Jenaplanschool in september „op honk" BUURTSCHAP PIET GIJS EIST VERBETERING VAN GROTE VUILVERSLINDER CDA en VVD voor een gekozen voorzitter dorpsraad Stomp wijk N Valkenburg bedankt voor Gewest-Leiden randgemeenten bollen- en duinstreek jor rt )t Vrijdag start bouw van dagverblijf gehandicapten Variabele werktijden op raadhuis Wassenaar Progressief Voorsehoten wil twee wethouders Sn PAGINA 5 WOENSDAG 8 MEI 1974 LEIDSE COURANT Oegstgeest In de 2de helft van de jaren zestig startte men in Oegstgeest de nieuwe R.K. Jennaplanschool ,,De Kring". Voor wat betreft het onderkomen heeft het de Je- naplaimers echter niet mee gezeten. In het begin was men gehuisvest in een aantal lokalen van de Christelijke school aan de Kamperfoelie laan en toen het oude Rijn lands Lyceum aan de M.H. Tramplaan vrijkwam was het dus verhuizen geblazen. Toen al, zo'n jaar of vijf ge leden, stond de bouw van een nieuwe, permanente school voor het Jenaplanon- derwijs hoog genoteerd op de gemeentelijke urgentie- lijst. Vorig jaar was de fi nanciering rond en kon be gonnen worden met het alaan van de eerste paal op een terrein gelegen aan de Lange Voort. Thans ziet men hunkerend uit naar het tijd- ctip waarop het sein „verhul zen" kan worden gegeven. Men is met de bouw zover gevorderd, dat het nieuwe gebouw met de aanvang van het nieuwe schooljaar in sep tember, feestelijk zal worden geopend. Op een bijeenkomst van stuur groep, ouders en schoolteam werd gisterenavond het plan ontvouwd aan alle belang hebbenden een financiële bij drage te vragen om strakjes een gepast openingsgeschenk te kunnen aanbieden. Iets dat vooral aan het onderwijs van de kinderen ten goede zal komen. Er was een ver langlijstje dat door de heer K-Kapel werd „voorgedra gen"; Een geluidsprojector zodat men kan putten uit de filmotheefc van de Ned- On derwijs Film (NOF) de aanschaf van middelen voor net documentatiecentrum én speelplaatsafckomodatie zo dat volley— en korfbal mo gelijk wordt. De aanwezigen waren enthousiast. Een twee de belangrijk punt dat ter sprake kwam was de oprich ting van een aantal werk groepen. In eerst instantie géén groepen die zich met de school— en specifieke onder wijsproblemen gaan bezig houden., maar gewoon om het schoolteam te ontlasten van een groot aantal werk zaamheden. Talrijke aanwe zigen meldden zich voor de project—, documentatie—, speelmateriaal—, feest—, ty pe en stencil— en de zgn. kringkrantgroep. „Ze zullen bijdragen tot een stuk verdie ping van kommunlkatie tus sen school en ouders", aldus het schoolhoofd de heer E.P. Weyzen. Met uitzondering van artikel vier, werd het reglement stuurgroep door de aanwezi gen goedgekeurd. Enkelen behielden zich hun stem voor. De voorzitter van de stuurgroep, de heer D. Fi- lippe trad af. Hij ontving na mens de Jenaplanschool bloemen en een spiritueel ge schenk. Herkozen in het be stuur werden de heer J. Nou- wens en Mevrouw A. Schol- te. Als nieuw lid trad toe de heer Thomeer. Het vuilafvoerbedrijf langs de Leidse Vaart lorhout/Noordwijkerhout— Met spanning wachten de bewoners van - de buurtschap Piet Gijs en de Leidsevaart de beslissing af van de inspectie voor de Volksgezondheid en de arbeidsinspectie omtrent de te verlenen hinderwetvergunning voor het nieuwe vuilafvoerbedrijf aan de Piet Gijs-brug in Noordwijkerhout. rat hun betreft blijft die vergunning uit, tenminste als niet wordt voldaan aan de wensen die zij sinds kort de officiële instanties be- kend hebben gemaakt wat betreft