SOESTDIJK JOEG IN NOORDWIJK OP VOS 2500 deelnemers tocht door mooi aan fiets- Wassenaar Derde Hanepoelloop trok 300 deelnemers Spannende strijd bij schoolkorfbal in Sassenheim Gemeentemuseum r~ van Woubrugge is weer open Burgemeester Brouwer de Koning hield voor de opening van het gemeentemuseum in een overvolle hervormde kerk. Jaap de Wekker in zijn blootje „Kritische winkelier" gebruikt streakers om omzet te verhogen LEIDEN „Ik heb het ge- daan voor die meisjes. Die vonden het natuurlijk gewel dig. Ze gilden zich een rol beroerte. Ik ook trouwens, toen m'n vriend Klaas daar bijna z*n benen brak over een paar van die meiden." Jaap de Wekker (19) is ape trots op de samen met vriend Klaas onder overwel digende belangstelling uitge voerde streak-actie, zaterdag op het Vijf mei-plein. De ei genaar van een radio- en t.v.-zaak had daar een grill uitgeloofd voor de eerste drie „paren of stellen" die ontbloot van alle taboes zijn zaak zouden binnenkomen. Voor Leidens vrouwelijke we derhelft bleek de aard van dit huisraad waarde 139 evenwel niet voldoende aan trekkelijk om alles prijs te geven. Waarop een zestal he ren besloot dan in één moei te door nog maar een taboe PK OIO piF.re 16 Het naakthollen trok massale belangstelling. te doorbreken. Twee aan twee vervoegden ze zich om vijf over twee, kwart over twee en half drie bij zaken man W.D. van Heukelom voor hun beloning. Deze weet, evenmin zonder een klank van triomf in zijn stem, te melden dat hij een „pracht-omzet" heeft gehad: „Een uur lang stond mijn zaak zo vol dat er boze klan ten opbelden die er niet meer in konden. Niet alle kijkers waren natuurlijk ko pers maar ik kan je verzeke ren dat ik aan deze grap perse geen verlies heb gele den. Behalve uit commerciële over wegingen is de heer Van Heukelom ook tot zijn stunt overgegaan om de „H.H. in brekers eens wat te laten zien. Kort geleden hebben die mijn zaak voor de 22e keer bezocht. Schade vier mille. Ik heb daar tegenover willen stellen: als het zo moet geef ik mijn spullen net zo lief voor niets weg." Een derde, in het licht van „streaking" gezien eveneens opmerkelijk motief is de door de heer Van Heukelom gekoesterde mening „dat de meeste winkeliers zich maar bar gecastreerd gedragen". „Ze bemoeien zich niet met de politiek, niet met wat er in de maatschappij gebeurt. Ze laten alles maar over zich heen komen. Ik bemoei me er wel mee. Ik ben een kriti sche winkelier." Tegen deze kritische winkelier is vanmorgen overigens wel proces-verbaal opgemaakt. MAANDAG 6 MEI 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 4 maai SASSENHEIM De tweede dag van de schoolkorfbalcompetitie, georganiseerd door TOP is ook zaterdag weer succesvol verlo pen. Het blijkt steeds meer dat de scholieren dit jaarlijks evene ment niet meer willen missen. Zaterdag a.s. vinden alweer de laatste wedstrijden plaats terwijl daarna circa 12.20 u. de prijs uitreiking zal plaats vinden. Wie maakt na twee wedstrijddagen de kans op de beikers? In le I staat Parkschool 1 er riant voor, en heeft slechts één punt verspeeld aan de Boerhaveschool, die met 4 punten achterstand op de tweede plaats staat. De Parkschool lijkt dus te gaan zege vieren, maar om de tweede plaats zal nog hevig geknokt kunnen worden, want alle overige ploegen hebben nog een goede kans. In poule 2A staat de Kompasschool 1 bovenaan, doch met nog rwee wedstrijden te spelen kunnen alle overige ploegen nog roet in het eten gooien. Boerhaave 2 in poule 2B, heeft hier de best* papieren want de vier punten voorsprong op de overige ploegen zullen zij zeker niet verspelen. De Boerhave-school komt dit jaar weer sterk voor de dag. Kompas 2 heeft in poule 3A de beste kans op de eerste plaals. Parkschool 4 is hier de voornaamst* concurrent en de ontmoeting a.s. zaterdag om half 10 tussen bei de ploegen, zal de beslissing brengen. In poule 3B een spannende affaire tussen Boerhave 3 e". Springplank 3. De Voorhouter scho lieren hebben één punt meer. doch in de laatste wedstrijd van de competitie ontmoeten ze elkaar nog. Weinig krachtsverschil is er in c. a. waar Boerhave 4 de beste papieren heeft, doch de aJiie. c,<r "s zitten hen op de hielen. In poule 4B tenslotte gcc. c stiijd om de eerste plaats tussen Anthonius 4 en Open bare Sch. 4. Beide ploegen spelen, ook hier nog tegen elkaar, zo- du'. r.