Beslissing over
viel week te
Bayern
vroeg
UITSLAGEN -UITSLAGEN - UITSLAGEN
HAM ONGESLAGEN
IN SABELSTRIJD
Sportwereld
m-
MAANDAG 13 MEI 1974
DUsseldorf Bayem München is een week „te vroeg"
kampioen van West-Duitsland geworden. Vier dagen voor
de Europa-cup-finale profiteerde de MUnchense ploeg van
een volledige misstap van belrfjer Borussia München-
Gladbach bij Fortuna DUsseldorf. Daardoor werd de ont
moeting tussen de beide grootmachten van volgende week
op de Dokelberg gedevalueerd van apotheose tot forma
liteit.
Onderaan de ranglijst viel de
eerste beslissing in het nadeel
van Hannover '96 uit. Nadat de
ploeg vijf jaar achtereen net op
tijd het vege Bundesligalijf had
weten te redden, kon na de pun-
tendeling met Eintracht
Frankfurt (00) wist Hannover
datie worden ontkomen.
De beslissende treffer voor
Bayem werd in de 75e minuut
gemaakt door Gerd Müller.
Bayem had daar nog wel de
hulp van Borussia Mönchen-
Gladbach bij nodig. In een pak
kende wedstrijd bleek Fortuna
DUsseldorf de gelukkige win
naar over het team van trainer
Weisweiler.
In een inventief- en spannlngloze
wedstrijd tegen Eintracht
Frankfrut (0—0) wist Hannover
'96 de dreigende'degradatie niet
af te wenden. Wuppertaler SV
rag zich door Kaiserslautem In
eens in een zeer ongunstige po
sitie gemanoeuvreer^. Fortuna
Köln won namelijk overtuigend
(ADVERTENTIE)
M'n volgende
I occasion koop ik wèl
bij de VW-dealec
I 3 zekerheden
J ^garantie - ANWB-keuring-
©-mvicepaspoort
met 30 van Hamburger SV
waardoor de toekomst voor de
debutant er ineens iets beter
kwam uit te zien.
Voor de promotiecompetitie naar
de Bundesliga bereikte Wacker
'04 Berlin voor de tweede maal
een overwinning. De Berlijnse
ploeg versloeg FC Nürnberg
met 50 en leidt in groep 1 met
4 punten uit 2 wedstrijden. In
groep 11 moest leider FC Augs
burg een gelijkspel van 2—2
toestaan tegen de andere kandi
daat uit Berlijn, Tennis Borus
sia Berlin. De Zuidduitse ploeg
leidt momenteel met 3 punten
uit 2 wedstrijden.
De stand: Bayem München 33 -
49. Borussia Mönchen-Gladbach
33-46, Fortuna DUsseldorf 33-41
Engeland
In de eerste ronde van het Brits
kampioenschap heeft Schotland
met 1—0 verloren van Noord-
lerland en versloeg een ver
nieuwd Engeland Wales op el-
gen veld met 2—0. De Schotten,
van de vier de enige deelnemer
aan het eindtoemooi om het we
reldkampioenschap, troffen op
een doorweekt veld in „Hamp
den Park" een fel Ierland te
genover zich.
In de eerste 23 minuten werden
de Ierse spelers Nelson (Arse
nal), Morgan (Aston villa) en
Hunter (Ipswich) opgeschreven.
Het doelpunt kwam in de 39e
minuut van de voet van Cassidy
(Newcastel)
Een vernieuwd Engeland, vor het
eerst onder leiding van Joe
Mercer won In Cardiff met 2—0
van Wales. Bwles en Keegan
scoorden voor Engeland.
Voor de League werd de laatste
wedstrijd gespeeld. Tottenham
Hotspur, tegenstander van
Feyenoord In de UEFA-cup fi
nale, won met 2—0 bij New
Italië
Dankzij een strafschop, gisteren in
de thuiswedstrijd tegen Foggia
gescoord, heeft het Romeinse
Lazlo het Voetbalkampioenschap
van Italië gewonnen. Daarmee
is voor het eerst stads 32 Jaar
de landstitel terug ta de Ita
liaanse hoofdstad. Bijna 80.000
Romeinen hebben dit bijna his
torische voetbalfeest meege
maakt, maar hebben er ander
zijds lang voor in de zenuwen
moeten zitten.
Een kwartier na rust kwam de
beslissing. Lazio kreeg volko
men terecht een strafschop toe
gewezen, die door spits Chinag-
lia feilloos werd benut. En dat
betekende het kampioenschap.
Gisteren heeft ook de vermaarde
scheidsrechter Lo Bello afscheid
genomen van de voetbalsport
In Turijn floot hij bij Juventus
rijn laatste wedstrijd voor de
Italiaanse competitie. Etad deze
maand zal hij ta Rotterdam rijn
internationale loopbaan afslui-
Eerste divisie
in vogelvlucht
Excelsior - Vitesse 5—1 (1—1). 13.
Bassant 1—0, 32. Bron 1—1 (ei
gen dohl), 54. Bassant 2—1, 68
Bassant 3—1, 73. v.d. Heide 4-1
83. v.d. Heide 51. Toeschou
wers: 10.000. Sohefrdaredïter:
Derks.
Volendam - Veend am 0—1 (0—I).
