Verdegaal ditmaal wèl kampioen Barnardus blijft kampioenen Utrecht en A dam de baas Bernardus wil aan tafel met gemeente Schoolkorf balkam pioenen L .LDAG 4 JUNI 1974 L 2 MHMflBfeHHMflfeMfll - lil VOORSCHOTEN Met een bre de lach veegde de vader van Harry Verdegaal gisteren om plus minus vijf uur het zweet van zijn voorhoofd. Op dat mo ment scoorde zoon Harry name lijk het winnende punt, waardoor hij zich gedurende een jaar jeugddistrictskamploen tennis, jongens t/m 18 jaar mag noe men. Lang heeft -het er in de finale- strijd naar uitgezien, dat Verde gaal, evenals vorig seizoen, de titel aan Marinus Brooshaoft SJZ-dames winnen KPJ-toernooi ZOETERWOUDE Het dames team van SJZ debuteerde in de afgelopen competitie, waarbij de resultaten aanvankelijk nog al mager waren. Met een goede begeleiding kwam daar verbete ring in en een der speelsters, Wil du Prie, werd zelfs gekozen in het team van de afdeling Lei den. Op de valreep werd giste ren het seizoen bekroond door als winnaar te voorschijn te ko men, uit een toernooi dat da KPJ op Hausbroek organiseerde. Om 11 uur werd er onder een druilerig regentje afgetrapt voor de eerste wedstrijd, maar het weer verbeterde snel en zo kon er toch onder ideale omstandig heden gespeeld worden. Tien teams speelden in twee pouls 'n halve competitie. De eindstan den waren hier: Poul A: 1. Nes a.d. Amstel 7 pntn., 2. Bladel 5. 3. Haastrecht 4, 4. K. P. J. Zoe- terwoude 3, 5. Bodegraven 1. Poul B: 1. SJZ 6 pntn, 2. Leiderdorp 6 (SJZ poulwinnaar door beter doelgemiddelde) 3. Stompwijkse Girls 4, 4. Delft 3. 5. Alphen 1. Kwartfinales: SJZ- Bladel 2-0, Nes-Leiderdorp 1-0; Om de derde en vierde plaats: LeiderdorpBladel 1-0, Finale: SJZ—NES a.d. Amstel 2-0. De doelpunten in de finale werden gescoord door Mieke Smits gn Annie van Teylingen. De feeste lijkheden werden voortgezet in het Don Boscohuis met mede werking van Nico Haak en zijn Paniekzaaiers en Discostudio 17. zou moeten laten. Brooshooft dicteerde het spel aanvankelijk volledig en liep via zijn uitge kiende lobs en halfhoge top- spin-forehands vlot uit naar 6-3, 5-2. Maar pas bij dit soort stan den schijnt Verdegaal er iets aan te willen doen, zoals hij ook al in de voorlaatste ronde tegen een voortreffelijk spelen de De Groot had laten zien. Kreeg hij tegen Eric de Groot na 3-6, 3-5 nog twee matchpoints te gen de Sassenheimer won de partij alsnog via 8-6 en 6-2 in de tweede en derde set gisteren liet hij het niet zo ver komen. Na 7-5 in de tweede en 6-1 in de laatste reeks legde Verdegaal beslag op de felbegeerde titel. Wat betreft de onttroonde Brooshooft zal aan de geringe tegenstand, die hij in de derde set bood, wellicht de vlak tevo ren gespeelde maratonpartij te gen Van de Zee debet zijn. In dit prestigeduel tussen twee clubgenoten bleek Bub v/d Zee niet de potentie te hebben om Brooshooft's lobs op de juiste wijze af te smashen (6-4, 7-9, 3- 6). - Bij de meisjes in de oudste leef tijdsgroep zorgde Sandra Royaards bijna voor een verras sing. Nadat zij in de halve eind strijd de als tweede geplaatste Esther Mulder al letterlijk van de baan had geveegd (6-0, 6-1), legde zij in de finale de vorige jaar zo oppermachtige Annette v/d Mey het vuur na aan de schenen, Annette had dtmaal een derde set nodig, maar daar- in liet zij via 6-1 de ware krachtsverhoudingen zien. Niels Blokker deed bij de jongens t/m 16 jr. iedereen, en met name de plaatsingscommissie verbluft staan. Uit het niets te- voorschijnkomend schoof hij de geplaatste spelers inclusief num mer één Jurgen Peters zonder enige moeite opzij. Bij de meis jes bracht de ongeplaatst Ca- rien Heestermans het via een dikke 6-3, 6-0 zege op de als tweede geklasificeerde Karin Wassink tot de finale. Hierin was zij echter kansloos tegen de superieur spelende Forescates- peelster Liselotte v/d Bijl, de dochter van de parkbeheerder. In de jongere leeftijdsgroepen vie len wenig verrassingen te note ren. Bij de twaalf-tot veertienja rigen ondervond Hans v/d Loo