SPORTYRIBUNE UVS maakt zijn aspiraties waar ILLUSIES GAAN IN ROOK OP Randstad op slag weer favoriet in zadel Acht goals bij Rippers Roodenburg ver afgedwaald LEIDEN - UVS, dat zich verle den week via het Haagse VUC al verzekerd zag van een hoofdklasse-toegangsbe wijs, heeft zich nu ook nog eens aangekondigd als een serieuze kampioensgegadig de. Weliswaar gaat Hermes, ondanks de steek die men te gen RVC liet vallen, nog op kop, maar de Leidenaars we zen een andere kandidaat - Unitas - gedecideerd terug. Het werk in de Kikkerpolder maar een magere 21 op de gevre^de Gorkumse tegen stander. Dat gevreesde bleek trouwens bij nader inzien ge heel overbodig en vandaar dat er gesproken moet wor den van een 'magere' eind stand. UVS namelijk had de matte tegenstand van Unitas binnen een mum van tijd ge broken door zich, goed en snel combinerend een hand vol kansen te scheppen. Dat kon omdat Unitas in belang rijke mate meewerkte door bijzonder slecht uit te verde digen. Van Velsen en Vervr waren degenen die er v profiteerden, terwijl dezelfde» speler én Désar en Hendrik- se nog eens de mogelijkheid kregen om de stand te ver dubbelen. Om allerlei rede nen zagen zij er vanaf en toen Unitas ver in de tweede helft mocht tegenscore werd daarom nog gevaarlijk ook. Hoewelin beperkte mate toch weer, want Unitas bezat geen kracht om echt 'te ko men'. De overwinning was, vooral gezien die briljante eerste helft van UVS, volko men verdiend. Alleen wat mager uitgevallen dus. De Leidenaren begonnen over donderend, hoewel dat niet de bedoeling was. Trainer Van Schooten bekende na af loop dat hij een offensief in den beginne van Unitas had verwacht en daarom zijn ploeg opdracht gegeven had om af te wachten. Maar Uni tas bleek er al vlot geen zin in te hebben, iets wat coach Van der Zeeuw ook niet kon thuisbrengen. "Ze wilden ge woon niet en dat is natiur- lijk wel in de •■■•Süïïincler zijn kaart". Dat was wel ze ker zo, want UVS liet zijn af wachtende houding varen en verruilde die voor een wel zeer voortvarende. Men kreeg alle tijd om zijn com binaties op te zetten, want vooral aan de basis - op het middenveld dus - bleken al leen Blauw Witten hard rond te lopen. Er kwamen dan ook meteen levensgrote kan sen. De verdediging van de Gorkummers was zo lek als een zeef en dat is een kolfje naar de hand van mannen als Verver en Van Velsen. Zij profiteerden dan ook als eersten van misverstanden in de Uniitas-defensie. Toen Hendrikse goed doorging en een misverstand kweekte tussen doelman Stam kot en verdediger Van Gelderen was daar uiteraard de op scherp gestelde Van Velsen als de kippen bij. Hij maakte een goal zals hij ze alleen maar maakt, 1—0. Nog geen paar minuten later was het alweer raak en ook nu ging daar een ernstige fout aan vooraf. Hendrikse maakte het aanvoerder Van Duuren lastig en deze legde (waar om??) de bal zomaar voor de UVS-speler neer. De rechtsbuiten liet een bekeken lob los en Verver dook daar gretig op in. Magnifiek liet hij de tweede aantekenen. Daarvoor en daarna nog vele UVS-kansen. Via leuke één- twees of middels dieptepas- ses van Lagendijk en Leget kwamen respectievelijk Ver ver, Désar, Hendrikse en Van Velsen in uiterst gunsti ge posities, maar zij faalden In de afwerking. Unitas daarentegen kwam tot slechts één reële kans toen Golverdingen op de paal schoot. Het belangrijkste ge vaar - rechtsbuiten De Valk - was dan ook door Balkho ven stevig aan banden ge legd. spoedig. UVS leek eerst nog in hetzelfde tempo en via de zelfde spelpatronen als in de eerste aflevering, zijn tegen stander