bollengrond tweemaal verkocht? I VERKEERS LICHTEN HOGE RIJNDIJK NAAR BURG. SMEETSWEG Voorschoten se commissie; Laurentius' monument? Staatssecretaris Schaefer bakte 20 jaa r geleden ook zoete broodjes in Voorhout s- -je rt Warmonder Huub Mente ligt op de loer A. P. v. Berkel 25 jaar in gemeentedienst PAGINA 5 DONDERDAG 4 APRIL 1974 LEIDSE COURANT streekni«w„Ti WARMOND Is de twee hectare bollengrond aan de Oranje Nassaulaan in Warmond twee maal verkocht? Aan de gemeen te en aan de Warmondse pro ject-ontwikkelaar Huub Mente? Grond-eigenaar boer Ramp zegt van niet en de gmeente is het met hem eens. De raad ging er kortgeleden mee akkoord dat de lap bollengrond gekocht gaat worden ondanks het feit dat Huub Mente van te voren had gewaarschuwd dat boer Ramp het land al aan hem had ver kocht. Huub Wente wacht nu af wat de gemeente gaat doen. „Zodra ze het geld bij de notaris hebben Overgemaakt ga ik tot actie over," aldus Mente. Dan zullen we kijken wie de rechtmatige eigenaar is. Ik heb een monde linge overeenkomst met boer Ramp onder getuige. De ge meente had dat ook, dus zie ik niet in waarom zij wel hebben mogen kopen en ik niet". Ijskast Mente beroept zich er ook op dat hij al jaren geleden met burge meester Langemeijer rond de tafel is gaan zitten om te praten over het opzetten van een wo ningbouwproject voor een ge bied waar ook dit stuk bollen grond inviel. Hij stelde dat des tijds zelf voor omdat in die pe riode, zo zegt hij, de gemeente het al druk genoeg had met het opstellen van een woningbouw- Het omstreden stuk land Warmond lijkt zich tot nu toe niet erg bezorgd te maken over Vreeze zei in de laatste raads vergadering op vragen van de Waarom heeft Warmond het stuk grond aan de Oranje Nassau laan gekocht? Gemeente-secre taris Zoetemelk: „Voor de ver dere ontwikkeling van het be stemmingsplan Zuid denken we deze gronden mogelijk nodig te hebben. Als Endepoel II vol is dan moeten we mogelijkheden hebben om elders uit te brei den: Het wil overigens niet zeg gen dat we daar ook per sé moeten gaan bouwen. Doen we dat wel dan zullen we er pas rond '78 aan de slag gaan. Tot en met '76 kunnen we nog in En depoel II terecht. Zand Mente ligt op de loer en de ge meente („Ik heb er tot nu toe altijd prettig mee samenge werkt") weet wat dat betekent. Destijds was hij er ook als de kippen bij toen er in de Meren- wijk volop zand nodig was. Hij leverde Leiden eerder dan War mond dat kon doen daardoor bleef Warmond met een flinke hap zand in de maag zitten. De Warmondse zakenman staat nu weer op wacht. Mocht deze zaak inderdaad op de spits gedreven worden, dan lijkt boer Ramp uiteindelijk de dupe te gaan worden. Binnenkort ia hij 65. Zijn leven lang heeft hij krom moeten liggen. Eindelijk denkt hij op rozen te kunnen zit ten. Waarschijnlijk had hij zijn grond toch maar liever gehou den. ZOETERWOUDE Inhaerent aan het besluit van de gemeente raad om vanuit de Oranjelaan de toegang naar het industriege bied voor vrachtwagens te verbieden is de verplaatsing van de geplande verkeerslichten. Deze zuilen nu komen bij het kruis punt met de Burgemeester Smeetsweg. De raad voteerde hier voor kredieten tot een totaal van 102.400,—. In november van het vorig jaar hebben G.S. hieraan hun goedkeu ring gehecht. Overigens kan het krediet voor 6.000,— ongebruikt blijven, omdat door deze wijziging de aanleg van het fietspad aan de Oranjelaan niet nodig is. Aanvankelijk gingen de gedach ten uit naar twee verkeerslichteninstallaties maar door de gewij zigde situatie