<5 Toch meer hoogbouw op „Grof "-terrein i ecêfe© i Leidse glippers B. en W. zwichten voor bouwmaatschappij rvi Allerlei(ds) stad en gewest SSS--jsiss: :,r.SL-;:s Zangeresje spaart voor hondenkennel IL 1974 PAGINA 3 ZATERDAG 20 APRIL 1974 20.00 CPL 1 of 's: krlUsd (S) Close 20.00 Nw i 10.30 25 if geweld- i AVRO: aal 13.no Nw (S) va Nws. iglng R.15 Musiea :ed. 12.00 W Echo. 13.00 (S) appa- kdienst woorden Leiden aktueel Gouden feest rond koster ZOETERWOUDE, HOGE RIJNDIJK Ter gele genheid van het 50-jarig kostersjubileum van de heer H. v. d. Hoeven is morgenochtend om 10 uur de feestelijke eucharistie viering in de Meerburg- kerk. Om half twee vindt in café De Drie Eendjes de aanbieding plaats van het parochiegeschenk. In hetzelfde etablissement is van half drie tot half vijf gelegenheid, tot felicite ren. Zie ook pag. 5. Oud-burgemeester overleden NOORDWIJKERHOUT In zijn woonplaats Doetin- chem, waar hij sinds kort met zijn echtgenote woon de, is na een kortstondige ziekte op 87-jarige leeftijd overleden de heer A. A. C. M. van Iersel, die van 23 oktober 1917 tot I juni 1952 burgemeester van Noordwijkerhout was. Oud-burgemeester Van Iersel wordt maandag a.s. in Doetinchem begra ven. Fiat voor bouw aanlegsteigers STOMP WIJK De leden vergadering van de Stich ting Watersportvereniging Stompwijk is akkoord ge gaan met de aanleg van steigers tbv de water sport. Om de kosten 13.000) enigszins binnen de perken te hóuden zal worden geprobeerd een renteloze lening aan de man te brengen. De uit gifte van de obligaties start maandag 22 april. De aanlegsteigers komen bij de Westeinderbrug en zullen naar verwachting al over 14 dagen klaar zijn. D'66-Nieuwkoop past voor raad NIEUWKOOP De afd. Nieuwkoop van D'66 heeft besloten niet deel te ne men aan de aanstaande gemeenteraadsverkie zingen. Sinds 1970 maakt D'66 in Nieuwkoop deel uit van de gecombineerde raadsfractie PvdA/D'66/PPR. D'66 is daarin vertegenwoordigd door mevr. M. van Nie- rop-Kaayk. Over ophef fing wil de afdeling pas beslissen wanneer daar over op landelijk niveau enige duidelijkheid is. Nieuwe peuter zaal Warmond WARMOND Burgemees ter De Vreeze en zijn vrouw openen maandag morgen het nieuwe onder komen van peuterspeel zaal De Woezel. Het ge bouwtje staat tussen de Leerhoven en De Klim op. De peuterspeelzaal zat de afgelopen jaren uit nood in de Sloepie-zaal van de Burcht. Maandag gaan de peuters onder be geleiding van een draaior gel vanaf de Burcht naar het nieuwe gebouwtje, waaromheen door de kin deren bloemzaadjes zullen worden geplant. Bedrijfsvoetbal in Warmond WARMOND - Gisteravond is een bedrijfsvoetbalcom petitie in Warmond van start gegaan. De werkne mers van Humako verlo ren met 6-2 van Van Win- sen. Scheidsrechter was Peter v.d. Hulst, uitblin kers waren beide keepers Kees Klemvast en Peter Wanders. Na afloop zagen beide teams nog een film van- een eerder door hun gespeelde wedstrijd. Het is de bedoeling dat 'bin nenkort ook wordt gestart met damesvoetbal. LEIDEN B. en w. van Leiden achten het onontkoombaar dat op p het terrein van de Grofsmederij meer hoge flats komen te staan dan oorspronkelijk was gepland. In een pre-advies op het ontwerp- bestemmingsplan Herengracht Zijlsingel stellen zij dat de bouw plannen anders om economische redenen niet haalbaar zijn. Het college wil daarom de bouwmaatschappij IBB Kondor toestaan om op de helft van het te bebouwen oppervlak flatgebouwen neer te zetten met een maximale zg. goothoogte van 24 m. De overige flats mogen niet boven de 14 m. uitkomen. Deze concessie is b. en w. afge dwongen door de bouwmaat schappij die min of meer heeft gedreigd zich te zullen terug trekken als de oorspronkelijke „hoogte-eisen" zouden worden gehandhaafd. 