17. Nanninga 0—1. Toeschou
wers: 4000. Schadsrechter:
Beukman.
Fortuna VI. - PEC Zwolle 3—1
(1-0). 44. Pas 1-0, 52. Don 2-
0, 74. v.d. Bol 3—0, 83. Ver-
heyen 3—1. Toeschouwers: 1500.
Scheidsrechter: Van Ooyen (in
tweede helft wegens blessure
vervangen door Honsbeek)
De VolewljckersFC Den Bosch
33 (21). 11. Bruurmljn 10,
16. Muller 1—1, 21. Bachofner
2—1, 53. Peltzer 2—2, 85. Beek
23, 89. Schoonderwoerd 33.
Toeschouwers: 600. Scheidsrech.
ter: Mulder.
FC Dordrecht - SC Cambuur 10
(1—0). 20. Hoogmoed 1—0
(Strafschop). Toeschouwers:
1500. Scheidsrechter: Geurens.
Waarschuwingen voor Dekker
(Dordrecht) en Van Vliet (SC
Cambuur).
Heerenveen - Fortuna SC 1—1
(10). 37. Haan 10, 53. Roent
gens 1—4. Toeschouwers: 6000.
Scte kis rechtten Ven Gastel.
Gele kaart voor Vogels (FSC)
Wagenlngen - SC Amersfoort 20
(0-0). 61. Wellerdieck 1-0 70.
Hazelhekke 2—0 (Strafschop).
Toeschouwers: 2500. Scheids
rechter: Beek, Waarschuwing
voor Middelkoop (Amersfoort)
Eindhoven - SW 2—1 (0—1). 32.
Dutlna 0—1, 48. Jacobs 1—1, 79.
Van Renswouw 21. Toeschou
wers: 1000. Scheidsrechter:
Van Eyk.
Helmond Sport—FC VW 2-1
(0-0). 46. Kreekels 1-0, 62.
Van Lint 2—0, 71. Pala 2—1.
Toeschouwers: 1500. Scheids
rechter: Berrevoets.
Willem II - Heracles 1—1 (0—1).
44. Van Duiven 01, 82. Van
Meeteren 1—1. Toeschouwers;
600. Scheidsrechter: Booy.
VLAARDINGEN De 24-jarige
Delftenaar Eddy Ham heeft gis
teren In het sportpark De Vijf
sluizen te Vlaardingen zijn natio
nale sabelkampioenschap gepro
longeerd. De schermer van La
Barriere bleef in de finale met
vijf overwinningen ongeslagen.
Tweede werd Walter Janssen van
De Valkeniers uit Haarlem met
vier gewonnen partijen en derde
Jan Dijksman van De Vrije Wa
penbroeders uit Den Haag, die
drie keer zegevierde. Deze laat
ste vereniging, die een week ge
leden het nationaal equipekam
pioenschap veroverde, was met
drie schermers in de eind
strijd vertegenwoordigd. Hans
Sauerbier werd vierde en Rob
Wolthuis zesde.
Van de nationale sabelselectie kon
alleen Rob Llgteringen zich niet
voor de finale kwalificeren. Het
scheelde trouwens weinig of
Ham, die in de eindstrijd een
uitstekende indruk achterliet,
was in de kwartfinales blijven
steken. Hij wist toen maar ter
nauwernood met 54 van de
Haarlemmer Boutmy te winnen.
De eindstand Is: 1. en Nederlands sa
belkampioen Eddy Ham (La Bar-
Wapervbroeders) 3. 4. Hans Sauerbier
(Vrije Wapenbroeders) 3. 5 Leo van
Daaien (Zaal Adam Bela Utreoht) 1.
6 Rob Wolthuis (Vrije Wapenbroo-
Recklinghausen - De strijd om de
grote prijs van Recklinghausen
voor dravers is zondag in een
dubbele Zweedse zege geëin
digd. Favoriet Lime Rodney
met pikeur Holgersson won de
race over 200 meter voor de
hengst Noble Action met Lind-
stedt. Lime Rodney liep een ki-
iometertijd van 1.16.4. De eerste
prijs bedroeg 25.000 mark. Jan
wagenaar slaagde er niet in
Henri Buitenzorg te plaatsen.
Er namen zeventien paarden
deel.
Emmen Nico Maarsen uit
Apeldoorn heeft de 250 cc senio
rencross van de Emmer motor
en automobieiclub gewonnen.
Hij leidde in beide manches van
start tot finish.
Knoxville Ivory Crockett heeft
in Knoxville het wereldrecord
op de 100 yards gebracht op ne
gen seconden. Het oude record
was 9,1 sec.
Silverstone De Westduitser Wil
li Kauhsen heeft zondag de in
ternationale Martini super race
voor sportwagens gewonnen op
het Engelse circuit Silverstone.
Hij reed een Porsche 917.
Tips Hilversum
DEN HAAG Tien draverijen
dinsdagavond op de 'Hilversum,
se drafpiste. De eerste start Is
De Ups: De JONGPRLJS Kora
Princess, Kronos en Jannle K.
