„Zingende zusjes niet geloviger dan vragende volwassenen" „Sleeping Tiger", eerste uit Losey-filmserie K Rock Concerts van VPRO in zomermaanden u Opnieuw gaat de mens voor TROS op vleugels TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE MORGEN RADIO VANAVOND RADIO MORGEN mag 13 juni 197I- DAGSLUITER OKKE JAGER De zingeving, de identiteit, het eigen gezicht van een christe lijke omroep is niet een zaak die in een statuut kan worden geregeld. Dit geldt voor de NCRV, niet minder ook voor de KRO. Het evangelie inspi reert niet zozeer tot het hante ren van allerlei normen (die hebben andere omroepen ook, met alle gevaren van een rechts of links moralisme of idealisme), maar het geeft een visie op de geschiedenis het opent onze ogen voor de teke nen der tijden. Wat dit inhoudt voor de totaliteit van de NCRV-programma's. hoe dit leidt tot de noodzaak om het kritisch denken ook via tv-programma's te verscher pen. waarbij de tegengestelde resultaten van dit denken om roep en ledenkring moeten overkoepelen, daarover schreef dr. Okke Jager een boek, dat hij de titel „Baas boven buis" meegaf. Dominee Jager, jaren lang dagsluiter van de NCRV en als zodanig een populaire figuur, is thans als wetenschap pelijk hoofdmedewerker ver bonden aan de Theologische Hogeschool te Kampen. Op de eerste plaats komt hij in dit boek over als een theoloog, die denkt en schrijft vanuit de vervulling van het evangelie, maar in zijn tv-tijd is hij om roepman met de omroepmen sen geworden en dit stelt hem in staat zijn visie te toetsen aan de praktijk van het tv-ma- ken, d.w.z. zich te realiseren dat de verkondiging in een kerkdienst iets anders is dan informatie via de tv. In zijn boek, dat is uitgegeven bij Kok, Kampen, rekent hij eerst af met een reeks misvat tingen omtrent de tv. Hij doet dit zorgvuldig en gedocumen teerd. Wij moeten volstaan met slechts hier en daar enke le zinsneden te lichten uit de veelheid aan argumentatie. In het hoofdstuk: Aanklachten te gen de tv, noteert hij: velen hebben zo'n hekel aan de tv dat ze er de hele avond woedend naar zitten te staren. Deze schijnheiligheid maakt het al leen maar erger. Hun houding getuigt van een bijna onvoor stelbare ondankbaarheid. Over het links zijn van de tv: de klachten over de jongens in Hilversum komen van kijkers, die niet willen begrijpen, dat er een zekere agressiviteit nodig is om geïnterviewden uit hun tent te lokken. Dit kan de schijn wekken, dat de pro grammamakers verzot zijn op het verscherpen van tegenstel lingen. TV rechts Over het rechts zijn van de tv: Juist rechts heeft behoefte aan Informatie. Een fabrikant wil weten wat er werkelijk aan de hand is, afgezien van de vraag of hij dit als goed of als slecht nieuws ervaart. Zaken doen is een kwestie van op de hoogte zijn. In die zin verlenen de media belangrijke diensten aan de rijken. Met de typering „rechts" of „links" moeten we dus zeer voorzichtig zijn. De media kunnen niet los gezien worden van de mensen die er gebruik van maken, aan welke kant ook van het scherm. Tv is wat er uitgezonden wordt, en zouden wij er aan willen toe voegen hoe het door de kij ker ontvangen wordt. Eenrichtingsverkeer in de tv? In een land, dat een VPRO rijk is. zal dat niet meevallen. De programma's van de VPRO en van de EO zijn ook nog niet bepaald eensluidend. Als ze dat wel zijn is de eerste bezig met een satire over de laatste of de laatste met een waarschuwende uitbeelding van de poel des verderfs. En dan krijgt dr. Okke Jager ook nog brieven: Wat vindt u ervan? Mijn vrouw zegt dat dat stuk zonde is van het kijk geld. Maar ik heb ervan geno ten. Door de combinatie van licha melijke rust en emotionele (ont)spanning, aldus de au teur, levert de tv een