Bernardus naar eindstrijd in Zeist Profwedstrijd op \Y assenaarseweg Ajax behaalde knappe zege Verrassingen blijven uit bij strijd om districtstitel tennis NIET AANLEGGEN VAN DE LANDSCHEIDINGSWEG EEN RAMP VOOR LEIDSCHENDAM Balletuitvoering met o.a. geestelijk gehandicapten Bezwaren tegen aanleg restant Noordsingel DONDERDAG 6 JUNI 1974 LEIDSE COURANT HAARLEM/HAZERSWOUDE Bernardus, kampioen van de af deling Lelden van de KNVB (zondagsectie), heeft zich weten te plaatsen voor de eindronden van het toernooi voor afdelings kampioenen, die op zondag 16 Juni in het KNVB Sportcentrum te Zeist worden gehouden. Woensdagavond behaalde de ploeg van trainer Henk Sira dit succes in Haarlem, waar de Haarlemse afdelingstitelhouder DSK werd verslagen (0—2). Een knap resultaat van de ver tegenwoordigers van de Leidse voetbalafdeling, als men in ogenschouw neemt dat deze zege werd bevochten, terwijl op zaterdag en maandag jongstle den (respectievelijk tegen S. O. Soest en DWG) ook al voor de punten was geknokt, om „Zeist" binnen ibereik te krijgen (met succes, zoals men weet. want het werden 31 en 32 over winningen. DSK, dat vóór de wedstrijd vijf punten uit drie wedstrijden had vergaard, zag Bernardus van meet af aan vol uit de aanval zoeken. „Toen had het eigenlijk al 0—2 voor ons kunnen staan" aldus trainer Sira na afloop. En daarin had de Leidse oefenmeester gelijk, want de ploeg van de Rijndijk ging vrij slordig met de sco ringskansen om. Pim van Wet ten bijvoorbeeld miste in de 20ste minuut voor de overigens geweldige doelman Steijn staan de. En de technisch veel betere oranjewitten zagen daarnaast ook nog inzetten van diezelfde Van Wetten (twee keer) en Jan van de Zon ook al twee maal) met nipt verschil net niet in een treffer resulteren. DSK daaren tegen bleek de faam van enor me schutters te hebben volledig te ontberen. Zelfs toen een van de spitsspelers uit het Haarlem se voor doelman Gidi Speel ver scheen, raakte hij volledig de kluts wijt. Twee vrije schop pen bij het DSK-doelgebied brachten Bernardus, aangemoe digd door een grote schare sup porters wederom al evenmin een treffer. Dertig seconden was de tweede helft jong, of de Bernardus-aan hang kon wel juichen. Pim van Wetten (hij weer eens!) nam een vrije trap. Met een volledig „kromme" bal verrasta hij niet alleen het nuurtje van spelers van DSK maar ook hun goalie Steijn (0—1). Deze keeper was overigens de man, die schuld had aan de vrije trap, want hij had de ibal met de handen ge speeld buiten het strafschopge bied. Pim van Wetten trof even later nog eens de Haarlemse laatste man op zijn weg, daarna trok DSK iets meer ten aanval. Dat ging overigens wel gepaard met een enorme hardheid van de kant van de Haarlemmers, die in het verloop van deze tweede speelhelft dan ook twee man door de uitstekende referee za gen genoteerd worden. Daarom moest Bernardus-goalie Gidi Speel goed op zijn hoede zijn, en kwam hij, met zijn ploeg, een keer goed weg, toen hij het leer uit de handen liet vallen vlak voor een toestormende DSK-er. De Haarlemmers wer den almaar feller, protesteerden op een gegeven moment voor een strafschop (wegens hands van Aad Hogervorst, meensen zij) maar konden het spel nu eenmaal niet maken tegen dit enorm goed spelende Bernar dus. Het verbaasde dan ook nie mand, dat dat sterke Bernardus op 0—2 kwam. En evenals de eerste treffer was het er weer een van het kaliber „doelpunt van de maand". Pim van Wet ten passte afgemeten naar do vrijstaande aanvoerder Bart de Roo. Diens verwoestende schot was voor de voortreffelijke goa lie Steijn onhoudbaar (0—2). Toen moest de scheidsrechter helemaal op zijn hoede zijn voor de intimidatie-activiteiten van DSK na 51 jaar Haarlemse af deling naar de KNVB). Knan hield deze scheidsrechter gea& sisteerd door zijn neutrale