Vee! vuurwerk
en blikschade
op Zandvoort
Vitesse
greep
kans
UITSLAGEN - UITSLAGEN
tbtA\Mtd££i^sx!
MAANDAG 20 MEI 1974 A4Ï
I Neem toch maar
I liever een occasion
I van de VW-dealer.
ZANDVOORT De Fords
Escort Mexico hebben ook
gisteren op het circuit van
Zandvoort bij de nationale
races van de Nederlandse
Autorensport Vereniging
voor het grote vuurwerk
gezorgd. Opnieuw werd
voor elke meter winst ge
streden en wederom kwam
nagenoeg geen enkele wa
gen zonder blikschade uit
de strijd. Het gevecht ging
voornamelijk tussen ROS
de Giaxa de Salvi, Piet
Schouten en Hans Kiviet.
Een defecte uitlaat scha
kelde Schouten uit waarna
de Salvi de winst greep.
Met grote belangstelling werd ook
de race van de Formule-Vee-
renwagens gevolgd. Jelle
Hingst, die niet voor imponeren
de trainingstijden had kunnen
zorgen, startte vanuit de- tiende
positie. Snel drong hij naar vo
ren en na drie ronden had hij
de leiding al veroverd die hij
niet meer afstond.
Jantje Lammers voegde een nieu
we triomf bij zijn reeds indruk
wekkende reeks successen De
17-jarige slipschool-instructeur
van Rob Slotemaker kreeg veel
tegenstand van Henk Boeken-
kamp. Met gering verschil zege
vierde de kleine blonde man uit
Zandvoort.
Rob Slotemaker zelf leek een rui
me zege tegemoet te gaan in de voorsprong van zeker honderd fout.
wedstrijd van de duurste toer- meter door. In de tweede ronde Hij zou de finish niet halen, de
wagens groep I na de eerste maakte hij echter in de ge- zege was voor de Opel-coureur
ronde kwam hij al met een vreesde Panoramabocht een Fred Frankenhout.
3 zekerheden
J ^garantie - ANWB-keuring-
^-servicepaspoort
DEN HAAG De inspannin
gen van Heerenveen bij SC
Amersfoort bleken tever
geefs. Hoewel de Friezen
met 2—1 wonnen is de her
kansing toch voor Vitesse,
dat thuis tegen Volendam
zijn kans op de nacompeti-
tie greep door met dezelfde
cijfers Volendam te ver
slaan. Daardoor werden de
Arnhemmers tweede in de
algemene rangschikking
achter Excelsior, dat al
kampioen was geworden en
ook de vierde periode op
zijn naam bracht, hetgeen
een plaats in de nacompe-
titie oplevert.
Dat betekent dat Vitesse alsnog
een mogelijkheid krijgt zich te
verzekeren van een plaats in de
eredivisie. Hoewel die nog lang
niet bereikt is was de finish
toch niet zo treurig als in het
vorige seizoen, toen alle moge
lijkheden op het eredivisieschap
op het laatste moment werden
verspeeld.
De Volewijckers zag In zijn laat
ste eerste-divisie seizoen geen
kans afstand te doen van de
laatste plaats. Het veroverde
weliswaar een punt bij VW,
maar Veendam deed hetzelfde
tegen Fortuna Vlaardingen en
behield daardoor een punt voor
sprong op de Amsterdamse
ploeg.
SC Amersfoort—Heerenveen 1—2
(0—0). Scheidsrechter: Hoppen
brouwer. Toeschouwers: 1000.
62. Spelbos 0—1 (eigen doel), 77.
Toonstra 0—2, 80. Van Willigen,
burg 1—2.
Vitesse—Volendam 2—1 (0-0).
Scheidsrechter: Boosten. Toe
schouwers: 5000. 52. D. Bond
0—1, 61. Veenendaal 1—1, 66
Veenendaal 2—1.
FC Den Bosch—Wagenlngen 3—2
(2—1). Scheidsrechter: Draais-
ma. Toeschouwers: 1500. 13.
Schoenaker, 21. Graaumans 1-
1, 42. Peltzer 2—1, 73. Bruur-
mijn 31, 86. Vijfeiken 32.
SC Cambuur—Willem II 0-1 (0—
0). Scheidsrechter: Mulder. Toe
schouwers: 1000 85 Van Riel
01.
(Rechtervleugelverdediger Stol-
zenbach van Willem II liep bij
een poging een aanval van SC
Cambuur af te slaan een diepe
vleeswond bij het rechteroog en
de neus od).
VeendamFortuna Vlaardingen
2—2 (01). Scheidsrechter: Van
Dijken. Toeschouwers: 500. 45.
Pas, 65. Nanninga 1—1, 67. Rob-
bemond 2—1 (eigen doel). 73
Korver 2—2.
