het zo dat vooral de jeugd gebruik maakte van de sporthal. Bij wedstrijden of toernooien was er weinig controle te houden op de jeugd omdat zij veelal in de nabij gele gen „Lindehoeve" een drankje gingen halen. De prijs is daar aanzienlijk lager. In het De restauratie met terras van sporthal De Vliethorst: restaurant of kantine? restaurant kostte de goedkoop ste consumptie 1,-- en in „De Lindehoeve" is er al een kop thee of koffie voor een paar dubbeltjes te krijgen. Daarnaast vindt de sportleraar dat het res taurant zoals het geleid werd door de vorige exploitant aller minst geschikt was voor jeugdi ge personen. Zijn vrees is dat het weer dezelfde kant zal uit gaan met een nieuwe exploitant. De heer Cok heeft reeds getracht om zijn zienswijze bekend te maken o.a. bij de functionele commissie, bij de commissie voor sportzaken en tenslotte probeerde hij het in de commis sie voor maatschappelijk wel zijn. Deze commissie onder de waarnemend - voorzitter Iestra (wethouder Pels is met vakan tie) was hevig verbaasd en con stateerde al direkt dat de func tionele commissie voor sport en recreatie een besluit genomen heeft, dat misschien niet meer te herroepen is, maar niet juist Is. De heer Marselis (KVP) vond het een erge zaak dat de gemeenteraad totaal niet geïn formeerd is. Bovendien behoort de functionele commissie in het openbaar te vergaderen en dat heeft deze niet gedaan. De heer Marselis wil nadere gege vens hebben en deelde tijdens de commissievergadering mede hierover vragen te zullen stel len. Wethouder Iestra was zelf ook verbaasd te horen dat het besluit van de functionele com- ZOETERWOUDE Bij goed droeg met 650 kinderen bijna wandelweer ging gisteravond in 100%. Zij werden begeleid door Zoeterwoude de jeugd-driedaag- ruim 100 ouders, se van start welke door het r.k. Het was een drukte van belang oudercomité georganiseerd werd rond de ALoysiusschool, waar voor de leerlingen van alle vier het vertrek plaats vond. De eer de basischolen. De opkomst be- ste en tweede klassen bleven binnen de dorpskern voor hun 5 voor een vrolijke entourage, km terwijl de overigen de 10 Vanavond gaan de deelnemers Vrijdat, op de slotavoid, loop het km liepen via de Geerpolder Stompwijk. Een geluidsinstalla tie op de auto van één van de comité-leden zorgde daarbij de grote afstand naar het Westeinde om vandaar via het weiland het Stompwijkse Oost einde te bereiken om dan via de Zuidbuurt terug te keren. parcours via het lange Kerkpad naar de Weipoort en Noord waar wordt getracteerd. Terug gaat men via het korte Kerkpad naar de Zuidbuurt en de Sja- met de drumband VIOS naar het arkeerterrein van Haas broek, waar de medailles wor den uitgereikt. missie niet met algemene stem men genomen was en hij veron derstelde dat de burgemeester reeds de overeenkomst met Hei- neken getekend had. (De burge meester is met vakantie en kan voorlopig geen opheldering ver schaffen). Het plan van de binnensportver enigingen was om een stichting uit de binnensport de kantine te latn runnen. Alleen open neer de sporthal gebruikt werd en de openbare bar te sluiten. Zij waren reeds in contact met de curator in het faililissement en hadden reeds enige gegadig den bereid gevonden om even tueel een bedrag van 50.000,- op tafel te leggen. De binnen sport kreeg bij de sportraad en de functionele commissie weinig traad en nog steeds vice-voorzit- gehoor. De heer Koemans, tot vorige maand voorzitter van de Sport- ter van de functionele commis sie voor sport en recreatie, heeft wel een verklaring voor het afwijzen van het plan van de binnensport. Volgens hem wordt het