SCHOOLSTRIJD IN NOORDWIJKONTBRAND 0 Vita Nova vierde lustrum met een muzikale rondreis streeknieuws Programma voor komende jaren in raad Nieuwveen MAANDAG 1 APRIL 1974 LEIDSE COURANT NOORDWIJK Zoals wij reeds eerder meldden, bestaan terschool 't Klavertje" in Boerenburg een dependan ce te vestigen van de openbare school. Het hoofd van deze school, de heer G. C. Grama verzocht inmiddels aan b. en w. bij 't Klavertje" een bord te mogen plaatsen en de oudercommissie zou daarop graag de tekst zien: „Hier komt per 13 aug. 1974 een denendance van de openbare school en 2 klasse openbaar kleuteron derwijs". Het college vond het echter voldoende te vol staan met de aanduiding „(dep.) openbare school voor basis- en kleuteronderwijs", zonder verdere toevoe gingen. Het raadslid Benschop heeft daarin aanleiding gevonden om zijn ontstemming te uiten over een zijns inziens doelbewuste reclamecampagne voor het openbaar on derwijs. Hij brengt de geschiedenis van het bord name lijk in verband met publicaties in het plaatselijk week blad „De Zeekant". Terwille van de goede samenwer king tussen de Noordwijkse scholen bestaat er een af spraak, dat in dit blad op dezelfde datum en op dezelf de pagina advertenties geplaatst worden met betrek king tot de inschrijving van nieuwe leerlingen. Even eens is afgesproken, dat de advertenties slechts een za kelijke mededeling zullen bevatten en dat reclame voor de eigen school achterwege gelaten zal worden. Vol gens het prot. chr. raadslid zou men zich in de adver tentie van de openbare school niet aan deze afspraak gehouden hebben en naast de gebruikelijke tekst een aantal aspecten van de school hebben opgesomd, waar door naar de mening van Benschop de indruk werd ge wekt, dat aan het bezoeken van de openbare school voordelen zouden zijn verbonden. Een en ander had bij de overige schoolbesturen nogal irritatie gewekt. Behal ve de gewraakte advertentie kwam in hetzelfde num mer van (,De Zeekant" een artikel voor dat één lof zang zou zijn op het openbaar onderwijs en bovendien zou er kritiek geleverd worden op het gemeentebestuur voor wat betreft de prognoses omtrent de behoeften van het onderwijs in Boerenburg. Benschop vindt dit van weinig fijngevoeligheid getuigen, omdat deze prognoses waren gemaakt onder het wet houderschap van wijlen de heer P. den Otter, die zowel voor het openbaar als voor het bijzonder onderwijs een open oog had. De wethouder van onderwijs, de heer J. van Leeuwen heeft omtrent een en ander inmiddels een gesprek gehad met de heer Crama. Daarbij was hem gebleken dat het artikel in „De Zeekant" een echt in terview was geweest. Het was geïllustreeerd met een oude foto. Het initiatief tot het schrijven van het artikel was van de verslaggever uitgegaan. Het schoolhoofd had aan de wethouder meegedeeld wel achter het arti kel te staan, maar geenszins te hebben gesteld, dat het onderwijs op andere Noordwijkse scholen minder zou zijn dan op de openbare school. Als de advertentie irri tant is geweest, dan dient deze naar de mening van de wethouder voortaan anders gesteld te worden. SASSENHE1M De fancy-fair van „Ter Leede-vrienden" in de Moolenaar-hal afgelopen week end, is een geweldig succes ge worden. Organisator Wijntjes met z'n actieve medewerkers hebben hun hard werken be loond gezien met een netto-be- Voor een mooie spannende toneelavond, die de moeite van het bezoeken zeker waard i teravond „Elckerlyck" bij „Cees Ineke". Het was de komedie „de Vervalser" van Jannes Bak