PEC ZwolleEindhoven 2—3 (0—
2). Scheidsrechter: Weerink.
Toeschouwers: 500. 22. Leushuis
0—1, 25. Leushuis 0—2, 55. Bin
nendijk 0—3, 79. Hoogendoorn
1—3 (strafschop), 89. Drost 2—
3. Gele kaart voor Schubert
(PEC).
SVV—Helmond Sport 04 (0—1).
30. Vardic 0—1, 60., 70 en 85.
(strafschop) 0—2, 0—3, 04.
Scheidsrechter: Pijper. Toe
schouwers 1500.
FC VWDe Volewijckers 11
(00). Scheidsrechter Booy.
Toeschouwers 1700. 56. Jovano-
vitz 10, 80. Schoonderwoerd
1—1.
Fortuna SC—FC Dordrecht 3—0
(0—0). Scheidsrechter: Van
Eijk. Toeschouwers 1500. 50. Er-
kens 1—0. 65. Titaley 2—0, 85.
Pfennings 3—0.
HeraclesExcelsior 12 (10).
Scheidsrechter: Ram. Toeschou
wers: 800. 12. Jackson 10. 49.
Tabbernee 11, 55. Bassant 1
Voetbal
Zondagamateurs
De MusschenLeonldas 31
HION
HOV
Spartaan '20
DHS
OU
24 35
24 30
21 80
Musschen 24 29
CKC 24 24
Fluks 24 21
Lennidas 24 19
N^otunus 24 19
Or>S 24 19
Slikkerveer 24 17
DCV 24 7
Derde Klasse
C: ADS—ON A 0—2
BEC—RFC O—l
BEC deer.
ScheveningenFlakker 32
Nleuwenh.—St. Volharden 10
OvermansVIOS 1—1
WesUandia—CSV 1—0
Res. 3e Klasse
G De Holl. 3SMV 2 4—0
1: Leerdam Sp 3— Unitas 3 0—2
Leerdam Sport 3 degr.
RIOSAlblasserdam
RI
Om een plaats in de
Derde Klasse
SMV—Nleuwerkerk
CKC 2 prom.
Degr. naar Bes. 3e Klasse
DHS 2—ODS 2 1—1
Om 2 plaatsen In de
Zaterdagamateurs
Tweede Klasse
B: Dlnteloord—Jodan Boys 0—1
Vierde Kinase
D: Meerkerk—Wkldrecht O—l
Meerkerk degr.
Dcgr. naar Bes. 3e Klasse
Exc. M 2Noordwljk 2 1—2
Excelsior M 2 degr.
BEKERWEDSTRIJDEN
IJsselmeervogelsACV 40
GVW—Arnemulden 10
RW H- --Vrooms honp Boys 2—0
De Zwervers—Oranje Wit 42
Hulzen—Go Ahead K 1—2
Jodan Boys—Actief A 3—1
{REGIONALE JEUGD
fB: VUC—LFC 1—3
LuKdumim—Katwijk 11
rVP—EBOII 1—4
KeptunusWP 1—3
IVE8T-DUITSLAND
.Elntracht Fr—Fortuna I
Borussla M—Bajurn M
fC KölnHannover SV
Hannove:
tickers Off— F<
[umb. SV—Rot Welss E 2—3
orlnoVerona
Korfbal
Prom. Hoofdklasse
Westerkw.— PKC 8—7
Overgangsklasse
B: ZK.V—Allen Weerbaar 6-7
Bes. Hoofdklasse
A: Danaïden 2—Elbern 2 12—14
Blauw Wit 2Rohda 2 4—5
Rohda 2 kamp.
VEOO. Eiland 10—4
ADOKoae 7—3
Derde Klasse
A: Spartaan—Ten Donck 74
C: TempoNleuwerkerk 105
Sagltla—Orar.Je Nassau 311
Ventura SKWR 2—5
Val to—THOR 13—7
Bes. 3e Klasse
A: HKC 2—Kinderdijk 3 11—3
Koag 2—Oranje Nassau 2 8—0
Jodan Boys 2—ADO 2 4—5
JUNIOREN
Fortuna—Het Zuiden 4G
Het Zuiden kamp.
