HOOFDWINKELCENTRA ^HANDHAVEN IN NOORDWIJK ïp Protest tegen wegverbreding in Valkenburg ^.DA-Leidschendam: aquaduct onder Vliet Sassenheims paar 50 jaar getrouwd BEZWAREN TEGEN PARKEERTERREIN IN DORPSKERN VAN WASSENAAR boiien- en duinstreek ïteijPAC'NA 5 LEIDSE COURANT rooi kLKENBURG De PvdA- PPR-afdeling Valken- irg hebben ernstig be- aar gemaakt tegen de rgenomen verbreding ran de weg, die vanaf het jaagsche Schouw naar Catwijk loopt. In een brief lan de Leidse gemeente- doen de afdelingen een dringend beroep op Leiden „te redden wat er te redden valt". „Het ware :e wensen dat u het zelfs nog voor elkaar kon krij gen de plannen om te zet- :en in een nieuw plan waarbij niet verbreed en niet gekapt wordt, de weg wel verbeterd wordt en net een fietspad uitge leid", aldus de brief. t idee heeft postgevat dat de rerbreding alleen ontstaan is uit inanciële overwegingen. De »eg is aan een grondige verbe- ering van het wegdek toe. Hier- :ou alleen subsidie te krij- jen zijn, wanneer de weg te- verbreed zou worden. Oude lindebomen moeten wijhen ,,Een verbreding zal ongetwij- gelegd", aldus de brief, feld weer meer verkeer gaan Door de onverwacht snel afgeko- aantrekken. In de huidige situa- men subsidie zal er binnen twee tie zou een omgekeerd effect weken al begonnen kunnen wor- juist nagestreefd moeten wor- den met de verbreding van de den. Zeker zo lang er geen weg aan de Leidse kant. Hierbij randweg om Valkenburg is aan- zullen een flink aantal bomen betrokken zijn. Op Leids grond gebied woont boer Filippo in een wit geschilderde boerderij met een zestal lindebomen er voor (foto). Tegenover de boer derij liggen de garages van de firma Van der Luyt met ervoor een groot kaal plein van tegels met een benzinepomp. Bij de verbreding blijft de tegelvlakte ongemoeid. De linden daarente gen zullen moeten wijken voor de verbreding. „Werd onteige ning door de Fa. Van der Luyt afgekocht? Is dat überhapt te genwoordig mogelijk?" vragen de ondertekenaars van de brief zich at. In de Valkenburgse gemeenteraad zijn tevens onlangs vragen ge steld over de bij de verbreding betrokken bomen. Hierop is toen geen antwoord gekomen. „Zowel B W van Valkenburg als de meeste raadsleden (la ten) in veel gevallen economi sche motieven het zwaarst we gen. We willen u deze zaak voorleggen omdat we vinden dat u uw stukje Leiden niet in goede handen hebt overgedra gen", is de conclusie van de beide afdelingen. De lindebomen bij deze boerderij zullen waarschijnlijk het slachtoffer worden van de wegverbreding. Discussie nota winkel voorzieningen: Randsl I0RDWIJK Wethouder Van )uin reikte gistermiddag aan middenstandscentrale een discussienota winkelvoorzienin gen uit. Herin wordt door het college van B. en W. enkele suggesties gedaan over de toe komstige ontwikkeling van het maken voor vestiging door de ren is het bieden van meer par- middenstanders. Zij moeten in keergelegenheid. staat worden gesteld hun bedrij- Voor zowel Noordwijk binnen als ven te moderniseren. Een ande- Noordwijk Zee geldt dat in de re voorwaarde om een grotere hoofdwinkelkern alleen nieuwe aantrekkingskracht te bevorde- winkels binnen de bestemming (Abraham van Rooyenstraat, nutten. De winkelkern in Noord- Schoolstraat) mogen worden ge- wijk aan Zee staat en valt bij vestigd. Hier zullen de horeca- een goede bereikbaarheid Dit bedrijven beperkt blijven tot het heeft tot gevolg dat er gestreefd aantal dat er nu is om de win- moet worden naar goede par- aantal dat er nu is om de win kelbestemming ten volle te be v ff|nkelbestand. Met de ultrei- eelt de byng van de nota is een In- we praakprocedure voor midden- >ioenschfyand en consument op gang ge- orschote tornen, die b. en w. In het na- poule ra aar hoopt af te sluiten met een am, Kaqiiotvisie, llandia u in deze discussie-nota gaat het thuis qeen en ander vooraf. In 1970 teginam de gemeenteraad een aan- vaartsdi (al bestemmingsplannen aan gen Kaï waarin het gebied tussen Noord- zaterd „jjk binnen de Nieuwe Zeeweg Hol! ais winkelcentrum voor geheel Noordwijk zou gaan dienen. Met als eer name de middenstanders uit ze zoni 