ker, die de 10 dames en heren goed beheersten. Het geheel speelt zioh af in een buitenhuis van een markies in Frankrijk. Een zware rol, die hij prima vertolkte met gedegen spel, had Piet v. d. Zwet als markies, waarbij hij goed tegenspel kreeg van Ted Schoone als huishoudster en Len/ Willemse als dagmeisje. Speciaal de laatste zorgde met haar spontaan spel voor een vrolijke en ontspannen noot in het toch wel dramatisch geheel. Dit was ook het geval met Piet v. d. Kraan als dorpsveld wachter. Ook Henk Berg als burgemeester en Ans v. d. Nieuwendijk leverden Piet v. d. Zwet goed tegenspel op het tweede plan. Hoewel Cees in der Rieden als politie-inspecteur het nie gek deed, is hij sterker iin een klucht. Aad Scholten en José v. Seggelen hadden een leuke bijrol. Jammer dat er niet meer opkomst was! Het stuk gaat morgenavond in reprise! 'hazerswoude Met negen vrouwen en mannen sterk heeft de toneelgroep „Ontwik keling en Vreugd" uit Hazers- •woude-dorp in het Michelshuis het spel Eigen haard is wel wat herrie waard" op de plan ken gezet. Onder regie van Jan Schouten slaagde het ge zelschap erin om de aanwezi gen er als het ware adn te 1 herinneren dat die „Eigen haard" voor amateurbegrip pen ook „goud waard" is, on danks die herrie. Vrijdag avond 5 april staat de haard met de herrie nog eens op de bühne van het Michelshuis. Aanvang 20.00 uur. Ter Aar- Het eerste lustrum van de jongerengroep „Vita Nova" uit Ter Aar werd vrijdag op feestelijke wijze gevierd. Onder leiding van Mevrouw Annie Keyzer-Sarneel maakten de ge nodigden een muzikale rondreis door de wereld, waarbij toepas selijke dia's deze „tour" visueel illustreerden. Het programma, dat vol variatie de binnenlandse en buitenlandse folklores omvatte, werd geopend met een oerhollands tafereeltje waarbij b.v. het liedje „Onder moeders parapluie" het jeugd sentiment even deed herleven. Ook muziek van Boudewijn de Groot maakte deel uit van het repertoire en de volksdansgroep van de basisschool te Langeraar voerde met muzikale ondersteu ning van de klanken van „het pierement" een Boerendans ten tonele. Een muzikale vredes groet uit Israël, een protestsong uit Griekenland met gedeelten uit de Mauthausen Cyclus van Mikis Theodorakis waren slechts enkele voorbeelden, die een succesvolle bijdrage lever den aan een geslaagde avond. Een topper was beslist het mu zikale combo o.l.v. de „dekena le organist" Kees Pouw. Toen aan het slot „The Saints" hun intocht maakten, wist de zaal bijna niet van ophouden en be loonde met royaal applaus dit succesvol optreden van „Vita Nova". RIJPWETERING - Na een sei zoen van intensief oefenen werd zaterdagmiddag in het dorps huis van Rijpwetering een ver antwoorde dansuitvoering gege ven door leden van de jeugd- en sportvereniging „De Rippers". Er bestond hiervoor van de kant van de ouders een grote belangstelling- Het programma was uitgebreid; uitgevoerd werden dansen uit landen als Israël, Amerika, Griekenland, Joegoslavië en ui teraard Nederland. Ook kreeg men vele, door de C-groep (kleinsten) uitgevoerde kinder- dansen te zien. De dansen wer den ingestudeerd onder leiding van de dames Jeanette en Bep v.d. Berg, Afneke v.d. Berg- Borst, Jacqueline Oudshoorn en Ans v.d. Star. Vermeldenswaard zijn ook de keurige en fleurige uniformpjes, vervaardigd door de dames Hessing-Jansen, Ne- derstigt en Verhaar-v. Zoen. Door de heer Th. Otto werd na af loop van het dansen eeo groot aantal kleurendia's vertoond, menten van de Rippers. Jaarvergadering „Christoffer" ROELOFARENDSVEEN - Vanwege ziekte van de voorzitter werd het dit keer wat laat in het seizoen voordat de leden van de E.H.B.O. vereniging St. Christoffbr in café Heemskerk voor haar jaarvergadering bijeen kwamen. In het jaarverslag werd een overzicht gegeven van de aktiviteiten. Niettegenstaande een omzet van ca. 4.000,- moest penningm. mevr. de Koning-Bak ker de boeken met een klein nadelig saldo afsluiten. Bij de be stuursverkiezing werd sekr. C. van Velzen herkozen. In de vaka- ture mevr. Elstgeest-Vesseur, welke zich wegens drukke werk zaamheden niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen mevr. van Beek-Lakeman. Mevr. Elstgeest-Vesseur kreeg bij haar af scheid als bestuurslid een prachtige plant aangeboden. Mevr. Zandvliet-Zoet kreeg met een woord van gelukwens het insigne opgesupeld vanwege het feit dat zij 15 jaar lid is van de vereni ging. Medegedeeld werd dat de rayon-voorzitter was afgetreden en opgevolgd door de heer Verstegen. Tenslotte wees de voorzit ter nog op de komende districtswedstrijden welke op zaterdag 6 april a.s. in café Heemskerk zullen worden gehouden. Aanvang te 2 uur n.m. Hoofd Da Costaschool vertrekt BODEGRAVEN Na 15 jaar hoofd te zijn geweest van de Da Costaschool in Bodegraven heeft de heer J. Groeneveld in gebouw 't Anker afscheid genomen. De heer W. van Os opende een druk bezochte bijeenkomst waar de heer Mandemaker als voorzitter van het Christelijk schoolbestuur de doopceel lichtte van het scheidende schoolhoofd en zijn kwaliteiten onder de loupe nam. Hij dankte hem voor zijn arbeid ten bate van de gemeenschap, en bood een geschenk aan wat later werd aangevuld met een scheerapparaat. Voorts spraken nog de heer Molenaar als voor zitter van het Oudercomité, de heer Hensen namens de Kerke- raad, de heer v. Liempt als collega van het Kath. Onderwijs en de heer Schakel, oudste onderwijzer van de Da Costaschool die hem een reis naar Israèl aanbood. Tenslotte sprak de heer Groe neveld een woord van oprechte dank voor de goede woorden en de cadeaus. NIEUWVEEN - In de Nieuwvcense raadsvergadering van morgen (aanvang 20 uur) komt het gemeentelijke investeringsprogramma tot en met 1979 aan de orde. Voor het lopende jaar is onder andere gepland de aanleg van een gloednieuwe riolering, de aanleg van een voet- en fietspad Oud Nleuwveenseweg—Schoterveld met brug, de asfaltering van wegen en straten, bouw eenklassige openbare kleu terschool en een noodlokaal voor de r.k.-basisschool. Deze en nog een groot aantal forse investeringen staan de gemeente Nieuwveen dit jaar te wachten. Voor het volgend jaar staat odenr andere de aanleg van een nieuwe begraafplaats op de gemeente- genda terwijl men hoopt in 1976 de reconstructie van de Dorps straat te kunnen aanpakken. In de raad van morgen wordt o.a. voorgesteld om naast de 19 in aan bouw zijnde woningwetwoningen in de wijk Schoterveld-zuid en de 20 te bouwen bejaardenwoningen hier nog eens 14 woningwetwonin gen neer te zetten. Op de Nieuwveense lijst van woningzoekenden staan momenteel 42 kandidaten. Hij lijkt B. en W. dan ook zeker verantwoord om Schoterveld ver_ ;r uit te bouwen. Voor de realise ring van de 14 nieuwe huizen i„ een bedrag nodig om ongeveer 900.000 gulden. De woningen zullen worden gebou-o. o; nvddellijk ten noorden van de bejaardenwoningen. Ze zullen vt-jr t'.