Bermen—Danaïden 56
Softbal
VODO 2Celerltas 2 S—11
Wertcrkwntrler 2—VUC 6—19
ADO-Hyglea 5—6
Gymnova—Wassenaar 27
Tweede klas
A: Te Werve—Storks 2 12—15
Birds—VUC 2 21—15
ADO 2—Blue Birds 2—16
B: Westerkw. 3—Storks 3 11—14
Wassenaar 2—Celerltas 3 5-6
Hockey
Kamp. van Nederland
Were Dl—Amsterdam ^0—3
ApeldoornGron. Studs. 10
Atletiek
11.5 - 6.65 - 11.71 - 1.97 -
51.6 - 14.S - 35.14 - 4.30 - 46.98 -
4.33 11; 2. Frans van der Ham
Avanlrl) 6954 pm.: (11.4 - 6.78
- 12.97 - 1.S0 - 50.2 - 15.9 - 33.56
- 4.10 - 47.84 - 1 30.7). 3. Jan
Drent tPAC) 6299 put. ill 4
J Teensge (AV Haar.em) 6280
mt.: 5. B. Vreeswijk iTyphoon
62>1 pnl.; 6._B. VVorlman l.Wit
AV Das I 6016 II
DAM ICS V Id I KAMP
I S> A !u Br mtt i ADA i 4114
p. 1.; 2'. CIskj Jan.' -e (S«gl:
la) 4)72 put.: Mlcke vat,
Doo'ii i Spartaan i 4033 pnt.. 4.
Tennis
Leeuwenb.—DDV 2
TOEGBLTV
ELTVDDC 3 8—3
KSVV—ALTA 1—10
Daisy—Joy Maznlek l10
Honkbal
Hoofdklasse
O VVO—Schoten 4—1
Orwo/HCAW—ADO 3—11
Raak Nlenls—Sparta 6—5
Feyenoord—Luycks Giants 9—8
Schoten—OWO 0—6
ADOOrwo/HCAW 6—2
Sparta—Raak Nleols 4—1
Luycks Olants—Feyenoord 34
12 inning!
Eersto Klasse
A: Dorlas Quick—RCH C 5—4
Volewijckers—RAP 1—14
Thamen—Ola/UW 3—14
ABC—Starko Birds 12—2
RAP—Volewijckers 9-4
Ola/UVV—Thamen 3—2
Starko Birds—ABC 10—0
RCH C—Dorlas Quick 2—0
B: Neptunus—SCR 29—7
Gemako WassEura Stars 0—11
Celerltas—Aktle 'SS K 2—7
HHCHotam Storks 0—10
Aktle '68 K—Celerltas 11—1
Hotam Storks—HHC 8—0
SCR—Neptunus 5—1
Euro Sts—Gemako Wass. 6—10
Tweede Klasse
A: Spartaan—Cnrlbe 6—1
TYBBRobur '5S 14—9
Tex Town Tigers—Roosw. 40
Donar Jaskl—HMS 3—7
B: DVH—DSS 12—0
ODIZ—SC Haarlem 3—5
VUC—Hoofddorp 4—2
Kinesis Elrds—Lijnden 8—11
C: PSV—HCTIW 9-8
Laakkwartier—Haïenkamp 35
Derde Klasse
C: Arrows—Mecrvogels 19—13
Botlek—HFC Haarlem 1310
ABF—Je ka 3—7
AMVJ—NADO V 0—7
Autosport
50.7 km.): 1. Ros de Giaxa de
Satvl met Fofd Escort Mexico
35.11.8 (gem. 120.741 km/u):
2. Hans KI vlet met Ford Escort
Mexico.
Formule Vee-renwagens 1300
Steent
TOEHWAOENC gr. 1 (12 md>
Tot 80(10 gulden: 1 Jan Lam
mers Simca Ra live ii 24.(1
Boven 1300 cc: 1. Han Aker-
slis.' met Ford Cnnrl 2600 RS
25.15.3 i gem. 150.627 km/u>: 2
Cees Slewertxe met Porsche
km/u).
1000—1150 ec: 1 Hans Daniels
met Slmra R-iMve 10">0 13 ron
den in 26.4,5 9. gem. 127.951
25.44.8 gem 128 058 km/ui.
Formule F..rd remvngon 12 rod.
1. Boys Haye met Lotus 61 M
.•0 57.2 igcm 115.165 km/uu): 2
Ronu d Remei us met R a
Hurrlcan: 2. Rik van Kompet,
met Royale RP 16.
Toerwngens gr. 1 <12 ronden)
10.000—15.000 gulden: 1. Alfred
van Abbenes mei Alfa Romeo
16000 S 24.22.0 tgem. 123.185
km/u).
15.000—22.500 gulden: 1. Hans
Deen met Alfa Romeo 2000 GTL
23.27.7 (gem. 129.696 km/u): 2.
Hans Maasland met Alfa Ro
meo 2000 GTL.
22.500—35.000 gulden: 1. Fred
Fraankenhoul met Opel Com
modore 32.51.5 (gem. 133.100
Wielrennen
(Engelur.d); 8. P.
