uan Carlos Lorenzo klampt zich vast aan statistieken Brox: „Alleen Boskamp wil weg bij Fe ven oord' ATLETICO HOEFT NIET BANG TE ZIJN" KRONSHORST VERLAAT SPARTA "TvForse premies n attenties w V Teg naar finale Iwee springruiters naar wereldkampioenschap Den Hertog mogelijk naar Tour de France Mulders naar AZ Veendam gesplitst Speelsters TT volgden traiuster PAGINA 13 vss Hing USSEL De spelers van At- co Madrid en Bayern Miin- n kunnen vanavond, indien de Europa Cup voor lands- npioenen veroveren een aar extraatje opstrijken. De injaarden is een bedrag van i00 gulden bruto in het voor- Iicht gesteld en de Westduit- 32.000 gulden. moeten wel zo hoog gaan er tenminste 10.000 Mark tr de spelers netto overblij- aldus Wilhelm Neudecker, •zitter van Bayern Mtinchen. zijn ook ook diverse wedden- ien< re 4i schappen in het Duitse kamp af gesloten. Neudecker zal bij winst van Bayern het meest ge liefde exemplaar uit zijn postze gelverzameling met een waarde van ongeveer 4000 gulden, aan een bejaardentehuis in München schenken. manager Robert. Schwan heeft plechtig verklaard zich in dat geval het pijproken te ontzeggen, international Georg Schwarzenbeck schenkt bij winst 1000 mark aan een kin dertehuis en trainer Vdo Lattek zal de 180 kilometer van Neu renberg naar München te voet afleggen. esultaten van de twee finalisten in de vorige ronden van het ne- ide toernooi om de Europa Cup I zijn: Bayern München: Atvi- (Zwe) 1-3 en 3-1 (strafschoppen), Dynamo Dresden (ODld) 3-3 CSKA Sofia (4-1 en 1-2), Ujpest Dosza (Hong) 1-1 en 3-0. o Madrid: Galatasaray (Turk) 0-0 en 1-0, Dinamo Boekarest i) 2-0, 2-2, Rode Ster Belgrado (Jsl) 2-0, 0-0, Celtic (Sch) 0-0 en Oefeningen die op hordenlooen met menselijke obstakels lijhen. kan Atletico Madrid wel oordeelde trainer gebruiken Lorenzo in het wit). Het vermogen om over benen van tegenstanders te springen, wordt erdoor vergroot. JSSEL De balans van de ontmoetingen tussen Westduitse en uise clubs in de verschillende Europacup-toernooien slaat duide- door naar de kant van de Spanjaarden. Uit 16 verschillende infrontaties kwamen de Duitsers slechts vier keer als winnaars te lOrschijn. Voor een van die triomfen zorgde Bayern München, dat het seizoen 1967-1968 Valencia elimineerde in de strijd om Euro cup II. Juan Carlos Lorenzo, de trainer van Atletico Madrid, arapt zich vast aan de statistieken als hij stelt „Het verleden aangetoond, dat de Spaanse clubs niet bang hoeven te zijn tegenstanders uit Duitsland. Bovendien heeft het Spaanse elftal npaar maanden geleden nog gedemonstreerd hoe je Duitsers moet {strijden". Lorenzo staat vanavond in de van het toernooi om de ropese beker voor landskam- lenen, dus voor Bayern Mün- l en Atletico Madrid, zeer I op het spel. De 48-jarige pitijn weet, dat hij zal wor- imtslagen indien Atletico er ■frfn slaagt in de voetsporen te ■den van zijn grote rivaal al Madrid, de zesvoudige ar van Europacup 1. Lo- doet alsof dat dreigende tslag hem nauwelijks bezig- udt: „Ik heb een aantal aan- kkelijke aanbiedingen gèkre- i", beweert hij. maar in de p van het gesprek lijkt het ;enovergestelde het geval te Immers, als in Atletico's inmgskamp in het bij Ant- rpen gelegen Aartselaar de jeurtenissen tijdens de vorige land gespeelde uitwedstrijd |en Celtic ter sprake komen, jkt Lorenzo wel degelijk be an te zijn met het lot van zijn ib. Hij begint vuur te spu- wanneer de met zeven gele drie rode kaarten gehono- erde Spaanse wandaden nog ns worden aangehaald. Lo- renzo: „Wij zijn er als de grote zondebokken vanaf gekomen, maar over Celtic rept niemand. Ik zeg altijd: als er twee vech ten hebben er twee schuld. Na tuurlijk zijn ook wij over de schreef gegaan, maar in de en tourage zoals die in Glasgow was kon dat moeilijk anders. Het grootste deel van 't publiek was dronken. Verschillende van mijn spelers werden daardoor nerveus. En toen bleek, dat Cel- s' tic alles mocht en wij niet ont stond er een kettingreactie. Uit eindelijk was' niemand zichzelf meer. In Engeland werd ik ver antwoordelijk gesteld voor het ontsporen van mijn ploeg. De grootste schuldige is echter de UEFA. Hoe kon die organisatie nu een Turkse scheidsrechter sturen naar 'n met zoveel emo tie geladen wedstrijd?". Niet gecharmeerd Juan Carlos Lorenzo Is niet be paald gecharmeerd van de Bint- ten, met wie hij het In de loop der jaren al enkele keren aan de stok had. Eerst als trainer van het Argentijnse nationale elftal, dat in 1966 tijdens het toernooi om het wereldkam pioenschap in Engeland in de fout ging. Sir Alf Ramsey, de toenmalige Engelse coach, schilderde de Zuidamerikanen als „beesten". Lorenzo echter: „Er liep maar één beest in het veld en dat was Nobby Stiles". Het tweede incident had plaats in 1970 toen het door Lorenzo ge coachte Lazio Roma de cup- strijd leverde met Arsenal in de kwartfinales van het toernooi om de jaarbeursbeker. De der de twist ligt nog vers in het ge heugen. De veldslag in Glasgow was voor Schotse en Engelse journalisten aanleiding de UEFA te verzoeken maatrege len te nemen tegen Lorenzo, die zijn spelers zodanig zou ophit sen dat ze de controle over zich zelf verliezen. „Een smerige aantijging", meent Lorenzo. „Natuurlijk probeer ik mijn spelers te inspireren. Uiteinde^ lijk stelt 'n club mij als trainer aan om wedstrijden te winnen. Met dat doel gingen we ook naar Glasgow. Ik heb echter niemand gezegd, dat hij inciden ten moest uitlokken. Iedere trai ner loopt het risico dat zijn mensen de zenuwen niet in be dwang kunnen houden. Als de zaak in het veld uit de hand loopt kun je als trainer niets meer doen, dan ben je de con trole kwijt. De Britse pers heeft mij een schurk genoemd en Jock Stein tot een soort heilige Bayern München Maler Hansen Beckenbauer Schwarzenbeck Breitner Zobel Hoeness Roth Torstensson MUller Dürnberger of Kapelmann Vital Loraux (België) Garate Ufarte Irureta Saicedo Luis Eusebio Capon Adeiardo Heredia Melo Reina Atletico Madrid Tongeren wipte Standard Luik voor UEFA Cup ANTWERPEN De tweede divi sieclub Tongeren heeft zich gis teravond verrassend geplaatst voor de op 26 mei In Brussel te spelen Belgische bekerfinale te gen SV Waregem. Tongeren won de overgespeelde halve finalewedstrijd tegen het als tweede in de competitie om het landskampioenschap geëin digde FC Antwerp met 1—0 door een treffer van Daerden in de 33e minuut. Het eerste duel was in 1—1 geëindigd. De uitschakeling van FC Antwerp heeft tot gevolg dat Standard Luik, waar Cor van der Hart volgend seizoen trainer is. niet aan het EUFA-Cuptoernooi kan deelnemen. Wielrenners in omniumstrijd AMSTERDAM Acht Nederland se wielerprofs zullen donderdag avond op de baan van Sloten bij Amsterdam uitkomen In do strijd om het officieus kam pioenschap van Nederland om nium. De deelnemers zijn: Leo Duyn- dam, Gerrie Knetemann, Harm Ottenbros, Cees Stam. Klaas Balk. Gerrie Fens, Ben Jan broers en Harrie van Leeuwen. Het omnium zal gaan over vijf onderdelen: een klassements wedstrijd, een afvalwedstrijd, een