JOZEF ISRAELSPRIJS: Mllly
b, Luakey Six en Lady West.
landla. KOOS KOSTERPRIJS:
Lady Bella, Jodney B en Joll-
tha D'Aster. JANSENPRUS:
Mientje P, Myriy Terralse en
Massel T. GRÖTE PRIJS DER
MERRIES: Ironie, Henrlette
Signal en Indra Shadow. KE-
Jassana. KNIPPRIJS: Impala.
VERPRIJS: Lissy, Leos H cn
Ivoor S en Kid D. DCUWE
KOSTERPRIJS: Kwikzilver,
Barke en Josephine
Mary en Linde Du Bols.
(ADVERTENTIE)
Voetbal
SW—Amsterd.
Amsterdam
Haarlem—Den Haag
araj^
AJax—Telstar
Excelsior—Fortuna
SpartaVolend.
Volendam prt
B: PEC—Amersf.
PEC pre
TwenteWagen. i
Wagenlngen pre
Heerenv.Gronlng.
Veendam—Cambuur
Vitesse—Graafschap i
De Graafschap pre
HeraclesGA Eagles i
Zondagamateurs
3—1
Herm.-DVS-^RBC 0—3
Germanic—Limburgla 0—0
WEST II
Tweede Klasse
B: Neptunus—ODS 3-0
DCV—Fluks
DHS—Sllkkerv.
LeonidasSpart'30
Derde Klasse
C: ONA—Olympla
RFC—ADS
Olympla prom.
Vierde Klasse
C: VTLQuick Steps 1—0
(besl.wedstrijd)
Quick de gr.
Res. 3o Klasse
E: Schled. 2—Fort. V1.3 2—0
G: Musschen 3—Nept. 3 1—I
Hellevoetti 2-Sllkkerv 2 2—3
I: Tedlro 2Xerxes 3 4—0
Leerdam Sp.3-SVV 4 1—2
Om 2 plaatsen
Tweede Klasse
DEH—RIOS
DBGC—Alblasserd.
Om de I plaats In de
Derde Klasse
A: Postduiven—VFC
VTC pjrom.
3—3
0-0
0—1
SMV—DOK
Om 2 plaatsen In de
VUC 2 prom.
Om 2 plaatsen In de
Res. 2e Klnsse
A: RAVA 2—LENS 3 1—0
Rijswijk 2 en RAVA 2 prom.
B: Leonid Vredenb. 2 30
Lenodlas 2 en DV 3 prom.
Degradatie naar de
Res. 3e Klasse
(om 2 plaatsen)
Lugdunm 2VIOS 2
Zaterdagamateurs
Kamp. van Nederland
HulzenSpakenb.
Hulzen kamp.
Tweede Klasse
BMeeuwen— Dlntel,
(besl.wcdstr.)
Derde Klasse
B: Vlaardlng.Or. Wit
Vierde Klasse
2—1
1—0
I—1
Helneno.Haaften
GJSAsperen
ArkelStrljen
Gr Aram-Nw Lekkerl
Rei. 3e Klasse
Maasdam 2—ASWH 2
Halve besl. comp.
(om 10e plaats)
Res. 2e KI. A
Exc. (M)2—Koudek. 2
Vlaard. 2Sportv. 2
BEKERWEDSTRIJDEN
HTCJodan B.
HBSS—RWH
Vroomsh.B.BVC'54
ELIMIJsselm.
Regionale Jeugd
A: Roodenb.—UVS
B: SVW—ONA
SC Llsse—LENS
Buitenland
WEST DUITSLAND
HannoverElntr. Fr.
Bayern MKlckers Off
Werder Br.—1 FC Köln
Fortuna K.Hamb. SV
Rot W. EssenBochum
Wupp. SV—1 Kalsersl.
Hertha B.—V. Stuttgart
Schalke—M.Duisburg
Fortuna D.Borussia
FRANKRIJK
AngersMonaco
St. EtlënneSochaux 2—0
SPANJE
Valencia—Malaga 2—2
Las Palmas—Barcelona 1—0
Elohe—Real Zaragoza 1—1
Santander—Castcllon 31
GIJon—Real Madrid 4—3
VlgoP-eal Murcla 0—2
PORTUGAL
Academica—Belra Mar 1—1
Benflca—Barrelrense 40
GulmaraesSetubal 14
FC PortoBoavista 4—2
MontljoLelxoee 10
CufBelenenses 0-1
FarenseOriental 3—1
SportingOlhanenee 5—0
Sam pdorla—Lane rossl
Verona—Genua
Honkbal
SchotenFeyenoord
OVVOADO
OrwoSparta
Raak N—Luycks G.
Eerste Klasse
A: Volew.Storw
RCH C RAP
ThomenDorlas
ABC—Ola/UW
Stnrko B VolewIJck.
RAP—RCH
Dorlas Q.—Thamen
Ola UW—ABC
B: AktlcSCR
Gemako W.CelerltAs
HHC—puro St.
CelerttasGemako W.
Hotam St.Neptunus
^Lur^^ars—HH£
Caribe—Tex Town
HMSTYBB
Robur'SSSpart.
