Sterke start redde de Danaiden niet Ondanks titel Zes strafworpen onbenut gelaten Zevenhoven nog slechts behoeft één punt Crescendo bedwingt koploper TWEEMAAL D0C0S Jeugd MAANDAG 1 APRIL 1974 L4 ONS EIBERNEST - DE DANAÏ DEN 11—6 De Danaiden heeft het de komen de landskampioen Ons Eiber nest slechts één helft lastig kun nen maken. Al na 1 minuut spel hadden 2 aanvallen van de Lel- denaars evenzovele doelpunten opgeleverd. Verrassender kon De Danaiden niet beginnen, maar dit maal bleek Ons Eiber nest beter opgewassen tegen de moeilijkheden. Een minuut later bracht Pouw de achterstand te rug tot 1—2, maar daarbij bleef het voorlopig, want de Leldse ploeg behield steeds de afstand. Toch kwam de Haagse ploeg langzamerhand dichterbij, het geen te verwachten was. Nog voor rust was De Danaiden voorbij gestreefd, en dat in een periode, waarin door belde par tijen goed gekorfbald werd. gooid was, lag De Algemene al achter op ZKV, omdat bij het betreden van veld de meeste Leidse spelers al een flinke domper kregen bij het aan schouwen van het voor gravel doorgaande speelveld. Ten twee de floot arbiter Riem en dat is voor De Algemene geen onbe kende, maar voor de Zaanse ploeg helemaal niet. Arbiter Riem komt namelijk uit de om geving (Koog Zaandijk) en schroomde dan ook niet in vele gevallen ZKV voordeel te bezor gen. De Algemene wist dat dit er in zou zitten, want dit was de Leidse ploeg ook al tegen Koog Zaandijk overkomen. Toen Riem bij 4—2 inderdaad een twijfelgeval benutte om ZKV van V/2 nieter te laten schieten, ging de Leidse ploeg meer op de man in het zwart letten en Crescendo haalde toch het kunst- vergat waarvoor het in het veld stukje uit, want koploper Tjoba zege af te stevenen toen de Am- toch voor 32 en na 33 schoot sterdammers binnen 35 minu- Plet l'Amle zijn ploeg halverwe ten, waarin Pernix twee straf- ge naar 43. worpen miste, op 40 kwamen. De oranje kragen speelden zon- Na het omkeren bleef het sukke- der coach langs de kant, want len wat de strafworpen betreft. na onderling overleg is Balkho- ven voortijdig vertrokken. De inspiratie kreeg Pernix toen Janco Breedveld voor de pauze ophaalde tot 4—2, want na de wisseling drukte Pernix door naar 44 door goals van Flip v.d. Kooy (2x) Peter van Duyn, had Pernix op 4—5 kunnen ko men, maar hij faalde van de stip. A. W. kwam op 64 en via 65 van Jacob Bakker veldo een onjuist gegeven strafworp Pernix tenslotte (7—5). CRESCENDO - TJOBA 6-6 stond. Het ontieglijk zuiver schietende ZKV (in de 2e helft) had dan ook geen kind meer aan de Algemene, dat gelukkig de namen van de door Riem ge noteerde Aad en Henny Rusman na veel gepraat uiteindelijk toch niet op het strafformulier be hoefde in te vullen. Ruud van Vliet (3x), Wim van Vliet (2x) en Jan Sjardijn scoorden. werd wel degelijk op gelijke stand gehoudeh. En de uiteinde lijke 66 was terecht,want de gehele partij was er geen krachtsverschil te bespeuren ge west. Dan had de Leidse ploeg voordeel, dan kon Tjoba bogen op een geringe voorsprong. De Zeeuwen openden ondanks een gemiste strafworp. Loek de Jong en Lenie Kok verwisselden 0—1 voor 2—1, waarna Tjoba wederom van 2/ meter faalde. Toch werd het 22, waarna Ou- werkerk vanaf de stip miste. Tessie Burghoudt zorgde echter Het begin van de 2e helft, die met 7—5 begon, was beslissend voor de resterende