de leefbaarheid rond de grote vuilverslinder. pen groot aantal actieleden heeft geprotesteerd tegen de manier l waarop het vuilafvoerbedrijf i functioneert. Zij vinden dat de l wagons, d e al vroeg in de mor- gen met vuil worden geladen, onnodig herrie maken. Boven- Haagse rechter: li Veense familie stond doods angsten uit' HAAG „De hele familie heeft doodsangsten uitgestaan tijdens de rit", zo wist de Haagse poli- tierechter aan een 44-jarige be- Leo B tonwerker uit Roelofarondsveen, buro A.T.S. mee te delen. Het was k een dolle rit en u kunt alleen denhf. maar. dankbaar zijn, dat het wete g0ecl is af8eloPen- Dat wil zeg- schr gen' de betonwer'cer moest dan nu terecht staan, omdat hij on- ilangs onder invloed van drank de auto bestuurde. n eet gas e auto 23160 °-a- ®6° dochter it nie en een nee* van verdachte en op een kennis. Nadat hij in Alke- k ks made door de politie was aange- houden, verzette de betonwerker zich hevig, sloeg en trapte naar de agenten. „Dat had de officier ook nog af zonderlijk tenlaste kunnen leg gen", constateerde de rechter. J)*) Maar dat had de officier dan niet gedaan. Er was een aanrij ding geweest en de auto was vrijwel geheel in de vernieling gegaan. De officier vond het enig goede in deze zaak, dat verdachte nog niet eerder is veroordeeld en daarom wilde hij volstaan met twee weken gevangenisstraf en Jubileumconcert in St. Agathakerk Lisse - Ter gelegenheid van haar 70-jarig bestaan geeft de Chris telijke Zang- en Oratoriumver eniging „Looft den Heer" mor gen een uitvoering in de St. Agathakerk Medewerkenden zijn Lize Schoo (sopraan). Truus van Dongen (alt). Jan Waayer (tenor), Jans Hulsbos (bas), en Aat van Vliet (orgeD Uitgevoerd wordt het oratorium „Paulus" van Felix Medels- sohn Bartholdy. Aanvang 20 00 dien vinden zij dat bij oos tenwind de stank vooral de laat ste tijd ergerlijk is en de derde doorn in het oog zijn de brok ken vuil die bij een stevige wind regelmatig komen „buur ten". Ze vinden het triest dat het vuilafvoerbedrijf, dankzij vernuftige apparatuur bestem peld als een milieu-vriendelijk complex, toch nog voor zoveer overlast zorgt. Sommige omwonenden gaat de overlast zelfs zover dat er enor me in het oog springende tekst borden werden gemaakt om ie dereen duidelijk te maken dat men een vuilafvoerbedrijf op deze basis niet prefereert. De heer Jonkers, een van de actie voerders: „We zijn blij dat er zoveel gemeenten op deze een voudige manier hun huisvuil kunnen kwijtraken. Maar waar om heeft men bij de constructie van dit bedrijf niet wat verder gedacht? Bijvoorbeeld door het aanbrengen van een geluiddem pende muur. En zo zijn er nog meer zaken die voor verbe tering in aanmerking komen." Volgens Voorhouts gemeentesecre taris V. d. Aartweg wordt wel degelijk aan een oplossing LEIDERDORP Vrijdagmiddag a.s. zal dra. E. L. de Voogt, hoofd Provinciaal bureau van Zuid-Holland van CRM, de eer- ate paal slaan voor de bouw van het Mytyl/tytyl-dagverblljf aan de Hoogmadeseweg In Leiderdorp. Het ls de eerste nieuw bouw dagverblijf voor gehandicapten in Nederland. Bik en Breedeveld uit Leiden zal het bouwen voor de aanneem- som van 1.735.399,- Incl. een gedeeltelijke inventaris. Het gehele gebouw zal drempelvrij zijn en de deuren en gangen zullen aangepast rijn aan de voorwaarden van de Nederland se Vereniging Revalidatie. Er zal een beheerscommissie wor den benoemd. Bij de opzet van de nieuwbouw hebben de ou ders van de lichamelijk gehandicapten en de