TWEERICHTINGVERKEER OUDE TRAMBAAN Verkeersrapport Leidschendam Leidse Baan vrijwaart Leidschendam niet van het doorgaand verkeer Nieuwe tribune voor DOSR dank zij Joh an v. d. Zwet Werf De Dageraad bestaat 125 jaar DINSDAG 4 JUNI 1974 LEIDSE COURANT OEGSTGEEST Over één of twee jaar worden de huizen van de woningbouwvereniging Bui- tenlust aangesloten op het Cen traal Antenne Systeem voor te levisie. Dit heeft het bestuur meegedeeld tijdens de jongste jaarvergadering van de woning bouwvereniging. Tijdens deze vergadering word er kritiek op geuit dat van de bij eenkomsten van de sinds enige tijd functionerende leden raad geen schriftelijke verslagen ver schijnen. Vele leden vinden dat hun de mogelijkheid tot in spraak hierdoor wordt ontno- Huizen van „Buitenkist'' worden aangesloten op centraal antenne systeem men. De bewoners van de be jaardenflat klaagden er over dat zij maandelijks ƒ1,75 moe ten betalen voor „groenvoorzie ning". zij wezen er op dat rond de flat in het geheel geen groen wordt aangetroffen. Op opmer kingen van bewoners van de buitenlustflats in het Floraplan die bij de hevige stormen in de hefst van 1973 en in april 1974 ernstig zijn gedupeerd doordat hun persoonlijke bezittingen schade opliepen, deelde het be stuur mee dat het niet mogelijk is tegen dergelijke schadeverze keringen af te sluiten. LEIDSCHENDAM De meest verrassende conclusie in het herziene verkeersstructuur- plan voor Leidschendam is wel dat de aanleg van de Leidsebaan geen enkele ga rantie geeft voor vrijwaring van doorgaand noordoost zuidwest verkeer. Verras send omdat in gemeentelijke kringen de laatste jaren re gelmatig werd gepleit voor aanleg van de Leidsebaan om de wegen in de gemeente van doorgaand verkeer te ontlasten. Goudappel en Cof- feng menen dat er dan be perkende verkeersmaatrege len aan de bestaande wegen moeten worden verbonden. Gezien de ligging van de ge meenten Voorschoten en Lei den ten opzichte van de Veursestraatweg, de langs- liggende bestemmingen en het type weg is het echter de vraag of deze maatregelen kunnen worden geëffec tueerd, aldus het verkeersbu reau. Vrijwaring van door gaand verkeer wordt boven dien niet verwacht omdat uit 'n interim-rapport van pro vinciale waterstaat is geble ken dat de toekomstige hoe veelheid verkeer tussen Lei den en Den Haag groter is dan, zelfs inclusief de aanleg van Leidsebaan en Duinweg, kan worden ver werkt. Op de Veursestraat weg wordt in de toekomst dus een hernieuwde ver keersdruk verwacht. Verkeer vanuit Leidschendam heeft, aldus Goudappel en Coffeng, met Noordsingel/Prins Ber- nardlaan voldoende wegcapa citeit tot haar beschikking. Het rapport van provinciale staten van Zuid-Holland geeft een wegbelasting op de Leidsebaan van ca. 35.000 voertuigen per etmaal aan wat een gebruik door Leid- schedams verkeer weinig aantrekkelijk zal maken. Openbaar vervoer De aanleg van de Leidsebaan zal, volgens het verkeersrap port ook het gebruik van het openbaar vervoer en daar mee de kwaliteit ongunstig beïnvloeden. Veel waarde wordt in dit verband gehecht aan het besluit, vorig jaar februari van minister Udink het „experimenteerproject voor het vervoer in het ge bied Den Haag Leiden" te steunen. Gezien het directe en indirecte blang dat de be woners van Leidschendam hierbij hebben zou het daad werkelijk steunen van dit project, volgens de rappor teurs, vanuit de gemeente moeten worden nagestreefd. Hetzelfde geldt voor het ge meenschappelijk overleg over de verbetering van het openbaar vervoer, ööööbööln de nota „Openbaar Vervoer plan Den Haag-Leiden, 1973- 1975" worden een aantal op korte termijn te realiseren maatregelen genoemd. Vol- gens Goudappel en Coffeng zou door het stimuleren van dit overleg een belangrijke gemeentelijke bijdrage aanj de verbetering van het open