de wil op te gaan leggen, maar dat vlekkeloze ging er snel vanaf. Hoewel men toch nog steeds vrijheid in overvloed kreeg en daar om ook nog wel kansen le ken de Leidenaren niet meer zo geïnteresseerd in goals. Maar het meest vreemde komt nog, want ook Unitas toonde rich niet bepaald be reidwillig. Met hoge trappen naar voren versperde men de weg naar sukses en werd alleen nog gevaarlijk omdat men dichtbij kwam tot op één doelpunt. Beslist niet door het spel. Dat doelpunt was een cadeautje van de onoplettende UVS-defensie, dat eerst Golverdingen vrije doorgang bood, maar later zich bedacht en via Leget onreglementair ingreep. De strafschop wend door inval ler Sluikoord benut. UVS zelf kreeg nog twee uitstekende mogelijkheden om de stand te verhogen. Eerst Thijs Balkhoven, maar hij schoot naast en daarna Jan Verver die wel grandioos de bal op eens op zijn slof nam, maar zijn inzet even fraai gestopt zag. Unitas drong al lang niet meer aan (dat hadden ze trouwens nauwelijks ge daan) en UVS camoufleerde zijn 'op zijn' door rustig de wedstrijd uit te spelen. Een goede wedstrijd van de Lei denaars overigens. AD VAN KAAM n' Verver heeft de bal, na een voorzet van Invaller Kruyff (met no. 14) ineens op de slof ge- men Zijn fraaie poging werd evenwel net zo grandioos behandeld door StamkoL LEIDEN In een soms van Randstad Sport-zijde sublie me wedstrijd hebben de Voorschotenaren Hillegers- berg duidelijk terug gewezen en door de duidelijke 2-0 overwinning de tweede plaats achter Teylingen inge nomen. Randstad Sport startte bijzonder aanvallend, hetgeen Hillegersberg duide lijk in paniek bracht. Zelfs wist Randstad na 10 minuten spelen al de leiding te ne men, maar het doelpunt van Loek Helder werd afgekeurd omdat de doorlopende Gerrit Schippers in ongelukkige aanraking kwam met de Hil legersberg-doelman. Rand stad bleef Hillegersberg on der druk zetten en vooral via de rechtervleugel waar Jan Zoetemelk een opvallende rol vertolkte wist men veel on rust te zaaien In de achter hoede van de tegenstander. Na een half uur spelen nam Randstad Sport toch de lei ding. Na een schot van Loek Helder volgde een enorme scrimmage voor het Hille- gersberg-doel, waarin van Alphen met zijn hoofd de bal als laatste beroerde, hetgeen Randstad de verdiende voor sprong bracht. Na rust kwam Hrllegersberg ook be ter in haar spel en zelfs leek men op weg naar succes, maar tweemaal assisteerde Fred Sieval zijn reeds gepas seerde doelman Hendrikse goed. Na 17 minuten viel de beslissing. In vrije positie schoot Lamberts van ver hard langs de kansloze doel man Kagchelland. Randstad ging hierna goed door en kwam niet meer in gevaar. te bouwen zonder zldh reële kansen te scheppen. Ondanks de weinige kansen, die beide ploegen zich wisten te ver schaffen bleef de wedstrijd toch op een redelijk peil staan. Al snel na het begin van de wedstrijd wist Lisse de leiding te nemen. Bij een scrimmage voor het Haagse doel speelde een Quick-ver- dediger in de voeten van Do ms van der Voort, die geen moment weifelde en Lisse naar een verdiende 1-0 voor sprong schoot. Ook na dit doelpunt bleef Lisse het bete re van het spel houden. De aanvallen werden goed opge zet, doch 'liepen stuk in het strafschopgebied van de te genstander. Na rust onder ging het spelbeeld niet veel verandering. Lisse behield het opgebouwde overwicht en leek eigenlijk gemakkelijk op de overwinning af te steve nen. En ook Quick H. had zich schijnbaar al neergelegd bij een nederlaag. Beide ploegen wisten zich nog maar weinig reële kansen te verschaffen en het was dan