Connesson lijkbleek naar Europese titel in 71 /2 Rabobank Amerikaan Marsh snel kampioen SKIFFEUR JAN BRUYN VAN APARTE KLASSE Kapitein Scotch in Kaper W naar Europese strijd 1; Outsider Merlo naar voren DE WITTE MEESTERKNECHT-AF Een depositobriefvan deRabobank wordt uitbetaald aan toonder. MAANDAG 22 APRIL 1974 A5 'i Uitslagen vijfde ronder^ der Togt is de troef voor de Europese titel- (van onze paardesportmedewerker) jSSENAAR Giel van der Togt heeft aan Kaper W een sterke roef voot het Europese kampioenschap der vijfjarigen dat op 6 en |mei in de Franse draftempel Vincennes wordt gehouden. erdagmiddag in de selectiedraverij op de snelle Duindigtbaan won t combinatie met groot vertoon van overmacht. De keuzecommis- e van de Stichting Nederlandse draf- en rensport hali dan ook geen ikele moeite om Kaper W Voor het Franse avontuur aan te wijzen, e hengst won in de goede kilometertijd van 1.19.4 over de 2100 me- •r lange draverij met autostart. Daarmee verdiende hij 5000 gul- ;n. Kapitein Scotch die met pikeur Leo Schoonhoven lang het tem- kon bijhouden van Kaper W, moest in de laatste bocht afhaken i had veel moeite om Keen Speed voor te blijven. De Kapitein wam leeg over de finisch. Keen Speed was langzaam van start ge- san en had stoom over. De keuzecommissie laat Kapitein Scotch, iaper W vergezellen naar Vincennes en Keen Speed is reserve. Heeswijk Dinther De 25-jarige broodmagere Frans man Francis Connesson heeft zijn eerste biljarttitel bij de senioren binnen. In een zenuwslopende finale, waarin het carotte prevaleerde en de talrijke toeschouwers slechts zelden van echt goed kaderspel konden genieten, onttroonde Connesson de te nerveuze en iets minder ge lukkige Belgische titelverdediger Ludo Dielis met 300 - 188 in 12 beurten. De Fransman, wiens talent drie jaar geleden was aangekondigd met een zege in het Europees juniorentoernooi, had alleen met een serie van 163 in zijn vijfde beurt zijn klasse geëtaleerd. Connesson ziet er al nooit floris sant uit. Nu echter, met de ka ken op elkaar geklemd en met een lijkbleke gelaatskleur, was hij helemaal een schim. Hij moest, nadat hij al in de zeven- Davis Cupduel DEN HAAG De Davis Cuowed- strijd Nederland Finland die ou worden gespeeld van 3 tot en met 5mei is een week uitge steld. De ontmoeting begint nu vrijdagmiddag 10 mei te 14.00 uur op de Metsbanen te Scheve- ningen. Indien Nederland de ontmoeting met de Finnen wint komt de ploeg van 24 tot en met 26 mei in een uitwedstrijd uit tegen Zweden. de beurt op 252 was gekomen, voor iedere carambole knokken en slaagde. Connesson was het eerst aan de 300 maar nog niet zeker van de titel, want Dielis, die voor het begin van de finale nog een iets beter gemiddelde had, kon nog remise maken en dan zou alle moeite van Connes son voor niets zijn geweest. Kracht De Belg echter, die tijdens de partij steeds nerveuzer was gaan biljarten en onbegrijpelij ke missers had laten noteren, had de kracht echter niet meer om in de nabeurt 115 punten bij een te brengen. Na zijn derde carambole kwamen de ballen midden op het biljart in rechte lijn achter elkaar te liggen en was het met zijn karo- ploensdroom gedaan. Het toernooi, dat voor Nederland een derde plaats van Jean Bes- sems en een zesde van Piet Dekker opleverde, had zaterdag een onverwachte wending geno men. Toen namelijk werd de nog ongeslagen Dielis, die twee punten voorstond op de ande ren, door Bessems van zijn voetstuk gestoten. De Limbur ger, die na een poedel van Die lis met 185 van start ging, heers te in vier beurten: 51-300. Bes sems verspeelde daarna de toen fraaie kans op de titel door za terdagavond van Connesson te verliezen: 109 - 300 in vier beur ten. De Fransman had in zijn tweede beurt met een juweel van een serie van 241 de basis voor zijn