TEIJLINGEN IN DE LIFT Morgen schoolkorfbaltoernooi Voorschoten nam afscheid van huisarts James Stomp wijk koos zijn Dorpsraad Internationaal sportevenement tijdens de pinksterdagen in Noordwijk stad en bollen- en duinstreek 7 Waarderende woorden tijdens jubileum/kampioensschap-receptie Winkelvestiging rand Katwijk gaat aan banden TOY gaat jubileren mmm :in uralnniPi MEUKT." VRIJDAG 31 MEI 1974 LEIDSE COURANT KUZIEK EEGE s b.v. ENKEN Namens de gemeente biedt de heer Mazee hier de Teijlingenvoorzitter een bal aan. SASSENHEIM Donderdag 6 juni a s. is hel vijftig jaar geleden, dat de voetbalvereniging Teylingen het levenslicht aanschouwde. Dit heuglijke feit werd gisteravond luister bijge zet in het Bruine Paard te Sassenheim, die door een groot aantal genodigden werd bijge woond. Namens de „officiële" instanties werd het woord gevoerd door Mr. de Jong (afdeling Leiden der KNVB), de heren Dusee (NKS) en V.d. Geer (COVS), terwijl er tevens een groot aantal vertegenwoordigers van bevriende ver enigingen het spreekgestoelte beklom. Door mr. De Jong werd nadruk gelegd op de unieke prestatie van Teylingen. om reeds na één jaar in de derde klasse het kampioen schap binnen te halen. Piet v.d. Geer dankte Teylingen voor de prettige sfeer, die er aan de M enne weg altijd voor de scheidsrechters geschapen wordt. Hij had een zeer toepasse lijk cadeau voor Teylingen in petto: twee nieuwe vlaggen, „om ook 'ns wat te doen voor de grensrechters, diie het vaak nog moei lijker hebben dan de scheidsrechters". De heer Duzee (NKS) herinnerde aan een zeer moeilijke periode uit het bestaan van de club. 12 jaar geleden kwam de club nog uit in de tweede klas van de afdeling, maar door een groots opgezet renovatieplan door de heer Duzee destijds op poten gezet - kwam men de moeilijkheden te boven. De heer Weyers (v.v. Van Nispen) sprak de hoop uit dat Teylingen en Van Nispen binnen niet al te lange tijd weer eikaars tegenstander aiochten zijn. De voorzitter van zustervereni ging Ter Leede legde de nadruk op de goede samenwerking tussen beide rivalen. Namens het gemeentebestuur voerde de heer Mazee het woord. De roodgele bal, die door hem werd aangeboden, zat vol symboliek. „want rood en geel zijn niet alleen de kleuren der gemeente, maar ook die van Ter Leede, Ik hoop dan maar. dat Ter Leede het voor beeld van Teylingen maar vlug volgt, zodat we volgend jaar wederom een kampioenschap kunnen vieren. De heer Wijntjes (supportersvereniging Rood geel) legde een link tussen twee belangrijko gebeurtenissen die deze week plaatsvonden, de gemeenteraadsverkiezingen en de chaos in het Feyenoordstadion. „Laten we hopen, dat het tot een goed regeerakkoord komt tussen Teylingen en Ter Leede en laten we alsje blieft de tribune niet afbreken!" Namens Roodgeel kreeg Teylingen een krat pils aange boden, terwijl Wijntjes namens de kantine commissie met een krat chocomel op de prop pen kwam. De heer De Mos (ex-Sassenhei- mer, thans woonachtig in Den Haag) verte genwoordigde de Haagse vereniging BMT. Vervolgens werd het woord gegeven aan de 79-jarige Hein Hoogervorst, die, terwijl anders Sassenheimers hun voetbalvertier bij Ajax ol Feyenoord zoeken, trouw elke week de wed- ten door de heer Stelma (namens de Saseen- heimse winkeliers) en de heer Landweer. J. E. Temminck kandidaat voor wethouderschap Oegstgeest OEGSTGEEST - Direct n» dl verkiezingen heeft de WD-frac- tie beraad gepleegd. De heer J. E. Temminck is daarbij ge noemd als potentieel wethouder in de nieuwe raad. De heer Gmelich Meylingh is benoemc tot fractievoorzitter en de heet Briët als vice-fractievoorzitter. Op grond van de verkiezingsuit slag wil de VVD toesturen op een afspiegelingscollege waar voor op dit moment de personen nog niet relevant zijn. Men heeft de andere partijen ver zocht het overleg door