10,5 m. De lengte van garage Kempeneers aan de Langestraat is teruggebracht van 135 m. naar 47 m. Op de gronden naast de garage moeten volgens b. en w. aan beide zijden woningen komen. Volgens het eerder opgestelde Anderzijds stelt het college ook dit programma van eisen bouwterrein zouden de flats niet hoger mogen worden dan 15 m. In het pre-advies wordt gesteld" dat de concessie wordt gerecht- gevaardigd door „de huidige economische situatie en de werkgelegenheidsproblema- tiek". Het college is bang dat de bouw van een nieuwe fabriek ivoor de Grofsmederij bij Zoe- terwoude in gevaar komt, als de bouwmaatschappij zou- afzien van zijn bouwplannen voor het huidige terrein van de Grof. De niéuwe fabriek wordt nl. ook de •bedachte *BB Kondor gebouwd. De bouw- ~S: 19 00 plannen die deze firma voor het ^e.- Waardeiland heeft zouden moge groot aantal bezwaren ongegrond is. Zo blijft men er bij dat het in stand houden van de Waardgracht te kostbaar is. Het herstel van de wallekanten van deze gracht, de aanleg van een riolering en het herstel van bruggen zou 2,6 miljoen kos ten. Daarnaast loopt de ge meente in dat geval het gevaar een subsidie van 2,5 miljoen mis te lopen. De vrees dat de automobilisten van de Waard gracht een race-baan zouden maken wijst men van de hand. Ondermeer omdat de breedte van het wegdek langs de toe komstige gedempte Waard gracht blijft gehandhaafd. Dat in de panden langs de Heren gracht en de Nieuwe Rijn kan toren zullen worden gevestigd, kan eerder een voor- dan een nadeel zijn, zo staat verder in het prae-advies. agenda Stadsgehooi Micro theate tual - optreden „Werkman» 20.00 uur. r Imperium - „Keer-om- De Burcht. Burgstceg-AnUekmarkt van 9tot 17 uur; LAK-theater. Levendaal-„Krent en bol". 14.30 uur. Microtheater Imperium - try-out Jong muziektalent. 15 Augustlnus. Rapenburg 24: Hl St. - Antonlus Clubhuls, M&re-dansen van 20 tot 23 u Maandag 22 april Stadhuis Lelden - vergadering ge meenteraad 14 uur, ivestgracht :i3 - vergadering zin-tuig "jk eveneens op losse schfoeven gewijde 1 komen te staan. ffoTOPP™» b- en w' wat dit betre^1 te" (4) 23.15 j gemoet aan commerciële eisen, muz. op verschillende andere punten hebben zij in het ontwerp-be- van stedebouwkundige aard. Een en ander meestal op aan dringen van Leidenaars die bij de gemeente bezwaarschriften hadden ingediend. Zo is de mi nimale (goot-) 'hoogte van 9 m. De stelling dat uitbreiding yan de die voor een groot aantal huizen Meelfabriek onaanvaardbaar is 7.ÖÖ gold, teruggebracht tot 8 m. De woningen waarvoor aanvanke lijk een maximale (goot-) hoogte was vastgesteld van 12 jflfiaia of 13 m. mogen nu volgens het college niet hoger worden dan Mozaïek 3.02 (S) e. NOS: Voer still of zijn gezien hun grootte vaak nauwelijks geschikt voor bewo ning. Kantoor-vestiging kan ze volgens het college van de on- redden. 