winst gelegd. De Nederlandse kampioen was definitief uitgeschakeld omdat op de andere tafel Dielis tegen Hose niet opnieuw had gefaald: 249-300 in zes beurten. Zo kwam het dat Dielis en Connesson met gelijke kansen aan de finale konden beginnen. Bessems die na zijn goede start in het toernooi te wisselvallig was gaan spelen, handhaafde zich tenslotte op de derde plaats door een ruime overwinning in zeven beurten tegen Hose: 300 - 102. Piet Dekker boekte in het weekeinde nog een verrassende zege op Stenzei en bevocht in zijn laatste partij met 33 in de nabeurt, remise tegen Galvez. Dit duel der „degradanten" was tekenend voor hun onmacht. Het duurde 24 beurten. Connesson bleef ook in de finale overeind Zesde ronde: Hose 24 Diells 3C Galvez 1£ Boulanger 3( Dekker 3C Stenzei 23 Zevende en Bm.il nn eer Stenzel éisr laatste ronde: 300 11 07 21.Vf 263 11 189 23.90 300 7 210 42.85 102 7 39 14.57 300 12 163 25.00 188 12 80 15.66 ISENAAR Het kan raar lo de rennen voor amateurs amatrices. Twee weken gele- en won Big Boss met Marian ellinkhof op Duindigt als grote Utsider en zaterdagmiddag irgde Drs Nico Smit, onze out- dertip uit de krant van vrij- ig, met Merlo voor de grote ■^«i-assing. Trainer van het is er achtergekomen dat prog- maken voor rennen een oeilijke zaak is. Geen van zijn tipte winnaars kwam als eer- over de eindstreep. Voor de rrassing van Merlo had hij een verklaring. „Ik zal wel bij et comité moeten komen voor deze vormverbetering van het paard. Ik begrijp er niets van dat het ineens zo goed doet." In de rensport bij amateurs en amatrices bleek alles mogelijk. Drs Nico Smit bracht Merlo keurig over de eindstreep. Rock Aldis met Master Tanner, de twee troeven van Stal Joop van der Touw, kwam met Marianne Ooms als tweede over de eind streep. Zij had over geluk niet te klagen in deze ren. Ze hin derde al in de eerste bocht, waardoor The Fox en Cleeve Hill uit hun balans kwamen. Door sterk finisch rijden kwam ze als tweede binnen voor Coal- di die met de nieuwe amatrice Mej. A. Kruit lang aan de li- ding had gelegen. In de laatste bocht had het paard het meeste kruit verschoten. Favorieten als My Slipper en Cleeve Hill stel den teleur. In de Francisprijs zegevierde Ke vin Davies van Stal Nuy met de uitstekende Monsieur Le Bref. Enkele weken geleden hadden we Fieldmaster op het lijstje derby-kandidaten 1974 moeder ziel alleen staan. Sinds kort staat daar Feuerglut en Mon sieur Le Bref bij. En er volgen er nog wel meerl In de Golden Ladyprijs zegevier de zeer bekwaam gereden door de Belg Frans Vandeuren het paard van eigenaar/trainer Dee uit Noordwijk: Blue Fandango. Na de start nam de combinatie de leiding en stond deze niet meer af. King's Money, gereden door Gerd Bier, werd tweede voor Woodfeet's Bandy die in het laatste stuk enorm hard kwam opzetten. Het renseizoen is nu ruim een maand oud. Als we terugkijken, zien we dat de paarden van de grote stal Nuy het meer dan uitstekend doen. Daarentegen kwam slechts eenmaal een paard van Stal Geran - het ei gendom van Ger de Kroes - als winnaar uit de strijd. Een zwak ke start voor trainer Joep Dek kers, jockey's Wetemans, Bier en Saunders. Maar de weg is nog lang en wellicht gaat straks bij de grote nummers met Queen of Roses S in de hoofdrol de kassa rinkelen. Dinsdagavond draverijen op de HU- om zes uur. De Ups: Dooijerwanrdprljs: King Axklt, La brigprlj*Kora Marijke. Jetstream en Kombn. J. Dooilerwaardprijs. Mary Nimble. Mérlta H en Locomo tief M. C. Esclierpri Ivan Axklt Holgaplu - riu-kprlj i Lord Ax) Verkerk. Igor M en .Jane Mac F. Hart Nihbrlrprljs: Lyros P. Larens Trots en Lange Ros. .1. C. van E*- Bcnprljs: Leonard, Juwellne J en Jack Fortunn, I'. L. C. Domprijst Mazurka, Monte S cn Marlnus Cur- Dinslaken De Amerikaan Joe Marsh is