B: DSSODIZ
Hoofddorp—Kinesis E
Hoarlem—VUC
Lijnden—DVH
C: Gouda—HCTIW
HazenkampPSV
Derde Klasse
C: HFC Haarl.AMVJ 11—16
McervogelsBorlek 717
NAdo V—ABF
Tennis
ALTA—Daisy
DAMES
Eerste Klasse
R: Atllla—HMS
Schutter—UD
Tweede Klasse
Hercules—Athene
HoHandlaan
Hyglëe—UVG
QulntusWilton
Derde Klasse
Snelwlek—HVP
ADO—Spartaan
HEREN
Eerste Klasse
R: Attlla—BHC
ConcordiaHermes
Aalsmeer—Holl/Sp.V.
Tweede Klasse
Actief—Schutters
AnimoQulntus
MeeuwenSnelwlek
Derde Klasse
HollandlaanWesü&ndla
SOS—Roda
EDH—Wilton
Softbal
DSS—Celcrltas 2-1
A: Plno's—Westerkwartier 6—9
UWHCAW 4—6
PiratesPinguïns 9—13
ODE— Aktle -t» Kinhelm 1—3
B: Zuidvogels—EDO 1—8
Fl. Petrels—Roef 5—18
EHS—Geuzen 1—15
FAK—Storks 2-10
Korfbal
Prom. Hoofdltla
PKC—S tanfries
Blau^vJltt-Het Zuiden 12-11
Rohda—Fortuna 910
Eibernest—Die Haghe 9—9
Danaïden—LUTO 12^-12
12-6
Bes. Hoofdklasse
At BI. Wit 2Zuiden 2 8—1
Rohda 2—Fortuna 2 143
Eibernest 2—Samos 2 5—10
Danaïden 3—LUTO 2 9—11
Deetos 2Alien W 3 10—5
Eerste Klasse
C: HKCVES 9—11
O WOGKV 12—7
MIK—Kinderdijk 5—6
Kinderdijk kamp.
Swift (M)—Excelsior D 14—13
Prom. Eerste Klasse
AchillesQuick 36
Tweede Klasse
A: MerwedeADO
Animo—Albatros
Beslissingswedstrijd 3
Bolnes—OSCR
5-10
5-4
7—9
4-9
HPV—Schiedam
Hou Stand—Kwiek 2-7
B: Unicum—Wlon 8—11
JulianaOverk. 104
DKV—Dubbel Zes 4—4
BKC-ALO 3—5
Ct Ventura S—Tempo 6—7
Tempo kamp.
Valto—Saglttta 7—6
RWR—Nleuwerkcrk 4—1
Or. Nassau—Maassluis 68
-Spet
Zulderkw. 2— Eibernest 3 5—13
Zuiden 2—Trekvogels 2 66
B: Kinderdijk 2—Rozenb. 2 7—4
Res. 2e Klasse
A: Deetos 4—Eibernest 5 11—6
Kwiek 2— GKV 2 7—4
KVS 2—Olymp. 2 8—8
Sperwers 3—Spangen 2 4—5
B: VES 2Quick 3 8-4
Excelsior 2Fides P 3
Die Haghe 4_Ons r
Ready 3—Merwlc 2
He*. So Klasse
A: KVS 3—HKC 2
Pernlx 3—Koag 2
Vlaardingen
Wlon 3—Gymnas. 2
Zwervers 2—HKV 3
Wielrennen
KAMPIOENSCHAP
ZUID-HOLLAND
Amateur»1. Bert Pronk (Scbe-
veningen) 120 km in 2.58 2.
A. Versluis (Amelde); 3. J.
Klomp (Gr. Ammers); 4. R.
Kroep (R'dam)5. G. Pronk
(Schevenlngen)6. R. van Trlgt
(HUlegom); 7. C. van Bragt
(Lage Zwaluwe)8. G. St. Nleo-
laas ('s-Gravendeel)9. K. St.
Nlcolaas Cs-Gravendeel)10.
W. Llebrechts (Vlaardingen):
11. G. Koop (Wateringen); 12.
J. Breur (Schiedam)13. H.
Nak (R'dam); 14. A_ Apon
Vlaardingen)15. J. Sllvlus
(Den Haag).
Junioren: 1. Martin Havik
(Strijon); 2. Langeveld (Llsse);
3. J. Vooys (Schevonlngen)4.
A. Kramer (Schevenlngen)5.
J. van Herwerden (Voorburg)
6. L. van Vliet (Honselersdljk)
7. K. St. Nlcolaas Cs-Gravcn-
deel); 8. W. Lugtenburg (Zuld-
lar,d); 9. T. Griep (Spljkenls-
se): 10. E. Waasdorp (Den
Hnag)11. J. de Groot (Har-
dlnxve'd); 12. J. Hammendorp
(R'dam): 13. J. van Veen
(Poeldijk); 14. C. de Wolff
Cs-Gravendeel): 15. G. Looyen.
s'eln (Noordwljkorhout).
Nleuwellrg-n: 1. Martin Hu'zln-
gn (R'dam); 2. E. Gezel
Nan'dwljk); 3. A. de Jong
Abbenes); 4. A. van Vliet
(Honselersdljk): 5. Chr. Ber-
naards (R'dam); 6. P. Koppert
(Monster): 7. C. Heus (R'dam);
8. S. Polak (Latte Zwaluwe); 9.
G, den Besten (Monster): 10. P.
ZEELAND
Amateur*1. Tolne van de Bun
der (Dzendljke) 100 km 2.32.15:
2. J. Raas Cs-Heercnhoek)3.
W. de Wilde (Goes); 4. L.
Strobbe (Lamswaarde)5. T.
