Achter finalisten schuilen betere amateurboksers Okker zonder spelen zeker van eindstrijd SLECHTS ONDANKS OVERWICHT REMISE BOM Kampioensavond van bedenkelijk niveau PETROSJAN VERKLEIND ACHTERSTAND Drama op rugbyveld Fieldmaster dè favoriet Pessoa prof JINSDAG 23 APRIL 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 11 aan zichzelf te wijten want bij het uitvoeren van een combinatie vergiste hij zich. Uitslagen: Hoofdklasse: Bom—Swamipersad 1—1; Mol hoek—Pershad 1—1; Te Lindert—Vorselman 2—0; Veen—Vrolijk 2—0. eerste klasse: Jeneson—Juffermans 1—1- Op den Kelder— Kruishoop 0—2; tweede Klasse: Lausberg— Waasdorp 1—1; derde klasse: De Vaal—mei. Kokshoom 11. Punt kwijt In de derde ronde van het toernooi om het Zilveren Dambord raakte Dibbets zijn eerste punt kwijt. De Almeloër Koot was in een on regelmatige opsluitingspartij zeker niet de mindere en na enkele afwikkelingen was de stalling geheel in evenwicht waarop de spe lers tot remise'besloten. Rowie profiteerde van deze kleir.e misstap in partij die sensationeel dreigde te verlopen, was die tussen Tonny van Eek (rechts) Maar nadien was het afgelopen met Waterman. Links scheidsrechter Jan van der Zee. (Van onze dammedewerker) JOHANNESBURG De niet-ge- plaatste Rhodesiër Andrew Pat- tison die een week geleden bij verrassing het toernooi van Monte Carlo won, heeft In Jo hannesburg de finale bereikt. Hij versloeg gisteren de als tweede geplaatste Zuidafrikaan Cliff Drysdale met 6-4, 3-6, 6-4. In de tweede halve finale won John Alexander met 6-4, 7-6 van de als eerste geplaatste Tom Gorman. Dit betekent dat de twee grote afwezigen in Johan nesburg, Ilie Nastase en Tom Okker zich definitief hebben ge plaatst voor de finale van het W. C. T. kampioenschap, dat van 8 t/m 12 mei in Dallas wordt gehouden. bij een eindoverwinning in Johannesburg had Tom Gor man de Nederlander, die we gens een buikspierblessure aan de laatste toernooien niet heeft deelgenomen, van de tweede plaats in het eindklassement kunnen verdringen. Dc Australiër Rod Laver heeft in Ton Waterman, die zijn opponent in de eerste ronde door de knieën deed zakken. I Houston een internationaal WCT-toernooi voor de groeno groep gewonnen. Hij versloeg in de finale de jonge Zweed Björn Borg met 7-6 6-2. Laver heeft de leiding in deze groep met 373 punten, voor Borg (350) en de Amerikaan Arthur Ashe (320). In Charlotte zegevierde de Ameri kaan Arthur Ashe (320). In Charlotte zegevierde de Ameri kaan Jeff Borowiak in de eind strijd van een WCT-toernooi voor de blauwe groep. Hij won met 6-4 5-7 7-6 van zijn landge noot Dick Stockton. Polen heeft gisteren de Davis Cupwedstrijd tegen Hongarije met 3-2 gewonnen. In het laatste enkelspel zegevierde Wojciech Fibak in vijf sets verrassend over Balazcs Taroczy: 4-6, 6-4, 6-7, 7-5, 6-4. DEN HAAG Titelverdediger Bom moest in dc eerste ronde van de finale om het per soonlijk damkampioenschap van Den Haag al een punt afstaan. Tegen clubgenoot Swa mipersad werd het ondanks een groot over wicht een puntenverdeling. Voor Bom een kostbaar verliespunt al zullen de overige deelnemers ook nog wel moeilijkheden on- dervinden met het vreemdsoortige randspel- genre van Swamipersad. Ook Pershad kwam niet verder dan een re mise en dat was voor de Surinaamse kam pioen toch wel een tegenvaller. Debutant Molhoek verdedigde zich uitermate secuur Titelverdediger Bom moest in de en gaf Pershad weinig kans iets op te bou- eerste ronde van het Haagse wen. De andere debutant Vrolijk was minder damkampioenschap een punt aj- gelukkig en begon met een nederlaag tegen «taan. Veen. Overigens heeft Vrolijk deze nederlaag Op den Kelder rukte op naar de derde plaats door De Waal met een lichte damcombinatie te verrassen. Van Zonneveld had het geluk dat Caffa zich keer op keer vergaloppeerde waardoor een zeker schonende nederlaag nog :n w.nst kon worden omgezet. Uitslagen: Koot—Dibbets 1—1; Op den Kelder—De Waal 2—0; Tims—Rowie 