partij. Gerard Nap faalde twee maal vanaf de stip en de Danaiden was ver kocht. De Eibers hinkten naar 8—6 en renden vervolgens naar 10—6, omdat in het vak van Eric Filemon het verrassings element ontbrak en elke gescho ten bal alleen door Hagenaars afgevangen werd. De kampioen in spé hield het bij 11-6 voor ALLEEN WEERBAAR - PERNIX gezien omdat Regeer en Tims 7—5. ook strafworpen onbenut lieten. Pernix verloor ook. Allen Weer- De kreet van de voor Hans v.d. baar leek vlot op een ruime Leek (verblijf in Zweden) spe lende Gerard Bos in de tweede helft: ,,Ze lopen niet meer!", zegt voldoende over de activitei ten van de Leidenaars in het vervolg-gedeelte. SCOREVER LOOP: 0—1 Bos; 0—2 Nap, 1—2 Pouw, 1—3 Filemon, 2—3 Gij zen, 24 Van Nierop 34 en 4 4 Steven Tims, 54 en 64 Pouw, 6—5 Van Nierop, 7—5 John Tims, RUST: Emmerik 8—5, 8—6 Nap, 9—6 Pouw, 106 Annie Raap 11—6 Jetty Emme rik. SMAMOS - FIDES PACTA 7—8 Fides Pacta won opnieuw met de oneven goal en maakte Wester kwartier daardoor al vroeg kampioen. Samos mocht name lijk geen punt meer verspelen, maar verloor beide toch aan F. P. dat sterk begon via Dik On derwater (0—2). Samos kwam echter knap terug. Zonder dat de Leidse ploeg er iets tegenin kon brengen spurtte de Utrecht se formatie naar een veilig lij kende 52 voorsprong. Alweer Dik Onderwater bracht F. P. het ritme terug al was de rust wel een onwelkome onderbre king. Niettemin maakte de ploeg van trainer Ouwerkerk de verwachting na de pauze volle dig waar. Diet Rijsbergen, Wim Piket en Ruud Niessing schoten de Utrechtse hoop finaal aan flarden (56), al kwam Samos wederom terug. Toch besliste Fides de strijd in haar voordeel, want in de volgende fase scho ten Conne Carree en Dik Onder water hun ploeg naar 68 en dat was Samos teveel. De thuis club kwam nog wel op 78, maar in de spannende slotfase gaf Fides niets meer weg. ZKV-DE ALGEMENE 15—6. De Algemene maakte gisteren weer de befaamde slechte dag Een elegante schotpoging van een Crescendo-speelster in de wedstrijd door. Nog voor er een bal ge- tegen Tjoba. Tjoba kwam op 4—5, waarna Lenie Kok 2l/2 meter te ver vond. Ze deed zelf even later haar fout teniet en toen Ton Ou werkerk wel een strafworp ver zilverde, zat Crescendo met nog een kwartier voor de boeg op een gunstige uitgangspositie. (6—5). Crescondo ging ,,het spel bevriezen", maar niet altijd vlekkeloos en volkomen terecht kon Tjoba profiteren, waarna zich het komische feit voordeed, dat in beide aanvallen op balbe zit gespeeld werd. 66 werd dan ook niet meer gewijzigd. ONS EILAND - KOAG 5-4. In een rustige partij korfbal won Ons Eiland net aan van KOAG, na voortdurend een voorsprong gehad te hebben. Ondanks een door Deegenaars gemiste straf worp kwam de thuisclub toch op 2—0 dankzij Sary v.d. Mee berg en Deegenaars. Via 2—1 bepaalde Wim Nijenhuis ruststand op 3—1. Na de pauze hetzelfde spelbeeld. KOAG kwam nader en direct vergroot te Ons Eiland de voorsprong (Piet Beekman). Dat gebeurde ook bij 4—3 en wel door Nan slotfase niet verder dan 54. Deegenaars. KOAG kwam in de BOLNES - TOP 5-6. TOP kende tegen Bolnes in de 2e helft pas de moeilijkheden. De eerste helft verliep gladjes de Sassenheimers, want Rob Meyer en Bert Staal hielpen TOP aan 1—2. Twee gemiste strafworpen en een afgekeurde treffer leidden na de thee de misere voor