£eidóe@ou/ta/rtt ISRAËL TEGEN LIBANESE DORPEN ró ijmaker Ziekenfondsraad voor sterkere inkrimping beddenbestand RFPRFSATLI.F VAN RANDSTAD VOLGEPROPT tif n v.d.wiel Bonden willen bakkerijen doorlichten Kruisinga blijft fractievoorzitter Knobel paasshow Bebloed kostuum gevonden verdien hechte (ort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur-hoofdredacteur: F. J, Plug - Chef-redacteur: J. W. C. Leune. Advertenties (excl. B.T.W.) 0,34 per mm. Telefoontjes f 3,10 - Klachten bezorging: telefoon 22244 (18.00 tot 19.00 uuur - Abonnementen: per week f 2,37; kwartaal f 30,66; jaar ƒ119,05 - Losse 65c JAARGANG No. 19787 ZATERDAG 13 ATRIL 1971 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND TV-SELECTIE Zaterdag: Ned. I 19.05 uur Weg naar Hameien: 20.21 uur Berend Boudewijnkwis. Ned. II: 20.21 uur Colin S. film: 22.00 uur Van onderen, doe. Eersfe Paasdag: Ned. I: 20.50 uur Zoon van het oude volk, spel Ned. II: 20.45 uur Bellevue met prof. dr. L. de Jong. Tweede Paasdag: Ned. I: 21.10 uur Vidocq. Ned. II: 20.16 uur Stille kracht, slot: 21-25 uur Frans Festival. VRIJ ZONNIG Flinke zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer. Ma tige in het Waddengebied af en toe krachtige wind uit noordoost tot oost. Maximumtemperaturen omstreeks 11 graden. Zondag: zon 05.47-19.35, maan 02.20-10.59. Hoogwater Scheve- ningen: 7.48-20.25, laagwater 3.21-15.51. Maandag: zon 05.45-19.37, maan 02.47-12.05, Hoogwater 8.53-21.35, laagwater 4.10-16.54. Theebom Londen (AP) De politie die de woning van de Britse pre mier Harold Wilson bewaakt heeft giste ren alarm geslagen toen een auto weg reed en een metalen voorwerp achterliet op het trottoir. Nadat de straat was afge sloten arriveerden de experts. Een paar minuten later bleek het metalen voorwerp een thermosfles te zijn - met nog wat thee erin. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Haagse Zie kenfondsraad vindt dat de reorganisatie en inkrimping van het beddenbestand in de Haagse ziekenhuizen nog ster ker kan worden aangepakt, dan wordt voorgesteld in de nota van de landelijke commis sie, voor ziekenhuisvoorzienin- gn. Dit blijkt uit een brief die de Haagse Ziekenfondsraad heeft verzonden aan de staats secretaris van Volksgezondheid en Milieuhygiëne. Een van de belangrijkste voor stellen van de Haagse Zieken fondsraad is dat de verminde ring van het aantal ziekenhuis bedden met 1200 veel eerder in de praktijk dient te worden ge bracht dan in 1985. Tevens trekt de raad de nieuwbouw voor het Haagse Westeindezie- kenhuis in twijfel. Door de nieuwbouwkosten zouden de verpleegtarieven te veel om hoog worden gejaagd. Uit de brief blijkt tenslotte nog dat de raad van mening is dat de overplaatsing van het Haagse Betlehemziekenhuis naar Zoetermeer gekoppeld moet worden aan een verhui zing van het Voorburgse Dia- conessenhuis nai Zoetermeer. 7< Ai»x ontslaat DEN HAAG - George Knobel, de trainer van Ajax, is naar aanleiding van een interview in het weekblad "Deze week" door het bestuur van de Amsterdamse vereniging gistermiddag op staande voet ontslagen. In het gewraakte interview, dat verscheen onder de kop pen "Ajax gaat stuk aan drank en vrouwen" en Ajax is verziekt" deed Knobel verschillende uitspraken die het bestuur in het verkeerde keelgat zijn geschoten. Tot een opvolger is benoemd zal de selectiegroep onder leiding staan van Bob Haarms. Voor r r nieuws zie de sportpagina. Tel Aviv (UPI-AP) Israëlische troepen hebben gisteravond vergel dingsacties ondernomen op een aantal dorpen nabij de bestandslijn in het zuiden van