0—2; Caffa—Van Zonne veld 0—2; Stand: 1 en 2. D.bbets en Rowie 5 pnt. 3. Op den Kelder 4 pnt. 4 en 5. Koo'. en Tims 3 pnt. 6. Van Zonneveld 2 pnt. 7 en 8. Caffa en De Waal 1 pnt. Damclub Den Haag start donderdag met het kampioenschap van Morgenstond voor nieu welingen en jeugdspelers, i^e wedstrijden Ook Pershad startte teleurstellend. worden gehouden in MacDonal^'s restaurant H'i kwam niet verder dan re- Leyweg 611, aanvang 19.00 uur. m.se. CHICAGO De gezondheidstoe stand van de verlamde oud-we reldkampioen boksen Ezznrd Charles, die in 1949 de titel ver overde op Joe Walcott is zo ver slechterd, dat hij in een staats- ziekenhuis in Chicago is opgeno men. Veel foutieve opslagen in volleybalderby Van onze volleybnlmedewerker DEN HAAG In de Voorburgse Vliegermolen ontmoetten de da mes Corbuld en Tempo Team Haag elkaar voor de vierde maal in dit seizoen. Het was voor beide teams het voorlaat ste competitieduel. Tempo Team Haag won met 30 (15 7. 17—15 en 15—4, zodat elke ploeg in totaal tweemaal de winst heeft kunnen binnenhalen. Een erg hoogstaande partij is het niet geworden. Corbulo is na het vertrek van diverse speel sters nog lang geen eenheid en vooral de pass en set-up waren slecht verzorgd, zodat de aan- valsters Mien Boumen. Agaath Heemskerk en Valentina v. d. Klift slechts zelden gevaarlijk konden worden. Tf Haag, uitkomend zonder coach omdat Jaap Hoogendoorn zijn andere vereniging Hercules moest trainen, speelde iets be- tei en verdiende daardoor de winst. Opvallend was aan beide zijden het grote aantal foutieve opalagen. Opnieuw zege Ben teil Tije (Van onze sportredactie) Den Hang De Haagse wielren ner Ben ten TIJe, die in dit sei zoen bijzonder goed Is, Is weer als eerste geëindigd In de race achter dernics om de Amsteltro- phee. In zijn serie van deze wedstrijd, die op de wielerbaan van Sloten werd gehouden, eindigde Ten Tije als eerste, voor zijn stadge noot B. van der Putten en L Veldt. Ook in de finale, die over 20 kilo meter (100 ronden), ging, nam Ben ten Tije meteen een voor sprong. Halverwege de race werd hij gepasseerd door Fred Niemeijer, maar met nog vijf ronden të rijden nam Ben ten Tije opnieuw de leiding om dia niet meer af te stuan. Tweede werd F. Niemeijer, 3. B. van der Putten. Korfhalselectie AMSTERDAM De volgende speelsters en spelers zijn gese lecteerd voor de korfbalinter land Nederland-België, die zon dag 28 april in Amsterdam wordt gehouden: Dames: Rina van der Bempt (Blauw Wit), Jirska Duiven voorde (Ons Eibernest). Els Frens (Archipel), Rens Munni- kes (Luto), Betty Schenk (Luto), Anne Strookcr (Fortu- na) en Arleen Uchtman (Het Zuiden). Heren: Cort van Dijk (Blauw Wit), Ruud Emmerik (Ons El* bemest), Janne Engilbcrts (Ar« chipel), Drikus Klouwen (Archi pel), Joost Leonard (Blauw W.t| Ron Regeer (Ons Eibernest) Wil Reuter (Luto) en John Timl «(Ons Eibernest). I Ba C 1 Gin nis ;|>EN HAAG De amateurbokswereld heeft de wetenschap dat achter de finalisten, die gisteravond aantraden, betere boksers schuil gaan. Was dat niet zo, dan zou de finale avond gevoeglijk als de dood van de bokssport voor ama- Nede,i(eurs gekenschetst kunnen worden. Helaas, maar wat in de sporthal „Overbosch" in Den Haag, zeer redelijk ge vuld met publiek, werd getoond, was van een bedenkelijk allooi. pS övendien ging de avond mank aan een slechte organisatie. Er brandden vijf „oliepitjes" boven de ring, zodat de zaalverlichting aan moest, er waren te weinig An jitplaatsen, waardoor overal Mi mensen stonden en langs de muur hingen, ieder kon vrij rondlopen, zodat het een rom melig geheel werd. De autoritei ten vertegenwoordigers van gemeente, CRM, andere sport bonden zullen geen hoge dunk van het amateurboksen v hebben gekregen, et klinkt allemaal hard, maar het wordt tijd dat de bokssport lenige allure krijgt, zich stijl aanmeet. Dat twee finaleduels uitvielen Van Sluys (bantam- gewicht) was ergens tegenaan in gelopen en had een