Pink-In: helemaal Extra leabo-school voor Bollenstreek? u w"W< Actie in Sassenheim voor restauratie dak Gereformeer de kerk m en dansgroep uit de bezoekers. Ook de Tjeerd Scheffer, spil in het orga- e brengen. nisatie-team. Hans Ree versloeg in de morgenuren 25 schakers tegelijk. ien Geen hysterie, wel warm enthousiasme voor de Engelse groep Mud. oek. luizd Leiden - Een festival met plenty goeie muziek, plenty zon en zonder moeilijke mensen: dat was de Pink-In 1974 op het Jeugddorpterrein aan do Voorschoterweg in Leiden. Ruim 2800 mensen heb ben er gisteren van genoten. Vergeleken met de Pink-In 1973 betekent dat een verdubbeling van het bezoekersaantal. De Engelse groep Mud en Neerlands Hoop waren de grote trekkers. Behal ve aan hen dronken de folks" zich vol aan Boo- lus, Al Steward. Sparrow. Ferre Grignard. Geor- die en Earth Fire. Die bleken het gemis van Pils ruimschoots te compenseren. Pils mocht dit jaar niet komen van de organisatie, die zo beslis te met het oog op de wat zij noemt „woelighe den" die de Pink '73 kenmerkten. Woeligheden werden ook voorkomen door de negen bijtgrage herdershonden die zich konden beperken tot hun afschrikwekkende taak. Een stickie mocht wel er menigeen gaf met dit goedje dan ook een extra dimensie aan de dag. Velen spaarden hun lek. kers op voor het optreden van Mud. Neerlands Hoop en Earth Fire die 's avonds hun opwach ting maakten. Mud was het hoogtepunt voor de dansers en klappers. Neerlands Hoop voor de lachers. Lachers dit het bittere van Neerlands Hoop met hun tot twee duizend gedunde gelede- rene wegschaterden, in een halve cirkel rond het podium, met de maan in de rug. Wat één van ben de conclusie ontlokte: „Zo'n avond, man, daar ga ik helemaal te gek op". Niemand ging er geluk kig zo „helemaal te gek op" dat hij naar het drug opvangcentrum moest worden gebracht. Zowel de drug-opvangers als de EHBO-ploeg hadden praktisch niets te doen" op de Pink-In 1974. Ook zij gingen er vandaan met een gebruinde huid en een. hoofd vol muziek. BOLLENSTREEK Het Samenwerkingsorgaan Bollenstreek zal een onderzoek laten instellen naar de mogelijke extra vestiging van een school voor lager ekonomisch en administratief onder wijs (l.e a.o.) In de bollenstreek. Hoewel de nota inzake de voorzieningenstruktuur voor het voortgezet onderwijs in het gewest Lei den (oktober '73) aangeeft dat een dergelijke school in de omgeving van Leiden niet noodzake lijk is heeft een enquête van de Katholieke On- derwijsstichting Lisse juist het tegendeel aange toond. Het verschil in de uitslag van beide onderzoeken ls volgens het bestuur van het Samenwerkingsor gaan een gevolg van het feit dat bij het Loidse onderzoek er geen rekening mee is gehouden dat de bollenstreek niet alleen is gericht op Leiden, maar ook op Haarlem. In beide steden zijn sa men zes mogelijkheden voor het volgen van l.e.a.o.-onderwijs. ij':* J wmsm SASSENHEIM Onder het motto „De Kerk van morgen-vandaag onder het dak",- zal onder de le den van de Sassenheimse Gere formeerde kerk een actie wor den gevoerd om de restauratie kosten van het dak, 150.000 te kunnen financieren. Het kerkge bouw dateert van 1912 en werd in 1928 onder architect Boeyen- ga uitgebreid, waardoor het aantal zitplaatsen steeg van cir ca 600 tot 1100. Het is door een vorige generatie schuldenvrij nagelaten. Onlangs is komen vast te staan dat behalve „de tand des tijds". ook de afmetin gen van de leien in 1912 te klein zijn genomen, zodat er op korte termijn de nodige maatregelen getroffen dienen te worden. Ook al omdat uitstel van enkele maanden het gevolg kan hebben dat de kosten van 10 tot 25 dui zend zullen stijgen. De bedoe ling is dan ook dat met de werkzaamheden na de bouwvak vakantie een aanvang zullen worden gemaakt. Daar men er van overtuigd is dat het bedrag Eerste paal Lisse De heer J. N. Boekei, be stuurslid van de woningbouw vereniging „Gezinsbelang" heeft de eerste paal geslagen van een project van 60 woningwetwonin gen nabij het Poelmarkt Win kelcentrum in de Poelpolder in Lisse. In restaurant „De Beurs" aan de Haven werd dit gevierd met een drankje en een hapje. Aannemer van het project is de firma Heboma B.V. van 150.000 niet in éénmaal bijeengebracht kan worden, wordt gestart met een éénmali ge actie die 50.000 op kan brengen. Voor het resterende bedrag groot 100.000 hoopt men een obligatie-lening onder te brengen in coupures van 10, 25, 50 en 100 tegen een ren tevergoeding van 5% per jaar. Deze obligatie-lening zal in 10 Jaarlijkse termijnen afgelost moeten worden terwijl aan 1 no vember 1974 als datum van uit gifte wordt gedacht. De éénma lige actie om de genoemde 50.000 bijeen te krijgen, be helst de symbolische verkoop van „dakleien" ft 10 per stuk. Naar schatting zal