welkom contrast met monotone licha melijke arbeid. Links ziet die ontspanning als opium voor het volk. als instrument van het kapitalisme. Maar de tv zou geen massamedium zijn, als zij de massa niet bereikte. Daar moet een programmama ker eerbied voor hebben niet voor de kitsch, maar voor de mens. Het wordt wel moei lijk als iemand echte troost vindt in een onecht gedicht. Zijn er dan twee soorten een heid, die elkaar opheffen? Dit vraagt de programmamaker zich af, die vaststelt dat een zogenaamde eenvoudige van geest een inferieur lied of ver haal kan vullen met zijn eigen authentieke verdriet of vreug de. Over het onrust-verwekkende aspect van de tv: mensen die de realiteit niet willen zien ge ven de schuld aan de jongens van de tv, die gewoon filmen wat zij zien. Massale onlusten komen uit de samenleving zelf. De tv staat er buiten, ofschoon ze er midden in staat. Zonder de informatie van de massa media zouden wij overgeleverd zijn aan de veel eenzijdiger in formatie van de autoriteiten en de officiële instanties. De meeste mensen hebben er geen flauw besef van hoe wij door de politici zogenaamd voor ons bestwil bedrogen worden. Christelijke omroep In het slot van zijn boek gaat dr. Okke Jager over op de be spreking van het gezicht van de christelijke omroep. Strikte objectiviteit bestaat niet, schrijft hij ergens, en dit mag men ook op hemzelf toepassen, waar bij als NCRV-adept de Ev. Omroep op de korrel neemt. Hij voegt er overigens zelf aan toe, dat de NCRV aan niet minder gevaren bloot staat dan de EO. Maar daar om hoeft zij nog niet over de gevaarlijke kanten van de EO te zwijgen. Zij Is de naaste van de EO, de eerst-aangeweze- ne om aan te wijzen waar een kleine verschuiving kan uitlo pen op een vergaande verwij dering. De EO is niet te zwaar. Zij is te licht. Zij maakt het ons te gemakkelijk. Zij legt oas in de watten. Zij aanvaardt niet de hele bijbel. Zij slaat de twijfel en de opstandigheid over. Zij doet alsof zingende zusjes gelo viger zijn dan vragende vol wassenen. Juist de mensen, die zich alleen bij de EO veilig Dr. Okke Jager wil dat de christelijke omroep het venster open voelen, zijn ten diepste twijfe laars. Een introverte kerk kan nog doen alsof. Een naar bin nen gekeerde omroep heft zichzelf op, aldus dr. Okke Ja ger. De Ev. Omroep neemt in haar programma's alleen artiesten, die openlijk de christelijke leer aanhangen. Maar juist wie zweert bij de bijbel wordt door deze attent gemaakt op allerlei waardevols buiten Israël. Al leen omdat het beste goed ge noeg is voor de tempel, komt er een heidens architect bij te oas. Bij de NCRV is plaats voor mensen en ideeën die „van buiten" komen. Mis schien heeft God met onze kul- tuurarmoede een pedagogische bedoeling: zo blijven wij ten minste openstaan naar de we reld. Ko van Dijk kan Kuyper uitbeelden, zoals de koning van Tyrus de tempel kon bouwen. Als mensen een krant lezen, willen zij geen meditatie, maar informatie. Als een journalist iemand interviewt die werke lijk iets te zeggen heeft over de vraag waarom hij een christen is, zullen zij het lezen. Het is dan geen preek meer. Het is nieuws. Men moet de preekstoel niet met alle geweld willen overbrengen in een nieuw medium. De grote vraag is: fungeert een christelijke omroep als spiegel of als een venster? Dr. Okke Jager kiest ervoor een kiltisch-kreatief uitzicht te openen op vernieuwende toe komstperspectieven, die zowel binnen, als buiten de kerk zichtbaar worden. TON OLIEMULLER Hank Onrust naar de TROS (Van onze radio- en tv-redactle) HILVERSUM —De heer Hank Onrust zal per 1 september in dienst treden van de TROS. Hij zal in de funktle van regis seur/producer de gelederen van de afdeling drama/kunstzaken gaan