grensrechters, zich in de slotfa se. En was er dat laatste kwartief voor Bernardus in feite geen vuiltje meer aan de lucht. Zod^ het „legioen" met recht df nieuwe strijdkreet „We gaafi naar Zeist" kon inzetten. En il de wedstrijd tegen Zeemacht iR Den Helder in feite niet meej- van belang, nu de Hazerswout^ se-ploeg zich met overtuiging winstpunten uit 3 wedstrijden^ boven de concurrentie heeft wé ten te plaatsen en niet meer te achterhalen valt. LEIDEN Ajax kwam het afgelopen Pinksterweekeinde tweemaal in het veld en heeft het beslist niet onverdienstelijk gedaan. Eer het veld en heeft het beslist niet onverdienstelijk gedaan. Eerst moesten de Oegstgeestenaren aantreden tegen het Rotterdamse Vic toria. Deze ploeg was nog ongeslagen en Ajax kwam dan ook gela- den in het veld. De Ajacieden lieten er geen twijfel over bestaan, dat zij alleen met de volle winst naar Leiden wilden terugkeren. Vooral het bowlen stond op hoog peil en Victoria ging dan ook all out voor 115. Cijfers: F. de Jongh 2-24; J. de Jongh 2-13; A. Elde- ring 3-27; A. Wilson 2-8 en E. Oudshoorn 1-0. De Ajax-battingside maakte door wat kleine foutjes de strijd bijzon der spannend. Nadat Kluit en Eldering de eerste belangrijke runs hadden gescoord zorgde de jeugdige J. IJsel de Schepper voor een verrassing door ongeslagen te blijven (25). Gesteund door De Jongh en Oudshoorn (25 en 15) lukte het hem Ajax, met nog een wicket in handen, net voorbij Victoria te tillen. Een fraai resultaat. Op tweede Pinksterdag speelde Ajax voor het eerst thuis en wel tegen de Groninger CC. Eerst battend kwam Ajax tot de hoge score van 174 voor 9. J. de Jongh nam het leeuwendeel van de score voor zijn rekening 47, terwijl Ton Kantebeen eveneens tot een hoog totaal kwam 38. De Groningers hadden toen nog zo'n 180 minuten om op het zeer snelle veld de runs te maken. Zij hielden het echter wel voor gezien en deden er nauwelijks moeite voor. Bij de stand 89 voor 6 was de zaak bekeken en verwierf Ajax een draw met bonus- punt. Cijfers: F. de Jongh 2-26; J. de Jongh 1-4 en D. Eldering 3-20. Zondag speelt Ajax tegen V.C.C. Instuif bij De Spartaan Lisse - De sportvereniging De Spartaan organiseert op zes woensdagavonden in de maanden juni, juli, augustus en september instuif-atletiek- wedstrijden. De wedstrijden beginnen om 19 uur en wor den gehouden in het Ge meentelijk Sportpark aan de Spekkelaan in Lisse. Op het programma staan afwisse lend instuifs voor junioren en senioren, meisjes en jongens, dames en heren. De eerste instuif wordt gehouden op woensdag 12 juni aanstaande en is bestemij voor senioren en AB-jeugd. De overige zijn vastgesteld op 29 juni, 24 jul- li, 21 en 28 augustus en op 11 september. Het programma voor volgende week woens dag luidt: heren: 200m, 1500m, versprin gen, kogelstoten en discus werpen; dames: 200m, 1500m, versprin gen, en hoogspringen; jongens-A: 200m, 1500m, kogel stoten en discuswerpen; jongens-B: 300m, 1500m, kogel stoten en discuswerpen; meisjes-A: 200, hoogspringen en kogelstoten; meisjes-B: 300m, verspringen en kogelstoten. LEIDEN Voor de tweede maal organiseert de wielervereniging Swift een profronde in Leiden, ten bate van het geestelijk ge handicapte kind. Twee jaar te rug vond een dergelijke mani festatie plaats en vanwege het succes van toen, wil Swift er een tweejaarlijks terugkerend festfljn van maken. Joop Rietho ven, voorzitter van Swift en één van de initiatiefnemers, vertelt dat hij er in geslaagd is een bij zonder sterk veld van rijders naar Leiden te halen. Grote trekpleister moet ook dit jaar weer „Leidenaar" Gerben Karstens zijn. Deze renner, hoe wel hij toen niet won (Zoete melk bleek toch sterker) zorgde voor een bijzonder enerverend verloop van de strijd en tevens voor het nodige spektakel. Kar stens, altijd gebrand op een thuiszege