kilometer tijdrit, een ach- tervolging over 4000 meter en een wedstrijd over twintig ron den met gangmaking. Resultaten van koersen in Hilversum HILVERSUM - De ultilngen verheven. Maar niemand heeft gezien dat Stein onze speler Ayala na afloop heeft geslagen. Het is toch we] gek, dat ik in Groot Brittannie altijd moeilijk heden heb en ergens anders nooit. Zou het dan echt alleen aan mij liggen? Ik ben het slachtoffer van de machtsver houdingen ln de voetbalwereld. Bij de FIFA wordt de dienst uitgemaakt door Sir Stanley Rous en dat is een Engelsman. De Engelsen mogen gewoon meer dan anderen. Ik begrijp niet dat de andere landen dat klakkeloos blijven accepteren". Pikant detail: Lorenzo, ooit een uitstekend aanvaller bij Boca Juniors Buenos Aires, Sampdo- ria Genua, Nantes, en Atletico Madrid, volgde zijn eerste trai nerscursus ln... Engeland. TON VAN DALEN ALKMAAR Eef Mulders van PSV zaj het volgend seizoen voetballen bij AZ'67. Het trans ferbedrag ligt rond twee ton. FC Twente is geïnteresseerd in de FC Groningspeler Jaap Bos Deze week gaat een FC Twente -delegatie naar Groningen om te onderhandelen met de naar de eerste divisie gedegradeerde FC. De berichten over een eventuele transfer van de voorstopper Cornelis van het eveneens gede gradeerde NEC naar FC Twen te noemt mr Masman - voorzif ter van FC Twente - uit de lucht gegrepen, PAPENDRECHT - De spitsspeler Joop Molendijk van de amateurclub Pa- pendrecht (volgend seizoen hoofdklasse) gaat voor de Alkmaarse eredivisieclub AZ'67 spelen. „Er is al een voorlopige overeen komst gemaakt", aldus secreta ris Matena van Papendrecht. „Het is voor 98 procent zeker dat Molendijk naar AZ'67 gaat". Molendijk, die op 22 maart 1953 werd geboren, viel in de Joego slavische plaats Rijeka tijdens de wedstrijd om de derde plaats van het toernooi om het Euro pees kampioenschap voor ama teurlandenploegen Nederland— Spanje in en maakte een doel punt. Sportwereld MALMO. Het Oostduitse nationa le voetbalteam heeft gisteren met 3—0 gewonnen van een Zweeds regionaal team. Spar wasser. Vogel en weer Sparwas ser scoorden. GRAND. Het Argentijnse elftal heeft gisteravond in Granada een oefenwedstrijd tegen Grana da met 0—0 gelijkgespeeld. GLASGOW. Het Schotse nationale elftal heeft gisteren in de strijd om het Britse kampioenschap het team van Wales met 2—0 verslagen. Dalglish en Jarine maakten de doelpunten. SOFIA Levski Spartak is voet balkampioen van Bulgarije ge worden. zijn: Hllver gehouden Jung-prlj» (2000 meter): 1. I.ady Bird (D. Bolwijn) km.tijd 1.23,7; 2,Jaup Eden; 3.Klo*lvler B. Toto; winnend 9,20, plaats 2.50—3.80— 2,50, koppel 87, trio 1.257,50 Jozef Isruels-prljs (1« afdeling, 2000 meter); l.Mac Buitenzorg (C.Wor tel) 1.25,2; 2.L!sululte; S.Kaiel Bel- Totu: winnend 12,80. plaat* 3.90—10.40—2,40. koppel 358 Koos Kofter-prlJ* (le nfdellng, 1600 meter): I. Jucco R (R.Tromper) 1.23,3; 2.Jumllla; 3 Jczebek. Toto; winnend 5,60, plaats 3.40—6.70— 17,20, koppel 260,70, trio 6.032.60. W.G.F.Jansen-prIJs <2440 meter): I. Marinette (P.Zandt) 1.27,3; 2.Myrly Terralse: S.Korlna. Toto winnend 10.20, plaatc 4.1.70— 6,40, koppel 18,50 Grote prijs der merrie» (2040 meter): l.Henrlctte Signal (P.Strooper) 3. Indra Shndow 1.21.8; 2, Ironie: Toto: winnend 5,90, plaa 2.-, koppel 4 1,50, koppel 23,70. W.CS. Knlpprlja (2000 meter, met auto- start): 1. Impal (T. Kooyman) 1.13,9; 2.Idas; 3.Jacob Aretu. Toto: winnend 3.90, plaots 1.80—7,10— 9,- koppel 186,40, trio 3 090.