oogwond, v. d. Reek (middengewicht) had een voetblessure, omdat er een zwaar voorwerp op was geval f len kan uiteraard de organi- Rt satie niet worden verweten. Ij lings was er nog een derde bij partij ingelast. vall, >son, i me Je 21e o (50e ht g« ins z« uitsla; chen c dest dstrijc arda. vijf; n centra het ki stoten vallend, had het geluk dat hij met een fortuinlijke stoot in de derde ronde Lubbers voor acht tellen neerhaalde. Hij kon de titel overnemen van de prof geworden Verstappen. Er bleek overigens dat de amateur sport met het verdwijnen van Verstappen, Vrij en de anderen een vrijwel onoverkomelijke aderlating heeft ondergaan. Ongelijk Lichtgewicht Wim Ruck bleef ook kampioen en weer, zoals vorige week, kon hij niet laten zien wat hij in zijn mars heeft. Te genstander Biemans was een wild zwaaiende „bokser", die veel incorrect optrad en daar voor ook tweemaal een openba re waarschuwing kreeg. Ruck was ook niet vies van vasthou den, maar de scheidsrechter liet hem ongemoeid. Toen Biemans op een rechte counter in de der de ronde nog acht tellen neer ging en weerloos nog even mocht doorboksen, staakte scheidsrechter Krom de ongelij- k*2 strijd. aanvaardbaar niveauOngelijk werd ook het duel tussen r resteerden zodoende zeven fi nalepartijen, waarvan er slechts haalde. Dat was de welterpartij tussen Donèld Jansen en Guus Schulz, de titelhouder. Jansen ging te zeer gebukt onder het belang van de partij. Zijn counters, zijn gevaarlijke wapen, kwamen van te ver of waren verkeerd getimed. Bo vendien bleek dat hij, in deze waarin hij te „vast" bok ste, veel moeite had met een constant aanvallende bokser, zoals Schulz zeker in de derde ronde was. De titel bleef waar de lichtwelters Van Eek (kam pioen) en Waterman, die in de eerste ronde zowaar verraste met een links-rechtse combina tie, waardoor Van Eek even door de knieën zakte. Maar toen was het ook afgelopen. Van Eek ging in het offensief en Water man stak geen hand meer uit, zodat Van Eek freewheelend zijn titel prolongeerde. In hem bezit de boksbond althans een technisch goed onderlegde, maar wel moeilijk incasserende bokser. en het talent Jansen De snelste partij bokste zwaarge- was niet doorgebroken, was eveneens het geval met ilfzwaargewicht Marius Lub bers, ook al stijf van de zenu- :n boksend. Ook hij had geen iat in zijn counters, die hij men. •uwens te zelden in het geding Zwaarwelter Bleus kreeg in de eerste ronde een oogblessure en 1 zijn zal zijn partij tegen Schmidt wicht Piet Holtkamp, die nog geen twee minuten nodig had om Bosch met een roffeltje tot opgeven te dwingen en aldus de erfenis van Thoonen over te ne- WELLINGTON Een tragisch voorval tijdens een rugbywed strijd in de Nleuwzeelandse stad Wellington heeft het leven ge kost aan een 3-jarig meisje. Het kind, Rebecca Jan Webley, kreeg op een gegeven moment vier spelers bovenop zich, die in een heftig duel waren gewikkeld. De spelers realiseerden zich niet dat er iets ermtigs was gebeurd en vervolgden de wedstrijd nor maal. Het meisje was echter bewusteloos op de grond achter gebleven en werd naar een eer ste hulppost gebracht. Zondag avond is Rebecca Webley in een ziekenhuis overleden. Tigran Petrosjan verkleinde in de schaaktweekamp zijn achterstand In de derde ronde van de partij Van Eek-Waterman verdween de laatste na een serie door de touwei en kwam op de jurytafel terecht. Scheidsrechter v. d. Zee telde niet maar trok Waterman weer in d> ring. moeten overboksen. En dan was er nog de broederstrijd Tonny Dolf Krijgsman in het veder gewicht. In een normaal gezin is het geen usance dat twee broers elkaar te lijf gaan ook niet in de ring. Stel dat de een de ander neerslaat. Het gezin Krijgsman "bleek in zoverre nor maal dat er niet echt werd doorgestoten, zodat het een pot sierlijk duel werd. Door de slap pe organisatie was het zelfs mo gelijk dat een familielid een handdoek in de ring kon wer pen, daarmee aangevend dat hij het met