zal het dit jaar bijzon der moeilijk krijgen. Sterk favo riet is Fedor den Hertog, die zijn gehele Frisolploeg mee brengt. De Ermelose coureur is bijzonder vaardig in het rijden van koersen als deze. En bij de favorieten dan verder natuur lijk nog ex-wereldkampioen Harm Ottenbros. Tino Tabak, Gerard van Vianen, René Pij nen en de onverwoestbare West lander Gerard Duyndam. On derhandelingen met enkele bui tenlandse profs zijn nog aan de gang. Het parcours op de Wassenaarse weg moet 60 keer afgelegd wor den, zodqt het publiek de strijd op de voet kan volgen, omdat het geheel bijzonder overzichte lijk is. De wedstrijd waarvoor de renners overigens geen start- geld vragen (er vallen wel veel prijzen te verdienen met sprints) wordt verreden op 24 juni a.s.. De start is om 19.00 uur. LEIDEN - Grote verrassingen hebben zich de afgelopen drie dagen nog niet voorgedaan tij dens de districtskampioenschap pen tennis, die evenals vorige jaren op tennispark Unicum aan de Haarlemmerweg worden ge speeld. In het herenenkel B had de favo riet voor de titel Bram Madera weinig moeite met Pauwels (6-3, 6-1). Anders was dit voor de vierde geplaatste Hans Keizer, die bepaald geen „makkie" aan Van de Capellen had. In een grotendeels aan de baseline uit gevochten duel-alleen Van de Capellen liet bij vlagen zien, dat de smash wel degelijk tot zijn slagenreservoir behoort- liep de stand gelijk op tot aan 8-7 in het voordeel van Keizer. Bij de kans op 8-8 belandde een op het oog niet al te moeilijke smash van v/d Capellen buiten de lijnen, waarna er iets in de Unicumspeler leek te knappen. Nadat bij het volgend punt beide services het juiste speel- vak misten, waren de za ken verder snel bekeken. Via 9- 7 en 6-1 stapte Keizer toch nog voor het invallen van de duis ternis met een overwinning van Ihet gravel. De als respectievelijk tweede en derde geplaatste Blommendaal en Theunissen behoefden nog niet in actie te komen. De kersverse jeugdkampioen Har ry Verdegaal liet zien ook met succes aan het grote werk mee j te kunnen doen. Lodewijk Kalr I lenberg, toch een gerenom meerd B-speler ging met 6-4, 6-4 tegen hem het schip in. Unicums andere eerste teamspe ler, Ruijsenaars, had het ook verre van makkelijk. Tegen Van de Zee kon hij pas in da derde set toeslaan: 6-0. Creighton behaalde een, regelmati ge 6-3, 6-4 zege op Aad de Wit, vorige week nog wedstrijdleider bij de jeugdkampioenschappen. Bij de dames in de B-klasse le verde Margreet Prager een voortreffelijke prestatie door de als vierde gekwalificeerde Ka ren Braakman uit te rangeren: 5-7, 6-2, 8-6. Maureen Meyer behoefde zich niet overdreven in te spannen tegen Liselotte v/d Bijl getuige de 6-3, 6-1 winst. De finale in dit onderdeel belooft, mits de plaatsingscommissie gelijk krijgt, een interressante kracht meting te worden. Roomburgs eerste team-speelster Annette v/d Mey zal dan aan moeten treden tegen Ellen Gerrese uit het eerste van De Munnik. Vo rig jaar eindigde dit treffen in een 6-3, 11-9 zege voor eerstge noemde. In het gemengddubbel B schakel de het duo Blommendaal/Van de Meer het echtpaar Koole via 6-8, 8-6, 6-2 uit Het herenenkel C bestaat slechts uit een lijst van 32 deelnemers. De geplaatste spelers zijn: R Stam. D. Beelen, .T. Gerrese er P. Kallenberg. Met name Stam en Kallenberg lijken het moei lijk te krijgen de plaatsing waar te maken. Respectievelijk Blok ker en Morshuis kunnen hier l wel eens een stokje voor gaap steken. In het dubbelspel staat het sterkje koppel. Grimbergen/Tibboet b$- ven aan de.lijst. Katwijk wiptj GWS SASSENHEIM G. W. S. teren door een voortreffelijk spelend Katwijk uit zijn eigen jubileum-toernooi gewipt, ije Katwijkers die zeker in tech nisch opzicht hun tegenstanders volkomen overspeelden, versloe gen de mannen uit Sassenheim met 4-0. Het eerste