- ouwe Kosterprlj* (2040 meter, met autostart) I Jan Hollandla (B.Leeuwenkamp) 1.22,1; 2.Ida da Mercelle; 3 Janneke Princes Toto: winnend 4,90, plaut* 3,40—7,50— 7,20, koppel 120,40. Koos Kosterprlj*. (1600 meter, met autoitart): l.Judy Buitenzorg (W. Janssen) 1.21,7; 2,Lolo Buiten zorg; S.Karme Buitenzorg. Toto: wlnned 20,10, plaat* 3.90—1,60—3,70, koppel 24,90, trio 1.116,30. Jozef Israelsprljs (2e afdeling, 2000 meter, met nulostnri): 1. Mleky U. Wngeriaar) 1.24,9 2, Lively Cara- Ic8*; 3.l.nura v.Zcldo. 'oio- winnend 1,30, plaat* 1,50—2,50— 2,90, koppel 7,70. 'otullsatoromzet: 305.789. STERDAM Nederland zal dit jaar twee springruiters worden vertegen- digd bij de strijd om het wereldkam- nschap in Hickstead (Engeland). deze twee ruiters zullen worden, zal pas be- worden gemaakt na de verschillende concour- dppique die voor de deur staan. Dri eéquipes i worden uitgezonden naar de evenementen in n, La Baule en Dublin. De equipe die in Lu- aan de start verschijnt, bestaat uit Tjeerd Vel- Jan Maathuis, Johan Heins, Harry Wouters de Oudenweijer en Arno Neessen. Leon Mei- zal individueel in Luze'm deelnemen. Deze >e zal, mogelij kmet enige wijzigingen, ook uit- in La Baule en Dublin. Kandidaten voor de atie zijn o.a Nooren, Diks, Brugman en Hey- man, uit deze kandidaten zal, afhankelijk van de geleverde prestatie, de 2-mans-équipe voor Hick stead worden samengesteld. Z-competitie De Grand Prix-competitie, die vorig jaar een bij zonder succesvol verloop had, zal dit jaar wederom georganiseerd worden. Tevens zal de z.g. Z-compe titie (met hindernissen van 1.50 meter) weer in het leven worden geroepen. Na voorwedstrijden in bui tenpost, Nunspeet, Eindhoven, Bruurse en Deurne (NB), zal de finale worden gehouden in Eindhoven. Het kampioenschap voor springruiters, dat in Gro ningen wordt georganiseerd, zal volgens een nieu we formule worden gereden om te trachten een meer gelijk niveau te verkrijgen, waardoor de spanning zal toenemen. Jan Boskamp heeft genoeg het zitten op de reservebank maar er ia nog geen gegadigde voor hem. Hertogs kans op deelneming ide Tour 1974 is gestegen. (Van onze sportredactie) DORDRECHT De kans dat Fedor den Hertog dit jaar n^g aan de Tour de France zal deelnemen, is na diens opvallend sterke rijden in de Ronde van Zwitserland waarin hij derde werd, gestegen. Piet Liebegts, ploegleider van Frisol in dienst waarvan Den Hertog rijdt, heeft enkele maanden geleden al geprofe teerd dat het behalen van grote successen van Den Hertog een kwestie van tijd is. Er moest een overbruggingsperiode van de amateur- naar de profstatus in acht worden genomen. In Zwitserland heeft Den Hertog alom bewondering geoogst voor zijn manier van rijden. In tijd ritten en op berghellingen kon hij zich gemakkelijk meten met grote namen. De Tour de France stond voor Den Hertog niet op het pro gramma, maar er wordt overwo gen daarvan af te wijken. De kosten om Den Hertog aan de Tour te laten deelnemen zijn evenwel erg hoog. Bovendien heeft Frisol momenteel nog niet de ploeg om aan het grote wie lerspektakel deel te nemen. Er zijn daarom onderhandelingen met een niet nader genoemde firma gaande, om een gecombi neerde ploeg, waarin de beste renners van beide sponsors zit ten, naar de Tour te sturen. Als er een akkoord wordt bereikt - en de kans daarop is zeer groot- zal Den Hertog een jaar eerder dan was voorzien aan de Tour de France deelnemen. Ocana ziek. Bic uit Giro ROME Een van de kopstrkken in de Giro, die donderdag be gint, start niet. Ocana