TOP in. Ondanks een goal van Dik Imanse ging Bolnes ogenschijnlijk op de zege af toen het naar 5—3 liep. Het N fel spelende Bolnes, dat degra datie moet voorkomen, vergaat echter te consolideren en Top profiteerde vakkundig. Bert Staal (2x) en Dik Imanse scho ten in de siotfase Top toch nog naar de zege. FIKS- FLUKS 5—3 Fiks heeft het opnieuw gepres teerd. Fluks werd voor de 2e maal geklopt door de Oegst- geestenaren. Merkwaardig was, dat er na de pauze slechts één goal werd gescoord. Marjan Huizing en Fred de Gruyl open den en na een tegengoal van Frank Dijkstra ging Fiks door naar 4—1 dankzij acties van Van Berkum en Heyboer. Via 4—2 van Rob Schelvis bepaalde Fred de Gruyl de ruststand op 52. In de 2e helft benutte Fluks slechts één van de vele kansen. Corrie Schelvis deed dat 6 minuten voor tijd. VITESSE - VELOCITAS 5—4 Velocitas heeft bij Vitesse haar Waterloo gevonden, maar mag van geluk spreken, dat volgers ODI en Snel met elkaar deel den. Bij de rust was de score nog gelijk (2—2). Na de pauze kon Velicitas twee van de drie achterstanden wegwerken. Van Rijn, Bruins, Van Poelgeest en Mulder scoorden. RUDD VAN VLIET Roomburg behaalde het kampioenschap in zijn klasse en zal volgend jaar 'hogerop' mogen. LEIDEN Roomburg behaal de gisteren in een voor de Leidenaren slechte wedstrijd het kampioenschap. Men be gon een kwartier te laat, om dat de scheidsrechters van de bond niet waren komen opdagen. Na toestemming van tegenstander FIT namen voorzitter de heer Bom en de coach van het eerste hun plaatsen in. Al na een mi nuut konden de Leidenaren juichen, toen Hans Montanus de bal met een vreemd ef fectvol backhandshot achter de doellijn schoot. Er waren protesten dat de bal niet aangeraakt zou zijn door Montanus en direct van bui ten de cirkel het doel was in gegaan, maar deze protesten werden niet toegekend. Het was een enorme ruggesteun voor Roomburg. De Leidenaren trokken zich nu meteen in de verdediging, waar laatste man Ben van Adrigem alle doorsiepelende ballen resoluut over de zij lijn sloeg. Keeper Ino Leye kreeg in deze fase van de wedstrijd zeer weinig te doen en wanneer hij moest ingrij pen deed hij dat goed. Toen bleek dat tegenstander FIT geen vuist kon maken, trok ken de Leidenaren meer en meer in de aanval, met voor al Gijs Groenewegen en Stef Linthost als stuwende krach ten achter de voorhoede. Er ontstonden kansen maar Geert Reins en Hans Monta nus zagen hun schoten ge stopt of naast gaan. een veilige voorsprong te be reiken. Er werd echter onge coördineerd gespeeld en veel ballen werden niet of slecht gestopt, zodat een rommelig spelbeeld ontstond. De voor hoede van Roomburg bleef kansen krijgen, maar ge vaarlijk waren ze niet. Dit waarschijnlijk omdat Hans Montanus op de linkervleugel was geplaatst en broer Lex op de binnenplaats Room burg kreeg echter wel veel strafcorners toegewezen, maar door het wel zeer slechte veld (eerder een heu vellandschap dan een hoc keyveld) werden de aangesla gen ballen niet of foutief ge stopt. Toen Gijs Groenewe gen eindelijk de bal wel goed stopte was het ook meteen raak. De keihard geslagen bal werd even van richting veranderd door Hans Monta nus en toen was de Twee Nul stand een feit. De Leide naren speelden hierna een gewonnen wedstrijd. Het bleef 20. Met deze stand was het kampioenschap