Oude stallen inzet raads verkiezingen in Voorschoten CONTROVERSE TUSSEN GEMEENTE LISSE EN BESTUUR BIBLIOTHEEK Mogelijkheden voor bouw op korte termijn onderzoeken randgemeenten bollen- en duinstreek Feest in De Zilk W assenaar niet gelukkig met nieuw ABP-plan CDA-Oegstgeest start met verkiezingsaeties PAGINA 5 DONDERDAG 9 MEI 1974 LEIDSE COURANT VOORSCHOTEN Een serie oude vervallen stallen zijn inzet geworden bij de verkiezingsstrijd in Voorschoten. De oude stallen naast de boerderij „De Linde hoeve" hebben al gezorgd voor een zeer drukke correspondentie tussen het college van b. en w. en de stichting ,:De Lindehoe ve". Op 20 april schreef de stichting naar b. en w. dat zij verontrust was omdat er plannen zouden bestaan te ko men tot afbraak van de stallen. De stallen zouden plaats moeten maken voor een te zijner tijd te bouwen brandweerkazerne. Laat de stallen staan en richt ze in als culturele ruimte, dat past beter bij het jeugdcentrum en de sporthal. Op 3 mei gaven b. en w. ten ant woord dat de stallen omwille van de veiligheid snel gesloopt moesten worden en dat boven dien de brandweerkazerne al daar was gedacht. Op 5 mei stuurde de stichting een brief naar b. en w. waarin zij dit col- lege bedankte omdat inmiddels besloten zou zijn door b. en w. om de stallen ter discussie te stellen, o.a. burgemeester Van der Haag had toegezegd dat de hele zaak niet zo'n vaart zou lo pen. Afgelopen maandagmorgen ston den de slopers voor het gat dat eens een deur van een stal was. De voorzitter van de Stich ting „De Lindehoeve" snelde naar wethouder Esselaar toe en in samenspraak met de burge meester werd een uitstel toege zegd. Gistermiddag kreeg het stichtingsbestuur weer een brief van b. en w. gedateerd 8 mei waarin stond dat langer uitstel niet mogelijk was en dat volle dig de brief van 3 mei weer van kracht was en afbraak zeer spoedig zal plaats vinden. De stichting „De Lindehoeve" heeft steeds direct de correspon dentie vermenigvuldigd, zodat ook de raadsleden op de hoogte gehouden werden. Gisteravond was toevallig een openbare ver gadering vastgesteld voor de Stichting „De Lindehoeve" en tijdens die vergadering waren raadsleden aanwezig van VVD en PPV. Uitvoerig werd stil ge staan bij de plannen van de Stichting „De Lindehoeve" om de stallen te behouden, op te knappen en in te richten als ruimten bestemd voor culturele doeleinden. De stichting is be reid met eigen middelen voorlo pig de stallen dicht te spijkeren en een plan te ontwerpen. De aktiegroep voor het behoud van de stallen wil trachten de sloop tegen te gaan. De raadsleden Van Wijk (PvdA) en Goosens (D'66 )hebben medegedeeld de hele zaak vanavond tijdens de openbare vergadering van de commissie openbare werken aan de orde te stellen. Door deze oude stallen is er een vreemde politieke situatie ont staan. B. en W. nemen een be sluit om tot afbraak over te gaan tijdens de ziekte van wet houder Esselaar (KVP). Omdat „De Lindehoeve" in de porte feuille van die wethouder zit; gaat de voorzitter van „De Lin dehoeve" het kandidaatsraads lid J. Visser naar wethouder Esselaar toe. Uit de gevoerde correspondentie blijkt dat wet houder Esselaar niets voelt voor een direkte afbraak? maar lie ver uitstel wil. Het PvdA-raads- lid H. van Wijk en D'66-er J. Goosens nemen actie en tonen zich direkt bereid om voor uit stel te willen pleiten, zij missen echter de steun van hun PvdA- wethouder Pels, die spoedige af braak wil. PvdA en D'66 zitten in de nieuwe combinatie Progressief Voor schoten (PPV) en zij steunen de Stichting „De Lindehoeve" om j vier weken uitstel te verkrijgen voordat de stallen afgebroken worden. Tijdens de openbare vergadering van de PPV was wethouder Pels niet aanwezig, waardoor de PPV geen kans kreeg in het openbaar de eigen wethouders hebben de afspraak gemaakt om in het openbaar geen vragen over of naar leiding van de stallen te beant woorden. De grote vraag is of wethouder Koetser (VVD) bereid is vanavond enige