LUGUBERE VONDSTEN IN DE LEIDSE VA ART ten Sassenheimse pater kreeg een collectie schilderijen Honderd procent teeltrecht voor de hyacinten Onderscheiding voor Agnes Plug G. Schram in het zonnetje Koster gehuldigd Jongen trachtte gestolen cheque te verzilveren PAGINA 5 WOENSDAG 10 APRIL 1974 LEIDSE COURANT SASSENHEIM - Broeder Bavo, enige weken geleden schreven wij reeds over deze schil derende Warmonder, heeft zijn volledige schilderijen-collectie afgestaan aan de Sas senheimse pater Piet Verkley. Pater Piet, missionaris in het slecht begaan bare achterland van Zambia, mag de schil derijen (tien stuks in totaal) verkopen en de opbrengst besteden ten bate van Kopa, het plaatsje waarin hij sedert een aantal jaren is gestationeerd. De kleurrijke collectie, waaronder enkele fraaie vergezichten op Warmond, hangen sinds kort in een van de zijgangen van het motel Sassenheim waar zich echter tot gis teren nog geen enkele koper heeft aange meld. Pater Piet is, zo vertelde hij ons, bijzonder getroffen door dit stukje partuculier initia tief, temeer omdat hij sedert zijn korte verblijf in Nederland gemerkt heeft dat ernu toch wel wat anders tegen de missio narissen wordt aangekeken als vroeger. "De mensen zien je niet meer zo erg als de pionier in den vreemde. Ze staan er nu dikwijls vreemd tegen aan te kijken dat je het luxe leventje hier zomaar wilt inruilen voor een leven daar." aldus de Sassenheim se pater. Een wat mindere betrokkenheid dus bij het missiewerk, maar aan de andere kant staat dan ook weer betere financiële voor zieningen voor de missionaris thuis en uit. "Vroeger", zegt hij, "moest je voordat je weer vertrok langs je kennissenkring om daar je hand op te houden voor een finan ciële bijdrage. Nu is dat anders. Overkoe pelende organisaties zorgden ervoor dat we een goede financiële begeleiding krijgen". Pater Piet (36) gaat weer graag terug naar Zambia. Nog even genieten van de bollen velden en het corso en dan in mei weer aan de slag. Ploeteren met zijn motor door mulle Zambiaanse zandvlakten of roeien in een uitgeholde boomstam van de ene plaats naar de ander. Piet Verkley in Zambia. dan 111 Pater Piet bij zijn schilderiji de aanj >ben vati dingswet seweg Ir. NOORDWIJK Gealarmeerd door een voorbijganger, die het kada- Jiting oc ver van een complete koe in het water zag drijven, heeft de Noord- rdam. j wijkse politie in de Leidsevaart nabij Voorhout een mini-waterkerk- I hof ontdekt. menwer. voorliet ^'ak k'i de Noordwijkerhoekbrug stuitte de opr. ingsdienst van de dl 8emeente Leiden (d$ Leidsevaart is haar vc jrgingsgebied) op zaamhfr sdnkende vleesmassa's, die daar de laatste maanden door onbeken- den in het water moeten zijn gegooid. Eli iderdor diplom A. vë Naast een complete koe en een half kalf kwamen uit het water ook nog talloze koppen en poten te voorschijn toen de reinigingsdienst met de vrachtwagengrijper de bodem aftastte. Het vermoeden bestaat dat men hier te doen heeft met een klandes- tiene slachterij, die op deze onopvallende plaats haar dierlijk afval' heeft willen lozen. Over wat er met de koe is gebeurd, heeft men nog niet kunnen achterhalen. De verantwoordelijke mensen achter deze „dumping" zullen moeilijk kunnen worden opgespoord, omdat in feite uit elke plaats in Neder land deze „vleesacties" kunnen worden ondernomen. J. H H®1 enige wat men nu kan doen is een verscherpte controle langs de Jijvoge', Leidsevaart. De politie heeft opdracht gekregen ook streng te gaan litie tf optreden tegen de mensen die 's avonds huisvuil langs dit gedeelte e Den van de Leidsevaart storten. Met de lugubere ontdekking .van de vleesdmpplaats heeft men ter nau- wernood kunnen voorkomen dat de Leidsevaart ernstig besmet wa ter zou worden. Op deze plek werden de kadavers gevonden BOLLENSTREEK Het teeltrecht voor hyacinthen Is voor het sei zoen 1974/1975 vastgesteld op 100% van het teeltrecht 