baar vervoer kunnen worden verleend. Voor wat betreft de spoorwe gen wordt de opening van de nieuwe halte 't Loo in Voor burg voor Leidschendam van belang genoemd. Op de lijn Den Haag-Leiden zou, in het verlengde van de Prinsensin- i gel, tussen de wijken De Zij- de en Duivenvoorde, een f spoorweghalte moeten ko men. De afstand tot het sta- tion Mariahoeve behoeft geen bezwaar te zijn want deze is langer dan de af- stand tussen het station Laan van Nieuw Oostindië J en het Hollandse Spoor. j LEIDSCHENDAM In het met enige spanning verbelde herziene verkeersstructuurplan van het verkeersbureau Goudappel en Cof feng wordt geadviseerd het gedeelte van de doorgaande weg tussen Park Rozenrust en de Damsigtstraat (Veursestraatweg-Koningin Ju- llanaweg-Voorburgseweg) af te sluiten voor doorgaand verkeer (uit gezonderd NZH-bussen). Na profielwijzigingen, het aanbrengen van een laanbeplanting e.d. zouden deze wegen hun aantrekkelijkheid als woonstraat weer terug kunnen krijgen. De Oude Trambaan zou door pro fielswijzigingen en het aanpas sen van kruispunten geschikt moeten worden gemaakt voor het J>erijden in twee richtingen. Als voornaamste oorzaak van het feit dat de Koningin Julianaweg met Oude Trambaan, ondanks het gereedkomen van de Noord singel, belangrijke verkeerswe gen zijn gebleken, noemt het rapport de aansluiting Veurse- straatweg-Boslaan die het ver keer „te weinig dwingerti" in de richting Noordsingel ver wees. Verder de capac;ti*isver- groting van eerstgenoemde we gen (aanleg Oude Taambaan) en het nog niet gereed zijn van Trai^baan en Zoetermeer. Aan- lee van laatstgenoemd stuk weg wordt (nu!) „met kracht ontra den". Het stuk van Heuvelweg naar Leidsebaan hangt samen met het al of niet aanleggen van laatstgenoemde weg. Uit gaande van de filosofie dat alle doorgaand verkeer zoveel moge lijk buiten de woonwijken wordt gehouden is aaaleg van het stuk Prinsensingel naar de Oude Trambaan gewenst om de Prins Hendriklaan te ontlasten. De noodzaak zou echter pas goed ontstaan als in 't Lien (tussen Prins Hendriklaan en Schaken- bosch) woningen worden ge bouwd. de aansluitende wegen van In het rapport wordt verder ge- Noordsingel en Heuvelweg naar Voorbung en Den Haag. Tenslot te is er de aansluiting van rijks weg 4 die via Damlaan verkeer blijft aanvoeren. Herziening De toename van het aantal ar beidsplaatsen (ministerie, PTT, ziekenhuizen) en de bouw van het regionale winkelcentrum hebben herziening van het uit •1366 daterende verkeersstruc tuurplan noodzakelijk gemaakt. Goudappel en Coffeng menen zegd dat voorkomen moet wor den dat de Graaf Willem de Rij kelaan/Dillenburgsingel als doorgaande route gebruikt gaat worden. De reeds in de commis sie voor openbare werken en ruimtelijke ordening besproken asfaltering van de Dillenburg singel is dan ook in tegenspraak met het advies van Goudappel en Coffeng het doorgaande ka rakter van de Dillenburgsingel te beperken. Fietsroutes ROELOFARENDSVEEN De nieuwe tribune van DOSR Is zater dag-middag jl. officieel in gebruik genomen. Het was niet alleen de wapperende driekleur, maar vooral de fleurige muzikale medewer king van de muziekverenlglngv Liefde voor Harmonie, die cachet gaven aan het openlngscermonieel. Vanaf de kantine marcheerde de muziekvereniging onder vrolijke marsmuziek het DOSR terrein op, gevolgd door de DOSR welpen, bestuur en leden bouwcommissie vergezeld van hun dames. dat een verkeersplan voor Leid- In het structuurrapport wordt uit- schendam eigenlijk eer onder- voerig aan(jacht besteed aan deel zou moeten zijn van soortgelijk plan voor de hele Haagse agglomeratie. Na en ge oriëntatie is hun gebleken dat d:t op korte termijn niet moge lijk is. In het bijna honderd pagi na's tellende rapport wordt een „strategie" ontwikkeld die het mogelijk maakt de