vrijwel geen tegenstand. In de eindstrijd klopte hij Johan Vis met 6-2, 6-2. Bij de meisjes moest winnares Micky Albers In de halve finale alle zeilen bijzet ten tegen Carolien ten Bosch. In de laatste ronde vond zij Inge Koemans, die als tweede ge plaatste Mimi Carlier had ge wipt, tegenover zich. Bij de jeugd beneden de twaalf ver sloeg Tine Langeveld Rosema- rie Verdegaal met de voor zich sprekende cijfers 6-1, 6-1, ter wijl Jacky Driessen ten koste van Willem Jan v. Veen de eindzege voor zich opeiste (6-1, 7-5). Na afloop deelde de voor zitter van de districtsjeugdcom missie, de heer Noordman, de winnaars mede, dat zij zullen worden uitgezonden naar de na tionale kampioenschapen in hun respectievelijke leeftijdsgroe pen. HAZERSWOUDE Bernardus, de kampioen van de afdeling Leiden van de KNVB spreekt een knap woordje mee in het kader van het toernooi van de gewestelijke kampioenschappen 1974. Zaterdag versloeg de Hazerswoudse ploeg aan de Rijn dijk de kampioen van de afde ling Utrecht, S. O. Soest, met 3-1. Tweede Pinksterdag bleek Bernardus de titelhouders van de Amsterdamse bond, DWG met 3-2 de baas. De stand in het toernooi ziet er als volgt uit: DSK (Haarlem) 3-5; Ber nardus (Hazerswoude) 2-4; DWG (Amsterdam) 4-4; S. O. Soest 3-1; Zeemacht (Den Hel der) 2-0. De 3-1 zege van de Bernardus- ploeg op S. O. Soest, de kam pioen van de afdeling Utrecht, kreeg pas in de slotfase gestal te. Immers, de pupillen van trainer Henk Sira begonnen er pas vijftien minuten voor het eindisgnaal van referee Pa- tutschnick aan te „trekken", zo dat de 0-1 achterstand in een mum van tijd was omgezet in een 3-1 voordeel. In de eerste helft moesten Bernardus-goalie Sjaak Vriesekoop en de Soestse laatste man Kamphorst herhaal delijk in actie komen en vooral eerstgenoemde sloeg zich aardig door het examen heen nu de Hazerswoudse „vaste" goalie Gidi Speel een wedstrijdje vrijaf had gekregen. Na 25 minuten spelen kwamen de bezoekers na een strafschop (wegens een overtreding van verdediger Jan van de Zon) op 0-1. De thuis club slaagde er overigens niet in om in de resterende speelfase tot de rust te scoren, ondanks de diverse kansen. Na de pauze demonstreerden de Rijndijkers aanvankelijk nog, net als in de eerste drie kwartier, knap voet balmoe te zijn. Een kwartier voor tijd sloeg het vuur echter in de pan, toen Aad Hogervorst inkopte na een hoekschop (1-1). Leo van Wetten tekende daarna via het hoofd en een Soestse verdediger nummer twee in de touwen (2-1). Tenslotte moest de Utrechtse ploeg, die knap ge vaarlijk was in de counter, nog een derde treffer toestaan, na dat Adri van Kampen door de keeper was gevoerd en zelf de strafschop benutte (3-1). De wedstrijd Bernardus—DWG, die uitstekend werd geleid door referee Kluivers, bracht de vele kijkers heel wat spektakel. Im mers behalve dat beide ploegen met zeer aanvaardbaar voetbal voor de dag kwamen, gooiden ze het vooral in de eerste helft op de aanval, belust als ze wa ren om „Zeist' (waar nummer één op 16 juni meedoet aan het kampioenschap van Nederland in het KNVB-sportcentrum) te halen. Diverse spannende mo menten deden zich voor de doe len van Gidi Speel (Bernardus) en Kwant voor en de thuisclub kwam na 10 minuten spelen goed weg, toen de paal een Am sterdamse treffer in de weg stond. Bernardus nam in de 25ste minuut een 1-0 voorsprong door Aad Hogervorst, nadat Pim van Wetten het voorberei dende werk had verricht (1-0). Tien minuten later werd de stand rech getrokken door Me lis, die alle kans kreeg om in de uiterste hoek te plaatsen (1-1). Het bleek een sein voor beide, zeer hard werkende ploegen om er nog een schepje bovenop te gooien en...elk te scoren. Ber nardus kwam in de 37ste mi nuut op 2-1. door (weer) Aad Hogervorst, die een fout van de DWG-goalie afstrafte (2-1.). Een fout in de Hazerswoudse defen sie had tot gevolg dat in diezelf de minuut de score weer gelijk was (2-2). Na de pauze kreeg het publiek een heerlijk voetbalgevecht voorgeschoteld. Kansen