Hulzen (KJoetlnge).
Junioren: 1. WSir. Jcrremlasse
tWemeldlnge) 65 km 2.29.11; 3.
Verstraten (Philllplne); 3. O.
Plcavet (Hulst): 4. R. Koole
(Goes); 6. R. Kouijzer (Goes).
Nieuwelingen1. L. Wolf (Mid
delburg) 50 km 1.30.09 2. M.
Haers (Philllplne); 3. L. Kou-
Uzer (Goes).
(Born)
Jonioren: 1. Ad Visser (WIelr»)
8-1 km 2.01.16; 2. J. Bndjo (Sit-
tard); 3. M. Jacobs (Blngel-
rade); 4. M. de Vos (Maas
tricht) 5. E. Vlsschers (Sweyk-
hulzen)
Nieuwelingen: 1. Ad Wljnands
(Maas(rlcht) 51 km 1.15.12; 2.
P. Drlessen (Elsloo); 3. N.
Schmeltz (Slttard).
(Groenlo) 122 km 2.55.44 2. R.
Mulders (Groesbeek)3. J. Cor-
nellsse (Nijmegen); 4. W. Hol
stege); 6. A. Scheffer (Zelhem)
Junioren: 1. Frits de Brouwer
(Apeldoorn) 82 km 2.00.38: 2. H.
Rijks (Dlnxperlo); 3. J. Groot-
boerle (Voorst); 4. H. Meijer
(AReveer); 5. J. v. Leeningen
(Zutphen)
Nieuwelingen: 1. Arno de Jong
(Gendt) 51 km 1.22.01: 2. J.
Rijkhof (Veenendaal)3. H. de
Brouwer (Apeldoorn).
NOORD-BRABANT
Amateurs: 1. Gerry
4. J. Aling (Bladel)
(Sprundel) 60 km 1.46.52 2.
Verhulzen (Helmond); 3. P.
Thlissen (Meljl); 4. G. Blerlngs
(Uden); 5. M. V. d. Velden
Reek).
Nieuwelingen: 1. Corn» Kokke
(St. Willebrord) 50 km 2.12.43;
2. B. Oosterbos (Eindhoven); 3.
A. Verheyen (Breda).
(Zarrdvoort) 121 km 2.51..
N. Alles (Alkmaar); S. P. Nleu-
wenhuls (A'dam); 4. T. Blom
(Haarlem): 5. R de Vries
(Amsterdam).
Junioren: 1. Ron Borst (Zwa
nenburg) S3 km 1.66.43 2. M.
(A'dam); 53 km 1.17.12; 2.
UTRECHT
Amateur*: 1. Wlm Kotterer
Hulzen) 120 km 3.09.15: 2. W.
deriof (Maarsen):
Ne-
Bruln (Bussum); 5. H. Bouw
huizen (Harmeien).
Jnnloren; 1. Theo de Rooy
(Vleuten) 80 km 2.08.45 2. R.
Berkhof (Barneveld); 3. R- Os
kam (Utrecht): 4. B, v. d.
Broek (Soest): 5. D. v. Wtlgen-
burg (Leusden).
Nieuwelingen: 1. Peter Philips
(Hilversum) 40 km 1.17.05: 3.
J. Broers (Maartensdijk): 3. C.
Spieringburg ('s-Graafland).
OVERUSEL
Amateurs: 1. Herman Snoeljlnk
'Denekamp) 15) km 2.43.18; 2.
•T. Buisjes (K'oos-erhnpr): 3.
F. Nlenv-IJer (Hengelo)- 4 H
Boom (Markelo); 5. J. Spijker
Kampen).
Amnteurs: L Jo de Boer (Wes-
Scheuneman (Veendam); 3. R.
Groen (Giethoorn); 4. G. Hoek
stra (Dokkum); 6. B. Duit
(Hogezand).
WARSCHAU - BERLIJN
PRAAG
Vierde Etappe
1. Llkatsjcv (Rus) 126 km ln
2.37.26 2.36.56); 2. Szozda
(Pooi) 2.3/.Ö3 (2.37.06); 8. Mo-
raves (Tsj) 2.37.26 (2.37.16); 4.
Bartonlcek (TsJ); 5. Vaslle
(Roem); 6. Kerczynskl (Pool);
7. Milde (Odl)8. Guarnlerl
(It.); 30. een groep van 40 ren
ners bij wie o.a. Co Hoogen-
doorn. Frltt Schür. Theo Smit
en Wil van Helvoirt allen de
zelfde tijd als Llkatsjev; 77. Ad
Gevers (Ned.) 2.39.10.
VIJfdde etappe (tijdrit 48 km)
1. Gonschoresk (DDR) 48 km
ln 1.04.32 (1.01.02); 2. Hannus
(Fin) 1.04.39 (1.04.19); 3. Myt-
nlk (Polen) 1.05.5 (1.04.55); 4.
Hrazdlra (TsJ) 1.05.13; 5.
