Keus tussen voetbal en twee speelfilms Chris Montez voelde zich eenzaam in Amsterdam Vrouw en kinderen van Coasta Cordalis zijn niet van hem TELEVISIE VANAVOND. TELEVISIE MORGEN W RADIO VANAVOND RADIO MORGEN TERUGBLIK LEIDSE COURANr WOENSDAG 15 MEI 1! Onlangs deed Chris Montez voor een tv-opname ons land weer eens even aan. Drie dagen logeerde hij In de hoofdstad, die In prille mei dagen pronktt met de tere groene kleuren van haar eeuwenoude bo men. Amsterdam op z'n mooist. Dit alles kon de Amerikaans-Mexl- caase zanger niet bekoren. Chris Montez verveelde zich stierlijk in de hoofdstad. Het noodlot van zovele artiesten in een vreemd land. Ze zitten in drie sterren-hotels waar het ze aan niets ontbreekt. Maar wat moet Je er mee in je dooie eentje? Chris Montez was tijdens zijn ver blijf in ons land ondanks de uit stekende begeleiding van de vertegenwoordigers van zijn platenmaatschappij CBS gewoon erg alleen. Vandaar althans volgens de insiders, het wat mindere optreden in de Eddy go Round show, waar hij zijn nieuwste singel ,,Amor y pas", vrij vertaald: ,,De liefde gaat voorbij", op een inderdaad nog al ongeïnteresseerde verveelde wijze vertolkte. Om even uit de school te klappen: later op de avond na het tv-optreden klaar de het humeur van de heer Montez zienderogen op. Op een feestje voor intimi en bekenden waar vooral blonde schonen zijn warme belangstelling ondervon den. Chris Montez woont in een mid delgroot huis in de bergen ten zuiden van de Amerikaanse stad Los Angelos. Hoe we ons "middelgroot" moeten voorstel len werd in het gesprek, dat we met de zanger hadden, niet ge heel duidelijk. Waarschijnlijk door een verschillend normbe sef. Niet veel nodig „Ik heb voor mezelf niet zoveel nodig," legt Chris bescheiden uit. „Mijn huls bestaat slechts uit een salon, een eetkamer, een vrij grote serre met een terras, natuurlijk een keuken en een bijkeuken, een bibliotheek, drie logeerkamers, vier slaapkamers en een muzlekstudlo. Er zit een zwembad bij het huis, maar dat gebruik ik zelden". Het liefst crosst Chris op zijn Harley Davidson door de bergen en de uitgestrekte zandvlakten en de omgeving van zijn wo ning. Het is de sensatie van het harde rijden, het gevecht tussen de motor en zijn bestuurder dat hem aantrekt en dat hem naar mijn zeggen inspireert tot het schrijven van zijn nummers. Toch is er in de compisities van Chris Montez weinig van die spanning terug te vinden. „Klopt", geeft de componist-zan ger grif toe, „maar jij kent al leen de al wat oudere nummers. Ik ben op het ogenblik bezig mijn stijl te veranderen. Ik wil naar de heavy rock toe. Wat de "Cream" doen vind ik bijvoor beeld erg goed. Het kan me niet schelen wat mijn platenmaat schappij er van vindt. Geloof me, ze staan zeer sceptisch te genover mijn muzikale ontwik keling. Maar wat willen die mensen toch. Iedereen veran dert. Ze zijn als de dood dat ze een paar centen minder aan me verdienen. Het liefst hadden ze dat ik een serie nummers maakte op het schema van "Let's dance" mijn eerste we reldhit die ik op mijn zestiende schreef. Een elpee nieuwe stijl komt hopelijk de komende win ter uit". Avontuur Op een van zijn motortochtjes door de bergen maakte Chris enkele jaren geleden het avon tuur van zrijn leven mee. „Ik heb het buiten