'Noordwijk binnen hebben hier ïtrum i ernstige bezwaren tegen ge- finalewi naakt. De reden waarom het dere dtyctfege van b. en w. in 1970 Vwet wilde gaan tot sanering Jaap vam concentratie in het midden jdsenebied was omdat het detailhan- tegemoflelsapparaat in Noordwijk bin- ïeshouwhen weinig rooskleurig was. Uit ïaar Hifeen rapport van het instituut icschikbvoor midden- en kleinbedrijf piot ilijkt dat de Noordwijkers -voor dat «en groot deel hun inkopen bui- eiverdet en de gemeente doen. Voor ldus V 15*4 milloen gulden wordt er el- it een bders besteed. ;en de: '^rt het van de baan schuiven Jpan het grote winkelcentrum in middengebied blijven er hoofdwinkelkernen over (in Noordwijk binnen en Noord- 1 wijk aan zee) waarvoor maatre- ÏTKl gelen dienen te worden getrof- j fen. Voor wat betreft de kern in tlclll Noordwijk binnen wordt in de nota de suggestie gedaan een terdag „trekker" in het plan op te ne- jongertijnen. Deze zal een gunstige in- De Sattyloed hebben op de al bestaan- 'ater v winkelpanden, die liggen tus- poIitie*ten je Bronckhorststraat, Van Limburg Stirumstraat en Zee- alle LeJtraat- Tevens moeten maatre- gelen genomen worden om de ressiev whikelkern aantrekkelijker te Niei Van maar nier ren ïerd. :n jong elkom. 14 slad 5 kalvert 830, p >pers kgl kalvert alfkoeit - >n 700 650-91! fok bigg« 25-140 300; (res n mell will ;ien iel el. gra ustig normal nuchter vlot sti normal 1 en go< 1 keergelegenheid en het aanleg gen van passages. De winkelkern In de wijk Boeren- burg heeft een aantrekkings kracht op bewoners van andere woonwijken. „Een dergelijke ontwikkeling moet door de ge meentelijke overheid niet wor den bevorderd", aldus het rap port. Voor wat betreft de winkelkern aan de Albert Verweijstraat zegt het rapport: ,-,de situering van deze woonwijk is ten op zichte van andere winkelkernen betrekkelijk gunstig. Er zijn geen mogelijkheden tot verrui ming. Wel zal er bij de raad een voorstel worden gedaan tot aanvulling van de opslagruim- winkelkern aan de prins Ber gstraat tenslotte biedt vol- •de mogelijkheden voor de -«enden. Ook hier achten -nstellers van Het rap- uitbreiding nodig. fe ZQ-jarige Loes Jacobs, kleuterleidster oj de kleuterburg" in Valkenburg trad gisteren in het huwelijk met Bert van der Ley (23). In een bomvolle raadszaal werd de plechtigheid op de voet gevolgd door vele feestelijk uitziende kleuters. Het echtpaar gaat zich vestigen in woonark ..De Notendop" in de directe om- gevinng van de Valkenburgse Hoofdstraat. In Leiderdorp ging gisteren de avondwandelvierdaagse van start. Jon gen oud verzamelden zich gister avond op het terrein van Velocitas om aan de vierdaagse te beginnen. De baten komen ten goede aan de nieuwe accommodatie van organiserende korfbalvereniging. LEIDSCHENDAM Lijsttrekker H. J. Bunnik heeft op een persconferentie ter gelegenheid van de presentatie van het CDA-samenwerkingsver- band meegedeeld dat het Leidschendamse CDA voor de ontsluiting van het recreatiegebied De Vlietlanden zal ijveren voor een aquaduct onder de Vliet, ter hoogte van ongeveer de Kniplaan. De ontsluiting voor het toekomstige recreatiegebied mag naar de mening van het CDA niet via Leid- schendam-zuid geschieden. Een aquaduct is volgens het CDA weliswaar een kostbare aangelegenheid maar daar staat tegen over dat de exploitatie van een dan toch onmis bare brug door o.m. vier personeelsleden voor de bediening, ook kostbaar is. Lijsttrekker Bunnik zei dat het CDA m Leidschen- dam een natuurlijke voortzetting is van de inten sieve contaoten tussen KVP, ARP en CHU. In de afgelopen vierjarige periode is door de fracties gezamenlijk vergaderd en bij verschillende gele genheden heeft één raadslid namens beide frac ties gesproken. Ook daar voor waren er echter al regelmatig gesprekingen over te vormen gezamen lijke standpunten. SASSENHEIM Een bekend en gezien echtpaar In Sas- senheim, de heer en me vrouw J. Nieuwenhuis/G.A. Oudshoorn, zijn in de bruids dagen en op 21 mei a.s. 50 jaar getrouwd. De bruidegom, lid van een be kende bollenkwekersfamilie, kwam met z'n 22e jaar van uit Lisse naar