1.50 tS) 0 Nws. ude 11e- aveclm- 30 Den 12.15 middag 16.00 Ukadoo. Koorfestival afgesloten KATWIJK Met het zingen van het lied „Wereld en Vriend schap" is afgelopen nacht het tweede Tulip Time International Festival in de Katwijkse sport- j hal Cleyn Duin afgesloten. Een l week lang hebben koren uit de hele wereld, maar voornamelijk uit Amerika concerten in de hal j gegeven. Burgemeester Ver- meulen die de prijzen uitreikte i prees gisteravond de organisatie dank zij welke het festival een groot succes is geworden. Met name de VVV zwaaide hij lof I toe. wordt in het pre-advies van de hand gewezen met het oog op de „slechte werkgelegenheiasi- tuatie en omdat het om een flo rerend bedrijf gaat. Wel wil men vaststellen dat de bestaan de hoge gebouwen „niet verdef verhoogd mogen worden". Het plan om aan de Waardkerk- steeg bedrijfsbebouwing te cre- eren is niet mogelijk gebleken doordat de daarvoor beschikbare strook te smal was. Voorgesteld wordt om het terrein opnieuw een woonbestemming te geven. Vooral hierdoor en door de ver anderde plannen met betrekking* tot garage Kempeneers is het geraamde tekort op het bestem mingsplangebied veranderd. Dit bedraagt nu bijna 17 miljoen. De afdeling Noordwijk van de bouw- en houtbond NKV vierde gister avond in een stampvol Lido-theater haar 60-jarig beslaan. Vrijwel alle Noordwijkse notabelen waren daarbij aanwezig. Tijdens het feest werdén o.m. een 30-tal jubilarissen gehuldigd. Een onderscheiding kregen o.a. de heren A. Mesker (60 jaarlid), A. Broeders, F. Vink, P. Derks, J. Beugelsdijkf N. van Bohemen, N. Hogervorst (40 jaar lid), M. van Kesteren, A. L. Smeltink, M. de Ridder, L. van Troost. I J. Plug, A. Wijnands, J. van. Hal, C. van Reep, W. Ruigrok, H. Mesker. J. Olijerhoek, J. Pbug. A. Wijnands, G. Koelewijn, G. j U'eerinfe. C. Passchier, S. Heemskerk, Th. Rodenburg, J. v. d. Vlist, J. v. d. Weijden, C. Caspers en J. Kret (25 jaar lid). bioscopen Studio: Steenstraat 39. tel. 33210. Je sus Christ Superstar", dag 14.30, 19 en 21.15 uur, zo. 14.30, 16.15, 19 en 21.15 uur. .Lldo: Steenstraat 39. tel 24130. „Pa- plllon". 18 Jr. dag. 14.30 en 20 uur. Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239. „Do Uitbreker". 18 Jr.. dn. 14.30, 16.45. De heer van Andel uit Lisse vier de gisteren zijn zilvereh jubileum bij Elka Kistenfabriek. De jubi laris (met vrouw en kinderen op de trap) werd tijdens een feeste lijke bijeenkomst in de kantine van het bedrijf lovend toegespro ken door o.a. directeur H. Zwet sloot en de heer C. Warmerdam van de personeelsvereniging. Daarbij kreeg hij uiteraard ge schenken aangeboden. Gewest Leiden kraakt nota -RIJNSBURG De Gewestraad Leiden heeft gisteravond tijdens zijn vergadering op het gemeen tehuis van Rijnsburg de provin ciale nota „Plandoelen streek plan Zuid-Holland West" ge kraakt. Besloten werd het colle ge van Gedeputeerde Staten een brief te schrijven, waarin de nota wordt afgewezen omdat uitgegaan wordt van een gewest Groot-Den Haag. Lldo. Klndermailneo: „Kaplti ten-elland". za. zo. cn wo. ur. Nachtvoorstelling „De e wassen beelden", vr. en Blauwbaard", 18 Jr. Tijdens als tudlo. Klndermailneo„101 Dalma- .drs". dag. 14.30 ui Sassenheim Tijdens de 40e jaarvergadering van de EHBO afd. Sassenheim, gisteravond in het gemeentegebouw aan de Oosthaven, is de heer W. Wage- makers afgetreden als bestuurs lid. Hij wordt opgevolgd door de heer J.A.C. de Bruin. In het be stuur werden herkozen mevr. M. Loenen-J ansen en de heer A. v.d. Wiel. De afdeling telt mo menteel 118 leden. LEIDEN „Beb Ogterop heeft gezegd dat ik geen zangles no dig heb. Ik heb alleen wat last van m'n Leidse accent, maar dat leer Ik op school wel af." De eerste plaat van Carla Wil- kens, 14-jarige scholiere van de huishoudschool aan het Galgewater, is sinds gisteren in de handel. Een verzame- elpee van een tientje, uitge geven door de platenmaat schappij van Jan Boezeroen, waarop ze één liedje voor haar rekening kweelt. Over opa die het bejaardentehuis niet in wil maar dat toch