doelpunt viel in de 18e minuut toen Freek Rienks qa een bijzonder fraaie aanval vq- zijn ploeg inkopte. G. W. S. lit zich op dat moment nog nie: ontmoedigen en Theo v.d. Meij kreeg snel daarna de kans ge lijk te maken, maar faalde» Ook een hard schot van de G. S-er Cortens werd gestopt, rust kwam de stand spoedig 2-0 door een actie van Kei Guit, die keihard inschoot. Gi' kwam hierbij evenwel ongeli kig te vallen en bleef bewusl loos liggen. Hij moest door eèi arts worden behandeld. De twêt andere doelpunten werden scoord door Huig Schaap heel ontspannen door de G. S-verdediging heen tippelde. Ej verdiende tegengoal van de S; senheimers bleef uit VOORSCHOTEN In het Bondsgebouw te Voor schoten werd gisteren de jaarlijkse uitvoering ge geven van Ballet Studio Sylvia onder leiding van mevrouw S. M. Marttin-Ott. 60 leerlingen dans ten een gevarieerd programma, dat bijzonder in de smaak viel bij het talrijke publiek. Mevrouw Marttin heeft alle choreografieën gemaakt alsmede de 112 kostuums voor de kinderen. We ken lang heeft zij gewerkt aan die kostuums, 6oms tot in de nacht. Het resultaat was verbluf fend: charleston-jurkjes, rokjes, bolero's, mutsjes, vissenpakjes, een lang fossiel, alles even ver zorgd en kleurig. Daar mevrouw Marttin in Lei den ook les geeft aan tien geestelijk gehandicap te kinderen werd het programma ingezet met een presentatie door zes van deze leerlingen. Met geduld liet zij dit groepje pasjes en bewegingen maken, daarna volgde een kabouterdansje. Hel ging allemaal heel ongedwongen. „Het geeft ook geen problemen", legde mevrouw Marttin uit, ,,ze doen het een beetje anders, maar ze ontspan nen er zich heerlijk bij". Na afloop was er gul applaus en veel bloemen voor mevrouw Marttin. De leerlingen van de Ballet-studio Sylvia gaven ir verschillende dansen blijk dat er dit jaar weer veel bijgeleerd is. Dit was vooral merkbaar in de Hornpipe- de Charleston- de Polka van Strauss en de dans op muziek van The Three Degrees. Na de pauze werd gedanst Carnaval der dieren van Saint Saens, waaraan alle kinderen deelna men. De dierenmaskers waren gemaakt door de kleuters van de r.k. kleuterschool in Noord-Hof land o.l.v. mevrouw Van der Valk. Nel Peeters Een alleraardigste scène uit de balletuitvoering die gisteren in Voorschoten werd gegeven LEIDSCHENDAM/SLOMPW1JK Bij de aanbieding door de Milieuraad van een rapport - over de wenselijkheid van recy- cling-aktiviteiten in de gemeente heeft burgemeester E.J.M. Kolf schoten gistermorgen gezegd het niet-aanleggen van de Land- scheidlngsweg ais „een ramp voor Leidschendam" te be schouwen. Het rapport, dat ter gelegenheid van Wereldmilieudag aan bur gemeester en wethouders werd aangeboden, zal, zoals eerder afgesproken, in de commissie voor openbare werken en ruim telijke ordening, waarin ook le den van de Milieuraad zitting hebben, worden besproken. Burgemeeester Kolfschoten zei dat men niet straffeloos een stad van 100.000 inwoners In de nabijheid van Den Haag kan gaan bouwen zonder goede ver bindingswegen. Leidschendam wordt overspoeld door sluipver- keer dat verpestend is voor het milieu en waarvoor de Land- scheidingsweg een oplossing kan betekenen. Behalve de actuele zaak van sluipverkeer en Landscheidings- elkaar, men schopt elkaar tegen de schenen en er Is te weinig onderling begrip", aldus Leid- schendams eerste burger, „ver betering van het geestelijk mi lieu verdient naar mijn mening zeker eveneens de aandacht van de Milieuraad". De Mileüraad Leidschendam, die zich overigens al eerder vóór aanleg van de Landscheidings- weg heeft uitgesproken, heeft een aantal werkgroepen inge steld waarvan de Werkgroep Recycling, bestaande uit drie dames en twee her.en de op dracht kreeg zich te bezinnen op de vraag 'waarom recy cling?'