Güdde (Koewacht); 9. A. Ver
sluis (Ameide); 10. M. Rehorst
(Den Haag): 11. J. v. Dijk (U1-
vennoul)13. Th. van der Leist
(Rotterdam)13. J. Breur
(Schiedam); 14. R. Zuydweg
(Rotterdam); 15. L. den Har-
ligh (BlaaksedUk); 16. J. Sllle-
vis (Den Haag): 17. H. Ultten-
boogaard (Capelle a.d. Ussel);
18. G. Pronk (Scheveningen)
19. G. v. "t Geloof (Lage Zwa.
luwe)20. B. Huveneers (Am-
Junioren: 1. Peter Valenlljn (St.
WitLebrord) 60 km in 1.30.50; 2.
W. Lugtenburg (Zuidland); 3.
J. Jonkers (Oud-Gastel); 4. J.
v. Leenlngen tZutphen); 5. T.
Griep (Spijkenlsse)6. R. Stroo-
snljder (Moerdijk); 7. P. Noy
(Amsterdam): 8. W. Hus
(Scheveningen)9. S. Huizirtga
straat (Rotterdam): 13. W.
Nieuwelingen1. C
naards (Rotterdam)
59.13; 2. A. de Jong; 3. P. Kop
per!4. J. Thijs; 5. M. Bus-
kop; 6. H. Noy 7. M. v. d.
Broek; 8. R. v. d. Rakt; 9. A.
Ramaekers; 10. M. Taverne.
VLAARDINGEN
Amateurs: 1. Ton ter Marmsel
(Lage Zwaluwe) 85 km 2.18; 2.
C. v. Bragt (Lage Zwaluwe; 3.
A. v. Overve'd (Zegge); 4. C.
Schuurman (Breukelen); 5. E.
v. Loo (Westzaan); 6. G. den
Harlog (Alphen a.d. Rijn); 7.
P. Heysler Vlaardingen)8.
p. Bro.iiw.n i r."r.;huizcn)9. B.
13. G. Mak (Schiedam); 14. G.
Hoogenvorst (Bunnlk)15. B.
Geense (St. Phtlllpsland)16.
H. Brinkman (Rotterdam); 19.
T. Smits (Rot'erdam); 20. A. v.
Leest (Moerdijk).
Liefhebbers1. Wlm van Dok
1 Grootebroek) 52 km 1.16.56;
2 G._ Plleger (Ameide); 3. G.
drechl): 11. C.
t Veldhoven).
Nieuwelingen: 1. Rob Bessems
(Amsterdam); 45 km 1.08.15;
Hoornstra (Amsterdam): 5. F.
achter Jav.mtiüs: Afvai-
l, GiThon Karsten >Prln-
ïokt; 2 L. Du.vndam 'Poel-
Ni ennept7. B. Jnn-
-oers (Zaanstad)8 C. Stam
Koog h. d. Zaan)9. G. Knele-
man (Amsterdam); 10 G. Koel
Hoogerhelde).
Bit in lijn: 1. Cees Stam 40
km. 43 min.2. L. Duyndum;
3. G. Karstens; 4. G. Knele-
man; 5. C. Priem: 6. K. Balk;
7. G. Vlanen; 8. B. Janbroers;
9. H. Ottenbros.
Amateurs: 1. Arle Versluis
(Ameide); 2. A. v. Overveld
(Zegge); 3. T. v. d. Lelst (Rot
terdam) 4. J. Kooremans (Bre
da)5. J. Breur (Schiedam): 6.
M. Venlx (Zevenbergsehoek);
10. P. Hobe (Breda)11. B. v.
d. Putten (Den Haag); 16. H.
S'.lngs (Alblasserdam): 18. f.
Grootzwagers (Rotterdam i; 30.
T. Venlx (Zevenbergsehoek).
Jnunloren: 1. Ko de Erouwer
(Etten-Leur); 18 km 44.30 2.
C. de Wolff Cs-Gravendeel); 3.
Bragt (Lage Zwaluwe):
A. Dellens (Udenhout); 3. J.
Brink (Haarlem); 5. B. La
moen (Haarsteeg): 5. B. Solaro
(Den Bosch): 11. J. Muilwijk
5. M. de Vos (Maartensdijk).
Liefhebbers: 1. Wlm Wlelhou-
wer (Sommelsdljk) 36 km 51
i.; 2. H. v, Kasteren (Schle-
deel): 14. C. de Kleine ('s-Gra
vendeel).
OOSTERHOUT
Amateurs: 1. Aad Nederlof
(Maarsen) 100 km 2.36.0C; 2. G.
Nederlof (Mnarsen): 3. B. v. d.
(Poelldljk)
Liefhebbers1. H. Krol (Deven
ter) 50 km 1.15.57; 2. J. Plui-
mers (Enter); 3. W. Felix
(Ape! dom)6. G. Plleger
(Ameide); 12. R. Bakker (Rot.
terdam): 15. T. Swanenbuurs
(Rotterdam).
n) 100 km 2.41.17; 2.
