CHINEES ECHTPAAR JAAGT GEWAPENDE OVERVALLERS WEG Fancy fair leverde LMHC ruim veertien mille op Toonkunstorkest: amateuristisch stad en randgemeenten Zuster Zephyrina geniet van rust De Menswording werkt hard aan Kerkcentrum Doelman nationaal team hield tegen betaling strafschoppen MAANDAG 1 APRIL 1974 LEIDSE COURANT Het huis van de Chinese familie Woo aan de Berkenrode in Leiderdorp. Het echtpaar Woo is in de Iooj> van de morgen met de vermoedelijke overvallers geconfronteerd. Bij het ter perse gaan van deze editie was nog n'et bekend ol net echtpaar de mannen heeft herkend. LEIDERDORP/AMSTELVEEN - Het Chinese echtpaar Ch.D. Woo is van morgen vroeg bij een gewapende overval op rijn huis aan de Berkenrade 28 in Leiderdorp ter nauwernood aan de dood ontsnapt, binnenhof Het echtpaar werd tegen vier uur in de slaapkamer wakker gemaakt door twee met pistolen gewapende, .gemaskerde mannen. Mevrouw Woo toonde zich niet bang, sprong uit bed en beet het tweetal vol lef toe: „We kennen jullie". De overvallers waren daar niet op bedacht, losten in paniek twee schoten en vluchtten het huis uit. De overvallers gingen er vervolgens vandoor ln een rode Simca, bestuurd door een derde man, die in de auto was blijven wachten. De districts meldkamer van de rijkspolitie Den Haag sloeg onmiddellijk groot alarm. Om kwart over vijf werd de wagen ontdekt ln Amstelveen. Na een wilde achtervolging konden twee mannen worden aangehou den. Het waren de 19-jarige Th.Ch.A. en de 24-jarige K.S.B. De derde man, dc 35-jarige Zuidmolukker F.W.M., kon aanvankelijk ontkomen, maar werd later toch aangehouden. Het echtpaar Woo, dat het chlnees-indisch restaurant „China" op de hoek van de Breestraat en Steen- schuur in Leiden drijft, zegt het motief van de ove- vallers niet te kennen. Na een reconstructie van de overval ia inmiddels ko men vast te staan, dat de overvallers via de achter zijde het huis zijn binnengedrongen, eerst de hele be nedenverdieping hebben doorzocht en de telefoon on klaar hebben gemaakt. Br wordt niets vermist. Naar groepscommandant Versluis van de rijkspolitie in Leiderdorp meedeelde, wordt onderzocht of de over vallers wellicht iets te maken met de Chinese terreur- bendes die de laatste tijd regelmatige overvallen uit voeren op Chinese restaurateurs. UITBREIDING SJZ-CLUBHUIS GOEDGEKEURD Van onze correspondent ZOETERWOUDE - De gemeente- T raad van Zoeterwoude is inge gaan op een verzoek van voetbalvereniging SJZ garant te staan bij de geldlening van ton die de club moet aangaan voor de financiering van uitbrei ding van het clubhuis. De lening wordt afgesloten bij de Centrale Volksbank. Mogelijk gaat volgende maand al de eer ste paal de grond in. Voor de aanvang van het volgende sei zoen hoopt men de nieuwbouw gerealiseerd te hebben. In de raadsvergadering van afge lopen vrijdag deelde burgemees ter Detmers o.m. mee, dat de provincie de kredieten heeft goedgekeurd welke de raad eer- der voteerde voor de aankoop van gronden en de aanleg van twee speelvelden hierop. Haasbroekcomplex zal t.z.t dan vier velden bevatten. De uitbreiding is dringend noodza- keiijk, omdat de vereniging over 31 elftallen beschikt. De twee bestaande velden dreigen overbelast te worden. Wethouder De Jong deelde mee dat onderzocht zal worden of mogelijk ook het tenniscomplex en het zwembad mettertijd ge bruik kunnen gaan maken van het SJZ-clubhuis. lllllllill Hondenschoon Leiden - Het Leids Toonkunstorkest gaf zondagmiddag heeft het enige leden tn zijn midden van redelijk ni- evenwicht in het programma, een uitvoering in het Groene Kerkje in Oegstgeest mei veau, maar het begrip amateurisme ln een niet gunstl- Mooi geschoold materiaal, samengebundeld tot een goede (hooggewaardeerde) assistentie van het Vocaal ensera- ge betekenis, heeft in de totaliteit van dat ensemble verhouding ln de stemgroepermgen, vormde een