Brzezny (Pool) 1.05.19
etappe
1. Szozda (Pool) 106 km 2.24.9
(2.34.19; 2. Milde (Odl) 2.24.49
<2.34.29 8. Vaslle (Roem)
2.24.49 (2.24.39)4. Moraves
Alg. Klassement
1. Mvlnlk (Pool) 13.17.11; 2.
Gonschorek (Odl) 13.17.35; 3-
Plkoes (Rus) 13.17.44; 4. Go-
relov (Rust 13.18.15; 5. Szozda
(Pool) 13.18.33
Alg. ploegenkla6sement
1. Polen 39.52.23 2. Rusland
39.53.49 3. Oost-Duits! and
39.54.39 4. Tsjech Slowakije
39.». 17; 5. Nederland 40.02.07.
levoetslulS) 90 tan 2.10.07: 2.
W. Schuurhulzen (Rotterdam)
3. A. Kraan (Gouda); 4. Ver
sluis (Amelde): 5. P. v. Leeu
wen (Zoeterwoude)6 J. Hor
dijk- (Westmaas)7. T. y. d.
(Rotterdam); 11. J. Muil
(Brlelle)12. H. Perfors (Rot
terdam)! 13. M. v. Leeuwen
fs-Graveneande)14. L. Nop
pen (Dordrecht)13. P, Ver
donk (Zaandam); 16. B. Huve-
neers (A'dam); 17. M. Venlx
(Zeventoergsehoek)18. A. de
Jager t Lekkerkerk)19. C.
Zwemmen
NEDERLAND—CANADA
Amundrud (Can.) 59.79 8. Ann
Jardlne (Can.) 1.01,25; 4. Ank*
RIJnders (Ned.) 1.01,71.
200 meter vrije slog: 1. Enlth
Brlgltha (Ned.) 2.06.83 (nieuw
Ned. record): 2. Gall Amundrud
(Can.) 2.08.72 3. Wendy Quirk
(Can.) 2.11.27; 4. Veronica Stel
(Ned.) 2.11,89.
400 meter vrije slag: 1. Ada
Pors (Ned.) 4.31.18; 2. Wendy
Quirk (Can.) 4.85.09 3. Veronica
Stel (Ned.) 4.89.23 4. Ann Jar-
dine (Can.) 4.42,39.
B00 meter vrije sla*: 1. Ada
Pors (Ned.) 9.23.72: 2. Jennifer
Fraln (Can.) 9.24.43 3. Wendy
Quirk (Can.) 9 29.04 4. Annellea
Maas (Ned.) 9 35.44.
100 meter schoolslag: 1. Corrle
Gramme (Ned.) 1 18.77; 2. Alls
te Riet (Ned.) 1.19.34; 3. Marlon
Smart (Can.) 1.19 90 4. Ann
Tardlne (Con.) 1.23.84.
200 meter schoolslag: 1. Alle te
Rtet (Ned.) 2.48.47: 2. Marion
-f-nrt (C"n.) 2.52.43: 8. Ernft
Bmlb'-ls (Ned 2.64.41: 4. Jen-
nlfer Fraln (Can.) 2.58.79.
100 meter rugsUg: 1. Kathy
Raftery (Can.) L09.84; X Marja
v.d. Bree (Ned.) 1.10.13; 3. Co-
rianne Heymans (Ned.) 1.10.25;
T tndv roritT»T (Pan 110 81.
200 meter rogslag: 1. Enlth Brl
gltha (Ned.) 2.23.70; 2. Marja
v.d. Bree (Ned,) 2.30,38 3. Lln-
dy Casting (Can.) 2.32.83 4.
Kathy Raftery (Can.) 2.35,06.
100 motor vlinderslag: 1. Patty
Stanhouse (Can.) 1.05,71; 2. Ka
rin Kok (Ned 1.06.75; 3. July
Bonner (Can.) 1.06.79 4. Jolan-
da Agenbach (Ned.) 1.07,37.
200 meter vlinderslag: 1. Patty
Stanhouse (Can.) 2.23.56 2 Jo-
landa Aggenbach (Ned.) 2.24,12;
8. Ingrld Politiek (Ned.) 2.29.69;
4. July Bonner (Can.) 2.31.14.
200 meter wlssenlag: 1. Becky
Smith (Can.) 2.26.81: 2. Janice
Stanhouse (Can.) 2.26.98 3.
Wljda Mazereeuw (Ned.) 2 31.08
4. Linda Faber (Ned.) 2.33.35.
400 m. wisselslag persoonlijk: 1.
Becky Smith (Can.) 5.11.71: 2.
Jolanda Aggenbach (N.) 6.14.29;
3. Jennifer Fraln (Can.) 6.14,46;
4. Linda Faber (Ned.) 5.24.23.
4 x 100 m. vrije slag estafette:
1. Nederland (Pors. Stel, RUn-
ders. Brlgltha) 4.00.92 2. Cana
da (Amundrud. Jardine, Smith.
Stanhouse) 4.03.26.
4 x 100 m. wisselslag estafette:
1. Nederland (Enlth Brlgltha,
Corrle Gramme. Karin Kok en
Veronica Stel 4.34.38 2. Canada
(Kathy Raftery, Marion Stuart,
Patty Stanhouse, Galle Amun
drud) 4.34.39.
4-KAMP D.Z.V.
DAMES:
"-'-Hps (P7V) 1.33.2.
m.o. 14 .1.:
vriri 1.30.8:
3. A.
1'7) 1.29,1; 8. A.