-cp/.amers bevatten op de bo venverdieping maar er zal get i vliering zijn. De gemiddelde maandhuur zal op ongeveer 240 gu' -Ln ggen. Voor de in aanbouw zijnde 19 huizen zal de huurpr.y; -.ccr een wijziging van de rijks bijdrageregeling - lager zijn dan oorspronkelijke 260'gulden per maand. HAAGMADE Jim Koster en Willy van Tol hebben beiden een fraaie prestatie geleverd door voor de twwede achtereenvol gende maal de MMO-Molenloop in en om Hoogmade te winnen. Klokslag 14 uur zaterdagmiddag schoot MMO-bestuurder J. van Leijden de 150 deelnemers uit Hoogmade en wijde omgeving van start bij de 2e Molenloop. Er konden twee afstanden 6 en 9 km worden gelopen. Bij de wedstrijd- lopers vormde zich gauw een gopgroep met de favorieten voorin. Bij de meisjes werd W. van Tol uit Langeraar eerste op de 6 km gevolgd door Elly van Leeuwen uit Hoogmade. In de groep jongens t/m 15 jaar legde Ben Kerkvliet uit Roelofarendsveen beslag op de eerste plaats bij de 6 km-loop. Jim Koster uit Alphen werd zoals vermeld eerste bij de 9 km. J. Zwart uit Sassenheim volgde hem en werd tweede. In de kantine werden herinneringslintjes uitgereikt AARLANDERVEEN - De da mes van de voetbalvereni ging Aarlanderveen hebben gisteren met 1—0 gewonnen van Lekkerkerk. De Aarlan- derveense dames speelden de gehele wedstrijd met acht „man". Riet de Brave scoor de het enige doelpunt. ALPHEN - Uit het jeugdcen trum Madonna in Alphen is in het weekend een geldkist je, bevattende ongeveer 1500 gulden, door onbekenden ont vreemd. ALPHEN - De 9-jarige H.J.Th. Bruurmijn Is gisteren aan de dood ontsnapt toen het op- hangijzer van een bouWlift afbrak en zijn hoofd schamp te. Het jongetje was met vriendjes op het bouwterrein aan de Pinksterbloemstraat met de lift aan het spelen Met flinke vleeswonden moest hij in het ziekenhuis Rijnoord opgenomen worden. NOORDWIJKERHOUT - Een Sassenheimse vrouw en haar kind kwamen gistermiddag op de Van Berckelweg te vallen. Zij liepen hierbij hoofdletsel en schaafwonden op. De valpartij ontstond doordat een achterop rijden de bromfiets een klapband kreeg en tegen de fiets aan slingerde. LEIMUIDEN De school met de Bijbel te Leimuiden be legt morgen zijn jaarlijkse ledenvergadering. LISSE - In de zaal van het Dienstencentrum aan de Ei kenlaan wordt woensdag een speciale middag gehouden voor alle bejaarden over de Algemene Bijstandswet. Aan vang half 3. LISSE - de heer D. J. M. v.d.Voort uit Lisse slaagde onlangs voor zijn arts-exa men. LISSE - De heer H. v.d.Veek uit Lisse slaagde enkele da gen geleden voor het examen Reserve Rijkspolitie. LISSE - De zangvereniging De Lofstem der Gereformeerde Gemeente te Lisse geeft morgen met het Jeugd- en Kinderkoor de jaarlijkse zangavond in het kerkgebouw aan de Tulpstraat. Aanvang 19.45 uur. LISSE De bekende natuurvor ser Jan P. Strijbos komt op uitnodiging van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde op Donderdag 4 April een lezing en film hou den over „Kleurenpracht van Zuid-Af ri ka." LISSE - In Lisse wordt Woens dag 3 april grof huisvuil op gehaald in wijk 3 (Dinsdag- wijk), wijk 5 (Vrijdagwijk) en des middags in wijk 4 (Donderdagwijk). TER AAR De Ter Aarse IJsclub organiseert op zon dag 31 maart a.s. de 5e Prestatie Plassenloop rond de Langcraarse Plassen. De start zal geschieden om 12.15 uur op de Ter Aarse Ijs baan. De afstanden, die gelo pen worden zijn 5 en 8 km. Iedere deelnemer die de eindstreep haalt, hardlopend of wandelend, ontvangt als herinnering aan deze presta tieloop een medaille en voor de cerstbinnenkomenden zijn er extra mooie prijzen drag van ruim 20.000 wat ten goede gaat komen aan de ac commodatie op