duidelijkheid te verschaffen over de afbraak te meer daar deze stallen al jaren eigenlijk een gevaar zijn voor de veiligheid, maar toen waren er geen verkiezingen op komst. Over deelname in stichtingslïestuur LISSE Tussen het gemeentebe stuur van Llsse en het Stich tingsbestuur van de Openbare Gemeenschappelijke Bibliotheek is onenigheid ontstaan over de deelname van het geme^ntebe- voerig gedlscussieeerd. Het col- stuur in het dagelijks bestuur lege van b. en w. had aan de van de bibliotheek. Tijdens de raad voorgesteld aan het Stich- gemeenteraadsvergadering van tingsbestuur van de bibliotheek gisteravond werd hierover uit- een bedrag van 1.232.000 gulden DE ZILK Met enig feestelijk vertoon zal op 14 mei a.s. het 75-jarig bestaan van café „De Zilk" worden gevierd. Muziek korpsen en schoolkinderen zul len het echtpaar Van den Burght, onder wiens bezielen de leiding het café een toe vluchtsoord werd voor vele Zilkenaren, een serenade bren gen. Waarna een receptie in het café wordt gehouden. Het café, waaraan tevens een levensmiddelenbedrijf is ge koppeld, is niet meer weg te denken in de Zilkse gemeen schap. Helaas zal ook dit pand in de nabije toekomst onder de slopershamer vallen in ver band met het omleggen van de Zllkerduinweg. Al vele jaren beheren „ome Ge rard" en „tante Jo" op en thousiaste wijze hun bedrijf. Er is in hun winkel altijd tijd Café van „Tante Jo" beslaat 75 jaar voor een praatje. Er wordt ge luisterd naar moeilijkheden en verdriet. Niet weinig sombere Zilkenaren verlieten in de loop der tijd opgewekt de winkel na opgebeurd te zijn door het echtpaar. Behalve als een vrouw met een warm hart wordt tante Jo in De Zilk tevens gewaardeerd als dichteres. Onder het pseu doniem „Magna" verschenen er van haar hand verschillen de bundels in druk. Uit dank baarheid zal er op 14 mei om 10.30 uur een gezongen eucha ristieviering worden gehouden in de parochiekerk van het H. Hart. De serenade zal ge bracht worden door de mu ziekkorpsen „St. Jeanne d'Arc" en „Harpe Davids". Bovendien zal de Zilker Drum band een muzikaal steentje bijdragen. beschikbaar te stellen voor de bouw van een nieuwe openbare leeszaal en bibliotheek in het plan-Blokhuis. Door b. en w. worden hieraan echter voorwaarden gesteld om de financiën van 2,3 miljoen gulden veilig te stellen. Een de zer voorwaarden is dat uit het college iemand wordt aangewe zen als lid van het stichtingsbe-1 stuur. Naar aanleiding hiervan deelde de burgemeester Be rends mede dat hij juist van daag, 8 mei, een brief ontvan gen had waarin het voorstel van b. en w. afgewezen wordt omdat anders de „onafhankelijkheid van de stichting in gevaar komt en dan niet langer kan functio neren". Volgens de burgemees ter zijn er nogal wat verande ringen binnen het bestaan ge weest. Hij vermoedde dat dc nieuwe bestuursleden de meri tes van het voorstel niet door hebben. „Stelt men zich voor, dat men tot opheffing zou kun nen besluiten. Dan zou men het gebouw kunnen verkopen, de schulden aflossen en het even tuele overschot voor andere doeleinden bestemmen". Ook dc raadsleden zagen dit in zodat er geen „tegenstemmers" waren. Men stelde voor opnieuw in overleg te treden met het stich tingsbestuur. Tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering werd ook be sloten akkoord te gaan met de verkoop van grond voor de bouw van 112 woningen in de Poelpolder N.W. De heer Ter Haar (D'66) wilde alleen gron den verkopen voor Lissers, het geen volgens de voorzitter Be rends niét mogelijk was, omdat de duurdere bouw de bouwkos ten- van woningwetwoningen goed moet maken. G. v. d. Berg lijsttrekker KYP-Lisse Van onze correspondent LISSE G. van den Berg is ge kozen tot lijsttrekker van de KVP bij de komende raadsver kiezingen in Llsse. Op de lijts staan voorts: 2. A. 1, Mesman, 3. J. H. Salman, 4. dr. W. J. do Munek, 5. H. .1. Sloot- beek, 6. Th. C. Veeger, 7. L. C. M. v. Reisen, 8. H. C. M. Mens, 9. Th. J. Meijer, 10. C. van den Aardweg, 11. H. C. J. v. d. Lin den, 12. Mevr. C. v. Ruiten-Elst- geest, 13. W. H. Wnkelmolen. 