ook verrassend, dat Quick in de laatste fase van de wedstrijd langszij kwam. Niet zonder geluk overigens, want een verkeerde terug speelbal van Hans Hoogka mer was er de oorzaak van. Het betekende de ommekeer in de wedstrijd. Het beteken de voor Lisse een zeer ver velende wending, want Quick putte er de moed uit om door te gaan en zelfs de be slissende treffer te scoren. Eindstand: 2-1. doel van de tegenstander ge komen werd namelijk teveel gecombineerd, waardoor de kansen snel verloren gingen. Voor rust kreeg Krijn Blonk de beste kans, maar met een leeg doel voor zich, schoot hi) toch naast. Na rust kreeg VCS meer vat op het spel van de Bodegravenaren en ontwikkelde zich een gelijk» opgaande strijd. Na 15 mi nuten in de tweede helft scoorde Richard Walter het enige doelpunt van de wed strijd: 1-0 in het voordeel van VCS. In de laatste fase van de wedstrijd drong Bo degraven nog wel sterk aan, maar succes wist men niet te boeken. Een doelpunt van Winkel werd wegens buiten spel afgekeurd en een kopbal van Blonk ging rakelings naast. ROTTERDAM Roodenburg heeft in Rotterdam de slag om de hoofdklasse definitief verloren. Het eerste go«d ge richte schot dat CVV na 48 minuten spelen kon produce ren, trok Roodenburg de laatste strohalm tot de hoofdklasse krachtig uit han den- Een voorzet van Van Neute- gem, die zich langs twee Roodenburgers had weten te werken, werd door Tlsseur ni®t voldoende weggewerkt, waardoor invaller Klomp het enige doelpunt van de wed strijd kon scoren. De ma nier, waarop Roodenburg de slag om de hoofdklasse had verloren, deed allemaal wat slemielig aan. Oorzaken voor het verlies en het ge toonde slechte spel waren moeilijk aan te wijzen; dat kon zelfs Roodenburg-trainCr Smits niet. Hij moest zich beperken tot enkele algeme ne uitspraken, die ook geen duidelijkheid brachten. Men kon slechts harde feiten opsommen, die hadden bijge dragen tot déze nederlaag. CW noch Roodenburg had den kunnen imponeren, al deelden de Rotterdammers minder In de malaise dan Roodenburg. Naarmate de wedstrijd vorder de kwamen de zwakheden van CVV en vooral Rooden burg aan het heldere dag licht, om in de slotfase te culmineren in een groots dieptepunt. Het geleek op een epidemische ziekte, die zijn haard vond op het mid denveld en zich meer en meer in alle richtingen uit breidde. Vooral de zwakhe den op het middenveld, eens het mobiele middelpunt van de „harmonika", die Rood enburg eens was, kwamen erg tot uiting. CW sloeg het middenveld gewoonte ge trouw vaak over en bij Roodenburg mislukten juist op die essentiële plaatsen in het elftal de meeste aanval len door slecht plaatsen, slecht combineren en een ge brek aan overzicht. Daar door werd ook het aantal uit gespeelde kansen tot een mi nimum teruggebracht. Kon de „ziekte" zich ook uitbrei den naar voorhoede en ach terhoede. De voorhoede was van aanvoerlijnen verstoken, de linies sloten te laat bij el kaar aan en daarom kon Pe ter EÊubbeldeman met slechts drie kansen, waaronder een fraai banana-shot, aantonen, dat Roodenburg ook kan aanvallen. Toen CW reeds na een mi nuut spelen in de tweede helft de beslissende treffer liet aantekenen vergrootte dat de moeilijkheden voor Roodenburg alleen nog maar. De moeilijkheden wer den groter toen alle organi satie en elk zelfvertrouwen meer en meer uit de ploeg verdwenen. CW mocht even als in de eerste helft een overwicht behouden, een overwicht dat niet opge bouwd werd door een surplus aan teóhniek en voetbalkun- ne, maar door het feit dat Roodenburg zich meer en meer verstrikte in haar ei gen