snel een rommeltje wanneer Iedere binnensportver eniging zo maar achter de tap kast kan gaan staan en daar naast is een goed lopend restau rant een vereiste om het exploi tatietekort op de totale sporthal enigszins te drukken. De over eenkomst met de eerste exploi tant is op een mislukking uitge lopen. De curator wij zoveel mogelijk middelen vergaren om de crediteuren nog een uitke ring te kunnen doen. Onder die crediteuren bevindt zich ook de gemeente Voorschoten voor ach terstallige huur, gas, licht en water. De heer Cok meent dat de binnen sport evenals de buitensport recht heeft op een eigen kantine. Daarnaast heeft de bank nooit een burgerzinlening tegen een lage rente verstrekt om een res taurant te exploiteren, maar al leen om de sport te steunen. De binnensport wordt achtergesteld bij de buitensport. De raads-commissie voor maat schappelijk welzijn constateerde dat er op z'n minst een vraagte^ ken geplaatst kan worden over het juist functioneren van de functionele commissie te meer daar deze tegen de voorschrif ten in nooit een openbare verga dering uitschrijft. UJNSBURG, bloemen. 12 Juni AL stoemerla 7140, 0.326, Anemonen 1870. 0,349, Anjers am. 91530, 0.239. gepl. Jr. c. 2794 0,662, Chrys. Jr. c. 12715, 2,186, Duizendschoon 15117, 1,537, Eremerus 9125. 0,517. Freesia 17692, 1,664, Gerbera 19654. 0,268, Gladiolen 33.950, 0,214, Glad colvill. 6700, 0,189, Glar. nanus 156660, 0.185, Iris 30708, 1.487. Ixia 9314. 0,416, Korenbloemen 26080, 0,130, Lathyrus 1555, 0.742. Leeuwe bekken 310, 0,100, Lelie kelk 6280, 0,270, Lelie tak 15590, 0,285, Llatrls 3970, 0,310, Margriet uit enk. 102731, 0,079, Orchideeën 306, 0,644, Papaver 1490, 0,093, Pioenen 12080 0,408, Ro- zen Grootbl. 9380, 0,248, Rozen Klelnbl. 13050, 0117. Scablosa 6300. 0,129, Snljgroen 95. 1,245, Statica 928, 1,976, Stephanotls 550, 0.050, Tulpen koude gr. 170, 0,400, Violie ren 38360. 0,350, Anjers tros 21870, 0,231. Dlv. snijbloemen 8928 0,995, Dlv. snijbloemen 152352, 0,149, Gla diolen Imp. 35410, 0,118, Liatris Imp. 7350. 0,040. Dlv. snljbl. imp. 200, 1,750, Div. snljbl. Imp. 3410, 0,305, Begonia 372, 1,849, Dlv. potplanten 7274, 0,550. Universitair nieuws De heer P. Roodvoets is vanmid dag gepromoveerd op een proef schrift, getiteld: Hyperlipemia bij niersufficiëntie". Promotor was prof. dr. A. Struyvenburg. Afgelopen dinsdag promoveerde de heer A. J. Verbout, weten schappelijk medewerker aan het Anatomisch-Embrynlogisch La boratorium van de rijksuniversi teit in Leiden, op een proef schrift, getiteld: ..De vroeg-em- bryonale ontwikkeling van de wervelkolom van het schaap met een kritische toetsing van de theorie der Neugllede rung"; promotor was dr. A Hudson. Het Committee for Transnational Research and Exchange in Psy chology het Comtrep) van do City Universiteit in New-York en de sub-faculteit der psycholo* gie van de Leidse universiteit, houden vandaag en morgen een conferentie over het opzetten van internationaal psychologisch onderzoek. Het ligt in de bedoe ling onderzoekers van universi teiten van West-Duitsland, Ita lië, Israël, New-York en Leiden in dit onderzoek te betrekken, Men hoopt tijdens de conferen tie te komen tot het indienen van onderzoek voorstellen bij met name in die landen, waar van de universiteiten aan het onderzoek meewerken. Inmid dels hebben al enkele voorberei dende conferenties plaats ge had. De Leidse conferentie wordt in de vergaderzaal van de universiteitsraad aan de Bin- nevestgracht gehouden, onder voorzitterschap van dr. Francis Hardesty en dr. Willem van Hoorn.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4