Sassenheim, waar hij zich associeerde met fa. Pereboom Co aan de Kerklaan, waar thans Kunstaardewerk „Velsem" is gevestigd. In 1929 begon de heer Nieuwenhuis voor zich zelf aan het buurtschap Klin- keberg als bloembollenkwe ker en exporteur, waar de onderneming nog steeds is gehuisvest. Voor z'n bedrijf heeft de heer Nieuwenhuis circa 50 jaar in Engeland ge reisd, uiteraard onderbroken door de oorlogsjaren. Naast een druk leven in z'n bedrijf, heeft hij zich ook zeer ver dienstelijk gemaakt op ker kelijk terrein. Zo was hij 22 jaar diaken van de hervorm de kerk, en daarna werd hij opgenomen in het college van kerkvoogden, waarvan hij 15 jaar deel uitmaakte. De laatste 10 jaar als voor zitter. In die tijd was hij o.m. betrokken bij de restau ratie van de kerktoren, en bijzonder actief bij de tot standkoming van het her vormd Centrum „Ontmoe ting". Speciaal het laatste zag hij als bekroning van het vele werk als voorzitter van de kerkvoogdij, en terecht is hij trots op dit prachtig cen trum, waarmee niet alleen de plaatselijke hervormde gemeente, maar heel Sassen heim mee gediend is. Na z'n aftreden in 1970 als voorzit ter. maakte hij ook nog deel uit van de restauratie-com missie van de hervormde Kerk. Ook de bruid heeft zich niet onbetuigd gelaten voor de gemeenschap. Zo was ze ja renlang bestuurslid van de chr. Kleuterschool, en dat in een periode dat er van subsi die geen sprake was, dus er veel werk verzet moest wor den om aan de nodige gelden te komen, o.m. door bazars. Het echtpaar heeft twee zoons en twee dochters. De zoons zijn met hun vader, mede firmant van het bedrijf. Men heeft 9 kleinkinderen. Bruid en bruidegom, beiden 76 jaar, genieten een goede ge zondheid. De laatste is nog d.- lijks op het bedrijf te vinde/i ondanks z'n leeftijd. Het |;roote feest wordt in de intieme kring van de familie gevierd terwijl er op zater dag 18 mei 's middags van 5 tot half 7 receptie is in Motel Sassenheim. WASSENAAR De raadzaal In het Wassenaarse raadhuis was tot in alle hoeken gevuld met belangstellenden, toen burge meester mr. K. Staab dinsdag avond met 'n welkomstwoord de Informatie- en discussie-avond over het ontwerp voor een nieuw komplan opende. Ir. Roorda van Eyslnga, ontwerper van het plan en wethouder mr. N. W. A. Brink gaven een toe lichting op het plan en daarna was er gelegenheid tot het stel len van vragen en tot discussie. Daarvan werd door vele aanwe zigen gebruikt gemaakt. Er werden interessante soms wat al te theoretische beto gen gehouden, maar er kwamen ook vele praktische punten aan de orde. Zo werd door verschil lende sprekers de mening geuit, dat de nieuwe perkeergelegen- held die In of in de directe om geving van de Langstraat ge projecteerd is, nogal ruim van opzet is. Bij het Tuinpad worden, volgens de tekening bij het plan, een 15-tal woningen op geofferd aan een nieuw par keerterrein. Ir. Roorda van Eysinga wees ei op, dat het tekenen van dit nieuwe parkeerterrein in het komplan niet betekent, dat die woningen ook per se afgebroken moeten worden. De mogelijk heid ertoe wordt geschapen, maar de raad zal te zijner tijd moeten overwegen of realisering wenselijk is Dat gaf aanlei ding tot een interessante discus sie over de rechtszekerheid. Ir. Roorda van Eysinga had in zijn Inleiding gesteld, det het schep pen van rechtszekerheid voor de eigenaren en bewoners ln de kom van het dorp een van de doeleinden van het nieuwe be stemmingsplan is. Maar als niet vaststaat dat afbraak van de be doelde woningen in het voorne men ligt, wordt dan niet juist een toestand van rechtsonzeker heid geschapen? Op deze vraag iBIIlBlllilllllillEl Oofe ln Warmond is de strijd om de politieke aandacht ont brand. Met stencils, slickers en niet te vergeten affiches dienen de partijen die aan de komende gemeenteraadsverkiezingen zul len meedoen zich aan. In War mond hebben de progressievcn zich verzameld in ..Progressief Warmond (P.vdA, PPR. D'66 en sympatisanten). Een Rode Roos is hun herkenningsteken. Vóór de verkiezingen van 29 mei zal er nog een hearing wor den gchcuden. waar de p'o- gramma's van de