Grote afgang voor ,Duitsland-gangers' LEIDSE TEAMS INNAARS TEYLINGEN-CUP Leids elftal gaf Haïti voetballesje Kantebeen wilde formeel blijven Bataven snel in Zoetermeer HS LEIDEN De verwachting, dat het Leidse KNVB-elftal de enorme achterstand van Haiti in enkele essentiële voetbalza ken zou kunnen aantonen, is ten volle bewaarheid. De tweede keus van trainer Antoine Tassy werd met maar liefst 40 weggevaagd. Geen al te grote verrassing wanneer men de Haitianen aan het werk heeft gezien. Als de inspiratie bij de Leidenaars in de tweede helft soms niet zo ver te zoeken was geweest, dan had de afgang van de Midden-Amerikaanse „Dultslandgangers" nog groter kunnen zijn. Van een afgang moet inderdaad gesproken worden, want per slot van reke ning zal Haiti op de wereldkampioenschappen voetbal Ir West-Duitsland acte de presence geven. Het zal echter bij „presence" blijven want meer dan een behoorlijke balvaar digheid hebben de spelers van Baby Doe niet te bieden. Men heeft weinig overzicht, speelt taktisch erg zwak, heeft nog nooit gehoord van positie of mandekking en bo vendien hebben de meeste spelers een erg zwak schot in de benen. Een uitzonde ring daarop vormden Nazai- re, Guy Francois en Roger -St. Vil. Maar zij ondervon den te weinig medestand. De nederlaag van Haïti leek al snel na het begin grote vor men aan te gaan nemen. Binnen twaalf minuten was de zwakke defensie reeds tweemaal gepasseerd. In de 6e minuut kreeg Arie Lagen dijk op een pass van Jaap van Kesteren vrije doorgang naar het doel van doelman Gerard Joseph en een half dozijn minuten later bereid de wederom van Kesteren van Noordwijk het tweede doelpunt voor. Hij ontfutsel de de goochelende Marion Leandre de bal eti stelde Al- bert Spaanderman in staat gemakkelijk te scoren. Haïti had daar in het begin geen verweer tegen en Leiden heerste met Kees Karstens in de hoofdrol op alle fron ten. Toch zouden de Haitianen met hun weinig doelgericht spel type enige mogelijkheden weten te creëren. Barthe- lemcy kopte uit een voorzet van Leandre net naast: met een erg fraaie beweging schoot Roger St. Vil in het zijnet en Barthelemey en St. Vil verschenen beiden alleen voor de snel reagerende doelman Constant Smit. Het waren acties, die waren voortgekomen uit weinig doel gericht voetbal. Het gezichts veld van de meeste spelers reikte niet verder dan enkele meters en zeker daarom was open spel een onmogelijk heid. Het was allemaal wei nig doelgericht, in tegenstel ling tot de formatie van Lei den, dat nog voor rust de voorsprong uitbouwde tot 3 0. In de 42e minuut pas seerde Bogers met een schit terende beweging Leandre om daarna vervolgens Albert Spaanderman in staat te stellen zijn tweede en Lei- dens derde doelpunt te sco- De naderende afgang scheen trainer Antoine Tassy niet erg dwars te zitten. Hij wens te niet de mogelijkheid te benutten de nederlaag een draaglijker aanzien te geven en zond na rust dezelfde for matie het veld in. Het spel- beeld zou dan ook niet veel verandering ondergaan en toen Ger Pronk in de 17e mi nuut van de tweede helft 4 0 had laten aantekenen, was de strijd 'wel gestreden. Zelfs een verzameling van Leidse amateurs kon niet meer geïnspireerd worden door de tegenstand van Haiti. Mid denvelder Serge Racine was er na afloop toch niet zo on- Arie Lagendijk opent de score in de wedstrijd Leids KNVB-eljtal-Haiti derste boven van en meende dat zijn ploeg niet de juiste taktiek had gespeeld. ,,Dit elftal heeft alleen gespeeld om op elkaar ingespeeld te raken. Dit was pas de eerste keer dat de tweede keus heeft gespeeld. Wij hopen er iets in Duitsland van te ma ken, wij hopen op een ver rassing". Voor die verrassing wist men in Leiden in ieder geval niet te zorgen, zelfs niet tegen het einde van de wedstrijd, toen Leiden Haïti volop de kans bood de eer te redden. Men kon echter de kansen niet uitspelen en wist met de verkregen ruimte geen raad. Velen van de ongeveer 4500 betalende toeschouwers hiel den het dan ook al snel voor bekeken en verlieten het. ter rein nog voordat Fritz Lean dre met twee vrije kansen het offensief van de Haitia nen deed beëindigen. Al met al toch een prettige voetbal happening, dat zeker voor herhaling vatbaar is. PIET VAN DAM LEIDEN - Slechts dertien spelers wenste Piet Kantebeen elftal begeleider van het Leidse elftal in te zetten in de wedstrijd tegen Haiti. Leo Holl, Wijnand Sloos en John Verschoor moesten langs de lijn de volle negentig minuten werkeloos toezien. De heer Kantebeen wenste de normale formaliteiten af te wikkelen en de FIFA-reglementn ook bij dit treffen in acht te nemen. Zijn volste recht uiteraard, maar wanneer hij later verklaart, dat hij het zou toejuichen als het Leidse elftal meer wedstrijden zou spelen, zeker voor het plezier van de spelers, die voor deze wedstrijden worden uitgenodigd, dan moet hij de reserves wel het plezier gunnen een gedeelte van de wedstrijd mee te kunnen spelen. Peter Dubbeldeman in duel met Nazaire. Fritz Leandre staat klaar om assistentie te verlenen ZOETERMEER In Zoeter meer werden er dit pinkster weekend individuele atletiek wedstrijden gehouden waar aan door Leidse atleten en atletes werd deelgenomen. Resultaten: Jongens B: 1500 meter steeple: Wibo Lelieveld 4.29.4. Da mes: 3000 m.: Patricia Jan sen 11.42.4. 