niet-po- tentiële wethouders te laten voe ren en dit te doen starten na half juni. Lach twectatr ij d" in Lisse LISSE In het Gemeentelijk Sportpark wordt op Tweede Pinksterdag een .dichtwed strijd" gespeeld tussen Lisser Boys I en Sportclub Lisse I. Da voetbalwedstrijd bij kunstlicht begint om 20.00 uur. Vooraf wordt een wedstrijd gespeeld tussen het elftal jeugdleiders en een elftal van de postduivenver eniging „De Oude Blauwband", die om 18.00 uur begint. eld EIDENI Slompwijk Gelijktijdig met de verkiezing van de nieuwe gemeente raad, mochten de Stompwijkers trachten uit een lijst van 24 kandi daten de 9 besten uit te zoeken voor de nieuwe Dorpsraad. Gran dioos winnaar werd zittend en weer herkozen raadslid C. N. Boer met 548 stemmen. Zeer goede tweede werd aftredend raadslid C. A. v. d. Bosch met 523 stemmen. In volgorde van stemmental zijn de andere gekozenen A. J. Luiten (419), G. Belt (409), mevr. A. Granneman-Zits (349), J. Schuyt (338, mevr. K. Brugman-Lugtigheid (323), C. Hoogeveen (304), A. de Winter (290). Ook meer dan tweehonderd stemmen vergaarden resp. Fr. Groen in 't Woud, A. Bennis. A. Mulder, M. v. Bemme- len-Turnhout, P. v. Wissen en J. v. Rijn. In deze volgorde zijn zij K de Opvallend is, dat de 2 bejaarden-kandidaten het niet haalden. De heer A. Luiten (voorz. Stompw. Boys wordt a.s. zaterdag jarig en wordt dan 60 jaar. Reeds vorige week bij het 10-jarig bestaan van de be- jaardenbond heeft hij zich als lid opgegeven, zodat er gelukkig toch van enige vertegenwoordiging sprake is. De Stompwijkse C.D.A. Vertegenwoordiging blies sterk in de bus. De 4 kandidaten zijn alle gekozen. In september gaat de nieuwe dorpsraad functioneren. Nieuwmateriaal voor rampendienst van Katwijk ken gemaakt met eigenaren van een aantal gebouwen, die zono dig gebruikt kunnen worden als opvangcentrum. In 1973 werd een gespreksgroep „voorberei ding vredesrampen regeling" in het leven geroepen. Serenade KATWIJK De raad heeft giste ren 4000,- uitgetrokken voor de aanschaf van een pakket disch hulpmateriaal. Gevoegd bij het materiaal dat reeds in bezit is van de Bescherming Be- KATWIJK Muziekgerelschap volking kan het dienen om hulp UN, brach[ de r„d gisteravond te verlenen bij eventuele ram pen in de gemeente. Al enige jaren zijn diverse moge lijkheden tot smensmelting en a- samenwerking tussen verschil lende hulpdiensten op landelijk, provinciaal en regionaal niveau in studie. Tevens zijn al afspra- Avondvierdaagse Noordwijk start op 12 juni NOORDWIJK- Van 12 tot en met 15 juni a.s. zal te Noordwijk weer de avondvierdaagse wor den gehouden. Dit sportgebeu ren, dat grote belangstejling pleegt te genieten, wordt voo* de 17e maal gehouden. Men kan zich nu reeds laten in schrijven en wel bij de heer C. van der Hulst, Marjolemstraat 13, tel.4197. Voor kinderen gel den gereduceerde tarieven. De start vindt plaats, reeds tus sen 6 en 7 uur nam., bij Para sol-Seinpost aan de Koningin Wilhellmina Boulevard. Universitair nieuws Dr. A. J. van der Eb is benoemd tot gewoon lector aan de R.U. te Leiden. Hij zal onderwijs gaan geven in de fundamentele tumor virologie. Dr. A. J. van der Eb is thans wetenschappe- N lijk hoofdmedewerker aan de R.U. te Leiden. Met ingang van 1 sept. 1974 is op zijn verzoek aan dr. J. G. Bom hoff eervol ontslag verleend als gewoon hoogleraar aan de uni versiteit. De heer P. L. Pearson is be noemd tot gewoon lector in de faculteit der geneeskunde aan de R.U. te Leiden. Hij zal on derwijs gaan geven in de medi sche cytogenetica. De heer P L. Pearson is thans wetenschap pelijk hoofdmedewerker aan do universiteit. Dr. H. M. J. Kraus is benoemd tot gewoon lector in de faculteit der geneeskunde aan de R.U. te Leiden. Hij zal onderwijs gaan geven in de inwerd.'ge genees kunde. met een bijzondere op dracht voor stofwisseVngx~lek ten en