Libanon. De aanval kwam enkele uren nadat de acht kinderen, vijf vrouwen en vijf mannen, die donderdag bij de terroristenactie in Kirjat Sjmona waren gedood, ter aarde waren besteld. De verbitterde bewoners van het stadje hadden tijdens de begrafenis wraakacties tegen de Arabische gueriliastrijders en de Arabische landen die het onderdak bieden, geëist. artverscheurende taferelen speelden zich gisteren af tijdens de begrafenis van de Israëlische slachtof fers van de Palestijnse terreuractie van donderdag. Een man stortte zich op het verse graf van zijn echtgenote. De begrafenis werd door tienduizend mensen bijgewoond. De vergeldingsacties, waarbij geen pantservoertuigen of vlieg tuigen waren ingeschakeld, duurden drie uur. Israëlische troepen vielen zes dorpen binnen en bliezen daar de huizen op van mensen die lid zijn of sym pathiseren met de Arabische guerrillabeweging. De bewoners hadden zij tevoren geëvacu eerd. Er werden geen tegenstad ondervonden van het Libanese leger, dat het gebied had ont ruimd. De Israëlische troepen keerden zonder verliezen terug. Tevoren had de Libanese premier die ontkende dat de guerrilla strijders vanuit Libanon hadden geopereerd, gezegd, dat het Li banese leger voorbereid was op een Israëlische strafexpeditie. De Israëlische minister van poli tie verklaarde tijdens de begra fenis van de slachtoffers, dat Is raël niet alleen alle politieke cn diplomatieke middelen zal aan wenden, maar tevens alle moge lijke andere middelen zal ge bruiken om eens en voor altijd een einde te maken aan de mis dadige moordpartijen. Hij zei ook, dat de Libanese regering de taak had de bases en het hoofdkwartier van de guerrilla strijders op te ruimen. ADVERTENTIE caminacla meubelen rijs wij kse weg 51 geopend 2e paasdag tussen 10.00-16.00 uur 'olop parkeergelegenheid Ambassade van Indonesië onder strenge bewaking e Haagse politie heeft gisteren vrijwel de gehele dag een groot gedeelte van de Tobias Asser laan voor de Indonesische am bassade afgezet met een aantal manschappen van de Mobiele Eenheid. Deze speciale bewa king werd ingesteld, omdat men bevreesd was 'voor eventuele akties van Zuidmolukkers, die gisteren het feit herdachten dat acht jaar geleden hun president dr. Chr. Soemokil in Indonesië werd gefusilleerd. In de avondu ren werd het ambassadegebouw door een aantal schijnwerpers belicht om mogelijke insluipers te kunnen weren. (Van een onzer verslaggevers) ZEVENAAR Het zijn vooral de Duitsers die gisteren en vandaag in groten getale ons land zijn binnengekomen om hier de Paasdagen door te brengen. Met name de grens post Bergh heeft het zwaar te verduren gehad. Daar kwamen de auto's vijf rijen dik de grens over, 1500 per uur. Het aantal passanten is daar nog nooit zo groot ge weest als gisteren. Opvallend was de sterke toename gis termiddag van het aantal autobussen. Tegen acht uur gis teravond was de drukte voorbij. Maar vanmorgen begon het Duitse aanbod opnieuw. rijkspolitie neemt deze dagen bij de verkeerssurveillance een proef met een helikopter, die voorzien van luidsprekers, via welke het verkeer aanwijzigingen kunnen worden gegeven. (ADVERTENTIE) montuur past, uiterlijk bij «W rnu innerlijk... J t'i Dat is die wonderlijke v.d. Wiel verdienste. Die merkwaardige eigenschap om haast wiskundig zeker en psychologisch zuiver uw uiterlijk en innerlijk in 'n harmonische balans ioen Knap. v.d.wiel weet er het fijne van ....van brillen! Nieuwe Rijn 62 De vele. buitenlandse toeristen hebben, zoals gebruikelijk, voor ernstige logiesmoeilijkheden ge zorgd. Volgens