krijgt de burg. Smeetsweg de voorkeur. Rijkswa terstaat kan zich hiermede volledig verenigen. Door plaatsing van twee installaties zal de doorstroming van het verkeer op de Hoge Rijndijk dusdanig worden belemmerd dat opstoppingen van niet geringe omvang het resultaat zullen zijn. Het verkeer naar en van de Oranjelaan zal bij plaatsing van de lichten aan de Burg. Smeetsweg zich tamelijk onbelemmerd kun nen verplaatsen door de pauzes die er in de verkeersstroom val len. Voor de voetgangers is inmiddels de tunnel bij de Rijnegom- merstraat gerealiseerd. Bovendien bestaat er een oversteekmoge- lijkheid bij de lichten nabij de rijksweg 4. Dit in het bijzonder voor de kerkgangers naar en van Leiderdorp en de schoolkinde- Jan Schaefer VOORHOUT Op de plaats waar hij meer dan twintig jaar geleden nog wat onwennig zijn eerste broodjes bakte keert a.s. vrijdag staatssecretaris Jan Schaefer □og eenmaal terug. Hij is uitgenodigd om de paai te slaan voor de nieuwe Katholieke Technische School in Voorhout waar de staatssecretaris in de jaren '53 tot '56 studeerde voor zijn vakdiploma bakker. Uit de archiefstukken van de voormalige BNS (Bisschop pelijke Nijverheids School) blijkt dat de leerling Schae fer er destijds lange tijd met zijn pet naar heeft ge gooid. Het eerste jaar haalde hij wat magere vijfjes en zesjes maar in zijn laatste studiejaar liep hij de schade aar dig in, zo weten de broeders van de KTS zich nog te herinneren. Hij verliet uiteindelijk de school met vrij goede cijfers: 8 voor boekhouden, een 8 voor vaktheo rie en een 7 voor warenkennis. „Een matige leerling", zo leest men uit het dossier Schaefer. Toch vinden de broeders van de KTS het een hele eer dat een van „hun" leerlingen het zover ge schopt heeft, reden dan ook om het destijds, toen de staatssecretaris eens kwam „buurten" uit te nodigen voor het slaan van de eerste paal. Unicum Hoe ziet de nieuwe school eruit? Qua opleidingsmogelijk heden is de nieuwe KTS een unicum voor Voorhout en omgeving. Een voorzichtige schatting geeft aan dat voorlopig zo'n 600 leerlingen kunnen worden geplaatst met bovendien mogelijkheden om het gebouw aanzien lijk uittebreiden. Negentie,. jaar lang is men bezig ge weest met de nieuwbouwplannen. Op 4 maart j.l. is men gestart met de werkzaamheden. In het voorjaar van 1976 hoopt men de nieuwe KTS vol tooid te hebben. Het scholencomplex wordt in hoofd zaak in laagbouw uitgevoerd. Alleen het hoofdgebouw krijgt een etage waarbij in de aula tevens een overblij flokaal wordt geplaatst. Indeling Op de begane grond van het hootdgebouw komen onder meer de directiekamer, administratie, ruimte voor do schoolarts en een grote entree. In de aangebouwde vleugels zijn de diverse beroepsopleidingen onderge bracht. Een van de vleugels wordt geheel in beslag ge nomen door de bakkerij. In de bouwkundige afdeling zijn lokalen voor timmeren, machinaal hout bewerken, stellen en een metsellokaal. Voorts zijn hier ook te vinden lokalen voor electrotecb- niek, metaalbewerken en de lasserij. Er zijn twee gymnastieklokalen met elk 24 douches en kleedruimten. De nieuwbouw van de KTS is reeds vogrbereidend stadium Duinbrand in liet Langeveld NOORDWIJK In het Langeveld achter het kampeerterrein De Wit heeft een duinbrand ge woed, welke zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. Het vuur woekerde snel voort in de droge düinbegroeiing, maar omstan ders wisten een massale uitbrel- ding te voorkomen door de vlammen met stokken uit te slaan. De brandweer verzorgde het