D. Groen (St. Pancras): 3. N.
Valk (Amsterdam); 13. C.
kouwcr (Stolwijk); 15. R. Lle-
brechts (Vlaardingen).
Junioren: 1. Rob Borst (Zwa
nenburg) 40 km. 59.13; 2. G.
Kult (Zwanenburg): 2. G. Loo-
Sïsteyn (Noordwljkerhout)4.
Kuipers (Haarlem); 5. J.
Kuiken (Amsterdam)13. J.
Langstraat (Rotterdam): 17. H.
Lap (H. I. Ambacht).
Llefhebl>ers1. Cee« Jansen
(Ouderkerk) 60 km. 1.28.45 2.
W. v. Dok (Grootebroek); 3. J
Struik (Medembllk); 4. H. Blom
(Moordrecht); 11. N. Toussalnt
(Naaldwijk); 15. N. Moerman
(Maassluis).
HEIKANT
(Zweden) 100 km 2.23.—; 2. T
Amateurs: 1. Johnny Nllson
Hulzen (Kloetlnge); 3. P. Gödde
(Koewacht); 4. S. Aarts (Roo
sendaal); 5, Marlënboer (Oud-
Gaster); 7. K. Kentle (Hardlnx-
veld).
J. Lenferlnk (Geesteren); 6. H.
Snoeylnk (Denekamp); 7. J.
A'.lng (Blndel); 8. H. Koot
(Eindhoven): 9. H. Smits (Baar-
lo); 10. M. v. Groezen (Made).
'Born) 4 R. Schuiten iZand-
vnrt): 5. A. v. d. Hoek fDIrks-
land); 8. L. Boost- .Hellevoet-
sluis) 17. G. Pronk (Scheve
Junioren: 1. Michel Jacobs
(Blngelrndc) 50 km 1.53.15); 2.
J. Jonkers (Oud-Gastel); 3. A.
Kramer (Scheveningen); 4. M.
Havik (Slrljen)5. P. Noy (Am
sterdam); 13. T. Griep (Splj-
kenisse)14. W. Lugtenburg
(Zuidland); 17. A. van Vliet
(Honselersdljk)IS. J. van Ven
(Poeldijk).
Nieuwelingen: 1. B. Phillips
(Hilversuum)40 km 1.03.15; 2.
L. Walraven iDen Haag): 3. H.
Plugers (Eindhoven): 6. T. van
Tol (Poeldijk); 9. M. Hulzinga
(Rotterdam).
matours: 1. Barry Ulyatt (Nw.
Zeeland) 151 km 3.27.30; 2. R.
Groen (Steenwijk); 3. G. Schui-
temakcr (Andljk)4. R. van
Trigt (Hiilegom)5. P. Hoek.
stra (Dokkum); 6. J. Vlot
(Wanneperveen)7. G. Brokel-
man (Hardenberg)8. T. Blom
(Haarlem): 9. P. v. Leeuwen
(Zocterwoude)10. C. Leunls
(Amsterdam).
Junioren: 1. Leo van Vliet
(Honselersdljk) 150 km.; 2. M.
Jacobs (Blngelrade)3. A. Ver-
steylen (St. WUlebrord); 4. J.
Akkermans (Zevenbergen)5.
J. Badjo (Heerlen): 9. A. Kra
mer (Scheveningen); 14. K. St,
Nlcolaas ('s-Gravendeel; 17. M.
Havik (Strljen).
HEILIGKNHMAU (W.-Dld),
Eerste Rit
109 km In 3.05.10; 2. Hansen
(Deen) z.t.; 3. Derlick (Wdl)
Amateurs: 1. Rlbers (Ned.)
z.t.; 4. De Vocht (Ned op 3.12:
5. Lund (Deen) z.t.
Eindklassement: 1. Rlbhers
(Ned.) 6.28.55; 2. Joergen Han
sen (Deen) 6.39.15; 3. Derlick
tWdl) 6.29.28 4. De Vocht
(Belg) 6.31.53; 5. Jungbluth
(Wdl) 6.32.13.
Motorsport
50 ec-klnsi
sel (Ned.):.
Stand wereldkampioenschap: 1.
Henk van Kessel 30 pnt.; 2.
Otello Buscherini (It) Malanca
20; 3. Alferd Emmerich (Did)
Kreldler 15 pnt.; 4. Ulrleh Graf
(Zwlt.) 13 pnt.
125 cc-klasse1. Angel Nleto
(Sp.) op Derby 102 km in
45.42.4 (gem. 134.387 km) per
uur); 2. Kent Anderson (Zw.)
46.49.8: 3. Pier Paolo Blanch!
(It.) op Mlnarell; 49.42.5; 4.
Mattl Saloncn (Fin) op Yamaha
op een ronde; 5. Luciano Ghl-
selll (It.) op Harley Davidson
27 pnt.; 3. Otello Buschc
(It.) Malanca 20 pnt.; 4. Relth-
maler (Did) Yamaha 15 pnt.