mijn familie en mijn vaste vriendenkring eigenlijk nog nooit verteld", zegt Chris verlegen. „Op zekere dag rij ik met een stel vrienden met een noodvaart door de bergen. Het was een vrij gevaarlijke tocht. Het gebied was dor en overal lagen grote keien op de smalle paden. Daarbij waren we nog nooit in die streek ge weest. Ik raakte door een Slip Chris Montez: Ik kan er ook niets aan doen dat ik het goed heb en anderen niet. wat van de groep verwijderd. Om de weg af te snijden en me zodoende weer bij mijn vrinden te kunnen voegen, nam ik een pad dat naar een dalletje leid de. Halverwege werd me de weg versperd door een aantal hip pies, die in het dal bleken te wonen. Eerst deden ze verve lend. Ze wilden me mijn machi ne afnemen. Maar die geef ik nooit af, al bedreigen ze me met de dood. Ze maakten een paar opmerkingen over mijn huidskleur, toen ze echter merk ten dat ik daar niet op inging hielden ze op. Ze herkenden me niet, waarschijn omdat ik een helm droeg. We raakten in gesprek over kapi talisme en druggebruik. We werden het op vele punten niet eens. De discussie verliep ech ter zeer ontspannen. Er was geen sprake van enige agressi viteit. Na een half uur lieten ze me gaan. We namett min of meer als vrienden afscheid. Ze zeiden me we lnooit mee rin hun dail te komen, dat was him ter rein waar niemand iets te ma ken had. Ik vond het best. Eni ge dagen later hoorde ik dat ik met de beruchte Manson-familie had gesproken. De afschuwelij ke moord op Sharon Tate en haar vrienden moet nog geen week na mijn gesprek gepleegd zijn. Sharon woonde een kwar tier lopen bij me vandaan". Gelovig Chris Montez is een zeer gelovig man. Hij zegt zeker te weten dat God niet heeft gewild dat hij werd gedood en dat het daar om ook niet gebeurd is. „Ik weet niet wat de reden is dat ik moest blijven cn die anderen niet. Dat mag je je ook niet af vragen. God heeft er zijn reden voor en daar moet je je bij neerleggen. Niemand heeft het recht om aan hem rekening en verantwoording voor zijn daden te vragen. God regelt mijn le ven. Hij heeft een zanger van me gemaakt. Hij heeft mij geld gegeven om goed te kunnen le ven. Ik vraag me niet af waar om ik het goed heb en anderen niet. Dat is niet mijn zaak. Ik zelf kom uit een arm gezin met zestien kinderen. Nu hebben mijn broers en zusters het ook goed, omdat ik ze af en toe wat geld toestop". .Politiek interesseert me even min. Of je nu Nixon, McGovern of een Kennedy aan de top zet, gelogen zal er altijd worden. Al leen geslepen mensen kunnen in Amerika iets in de politiek be reiken. Wat er op het ogenblik in het Witte Huis gebeurt, is na tuurlijk schandalig. Maar nie mand maakt mij wijs dat het iets nieuws is. De mannen heb ben alleen de pech gehad dat hun streken in de pers kwamen". ,Ik ben aan Amerika gebonden, omdat mijn familie er woont en er niet weg kan. Als ik het ech ter voor het zeggen had zat dk liever in Europa. De afgelopen maand heb ik in Duitsland ge werkt, discotheek-optreden. Duitsland is stipt, daar hou ik van. Ze hebben me uitgenodigd terug te komen, maar dan voor een paar maanden. Misschien besluit ik dan wel, als het me zo bevalt als de eerste keer er te blijven. ROEFIEN SANT Openbaar Kunstbezit naar Weesp (Van onze radio- en tv-redactle) WEESP De stichting Openbaar