fieactae Sourant i 1 NEDERLAND ONTVING MILJOEN TOERISTEN PATRICIA BIJ BANKOVERVAL WAARGENOMEN (6 ijmaker Veel bos en hei door brand verwoest Betere relatie met Arabieren Inbraken en brand ruïneren kledingzaak verdien'n echte Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur - hoofdredacteur: F. J. Plug - Chef-redacteur: J. W, C. Leune. Advertenties (excl. B.T.W.) 0,34 per mm. Telefoontjes ƒ3,10 - Klachten bezorging: telefoon 22244 (18.00 tot 19.00 uuur - Abonnementen: per week 2,37; kwartaal ƒ30,66; jaar ƒ119,05 - Losse nummers: 40 cent. 65e JAARGANG No. 19788 TV-SELECT1E Ned. I: 19.05 uur Piste; 20.21 uur Robin and the seven hoods, film met Sinatra; 22.20 uur Winkel op de hoek, doc. Nöd. II: 19.05 uur Stratemaker- op-zee; 20.21 uur Onedin-lijn; 21.10 Ombudsman; 21.35 uur Wie wat waar, spel. - DINSDAG 16 APRIL 1974 NACHTVORST Droog weer met zonnige perioden, maar ook wolkenvelden. Over- Min. temp. ongeveer 2 graden wegens matige noordelijke wind. met in het binnenland op veel plaatsen nachtvorst. Maxima morgen circa 11 graden. lè-v 'k In Scheveningen zorgde het mooie weer voor enorme drukte. (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG De vorige week door het Nationaal Bureau voor Toerisme voor zichtig aangekondigde grote stroom paastoeristen is inderdaad naar ons land gekomen. Vermoedde men daar, dat het recordaantal van 900.000 van 1972 wel eens benaderd zou kunnen worden, Pa sen '74 bewees, dat Nederland nog steeds bijzonder in trek is. Er kwamen maar liefst meer dan een miljoen buitenlan ders. Deze stroom veroorzaakte op een aantal punten natuurlijk wel enige problemen. Vooral vrijdag kwamen grote stromen Duitsers ons land bin nen. Volgens berekeningen kwamen over de hele grens gerekend zelfs zo'n veertig A vijftig auto's per minuut ons land binnen. Bij de groot ste grensovergang Bergh-autoweg bij Arnhem wenden 3000 wagens per uur „verwerkt". De hotelaccommodatie in het westen was alras uitgeput. Zaterdagavond werden toeristen ver wezen naar Gelderland en Brabant waar de keus ook al beperkt werd. Paaseivol was de Randstad. Mensen moesten in hun auto's slapen bij gebrek aan ruimte. De politie van Amstel veen stelde een cel beschikbaar voor twee Duit sers, die nergens meer terecht konden. De bollen en bloeiende bomen waren de groot ste attracties. Zondag waren de wegen rond de Keukenhof bijzonder vol. Overigens was het in de rest van het land tamelijk stil. Gisteren, vroeger op de dag dan verwacht, stroomden lange rijen Duitsers, Zwitsers en Oostenrijkers al weer het land uit. De mare chaussee was daardoor enigszins verrast. Men had pas tegen twee uur op grote drukte gere kend en al om elf uur stonden rijen auto's voor de grenspost Bergh. Meestal ongecontroleerd liet men toen het verkeer de grens passeren. Hier en daar deden zich gisteren files voor. Ze losten echter weer tamelijk snel op. De politie kon dan ook tegen de avond constateren, dat al les vrij vlot verlopen was. De rijkspolitie heeft tijdens het paasweekeinde voor het eerst gebruik gemaakt van een helicopter (bij wijze van proef) behalve op eerste Paasdag, toen al leen twee „gewone" vliegtuigjes werden ingezet. In Paasweekeinde (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG - Een kledingzaak aan de Haagse Boekhorststraat is gedurende het Paas-wcekeln- de volledig van de kaart ge veegd door twee Inbraken en een brand. Eerst werden in de nacht van vrijdag op zaterdag herenpanta lons en jacks ter waarde van 7000 ontvreemd. Om binnen te komen forceerde men een raam op de eerste etage aan de ach terzijde en werd een gat in het plafond gemaakt. Vierentwintig uur later werd opnieuw ingebro ken. Ditmaal met herenpanta lons- colberts ter waarde van 9000 gulden als buit, nadat eerst de voordeur was geforceerd. Weer 24 uur later werd de in middels lege winkel getroffen door een brand, waarvan de oorzaak nog niet bekend is. De schade was door het ontbreken van inboedel nihil. Patricia Hearst gefotografeerd tijdens de bankoverval in San Francisco met leden bende leden (rechts) houdt zijn wapen op