versterken. Hank Onrust is 33 jaar en pro duceerde bij de AVRO onder meer „Avroskoop" samen met Simon van Collem; een serie Mounty shows; diverse jeugd programma's en laatstelijk het veelbesproken kunstprogramma „De Ivoren Toren". Deze veran dering van werkkring is tussen de AVRO en de TROS in goed overleg geregeld. Een volk dat dreigt uit te ster ven: de Toearegs van Mcdden- Sahara. „The sleeping tigeri 'is de eer ste speelfilm uit de reeks van de Amerikaans-Engelse regisseur Joseph Losey die de VPRO deze zomer uitzendt. „Sleeping tiger" Is een van de eerste films die Losey maakte na zijn vrijwillige vlucht uit Amerika, nadat sena tor MacCarthy de heksenjacht had geopend op mogelijke com munisten. Onder diverse verschil lende namen ging Losey films maken, zoals „The intimate stranger" en „The sleeping ti ger" waarin hij na enige aan drang de medewerking van Dirk Bogarde verkreeg. Het verhaal: een psychiater neemt een deli- quent liever ter observatie in huis dan dat hij hem laat arres teren. Maar het pakt moeilijk uit. De vrouw van de psychiater wordt verliefd op de jongen die deze liefde niet beantwoordt en pleegt zelfmoord. Een droevige sfeerfilm dus. Ned .II, 21.55 uur. Zomaar een dag Na Grote Verzoendag in oktober 1973, toen de oorlogshandelingen waren afgelopen, lagen vele kib- boetsiem in het noorden van Is raël nog or.?5r bereik van Sy- risch granaatvr"- De EO film de de mensen en kinderen onder deze onstandigheden. Ned. I, 19.25 uur. Het kleine land Gregory Peck maakte een film over .-.Het kleine land", de we reld van de insecten, met liefde, oorlogen en rampen. Ook een mierenbevolking onder de grond en de gang en wandel van een spin, onder de naam „zwarte weduwe". Ned. I, 20.21 uur. Nader bekeken In de rubriek Nader Bekeken wordt aandacht besteed aan de actie van mevr. P. de Vries- Greeve en andere medewerkers van het comité „Hulp Kleurlin gen" in het Friese plaatsje Ga rijp. Door bijzondere omstandig heden kwamen mevr. de Vries en haar medewerkers in aanra king met de nood die heerst in het kleurlingengebied rondom de Zuidafrikaanse stad Durbanville ten noorden van Kaapstad. Die no...d is niet allereerst van mate riele aard; veel ernstiger is het gebrek aan geestelijke kennis en ontwikkeling. In dezelfde uitzending van Na der Bekeken wordt de invasie in Normandië herdacht. Op Dolle Dinsdag, nu 30 jaar geleden, landden geallieerde troepen op de Franse kust en luidden aldus het einde van het Hitheriaanse rijk in. Ter gelegenheid daarvan zijn in Normandië groots opge- Rockconcert zette plechtigheden georgani seerd. Een EO-team registreer de het verhaal van een Neder lander, die de invasie persoon lijk meemaakte en ook de her denkingsplechtigheden in Nor mandië bijwoonde. Ned. I, 21.50 uur. Gregory Peck: vanavond niet als acteur, maar als maker van de film ,Jiet kleine land". Vanavond brengt de VPRO een eerste aflevering met de Ameri kaanse serie „Don Kirschneris Rock Concert" met een optreden van de Steve Miller Band. Steve Miller staat sinds zijn succes met de single „The Jokerop nieuw in de belangstelling in de VS en Europa. Behalve zijn we reldhit vertolkt hij onder meer „Livin' in the USA„Space Cowboy". „Seasons" en een nieuw stuk getiteld „Fly like an Eagle". Miller wordt begeleid door organist Dickie Thompson, drummer John King en de zwar te wonderbassist Gerald Johnson maar brengt ook geheel alleen enkele songs met akoestische gi taarbegeleiding. Ned. II, 19.20 uur. De Toearegs Na de Indianen van Noord en Zuid-Amerika dreigt een ander volk te verdwijnen: de Toearegs van de Midden-Sahara. Eeu wenlang verdienden zij hun brood in de slavenhandel en no madische veeteelt, maar Afrika heeft hun diensten steeds min der