^g weiinig gezegd kan worden. Zaterdag tussen half 10 en half één vallen alle beslissingen. WASSENAAR De fietstocht door Wassenaarse buitenplaat sen. die in het kader van de kulturele weken zondagmiddag door Drs. Duyvené de Wit propagandist voor een rijwielpa denplan werd georganiseerd. Is een ongekende manifestatie geworden. Had de organisator op enkele tientallen deelnemers gerekend, er verschenen niet minder dan 2500 fietsers voor het raadhuis, waar de start plaatsvond. Desondanks is de tocht vlot verlopen. Een moei lijkheid deed zich voor op Rust en Vreugd, waar alleen maar een klein hekje open stond, ter wijl het grote hek gesloten was. Een van de heren Menken heeft toen met medewerking van de politie het grote hek ..ge forceerd", waardoor een vlotte re doorstroming mogelijk werd. (zie foto). Tussen haakjes: de firma Menken tracteerde de deelnemers op limonade. Burgemeester en mevrouw Staab namen overigens ook aan de fietstocht deel. Er waren nog meer aktiviteiten op deze zon dag. 's Middags gaf Excelsior, helaas voor een niet al te groot publiek, een concert op het Dorpsplein, 's Avonds verzorgde de Cantorij van de Dorpsh samen met het St. Catharina- koor uit het Belgische Stabroek een zondagavondlof met werken van Bach, Buxtehude en Schu bert. terwijl Dr. Th. C. Frede- rikse de verbindende teksten sprak. Het Belgische koor arri veerde in de loop van de mid dag in het Dorpscentrum, waar het werd ontvangen door be stuur en leden van de Cantorij. Het gold hier een tegenbezoek, want de Wassenaarse Cantorij Is vorig jaar november in Sta broek bij Antwerpen op bezoek geweest. Aan de koffiemaaltijd, die aan de Belgische gasten werd aangeboden, kwam burge meester mr. K. Staab, die in een hartelijke toespraak de be zoekers verwelkomde en hen een boekje over Wassenaar aan bood. RIJPWETERING De 3e Hanepoelloop is gisteren voor de organise rende gymvereniging "Harambee" een groot sukses geworden. Met plm. 500 deelnemers, van heinde en ver gekomen, werd het aantal van vorig jaar ver overschreden .Van dit aantal verschenen er onge veer 200 aan de start voor de wedstrijdloop en 300 voor de prestatie loop. Men was vol lof over de perfecte organisatie en het prachtig parcours, dat door het mooie en natuurrijke polderlandschap voer de. De wedstrijdloop ging om 10.30 uur precies van start vanaf het schoolplein aan de Koppoellaan. Deze loop bestond uit vier catego-' rieën, namelijk heren, jeugd tot 14 jaar, veteranen en dames; de afstand bedroeg 9 km. Voor elke categorie waren 3 prijzen beschik baar met als hoofdprijs de "Hanepoelcup". Bij de jeugd leverde de 12-jarige Ripse John Bakker een opmerkelijke prestatie, door de af stand in slechts 34 minuten af te leggen en daarmee meer dan de helft deelnemers jn de categorie heren achter zich te laten. Het ver schilde ook maar vier .minuten met de winnaar hiervan, die er.: 30 miniuten over deed. De uitslag was overigens: Heren: 1. P. v. Schie, Kwintsheul, 30 mn.; 2. P. Fritz, Rotterdam, 30 min.; 3. B. Smit, Sassenheim, 31 min. Jeugd tot 14 jaar: 1. John Bakker, Rijp- wetering, 34 min.; 2. Gerard Duivenvoorde, Noordwijkerhout, 36 min.; 3. Wim v. Scheppingen Az., Rijpwetering, 38 min. Veteranen: (Boven 40 jaar): 1. K. Meeuwenoord, Noordwijkerhout, 33 min.; 2. H. Groenenwoud, Katwijk, z.t.; 3. B. Kraan, Hazerswoude, z.t. Dames: 1. Mevr. Kossen-Kruyver, Heemskerk, 35 min.; 2. Mevr. V. d. Hoorn-Langelaan, Ter Aar, 37 min.; 3. Héiéne Berndsen Kwints heul, 40 min. Voor de prestatieloop, waarvoor tussen 13 en 15 uur kon worden inge schreven, was de startplaats verlegd naar het Ripse dorpshuis. De ongeveer 300 deelnemers hieraan varieerden in de leeftijd van 3 jaar tot nog boven de 65 