Patricia gericht. i het Symbionese bevrijdingsleger. Een Weerzien na 31 jaar FROS1NONE (AP) - TIJ- dens de paasdagen heeft Lulsa Gismond! in Frosino- ne (Italië) haar doodge waande echtgenoot Domenl- co weer in haar armen kun nen sluiten. Domenlco ver trok 31 jaar geleden als sol daat uit zijn dorp en werd na de oorlog als gesneuveld opgegeven. Het afgelopen weekeind kon hij zijn vrouw vertellen dat hij door de Albanezen krijgsgevangen werd ge nomen en sindsdien het land niet meer had mogen verlaten. Zijn vrouw Lulsa Is nooit hertrouwd, hoewel de naam van haar man in het oorlogsmonument van hun dorpje stond gebeiteld Jongen dood na val LEIDEN - De 10 -jarige Marcus van Britsum is vrijdag overle den ten gevolge van hoofdletsel, dat hij op liep tijdens een val partij op 22 maart j.l. De jon gen viel bij het verlaten van de Lom-school „De Vier Sleutels" aan de Rijnsburgersingel van de trap. SAN FRANCISCO (UPI-Reuter-AP) De 20-jarige, door het Symbionese Bevrijdingsleger ontvoerde dochter van een Amerikaanse krantenmagnaat, Patricia Hearst, is gisteren herkend bij een bankoverval in San Francisco, waarbij voor 11000 dollar w.erd buitgemaakt en twee per sonen ernstig gewond raakten. Patricia droeg zelf een ge weer, maar een van de overvallers hield ook een geweer op haar gericht, zodat het mogelijk wordt geacht, dat zij onder dwang heeft meegedaan. Patricia werd herkend van de film, die gemaakt werd door een veiligheidscamera in het Inbraken opgelost ALKEMADE T.wee jeugdige in brekers zijn de afgelopen dagen in handen van de Alkemadese politie gevallen Een 14-=jarige Amsterdammer heeft bekend 47 inbraken in de gemeente te heb ben gepleegd. Hierbij bevond zich de kraak in de Pieter Brueghellaan, waarbij op de bo venverdieping brand uitbrak De tweede jongeman, die door de politie werd opgepakt was een 17-jarige inwoner uit Alke I made. Hij bleek 17 inbraken op j zijn conto te hebben. Vooral 1 verenigingsgebouwen en scholen waren zijn werkterrein. Hongerstaking in kampen voor j Boekovski MOSKOU Verscheidene tien- j tallen politieke gevangenen in I twee werkkampen in de Oeral I zijn in hongerstaking. Zij willen met hun actie de 31-jarige dissi dent Vladimir Boekovski helpen, die een gevangenisstraf van j twaalf jaar ondergaat. Boekovs- j ki moet, zo eisen de hongersta kers onmiddellijk naar een zie kenhuis worden overgebracht, I aangezien hij ernstig ziek is. Zij protesteren voorts tegen het I feit, dat Boekovski in afzonde- 1 ring gehouden wordt en op rant- bankgebouw. Volgens ooggetui gen liepen vijf personen, onder wie twee vrouwen de Hibernia- bank binnen. Zij zeiden lid te zijn vqn het Symbionese Bevrij dingsleger. Zij bevalen de ir gebouw aanwezige mensen op de grond te gaan liggen en gre pen vervolgens het geld. Buiten het bankgebouw wachtten nog vier medeplichtigen. Terwijl de rovers naar buiten kwamen schoten zij in het wilde weg, waarbij twee mensen ernstig gewond werden. De overvallers verdwenen daarna in twee au to's die later leeg werden terug gevonden. Tegen Patricia Hearst is nu een arrestatiebevel uitgevaardigd. Patricia werd 4 februari uit haar woning in Ber keley ontvoerd. Twaalf dagen geleden liet zij via een geluids bandje weten, dat zij zich had aangesloten bij het bevrijdings leger. Haar vader, Randolph Hearst, heeft reeds miljoenen dollars betaald aan losgeld, in de vorm van voedsel voor de ar men, zonder evenwel zijn doch ter terug te krijgen. Van een onzer verslaggeefsters DEN HAAG Ook tijdens de paasdagen is weer een groot aantal hectaren natuurgebied In vlam men opgegaan. Achter Paleis Soestdijk in Baarn is zondagmiddag 4 ha. bos, heide en vliegdennen ver loren gegaan, in Limburg bij Bergen 5 ha. bos en hei en nog eens 5 ha. bos bij Melick-Herkenbos. Monumentenzorg vallende pakhuizen in het cen- Bovendien werd in het Gelderse Rozendaal gister- trum van Groningen, een supermarkt in Bussum, middag 6 ha. vliegdennen en bij Nijmegen 5 ha. een landbouwschuur in Stadskanaal en een school bos door brand verwoest. in Maartensdijk bij Utrecht. In het weekeinde zijn eveneens