nablussingswerk. Ongeveer 500 m2 duinbegroeiing ging verloren. De oorzaak van de brand is onbekend gebleven. Vermoedelijk is het vuur ont staan door achteloos weggewor pen rookgerei. Vakantiezegels NOORDWIJK - De Hout- en Bóuwbond CNV, afdeling Noord- wijk geeft vrijdag 5 april, 's avonds van 7 tot 7.45 uur, in „De Rank" aan de Golfbaan de gelegenheid tot het inleveren van vakantiezegels bouw-, bag ger- en schildersbedrijf voor loonderving op Tweede Paas dag, Koninginnedag, Hemel vaartsdag, verlofdag 24 mei en Tweede Pinksterdag. Ingeleverd mogen worden 25 dagzegels bouwbedrijf, 30 dagzegels bag gerbedrijf. of 5 weekzegels schildersbedrijf. Postzegelbeurs LEIDSCHENDAM De Zuid-Hol landse Vereniging van Postze gelverzamelaars organiseert za terdag 6 april van 19 uur tof 22,15 uur weer een beurs In het Dienstencentrum „Duivenvoor. de" aan de Graaf Willem de Rijkelaan. Was KATWIJK, groenten. 3 april peen p. kist: AI 8.9012.00 Aü 2.GO8.60 BI 13.40—16.10. Bil 8 00—1180 Cl 740 —960 CU 2107S0 Breekpeen 86012.70 Andijvie 142. Krulpeter- selle 27. Witlof 54-60. Rad.Js 23. Spinazie 4359. Aanvoer was peen 307.000 kg. IS VOORSCHOTEN De Voorschotense raads commissie voor onderwijs en culturele za ken wilde gisteren niet eerder een beslis sing nemen over het uit te brengen advies aan het ministerie over het monument Laurentiuskerk dan na overleg met het r.k. kerkbestuur. Verschillende commissie leden vroegen zich af of de Laurentiuskerk nog wel een monument genoemd kan wor den na de laatste zeer ingrijpende restau ratie. Hoewel het ministerie de Laurentius kerk (1866) noemt een neogotische pseudo- basiliek is er inmiddels zoveel intern aan gemoderniseerd dat twijfels bestaan over de huidige waarde van het gebouw. De commissie besloot dat indien het r.k. kerk bestuur er prijs op stelt het gebouw op de monumentenlijst te plaatsen, de commissie daar tegen geen bezwaar heeft. Het voorstel tot het verlenen van een subsi die voor het restaureren van het rieten dak Kniplaan 3 werd teruggenomen. De commissie wil eerst het rapport zien over de kostenberekening van het rieten dak. De subsidie (in beginsel) in de restauratie van de boerderij „Nooit gedacht" aan de Leidseweg 519 werd wel verleend. De fi nanciële consequenties ten aanzien van de Streekmuziekschool Leiden e.o. groeien de gemeenten boven het hoofd. De begroting 1974/75 van deze school vraagt een Voor schotense bijdrage van 70.350 (vorig jaar 58.900). Hoewel de commissie de begro ting reëel vond, worden de kosten te hoog voor de deelnemende gemeenten. Wethou der Esselaar deelde de commissie mede dat hij met zijn collega's van Wassenaar fcn Oegstgeest de zaak zal bespreken. LISSE Vele jeugdige bewoners van Lisse hebben gisteren in de Poelpolder voor verfraaiing van het milieu gezorgd door een groot aantal boompjes te plan ten. Zij werden hierbij geassis teerd door ouders en bekenden. De heer A.P. v. Berkel, directeur van de Gem. Dienst van Sociale Zaken te Lisse. heeft gisteren het feit herdacht dat hij 25 jaar geleden bij de gemeente Lisse in dienst trad. Wegens ziekte van een der ambtenaren op so ciale zaken werd hij op 4 april 1949 als tijdelijke kracht be noemd en kwam hij tc werken onder de toenmalige directeur J.A.M. Pinxteren. Een jaar la ter werd zijn tijdelijke benoe ming omgezet in een vaste. In tussen haalde hij diploma's voor Maatschappelijke Arbeid, Ge meenteadministratie I en enkele andere onderdelen. In 1969 werd de heer van Berkel door overlij den van de heer Pinxteren be noemd tot directeur van