gehandicapten zelf inspraak gehad over de bouw en de inrichting. De school zal plaats bieden aan ongeveer 30 a 40 leerlingen. Deze zullen extern rijn. Dagelijks zullen zij door speciaal aangepaste ver voermiddelen van huis worden gehaald en gebracht. De leiding zal bestaan uit 1 hoofd, 4 groepleiders, 4 assistent- groepleidsters, 4 huishoudelijke assistentes en een parttime- onderhoudsman. De bedoeling is 1 leidster op de 4 pupillen. Voorts zal er een psycholoog 10 uur per weeg werkzaam zijn, 4 uur een arts, 8 uur een logopediste, 16 uur een arbeidsthera- peut, 8 uur een fysiotherapeut, 16 uur een orthopedagoog en 6 uur een muziekpedagoog. Een psychiater zal consultatief aan het dagverblijf verbonden zijn. geen twijfel over bestaan hoe ze over de Vam den- „Het is wel duidelijk" zegt hij, te houden." „dat ook dit vuilafvoerbedrijf In welke richting men het gaat de kinderziektes moet overwin- zoeken is nog niet duidelijk. Wel nen. We gaan er van alles aan zeker is dat de h nderwetver- doen om het ongemak voor de gunning er moet komen. Men deze probleempjes gesleuteld, omwonenden zo gering mogelijk denkt toch niet dat de acht aan gesloten gemeenten een project van twee miljoen gaan opzetten als men er niet zeker van is dat er een hinderwetvergunning ver kregen zal wordenaldus de Voorhoutse gemeentesecretaris. VALKENBURG De gemeente Valkenburg zal niet Instemmen met de gemeenschappelijke regeling Gewest Leiden, zoals vastgesteld door do Gewestraad In haar vergadering van 14 november 1973. Dit werd gisteravond met grote eenstemmigheid besloten tjdens de ver gadering van de Valkenburgso gemeenteraad. De gewestvorming werd over het algemeen een zeer onduidelijke zaak gevonden. Bur gemeester N. van 't Wout: „Het is niet noodzakelijk een duur be stuursapparaat In het leven te güan roepen zonder dat we weten hoe de zaak zich zal gaan ontwikkelen". Een zienswijze, die gedeeld werd door de heer A. C. de Haas (Gem. Bel.), die het „Niet aangenaam vond voor ana om ons nu maar klakkeloos te gaan aansluiten met zoveel onbekende factoren". Door de gemeenteraad werd wel de wenselijkheid uitgesproken voor onderling contact en samenwerking. Aan voetbalvereniging Valken 68 zal een garantielening worden ver strekt. De bouwkosten namenJijk van het clubgebouw vallen door het uitblijven van de bouwvergunning en door het wegvallen van een subsidie van de Nederlandse Sport Federatie, die ook geen geld schijnt te hebben, duurder uit dan was gepland. De Valkenburgso raad vond het niet verantwoord de bouw nog langer uit te stellen. Weinig woorden had men gisteravond nodig om in te stemmen met do plannen voor de reconstructie van de Voonschoterweg. Men wil deze plannen zo snel mogelijk bestekklaar hebben om op grond van de aanvullende werkgelegenheid In aanmerking te komen voor een ver goeding van 95 procent. Er zal daarom een bedrag van 76.000 gulden beschikbaar worden gesteld. De inrichting van een 6e klas lagere school gaat een bedrag van 4.743 gulden kosten. Door de voldoende belangstelling voor het openbaar onderwijs kan deze school met Ingang van het nieuwe schooljaar een derde leerkracht aantrekken. Voor de vereniging van Christelijk Onderwijs werd een krediet groot 3.540 gulden beschikbaar gesteld voor de aanschaf van een docu mentatiecentrum, een radio en een televisie. Stompwijk Gisteravond verscheen in Stompwijk een forum van alle politieke partijen die aan de gemeenteraadsverkiezingen van Leidschendam gaan meedoen. Voor