bewoners van Leidschendam zoveel moge lijk te besthermen tegen de ge volgen van onverwachte of on gewenste ontwikkelingen elders. Sluisbruggen Wat het verkeer over sluisbrug gen en Damlaan betreft (over het verkeer te water wordt in het rapport n'et gesproken) zegt het rapport dat verbreding van de brug bij de Damhouderstraat het verkeer op Damlaan en Damplein zal doen toenemen. De druk op de omgeving van de sluiSbruggec wordt voorname lijk veroorzaakt door doorgaand verkeer en dat weer In hoofd zaak van en naar Zoetermeer. Goudappel en Coffewg menen dat zelfs de aanleg van Land- soheidingsweg en Utreehtsebaan geen garantie voor 'n oploss:ng geeft. Vooral verkeer uit de Zoetermeerse wijken Meerzicht, Buitenwegh de Leyens en Drie- manspolder zal waarschijnlijk de (sluip) route blijven volgen omdat de (grote) afstand bin nen Zoetermeer naar deze we gen dezelfde blijft. Bovendien is er niets bekend over het jaar waarin de Zoetermeer- sebaan en het Zoetermeerse deel van de Landscheid'ngsweg klaar zullen zijn. Het verkeersbureau geeft twee mogelijkheden aan voor oplos sing van de moeilijkheden rond de bruggen. Het doorgaande verkeer moet. uitgaande van de bestaande situatie worden be streden of er moet een betere oeververbinding komen. Wat de eerste mogelijkheid betreft wordt gedacht aan het instellen van één richt ingverke er tijdens de spitsuren op de Kostverloren- weg, de zg. Mauvelaan-oplos sing waarbij 's ochtends en 's avonds het spitsverkeer de toe gang tot de weg wordt verbo den. Men zou ook de bestaarde weerstand (o.a. wachten bij bruggen) kunnen bestendigen maar dat betekent ook voortbe staan van de ongunstige situatie van 15.000 voertuigen per dag op de Damlaan (telling decem ber 1973). Over de plaats van een eventueel nieuwe brug spre ken Goudappel en Coffeng zich niet uit. Uit een oogpunt van „stedelijk schoon" is "en lage brug buiten Leidschendam-zuid gewenst. Prinsenein^el Aan de in 1966 door het verkeers bureau geprojecteerde Prinsen- s;ngel ontbreken nog drie stuk ken: het deel tussen Heuvelweg en le eventueel tan te leggen Leidsebaan, het stuk tussen Noordsingel en Oude Trambaan Tfn hec wggvak tussen -Oude fiets en bromfiets. De beperkte ruimte en de beperkte veiligheid die door het toenemende ge bruik van de auto zijn ontstaan heeft bijvoorbeeld in de drie af gelopen jaren veroorzaakt dat bij 1/4 van de verkeersongevallen fietsers en bromfietsers waren betrokken. Een groot aantal be staande wegen en straten zou den beter voor (brom)fietsen geschiikt. moeten worden ge maakt. Het gemeentelijke fiets padenplan moet evenwel aan sluiting geven op gelijke wegen in de agglomeratie. Als fietsver- bindingen binnen de agglomera tie worden genoemd een fiets pad in het verlengde van de Prinsensingel naar Kerkehout in Wassenaar via de Duivenvoord- se Polder naar het recreatiege bied De Vlietlanden via een eenvoudige brug over de Vliet. Verder zou er via de Molen vaart een fietsverbinding kun nen komen naar Wilsveen en Zoetermeer. Voor de (middelba re) schooljeugd is het Zwarte Pad van belang. Tenslotte wor den fietsroutes geadviseerd langs de spoorbaan naar wijk en kas teel Duivenvoorde. Een welbespraakte DOSR-voorzit- ter H. M. L. van Duijkeren stak het niet onder de banken van de tribune dat de initiatiefnemer en grote animator voor de reali sering van de nieuwe tribune is geweest bestuurslid Johan van der Zwet. Deze heeft zich een ware doordouwer getoond, die zich tenslotte gesteund wist door het gehele DOSR bestuur, een bouwcommissie en vele zelf werkzaam zijnde DOSR leden, Trainers wisseling WOUBRUGGE Voor het af scheid van trainer A. Zweeris bij v.v. Woubrugge was grote be langstelling. Voorzitter P Sem- meling memoreerde het feit. dat de scheidende trainer Woubrug ge in de KNVB had gebracht, al was