nodig. Bovendien wordt dit blanke volk eveneens geteisterd door de ontstellende droogte, die de Sahellanden trof. Ned. II; 21.00 uur. (Van onze radio- en tv-redactle) HILVERSUM Voor de zomer maanden heeft de VPRO een aantal nieuwe programma's op de lijst staan. Ten eerste krijgt men zes Rack Concerts. Daar naast zal in de zomermaanden gedurende de vooravond een herhaling worden uitgezonden uit de serie Colargol. Bovendien zal de Van Oekel-Dis- co-Hoek gedurende de gehele zo mer eenmaal per drie weken te bewonderen zijn. Ook gedurende de zomermaanden wordt het programma „All in the Family" met dezelfde regelmaat uitge zonden (tweemaal per drie we ken). Op 20 juni a.s. wordt de eerste aflevering van de door Roelof Kiers gemaakte en door de VPRO reeds uitgezonden se rie over historische ontwikkelin gen in het Amerika van 820 - 1900 op het scherm gebracht. Op 27 juni wordt de eerste var vijf interviews uitgezonden on der de titel „Men who made the Movie's". In deze serie inter views met bekende regisseurs komen achtereenvolgens bod Raqoul Welsh, William Well- man, Alfred Hjtchqock, George Cuhor en Howard Hawks. Deze serie werd gemaakt door de Amerikaan Richard Schickel. Deze serie wordt één keer per drie weken uitgezonden. Daarnaast wordt te beginnen op 13 juni a.s. een zestal films uit gezonden van de regisseur Jo seph Losey, waaronder Sleeping tiger. Intimate Stranger, These are the damned, The servant, The accident en The assassina tion. NEDERLAND 1 4.25 Schooltv 4.50 Openingsceremonie WK voetbal 6.50 Verslag openingsstrijd Brazilië— Joegoslavië 8.45 De Fabeltjeskrant 8.55 Journaal 9.05 Koffiebar 9.25 Zomaar een dag, doe. Israël 0.00 Journaal 0.21 Het kleine land, insecten doe. 1.10 Muziek uit studio 4. met Dallas Holm 1.50 Nader bekeken, met inva sie Normandië 2.30 Zo ver van huis, uit de serie „This is the life" 2.55 Looft den Heere 3.20 Journaal 20.21 Berichten uit de samt leving 20.35 All in the family 21.00 De Toearegs 21.55 The sleeping Tiger, spn film NOS 23.15 Den Haag vandaag 23.15 Journaal kleur duitsland i NDR: 18.00 (K) Cultuurspiegel - gazlne. 18 30 (K) Aktuallteiten. 1(1 (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Nel schau-magazlne. 19.26 (K) Sporti gramma. 19.59 (Z/W) Progra verzicht. 20.00 (K) Journa 10.15 (K) Kultun NEDERLAND II NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Don Kirshners rock- koncert 19.45 Popeye 20.00 Journaal gazlne. 2100 (K) Canr serie. 21.45 (K) TV-dl (K) Journal" duitsland ii 18.45(K) Muzikaal Intermezzo. (K) Journaal. 19.15 (K) Dann die Stelne, film. 19.30 (K) Ar mentsprogramma. 20.30 (K) LledjJ' programma. 21.00 (K) Journal' 21.15 (K) Kultureel magazi, 22.00(K) Voetbalmagazine. 23.00 Journaal. belgie-n ederlaxds 18.55 (K) Fabeltjeskrant. 19.00 Black Beauty, tv-serle. 19.25 Komische film. 19.40 (K) Mededi gen. 19.45 (K) Journaal. 20.15 De receptie, tv-spel. 21.40 Standpj ten (K). 22.00 (K) Kortweg. (K) Filmfragmenten. 22.50 W.K.Voetbal: samenvatting Brazi —Joegoslavië. 23.10 (K) Journaal. LEIDEr derde sioneli in Le de ka kan ii nood eerste EHBC Carla NEDERLAND I 18.45 18.55 TROS 19.05 20.00 20.21 22.15 1KOR 22.50 WK voetbal: West Duitsland—Chili De Fabeltjeskrant Journaal De Waltons Journaal Porgy and Bess, musical film TROS-sport Drie momentopnamen in in ZuidoostAzië Journaal NOS 22.30 Uit de kunst 23.05 Journaal 23.10 WK voetbal samenvattl gen en indrukken vani Duitsland 1 kleur duitsland i 18.00 (K) Nieuws uit Noord-RIJn-We falen. 18.10 (K) George. 18.40 (K) Journaal. 19.20 (K) Aus| sperrt. klein TV-spel. 20.0" Journaal en weerbericht. 20 Alle Herrllehkelt auf Efden, Ame kaanse speelfilm. 