400 m. horden (een nieuw nummer voor de Heren: 3000 m. steeple: Cle- dames): Patricia Jansen mens van Rooden 9.41.2, Leo 72.3. Mooyman 10.21.6, Aat Brug man 10.45.0, 1000 m.: Gerto Ooms 2.36.5. 400 m. horden: Ton van Velzen 59.0. Pols stok hoog: Cees van Noort 2.80 m., Theo Brusse 3.40 m. A.s. zaterdag staan er in Leiden individuele jeugdwed strijden op het programma, waaraan atleetjes van verenigingen uit Leiden en omgeving zullen deelnemen. 1ASSENHEIM Het neder- laagtoernooi van Teylingen is zaterdag besloten met een uitstekend duel tussen de or ganiserende vereniging en hoofdklasser UVS. Ds thuis club stelde tegenover het technisch overwicht van de Leidenaren een goede portie optimistische geestdrift, zo dat er geen sprake was van een eenzijdige vertoning. Dat SASSENHEIM Ook SC Lisse is in het toernooi om de Sik- kenstoren een ronde verder gekomen, en wel ten koste van het Noordwijkse SJC. Toch lieten de Noordwijkers, vooral in de eerste helft, zich niet zonder meer naar de slachtbank van hun een klas se hoger voetballende colle ga's voeren. Als Geerlings en v-d. Berg wat doeltreffender hadden uitgehaald, had men zelfs met een riante voor sprong kunnen gaan rusten, doch doelman Jan Zonneveld was een te groot obstakel voor de zwart-witten. Toch kwam SJC in de 32e minuut aan een op dat moment ver diende voorsprong. Dick Heemskerk gaf een pass aan Jos v.d. Berg, die van af stand Zonneveld het nakijken gaf. Toen Harrie v. d. Zwet enige minuten voor rust een penalty langs keeper Aalders werkte, stond het weer ge lijk. In de tweede helft lever de het technisch ovei wicht van SC Lisse succes op. Har rie v.d. Zwet zette Lisse via een tweede strafschop op 1 —2, waarna Rob Faas van het grote aantal kansen er vlak voor tijd nog één wist te benutten: 1—3. Wel kleef de er aan dit laatste doel punt een buitenspelluchtje, doch scheidsrechter Smit wees naar het midden. bleek reeds in de allereerste minuut, toen Jaap van Vliet een vrije schietkans verprut ste door hoog over te knal len, terwijl de af en toe ge vaarlijk opkomende Frank- van Dam zijn verwarring zaaiende rushes niet afge rond zag. Toch zou UVS, naarmate de eerste helft ver streek, het offensief tot zich trkken. De eerste goede kans deed zich voor in de 20ste minuut, toen de uitste kend keepende Toon Hooger- vorst een steenharde inzet van Jan Verver in een re flex-reactie uit zijn doel werkte. Ook een kopbal van dichtbij geproduceerd door Désar, werd door Ton Hoogeervorst fraai onschade lijk gemaakt, tewijl de Tey- lingengoalie hierna nog twee keer attent reageerde bij een actie van de doorgebroken Jan Verver en een ver schot van Koos Hannaart. Sloos kreeg aan de andere kant heel wat minder te doen, want schoten van Piet Hoogervorst, Nico van Vee- len en Peet v. d. Vlugt mis ten het Leidse doel royaal. In de tweede helft behield UVS het beste van het spel, maar weer zette het opportu nistische Teylingen enige snelle aanvallen op, die ech ter door Aat Witteman die op het laatste moment Han naart zag ingrijpen en Peet v.d. Vlugt schot in handen van Sloos om zeep, werden gebracht. Toch konden doelpunten van de minder gehaast, doch se cuurder spelende blauwwit- ten niet uitblijven. Toen Gil les Hendrikse het twee keer op zijn heupen kreeg was het zover. De eerste keer pas seerde hij met enige achtelo ze schijnbewegingen drie, vier Tevlingenverdedigers op een rijtje, maar zijn schot vloog naast de kruising. De tweede keer kon hij bij een identieke solo slechts gestopt worden ten koste van een vrije trap. Deze werd door pAJTo Lagendijk door de muur ge schoten: 0—1. Onhoudbaar was het schot geenszins, maar het uitzicht van doel man Hoogervorst werd hem door zijn eigen verdedigers ontnomen. Enige minuten voor het einde maakte de uit vorm zijnde John van Velsen veel goed door na een vlot lopende combinatie met Frits v.d. Heyden nummer twee achter Toon Hooger vorst te schieten. Hiermee was UVS op het nip pertje naast Roodenburg ge komen, dat evceens met 0—2 aan de Menneweg gewonnen had. Het Teylingenbestuur zag het liefst een beslissings duel tussen de beide Leidse clubs, hetgeen vanwege het overladen oefenprogramma geen haalbare kaart bleek te zijn. Ook een voorstel van UVS' erevoorzitter Joop Wondergem „laten we er maar om gaan klaverjassen" werd van de hand gewe zen. Het voorstel om de eer ste en tweede prijs eerlijk te delen (bij elkaar het niet on aantrekkelijk bedrag van 750 gulden) viel nog het meest in de smaak. RON POLANE. Officieel Datsun-dealer voor Leidei. e.o. Herengracht 79, tel. 33861-20987 Roelofarendsveen c.o. Alkemadelaan 1, tel. 01713—2866

Leidse Courant | 1974 | | pagina 20