. In het drie pagina's tellend rap port, dat na achtmaal vergade ren werd samengesteld, zegt de werkgroep dat het sparen van weg bracht de heer Kolfschoten ook de wat hij noemde „geeste- worden gestimuleerd. De werk groep zal nader de mogelijkh- den onderzoeken op welke voor waarden een aantal glascontai- riers in Leidschendam geplaatst kunnen worden. Grote acties worden niet opportuun geacht en er moeten op lokaal niveau zeker geen akties worden onder nomen ten aanzien van com post, blik en lorren. Burgemeester en wethouders zal worden verzocht als eerste start containers te plaatsen op het Damplein, de Prins Frederik- laan en de Burg.Sweenslaan. Recycling of hercirculatie is zoals bekend, het systeem waar nemen. „Men luistert niet naar door grondstoffen u&t afvalstof oud papier ln sterke mate moet fen kunnen worden verkregen. Voorbeeldén daarvan zijn staélj beWerking uit schroot, herwihj ning non-ferro-metalen, beréi ding van papier uit oud papièf en karton en bereiding nieuw glas uit oud glas. dit laatste wprdt, in het rappi gezegd dat er zeer tegenstrijd! ge informatie over bestaat ei dat „geen individu, geen officië le instantie en geen aktiegroe op dit moment een waterdict rapport kan leveren ovei bruik van zg.'afvalglas' De werkgroep meent echter da' op kleine schaal een aktie kar worden genomen, omdat dont middel van het bewqren var glas ingehaakt kan worden olj de groeiende mentaliteitsveram dering van de bevolking. LEIDSCHENDAM- Op de voorlichtingsavond die het geraeen'el-"«tuur gisteravond over de aanleg van het restant Noordsingel en de re constructie van de Bachlaan heeft belegd bleek door de grote op komst dat er vooral wat de Noordsingei betreft ernstige bezwaren tegen deze plannen bestaan. Wethouder van Dongen die o.a. met ir. Van Gurp van het Verkeers bureau Goudappel en Coffeng de vragen zo goed mogelijk beant woordde, deelde zelfs mee dat er bij het gemeentebestuur brieven zijn binnengekomen met het verzoek het raadsbesluit te herroepen. De wethouder zei dat de gemeenteraad zich over deze brieven zal uitspreken. De bezwaren spitsen zich wat de Noordsingel betreft nog toe op het gedeelte tussen de Bachlaan en de Amstelweg, waar voor een grote strook groen moet worden opgeofferd die de bewo ners van de Burg.Duyvendijklaan en omgeving al als recreatiege bied in gebruik hebben genomen. Op deze hoorzitting-achteraf, de raad heeft immers al tot de aanleg besloten, zei men dat teveel wordt vastgehouden aan een verkeers- rapport dat uit 1966 dateert. Ir. van Gurp zei dat ook het verkeers bureau plannen uit 1966 in het vernieuwde verkeersrapport heeft ge wijzigd. In het nieuwe plan wordt bijvoorbeeld gepleit voor ontlas ting van de Prins Hendriklaan door aanleg van een verbinding achter de PH-laan naar de Oude Trambaan. De Noordersingel is volgens 't gemeentebestuur nodig voor de verbin ding door openbaar vervoer naar Leidschendam-zuid. Omlegging van het doorgaande verkeer via de Bachlaan of de Burgemeester Banninglaan betekent volgens ir.van Gurp verlegging van de moei lijkheden omdat deze wegen dan extra verbreed zullen moeten wor den. Hoewel niet aan de orde kwamen ook de moeilijkheden aan de Dam- laan ter sprake. Wethouder van Dongen deelde mee dat overwogen wordt bij de sluis verkeerslichten aan te brengen. Ir. van Gurp meende dat de enige oplossing afsluiting voor het van Zoetermeer komende verkeer zal betekenen. Hiervoor is echter overleg met de provincie nodig. ZOETERWOUDE eeboren: da S.. d. van J.H.A. Amme van F.Th. van Wijk; Th.G,. zo van A.J.M. van en van S.E.M. de Winter; W_. z. van B. Sollle en va Schouls. Overleden: Berg, Cornelia M.t van Van der Meer. C oud 86 ren; van Wieringen, Marina, we van Van der Poel, G., oud 91 jarc Rijt, Maria Adrlanus C. en vai na J.; Splerlngs.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4