100 infi" .rhnn|sl«- m.o. V» I
1. K. Wlnfslcer fPos.) 1 84.9
9. F. de Groot fPZ") 1 87.-; 3.
v Fooermond (RZV) 1.37.4.
700 meter srWMfir m.o. Id I
1. M. Ornek PZV) 3.11.8: 2. K.
de Brnl-e (D7V\ 3.11,8: 3. E.
Vroon fDZVl 9 13.7,
100 meter vrtle slse m.o. IC .1.:
1. R. Kor r tl bel fRTV) 1.15.4;
9 R Rche'tlneeo tPZV) 1 16.9:
3. C. van Fck fWVZ) i 17 .6
100 meter rnrslag: 1. M Cp)i0t.
tes fRZVl 1.13,-: 3. M. Tlctze
tPos.) 1.21.4; 3. D. Vlerhaus
'Pos.) 1,33.7.
Or-
1. B. V'tkklnV GVV7) 2.32.12.
T Hendriks (WVZ) 2.33.9; 3. R.
Konocnhairen (RZV) 2 37.1,
100 meter schooMae- l.o. 14 I
1 F. Strllhe fPor.) 1.23.-: 2. R.
"elskamo fRZV) 127.7; 3. J.
"*e Oler tRZV) 1 28.6.
100 meU>r srhonl«lac J.o. 10 J.:
1. A. Berendse fPFV) 1.41.4- 4
P. van Hereon r\W7.) 1,48.8: 3.
,T. Jensen fWi'Z) l.c0-.
'00 meter vrile sla- l.o. 10 J.:
1. B. vnn Hemen (WV7) 1.24.2:
9. T. R"er 'RZV) 1.19.4: 3. A.
""-•e-d-e (R-7V) 1.32.8.
"00 meter srije sine l.o. 12 J.:
1. L. Gulllonnrd (DZV) 2 4l.-<:
2. A. van Strlen fDZV) 2.59.3;
3. J. Berendse (RZV) 3.08.1.
100 meter schoolslag J.o. 12 J.:
1. T, Lnnkhorst (WVZ) 1.32.7:
3. J. ter Havest (DZV) 1.37.5.
100 meter wisselslag j.o. 16 J.:
1. R. Streek (Pos.) 1.12,4; 2. R.
Blom (WVZ) 1.12,6; 3. W. Dor-
stelman (Pos.) 1.13,1.
100 meter vrlje slag J.o. 16 J.t
1. R. Blom (WVZ) 1.04.5: 2. R.
Bron (WVZ) 1.07,2; 3. K. Mllcke
(Pos.) 1.08.8.
100 meter rugslag: 1. D. van
Elzns (DZV) 1.07.-; 2. T. Beau
fort (RZV) 1.10.7; 3. J. Kore-
vnar (DZV) 1.12,1.
100 meter vrlje slag: 1. D. \#in
Elzas (DZV) 59,6: 2. J. Kore-
vnar (RZV) 1.01,5; 3. R. van
Streek (Pos.) 1.02.6.
4 x 50 meter wisselslag estafette
J.o. 14 J.: 1. RZV 2.26.2: 2. Po
seidon 2.27,6; 3. WVZ 2.29,1.
Softbal
ADO—VODO 2
Tweede Klasse
A: Te Werve— ADO
VUC 2—Blue Birds
Storks 2—Birds
2—23
9—15
6—11
Paardesport
Karlna Dear (S. Hart-
man) z.50.6 1.23.6 2. Kuno v.
d Lente: 3. Lucky Surprise A.
Toto: wlnn. 9.40; pi. 2.50. 3.0").
9.70: koppel 20.20; trio 3426 70.
Persprijs 2140 m.: 1. Moreno
Fortuna (C. de Leeuw) 8.02.2
1.26.0; 2. Luccle Carbonari; 3.
Luuk K.
Toto: wlnn. 4.20: pi. 1.50, 2.30,
Ludwln S (R. Trom-
Toto: wlnn. 6.90; pï 1.80. 1.70,
3.00; koppel 9.90; trio 342.60.
Nlouwo revnprljs 1800 m. ren:
1. Anna van Oranje (P. Hal
lam) 1.59 2 2. Rich Auntie; 3.
Mettlesome Maid.
Toto: wlnn. 2.80; pi. 1.50, 1.60,
2.10; koppel 5.60.
Het Blnnenhofprljs 1600 m. anto-
stnrt: 1. H"nrv Belwln (B. van
Klaveren 2.06 9 1.18.7: 2. Ina
van Hovl: 3. Funnv Bov.
Toto: wlnn. 4.90: pi. 1 SO. 4.60.
2.40; koppel 5.10; trio 334.50.
Noordhollands Dagbladpers 2140
m.: 1. Klaus Olivier (J. Klin
kenberg) 2.,58.8 1.23.6 2. Kid
Aster; 8. Jorrl Buitenzorg.
Toto: wlnn. 2.60; pi. 1.20, 1.60;
koppel 3.40.
Paardensport In Een en Drof-
prljs 1800 m ren: 1. Rlki Lash
(F, Vandeuren) 1.19.4; 2. The
Fox; 3. Mano River.
Toto: wlnn. 1.80: pi. 1.30. 1.80.
3.20; koppe! 4.20: trio 73.00.