14. H. v. Amsterdam, 15. P. H. Bee'.en. 16. mevr. J. C. van Ha- ge-Zwetsloot, 17. J. M. van Diest. 18. G. B. M. Arrachart. KPJ kiest nieuw bestuur ZOETER WOUD E Morgenavond houdt de KPJ zijn jaarvergade ring in 'het Don Boscdhuis. Zoals gebruike'ijk is daarbij het gehele bestuur aftredend. Kees de Groot. Kees Beng en Anneke den Eisen steVen zich niet meer beschikbaar voor een nieuws termijn. De overigen, onder wie voorzitter Jacques v. d. Snlm, wel. De agenda vermeldt ook de bespreking van het zomerpro- grammn waarvoor het bestuur een aantal suggesties heeft. VW-Lisse organiseert puzzel rit LISSE LISSE Dat de opening van een winkelcentrum als de „Poeelmarkt" in de nieuwe woonwijk een bewijs is van de enorme aanpak en durf van de Lisser Middenstand staat bij iedereen wel buiten twijfel. Van de toegangswegen het hart van de Poelpofder naderend wordt men al direct getrof fen door de massale bouw van een complex win kels door winkeliers uit Llsse, die met elkaar de „Poelmarkt" overeind gezet hebben en dat deden op een wijze die zonder meer bewondering af dwingt. Na 5 jaar in een noodwikelcentrum zaken te heb ben gedreven wist men wat men aan de Poelpol- derbewoners had en met inzet van alle krachten heeft men in het centrum van de Poelpoldcr aan de Ruishornlaan tegenover Uitermeer de ingeze teren het bewijs geleverd dat men weet van aan pakken op een moderne manier! Gistermiddag vond de officiële opening plaats. waarbij de president-commissaris van de Stich ting Winkelcentrum Poelpolder B.V., de heer L. Tibboel, de vele genodigden in het Ontmoetings centrum „Het Poelhuys" welkom hete, in het bij zonder het voltallige gemeentebestuur van Lisse en nagenoeg alle raadsleden, vergezeld van hun dames. De heer Tibboel ging niet breedvoerig op de hele voorgeschiedenis in, maar memoreerd.- toch even enkele belangrijke feiten. Burgemees ter Berends verrichtte daarna de officiële ope ning door de Neon-verlichting van het woord „Poelmarkt" in werking te stellen boven de hoofd ingang naar het winkelcentrum. Hij wns donk- baar voor het goede begrip dat er in de Poelpol der is van de zijde van de middenstand en de winkeliers. Men wist „con amore" de hand te reiken en hoopte dat het „poel-eendje" ln het embleem van een langdurige goede gezondheid mocht genieten. Hierna werd het gehele winkel- bezocht en vele handen geschud. WASSENAAR De raadscommissie voor ruimtelijke ordening heeft gisteravond een negatief oordeel uitgesproken over het nieuwe plan van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds voor bebouwing van het nog braakliggende terrein aan de Van Cranen- burchlaan. Het ABP heeft in 1968 daar 1700 m2 grond gekocht om er een winkelcentrum tot stand te brengen. De raad kwam tot de conclusie, dat daar aan een winkelcentrum geen behoefte bestond. Daarna werd door het ABP een plan ingediend voor onge veer 100 terraswonirrgen in vier bouwlagen en 800 m2 winkelruinte, maar de commis sie ruimtelijke ordening vond dat plan te zwaar en sprak zich uit voor een bebouwing met enige winkelruimte, kantoor- en prak tijkruimte en eventueel enige woningen met een ruime groenvoorziening. Het ABP diende onlangs weer een nieuw plan in, omvattende de bouw van 22 patio woningen en 7 dagwinkels met daarboven 6 woningen. De commissie leek ook met dat plan niet erg gelukkig te zijn. Gepleit werd voor meer speelruimte en meer groen en desnoods helemaal geen winkels. De leden van de commissie beklaagden er zich over, dat zij de stukken over dit punt te laat hadden ontvangen om er een gede gen oordeel over te geven. Ook de omwo nenden. die zich indertijd met een be zwaarschrift met 200 handtekeningen ver zetten tegen het vorige A B P-plan hebben nauwelijks de tijd gch >d zich over de nieu we plannen te beraden. Wethouder mr. N. W. A. Brink herinnerde dc leden van de commissice er aan, dut d' raad 6 jaar geleden heeft ingesti