koor. ble van de Leidse Streekmuziekschool. toch te veel de overhand. dat wij graag meer zouden willen horen. Dirigent Henk Briër heeft de gave om aantrekkelijke Wij zouden ons nog kunnen voüistellen, dat onder de Do Bauernkantate van J.S.Bach was met een paar aria's programma's samen te stellen, of dit nu met zijn Jeugdkamerorkest is of met dit Toonkunstorkest, varia tie is er altijd voldoende. druk van een openbaar concert nervositeit een factor is die meespeelt, maar dat mag toch niet leiden tot een uitvoering, waarvan men constant de gedachte heeft, dat een keuze zoals bijvoorbeeld de Triosonate tn d kl.t. van C.Ph.E. Bach, boven de macht van de execu tanten ligt. Aan een amateurorkest dat een openbaar concert geeft, mag men echter redelijke eisen stellen met betrekking tot de uitvoering. Wanneer wrij ons afvragen, of het Toonkunstorkest daaraan heeft voldaaan, dan moeten Gelukkig bracht de medewerking van het Vocaal ensem- wij helaas antwoorden: slechts ten dele. Ongetwijfeld ble van de Streekmuziekschool Leiden een verantwoord Oud-directrice ,JZlisabeth85 jaar LEIDEN De eerste, tevens laatste, religieuze directrice van het sinds ruim een jaar in Leiderdorp gevestigde St. Elisabeth-zieken- huis is gisteren 85 Jaar geworden. Hef is zuster Zephyrina, die nu in gezegende ouderdom rust ln Huize Elisabeth te Hillegom. Vele dui zenden hebben deze directrice in de loop van tientallen jaren ge kend. Wie zuster Zephyrina „in de wereld" Engelina Johanna Al- gonda Geerllngh heeft meegemaakt, zegt nog steeds van haar: „Het was een lief mens". Bijna twee jaar geleden kwam zij met een paar medezusters uit Lelden naar Hillegom, „haar" ziekenhuis achter zich latend. Haar taak had zij toen al enkele jaren terug vol bracht. Dat was op 1 april 1964. Nu zegt ze zelf: „Ik kan me niel Indenken, dat ik 85 ben." De gezondheid ls niet meer wat ze was Ze ls wat moeilijk ter been, waardoor ze afhankelijk is geworden van anderen. Dat ls eigenlijk niets voor zuster Zephyrina, die eens kordaat een Btuk gezondheidszorg behartig de. Ook het gehoor is veel min der geworden, maar de geeste lijke vonk is er nog steeds. Zus ter Zephyrina is het habijt trouw gebleven. Ze draagt er de onderscheiding van Ridder in de Orde van Oranje-Nassau op, die ze kreeg op haar gouden profes- siefeest in 1959. Het is nu rust om haar heen, de stroomver snellingen in kerk en maat schappij raken haar niet meer Op 1 Juni 1924 werd zij directrice van het ziekenhuis, dat ze in 1909 als jong lid van de congre gatie van Franciscanessen van Breda betrad. „Er waren toen veel ouderen dan Ik. Geef me alstublieft die baan niet, zei ik. Maar er hielp geen lieve vader en moeder aan. Ach, dat is al weer zo lang geleden. Ik heh nooit moeite gehad met die zus ters, gelukkig niet. Ook met de dokters kon ik goed opschieten Ze wisten me dag en nacht te vinden. Ja ja, en clan al die les sen in ziekenverpleging die ik heb gegeven en die visites die afgelegd moesten worden. Ik heb een heel mooi druk leven gehad. Dag en nacht gewerkt, een mooi leven." ingekort. De sopraan Leny Stevens-Ridderhof en de ba riton Aad Hasenoot gaven aan dit kostelijke werk da komisch lichte toets, die de componist erin heeft ge legd. Voor Aad Hasenoot, die geen vakopleiding heeft, maar wel een vergevorderde leerling is. betekent dit een extra compliment, omdat bij muzikaal en artistiek, vakwerk liet horen. 