Kunstbezit gaat verhuizen van Amsterdam naar Weesp. Na een kleine verbouwing van een voormalige bioscoop hoopt de stichting zich in augustus in het Vechtstad je te kunnen vestigen, De Weesper gemeenteraad is akkoord gegaan met verhuur van de leegstaande bioscoop aan Openbaar Kunstbezit voor vijf jaar en heeft bovendien in gestemd met een optie op het gebouw voor de daaropvolgende drie jaar. Openbaar Kunstbezit geniet menteel nog „inwoning" bij Keesing's systemen in de hoofd stad. Na de verhuizing zal al leen het secretariaat daar ach terblijven. Voor de ruim 70.000 abonnees op de jaargangen kunstreprodukties zal de admi nistratie in Weesp gevoerd gaan worden. Verder zal daar een begin worden gemaakt met de regelmatige produktie van videobanden ten dienste van musea. De eerste video-experimenten van Open baar Kunstbezit zijn al begon nen. Zo vervaardigt de stichting momenteel in samenwerking met het Amsterdamse van Goghmuseum een beeldbandpro- duktie. Volgens de directeur van Open baar Kunstbezit, de heer H.R. Blankesteijn, vindt het ministe rie van C.R.M. de video-experi menten van groot belang voor met name de kleinere provin ciale musea. Deze kunnen van de videoservice gebruik maken om tegen lage kosten eigen acti viteiten te ondersteunen. Drs. Dijkstra commissaris tv (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Drs. M. Dijkstra, regionaal commissaris in het NOS-bestuur, neemt voorlopig het programma-commissariaat televisie waar. NOS-program- macommissaris radio Wage naar, tevens vice-voorzitter van het NOS-bestuur kon wegens drukke werkzaamheden de func tie van waarnemend program ma-commissaris televisie, die na het vertrek van de heer Ste- ketee nog steeds vacant is, niet meer naar behoren uitoefenen. (Van onze showredactie) De Grieks-Duitse schlagerzanger Costa Cor dalis, die met zijn Duitse (geboren Poolse) vrouw Ingrid en zijn twee kinderen uit dit huwelijk - zoon Lukas en dochter Angeliki - al jaren gelukkig leeft, blijkt bij nader inzien niet gehuwd te zijn. Om zijn eigen kinderen erkend te krijgen, heeft hij ze moeten adop teren. Wat wil het geval? Tien jaar geleden trok Costa weg uit Griekenland. Hij vestigde zich in Duitsland, maakte het daar uitstekend ais zanger en vond er bovendien zijn vrouw. Daarom heeft hij nu besloten Duitser te wor den en heeft hij bij de Duitse overheid een aanvraag ingediend om genaturaliseerd te worden. Zijn destijds in Königshofen/Eaden ;sloten huwelijk blijkt nu volgens Grieks re. t niet geldig te zijn. Volgens de Grieken is Costr een Griek, die in Duitsland in concubinaat leeft. Volgens diezelfde Griekse wet worden zijn twee kinderen beschouwd als buitenech telijke kinderen. Zij bezitten overigens wel de Duitse nationaliteit, omdat zij in Duits land uit een Duitse vrouw (Ingrid)geboren zrijn. Costa en zijn vrouw lopen momenteel de Duitse overheidsburelen plat om deze zaak naar bevrediging geregeld te krijgen. Er zit ten nogal wat ambtelijke haken en ogen aan. Onlangs wilde moeder Ingrid met haar twee kinderen naar Griekenland om haar kinderen voor het eerst aan hun grootouders te laten zien. Voor deze kinderen kreeg zij geen in reisvisum, tenzij Costa zich bereid toonde om zijn bloedeigen kinderen op papier te adopteren. Corda: „Ook al is volgens de