heeft de organisatoren laten v eten dal hij lijdt aan bronchitis en niet in staat is te rijden. Daarop maakte ploegleider Maurice de Muer bekend dat de gehele ploeg van BIC niet zal starten (Van onze sportredactie) VEENDAM De voetbalvereni ging Veendam zal met ingang van 1 juni worden gesplitst in een amateur- en een betaalde afdeling. De KNVB wordt ver zocht het eerste amateurteam in te delen in de derde of vierde klasse van de zondagcompetitie. Het betaalde gedeelte van de nieuwe constellatie zal worden ondergebracht in de Stichting Betaald Voetbal Veendam, dat volgend seizoen waarschijnlijk onder de naam „FC Veendam" in de eerste divisie zal uitko- ROTTERDAM Manager Guus Brox van Feyenoord heeft niet de indruk dat hem een periode van moei zame onderhandelingen wacht met de spelers wier contract moet worden ver lengd. Brox: „Boskamp is eigenlijk de enige die te kennen heeft gege ven dat hij per se Feyenoord wil verlaten. Laat er zich dan maar een gegadigde voor hem mel den. Wat Henk Wery precies wil, weet ik niet. Hij heeft laten doorschemeren dat hij wel naar Utrecht terug zou willen. Met Lex Schoenmaker heb ik een positief gesprek gehad. Er is geen sprake van dat hij naar Frankrijk vertrekt". Sparta zal het volgende seizoen geen gebruik meer maken van de diensten van Chris Krons- horst die door het Nijmeegse NEC tot het eind van dit sai- zoen aan de Rotterdamse club was uitgeleend. Of Kronshorst naar NEC zal terugkeren, is hoogst twijfelachtig omdat de in Berkel wonende speler er niets voor voelt dagelijks heen en weer te reizen. Janusz Kowalik heeft laten weten dat, wanneer Spana niet op zijn eisen ingaat, hij zaterdag onher roepelijk met zijn gezin naar Chicago vertrekt waar hij zich intensief gaat bezig houden met het motel dat aldaar door fami lieleden wordt geëxploiteerd. Het eventuele vertrek van Ko walik betekent de zoveelste aderlating die Sparta de laatste jaren moest ondergaan. Jan van Beveren, Jan Kleinjan, Jürgen Kristensen, Hans Eij- kenbroek, Charley Bosveld en Willy Kreuz, figuren die zeer tot de verbeelding van de voetbal massa spreken en Jarenlang het gezicht, van Sparta hebben be paald, gingen Kowalik al voor- De Pool is vijf seizoenen aan Sparta verbonden geweest. In die periode scoorde hij vijfenze ventig doelpunten. DEN HAAG Nadat Anneiies Visser had besloten van de vol leybalvereniging Tempo Team over te gaan naar Corbulo, heb ben nog vier speelsters van Tempo Team dezelfde stap ge nomen. Evelien van der Laag, Irma de Wit, Marjan van Beugen cn Mary van Putten, vier speel sters die kandidaat stonden voor een plaats in Tempo Teams eerste ploeg, hebben zich laten overschrijven. Zij werden getraind door Annelies Visser en het is vrijwel zeker dat zij daarom besloten hebben hun trainster te volgen. Australië uit Davis Cup CALCUTTA Het tennisteam van Australië heeft in Calcutta een verrassende nederlaag gele den tegen India In d<? finale van het Davls Cup-toernooi (oostelij ke zone): 2—3. In het laatste enkelspel haalden de Indiërs alsnog dc overwin ning naar zich toe, omdat Vijay Amritraj in vier sets van Bob Giltinan won: 6—1, 5—7, 6—4, 6—4. Turkije zegt interland af DEN HAAG De Turkse voet halbond heeft de KNVB laten weten dat de voor 24 mei ge plande uitwedstrijd van het Ne derlands amateurelftal tegen Turkije niet door kan gaan. Een reden werd niet opgegeven. Wel boden de Turken aan volgend seizoen een uit- en een thuisduel te spelen.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13