zondag wereldkam pioen beroepspikeurs geworden. Met nog één draverij te rijden was hij reeds zeker van de titel. De Australiër Kevin Brook, die tweede is, kan Marsh niet meer achterhalen. De 39-jarige Joe Marsh won in to taal acht van de twintig drave rijen, die in West Berlijn, Oslo, Parijs, Dinslaken en Reckling hausen werden gehouden. Hij behaalde in totaal 153 punten. Brook (Austr.) werd met 132 punten tweede en de Belg Gil bert Martens met 99 punten der de. Het werd zondag op de baan van Recklinghausen nog even spannend, toen Marsh in de eer ste drie draverijen slechts mati ge resultaten (vierde, zesde en achtste) boekte. Daarna maakte de Amerikaan echter aan alle onzekerheid een einde door de negentiende en twintigste drave rij te winnen. De eindstand is: 1 Joe Marsh (VS) 153 punten. 2 Ke vin Brook (Austr.) 133, 3. Gilbert Martens (BolgiC) 99. 4. John Smo lensk! (N.WZlnd.) 95, 5 88. 8. Debiels (Oost) 68. de lai n nu terkste :e jeug< belangi jk karakt te di ën proi iad gelij Leidenai :it in de zijn vec| gsvermoj entoon iet ook FC de IK De erelijst van Ronald de Witte 5 even kort als zijn dienstbaarheid aan i ploeggenoten van Flandria groot was. Witte leek onlosmakelijk verbonden aan Iter Godefroot. aan Freddv Maertens kort. Hij stond bekend als de mees- ïecht, de volmaakte „valet" met als uit- ieter zijn overwinning in de Grote Prijs Fourmies en wat overwinningen in ker- coersen. Sinds zondag 2 april is de ere- van de al 27-jarige Antwerpenaar aange- met Luik-Bastenaken-Luik, een heuse isieker. In naam ten minste. [werkelijkheid was deze L-B-L-koers een ikkelijk gewone wedstrijd, die toevallig its vond in de Ardeense heuvels, die veel op zijn startlijst miste. Merckx, 'ère, Van Springel, Poulidor, Zoetemelk, de meeste Italianen ontbraken, overbleef was de massa van de Belgi- profs. Twee van hen, Jos de Schoenma- en Roger Verschaeve waren de eerste aanvallers. Van de 33e kilometer, tot in Bas tenaken na precies 100 kilometer, reden zij alleen op kop, met een grootste winst van 2 minuten en 30 seconden. Het tweetal werd achterhaald door De Witte, Walter Planc- kaert, Berckmans, Gilson, Tschan, Peeters, Verstraeten, Godefroot, De Brouwere, Van Marcke, Van de Wiele en Vanneste. De grote groep was tegelijkertijd zo dicht genaderd, dat een aantal rennere meende dat de aan val definitief voorbij was. De Brouwere, Van de Wiele, De Witte, Van Marcke, Berckmans en Walter Planckaert zetten echter door. Zij veroverden een winst, die opliep tot drie driekwart minuut voor De Brouwere het con tact verloor. Verschrompelen Onder aanvoering van Maertens, Huysmans, De Vlaeminck, Verbeeck en Kuiper en nog enkele anderen werd een jacht Ingezet, die de marge snel deed verschrompelen. De jachtgroep werd echter weer Ingelopen door de rest van het veld en na 170 kilometer reed er weer een compact peloton achter de vijf vluchtelingen. Een kleinere eenheid van vijf man (Pintens, Bracke. Panizza, Delisle en Davld) slaagde er na 178 kilometer wel in de aansluiting tot stand te brengen. De po sitie van de vluchters Is daarna niet meer bedreigd. Het peloton berustte in de neder laag en in de kopgroep verraste Pintens zijn concurrenten. Alleen De Witte, geschoold in het volgen van gevaarlijke concurrenten van zijn meesters, pakte het wiel van de kleine Pintens en bleef van dat moment ook voor namelijk in tweede positie rijden. Dank zij Pintens bleef de voorsprong van de twee koolopers in de laatste 50 km bestaan, door Pintens werd de winst op de helling van Les Forges nog vergroot, maar in de eindsprint op de boulevard de La Sauvenière, werd de beloning niet aan de hardste werker uitge reikt. De uitgeruste en goed geprepareerde De Witte won het laatste gevecht. Ronald de Witte heeft het onmoge lijke waargemaakt. Als