papieren In grid niet mijn vrouw en zijn mijn kinderen volgens hetzelfde papier niet mijn kinderen, ik ben er dagelijks gelukkig mee en dat is voor mij het enige dat telt". Johan Cruyff, vanavond als „Nummer 14" op herhaling. De Osmond Brothers, vanavond tien minuten in beeld en geluid. .Vanuit het Heysel-sbadion in Brussel wordt vanavond een rechtstreeks beeld- I verslag uitgezonden van de finale om de Europa Cup I - landskampioenen. De strijdende teams zijn dit jaar Atletico Madrid, dat drie eerste elftalspelers moet missen wegens schorsing en Bayern MUnchen dat van Ajax zonder Cruyff vorig jaar een pak slaag kreeg. Een voetbal-voorproef kan men krijger, op het andere net. Ned, II om 19.05 uur, wanneer een herhaling wordt uitgezon den van „Nummer 14", over het voe,- balfenomeen Cruijff. DE OSMONDS De Avro zendt vanavond een medley van hits uit van en door The Osmond Bro thers. Het bijzondere van deze groep broers (Allan, Wayne, Merill, Donny en Jimmy) is, dat zij zich apart houden vsw de levenswijze die doorgaans wordt j-' v'.gd door popgroepen. Zij wijzen al- ^.ol en andere drugs resoluut af, zijn ovo- ~a'-jde Mormonen en proberen een L/druk te wekken, overeenkomstig 1_ 'z I-ondel en wandel. .'ai 1 3.45 uur. MORGEN In „Morgen" (If tomorrow comes/The glass hammer) ontmoet een jong Ame rikaans meisje een jongeman van Ja pans-Amerikaanse afkomst. Ze worden verliefd en trouwen. Maar het jaartal is 1941 en kort na de huwelijksplechtigheid vallen de Japanners Pearl Harbour aan en de Verenigde Staten worden in de tweede wereldoorlog betrokken. On middellijk keert ledereen zich tegen de Japanse jongeman en dan is het de vraag of liefde tegen haat is opgewas sen. Ned. II 20.20 uur. LIEVE OOM KYARA Eveneens Japans is de film „Lieve oom Kyara", waarin vriendschap is gegroeid tussen een zesentachtig jarige alleen staande man en een veertienjarig schoolmeisje. Beiden wonen in Tokyo, maar aan verschillende kanten van de stad en zij kennen elkaar niet van ge zicht. Wel uit vierenzeventig brieven die zij elkaar in anderhalf jaar toezon den. Ned. II, 21.30 uur. HOU HET SCHERM IN HET OOG NEDERLAND I AVRO 17.00 Bibelebons NOS 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest 19.40 Stichting Socutera 19.55 Finale Europa Cup I, eerste helft 20.50 Journaal 21.00 Finale Europa Cup I, tweede helft 21.55 Staatsloterij 22.00 Panoramiek 22.25 Den Haag vandaag 22.40 Journaal KRO/RKKIKOR 21.55 Kenmerk 22.20 Journaal 22.25 Computerkunde TELEl DUITSLAND I 18.00 (K) Nieuws uit Noordrijn- len. 18.10 (K) Unser Dorf: Manhattan. 18.40 (K) Aktuallt 19.20 (K) Die 6 Slcbeng' spelprogramma. 20.00 (K) Jou en weeroverzlcht. 20.15 (K) Europacup-voetbal Heysel- landskampioenschap. 21.45 (K) zlkale show. 22.30 (K) Talks 23.30 (K) Journaal, kommentaa weeroverzlcht. DUITSLAND II NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Nummer 14 over Cruiff 19.45 Toppop extra 20.00 Journaal 20.21 Morgen, speelfilm 21.30 Lieve oom Kyara, film 18.25 (K) Sergeant Berry. 19.00 (K) Journaal. 19.30 K) FU portage. 20.15 (K) Infor meningen over aktuele 21.00 (K) Journaal. 21.15 (K) sprek met Arthur Rubinstein. (K)^ Kort tv-spel. 23.25 (K) BELGie NEDERLANDS 18.00 (K) Atelier. 18.53 (K) Satl programma: The Best of Lodyc Flohmarkt Company. 19.20 Yoga. 19.33 (K) Kortweg. 