(It.) met Yamaha 54.31.7: 5.
Kent Anderson (Zw) met Ya
maha 54 32.4 6. Armando To-
850 cc-klasso: 1. Glacomo Agos-
tlnl (It.) met Yamaha 153 km
In 1.2.17.8 (gem. snelheid 147.1
chel Roudderle (Fr.) Harley
Davidson 1.03.10.7: 4. Walter
Villa dl.) Harley Davidson
1.03.12.5: 5. Charles Mortimer
KB) met Yamahe 1.03.39.00:
6. Giovanni Prom (It) Yamaha
1 03.40.4.
Stand wereldkampioenschap: 1.
Agos'.inl 45 pnt.: 2. P.ouderle 22
pnt.; 3. Mortimer 18 pi.4.
Pons Fr. Yamaha 16 pnt.
500 cc-klasse (36 ronden 183.6
km i i iiai.fraiti'.i Ihun-ra lil)
met MV Agusta 1.12.27,2 (gem.
ES
van
per
van pas,zo'n vlotte, broek
met rechte pijp, vier opgestikte zakken,
van soft brushed denim.
Kies uit groen, beige
tgroen,beige
bruin of bleu. gmm
1.13.52.9; 3. Phil Read (GB)
met MV Agusta 1.14.31,2; op
een ronde; 4. Jack Flndlay
(Austr.) met Suzuki; op twee
ronden: 5. Roberta Gallina (It.)
-b Alex (GB)
Bonera 37
3. Barry Sheene (GB) Suzuki
22 pnt.4. Lansivuori 20 pnt.
5. Agosttlnl 15 pnt.
Zijspannen <20 ronden 102 km):
1. Enders—Engelhard (Wdl)
met een Busch 45,45.9 (gem.
Lutrlnghai
(Wdl)6. Wegener—Jacobson
(Wdl) met BMW.
reldkomploenschap
Stand
S v. .vu—Kalai
Schwarzel—Klels (Wdl) 39 pnt.;
WEGRACES
IN VESSEM
250 cc-klasse (10 ronden) van
3.6 km): 1. Hartog (Abbekerk)
(met Yamaha) 17.41.8 (gem.
122.057. km/u); 2. Schermer
(Castricum) met Yamaha).
denzaal) met
500 cc.-klasse
Hartog met Riersma Yamaha
17.29 1 (gem. 133.534 km/u);
2. Van de Wal (Olrschot) met
Yamaha; 3. Ancene met Zuzuki
MOTORCROSS 500 cc Ln
HOESELT
Eerste Manche; 1. Malherbe
(Belg) Zundapp); 2. Schneider
(Wdl) met Zundapp; 3. Olsson
(Zw.) met Husqvarna; 4. De
Rooser (Belg) met Husqvarna:
8. Rond (Ned.) met Rond Sachs
10. Poorte (Ned.) met Monark.
Twee manche: 1. Malberbe: 2.
Schnleder; 3. Olsson: 4 Ferrie
i Bi.-i i mot Ilonda 5. r.Hirte.
Stand Flm-cup ra vijf wedstrij
den: 1. Schnlder 116 pnt: 2.
Malherbe 115 pnt.3. De Roo-
ver 74 pnt.: 4. Combes (Fr.)
35 pnt.; 5. Olsson 32 pnt.7.
Ghle'en (Ned.) 22 pnt.: 11.
Poorte 17 pnt.13. Vink 15 pnt.
Zwemmen
IIEBEN
200 meter wisselslag: 1. R. Ha-
ceraats (AZL) 2.35.8: 2. A.
Schllthuls (Rijnmond) 2.39.3: 3.
P. Bogmans (Rotterdam) 2.41.5.
100 meter ruzslag: 1. F. van
Steenhoven (Alicante) 1.15.-: 2.
R. Houvenoar (Rot.) 1.20.3: 3.
J. v. DUk (De Spartaan) 1.20.5.
100 meier vrije slag j.o. 10 jr.:
1. A. Nonnekes (Rot.) 1.18.6: 2.
B. van Herpen (WVZ) 1.19.3; 3.
M. Jansen (Raket) 1.24.8.
100 meter rngslag j.o. 10 Jr.: 1.
A. Berendse (RZV) 1.30.9; 2. W.
Jansen (Raket) 1.33.4; 3. A.
Nonnekes (Rot.) 1.33,7.
100 meter schoolslag J.o. 12 jr.:
1. E. de Jong (Rljnm.) 1.28,5;
2. T. Lankhorst (WVZ) 1.34,9;
3. R. Nonnekes (Rot.) 1.38.2.
100 meter vrije slag J.o. 12 jr.:
1. R. Nonnekes (Rot.) 1.15.6; 2.
i Rappaler (RZV) 1.19,6; 3. R.