rnd ro de verkoop van deze grond aan het ABE en dat er dus op de gemeente een JuriJ sche en een morele verplichting rust h. ABP mogelijk te maken deze grond in ex ploitatie te brengen. De commissie kwan echter niet tot een uitspraak. Beslot werd dat burgemeester en wethouders zici nog eens over de situatie zullen bi-ra'den e; met het A B P andere mogelijkheden voor bebouwing zullen bespreken. NOORDWIJK Een drietal jongelui in de leeftijd van 17 tot 20 jaar uit Noordwijker- hout, blijken zich schuldig te hebben gemaakt aan een in braak in het café „De Wurft- bar" aan de Hoofdstraat, in Noordwijk. Zij wisten de achterzijde van het pand te bereiken door over een muur te klimmen en zich vervolgens te laten zakken door een boven do binnenplaats aangebracht houten rasterwerk. Na het inslaan van een ruit, drong het trio het café binnen, waar zij een paar sigaretten automaten forceerden. Rook gerei en geld werden meege nomen. Ten nadele van de barkeeper ontvreemdden de daders een in de zaak wegge stopte portefeuille met een bedrag van ongeveer 800 aan wisselgeld. Daar in het café vrijwel niet was ge zocht, stond al direct vast, dat de irbrekers goede be kenden moesten zijn geweest. Van het gestolen geld hebben de heren goede sier ge maakt. WASSENAAR Toen de gemeen teraad van Wassenaar het vori ge jaar besloot het terrein bij De Hoge Klei niet te benutten voor woningbouw werd het col lege van burgemeester en wet houders verzocht een nota op te stellen met alternatieve moge lijkheden voor woningbouw op de middenlange of iange ter mijn. Deze nota is woensdag avond voorgelegd aan de com missie ruimtelijke ordening. Mogelijkheden voor woningbouw op enigszins grote rchaal zijn er. althans op een redelijke ter mijn, net, aldus de conclusie van de nota. De commissie legde zich uiteinde lijk bij deze conclusie neer, maar drong er op aan, de mo gelijkheden die er dan uiteinde lijk nog wel zijn, op zo kort mo- vroeg aandacht voor de vele gelijke termijn te benutten. honderden jonge paren, die nu De heer A. C. Duijvestijn (CCP) Jaren mooten wachten op huis- ZOETERWOUDE Zaterdag a.s. begint de Sjaloomschool, en in het bijzonder dc zesde klas, een aktie voor Tanzania. Met het geld wal men hoopt bij elkaar te brengen wil men de bouw van een daar zo noodzakelijke waterput mogelijk maken. De kosten hiervan worden geraamd op 1.100. Een eventuele meeropbrengst zal ten goede ko men aan de bouw van ziekenhuizen, scholen en kinderverblijven. ,Het „werk" programma vermeldt voor a.s. zaterdag auto wassen. Een week later stellen de leerlingen zich beschikbaar voor het ver richten van karweitjes in bedrijven. Op 22 mei rijn er filmvoorstel lingen voor kinderen in de Sjaloomschool en op 29 mei komen zij in aktie in de Loethe om achtergebleven materialen van de bouw op te ruimen. Op 1 juni zal aan de winkelende mensen worden gevraagd om de verstrekte spaarzegels ter beschikking te stellen van de ak tie. waarvoor enkele leden van de werkgroep „Ontwikkelingssamen werking" zich inzetten. vestingsmogelijkhede.i, Ir. K. W. Nieuwzwaag (VVD) trok uit de nota van het college de con clusie, dat er buiten de Hoge Klei ruim 400 woningen op an dere plaatsen gebouwd kunnen worden. Hij bepleitte een plan ning, waarbij er per jaar 60 tot 80 woningen worden verwezen lijkt. Wethouder mr. G. C. van Dijk, die de huisvestingszaken behan delt. wees er op, dat de mensen die een huis zoeken met de laagste huren het langst op een toewijzing moeten wachten. Ve len van hen zijn alleen te hel pen via doorstroming, d.w.z. het vrijmaken van goedkopere wo ningen door mensen die een huis met een hogere huur be trekken. OEGSTGEEST Het Oegstpeester Christen Democratisch Appél met de VVD en de combinalie PvdA/PPR behorend tot de drie par tijen ln deze gemeente is nu reeds van start gegaan met haar verkiezingsacties. In de sociëteitszaal van het gemeentecentrum aan de Lfjtweg werd de eerste bijeenkomst belegd en ondanks de con currentie van de cup-finale FC MagdeburgAC Milan op do televi sie was de belangstelling enorm. De voorzitter van de KVP, de heer A. N. C. Koch zorgde voor een nieuwigheid: in samenwerking met fotograaf Van den Ende had hij het gemeenteprogramma van het CDA vertaald in een serie dia's zodat de situaties zoals geschetst in het programma ook duidelijk in beeld overkwamen. Dit droeg bij tot een instructief stuk duidelijk heid waar de aanwezigen veel plezier aan bele.