moet. „Ik ben met zingen begon nen", vertelt Carla, „toen ik negen was. Samen met pa en ma luisterde ik naar een zanger die optrad op een feest van Lugdunum. Toen kreeg ik ook zin en ik heh voor de hele zaal „klorr.pjo met een zeiltje" gezongen van Wilma." Sindsdien reist Leidse Wilma stad en land af om deel te nemen aan talentenjachten. En met succes. Een finale plaats sleept ze altijd wel in de wacht en zonder een be ker komt ze ook maar zelden thuis. Haar repertoire stemt Carla at op de faam die ze In het Hollandse lied inmid dels heeft opgebouwd. Maur van binnen bruist eigenlijk de soul. Jackson Vife, James Brown, dat is het betere werk. Carrière maken hoeft niet per se: „Maar het zou wel leuk zijn natuurlijk, als ik een echte ster werd. Dan ga ik een hoop geld sparen en een honden-kennel begin nen. Ik ben gek op dieren en vooral op honden. En ik ben helemaal gek op Duimpie, mijn poedel." Om alvast een beginnetje ta maken heeft Carla besloten elk dubbeltje dat ze voor een van haar plaat verkocht exemplaar toucheert, op de spaarbank te zetten. (ADVERTENTIE) I KANTOORINRICHTING! I 30 <S> s: toe- rhelds- Henk gegre- 53 (S) Goed concert r„ Canite Tuba 30 I ui- LISSE De Harmoniekapel „Ca- X nite Tuba" heeft gisteravond in het Trefpunt een concert gege- TT- ven onder leiding van dirigent *15- Wim van Duyn. is- - ia 1 het programma waren ook op en i genomen het verplichte con- X coursnummer „Iolante" van is- Sullivan en het vrije nummer I iTAMTnnDMciineiciu Si „Hair Selectie" van M. Dermot. KANTOORMEUBELEN Wanneer men met deze num- BRANDKASTEN n. mers in dezelfde stijl op het rs_ concours' te Roelofarendsveen m I Specialisten in: DIRECTIE-EN ORGANISATIE- EN uitkomt dan durven we Canite Tuba al bij voorbaat succes te verzekeren. lot slot werd ook nog een char mante show gegeven door de Majoretten, de tamboers en de l trompetters. TOMPWIJK Danslustigen kunnen aanstaande zondag te recht in het dorpshuis te Stomp-1 wijk. De entree bedraagt 1.50, echtparen dienen 2.50 op tafel I te leggen. Aanvang 20.00 uur. I WM. BARENTSZSTRAAT 35 Industrieterrein "De Waard" B LEIDEN Bij Zijlsingel - Trompstraat Tel. 01710 - 49044 (8 lijnen) I Adviseurs voor vriendelijk zakendoen! E Bekoorlijk Het beroemde Amerikaanse Tri ton College Choir heeft gister avond zijn Europese concerttour afgesloten met een concert in de Hartebrugkerk aan de Haar lemmerstraat. 's Middags wer den de leden van het koor op het stadhuis verwelkomd door burgemeester Vis en een aantal andere genodigden (zie foto). Het Triton College Choir bracht gisteravond een programma met koorwerken vajt Vittoria, Palestrina, Buxtehude, Mozart en Mendelssohn. Ook kreeg men te horen liederen van Schumann en enkele delen uit „Faust" van Gounod, ..Carousel" en „Porgy and Bess". Het concert stond mede onder auspiciën van „The Dutch Immigrant Society", een emigrantenvereniging in Ameri ka en Nederland. Meer dan 11.000 families in de V.S. en on geveer 4000 familie in Neder land zijn lid van deze Society, die de culturele banden met Ne derland en Amerika in stand wil houden. De Hartebrugkerk mocht de recette houden ten bate van het orgelfonds. Goed zitten t „In Leiden is het goed zitten". Met deze slogan voert de Fede ratie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, afdeling Leiden, een actie om geld hijeen te krij gen voor de aankoop van straat- banken. Deze banken kosten 300 onder redactie van: Arnold Hendrikse. tel. 01710-22244 tst. 16 gulden per stuk. De Federatie wil de banken aanbieden aan de gemeente Leiden