Brom (WVZ) 1.20,5.
100 meter vlinderslag J.o. 14 jr.:
L R. Jansen (Rakel) 1.16.3; 2.
B. Kersken (Al.) 1.25.9; 3. D.
Nonnekes (Rot.) 1.26,6.
100 meter vrije slag J.o. 14 jr.:
1. R. Jansen (Rakel) 1.07,-; 2.
F. de Man (Spart.) 1.10,7; 3. C.
Hendrlx (WVZ) 1.12,4.
■100 meter vrije slng J.o. 16 Jr.:
I. R. Broer (WVZ) 5.09.2: 2. N.
Overbcke (Al.) 5.16.-; 3. F.
Schllperoort (Raket) 5.32.-.
100 meter vrije slag: 1. R. Ha-
geroats (Al.) 59.5; 2. T. Valken
burg (Raket) 1.01.6; 3. P. van
w..:i (WVZ) 1.05.6.
<cMaf
newllle (WVZ) 1.19,8; 2. H. W11-
lemse (Al.) 1.21,4; 3. P. v. Rijt
(Raket) 1.23,6.
DAMES
200 meter wisselslag: 1. P. van
der Meer (Raket) 2.45,-; 2. A.
Schllthuls (Rljnm.) 2.51,6; 3. G.
van Leersum (RZV) 3.06.9.
100 meter rugslag: 1. I. Wellink
(Rot.) 1.19.1: 2 L. Buys (Al.)
1.25.1; 3. F. Hellendoorn (Rot.)
1.29.4.
100 meter vrije slag m.o. 10 Jr.:
1. A. van der List (Raket)
1.18.9: 2. J. v. Laarschot (Rot.)
1.22,2; 3. G. Cox (RZV) 1.26.4.
100 meter rugslag m.o. 10 jr.:
1. A. van der List (Raket)
1.28.6: 2. G. Cox (RZV) 1.29.1;
3. L. Veldman (WVZ) 1.39.8.
100 meter schoolslag m.o. 12 jr.:
1. M. van der Linden (Rot.)
1.29.8; 2. E. Cox (RZV) 1.34,1;
3. M. de la Cour (Al.) 1.36.6.
100 meter vrije slag m.o. 12 Jr.:
1. F. Hellendoorn (RZV) 1.18.7;
2. I. Stremme (Rot.) 1.19.1; 3.
A. Vulink (Raket) 1.21,2.
100 meter vlinderslag m.o. 14 Jr.
1. E. Herfst (Rot.) 1.23.3: 2. I.
van der Meer (Raket) 1.27.-; 3.
C. van Pelt (WVZ) 1.40.9.
100 meter vrije slng m.o. 14 jr.:
1. E. Herfst (Rot.) 1.11.4; 2. I.
van der Meer (Raket) 1.12,8; 3.
A. Tavenler (Spar.) 1.14,3.
400 meter vrije slag m.o. 16 jr.:
1. P. van der Meer (Raket)
5.11.1; 2. M. Ornek (RV) 5.28.4;
3. E. Schut (Al.) 5.52.4.
100 meter vrije slag: 1. P. van
der Meer (Raket) 1.06.3; 2. L.
Buys (Al.) 1.13.9; 3. E. Cox
(RZV) 1.18.-.
4 x 100 meter wisselslap est.:
1. AZL 5.11.2: 3. WVZ 5.11.4;
Paardesport
Koersen Duindigt
v. d. PIJL 2.47.6 1.22.2; 2. Lo
comotief; 3. Larens Abaka.
Toto: wlnn. 2.70; pl 1.70, 3.—,
1.60; koppel 9.10; Irlo 203.40.
Rechterenprijs 2040 m. auto-
start: l. Kermic (C. Gulden
mond) 2.50.5 1.23.6 2. Ken
Brewer; 3. Mlla G.
Toto: wlnn. 21.90; pl. 3.50, 2.50,
1.40; koppel 23.90.
(L. Sclïoonho
ven) 3.31.4 1.23.2; 2. Letty's
Boy: 3. Lord Rodney H.
Toto: wlnn. 3.80: pl. 1.70. 3.20.
1.30; koppel 13.90; trio 333 30.
1. Wildct
2. Hillegonda: 3. Melisse.
Toto: wlnn. 3.—; pl. 1.50, 3.30,
1.70; koppel 8.60.
Snndenburgprljs 2040 m. auto
start: 1. Jane Mac (M. Ver
gay (2.42.9 1.19.9; 2. Iwan Mac
H 3. Hilma.
Toto: wlnn. 2.40; pl. 1.30, 3.90,
56.-; koppel 4.90; trio S09.90.