een feit. Of er automatische pro motie op volgt zal van de Hockeybond afhangen, wat deze zal beslissen naar aan leiding van de fusie van HHYC en TOGO. De twaalf van het Kampioens team zijn: Ino Leye, Ben van Adrigem, Piet Stolwijk, Peter Gerris, Gijs Groenewe gen. Stef Linthorst, Chris Wijsman, Sjaak Gerris, Lex en Hans Montanus, Geert Reins en Nico van Brussel. Zonder Nel Geerlings en zonder de geblesseerde Lenie Hoek heeft het team van Bax Fore- holte met slechts één wissel score had geopend, zorgde Ellie Hoek met 4 magnifieke treffers voor een 5—1 voorsprong bij de rust. speelster niet de minse moeite Uaa„Ba »Hr Ook in de tweede helft bleef gehad met he Haagse MIC. R„/Fo_ho|1. MnlbiMre„ Een snel begin bracht hen al na 10 minuten op een 4—1 voor sprong en daarna drukten zij het tempo zodanig dat zij aan één wlsselspeelser voldoende had- den.Nadat Nora v. Niekerk de die. Boys bedwingt Bergambacht Op eigen grond. maakte Aat Groenendijk nog voor de thee zijn fouten goed, door uit een voorzet ineens in te schiten: 0—1. die. Boys heeft het bij het op kop staande Bergambacht uitste- kend gedaan door met een 00 gelijkspel thuis te komen. Nieuwkoop deed het dit keer heel wat minder door thuis spe lend van het onderaan staande RVC met 1—2 te verliezen. Ndat de gasten voor de thee zelfs met 0—2 de Leiding had den genomen was het Harry de Jong die met nog een half uur spelen in de tweede helft de Voor Zevenhoven is het in de eer achterstand wist te verkleinen. ste klasse van de afdeling Gou- Waddinxveen kwam thuis tegen Gouderak ook al niet verder dan een gelijk spel, het werd 2—2. Schoonhoven deelde met 1—1 bij Soccer Boys en Haa strecht won thuis van Oudewa ter met 10. baas. Waddinxveen verloor op eigen veld van Rijnstreek met 0—2. Sportief won met 0—1 bij Bergambacht en Oudewater ze gevierde- met 3—1 over het be zoekende Siveo. Bax/Foreholte rustig combineren en de AHC-verdediging dwingen risico's te nemen. Annemieke de Bruyn, Ellie Hoek en Hannie Boskamp voerden de score op naar 8—1 voordat AHC voor de tweede maal kon scoren. Het was tevens het laatste wapenfeit van de zwakke Haagse ploeg. Twee kanonskogels van Hannie Boskamp en een goed gericht schot van Annemieke de Bruyr bepaalden de eindstand op 11—2 voor de Voorhoutse dames. Zon dag zal Br.x/Foreho!te het tegen koploper Hellas heel wat moei lijker krijgen. steeds zonder de zieke Corrie Weenink werd het een matige wedstrijd waarin Nio van het begin af de leiding nam en hield. Bij 2—0 scoorde de Haag se ploeg een tegentreffer maar het kon Nio nauwelijks veront rusten. Bij de rust leidde de Ripse formatie reeds met 4—1. Ook in de tweede helft behield Nio een overwicht en liet pas tegen het einde van de wed strijd de teugels wat vieren. Voornamelijk door het goede spel van Ria Weenink, die 5 treffers noteerde, kon Nio de punten verdiend mee naar huis nemen. De 84 overwinning kwam verder tot stand door 2 treffers van Gerrie Baak en 1 van Sonja v. Emmerik. HVS rust stopte Truus Olsthoorn met een snelle voetbeweging een strafworp maar de terugsprin gende bal werd alsnog in een doelput omgezet: 3—2. Na rust onderschepte Trees v. Santen een Rotterdamse aanval en gaf een uitstekende pass op de weg- sprintende Sjanie v.d. Bosch: 42. Nadat Treffers van Ria v.d. Bosch en Ria v.d. Salm we gens cirkel weden