1973/1974. Dit besluit viel gistermiddag tijdens de openbare bestuursvergadering van het Produktschap voor Siergewassen maar PVS-voorzitter H. J, Hylkema moest er wel enkele voorwaarden aan verbinden. Om te beginnen mag de tceltregeling niet in strijd zijn met het Ver drag van Rome en daarover zal, naar men hoopt, binnen niet al te lange tijd, het Hof van Justitie te Luxemburg beslissen. Verder zal er geen gratis teeltrecht meer worden uitgereikt aan bloemkwekers en zal er voor de teelt van hyacinthen voor het eigen bloemisterij- bedmjf een teeltvergunning nodig zijn. Hier komt nog bij dat ook de minister van Landbouw akkoord moet gaan met het genomen besluit. Er kan trouwens nog meer aan de orde komen en dal houdt verband met de uitslag van het nu aan de gang zijnde structuuronderzoek in het bloembollenvak. Men hoopt dat onderzoek in april/mei van het volgend jaar te kunnen afslui ten. Uiteraard zullen ook de maatregelen onder de loupe genomen worden en mocht aangetoond kunnen worden dat maatregelen als de genoemde hyaointhen teeltverordeningen beter gemist kunnen worden dan zal het vak dit punt opnieuw onder ogen moeten zien. Meegedeeld werd dat het Noorse parlement een subsidie van vijf mil joen kronen beschikbaar heeft gesteld voor de glastuinderij om de sterk gestegen lasten (gevolg van de omhoog gevlogen olieprijzen) te kunnen opvangen. Daarmee sohaart Noorwegen zich én de lange rij van landen di ede tuinders steun bieden. atelier hel ds een en iirslsten terecht tnleken. cursus 9.00 tol Willem Rien n geeft te ge- tip. De ad. Op- a Rien ;pad ans 42, MARKTEN Rijnsburg 9 april bloemen St. 'Paulea 760 0.885, Div. potplanten 272 0,718. Gladioli 1050 0,512, Glad. '6640 0,665, Gl. Spi 850 0.-116. Gl. Pet* 25050 0.31 100 0,422. 1110 0.308, Anjer yelloi Violet r. Whilp 400 .29. Mix 400 0,290, Roz 1.285, Div. snljbloer Wstroemerla 1080 0.258, Amaryllis 950 0.156, Anemonen 544 0.058, /I monen 544 0.365, Anjers i 45370 0,166, Anthurium 2928 2.' Blauwe Druif.i s S25 0.649, Collu 13279 2.330, Duizendschoon 115 1.93S Freesla 3699-1 1,096, Gerber .11032 0,313. Gladiolen 200 0,610, Hyo clnthen 2365 1.051, Hyacinth met bc 6355 0.370, Iris 11186 0,818, Ixi; 815 2,159. La hvrus 355 0,997. Lelie tak 53792 0,453, Liatris 2740 0.121, Margriet,wit enk. 3400 0.143. Narcis Kas 580 1.359. Narcis Carltn rs ivrouto j eft de een SVLV liikcur-1 opge- o der- int 0 0,000, ?2729 0,198. Tulpen 2e 5 Vloll Div. Snijbloemen 1810 0,988, Div. Slljbloemen 37064 0.060, Anemonen imp- 410 0.247. Anjers An imp. 35900 0.202. Ouizendsch. Imp. 30 0.650. Gladiolen Imp 9300 0.531. Olatrls imp. 6779 0.650. Adzen gebl. Imp. 940 0.077. Anjers Tros Imp. 606 0,1.50. Div. snijs imp. 385 2.301. Div. snljbl.lmp. 6940 0,303, Azaleu 108 1,133, Begonia .532 2,1887. Waspeen p. kist: Al 10,00—14,70. AU 2.60—10.00, BI 11.60—14.30, Bil ,7,80. Cl 8.50—10.60. CU 1 90—6.20. andijvie 97: br ekpeen p. kis 2.6ö 11-50. peterselie 31—38. prei 67—74. rabarber 53—66. aanvoer waspeen 29S.000 kg. Kandidaatstelling Stoinpwijks dorpsraad LEIDSCHENDAM Vanaf dins dag 16 april zullen in het Dorps huis in Stompwijk en in het Leidschendamse raadhuis for mulieren te krijgen zijn voor de kandidaatstelling van de op 29 mei te kiezen Dorpsraad. Öe formulieren kunnen van maan dag 22 tot en met zondag 28 april worden ingeleverd in het gebouw van de Stompwijkse bi bliotheek waar een speciale bus staat opgesteld. iedereen die in Stompwijk aan de verl;!.