het sportveld- Grote steun werd ondervonden van de plaatselijke middenstand met allerlei geschonken goede ren, waarbij nog eens door de 62 SAMA-winkeliers waardebon nen van 10 elk geschonken werden. Behalve middenstan ders waren er ook anderen die goederen etc. schonken, zelfs van buiten Sassenheim. Zo was het knalstuk van de fancy-fait een schaap geschonken door de Rotterdammer N. Bouwman. dat wel vier maal in de roulatie kwam, eerst met 52 namen die geraden moesten worden, daar na als hoofdprijs in een kaart- kompetitie, en tenslotte twee maal via het Rad van Avon tuur. Het schaap wilde kenne lijk niet scheiden van de heer Bouwman, want het kwam wel viermaal terug in zijn bezit, waarna hij het weer ter be schikking stelde. Tot slot deed hij het schaap dat 1560 op bracht, cadeau aan Geja Knetsch aan de Adelborst van Leeuwenlaan. De draagbare t.v. hoofdprijs van de grote loterif ging naar K. Hoogervorst, ter wijl W. Daudey naar huis ging met een race fiets, hoofdprijs van de harkrukloterij. Het be hoeft haast geen betoog dat er voor deze happeningwant zo mag deze fancyfair wel worden genoemd een enorme belang stelling bestond. Geslaagde uitvoeringen VIOS Oud Ade OUD ADE Ofschoon het al vrl| laat In hit elroen Is, kon V.I.O.S. vrijdagavond en gister avond terugzien op een zeer ge slaagde uitvoering van „Wie zonder zonden Is". DU spel van de zee benaderde het ware ge beuren op zee en acteurs en ac trices hebben zeer verdienstelijk gespeeld. De rol van kapitein Christopher Christopherson lag de heer P. Pouw zee goed en juLst dnurom vertolkte hij hem uitstekend. Daarmee niets tekort doend aan de overige medewerkenden die tesamen een gaaf geheel vorm den en de talrijke toehoorders isten te boeien met hun spel. Het decor was als vanouds weer in handen van de heer Bakker en ook hiervan kan gezegd wor den, dat de 6feer goed tot uiting kwam. Jeugdig publiek was er In grote mate. Mischlen is dit een hoop voor de toekomst, Gouden spelden in Hazerswoude j TELETIKSTER I Hazerswoude Drie leden van j de Hazerswoudse afdeling van de Nederlandse Katholieke Bond voor werknemers In de Bouw en Houtnijverheid („St. Jo- seph"), J. van Ooyen, H. Stra- ver en Th. van Beek, zijn van wege hun veertigjarig lidmaat schap onderscheiden met da gouden NKV-speld. M. Bezuyen, H. Straver, A. v. d. Heiden, J. Groen, A. Groen, A. v. d. Mey, P. Nuland en J. Wijf jes kregen de decoratie In zilver wegens het feit dot ze 25 janr lid van de bond zijn. Districts bestuurder J. Wouters, die bin nenkort zijn functie neerlegt we gens verandering van functie, speldde de onderscheidingen op tijdens een feestelijke jaarver gadering in „De Sherry-Can". A. v. d. Mey kreeg de zilveren speld in zijn woonhuis van afde- lings-, tevens NKV-centralevoor- zitter C. Zandbergen. De jubilea gingen gepaard met bloemen voor de dames, fruitmanden en rookartikelen voor de betrokken feestelingen. J. VAN VLIET OVERLEDEN AARLANDERVEEN - In de leef- tijd van 77 jaar, Is do heer J. van Vliet uit Aarlanderveen overleden. De heer van Vliet was vele Jaren directeur van Aannemingsbedrijf Jac. v. Vliet, te Aarlanderveen. Voorts zat hij vele jaren In het bestuur van Chr. L.T.S. te Al phen, was 40 jaar penningmees- Ier van de nfd. Aarlanderveen van de Zickenhuisverpleging. Ook is hij vele jaren comman dant geweest van de plaatselij ke brandweer. De rouwdienst vindt plaats op woensdag 2 noril In de Geref. Kerk te Aurlandervcen, om één

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5