2. Rijnder» LEIDERDORP Het kerkbestuur van de .Menswording" heeft onlangs een dringend beroep gedaan op zijn parochianen geld bijeen te brengen voor het bouwen van een kerkcentrum. Hel centrum komt op een stuk grond ln de voorhof aan de kant van het Binnenholt ogeveer halverwege de Gallaslaan. Een voorlopige begroting van de totale kosten voor de bouw be loopt ongeveer 580.000. Uit de premie-regeling kerkenbouw wordt hiervan 115.000 verwacht. De grond aan de Gaarmees- terstraat, die in eigendom van de parochie is kan worden geruild tegen de grond in de Voorhof. De inventaris is reeds gedeeltelijk voor circa 25.000 aanwezig. In de loop der jaren is 25.000 ge spaard voor een nieuwe kerk. Tenslotte heeft het bisdom zich be reid verklaard 200.000 renteloos te lenen. Er resteert nu nog een bedrag van 110.000 dat in korte tijd door de parochie moot worden opgebracht. Behalve via acties en extra-collectes gaat men dit bedrag bijeenbrengen door de jaarlijkse bijdrage van de betalende gezinnen te verhogen. Tevens worden de paro chianen opgeroepen tot het doen van giften. Het kerkcentrum dat het kerkbestuur voor ogen staat, zal onge veer 300 zitplaatsen hebben. Daarbij moet het ruimte kunnen bieden voro bijv. kindercrèches, hobbyclubs, recepties, vergade ringen, bijeenkomsten e.d. i hondenliefhebbers heb ben het afgelopen weekeinde ge noten van de jaarlijkse club-j match van de Leidse kynologen- vereniging in de Stadsgehoor zaal. Vol trots paradeerden lang- en kortharige viervoeters aan de lijn van hun „vrouwtje" langs de jury. B! LEIDEN In de kerkhofkapel aan de Zijlpoort wordt op dinsdag 2 april de H. Mis voor de overledenen gehou den. Aanvang 9 uur. LEIDEN Dr. W. J. Riet veld, leider van de werk groep Externe Milieu-fysio- logie van het Fysiologisch Laboratorium van de Leidse Universiteit, is aan deze uni versiteit benoemd tot buiten gewoon hoogleraar in de fy siologische psychologie. ZOETERWOUDE Morgen komt de Zoeterwoudse raads commissie voor onderwijs op het gemeentehuis bijeen. De agenda vermeld o.m.: het verkeersondderricht op de scholen; het gebruik van de documntatiecentra van de scholen voor andere dan 6chooIdoeleinden. LEIDEN Tijdens de giste ren gehouden kampioen schappen van Nederland Teakwon-do-K.T.A. heeft Hans Leurink sportschool v.d. Luit een eervolle tweede plaats behaald. Na z'n wedstrijden tegen achter eenvolgens J. Harskamp, F. Gregorie, M. Roufs en W. H. Schoten te winnen, moest Hans Leurink het opnemen tegen de vijfvoudig kampioen van Nederland, Jan Koster, welke zijn titel voor de zesde keer prolongeerde. OEGSTGEEST - De Leklsche Mixed Hockey club is weer een stapje dichter bij de bouw van haar nieuwe clubhuls gekomen. De gro te facy-falr, die zaterdag op het terrein van de club gehouden werd, bracht tussen de 13.000 en 15.000 gulden op. Om tien uur werd door burgemeester Eysinga het startsein voor de feestkermis gegeven. Daarna bleven de vierduizend bezoekers de speciaal afgehhuurde tent binnenstromen, tot ongeveer half zeven. Drie maanden lang hebben leden van LMHC met hun ouders zich Ingezet om de fancy fair tot een succes te maken. Het resultaal was te zien: er werden zelf gestekte plant jes, tekeningen en nijverheidsartikelen tegen redelijke prijzen verkocht. De inwendige mens kon versterkt worden met bier, koffie, satéh's, poffertjes en gebak, bereid door de leden. Speciale attractie op de fancy-fatr was de kee per van het Nederlands hockey-elftal. Maar ten Sikking. Tegen betaling van een bepaald bedrag kon men strafschoten op hem ne men. Wanneer de eerste paal voor het nieuwe club huis wordt geslagen, is nog steeds niet be kend. Het wachten is op de toestemming van Gedeputeerde Staten. „We hebben we' gehoord dat de kaarten voor ons bijzonde» gunstig liggen", kon de heer Van AggeJen penningmeester van LMHC mededelen. Ze ker is dat bij de opening van de nieuwbouw het Nederlands elftal zal aantreden tegen De fancy fair van de Leidsche Mixed Hockeyclub trok afgelopen weekeinde duizenden bezoe- een team van LMHC. kers. LMHC hield er ruim 14 mille aan over. Communisten niet in Progressief Zoeterwoude Zoeterwoude „Progressief Zoe- •erwoude" zal geen vertegen woordiger zijn van de C.P.N, Dat deelde voorzitter Arnold Aerts mee op de vergadering In Ons Huis. Het partijbestuur van de C.P.N. is verheugd over het initiatief van Progressief Zoe terwoude, maar verkiest toch zoveel mogelijk zelfstandig deel to nemen aan de gemeente raadsverkiezingen. Dit neemt niet weg dat C.P.N.