het C.D.A. was lijsttrekker Bunnik verhinderd, maar 2e man, de heer De Ruyter, was duidelijk geen tweede keus. Van de andere grote partijen V.V.D. en Prog. L'dam, waren de lijsttrekkers, wethouder v. Dongen en de heer Roovers, wel aanwezig. Voor Nieuw L'dam trad de heer Pohlkamp op, voor de C.P.N. de heer Zitman en voor het G.P.V. de heer v. Mingelen. Nadat gespreksleider drs. P. v.d. Geest alle woordvoerders de belangrijkste punten uit hun program had laten toelichten, volgde het meest interessante deel van de avond: de diskussie tussen de aanwezigen en het forum. Deze discussie spitste zich practlsch geheel toe op de vraag of de nieuw te vormen dorpsraad een voorzitter dient te hebben benoemd door het col lege van B. en W. of een die gekozen wordt door de dorpsraad zelf en de vraag of de gemeente raad zich dient uit te spreken over de doelstellin gen, zoals de gespreksgroep bestemmingsplan deze heeft geformuleerd. Duidelijk was de mening van de woordvoerders van het C.D.A. en de V.V.D. dat de voorzitter be noemd moet worden door en afkomstig moet zijn uit het college van b. en w. Zij zagen daarin grote voordelen. Zij vonden, dat „je moet starten met hetgeen bestaat en je voordeel moet doen met mensen die al jarenlang ervaring als bestuurder hebben". Lijnrecht hiertegenover stond de visie van de heer Roovers. ..dat zo'n opgedrongen voor zitter tekort doet aan de dorpsraad als zelfstandig opererend orgaan De C.D.A. en V.V.D. hadden nadrukkelijk gewezen op de mogelijkheid, dat de dorpsraad mettertijd zijn eigen gezicht gaat bepalen, evt. ook wat de voorzitter betreft. Ook hiermee was de heer Roo vers het niet eens. Hij meende dat de zittende gemeenteraad niet kan beslissen over wat de te kiezen raad gaat doen. Hij kreeg bijval van de heren van Nieuw L'dam en de C.P.N. Het S.G.P. hield zich op de vlakte. De verwachting van en kelen uit de zaal was In leder geval, dat Stomp wijk wordt opgezadeld met een dorpsraad, die even slecht gaat functioneren als de huidige com missie ad hoe doet. Het tweede vraagstuk over het al of niet goedkeu ren door de raad van de door de Stompwijkers opgestelde doelstellingennota bestemmingsplan, was een ja/nee vraag. Het C.D.A. was ervoor, maar vond dat deze nota geen heilig evangelie mag gaan worden. De heer De Ruyter was wel blij met deze nota en vond dat nu wel degelijk de visie van de raad hierop moet komen. De V.V.D., bij monde van wethouder Van Dongen van openbare werken, ging niet verder dan dat hij de doelstellingen wilde omzetten in „een praat- prent om te zien wat ervan haalbaar was". De heer Pohlkamp vond ook wel, dat Je stedebouw- kundige prof. Lucas niet de gelegenheid moet ge ven om alsmaar tekeningen te produceren, zodat niemand er meer iets van begrijpt, maar dot de basis, dus de doelstellingen, wel degelijk duidelijk moet vast liggen. Ook Prog. L'dam zei duide lijk ja, maar wilde haar eigen doelstellingen zoals het stoppen van nog grotere offers voor hét snelverkeer en de behoefte non een groen recrea tief gebied duidelijk hierin terugvinden. Met zo'n groot forum, dat bovendien uit tegenstel lingen is opgebouwd, duurde de nerlnr-.crnlng wel wat lor.,", zodat andere toch v/cl bclarg. ijke zaken wat minder uit de verf kwor.ien. Voorzitter v.d. Geest was echter zo verstandig om om 12 uur precies te stoppen. Het pleit voor zowel spre kers als aanwezigen, dat voor die tijd practlsch niemand de zaal had verlaten. Wassenaar - Op de gemeentese cretarie in het