Mj lady prijs 1800 m. 2e afd.:
(H. v. d Kraals)
2.00.
■"anny Bal iH. v.
1.2; 2. Mademoise
liselie; 3. Don-
ixhergenprljs 1600 m
wlnn. 3.-; pl. 1.20. 1.20
koppel 3.70.
tleeprijs 19(10 in.: 1. I .-
i (J. Laaf. ii.7.3; 2. Up aiai
2,55.1 1.22.6 2. Leon van IJmuJ-
den; 3. KyUiora.
Toto: wlnn. 2.40; pl. 1.20, 1.30
Koersen Alkmaar
start: 1. Lies (L. Schoonhot
2.53.6 1.25.1; 2. Landina;
Lightfeet Eelwln.
Toio: wlnn. 1.50; pl. 1.30, 2.
2.90; koppel 9.10.
Marsprijs 2040 m. nutosta
Mary Hollandia (W. Gee
3.04.7 1.30.5; 2. Mona Han
3. Mystery Star.
Toto: wlnn. 2.70; pl. 1.40,
3.40; koppel 8.50.
Saturnusprijs 2040
le afd.: 1. Kaspe
Vergav) 2.54.2 1.26.
3. Holland.
Toto: wlnn. 7.40; pl. 1.80,
2.50; koppel 14.30;
Neptunusprijs 2040
Buitenzorg (M. Bouwhuis)
1.27.3; 2.
Feet.
Toto: wlnn. 1.40: pl. 1.10.
2.10: koppel 3.20.
Uranusprijs 2040 m. autostal
1. Icarus (C. Immlng) 2.5f
1.23.5; 2. Industhar; 3. Java
Toto: wlnn. 8.30: pl. 2.70. 2a
2.30: koppel 12.G0; trio 189.30,
Jupiterprijs 20-UI m.: L H4
rlette Signa! <P. Strooper) 2.5(
1.22.6: 2. Ideal Dear; 3. Fij
W.
Toto: wlnn. 3.10; pl. 1.30. 1.
1.50; koppel 4.20; trio 60.90.
Aardeprijs 1700 m. autosta
1. Impuls W (J, Dooyeweer
2.20.9 1.22.9 2. Impala;
Ideal Prise.
To;o: wlnn. 1.90; pi. 1.30. 1.
2.50; koppel 3.50: trio 46.90.
Criterium der Amateurrijdf
II 2380 m.: 1. Jose Hollandia
Hoppenbach) 3.30.9 1.28.6;
Joris Six: 3 Jap.
Toto: wlnn. 3.—: pl. 1.40. 1.1
1.50: koppel 4.30.
lusprljs 204
1.30.6: 2. Malla Buitenzorg:
L'Oberof
Toiowinn. 3.60; pl. 2.10. 1,
koppel 2.80.
Totalisatoromczet 355.205.—
Koersen
Wolvega
De uitslagen luiden:
De uitslagen van zaterdag:
Francorchampsprljs (1900 m)
autostart: l.Kiberly Grc"
(J.Kroon) 1.28.2. 2.Little Ji
3.Mio Amore. w. 2.60,
1,30, 1,50, 2,70. kop. 6.20, I
136...
31.51 )TT.
iMi gens
1 Hon;
wijzi
van
polo
De l
enke
wer<
gem
Roei
eind
:g|plaa
3.Lady
Duke. w. 1,40
1,40. kop. 7.40.
Mannprijs (1940 m) - le af^derja
ling: l.Lovlta (J.Oostln noi
1.25.6, 2. Krone Buitenzoi ""S1
3,KornelIa, w. 1.90. pl. 1,Stegen
5,80. 2,90, kop. 3.70, U sDan
193.20.
ZandvoortprlJs (1900 m) - t val
tostart 2e afdeling. l.Mal de
Dynamic (J.Hendrlkx) 29 Griek
2.Morlanna, 3.Lovely Inpn u"Ctt
w. 2.50. pi. 1,20, 1.60, 2.ieenf
kop. 8.60. snei
Monzaprijs 1900 m> - aul RL.
start: 1. Lady (J. Hendrik
1.23.-. 2.Henny Dunst. 3 0 bare
riant. w. 1.70. pl. 1.10. 2 er
1.20. kop. g.P"
'rijs
it: 1. Jolly Bird. 2. Lidi
ma, 3.Koningin Zamo
3,60. pl. 1,40. 1,40. 1.
zan G (H.NIJholt) 1.25 2, 2.
vlolata n., S.Kw'kzllver. w.l
Dl. 2.30. 7,70, 1.80. kop. 32.
Nilrburgringprijs (2240
l.Magirus (K.Wout
1.28.2, 2.Korlna, 3.Karin
w. 2.30. pl. 1,40, 1,30, kof
5.30.
Toialisator-omzet 202.290.-