afgekeurd, bracht Mieke Waayer met een fraai sprongschot de stand vei lig op 52. Enkele minuten voor tijd werd het 5—3 en daar bleef het bij. Een zeer verdien de overwinning voor HVS die te bescheiden in de score tot uit drukking kwam. MMO De dames van MMO wachtten ook vergeefs op een scheids rechter doch er was geen reser ve voor handen. Het bezoekende HMSH keerde dus zonder spelen naar Den Haag terug. De da mes van San/HVL trokken on volledig naar Odis in De Lier. Hoewel zij verdedigendlang niet onverdienstelijk speelden, zat er te weinig schotkracht in de Leidse ploeg om het de Odis- verdediging erg moeilijk te ma ken. Met 6—1 moest San/HVL de punten in De Lier achterla ten. JONG ADE - NORTHA De derby tussen Jong Ade en Northa was spannender dan ooit. Hoewel het vertoonde spel aan de matige kant was. De beide verdedigingen sloten bij zonder goed en geen van beiden durfde enig risico te nemen. Bo vendien was het grasveld door het vroege aanvangsuur nog vochtig waardoor met een glad- Hij zag lang niet alles, ging te- de bal veel balverlies ontstond. Veel af op de partijdige doel- zich in Rotterdam tussen Ato- mium en HVS. De officieële scheidsrechter was niet komen opdagen en beide partijen gin gen accoord met een arbiter uit de afdelngsderde klasse. De- man deed zijn best maar kon het duidelijk niet aan. Daarna wist men echter niet de energie op te brengen om er minstens een gelijk spel uit te halen. Het bleef 1—2. loreant deed het bij Ammerstol niet slecht. De Boskopers won nen er met 0—1 verdiend. Aat Groenendijk kreeg wegens een overtreding van de Ammerstol- se doelman een penalty te ne men, die door dezelfde doelman werd gestopt, toen Groenendijk de penalty mocht overnemen, was de Amsserstolse golaie hem opnieuw te vlug af, want de in dezelfde hoek ingeschoten bal werd opnieuw gestopt. Toch da bijna gepiept. Zaterdag Jl. wonnen de leiders van de afde ling dank zij een doelpunt van Coos Verlaan een kwartier voor het einde gescoord van Bode graven. Mede doordat Floreant van het bezoekende WDS met 1—2 verloor hebben de leiders van de afdeling nog slechts een punt nodig om de terugkeer naar de vierde klasse KNVB tot een feit te maken. Dez© gebeur tenis kan zaterdag a.s. plaats vinden in de thuiswedstrijd te gen Siveo. Aarlanderveen pres teerde het om bij Gouda tot een 0—0 te komen. Duidelijk waren de verdedigingen in dit treffen a een zeer spannende kompetitie in de eerste klasse van de afde ling Den Haag van de NTTB |s het tweede team van Docos erin geslaagd een lang gekoesterde wens in vervulling te doen gaan. In de laatste thuiswed strijd tegen Wibats 4 kwam het team van Docos bestaande uit Ton L'Ami, Cor van Zijp en Ca- rel van der Poel tot een 8-2 overwinning. Bij een 6-0 tussen stand was promotie al een feit en dlrekt werden de spelers uit bundig gefeliciteerd door het in ruime mate aanwezige publiek en voorzien to werd vervaardigd. Dat toen nog 1 sets te verspelen waren was alleen nog belangrijk voor de statistiek. Dit kampioen schap, het eerste in de nieuwe akkommodatie, levert Docos een tweede team op dat In de lande lijke kompetitie gaat mee draaien en is een goede stimu lans voor het toenemend aantal WÊ_ jeugdleden, een bos bloe- Evenals vorig Jaar tijdens de men, waarna deo verwiimlngsfo- paasweek, toen de jeugdige Lei denaars