het Nationaal Bureau voor Toerisme was gis termiddag in het gebied binnen de lijn Hoek van Holland, Rot terdam, Utrecht, Amsterdam en IJmuiden in alle logiessectoren praktisch geen bed meer te krij gen. Enige onder hoogspanning werkende V.V.V.'s in het kust gebied hebben lange rijen lo- gieszoekenden zelfs moeten ver wijzen naar adressen op de Ve- luwe. Gezien de nog steeds West-Nederland binnenvloeiende stroom toeristen voorziet het N.B.T. hier grote problemen. Veel teleurstelling voor buiten landse bezoekers kan volgens hel N.B.T. alleen worden voor komen als particulieren alle ac ceptabele, beschikbare logies- ruimte aanmeldt bij plaatselijke V.V.V.'s. De verkeersdienst van de rijkspo litie neemt deze dagen bij de verkeerssurveillance een proef met een helikopter. Deze is voorzien van twee grote luid sprekers, via welke de automo bilist vanuit de lucht aanwijzin- gen worden gegeven. De machi ne zal overal boven Nederland. waar de verkeerssituatie dat no dig maakt (filevorming, onge lukken e.d.) worden ingezet. Volgens de politie is het gevaar dat de automobilist door de laag overvliegende helikopter wordt afgeleid niet groot. ,,Tot nu toe hebben we geen schrikreacties opgemerkt bij de automobilis ten. Het advies blijft wel: kijk op de weg en niet in de lucht", aldus de rijkspolitie. De spoorwegen meldden gister avond dat het reizigersverkeer iets drukker was dan normaal, terwijl in verband met Goede Vrijdag op donderdag al de nor male forenzendrukte van vrij dag was verwerkt. Duidelijk meer reizigers dan gewoonlijk bleken zich te bevinden in de internationale en buurlandtrei- nen van West-Duitsland naar ons land. op het traject Amster dam-Haarlem en 'in Noord-Bra bant op de lijnen tussen Eindho ven, Den Bosch en Roosendaal. Hond uit vlammen gered Amsterdam Een hoofd stedelijke agent heeft gis teravond een hond uit een brandend huis weten te red den, maar moest dit beko pen roet een lelijke val van de trap De agent, die op straat stond, hoorde de opgesloten hand in doodsangst hevig blaffen. Hoewel de vlam men al door de ramen naar buiten sloegen, rende hij toch de trappen op naarbo- ven en slaagde erin de deur voor de hond te openen. B j zijn haastige aftocht viel de agent echter ruggelings naar beneden. Na in het gasthuis te zijn behandeld kon hij huiswaarts keren. Utrecht De voedingsbonden van de vakcentrales NVV, NKV en CNV voelen niets voor medewerking aan reorganisatieplannen vun het grote bakkerij-concern Meneba. De drie bonden hebben hun hij bakkerijen werkzame leden gisteren meegedeeld te zullen aandrin gen op een landelijk gebundelde herstructurering van de gehele bak kerij-sector, die gebaseerd zal moeten zijn op een in te stellen structuuronderzoek. Binnenkort top in Moskou Washington (AFP) Binnen kort zal in Moskou een Rus- sisch-Amerikaanse topconferentie plaatsvinden. Dit heeft de Ame rikaanse minister van Buiten landse Zaken, Henry Kissinger, In Washington bekendgemaakt. Na een onderhoud van twee uur tussen president Nixon en de Russische minister van Buiten landse zaken, Gromlko, ver klaarde Kissinger dat de datum waarop de topconferentie wordt Rehouden binnen een paar we ken bekendgemaakt zal worden. De minister antwoordde op des betreffende vragen, het onwaar schijnlijk te achten dat voor de aangekondigde Amerikaans-Rus sische topconferentie de twee supermogendheden een akkoord over de bespreking van strategi sche wapens (SALT) zullen heb ben bereikt. Het wel of niet doorgaan van de conferentie is evenwel niet van de totstandko ming van dit akkoord afhanke- OTTERLO (ANP) - De Edese po litie staat voor een kompleet raadsel sedert een Inwoner van het Veluwse Otterlo in een prul lenmand in 't natuurgebied een volledig mot bloed besmeurd herenkostuum heeft gevonden. Navraag bij ziekenhuizen en artsen heeft nog geen resultaat opgeleverd. Het kostuum is grijs/beige en heeft opgestikte zakken. Vleesverbniik gedaald VLEUTEN (ANP) - In Nederland U het hoofdelijk verbruik van vlees gedaald van 54,5 kg. In 1972 tot 52,9 kg. in 1973, zo blijkt uit gegevens van het pro- duktschap voor vee en vlees. Voor een belangrijk dee| is deze daling toe te schrijven uan een verminderd gebruik van var kensvlees, Dat daalde numelljk van 28,8 kg. in 1972 tot 27.1 kg in 1973. Daarentegen steeg het verbruik van rundvlees vun 17,6 kg tot 18,4 kg. doch daalde het verbruik van kalfsvlees van 0,4 kg tot 0,2 kg. Het verbruik van schapevlees kon zich handhaven op 0.2 kg, van pnardevlees op 2,6 kg. Tenslotte was er een vermindering van het verbruik van 'afvallen' van 4,9 kg tot 4,4 kg. Institute «f Social Studies in Wittebrug De Rijksgebouwendienst gunt het voormalig hotel Wittebrug in Den Haag aankopen ten behoeve van het Institute of Social Studies dat nu in de Molenstrnut en het Paleis Noordelnde in Den Haag gehuisvest is. De rector van het instituut, prof. dr. C. A. O. van Nieuwenhuijze. verwacht dat eind volgende week de transactie formeel kan worden afgerond. Hotel Wittebrug werd in nov. 1972 gesloten. Het gebouw werd overgenomen door een Engelse belegger, die het nu ann de Rijksgebouwendienst doorver koopt. Mocht spoedige verwezenlijking van die wens afstuiten op pro blemen van met name de kleine bakkers, dan zal tn ieder geval worden vastgehouden aan zo'n onderzoek voor de industriële bakkers. Volgens een woordvoer der zullen de vakbonden zich hard opstellen als hun voorstel wordt afgewezen en als zij in in cidentele gevallen worden ge confronteerd met reorganisatie plannen in de bakkerijsector. DEN HAAG (ANP) - De Christe- lijk-Historische fractievoorzitter in de Tweede Kamer, dr. R.J.H. Kruisinga, heeft zijn partijleden in de provincie Zeeland gisteren laten weten, dat hij zich niet be schikbaar stelt als kandidaat opvolging van Aartsen als commissaris der koningin In Zeeland. Mr. van Aartsen, die tot de ARP be hoort, bereikt op 15 september van dit jaar de pensioengerech tigde leeftijd. J. Dr. Kruisinga meent, dat de CHU, die in Zeeland de grootste christen-democratische fractie in de Provinciale Staten heeft, de eerst-aangewezene partij is om de open vallende plaats van commissaris der koningin te bezetten. Ook bij landelijke afweging komt in de visie van de CHU-fractie-voorzitter in de eerste plaats zijn partij in aan merking om de opvolger van mr. Van Aartsen te leveren. Christelijk-historische Zeeuwen benaderden de laatste tijd dr. Kruisinga met het verozoek zich beschikbaar te stellen voor het commissariaat der koningin. De afwijzing van het verzoek ge schiedde omdat hij nu hij de Statenverkiezing zoveel kiezers CHU steun toezegden, zijn volle parlementaire zittingsperiode wil uitdienen. Slechts de (kleine) moeite van het aanbrengen van eeri nieuw kwar taalabonnee kost u deze origineel verpakte set heerlijke Scholso jam. Een feestelijke verrassing bij het ontbijt, (P.S. mocht u zelf nog geen abonnee zijn. vraag dan een gratis proefabonnement BON Naam: Adres: Woonplaats Stuur de "Schotse lam" Woonplaats Stuur deze bon in opan envelop, zonder postzegel, naar antwoordnummer 349, Leiden. LEIDSE COURANT

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1