ter gelegen heid van de 400-jarige herden king van Leidcns Ontzet. Een blijvend geschenk, om op ver schillende punten in Leidén te plaatsen. Bij de Federatie zijn 14» vrouwen verenigingen en/of organisaties aangesloten met een totaal van ongeveer 2000 ledetn. Hieruit heeft zich een comiUi gevormd, bestaande uit de dames Vis- Hommes. Hensing-Reyman en Pont-Bëmelman. Het is de be doeling van dit comité om via de organisatie van een rommel markt het geld hijeen te krij gen. Voor deze markt is reeds ruimte verkregen op de Lcidato in september, uiteraard indien deze beurs doorgaat. De .rommel" voor de markt ho pen de dames van het comité te krijgen van de Leidse huisvrou wen. Uit ervaring weten ze dat er altijd wel spulletjes in huis staan die niet of nauwelijks meer gebruikt worden en zo doende van weinig waarde zijn voor de bezitter ervan. Voor het comité echter zijn ze „goud" waard. Alles is goed;4 van (poc- ketjboeken tot plantestekjes en van (nacht)spiegels tot hand werkjes. Als ze er maar niet voor hoeven te betalen. Het Lei- datobestuur heeft reeds gelden voor een bank toegezegd en het comité hoopt dat ook de rest van het Leidse zaken- en be drijfsleven zich liiet onbetuigd zal laten. Maar ook wat dat be treft zit het wel goed in Leiden. De dames van het comité ver zoekt een ieder de spullen ver pakt in plastic tassen te depone ren bif het dichtstbijzijnde dien stencentrum, buurt- of clubhuis. Vandaar wordt het wel opge haald en te koop neergelegd op de Leidato. Ook geld is (uiter aard) welkom: giro 114499, t.n.v. pen.m. Fed. Vr. Vrijw. Hulpverlening te Leiden. Wie wil er tenslotte niet goed zitten? Doorbroken Ongeveer 100 foto's en dia's wor den op het moment tentoon ge steld in het Legermuseum Gene raal Hocfer aan de Pesthuislaan in Leiden; het resultaat van twee fotozaterdagen. Het is ge bleken dat de museumfotografie voor wat de amateurfotograaf betreft een braakliggend terrein is en de ontwikkeling in deze tak van onderwerp-fotografie wordt bemoeilijkt door het foto- grafeerverhod in alle Neder landse musea. Het Leidse Le germuseum heeft met de twee fotozaterdagen i n februari dit willen doorbreken. De twee da gen zijn zo'n succes geworden dat het in de bedoeling van de museumdirectie ligt, dit nog eens te herhalen. De eerste prijs werd behaqld door de heer W. Kwakcrnaak, Mozartstraat 149 te Leiden met zijn foto „ge sprek met een inlands hoofd". De heer Boschman uit Den Haag behaalde de 2e prijs met het russisehe pro/iel. De heer Henneken uit Zoetermecr be haalde de 3e prijs voor zijn ge hele dia-oeuvrc. De duur van de tentoonstelling in het Legermu-3 seum is afhankelijk van de inte resse van het publiek. Kraakwagen De grofvuilophaaldienst komt overmorgen, maandag 22 april, in de volgende straten: Heren singel Van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan, Kooilan, Celebesstraat, Decima- straat, Sieboldstraat, Flares' straat, Bloemslraat, Formosa- straat, Borneostraat, Driftstraat, Lombokstraat, Javastraat, Mc- durastraat, Parkstraat, Kooipark 71 Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat), Ambonstraat, - Madoerastraat. Ook komt de kraakwagen in de Voorstraat, Lage Rijndijk, Su matrastraat, Atjehstraat (van Sumatrastraat tot Soemba- straat). Soembastraat, Bati straat. Timorstraat, Ringkade, Bonairestraat, Arubastraat, Su- rinamestraat, Antillenstraat, Curacaoslraat, St. Maarten- Straat, St. Eustatiusstraat, Sa- bastraat, Bankastraat, Biliton- straat, Koolhof.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3