raadhuis van Wassenaar wordt, voorlopig voor de tijd van enkele maanden, een proef genomen met variabe le werktijden. De ambtenaren kunnen naar keuze met hun werk beginnen om 8 uur, 8.30 uur zoals tot nu toe gebruike lijk) en om 9.00 uur. De och tendwerktijd moet minstens 4 uur bedragen en maximaal 4 1/4 uur. De middagpauze moet ten minste een half uur bedragen. Al naar gelang van het begin- uur en de lengte van de mid dagpauze (die maximaal 2 uur mag bedragen) eindigt de dage lijkse werktijd dan om 16.15, 16.45 en 17.15 uur. Ieder perso neelslid moet in ieder geval van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur aanwezig zijn. Voorschoten- Do Voorschotensa Progressieve Partijen (PPV) hielden in het Cultureel Cen trum een vrij druk bezochte openbare vergadering. De PPV mikt op minstens zes raadsze- tels. Afgaande op de resultaten van de laatst gehouden verkie zingen een tamelijk reële zaak. De PPV ziet als dlrekte tegen stander in deze verkiezingsstrijd de WD en wil alles doen om de opmars van de VVD te stuiten, daarnaast heeft de PPV begrip voor de CDA. De kandidatenliist van de PPV heeft op verkiesbare plaatsen twee eventuele kandidaten voor een wethouderszetel staan. De heer J. Visser heeft als speciali teit onderwijs en de heer A. Ee- veleens openbare werken. Het beschikbaar hebben van wethou derskandidaten houdt in dat de progressieven bereid zijn deel te nemen aan een afspiege lingscollege van b. en w., hoe wel indien daartoe bereidheid bestaat bij een andere groepe ring, genoemd werd CDA. ook een programcollege tot de mo gelijkheden kan behoren. Nieuw bouwplan in Wassenaar Wassenaar Voor het nog bruak liggende terrein ten noordoosten van de Van Cranenburchlaun, dut eigendom Is van het Alge meen Burgerlijk Pensioen!onda en dal aanvankelijk bestemd was voor het vestigen van een winkelcentrum is nu door het A B P een nieuw plan ingediend- Toen eenmaal vaststond dut een bebouwing vun het gtalicle terrein 17U0 ca) met winkels te veel van het goede zou zijn, ontwik kelde het ABP een plan voor ongeveer 100 terraswoningen en 80u m2 winkelruimte. De com missie voor Ruimtelijke Orde- ning achtte dat plan echter te zwaar van opzet en pleitte voor een bebouwing, bestaande uit enige winkelru.mte, enige kan toor- en praktijkruimte en even tueel enige woningbouw, maar oan niet in hoogbouw. Het nu ingediende plan omvat de bouw van 22 patiowoningen en 7 dag- winkeia met daarooven 6 wonin gen. DU plun zul nu eerst wor- oen voorgelegd aan de commis sie KuimieiijKe urdemng, uie woensdagavond 8 mei te zO uur in not ruatiiiuis in openbare ver gadering bijeen komt. Parochieraad Zoeterwouüe Zoeterwoude De paroomeiaud bespreekt ui zijn verguueriug van morgenavond de inuuwe constellatie vun het Parochiebe stuur waarvoor inmiuueis net bisuom richtlijnen heelt ver mom. Reeus eet oer neeit men zien als voorstanuer uitgespro ken maar een nieuwe uiscussie wordt noouzaaelijk geacht om dat nu meer oijiuiiuerneoen over de vorm bekend zijn. Met name wordt uuurbij geoaent aan ue piaau van ue P.C.r. Dok de vorm van kiezen zal mm^en worden bepaald. Tijdens oeze vergadering komen ook versla gen van de werkgroepen ter ta- tel. Extra raad Warmond WARMONd - ue ruau van War mond komt morgen ui een spe ciale openbare vergadering bij een. Punt van baspieking is hel beichikbaarstellen van een kre diet voor de aankoop van een pershuisvuilwagen samen met de gemeente Voorhout.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5