-«^en voor de gemeente raat. „iuj deelnemen mag ook voor Dorpsraad stemmen. Voer de verkiezing worden spe ciale oproepen verzonden. Meest verdienstelijke lid !S oord wijkse brigade Noordwijk Op de jaarvergadering van de Noordwijkse Reddingsbri gade werd traditiegetrouw depart de Groot-wisselbeker uitgereikt aan het meest verdienstelijke brigadelid van het jaar.Deze keer kende men de trofee toe aan mej. Agnes Plug, die zich een waardig dochter van een al even verdienstelijk vader had getoond en op ve lerlei gebied van het brigadewerk bijzonder actief was geweest. Voorzitter B. de Jong reikte de onderscheiding met een toepasselijk speechje uit. Duidelijk kwam tijdens de vergadering uit stukken en debat naar vo ren, dat brigadewerkers niet op het strand zijn voor eigen genoegen of om vliegen te vangen. Zo bleek uit het rapport van de heer Ooms over het strandwerk, dat er vorig seizoen in totaal 6942 uur wacht -was gelopen, waarvan 4320 uur op zondagen. Er was in totaal 311 maal EHBO-hulp verleend en niet minder dan 342 vondelingen werden aan de al dan niet ongeruste ouders afgeleverd. Dankzij het gunstige weer bleef het aantal gevalle^ van hulp aan lijders van kwallen-beten beperkt tot 20. Elf maal was hulp verleend aan ba ders in zee en zeven maal waren de brigadewakers op een loos alarm uitgerukt. Eén persoon had men van een wisse dood kunnen redden. Bij de bewaking waren de nieuwe zwemvesten getest. Het ideaal zwemvest bleek echter nog niet gevonden. De aftredende bestuurders C. v.d. Berg, W. Star en J. Weenk zagen zich herbenoemd, even als de medisch adviseur dr. J. van Nes, de voorzitter van de technische commissie Th. v.d. Berg en de TC-le- den. De vergadering besloot de. contribute vnor 1974 te verhogen tot 8,- per jaar. De heer G. Schram vierde giste ren in het gemeentehuis van Sassenheim het feit dat hij veertig jaar tevoren in over heidsdienst was getreden. In 1934 was de heer Schram ééfi van de 260 sollicitanten naar de functie van gemeenteop zichter. Zijn nevenfunctie was agent' van de werkloosheids verzekering en arbeidsbemid deling. In 1942 werd hij ge meente-architect en in 1946 di recteur gemeentewerken, wel ke functie hij nog teeds be kleedt. Tevens heeft de heer Schram al 38 jaar de leiding over de brandweer. Gemeen- tepersoneel, raadsleden en brandweerlieden waren aan wezig om de heer Schram te feliciteren. Namens het perso neel bood de heer van De neef bood de heet Van de te met de symfonieën van Beethoven aan. Loco-burge meester Westerbeek liet zijn woorden vergezeld gaan van de bekende enveloppe met in houd. Van de brandweer ont ving de jubilaris enkele platen binnen. In „De Voorhof" in Rijnsburg werd gisteren het 25-jarig jubi leum van W. Passchier. de kos ter van de Ned. Hervprmde kerk gevierd. Dominee Van Niel prees namens de hele gemeente zijn ijver, toewijding en volhar ding. Hij liet zijn woorden ver gezeld gaan van eert enveloppe met inhoud. NOORDWIJK Dank 'zij de accuratesse van de kassier hoeft de Noordwijkse politie gistermiddag een 15 jarige scholier uit Delft kunnen inrekenen, die bij de Ned. Middenstandsbrank een gestolen cheque trachtte te verzilveren. Nadat de jongen de cheque, staande ten name van een te Delft geves tigde instelling, aan de kassier had overhandigd, belde deze de NMB aldaar op om te vragen of hij tot betaling kon overgaan. De kassier kreeg toen te horen, dat dc cheque vermoedelijk was ont vreemd, waarop hij nog tijdens het gesprek de alarmverbinding met het politiebureau inschakelde. De politie, rekening houdend met een gewapende overval, nam uitge breide opsporingsmaalrcgelen en dirigeerde een surveillerende pa trouille naar het bankkantoor aan het Palaceplein. Toevallig bevond deze patrouille zich vlak bij het bankgebouw en op het moment, dat de kassier het telefoongesprek beëindigde, stond de politiewagen voor de deur. Op de gearresteerde scholier werd een belangrijk be drag aan geld aangetroffen. Bij zijn verhoor door de recherche be kende hij in veschillende plaatsen door hem uitgeschreven en on dertekende cheque's die alle van diefstal afkomstig waren, te heb ben verzilverd. Van het geld had hij goede sier gemaakt. Hij is aan de politie te Delft overgegeven. Burgerlijke stand -JSIDEN Geboren: Georglu* Frmi- «Iscus Paulus Maria. zn. v. P. J. M. de Coo