acties. Roodenburg zocht zijn toevlucht in lage onge controleerde trappen, zonder begrip te tonen voor de bete re positie van medespelers en zonder zich ruimte te ver schaffen. De weinige kansen waren het logische gevolg. De Groot trapte in vrije posi tie, terwijl de keeper de Jong reeds kansloos wa6. naast het verlaten doel en de Klerk was een fractie van een seconde te laat om een door keeper de Jong losgela ten voorzet van Montagne in het doel te deponeren. Rood enburg kwam nog goed weg, toen een vrije trap van Kros door de paal gekeerd werd. De strijd was wel gestreden en Roodenburg liet dat ook blijken, afgezien van enkele offensieve stuiptrekkingen In de slotfase. Het Is jammer, maar voor Roodenburg Is de Hoofdklasse puur toekomst. PIET VAN DAM SASSENHEIM Teylingen heeft gistermiddag, onder het toe ziend oog van een vrolijk voorjaarszonnetje, een zeer grote stap gezet in de richting van de tweede klasse. De thuiswed strijd tegen ASC was met angst en beven tegemoet gezien, en niet ten onrechte, want ASC had zich door middel van een ge ducht tussensprintje (zo werd er vorige week op knappe wijze van Randstad Sport gewonnen) ontpopt als een runner-up, waar rekening mee gehouden moest worden. Wie zal dan ook de verbazing van de Teylingen-spelers schetsen, tien zich aan de Menneweg een volkomen mat en ongeïnspireerd spelend ASC aandiende. Weliswaar was ASC de wei in gestapt zonder de geschorste Ben Boers en de geblesseer de Huib de Goey, hetgeen vooral ln verdedigend op zicht een fikse slok op een klein borreltje scheelt, doch dat mag geen excuus zijn voor de fantasie- en bovenal inzetloze manier waarop Teylingen tegemoet werd ge treden. en tweede handicap trad in de eerste minuut van het duel naar voren. Nauwe lijks was de bal aan het rol len gebracht, of hij lag al achter ASC-doelman Roedoe. Piet Hoogervorst bediende Hennie Zoet op maat en deze gaf op zijn beurt Jan Meyer een haast niet-te-missen kans. Bijna had hij wèl ge mist, maar zijn rollertje werd door Hans Scheer en Jan Bekkering in eendrachti ge samenwerking achter de doellijn gewerkt. ASC tracht te na dit overdonderend be gin met goed voetbal terug te komen, maar de voorhoe de kon het niet bolwerken te gen de feller en fanatieker opererende Teylingen-achter- hoede, die dan ook geen en kele kans zou weggeven. Aan de andere kant speelde de ASC-verdediging een heel wat mindere partij, maar de veel pingelende Hennie Zoet en Frans van Dam weiger den vooralsnog om de zwak ten uit te buiten. Het meeste gevaar moest dan ook ko men van de gevaarlijke Piet Hoogervorst, die meermalen werd geassisteerd door een opkomende Wil v.d. Krogt. Dit tweetal had opvallend weinig moeite met de linker flank van de ASC-defensle, waar Bob Logger nu niet be paald een sterke wedstrijd vertolkte. Het tweede Teyllngen-doelpunt liet niet lang op zich wach ten. Jan Boekei vond door het midden Jan Meyer met Piet Hoogervorst een van de betere Teylingen-spe lers die op de rand van buitenspel alleen voor Her man Roedoe geen fout maak te. In feite was de strijd toen al beslist: ASC rommelde maar wat en had te veel moeite met zichzelf, terwijl Teylingen er zelfverzekerd en arrogant op los combi neerde. Na de hervatting leek het klasseverschil nog groter geworden, doordat de ASC-defensie nu ook nog alle mandekking liet varen. Hen nie Zoet mauktc het trio vol, toen hij de bal na een beke ken voorzet van Pie Hooger vorst voor het Intikken had. Hoe groot het overwicht van Teylingen wel was. blijkt niet alleen uit het grote aan tal kansen, dat gemist werd, maar ook uit