te gast waren bij het Belgische R.C. Mechelen, gaan de A-junioren dit jaar weer een buitenlandse trip maken. Dit keer gaat de reis naar Zuidoost Engeland. De Roodwitten zullen daar een drietal wedstrijden spelen en wel op vrijdag 12 april tegen Deal Wanderers, zondag 14 april treden zij aan tegen Folkestone United, terwijl op 2e paasdag een wedstrijd op het programma staat tegen North Deal Uniied. Zaterdag 13 april zijn trainer C. Linkerhof en zijn jongens de gast van het Londense Chelsea. Dinsdag 16 april keren de DOCOS-junioren weer terug naar Leiden. Na een kwartier spelen was de stand nog steeds 00 doordat Thea Ter Heide tweemaal een strafworp voor Northa had ge mist. Plonie Olijerhoek gaf Jong Ade dan eindelijk de leiding en net voor het rustsignaal kwam Nor tha langszij: 1—1. Na 5 minuten in de tweede helft kwam Northa op 2—1 en leek er wat leven in de brouwerij te ko men. Doelpunten zouden er ech ter niet meer vallen. Wel werd liefst viermaal een strafworp toegekend. Jong Ade miste er drie en Northa een. Met de in de eerste helft gemiste penalty's werden dus maar liefst zes strafworpen niet benut. Northa nam dus beide punten mee naar Noordwijkerhout en is daarmee bijna buiten degradatiegevaar. NIO De Ripse dames hadden het niet zo moeilijk in de uitwedstrijd tegen het Haagse SOS. Nog Een vreemde^ strijd ontwikkelde Bij de heren won San/HVL in een spannende wedstrijd van het Voorschotense HVV met 1210. De grotere routine van de Lei denaren gaf de doorslag in deze sportieve wedstrijd. De heren van Northa lieten het er lelijk bij zitten in De Lier tegen Odis. Nadat zij de eerste helft aardig bijgebleven waren, konden zij in de tweede helft niet verhinderen dat Odis toch nog ruim afstand nam: 26—11. MMO pakte in Den Haag de pun tjes bij de Kwiek Sport reserves na een spannende en sportieve strijd met 15—17. Warmunda tenslotte, nam afstand van de staartgroep in de eerste k'as door de EHC-reserves duidelijk terug te wijzen: 8—15. Bij de rust hadden de Warmonders pas een 3—5 voorsprong, maar in de tweede helft gaf de betere con ditie de doorslag. De door bles sures van Rinus van Buuren en Aad Wolvers als derde keeper opgestelde Frans de Jonge wist een strafworp te keren. Wil Jon ker en Ben v. Niekerk scoorden ieder een half dozijn doelpun ten. Hans v.d. Blom trof twee maal doel en Ruud v. Grieken eenmaal. Een knappe en zeer verdiende overwinning van de Warmonders. Cor Bakker rechter en toen hij bemerkte dat hij het niet altijd even goed zag, koos hij de weg van de minste weerstand en ontpopte zich als home-reveree. Het zou allemaal niet zo erg zijn geweest als het nog puntloze Atomium niet onmiddellijk van de onbe kwaamheid van deze arbiter profiteerde. Met ruwe aktics ont regelden zij keer op keer die Stompwijkse aanvallen. Geluk kig voor HVS hadden zij echter zoveel overwicht dat de over winning niet in gevaar kwam. Wel drukte het de score. Sjanie v.d. Bosch opende de score met een keihard schot dat via de paal, de lat en het hoofd van de Rotterdamse keepster in de tou wen vloog. Connie Lelieveld startte op het ju ste moment in om 2—0 te scoren. Nadat de uit stekend keepende Truus Olst hoorn mistastte bij een hoog schot was het de steeds meer karakter tonende Mieke Waayer die 31 aantekende. Vlak voor

Leidse Courant | 1974 | | pagina 16