partijenwor- dentoegelicht. kwam geen duidelijk antwoord. Andere punten die ter sprake kwamen waren o.m. de plaats van de week-markt die al enigè tijd in discussie is. Voorlopig staat het gemeentebestuur op het standpunt, dat de markt in de Berkheistraat wel goed op zijn plaats ls. Er gingen stemmen op tegen het bestemmen van de tuin achter de pastorie in de Schoolstraat tot parkeerterrein. Liever zag men hiervan een parkje ge maakt. Het winkelcentrum Lui- felbaan kwam ler sprake en na mens de winkeliers daar werd een pleidooi gevoerd voor het „afmaken" van dat centrum. Tegenover de nu aanwezige winkels ligt namelijk nog steeds een woestenij, die de gehele omgeving ontsiert. Gesproken werd over het aantal winkels in het centrum, over de aansluitingen tussen 't centrum en het- toekomstige woongebied In de Spinbaan, over panden die op het monumentenlijst staan en over het geb ed, dat Is aan gewezen als beschermd dorps gezicht. Burgemeester Staab en wethouder Brok onderstreepten dot van alle opmerkingen nauw keurig nota zal worden geno men en in de beschouwingen zullen wordeo betrokken, alvo rens de raad te zijner tijd het nieuwe komplan definitief vast stelt. Uitvoering j leerlingen muziekschool bollenstreek SASSENHEIM De leerlingen van de Muziekschool Bloembol lenstreek geven op 21 mei a.s. in het gereformeerd kerkge bouw aan de Julianalaan te Sas senheim hun jaarlijkse uitvoe ring. Aanvang van het concert half 8. De schijnwerper is deze keer vooral gericht op het element samenspel. Zo kan men o.m. luisteren naar de ..Kindersymfo nie" van Leopold Mozart (vroe ger toegeschreven aan Joseph Haydn) gespeeld door 50 blok fluiten, een accordeon-sextet, een klarinet-trio, een dwars fluit-ensemble etc. Verder speelt het schoolorkestje muziek van Mozart. De uitvoering wordt geopend met een fanfare door koperleerlin gen uit Sassenheim. Tussen de hierboven genoemde program- ma-onderdelen zijn toch nog so listen te beluisteren; op piano wordt muziek gespeeld van Bach. Beethoven. Turina e.a. Verder dan nog viool-gitaar en cello-soli. Het geheel wordt besloten met twee composities van Orff, in een bewerking van directeur W. v. Duyn. Deze worden gespeeld door het schoolo-kest en gezon gen door circa 120 AMV-leerlin- gen. De toegang is gratis. Hillegommer verongelukt HOOFDDORP De 44-jarlge be roepschauffeur W .Koeman uit Hillegom is dinsdagavond om het leven gekomen bij een ver keersongeval op het kruisweg- viacut van rijksweg 4. Door on bekende oorzaak verloor hij de macht over het stuur, waarna de auto tegen een vangrail bot ste. De man was op slag dood. Twee inzittenden werden ernstig gewond. Politieke markt in in Qbus-Lisse Lisse - In vormingscentrum „Qbus" wordt a.s. vrijdag een politieke markt georganiseerd. Hieraan wordt door de ARP, CHU. D'66, KVP, PPR, PvdA en VVD medewerking verleend. Vanaf 20.00 uur kunnen bezoe kers alle mogelijke informatie over de programma's vun deze partijen krijgen. Van IVispcn mort nieuwe voorzitter kiezen Noordwijkerhout Sportvereniging „Van Nispen" houdt voor haar afdeling voetbal morgen een jaarvergadering In het clubge bouw. Aan de orde Is o.m. de verkiezing van een nieuwe voor zitter. De heer De Winter keert het voor zitterschap de rug toe. De heer Weijers voorzitter van de jeugd afdeling, stelt zich herkiesbaar. Het bestuur steil hem echter ook kandidaat voor het voorzit terschap. De vergadering begint om 20.30 Zaalvoetbal in1 Lisse Lisse - Voor de KNVB-zn.ilvoet- balcompetltie io de THB-hal kunnen belangstellenden zich voor 25 mei opgeven bij de KNVB afdeling Leiden, R:Jns- burgerweg 94. Leiden. Nadere inlichtingen zijn ook te krijgen bij de zaalvoetbalcommissielid G. Verheijen, Putterstraat 5, Lisse. tel. 02521—13240. Lisse - In de Pauiuskerk aan de Ruishornlaan wordt morg.o door de Protestants Christel ij ke Groepering ten verkiez ngsblj- eenkomst gehouden. De lijstaan voerders Harry Smith en A. de Kort zuilen samen met de Tweede Kamerleden A. Schou ten (ARP) co Van der Mey (CHU) de gemeentelijke proble men bespreken. Aanvang 20.00 uur.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5