Sociale zaken, waaraan momenteel een staf van 7 medewerkers verbon den is. De heer Van Berkel is voorts in de „vrije sector" een belangrij ke figuur als secretaris van de harddraverijvereniging „Lisse en Omstreken", voorzitter van de commissie bejaardenfeesten, bestuurslid en vic e-voorzitter van dc IJsclub Lisse en sccr. penningmeester van het Polder- bestuur te Lisse. Naast deze functies'weet men dc heer Van Berkel steeds te vinden om in allerlei huldtgingscomltés zit ting te nemen. Subsidie voor discotheek WASSENAAR Het bestuur van de Openbare Bibliotheek-federa tie heeft zich tot het gemeente bestuur gewend met het verzoek een eenmalige subsidie toe te kennen in de verbouwingskosten van de discotheek. De disco theek is namelijk dringend aan uitbreiding toe omdat de be schikbare ruimte te klein is. De verbouwing, die het bijtrekken van een aangrenzende garage betre(t, zal ruim 30.000 kosten Politie-eed Het Noordwijkse politiekorps be groette gisteren een viertal nieuwkomers. Het waren de he ren M. R. Durieux uit Alphen, P. Hellcndoorn uit Delft en W. Theil uit Wassenaar, die na vol tooide studie aan do politie school te Leusden. als agent hun entree bif het korps maak ten. en de heer P. Post. die in de rang van commies bif de poli- tieadministratie is aangesteld- Tijdens een bijeenkomst van het korps Igden de heren Hellen- doorn, Theil en Durièx ten over staan van burgemeester mr. J. M. Bonnike de ambtseed af (zie foto). Dit plechtig gebeuren vond plaats in tegenwoordigheid van vele korpsleden en van fa milieleden en verloofden van de jonge agenten. Jan Klaassen in Prinsenhof LEIDSCHENDAM De Prlnuen- hof-bibliotheck aan de Prin» Frederiklaan organiseert maan dag 8 april 's morgens om half elf een poppenkastvoorstelling, „Jan Klaassen ontmoet de paas haas", voor kinderen van 5 tot en met 7 Jaar. De toegang is gratis maar er zijn wel kaarten nodig, ze kunnen op de openingsuren van do biblio theek worden afgehaald. Kandidatenlijst CCP-Voorhout VOORHOUT Tijdens de giste ren gehouden vergadering van de Combinatie Christelijke Par tijen heeft men de komende ge meenteraadsverkiezingen In Voorhout de kandiatenlijst sa mengesteld. De heer J. H. HuiRsIoot. wethouder voor de KVP, is hiervan de lijsttrekker. Na hem komen 2 D. J. W. IJdo (CHU) 3. R. Relder (AR), 4. R. L. v. Vliet (KVP), 5. G. C. G. Borst (KVP). 6. P. J. Verdegaal (KVP). 7. C. A. v. Leeuwen (KVP). 8. C. Moot (CHU). 9. P. G. de Jong (AR), 10. M. J. de Vlugt (KVP). Planten-ruilbeura WASSENAAR De Wassenaar.se afdeling van de Koninklijke Mij voor Tuinbouw en Plantkunde organiseert zaterdag 6 april morgens van 10 tot 12 uur een plantenrurlheurs in de gemeen telijke kwekerij in de buiten plaats „De Paauw". Jeugdgeboiiw beurt WASSENAAR Reeds enige ma len heeft de gemeenteraad ge vraagd om voorzieningen ter verbetering van de brandveilig heid in het gebouw Nijevelt (het vroegere politiebureau) dat o.m. gebruikt wordt door het Jeugd- en Jongerencentrum De Brug en door de muziekschool Wasse naar. Aan de commissie onder wijs en financien is thans een ontwerp-raadsvoorstel voorge legd voor het beschikbaar stel len van een krediet van 15.000 voor het treffen van diverse voorzieningen, als verbouwingen in het gebouw, die door bezoe kers van De Brug zullen worden uitgevoerd, het aanbrengen van noodverlichting en drukhaspels p alle verdiepingen en een ver betering van de nooduitgang van de muziekschool, die op de eerste etage is gevestigd. krijgt

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5