Pnblleiteltsprljs 2040
2.55.7 1,21.3: 2. Inca; 3. Indus
Tolowinn. 2.50: pi. 2.10. 2.10,
1. Knro-a II 'W. Veils) 2 48.7
1.12.7' 2. .le'- da Schnns: 3.
in du Cc- rt'Or.
To'o: wi.-n r.",0; pi. 35.00. 2.60
4.30: koppel 18.10.
TotalIsator-omiet 289.883.—
m.: 1. Lively Careless
Pools) 2.51.7 1.30.4, 2.
Tefka, 3. Little Peer.
5,50, pi 2,50, 2,10, 1,"
16,40 trio 311.-
Eeldeprljs (2e afdeling)
m. 1. Mellna H (J.
2.50.7, 1.29.8. 2. Mary 1
3. Lucie. Winn 4,50 pi 1,40
1,60 kopp 4,10
Orlyprljs 2200 m.: 1. Ja4
Buitenzorg (mej. M. Verhoet
3.07.4, 1.25.2, 2. Lelie H. 3. U
cas Gold O. Wlnn 7,10 pi 2l
1,90 1,80 kopp 12,80 trio 202i
Amotrlce kampioenschap
afd.)2240 m. 1. Kimber»
Malre (mw. M. Elzlnga) 3.1
1.26.9, 2. Jelle du Bols, 3.
rael Areta. Wlnn 9,20 pi l|
3.04.9, 1.24.1, 2. Icarus 3. 1
Dunst W. Wlnn 6.50 pi 1,90
3,60 kopp 15.30 trio 1640,70.
Le Bourgetprljs 2200 m
Hippo (A. de Wrede)
1.25.8, 2. Immer Treu, 3.
Bond. Winn 3,40 pi 1,80
1.25.8, 2. Inflame Hanover f
3. Komba. Wlnn 8,10 pi
2.20 1,90 kopp 65,50 trio f
Ama trice Kampioenschap 1 A
afd.) 22.40mm.: 1. Jane Pn' O -
(mw. P. Slersma) 3.17.5 I.27|
2. Lonla Buitenzorg, 3. Haroll VU%
na. Wlnn 3 pi 2,40 1,50 it T
kopp 7.20.
Zaventhemprijs 1900 m.: I
Judge Olivier (H. Pools) 2.4!'
1.25.1, 2 Kalros T. 3. In
Wlnn 3,90 pi 1,80 2,90 2^0 Y
6,50 trio 154.20. jj
Schlpholprijs 2240 m.: 1. f
Bretteur (dead heat) (J. l|l
gles) 3.23.3 1.30,0, 1. Little Jfi
(B, de Jong) .323.3 1.31.6,
Knrln Fez. Wlnn 2.30 1,90 f1
'.TO 3.10 kopp. 12150. r
rotnJlsatoromzet 197.850,-. |s
ZONDAO
Bare
i Dalen) 2.47.-
mba V: 3. Lies
...to: wlnn. 1.90:
2.10: koppel 3.60; trio 93.40. j
AlIeAnte-prl is antostai
1. Impuls (S. van Dooyewecrf
2.06.9 1.19.3; 2. Iris
3. Idas.
Toto: wlnn. 1.80; pi. 1.7a M
koppel 7.40
Merries Prodnktenren-prljs r
feets .Tpxllv; 3. Frederique. j
Tolo: wlnn. 3.10 (stal): pi. 1'.
2.30. 1.10; koppel 14.10; ll
363.20.
Madrld-prU* 7520 m.: 1. Kit-
Hohnndla (M. Vorgav) 32(
1.31.8: 2. Jonuska D; 3. KatflCfjg^
To'o: «dnn. 1 60; pi. 1,20. if den
5 40: koppel 3.50. j-
dicht,
gaf hi
op gr;
speelt
Toto: wlnn. 2.80; pi. 1.50,
5.10; koppel 6.70: trio 1294.M
ITengsten Produktenren.pl GeOTl
ren 1800 m.: 1 Feuerclut
Weiss) 1.54.0: 2. FleldmasW-
3. Monsieur le Bref.
Toto: wlnn. 2.60; pi. MO. L
koppel 1.60.
Bonldorm-nrUs nutostart f
m.: 1. Empereur Ch (C.
Leeuw) 2.43 3 1.20.— 2. CroReen n
Ho'landla3. Francisco.
To'o: wlnn. 31.40: pi.
2.20: koppel 99.10: trie
A'meria-nrlls 2100 m.: 1. Art iw»
Til 'J. de Leeuw) 2 48 8 1
Marzfuchs: 3. Ireland --
Tvo: wlm 1J pi I SO. V trtfcn,
koooel 3.30.
Prlls van Nens-nrlU (Dnltse Zl'n
Ned—'a-d
1 W'.'dev
»r) 2.08.4: 2. Walloon:
arena
winst]
een po
!inmidd
mg ve
ti'd".
pi. 2.80. 11.)
1: trio 6696fi0
1. M
was n:
verkla;
.We si
noodzai
Esster (R. v. d. Lubbe) 2.»<laardo
1.25.5: 2. Makore du Bols;
Mystery.
To-o: wlnn. X10; pi. 1.», I* 1
2.10; koppel 3.10.
Total Isator-oroz*t 421.25