21.55 (K) Der Slnn. 22.00 (K) Reportage uit Boi 22.25 (K) Journaal en weerberlcl 22.40 (K) Tatort, misdaadserie. (K) Journaal. NEDERLAND II duitsland ii NOS 18.35 De Fabeltjeskrant 18.45 Journaal KRO 18.55 Het kind van de reke ning, over Seoel NOS 19.25 WK voetbal: Oost Duitsland— Australië 21.20 Journaal KRO 21.41 Brandpunt 18.25 (Z/W) Vftter der Klamotte, T serie. 19.00 (K) Journaal. 19.20 (I Voetbalreportage van de le final ronde groep I: DDRAustrall belgiè nederlands 8.55 (K) Kruispunt. 19.25 (K) W Voetbal: Zaïre—Schotland. (20 (K) Journaal) 21.20 (K) A fam at war. tv-serle. 22.10 (K) Confr tatle of enquête. 22.55 (K) Jourat 23.05—23.50 (K) W..K Voetbal: menvatUng Oost-Dultsland—Austir llë. schep make: ker op aan d ■II hilversum 1 8.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. P..P: 18.00 Uitzending van de Rooms Katholieke Partij Nederland. 1KOR: 18.30 Kleur, Informatie en kommentaar over de kerk en sa menleving. NCRV: 19.00 (S) Leger des Heilskwartier. 19.15 De kerk vandaag. 19.35 (S) Veel gevraagde gewijde muziek. 20.00 (S) Zo maar zomers. 21.56 (S) Orgelconoert 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Hier en Nu. 22.50 De Wadden bedreigd, serie uitzen ding. (I). 23.05 (S) Muziek van Mo zart. 23.55-24.00 Nieuws. hilversum ii 18.00 (S) Tijd vrij voor muziek In vrije tijd. 18.30 Nieuws. 18.41 .We reldpanorama. 18.53 (S) Strijkkwin tet: klassieke muziek. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 (S) Residentie orkest: hedendaag» muziek. 21.30 (S) Alert! op N vlak van muziek en maatsehapp} 22.05 (S) Jazz Spectrum Extra: t» dendaagse Jazz. 22.35 Zeshoog hou) de lift weer tegen, muzikale stra 22.55 Cabaret-Profiel. 23.20 (S) kunst wordt doorgepraat. 23.50 B) diojournaal. 23.55-24.00 Nieuws. hilversum iii 18.02 Joost mag niet eten. TROi 19.02 (S) Drie loopt achter. 20.0 Poster. 21.02 (S) Sesjun: Jaz pop live. 32.02 (S) De Hugo Gelderen Show, met o.a. de Nedi landstalige Top Tien en 22.55 Mededelingen. 23.03 N06: w. Voetbaljournaal. 23.20 T...Sl..T... Tros-Sport-TIJd en muziek. 0.02 Aktua. 0.10 Jazz-Sir. 1.02 De Nachtwacht. NO 5.02 De Satésaus Show. EO: 6.C (S) Matlnata: gevarieerde llcm LEIDE oecur de ci de I slop i samei ken t hilversum i 7.55 Over naar Drieber gen. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojour naal. 8.30 De Groenteman. 9.00 Schoolradio. 9.35 Waterstanden. 9.40 Klassieke en moderne muziek. 10.00 (S) Kleutertje luister, voor de kleu ters. 10.10 (S Mono) Arbeldsvlta. mlnen. (11.00 Nieuws. 11.03 Radio journaal) 11.30 (S) René Daraux hobo en Francolse Bonnet, plano. 11.55 Beursplein 5 NOS: 12.00 Terls- mo. 12.30 Overheldsultzendlng: Voor de landbouw. 12.40 Wo der Ball rollt, programma over de steden waar zich het W.K. Voetbal af speelt. 13.00 Nieuws. 13.25 Spiegel van België. 13.50 Internationaal Spectrum. Werken v. Schubert en Bartok. 14.30 Blik op de derde we reld. Informatief programma. 14.45 Blik op Europa. Informatief pe>- gramma. 15.00 Zoeklicht op Neder land, reportages, commentaar en veel muziek. (15.59-16.03 Nieuws.) HUMANISTISCH VERBOND: 16.45 Laat Je niks wijsmaken. VPRO: 17.00 VPRO-VRIJ DAGkommenta- Van twaalf WIJ van het land; 12.26 Mededell: gen; 12.30 Nieuws; 12.41 Bg Nieuws. 17.00 Zond grenzen: Rubriek over mlssli ■evllng. 17.10 (S) Country and :ern muziek. 17.30 Nieuws. 17J hilversum iii. hilversum 1 EO: 7.02 (S) Gospelsound: muzlej speciaal voor Jonge mensen. 8.02 r Tussen thee en koffie. 10.03 (S) 1 muzikale fruitmand: verzoekplat)} van en voor zieken. NCRV: ll.S Drie draalt op verzoek. 12.03 (9 Drie tussen de middag: Op de Hoi landse toer. 13.03 (S) Drie tussen middag: Ontroerend goed. N( Pop-Kontakt I: De Meurdafl Joseph Losey, die de film „Sleeping tiger" in Engeland maakte kro: 7.00 Nieuws. 