en G. M G. T. Kraua. Mar- stireiha Blrgltta Maria, dr v H. J, L. M. I. Vester en E. T. Aanliaa- tien. Frons Adrlanus. zn. v. C. P. Verton en L. van der Heiden. Pleter Jan. zn. v. C. C. Sterk en C. J. M. Berkvens. Johnnie Gernrdus, zn. v. .1, Kluivers en H. C. do Pree. Cor nells Jacc M. O ere en H. G. de Boer. Tanja Cornelia, dr. v. C. J. Floor en C. Berg. Jeroen C van der Geest (31 Juni 1902) man. Gehuwd: E. L. M. Fontllus en M. H. Hagen. LEIDEN Geboren: Ivo Rentl. zn. T. M. Laxerberg Overleden: N. H. T mrl 19.56). zn.A. Geboren: Anita d. v. A. en B. Kuipers; Sander v. B. Verheljen F. Groothedde W. G. M. Heemskerk. )ndertrouwd: A. Schoneveld Ie Kat wijk en J. E. van Dijk. te Llsso; L. J. W. Hulsman. Ie NoordwIJkrrhout Cehuwd: J C H. van der Moolen en H. M. W. Mens; L. P.van Leeuwen en T. J Kortekuns; H N. N. M. van Geloovcn en M. J. C. Sister- mnns; Cornells Hendrlkn. d. v. T. stolker en M. A. vnn Wateren. Overleden: J, G. Verburg (77), N. Ber- VOORHOUT - Geboren: Johannes Wil helmus, zoon van 11 J. vnn der Lonken en M.J.C. Koonten. Helen Elizabeth, dn.hter van: S.E.A. Da vid. H. S. C. Chua. Robertu* Gerar- M J. J. Ovrrled',4: KI Mn. Elisabeth (87) Kok, Evert(77)Struik, Cornells (78): Prins. Allda Petronolla (76). Mazee voert KVP-Iijst aan SASSENHEIM De lijst van de KVP voor de komende raads verkiezingen ziet er als volgt uit: 1. A. M. Mazee. 2. H. W. J. Wagner, 3. J. van Eisen, 4. Th. G. v.d Plas. 5 W. F. M. de Vries, 6. P. H. Homon. 7. J. Karremans, 8. M. P. v Vliet, 9 P. G. v.d. Geest. 10. W. J.G. v.d. Ploeg De heren Mazee. (weth), Wag ner, v.d. Plas en Homan hebben in de huidige raad zitting. Nieu we namen zijn J. v. Eisen en W. F. M. de Vries. De heer A. Verdegaal, fractie voorzitter keert niet terug i.v.m. met zijn leeftijd en mej. Th. Gouverneur om persoonlijke re denen. Con eerten va n „Canita Tuba"' LISSE - Ee Harmonie "Canite Tuba" geeft op vrijdag 19 april a.s. een concert in het "Tref punt" aan de Schoolstraat Je Lisse. Onder leiding van «firi- gent Wim van Duyn zullen on der meer worden uitgevoerd de beide concourswerken voor het Fed. Bondsconcours op 17 mei a.s. te Roelofarendsveen De Tamboers, trompetters en majo rettes zullen aan het program ma medewerken. Op zaterdag 20 april a.s. geeft Ca nite Tuba een concert in de Keukenhof bij gelegenheid van het zilveren jubileum van de Keukenhof. Na afloop van het concert zal een grote show wor den uitgevoerd. Midweek in "t Hok Voorhout VOORHOUT - Sociëteit 't Hok aan de Boekhorstlaan in Voorhout is begonnen met het opzetten van georganiseerde woensdagavon den onder de titel MIDWEEK- evenementen. Door de continuïteit te waarbor gen hóópt 't Hok een vaste ha ven te worden voor vele jonge ren van 16 Jaar en ouder op de woensdagavond. Ophalen huis vuil in Lisse LISSE In Lisse wordt op vrij dag 12 april (Goede Vrijdag) géén huisvuil opgehaald, maar Inplaats daarvan op donderdag 11 april. )p maandag 15 april (2e Paas dag) wordt eveneens geen huis vuil opgehaald; deze ophaal dienst wordt Ingehaald op dins dag na Pasen. De normale op haaldienst op dinsdag 16 april wordt in verband hiermede één dag verschoven. Nu er weer voldoende plastic zakken ver krijgbaar zijn wordt geen huis vuil meer meegenomen In ande re verpakking dan in de gebrui kelijke vuilnisemmers en/of plastic zakken. WESTERBEEK LIJSTTREKKER SASSENHEIM De protestants- christelijke kandidatenlijst voor de a.s. raadsverkiezingen In Sassenheim ziet er als volgt uit: L. P. Westerbeek, 2. A. v. Bre da MJzn., 3. J. v. d. Fange, 4. W. J. v. Blezen. 5. J. Dreef 6. R, v.d. Oever, 7 T. Huyzer, 8 R. Bakker-Hoynes, 9 J. Dijkstra, 10 N. Breedijk. II. J. E. v: Teylin- gen )2 C. v.d. Scheer-Jansen, 13. L. A. Colijn, 14 W. P. Mens. De eerste vijf kandidaten heb ben reeds zitting fn de raad. van wie nummer één de huidigê loep-burgemeester is.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5