het maar voor één jaar Namens de vereniging overhan digde hij een cadeaubon, terwijl mevrouw Zweeris bloemen kreeg aangeboden. Ook de voor zitter van de supportersvereni ging overhandigde een bloem stuk. Trainer Zweeris, die gete kend heeft voor Floreant, wen ste in zijn dankwoord het 1-ste elftal veel succes toe in de Leid se Bond. Hierna stelde de voorzitter de vergadering de nieuw aangestel de trainer W. Kragten uit Am sterdam voor. Deze oefenmees- ter is in het bezit van genoeg diploma's om Woubrugge des noods In de 1-ste klas KNVB te brengen. Ook hij wees op de noodzaak van goede samenwer king tussen bestuur, trainer en spelers. De supportersvereni ging bood een bloemstuk aan voor zijn vrouw. WOUBRUGGE Ter gelegenheid van het 125-jarlg bestaan van de scheepswerf De Dageraad maakten dlretie en personeel afgelopen Pinkerweekeinde per luxe salonboot een rond vaart via de Kager- en Braasse- mermeer. Uiteraard heerste er aan boord een feestelijke stem ming. Na een welkomstwoord door di- recteeur Th. Boot, werd onder andere gesproken door commis saris Sanders en de heer G. van den Dool, die het woord voerde namens de Ondernemingsraad. De heer Van Leersum overhan digde namens het personeel een in Delfts Blauw uitgevoerd tegeltableau, voorstellend een in volle zee varende kotter. Zoals bekend is deze werf gespeciali seerd in de bouw van vissers schepen. Ook nadat men in de kom van het dorp had aange legd, bleven de feestgangers nog geruime tijd gezellig aan boord bijeen. ALPHEN AAN DEN RIJN De politie betrapte donderdagnacht omstreeks vier uur op heter daad een 27-jarige Alphenaar in apothee k Ridderveld. Bij zijn aanhouding bekende de man een paar honderd gulden gesto len geld bij zich te hebben, afkomstig uit de apotheek. Hij is voor nader verhoor ingesloten op het politiebureau. ROELOFARENDSVEEN De Gerardusschool in Oude Wetering heeft afgelopen Pinksterweekeinde op uitbundige wijze het zilveren jubileum van hoofdonderwijzer G. J. Koot gevierd. De heer Koot, door de leerlingen ook wel „meester mens" genoemd, kreeg vele geschenken aangeboden. De jubilaris, een hartstochtelijk visser, kreeg onder meer van mevr. v.d. Meer, een vertegenwoordigster van het oudercomité, een u^bun (zie foto). BOSKOOP Op de velden van de voetbalvereniging Floreant werd zaterdag weer het traditionele "LuilaJctoernooi" gespeeld. 38 elftallen, verdeeld over zeven pouleronden de strijd nvet eMcaar aan waaronder sommige met wel erg sprekende namen, zoals de Pleeboys, Tuitie-Fruttij, De Bulblunders en De Kroostrap pers. De grootste beker was dit keer niet voor het beste elftal maar voor de ploeg, die zich het meest sportief gedragen had tijdens d'it toernooi: De Adelaars. Internationaal scheidsrechter Frans Derks (links) re'kte de prijzen uit. Blue Stars wint al wandelend lste prijs Alphen De wandelsportvereni ging The Blue Stars uit Hoog vliet heeft het afgelopen Pink sterweekeinde de 15 km tocht gewonnen in de Randstad Hol land-mars. Dit evenement werd voor de negende maal georgani seerd door de wandelvereniging The Quick Steps. Het aantal deelnemers lag met 420 aanzien lijk lager dan vorig jaar toen er 600 tippelaars in verenigingsver band meedongen naar de prij zen. Winnaar van de 5 km-mars werd de WSV Molenbrug. De tweede plaats in deze categorie werd behaald door de WSV Trekvo gels uit Woerden. Op de foto: een wandelgroep van CWSV Ire ne uit Monster. met allen de grote verdienste door mankracht en beschikbaar stelling van materialen deze unieke tribune tot stand te heb ben gebracht. Het was hem een genoegen om voor een zeer groot publiek, onder wie pater N. Komen en wethouder van jeugd- en sportzaken Rietbroek, tot al len een woord van waardering te spreken, hetwelk werd onder streept met het aanbieden van een fraai boeket rozen