jaar. De afstanden waren 9 en 5 km. Zo wel van de wedstrijdloop als de prestatieloop ontving iedere deelne mer na beëindiging van het parcours een fraaie verzilverde herin neringsmedaille. Alle prijzen waren beschikbaar gesteld door Petit- restaurant "De Hanepoel" uit Abbenes. I uit —P— De jacht is afgelopen, verzamelen voor vertrek naar de stal. Van onze correspondent WOUBRUGGE Burgemeester D. Brouwer de Koning van Woubrug- ge heeft zaterdagmiddag het gemeentemuseum aan do Dr. Lothlaan officieel heropend. Het museum is genoemd naar Otto Cornells van Hemessen, die jarenlang de gemeente-archivaris van Woubrugge is geweest. De officiële heropening ging gepaard met een bijeenkomst in de her vormde kerk, die o.a. werd bijgewoond door tal van burgemeesters uit de omliggende gemeenten, en de oud-burgemeesters J. C. van Wageningen en dr. Meiser. NOORDWIJK Ruim honderd- veertig ruiters, vooraf gegaan door 24 Engelse Fox Hounds, hebben zaterdagmiddag in de I Noordwljkse duinen en op het strand jacht gemaakt op een vos. „Kunnen ze wel met zijn allen" merkte een bezorgde I badgast op zonder door te heb ben dat het hier ging om eep evenement dat weliswaar de naam „vossejacht" draagt maar waar in feite geen vos aan te pas komt. De vossejacht is een spel met paarden en honden waarbij het erom gaat een van te voren uit gezet reukspoor over een bP-!: paald traject te volgen. In Noordwijk was dat het strand, V"'' een stuk bos in de Noordduinen en een heuvelachtig stuk duin I waar ook het eindpunt was ge pland, de zgn. „kil". Deelnemers aan de jacht waren particulieren, leden van de Soestdijkse jachtvereniging j (niet de Koninklijke;) en Noordwijkse manege Meeuwen oord, organisator van deze vos sejacht. Aanvankelijk leek het er even op dat de vossejacht de mist in gaan omdat het weer niet hele maal meewerkte. Het strand was vrij droog en er stond een aardige bries zodat het aange brachte reukspoor (achter een paard, sleept aan een lang stuk touw een dode haas over grond) niet bleef hangen. Een pientere "slipmaster" (hij brengt het spoor aan) kwam echter op een goed idee. Omdat hij wel eens gehoord dat zout water over een haas, de reuk veel scherper maakt waardoor het spoor makkelijker te volgen is. nam hij een kloek besluit. Terwijl in de verte de aan de startlijn Engelse speurneuzen stonden te trappelen van onge duld om de vos in de kraag te bijten snelde de slipmaster naar een duintop om daar persoonlijk het aas te besprenkelen. ..Ik had natuurlijk het aas ook even in het zeewater kunnen gooien" bedacht hij zich later maar toen was de haas al doordrenkt. En hij had succes. De Fox Hounds waren niet te houden en volgden het spoor op de milli meter nauwkeurig. Langs het strand, door het bos en dwars door het duin. Bij manege Meeu wenoord. het eindpunt van de Vossejacht, was er de tractatie voor de 24 ras-super-snuf fe- jaars: een hap malse pens. De jager s zelf hadden daarna meer I trek in cognac en jenever. Massaal vertrek voor de derde Hanepoelloop Burgemeester Brouwer de Koning, die werd ingeleid door de conser vator van het museum, de heer A. H. H. Ouwerkerk, gaf o.m. een historisch overzicht. In Woubrugge groeide het historisch besef pas nadat Van Hemessen in 1904 een boekje had uitgegeven over „ene wandeling door Wou brugge en Hoogmade". Na zijn pensionering werd Van Hemessen officieel aangesteld als gemeentearchivaris. In die functie organi seerde hij drie grote tentoonstellingen. Het duurde echter tot 1953 eer op initiatief van burgemeester Van Wageningen boven de brand weerkazerne in de Dr. Lothlaan een museum werd ingericht. De in het leven geroepen Culturele Commissie jlaagde er echter pas on langs in dit museumpje te laten restaureren. Bij de heropening van het museum wordt een tentoonstelling gehouden van schilderwerk van de Woubrugse jcunstenares Ine Bockhove en de Haagse hout snijder Huub van der Steen. Oud-burgemeester dr. Meiser gaf een toelichting op hun werk. i

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4