die broederstrijd niet eens was. Ton Krijgsman werd kampioen. HERMAN VAN BERGEM Uitslagen van de finales om de Ne derlandse bokstiltelsvedergewicht Ton Kr.jgsman (Z.H) w.o.p. van Dolf Krijgsman (ZH)lichtgewicht (N.H.) wint door man (N.H.): weiter Guus Schulz (Oost) w.o.p. van Donald Jansen (Oost); zwaarwelter Knbus Schmidt wegens blessure Bleus ln eerste ron de; halfzwaargewlcht Berry Berend- sen (Oost) w.o.p. van Marius Lub bers (N.H.); zwaargewicht Plet Holtkamp (Z,H.) wint door opgave ODESSA Tigran Petrosjan heeft in Odessa zijn achterstand op Kortsnoj tot een punt ver kleind. Hij won de vierde partij vn de tweekamp voor de halvo finales van het kandidatentoer nooi tegen Kortsnoj bij de 39ste zet. De stand is nu 2—1 in het voordeel van Kortsnoj. Kortsnoj hanteerde in deze partij de Grtlnfeldverdediging. waarbij de centrale pionnen worden ge ruild. Bij de tiende zet nam Kortsnoj genoegen met een zwakke pion op c6 teneinde langs de halfopen b-Iijn druk te kunnen uitoefenen. Rond de twintigste zet veroverde Petros- Jan (wit) het belangrijke veld jan (wit) het belangrijke veld c5 en opende de aanval op de zwarte dame-vleugel. Twee zet ten later offerde Petrosjan een pion en kreeg in ruil daarvoor een overweldigende stelling. Kortsnoj kwam in tijdnood en moest toestaan dat op de 39ste zet zijn vlag viel. De vijfde partij van de tweekamp Spasski—Karpov is gisteravond na de 41ste van wit (Karpov) afgebroken. De score in deze match is 1-1. DEN HAAG Het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Co mité heeft Mr. A. C. Koreman benoemd tot Olympisch attaché bij de organisatie van de Olym pische Spelen 1976 te Montreal. Mr. Koreman is sedert 19G5 ge neral-manager van de KLM in Canada, met Montreal als standplaats. Van onze paardesportmedewerker WASSENAAR Op papier moet het morgenmiddag voor Field master met Henk van der Kraats In de Jiddo JInksprijs op Duindigt een wandeling worden. De driejarige tophengst van stal Belgique heeft maar vijf tegen standers, waarvan alleen Heros van trainer Herman de Graaf gevaarlijk is. De eerste start is om half drie het programma be staat uit zeven draverijen en drie rennen. De tips: Mucho Prldeprijs: Leron Areta, Karei Bond en Luitenant Dixy, Bedevilprijs: Lord Easter. Mr. Bento en Manza Buitenzorg; Young Sixprijs: Kid Baker, Ka- ramba en Kasper Mac; Great Surprieseprijs: Joris, Flying Dancer en Donna; Enterprise- prijs: Jodney B., Laguna Star er. Jan de V.; Hog Mossprijs: Arkelshof Rose, Royal Palace 11 en Matilde; Typhoonprijs: Jacky Spencer, Francisco en Inn Sprookjeshof, Jido Jinks- prijs: Fieldmaster, Heros en Pallieter; Carlos Plutoprijs: Jwelprise, Korry Buitenzorg en Gerardus O; Mac Kinleyprijs: Linda Quick, Lance Areta en Lord Rodney H. Southampton na nederlaag in gevarenzone LONDEN Voor de eerste divi sie heeft Burnley gisteravond met 30 gewonnen van Sou thampton. Southampton staat nu vierde van onderen met 34 pun ten uit 41 wedstrijden en kan worden achterhaald door de te gen degradatie strijdende clubs Birmingham (33 punten uit 40 wedstrijden) en Manchester United (32 uit 39). Hoewel Southampton 'n de eerste helft goed speelde, kwam de club toch met 1—0 achter door een doelpunt van Paul Fletcher in de 37sfe minuut. De noodzaak om in de aanval te gaan, gaf Burnley na rust tegenkansen, die werden benut door Leighton James (77ste minuut) en Geoff Nulty (85ste minuut). PARIJS - De 39-jarige BrazI- llaanse topruiter Nelson Pessoa heeft gisteren in Parijs bekend gemaakt dat hij besloten heeft Professional te worden. Pessoa, die al enige jaren in Frankrijk woont en ln Neder land een veel geziene gast is, verklaarde tijdens een perscon ferentie: „Ik ben van mening dat het zuiver hypocrisie is in deze moderne tijd topsport als amateur te bedrijven. Ik hoop dat mijn toetreding tot de rijen van professionals meer ruiters tot deze stap zal bewegen".

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11