-leden actief kunnen zijn binnen het samen werkingsverband. Pr. Z, bestaat nu officieel (d.w.z, met goedkeuring van de diverse partijhoofdbesturen) uit: PvdA, PPR, PSP en D'66. Bij de vaststelling van de regle menten werd nog bepaald dat wanneer een raadslid zich niet meer achter het programma en/of de werkgroepen kan op stellen hij zijn zetel beschikbaar moet stellen. Bij weigering zou men dat raadslid niet kunnen sanctioneren maar men ziet dit als een „genclemans agree ment". In de geschillencommissie wer den gekozen Eric de Lange, Atv dré de Jong en Fenny Cannegle- ter. Naast de kascommissia werd er ook een campagne-com missie ingesteld welke bestaat uit Frits de Winter, mevr. E. Vries, Wim v.d. Post, Arie v.d. Krogt en Rein Groenendijk. De contributie werd vastgesteld op 20 p.p. en 25 voor echtparen. WILLEM VOGEL SCHRIJFT WERK VOOR LEIDS ENSEMBLE LEIDEN De prestaties van het Leids Blokfluit-ensemble onder leiding van Piet Kunst hebben wederom geleid tot een verras sing. Het bestuur van de Streek muziekschool Leiden heeft na melijk een bedrag beschikbaar gesteld voor een compositie-op dracht aan de Amstelveense componist Willem Vogel. Het concert, dat het ensemble vrijdag gaf in de Doopsgezinde kerk, had het hoge niveau waar mee het excelleerde in Ede. De blokfluiters hebben zich vooral toegelegd op exactheid. Zelfs maken zij dikwijls de indruk, dat zij dit laten prevaleren. Handel's Suite in d kl.t., waar mee het programma werd ge opend, was het enige werk waarin muzikaal onbevangen werd gemusiceerd. Dit was een perfecte weergave. In de mo derne werken, hoe tot in de puntjes verzorgd ook, kreeg men de indruk dat men zich nog meer tn de materie moest inwerken. Het bleef allemaal dodelijk ernstig, ook daar waar het niet moest, zoals in de zesde variatie van GUmbel: Tanz, Dit miste het karakter van de paro die. Maar in zijn totaal wn* het toch een concert, dat alle luiste raars ademloos hebben beluis terd. B. Rijndeus Wetenschappelijke prijs voor I^eidse hoogleraad LEIDEN De Jury van de Dr. Saai van Zwanenbergstichting heeft voor 1974 prijzen toege kend aan dr. J. D. H. Homan te Oss en prof. drs. J. Polderman te Leiden. De stichting werd in gesteld ter ere van het levens werk van Dr. Saai van Zwanen berg en heeft tot doel bet bevor deren van wetenschappelijk on derzoek van geneesmiddelen en hun toepassing. De prijzen zullen worden uitge reikt op donderdag 9 mei 1974 om vier uur in het Groot Audi torium van de Leidse Universi teit, Rapenburg 73 Zoeterwoude gaat in op rechtzaak over dagmarkt ZOETERWOUDE - I), Zoeterwoude zal zich tot het ui terste verzetten tegen het ge bruik van een bedrijfshal aaa de Keerweer als dagmarkt. De gementerand besloot vrijdag JJ. /.Ich krachtig te weer te stellen In de rechtzaak die de B.V. Ro- katn uit Roelofarendsveen over deze kwestie heeft aangespan nen. De affaire zal waarschijn lijk nog deze maand voor de rechter komen. Een voorstel van de heer J. r. Diemdn (Vrije Lijst) om het Bouwbedrijf SIVO niet kmger optie to verlenen op de grond .kan de Dorpsstraat bestemd voor de bouw van een winkel centrum ging de raad te ver. Het voorstel werd met 3 tegen 10 stemmen verworpen. Middenstands show uitgesteld ZOETERWOUDE - D« Middnv- standsshow ls uitgesteld tot 11, 17 en 18 april. In tegenstelling tot voorgaande Ja ren. toen de show ln het najaar plaats had, heeft men nu gekozen voor het najaar. Dit is voor een aantal zaken aantrekkelijker. De opzet wordt bovendien veelzij dige r. In het kader daarvan zal de Stichting Oud Zoeterwoude, het Rode Kruis en de Derde Wereld Winkel vertegenwoordigt zijn. Tevens zullen er handvaar digheden worden gedemon streerd.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3