verschillende ge- In het Rotterdamse Katendrecht heeft een, volgens bouwen in vlammen opgegaan. Zoals vier, onder de politie met opzet aangestoken, brand gewoed in de woning van de secretaresse van het wljkorgaan „Katendrecht". De bewoners konden door voorbij gangers worden gewaarschuwd en ternauwernood aan het vuur ontkomen. Het wijkorgaan is een ver eniging van bewoners, die vinden dat de bordelen en sexclubs in deze wijk een onduldbare overlast veroorzaken. Flamingo's bij vervoer omgekomen DJAKARTA(AFP) - De Indonesi sche vereniging van vogelbe schermers heeft Nederlandse exporteurs verantwoordelijk ge steld voor de dood van 24 fla mingo's van de 32 die in februa ri van Nederland naar Indone sië werden gezonden. De voor zitter van de vereniging ver klaarde dat de meeste van deze vogels tijdens het vervoer per vliegtuig zijn gestorven en an dere kort na aankomst in de dierentuin van Djakarta. SPORTTRIBUNE DEN HAAG Het fundament van Ajax is gesloopt. De Graafschap komt de eer toe de Amsterdammers de beslissende tik van het seizoen uitgedeeld te hebben. Met de nederlaag van 1—0 werd de paniek bij Ajax vergroot, die is ontstaan na het plotselinge vertrek van George Knobel. Andere hoogtepunten: Teunissen naar Telstar? Enith stortte ineen Goldrace voor Kneteman LDWS kampioen Roodenburg punt tekort ■HMMM 'Hf M MI'ililiptll'lWI "Hl il MINISTER VAN DER STOEL SCHIPHOL (ANP) - Minister Van der Stoel van Buitenlandse Zaken heeft de indruk, dat in het algemeen de sfeer tussen Nederland en de Arabische landen aan het verbeteren is. Hij zei dit zondag bij de terugkeer van de grondstoffenconferentie van de Verenigde Naties in New York. De heer Van der Stoel heeft daar ondermeer gesproken met de mi nisters van Buitenlandse Zaken van Egypte, Koeweit en de Verenigde Arabische Emira ten. „Die gesprekken zijn in zeer positieve sfeer verlopen. Ik geloof bepaald, dat de verhou ding met de Arabische landen duidelijk aan het verbeteren is. Maar dat hoeft niet te be tekenen dat van vandaag op morgen het olie-embargo wordt opgeheven," aldus de minister. Hij heeft zijn Arabische collega's nog eens het Nederlandse standpunt uiteen gezet zoals dat was opgesteld op 6 november vorig jaar in de gemeenschappelijke EEG- verklaring. De heeT van der Stoel heeft geen concrete afspraken gemaakt voor bezoeken aan Arabische landen. In New York heeft hij ook vijf kwartier ge sproken met de Amerikaanse minister Kis singer. „Er is ook voor Europa alle reden de pogingen van Kissinger om tot een vre desregeling te komen zoveel mogelijk te steunen." Leerdiefstal in Leiden LEIDEN Uit verschillende kle dingmagazijnen aan de Haar lemmerstraat in Leiden is in de nacht van vrijdag op zaterdag voor enkele duizenden guldens aan leren kleding gestolen. Uit een zaak stal men drie korte leren jasjes, drie lange jasjes en drie leren vesten van een ge zamenlijke waarde van 2280. De dieven verschaften zich toe gang door het forceren van de voordeur. Uit een andere zaak stal men een nog onbekend aantal leren jas jes in de nacht van maandag op dinsdag. In de Haarlemmer straat en de Jan Vossensteeg vond men twee van de gestolen jasjes terug. Stookolie op Waddeneiland LEEUWARDEN (ANP) - Over de gehele lengte van het zestien kl- i lometer lange noordzeestrand van Schiermonnikoog is In de nacht van zaterdag op zondag ruwe stookolie aangespoeld. Veel ongerief brengt het voor dr» strandwandelaars wel met zich mee. Volgens de rijkspolitie op het eiland, die het bericht door gegeven heeft aan de instanties van de Rijkswaterstaat, is er waarschijnlijk een tanker bezig geweest om zogenaamd "Schoon «rh«n" f Een wel bijzondere 'blijmaker' die u kunt verdienen door het aan brengen van een nieuw kwartaal-abonnement is wel deze 'zelfden kende', matstalen 4-kleuren-ballpoint. Noteer m.i.vRAM als nieuw kwartaal-abonnee: DUIf Stuur deze bon in open envelop, Naam: zonder postzegel, naar Adres:antwoordnummer 349, Leidon. Woonplaats: Stuur een 4-kleurenballpolnt naar: LEIDSE BS COURANT Woonplaats:

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1