schie pen de ploegen over en weer de spanning was zoegzegd te snijden. Tien minuten voor het eindsignaal kwam Bernardus aan de 3-2. zege. Een schitteren de aanval, waaraan onder meer Leo van Wetten, de auspuzer. die de beslissende pass gaf. Pim van Wetten en Bart de Roo te pas kwamen, werd weerga loos door Bernardusaanvoerder de Roo met het hoofd verzilverd (3-2). Woensdagavond om 18.45 uur speelt Bernardus de sleutel wedstrijd tegen koploper DSK in Haarlem. Veloritas kampi toen Leiderdorp Het is er dan toch nog van gekomen. Velocitas uit Leiderdorp is korfbalkampioen van de derde Klasse geworden en promoveert uiteraard naar de 2e. Op neutraal terrein het veld van Rozenburg in dit geval startte Velocitas erg goed en nam bin nen 40 seconden 1-0 door Moni que Bakema. Toos den Os, ver vangster voor Janny Goudsmit. zorgde voor 2-0, waarna er ge- xust werd met 2-1. Snel was in feite de hele partij de mindere en dat kwam in de score tot uit drukking. Geen moment is de Leiderdorpse ploeg in gevaar geweest, want nadat G. van Rijn 3-1 had gescoord en een benutte strafworp Snel op 3-2 had ge bracht. kon Gerard van Poel geest het zich zelfs permitteren een strafworp te missen. Even later corrigeerde hij zichzelf en ten Carl Hooyer, vervanger voor Kees van Dorth 5-2 liet opschrij ven, zat Velocitas op fluweel en zo goed als zeker in de 2e klas se. 10 minuten voor tijd kwam Snel nog tot 5-3, maar een nau welijks verontrust Velocitas speelde zich in de resterende tijd beheerst naar de titel. De Danaiden tweede in toernooi van Blauw Wit Ulden - Een gehavend De Danai den er ontbraken Ciska Peters - gebroken voet - Gerard Nap, Sander van Unen. Marjan Nap, Casper en Irma van Nierop) be baalde op het door Blauw Wit In Vierhouten georganiseerde toer nooi een tweede plaats. Er werd gewonnen van Rust Roest (4-3) en DKOD (7-6). Ir de beslissende partij tegen Blauw Wit bij de stand 4-3 r het Leidse nadeel werd een schitterende goal van Frank c Bruin afgekeerd, waarvoor File- raon een strafworp kreeg en miste. Blauw Wit werd dus win naar. LEIDEN Het team van de Rembrandt Scholengemeenschap afdel'.ng Burggrm.'enlaan foto boven) heeft voor de tweede achtereenvol gende maal de eerste plek in de Hoofdafde'lng voor zich opgeëist. Geheel op eigen kracht had het team van (wiskundeleraar) Joop Schalks er niet gekomen, maar de afdeling 5 Meilaan van dezelfde gemeenschap haalde le der Gymnasium in de laatste partij onderuit en dat kostte laatstgenoemde de zege. De zgn. stijlprijs was voor de 5 Meilaan-school. De heer Kaiser deelde deze prijs u:t. Piet Blegstraaten voorzitter Sportstichting was de hele dag in touw, want hij reikte aan alle verdere winnaars de bekers c.q. medailles uit. Resultaten: L.O. geoefend: 1. Zuiderparkschool; 2. L. v. Leydenschool; 3. R. Steinerschool; L.O. ongeoefend: 1. Pr. Margrietschool; 2. Pacellischool; 3. Du Rieuschool. V.O.: 1. Visser 't Hooft SGS; 2. Comb, Haanstra/MSG; 3. Noordeinde SGS. V.O. Hoofdafdeling: 1. Rembrandt SGS Burggravenlaan; 2. Gymnasium; 3. Rembrandt SGS 5 Mei laan. V.O. Adsp. Lm. 14 jaar1. Rembrandt SGS Brande- lerkade (foto onder)', 2. Rembrandt SGS 5 Meilaan; 3. Visser 't Hooft SGS. HAZERSWOUDE —Do receptie, die de Hazerwoudse voetbalver eniging Bernardus op Tweede Pinksteravond ln het Groenen- dljks parochiehuls hield ter ge legenheid van het behaalde kampioenschap van de Leidse afdeling en de promotie naar de vierde klas van de KNVB, stond voor een groot gedeelte In het teken van de accommodatiepro blemen, waarmee wordt gewor steld. Wethouder P. A. Th. van de Werf, tevens voorzitter van de Sportstichting Hazers woude, stelde het niet met even zoveel woorden, maar knikte In stemmend toen voorzlttter Jac ques Straver opmerkte dat zijn bestuur zeer binnenkort met het gemeentebestuur rond de tafel wil gaan zitten om de proble men door te praten. Diezelfde wethouder bood twee wedstrijdballen aan (een vanwe ge de promotie, een andere we gens de titel). Hij prees met name