19.38 Weer bericht. 19.45 (KI Joui 19.58 (K) Vol'balFln/e Eur< Beker voor Landskampioenen, i (K) Journaal.) 22.00 (K) Pano. (K) Journaal. NEDERLAND I NOS 10.45 Schooltelevisie 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal EO 19.05 EO-kinderkrant 20.00 Journaal 20.21 Open huis 21.10 Nader bekeken 21.30 Looft den Heere VPRO 22.00 Het gat van Nederland 23.15 Journaal 23.00 Journaal 23.05 Schooltelevisie-seirie: vragen over sex (VARA-AVRO-ONOF) DUITSLAND 1 18.00 (K) Nieuws uit Noordrijn- len. 1810 (K) Die Falie des 1 Konstantln. tv-film. 18.40 (K) litelten. 20.00 (K) Journaal. weeroverzlcht 20.15 (K) Kultuf magazine. 21.00 (K) Irons daadfilm. 21.45 (K) Kuiture zlne. 22.30 (K) Journaal, taar en weeroverzlcht. NEDERLAND II DUITSLAND II NOS 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Het Intieme leven van de grijze zeehond 19.30 De andere kant van de medaille 20.00 Journaal 20.21 Met de muziek mee 21.10 Open en bloot 21.45 De kommissaris NOS 22.45 Den Haag vandaag 18.25 (K) Hier kocht der Chef- b rle. 19.00 (K) Journaal. 19.30 Star-parade, muzlki liefde vertolkers. 21.00 (K) Joui 21.15 (K) Opinieprogramma. (K) Ds. Sommerauer antwc 22.30 (K) Sportaktualltelten. (K) Journaal. BELGIE NEDERLANDS 18.00 (K) Fabeltjeskrant. 18.05 Black Beauty, tv-serie. 18.30 Jonger dan je denkt. 19.10 (K) cumentalre. 19.35 (K) Kortweg. 1 (K) Journaal. 20.15 (K) Het pi dljs op de andere oever, tv-fi h 22.00 (K) Standpunten. 22.20 l Filmfragment „Vu"JE,DE HILVERSUM I HILVERSUM 11 19.10 Schljrn Nieuws. 18 41 Groot-Brlttannlë. 19.00 baar Kunstbezit. 19.10 R.V.U.: daar komt een polltlkus aai Den Haag vandaag. 20.00 1 HILVERSUM m wereld, gewijde muziek. 19.45 Bil- gazlne. 23.55-24.00 Nleuwi belstudie. 20.00 (S) Platen. 20.05 Re formatie en reveil, voordracht. 20.15 (S) Platen. 20.20 (S) Het geslacht van Garderen. hoorspel. 21.00 E.O.- metterdaad. 21.07 Nieuws over zen ding en evangelisatie. 21.15 (S) Pla- 21.20 (S)Avo ndslultlng. TROS: 1.30 (S) Specialiteiten A la carte: Tiuzikaal wensprogramma. 22.30 Mleuws. 22.40 Aktua. 22.50 (S) Zo tegen twaalven. 23.55-24.00 Nieuws. NOS: 18.02 Joost mag (D) Drie loopt achter. 20.02 Wo dag III: lichte platen,sport e~ ln Brussel). (22.55^ llngen.) 0.02 _(Sf_ Metro's Mld HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgym nastiek. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nieuws. 8.11-8.20 Radiojour naal). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Top- pers van toen. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S. en mono) Arbeidsvitaminen: populair verzoek- platenprogramma. (11.00 Nieuws. 11.03-11.05 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom Twaalf: een uur allerlei voor iedereen, m. o.m. De Groente man en 11.55 Beursberichten. 12.30 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Ra diojournaal. 13.21 (S) Europees mu ziekfestival voor de Jeugd te Neer- pelt (België). 14.00 (S) Omroepor kest met zangsollsten: Italiaanse operaduetten. 15.00 (S) Aspecten, kunstrubriek. 16.00 Nieuws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Muziek en informatie. 17.00 (S) Mobiel: een be weeglijk programma. 17.55 Medede- 8.45 (S) Podium i kan ginka guide )it foi W i-uuiujii wo: jchapplJ - informs Sl,6 9.20 Voor de zieken. 