-fden. De heer Koch: Jarenlang heeft men vaak gestemd op AR, CHU of KVP. Nu zijn wij op weg naar politieke eenheid, wij kunnen het nu eens met zijr allen anders doen, béter. Vandaar dat wij onze propaganda vooral j duidelijk willen voeren." Nadat Oegstgeest op duidelijke wijze. kleurrijk het projectiescherm was gepasseerd, werd na de pauze het woord gevoerd door wethouder M. van der Voet (Openbare wer ken. CHU). Deze wierp een blik in de toekomst en liet de komende uitbreidingen welke de gemeente nog voor ogen staat de revue pa»- seren. Tenslotte sprak de heer P. van Veen (AR). Deze benadrukte nog eer* de Christelijke rignatuur van het CDA. Aan het slot van de bijeenkomst vestigde óe heer Koch er de aan dacht op dat men op aanvraag bereid is de CDA-dia-serie te komen lonen. TeJefoon: 52617. De VW-Lisse organi seert vrijdag 24 mei een auto- puzzelrit. De start is om 18.30 uur bij café-restaurant De Beurs aan de Haven Voorin schrijving is mogelijk op het VW-kantoor aan het Vierkant. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ7,50. voor VVV-leden ƒ5. De organisatie is in handen van de heer L. Visscher. Ziekentrïduiim ZOETE RWOUDE Voor het jaarlijks ziekentriduUm in de Christus Dienaarkerk, ditmaal op 14, 15 en 16 mei. zijn nog aanme'dingen mogeldjk. Formu lieren hiervoor rijn verkrijgbaar op de diverse pastorieën en op het secretariaat: Lammen schans weg 3 te Leiden. Tel. 01710-33474. Wit Gele Kruis ZOETF.RWOUDE - Het Wit Gele Kruis nodigt zijn U-den uit voor de jaarvergadering a.s. maan dag om 21 uur in het wijkge- bouw aan de Jan van Bannlng- straat. Bij de bestuursverkie zing zijn mevr. C. M. v. d. Post-v. Coozen en de heren J. Hulsbos, J. A. v. Veen en J. W. v. d. Drift aftredend. Vakanliezegels NOORDWIJK Het bestuur van de Hout- en Bouwbond CNV, af deling Noordwijk, deelt mede dat er gelegenheid Is tot hot in leveren van vakantiezcgelbock- jes bouw-, schilder- en bagger bedrijf. In Noordwijk-Binnen kan men terecht op vrijdag 10 mei a.s. 's avonds van 7 tot 8 30 uur in de oude Wilhclmhra- «chool nan de Wilhelminastraat en in Noordwijk aan Zee op maandag. 14 mol a.s., 's avord» van 7 tot 10 uur In „De Rank" aan de Golfbaan. Jeugddienst LISSE Op zondag 12 mei zal een bijzondere jeugddienst wor den gehouden In de Grote Kerk aan het Vierkant. S. J. Bosman uit N:i.-dwijk zal voorgaan Het onderwerp voor deze dienst lu dt „(De) weg gaan"'". Muzi kale medewerking zal worden verleend door het interkerkelijk jeugdkoor „The Holy Sound" uit Amsterdam. Aanvang 19.00 uur. Sportdag in Warmond WARMOND De Jeugdraad or ganiseert op Hemelvaartsdag (23 mei) een sportdag in het ge meentelijk sportpark „Het Overbos". De gehele Warmond- se bevolking vanaf 6 Jaar kan zich opgeven. Orgr o dconcert LISSE In de Kt. Agathakerk wordt a.s. zaterdag door de or ganist Feike Asma een orgel concert gegeven Op het pro gramma staat onder meer Cho ral vorspiele van Bach en „Pas- sacag'.ia" van Cornelis de Wolf. Het concert, dat om 20.15 uur begint, is toegankelijk voor do nateurs van de Orgel'kring Bol lenstreek. Feestelijke opening Du i nrel I-zwem had WASSENAAR Op feestelijk® wijze wordt a.s. zondag het zwembad in ..Duinrell" ge opend. De officiële handeling zal om 14.00 uur worden ver richt door de clown „Relly". Dc Wassenaar se Reddrgsbrlgade geeft vervolgens een demonstra tie onderwater- cn reddings- zwemmen. Voor de kinderen is er een „paalznkkenwedstrljd" en een duikwedstrijd, prijzen zijn verbonden.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5