de inzet, waarmee de kamploensploeg (met de dames uiteraard present), zich had waargemaakt. Ook merkte hij np dat sinds de naam van Ber nardus kleiner werd („Sint" verviel), de daden groter wtr den. COVS-voorzitter P. van de Geer rekende de titelhouders voor dat het in die vierde klas moeilijk zal worden. Hij prees de Ber- nardus-grensrechter Gerard van de Meer, die dan ook prompt een nieuwe vlag kreeg, evenals voorzitter Straver. Mr. H. de Jong, voorzitter van de afdeling Leiden van de KNVB, zette eerst zijn moppentrommel open. „Het Leids elftal zal meedoen aan de wereldkampioenschap pen voetbal, nu Haïti met 4—0 verloor van de Leidenaren." En: „Burgemeester en wethou ders zeiden dat u meer (lees: betere) velden krijgt!" Goed. daarmee schoot hij natuurlijk precies in de roos, want behalve wethouder Van de Werf met echtgenote was ook burgemees ter J. ten Heuvelhof, met echt genote present. Ondanks het feit dat Bernardus nu vierdeklasser Is geworden, blijft de vereniging een der onzen, aldus De Jong, die een cadeaubon namens het afdelingsbestuur aanbood. „Die bonnen krijgen een steeds hoge re waarde. Maar ja, de contri butie gaat toch ook omhoog, vandaar...."De directeur van de vleeswarenfabriek Hazerswoude, C. Scholtes, overhandigde een trainingspak. Er volgen er nog vijftien. NKS-secretaris P. Kroon, tevens sprekend namens Meerburg, merkte onder meer op dat „SINT" (nu vervallen) Bernardus dat kampioenschap had moeten meemaken. Hij schonk twee wedstrijdballen. Stompwijkse Boys- preses Lui ten zag het wel zitten wat be- treft die accommodatie van Bernardus, „met zo'n wethou der (van de Werf) van sport." En voorzitter Straver toonde Luiten toen de rode kaart („Jul lie moeten ook weg uit die LVB!Koudekerkvoorzitter Van Oosten vond trainer Henk Sira, die door bijna iedere spre- ker in de hulde werd betrokken, een soort „Rlnus Michels, want die doet ook z'n bek niet open." Hij heeft, aldus Van Oosten, de spelers heel duidelijk gemoti- vaard. Sportraadvoozit G. Windhorst bood hierna een roos aan, symbool van vertrou wen in de toekomst. De Sport raad zal via de Sportstichting alles in het werk stellen om Bernardus uit de accommodn- tienood te helpen. SJZ's eerste man Van de Hoeven prees de grandioze wijze waarop de ma rathoncompetitie was afgewik keld. Hij hoopte dat Bernardus het net zo zal vergaan als SJZ: na het behaalde vierklasser- schap ook een nieuw sportpark en clubhuis. Leo van Wetten sprak namens de spelers (hij gaf een verwijzingsbord „fietsen daar plaatsen"). Voorzitter draver tenslotte wees erop dat het succes van de ploeg tc dan ken is aan de saamhorigheid van alle leden van de vereni ging. Hij stond uiteraard uitge breid stil bij de moeilijkheden die, nu de kampioensrocs achter de rug is, wachtenlnzake die ac commodatie (veld te smial bij voorbeeld). Goed, lang werd daar niet over doorgepraaa. want het was veel te feeste lijk en druk in het Oroenen- dijks parochiehuis. Vertegen woordigers van enorm veel sportverenigingen uit Hazers woude en van daarbuiten gaven acte die présence. Zeer vele lie ten hun bezoek vergezeld gaan van een cadeau of een bloemen hulde. En de spelers? Zij lieten het met welgevallen over zich heen gaan. maar waren met hun trainer Sira en mas seur Singerling nlweer met hun gedachten bij de wedstrijd van woensdag aanstaande. Im mers. dan wacht PSK in Haar lem om 18.30 uur. En Bernar dus wil maar wat graag na die overwinningen op S.O. Soest en DWG als eerste eindigen op de eerste plaats van de gewestelij ke kampioenschappen. Want in het KNVB-centrum in Zeist wil het team van de Leidse afdeling op zondag 16 Juni zo goed moge lijk vertegenwoordigen. Daarom gaan er woensdagavond om 17.00 uur bussen vanaf de kanti ne om de supporters, die echt wel veel hebben bijgedragen aan het kampioenschap, te ver voeren. Voorzitter Straver: „Ie dereen kan mee." Wethouder Van der Werf (I nks) feliciteert de Berna'du*spelers.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 19