circa 300 m2 dakoppervlakte aan nieuwe leien nodig zijn. De kopers zul len als kwitantie een leuke her innering, in de vorm van een certificaat krijgen. Voor de ren te en aflossing t.b.v. de obliga tie-lening zal er maandelijks in de kerkdiensten .een tweede col lecte worden gehouden. Overi gens zal ieder Initiatief vanuit de kerkelijke gemeente om aan de benodigde geldmiddelen te komen worden toegejuicht. De actie zal lopen van 1 juni '74 tot 31 mei 1975. Kerkeraad en com missie van beheer van de Gere formeerde kerk van Sassenheim rekenen erop, gezien wat vorige generaties hebben gepresteerd,1 dit zu noodzakelijke project op korte termijn tot een goed einde te kunnen brengen, zonder een volgende generatie met de kos ten te belasten. A. Vogelaar overleden SASSENHEIM Op Ie Pinkster- dag is plotseling in zijn woning aan de Hoofdstraat overleden oud-wethouder A. Vogelaar van Sassenhefm. Met de heer Voge laar is een man heengegaan, die zeer veel voor de plaatselij ke gemeenschap heeft betekend. Hij maakte als anti-revolutio nair ruim 30 jaar deel uit van de gemeenteraad, waarvan de laatste 20 jaar wethouder; In de periode tussen burgemeester Jhr. Sandberg van Boelens en Baron van Knobelsdorff was hij loco-burgemeester. Ontzaglijk veel werk werd door hem in de na-oorlogse periode verricht als wethouder van Openbare Werken, bij de uit bouw van de gemeente zowel in de woningbouw als in de vesti ging van nieuwe Industrieën. Hierbij ging doortustendheld ge paard aan gezond financieel In zicht en beleid. Voor velen was hij 'n raadsman van onschatba re betekenis. Toen hij op 4 okto ber 1965 70 Jaar werd vond hij 't tijd om afscheid te nemen, en zoals hij zei h»t werk aan Jon- scheid dat hém zwaar viel, geren over te laten. De teraardebestelling zal donder dagmiddag plaats hebben, waarann om 2 uur een rouw dienst vooraf zal gaan in de Ge- ref. Kerk. LISSE In de recreatiezaal van de Pauluskerk is zaterdag het ..Lyra trompetterkorps" geïnstalleerd, dat deel uitmaakt van de harmonie „Trou moet Blijcken". Wethouder A. de Kort bracht aan de T.M.B. de gelukwensen over van het gemeentebestuur. Daarna maakte het 23 man tellende korps een tocht door het dorp (zie fotowaar het allerwegen met applauswerd begroet. Hun eerste officiële op treden gaven de Lisser trompetters gisteren in het plaatsje Estalre In Frankrijk. OEGSTGEEST Het door de Tweede Wereldoorlog zwaar ge troffen Berlicum ondervond in 1945-46 bijzonder veel steun van de gemeente Oegstgeest. Er werd toen een hulpactie op touw gezet en vele kinderen uit de Brabantse gemeente hebben ge ruime tijd bij Oegstgeester pleeggezinnen gelogeerd. De naam „Berllcumstraat" herin- nert nog aan genoemde periode. Nadien onderhielden beide ge meenten nog geruime tijd con tact met elkaar, maar in het oegin van de jaren vijftig Is dit langzamerhand weggeëbd. Tot dat enkele maanden geleden de heer K. Driessen van de voet balvereniging UDO het idee op perde om de jaarlijkse uitgaans dag te benutten om de banden met Berlicum weer eens aan te halen. Iedereen was daar on- middelliik enthousiast voor en eerste Pinksterdag stapte merr, welgemutst met de A-junloren en het eerste elftal op de bus. In Berlicum was het een en an der ook niet onopgemerkt geble ven want het gemeentelijke Voetbal brengt Berlicum en nader lot elkaar nieuwsblad „De Brug" vestigde met een groot artikel de aan dacht op de hernieu-.'/de kennis making. Het gemeentebestuur besloot de UDO-naren een Bra bantse koffietafel ann te bieden als geste voor alles wat de Oegstgeestenaren in het verle den gedaan hadden. Een koffie tafel die tot in de puntjes bleek verzorgd te zijn. Berllcum's burgemeester Mr. J. Bartels. eerder ambtenaar te Lisse, sprak een woord van welkom. „Toen ik hier burgemeester werd heb Ik mij wel eens afge vraagd hoe of ze hier in onzo gemeente toch kwamen aan straatnamen als Ocgstgoestcr- straat en Sussenheimseweg." Mr. Bartels stelde het inltlutlcf van UDO bijzonder op prijs en sprak de wens uit dat het mocht uitgroeien tot een jaarlijkse sportuitwisscling. „Gaarne wat verder uitgebreid met volley-, korfbal en tennis". Vanuit Oegstgeest was wethouder J. J- Thorn (CRM) namens het ge meentebestuur aanwezig. „Wil komen op uw voorstel terug" deelde deze mede. Het woord werd verder nog gevoerd doof de voorzitter van de v.v. BMC; de heer Romme de voorzitter van de afd. KNVB in Brabant de heer J. Klok en de gemeen- tesecretaris de heer Gerrit» did zopa* zijn 25-jarig jubileum go vierd had. Burgemeester Bartels verrichtU de aftrap van de onlmoetin| BMC-UDO 1. D" A-Junioren ver loren van BMC met 4-1 ed UDO-1 won met 0-2. Onvergetelijke herinneringen aan de Pink-In Kresj '74. Ferre Gr gnard stal

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5