10.00 Scha van dio. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Klaéi;ji,e ke orkestmuziek (gr.). (1 Nieuws.) 11.30 Hier en nu-spec# geme 11.55 Mededelingen. 12.00 Zl* men met Cecilia: volksmuziek. 12.15 f- Kinderkoor met orkestbegeleld lichte muziek. 12.26 Mededellg men tb.v. land- en tuinbouw. Nieuws. 12.41 (S) Hier en nu (S) Hervormde mlddagpauzedli "3.13 (S) Draaischijf.^ HILVERSUM II ziek (gr.). 7.30 Nieuws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: programmaoverzicht. 8.00 (S) Te Deum Laudamus: gewijde muziek, (gr.). 8.24 Op de man af: evange- - (S) Pianorecital: klassieke 15.30 Nieuws. 15.33 (S) Bariton piano: mederne liederen. 16.00 uur natuur, magazine met om 1 TV'," (S) Hier en nu. 17.00 Klndertl Zlcnt 17.30 Nieuws. 17.32 (S) Hier HILVERSUM III TROS: 7.02 Drie op Je boterham, verkeersinformatie. KRO: Pep. 11.30 (S) Drie draalt op zoek. 12.03 (S) Drie tussen de dag. met om 13.03 Raden nu 14.03 Pop kontakt (de Theo StokBf show. NOS: 16.03 Hltmeesters: daverende dertig op drie. het v en e: pelijl lej. v Pi D© hoofdmoot van het pro gramma van de KRO van gis teravond werd gevormd door het anderhalf uur durend pro gramma „Heiligt Doel de mid delen", waarin de problemen met betrekking tot kerncentra les en met name die ln het Belgische plaatsje Doel aan de orde werden gesteld. Aanlei ding tot deze gemeenschappe lijke uitzending van de Belgi sche televisie en de KRO was de ingebruikneming van de kerncentrale In Doel, die op de linkeroever van de Schelde vlak over de Nederlandse grens ls gebouwd. Wie gemeend had door deze uitzending geïnformeerd te worden over de wenselijkheid of onwenselijkheid en de con sequenties en gevaren van kerncentrales kwam bedrogen uit. Het programma was niet meer dan een gezelschapsspel voor twaalf heren, die mochten schitteren in de beantwoording van de voorgebakken vragen van wat genoemd werd „de kritische kijkers", die vanuit een viertal atudin's de discussiestof aandroegen. De procedure die gevolgd werd was uiterst simpel: nadat de vraag gesteld was mocht een voorstander van de bouw van kerncentrales vertellen welke grote zegeningen door de kern centrales worden geboden, waarna een tegenstander mocht verklaren welke ramp spoed over de wereld gebracht door de Ingebruik ming van kerncentrales. Omdat zowel voor als te standers telkens maar korte tijd over een klein derdeeltje van de hele pr matiek mochten praten, k men geen enkel inzicht in] totale kwestie. Als de discus! even enige diepte dreigde! krijgen, werd hij direct afr- kapt door de voorzitter van r „paneel" die er vrijwel anders uit kon brengen „Goed, wel, dat was dan De uitzending werd beha door een verkeerde zet ook een mislukking een aantal technische menten. De verbinding metl studio ln Vlissingen viel malen uit en twee filmpjes gen door technische onv menheden de mist ln. storingen ondergroeven woorden van de voorstal van kerncentrales, die voof rend geruststellend bewee dat men de techniek nu int» sen wel zodanig in de heeft, dat storingen nage uitgesloten zijn. Door dit alles werd het veel te lang, onduidelijk vervelend programma, deugdelijke documenf over dit onderwerp, die half zo lang had hoeven dun zou veel meer duidelijk)» hebben gebracht.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 2