winnaar van Lu k-Bastenaken-Luik stormt de Belg over de finishstreep. ■I J5TERDAM De winnaars uit het verleden hebben zich gehand- afd. Jan Bruyn heeft er op een woelige Amstel geen twijfel over bestaan dat hij Nederlands snelste lange-afstandsculler is. De ladiskiffeur, die ook vorig jaar „head of the river" won, zegevier- in de strijd om het kampioenschap van de Amstel met grote rermacht. Als eerste was de Rotterdammer gestart. Hij had daar- ilj uiteraard het voordeel niet in het vuile water van de cpncurren- i te behoeven te roeien. Daarentegen had hij in deze race over meter van Oudfc-kerk aan de Amstel tot het botenhuis van De nop niemand op wis hij zich kon richten. Integendeel, in deze wed- rijd tegen het horloge, was hij de door allen achtervolgde favoriet. fn, die vorig jaar door ziekte bijzonder ongelukkig sei- i heeft gehad, was volkomen lerieur en ging met een voor- n rond 15 seconden op Hagenaar Harold Punt, vorig «izoen nog winnaar bij de lich- I roeiers, door de finish. De van De Laak heeft overi- ins grote moeilijkheden gehad izijn strijd. Door de verrader- en felle wind koos hij bij fcrhaling niet de gunstigste 4 zijn naam toch als tweede op fc uitslagenlijst kwam dankt hij de frêle maan. De skiffeur Asopos had hem daarvan inen verdringen als hij niet het wedstrijdcomité had medegedeeld de reglemen ten te hebben overtreden. Harold Punt werd ook nog be dreigd door de teruggekomen Jannus Munnike, winnaar van enkele jaren geleden. Hij legde de 7500 meter echter 0,65 secon de sneller af dan de Groninger. Ook Margreet Dubbelboer heeft voor de tweede achtereenvol gende maal de Skiffhead gewon nen. Haar zege was echter aan merkelijk minder duidelijk dan die van Jan Bruyn. Zij heeft haar overwinning waarschijnlijk mede te danken aan de omstan digheid dat zij in haar categorie een privilege dat de win naars en winnaressen van vorig jaar nu eenmaal volgens de re glementen toekomt als eerste mocht starten. Direct achter haar begonnen kanshebsters als Hette Borias en Mirjam Steen man aan hun 4000 meter. Als 15e tussen de naamlozen in dit gezelschap, gehinderd door vuil water zette Ingrid Dusseldorp de achtervolging in. De Europe se kampioene van 1972, het vo rige seizoen door een ziekte vol ledig uitgeschakeld, is sterk te ruggekomen. Ondanks de voor haar ongunstige omstandighe- 'len passeerde zij de ene na de andere tegenstandster. Bij de fi nish kwam zij echter juist een seconde tekort om de grote bo kaal haar stadgenote te ontne- km In 18.02.42. 2. (Aejjlr) 180349. 3. Ans uravestej (Triton) 18 08.83. 4. Hette Borrii (Orcal 18 14 20, 5. Marlies St. (Nereus) 18. Een aantrekkelijke spaarvorm waarbij het niet meer nodig is om geld voor langere tijd vast te zetten om aan een hoge rente te komen. Daarbij komt nog dat het tegoed tussentijds opvraagbaar blijft. Depositobrieven zijn er in bedragen van f 1.000,- en f 5.000,-. De volle looptijd is twee jaar, waarbij uw rente elk half jaar stijgt. Zo levert een depositobrief van f 1.000,- u na twee jaar f 1.150,- op. Bekijk onderstaande tabel maar eens: Per f 1.000,- storting wordt aan rente vergoed en ontvangt u bij opvraging dus dat is een rente per jaar van na 6 maanden na 12 maanden na 18 maanden na 24 maanden f22,50 f32,50 f 42,50 f 52,50 f 1.022,50 f 1.055,00 f 1.097,50 f 1.150,00 4/,% 5 6 r/.%' (op basis van samengestelde interest 7%%). Uw Rabobank kan u haarfijn alles vertellen over de voordelen van deze veilige spaarmethode. (Rlc) 16.12.02. 2. Van Hoek (RIC) 16.40.3C Mcl-Jr* 17-18 junr. 4000 me ter: 1. Kempers (De Hoop) 18.42.68. 2. Valk (De Hoop) 18.50.06. De op diverse tijdstippen gestarte ekiffeurs in actie op de Amstel m mmn 1M1 vooruan RalffalMnbnfam mi «B .nob/uut ..Ij n n3» loob

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13