endocrinologie. Dr. H. M. J. Kraus is thans wctenschappo- lijk hoofdmedewerker aan de Leidse universiteit. een serenade. Reden hiervan was het onlangs verlenen van een subsidie. Van de subsidie heeft men nieuwe uniformen gekocht, die nu op muzikale wijze weren getoond. De raadsvergadering werd voor enige tijd geschorst, om de se renade te kunnen aanhoren. Vernieuwde bank Rijbsburg geopend Burgemeester G.H. Koomans opende gisteren het nieuwe gebouw van de Bondsspaar bank aan de Vliet in Rijns burg. Behalve dit bedrijf heeft de Bondsspaarbank vestigingen in Noordwijk aan Zee. Noordwijk Binnen, Noor dw ijkerhout en Voor hout Mr. Van Hoeken, be stuurslid van de bank dankte B en W voor de soepele me dewerking. Tevens bood hij burgemeester Kooman een bedrag aan (zie foto) voor de stichting gedenkteken Graven van Holland, waar van de burgemeester voorzit ter is. Het interieur van Het nieuwe bankgebouw bestaat uit een kassiersbox met ko gelvrij glas en 'n balie waar aan men andere dart geldza ken kan bespreken. NOORDWIJK - Morgen ontvangt de Noordwljkse sportvereniging MSV een gezelschap Duitse sportvrienden. Het is de SCC Pfungstadt. die met een groep van 41 personen naar de badplaats komt. Daaronder bevindt zich ook de afdeling Volleybal van de Duitse club. De ver eniging NOVO bleek bereid om na afloop van het basketball-toer nooi de Pfungstadters in een tweetal volleybalwedstrijden te ont moeten. In het morgen door MSV te organiseren toernooi zullen 76 basketbal- Heren A; waarin verder meedoen Luba uit Lelden ROS uit Rijs- wedstrijden worden verspeeld. De Duitse gasten spelen in de poule wijk, Sc. Lisse uit Lisse, en de gastheren van MSV. In poule B vindt men de heren van SDO 1 uit Hillegom, WIK I uit Wassenaar, Zoe- bas 1 uit Zoetermeer, Luba 2 uit Leiden en MSV uit Noordwijk. In de damespoule komen uit: Luba uit Leiden. Sc. Lisse en MSV. De teams spelen een dubbele competitie. De volleybal-ontmoeting tussen NOVO en SCC Pfungstadt vindt plaats na afloop van het baske4-balltoernool. Daarna is er in de Northgo- sporthal een feestavond. Tweede Pinksterdag organiseert MSV een handbal-toernooi. Men za' daar ook dc Duitse handbalvereniging TS Duisburg-Rahn treffen. Het toernooi vindt plaats op het gemeentelijk sportpark. LEIDEN Morgen wordt in Lei den het traditionele schoolkorf baltoernooi gehouden. Als er geen wegblijvers zijn, dan ko men er 61 teams in de strijd. Het toernooi wordt gehouden op het sportcomplex Roomburg. De deelnemende teams ziin onder gebracht in 5 afdelingen. In de eerste 2 komen de geoefende de ongeoefende ploegen van de lagere scholen uit. In afdeling 3, de hoofdafdeling, gaan de Chr. Scholen Gemeenschap Zuid- West, het Stedelijk Gymnasium en Louise de Coligny Scholenge meenschap een mogelijke com bine van de resterende 2 gega digden Rembrandt Sch. Ge- Een veel groter toernooi voor do meenschap Burggravenlaan en korfballers organiseert Pernix 5 Meilaan. In afdeling 4 en 5 a.s. maandag in de Leidse Hout. spelen tenslotte resp. reserve- Niet minder dan 117 teams, ploegen en adspiranten teams waaronder vele Leidse afge- (t/m 14 jaar) van het voortge- vaardigden, gaan op 2e Pink- zet onderwijs. Het toernooi be- sterdag in 24 oules strijden om gmt om 8.30 uur en eindigt om de hoogste eer. In de hoofdafde- 16.45 uur. ling zijn ingedeeld: MIK (Am sterdam), KVS (Scheveningen) en Zuiderkwartier, De Algeme ne en Pernix. In de le Klasse spelen Fiks. Crescendo, NIO Bij een aanvang en de prijsuitrei king is gepland om 17.15 uur. Hoofdklasser De Danaidcn. (Rotterdam), Ons Eiland en Jo- dan Boys tegen elkaar. In de hoogste afdeling is de inzet do Wout Bergers beker. Het mon- 6tertoernooi neemt om 9.45 uur dat maandag deelneemt aan het Blauw Wit toernooi in Vierhou ten. is het voorzitterloze tijd perk voorbij. De nieuwe eerste man