aan de resp. dames van deze medewer kers. Tenslotte nodigde hij de echtgenote van Johan v.d. Zwet uit voor het verrichten van het ceremonieel. Nu werd het de aanwezigen duidelijk waarom tegen de achterzijde van de tri bune 'n DOSR-shirt en broekje was opgehangen. Nadat deze door mevr. v.d. Zwet was weg genomen werd een embleem zichtbaar waarop als tekst was vermeld „Mede dank zij de on vermoeibare inzet van bestuurs lid Johan v.d. Zwet is deze DOSR tribune tot stand geko men. De opening geschiedde op 3 juni '74 door zijn echtgenote". Aan Johan v.d. Zwet werd hierna een symbolisch cadeau overhan digd: een cassette waarin de gemaakte film van de tribune, waarvan op deze dag het slot gemaakt werd, nog moet wor den ingesloten. Namens het ge meentebestuur sprak wethouder N. A. J. Rietbroek een woord van gelukwens. Hij sprak daar bij de wens uit dat het publiek vanaf deze tribune vooral de spelers van het eerste elftal zal weten te inspireren om middels een kampioenschap weer in de KNVB terug te keren. Hierna werd de ere-wedstrljd gespeeld door de toekomst van LOSR n.I. de DOSR-welpen. Tot slot nog de uitslag van het fa milie-mix toernooi. Er werden in totaal 7 wedstrijden van 2x15 min. gespeeld. 1. De elf van Boem met 12 p. en 14 doelp. 2 De Stille Kracht 10 p. 9 doelp., 3 De Turftrappers 10 p. en 6 doelp., 4 Jos van Es-boys 8 p. en 9 doelp., 5 De Streakers (in sporttenue) 8 p. en 9 doelp., 6 De brullende Nachtmerries 6 p. en 6 doelp., 7. De Paniekzaaiers 2 p. 5 doelp., 8 De Doordouwers 0 p. en 2 doelp. gesleept door „Lageland". Q de tweede plaats eindigd Vrouwvenneweg, op de derd plaats Zevenhuizen en op d vierde plaats Centrum. De indl viduele uitslagen: >0 m. dames: Ella v. Leeuwer Helma v.d. Geest en Lyda v.d Poel. 10 m heren: Roen v. d. Gees! Eef Verhaar en Gerard v. Sej gelen. Hernia v. d. Geest en G. v. Seggelen resp. sportvrouw en sportman van Oud Ade OUD ADE De door de RKVS „Sportief" georganiseerde 400 m dames: Helma v.d. Gees| a sport-manifestatie in Oud Ade is Tekla v.d. Poel Corrie v.d een verrukkelijk festijn gewor- Meer. den* 400 m heren: Jan v. Zoen, Gerail J Op Pinksterzaterdag werden er v. Seggelen en Theo Tersteeg. o.m. wedstrijden hindernisfiet- Verspringen dames: Helma v.d sen en hardlopen georganiseerd Geest 4.30. k voor de jeugd. Winnaars waren Verspringen heren: Jos v.d. Geed f Liesbeth v.d. Poel en Jan v.d. 4.96. Poel (klas 1/2) hindernisfietsen. Hoogspringen dames: Helma v.<| J! Jolanda Obdam en Ronald de. Geest 1.40.m. Jong (klas 3/4), Liesbeth v.d. Hoogspringen heren: Sjaak dl 1 Geest en Siman v.d. Geest (klas J°ng L75 m. 5/6) Het onderdeel hardlopen 1500 m heren: Jan van Zoen. Joj I werd gewonnen door Annet van v.d. Geest en Kees de Haas Seggelen en Dennis de Jong Doelschieten werd gewonnen b| (klas 1/2), Annet v.d. Poel en de dames door:Gonny de Jon| Ronald de Jong (klas 3/4), en bij de heren door Paul v.d Myra Oleijerhoek en Freddie Geest, Eef Verhaar Siem v. d Roos (klas 5/6). Judie v.d. Poel, Geest en Frans van Seggelen. Caroline v.d. Geest en Liesbeth Ringsteken: Frans en Ida Koek. v.d. Geest werden aangewezen 4x100 m estafette: 1 Zevenhuizej als de „beste sportvrouwen". 2 Centrum 3 Lageland 4 Vrouw Dennis de Jong, Ronald de Jong venneweg. en Leo v.d. Geest kregen het Handbaltoernooi: 1 Lageland, I predicaat „beste sportmannen" Centrum. 3 Vr. Venneweg, 4 Z$ Het voetbaltoernooi werd ge- venhuizen, wonnen door de Vrouwvenneweg Volleybal: 1 Zevenhuizen, 2 Lage en het handbaltoernooi door de land, 3 Centrum. 4 Vrouwvenn» Flikflooiers. weg. Inzet van de sportwedstrijden Sportvrouw werd Helma v.d voor volwassenen op Tweede Geest en sportman werd Gerar( Pinksterdag was de Schaken- van Seggelen. bos-trofee die in de wacht werd t m

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4