702 Het levende Soul- Methode. AVRO: 15.03 ii. i6.a schijr in ga ken t de zi dad 1 de hc terkls Daar aula brack gang aula nen activi )ver d ling I lijke kerke sis, tijder geme Groei catac horst Well van de k HILVERSUM Volcende week vrijdag 21 Juni zien 20 miljoen Eu- geschoten vogeltje plat in het water viel. Alpenhellingen hebben opzitten. Volgens René Stokvis staat h> roneanen ze vlieeen Dan zullen 30 Nederlanders en 5 Zwitsers het Het programma scoorde dan ook het hoogste kijkdichtheidscijfer cord nu 1.82 seconden. Maar het ziet er naar uit dat dat vert luchtruim kiezen Allemaal met hun eigen vliegmachientje, althans van de zomer. En de TROS zou de TROS niet zijn. als zij daar geen gaat worden. Want het vliegwerk zal een stuk serieuzer zijn. E 1xnaciA.;.n tfwi. D&nz Ctniri'ie naocioiïir viHor irhfpr fint vlïpo. An vpp mppr popdp snullen dan in 1973. Lud pkc sof H£6rs ziiten e HILVERSUM Volgende week vrijdag 21 juni zien 20 miljoen Eu ropeanen ze vliegen. Dan zullen 30 Nederlanders en 5 Zwitsers het luchtruim kiezen. Allemaal met hun eigen vliegmachientje, althans op vleugels. Want dat is de grote grap van het TROS-programma „Vlieg er es uit". Deelnemers, die van de bijna 10 meter hoge springtoren naar beneden zweven, vallen of kletteren, mogen geen ander dan hun eigen krachtbron gebruiken. Het was een doorslaand succes, die TROS-produktie van vorig jaar. Die gekke mannetjes allemaal, die probeerden een stuk over de Enkhuizer haven te zweven met hun luchtvaartuig van eigen make lij. Het was brullen achter de beeldbuis. Dat koddige gezicht, waar mee die ene meneer met een luchtbed als vleugelpartij als een aan geschoten vogeltje plat in het water viel. Het programma scoorde dan ook het hoogste kijkdichtheidscijfer van de zomer. En de TROS zou de TROS niet zijn. ais zij daar geen lering uit trok. René Stokvis, geestelijk vader achter dat vlieg- en valfestijn, kreeg twee maanden terug samen met Erik van Reyen- dam de opdracht om het evenement dit jaar opnieuw te organise- Waren er vorig iaar maar 15 Leonardo's da Vinci, die met hun ei gen vliegtuigspulletje bereid waren mee te doen, dit jaar kwamen er bijna 40 kandidaten binnen, compleet met schets van hoe zij hun vliegapparaat gedacht hadden. Onder hen vijf Zwitsers, die er met hun professionele vleugelarij al heel wat vlieguurtjes lang de stelle Alpenhellingen hebben opzitten. Volgens René Stokvis staat het re cord nu 1.82 seconden. Maar het ziet er naar uit dat dat verbeterd gaat worden. Want het vliegwerk zal een stuk serieuzer zijn. Er zijn spullen dan in 1973. Ludieke springers ziiten bij, maar veel minder. En die mensen uit Zwitserland, nou, daar zit geen ene grappenmaker bij." Enthousiast spreekt hij over zijn zomertopper, die dit jaar in vier landen te zien zl zijn en in de toeko 'St nog wel eens k:tn uit groeien tot een Euro lehlt. Zo iels !s het Eurovlsie-sprlngfestl- val. In zijn gedachten ziet René ze al vliegen als hij zegt: „Het be looft weer een leuk evenement te worden." Aan de veiligheid is ook gedacht. De rjkspolitie zal er bij zijn, de koninklijke marine zal in Enkhuizen met een boot aanwezig zijn. waarop een complete kikvorsmannengroep om eventueel vliegert met lamme vleugels van de schoongemaakte bodem van de Enkhuij zer haven te kunnen oprapen. Er wordt weer gevlogen om twee prijzen. Eén prijs is beschikbaar voor degene die het langst in de lucht blijft zweven, de ander voof de meest originele vlucht. Verder zal in het tv-progranrm een keur van artiesten optreden Op pittoreske plekjes in En'hui-en zul'<m onder andere Freddy Breek, Gerard Cox, Earih c.r.d F e, ï.ar C or, Heien Shapiro es Jaap Dekker hun liedjes zingen. De opnamen hebben plaats op dins dag 18 juni. ieid 14.00 ..The dag 14

Leidse Courant | 1974 | | pagina 2