wordt Rinus Ruys. KATWIJK - De gemeente wil de vestiging van winkelbedrijven aan de rand van bebouwing, de zogenaamde perifere detailhandelsvesti- gingen, tegengaan. Tot voor kort werd de vestigingsplaats voor de detailhandel gezocht in directe relatie tot de woongebieden, terwijl de winkeleenheden in de na de oorlog gebouwde wijken veelal wer den gebundeld in een winkelcentrum. De groei van verkoopactiviteiten op industrieterreinen buiten de tra ditionele winkelgebied bljft voor het bestaande winkelnpparaat niet zonder gevolgen. Met name de middenstaiidsveremgmgen hebben deze ontwikkeling steeds met grote zorg gadegeslagen. Bestaande zaken zuilen ongestoord kunnen blijven voortbestaan, doch voor uitbreidingen hiervan of vestiging van nieuwe bedrijven zullen ver gunningen worden gegeven. Een van de instrumenten om de vesti gingen te kanaliseren is het maken van een bestemmingsplan, dat thans in studie is bij de gemeente Katwijk. Noordwijk - De Noordwijkse tafeltennisvereniging TOV gaat in het voorjaar van 1975 haar 25-jarig bestaan vieren. Commissies gaan een finan ciële actie voorbereiden en de viering van het zilve ren feest. Op het terrein van de or«ani- sate worden belan*-jke in:- tiatieven voorbere!d. Hoos genoteerd ot> de ve-'anq'-'jst staar een eigen clubgebouw. Verder tra'n'rg van sen-'oren ®n i'wi'oren oo n-veau. M'n s momen'eei in contact een sre'«-. d!e een aan- w'nc» kan h« «t-o-rn vr)r het -- d°- >mt»' VOOTSCHOTEN In Voorschoten is gisteren af scheid genomen van de huisarts J. E. James, die na bijna vijftien jaar zijn praktijk verwisselt voor een functie bij het Interkruis dastrikt Delf land. In de „Canard h l'Orange" vormde zch van 's-mld- dags vijf uur tot ver in de avond een lange rij van patiënten en vrienden om het echtpaar Ja mt hand te drukken. liet ging er allemaal zeer genot gelijk aan toe. Tijdens de receptie werd de scheidende huisarts toegezongen dooi de aanwe zigen. Van de patiënten kreeg dokter James een prachtige Stereo-combinatie aangeboden terwijl tijdens de receptie de kleinere geschenken zich opstapelden. Aan 't slot van de receptie ging het echtpaar James naar de fumlie Berk-Van Bevercn, daar kwam zondag de laatste baby ter wereld waarbij dokter door de scheidende huisarts tijdens zijn Voor James aktief aanwezig was. In totaal zijn er schotensc periode zelf ruim vijfhonderd babies „gehaald". Dokier James blijft In Voorscho'en wonen, zijn praktijk wordt overgenomen d'xr dokter Var Beusekom. Administrateur Ursulaldiniek nam afscheid Wnssenanr Met een bijzonder druk bezochte receptie heeft de heer A. W. J. Wlcnen, admlni strateur-cconoom van dc Ursu- lakliniek afscheid genomen we gens het bereiken van dc pen sioengerechtigde leeftijd. Gedu rende 18 Jaren heeft dc heer Wienen deze functie vervuld. Tijdens de receptie werden enkele afscheidstoespraken Rehouden, door dr. J. M. J. Tans, genees- heer-dlrecleur en door Drs. W. E. J. Keman, econom'sch direc teur van de kliniek. Be'dwi spraken bijzonder waarderende woorden over de wijze waarop de heer Wienen z'ch van zijn taal heeft gekweten. Namens alle medewerkenden van de kll- n ek werd de scheidende admi nistrateur een geschenk onder couvert aangeboden. De heer Wienen zal worden opge volgd door de heer C. G. df Klerk, hoofd van de afdeling in koop. Uitnodiging EIDERDORP Bejaarden dit geen ultnod!g:ng voor dc Jaar lijkkse autotocht hebben gekro gen, kunnen deze aanvrage! bij: L. van de Hoogen, Span Jaardslaan 5, A. Kruidenier. Acod nlaan 4, P. vervark, Does werf J, J. van de Zwart Patri mon iumpark 16, C. Kulvenho ven,, Hremraadiaan 85, A. Kar tens W iddreef 182. mevr. B Bu s, Huygensdreef 16. Geslaagd LISSE Dj heer J. Reijerkerl slaagde in Utrecht voor het d| ploma vakbekwaamheid van he cafébedrijf.'

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5