het feit, dat keeper Hoogervorst zo wei nig te doen kreeg, (fat hij het zich zelfs kon permitteren om een geanimeerd praatje te beginnen met de achter zijn doel vertoevende toe schouwers. RON POLANE Roedoe in confrontatie met Teylingen-spits Zoet. Ditmaal won de ASCgoaUe. Lisse In een vrij harde, maar wel sportieve wedstrijd heeft Lis- se in een toch wel vrij onge lukkige wedstrijd haar meer dere moeten erkennen in het Haagse Quick. Het grootste gedeelte van de wedstrijd Bodegraven Bodegraven heeft tegen VCS een ongelukkige wedstrijd gespeeld. Door uitstekend spel via de vleugels wist men wel een dominerende rol op te eisen, maar veel uitgespeelde kansen kreeg men daarvoor niet ln de De Hillegersberg-doelman kan voor de eerste maal In Rljpwetering kregen de vele bezoeker» weer een» waar voor hun toegangsgeld. Maar liefst acht doelpunten scho telden Rljpwetering en War- munda de toeschouwers voor, zodat er van een aan trekkelijk duel viel te genie ten. Zoals het een kam» ploens kandidaat betaamt, trok Rijpwetering al dirert massaal ten aanval, doch doordat men het spel af en toe wat te kort hield, kon W&rmunda steeds gevaarlijk en snel uit de verdedi ging komen. Toch namen de Rippers al na 7 minuten de leiding. Jan Jansen tikte de bal door naar v. Haastrecht strecht die doelman Kok met een hard en onhoudbaar schot kansloos liet. Dankzij een kopbal van Leo v.d. Zwet konden De Rippers met een comfortabele lijkende 2-0 voorsprong gaan rusten. Na de hervatting zette War- munda de Rijpweterlng-de- fensie, stellig niet het sterk ste deel van de ploeg, onder stevige druk, hetgeen aJ na twee minuten succes oplever de via een schot van Hans Oostdam. Een wanhopig voor hr; strijdend Warmunda ver scheen hierna nog meerma len voor het heiligdom van keeper Borst, maar een kwartier voor tijd kopte Hans RUswUk aan de overzijde 3-1 in. Toen Leo v. d. Zwet een aantal minuten later een vierde treffer aan toevoegde, was de zaak be keken. Weliswaar kwam Warmunda door Thijssen nog terug tot 4-2, maar 2 minu ten voor tijd was het ver schil door een doeltreffende kopstoot van Hans Rijswijk weer op drie goals gebracht. Even voor het eindsignaal bracht Thijssen de eindstand op 5-3. r zijn kampioenskansen, en wel vla e«n 3-1 overwinning op plaatsgenoot VY8B. Toch heeft VVSB de Zilkers zeer goed tegenstand geboden, maar de ploeg uit Noordwij- kerhout had weer eens tc kampen met het bekende schot vaardigheidsgebrek. Van Nispen kwam snel uit de startblokken en al na tien minuten moest keeper Theo Baader capituleren voor een Inzet van Peter van Eeden, die door een melee van bentn raakschoot. Vervolgens zette VVSB een langdurig tegenof fensief ln, maar de goed op gezette combinaties wierpen rust startte WSB sterk en eindelijk, na 12 minuten spe len in de tweede helft, wist Hans Heemskerk de stand recht te trekken: 1-1. Hierna ging Van Nispen echter steeds beter spelen en na een kwartier was het George vun Haaster, die zich van zijn directe tegenstander Oostdam ontdeed en Baader het nakijken gaf: 1L Hier na ging Van Nispen echter steeds beter spelen en na een kwartier was het George van Haaster, die zich von zijn directe tegenstander Oostdam ontdeed e>n Bander het nakijken gaf: 2-1. Toen Peter van Eeden een derde treffer op de Zilker rekening liet bijschrijven, was de strijd gestreden. Het enige dat een uitgeblust VVSB nog kon proberen, was het zo klekn mogelijk Isiudwi van de nederlaag. Vaa Nispen kreeg nog wel en,ge moge lijkheden, maar over h:'. al gemeen hield de geroutineer de VVSB-achterhoede de za ken achter goed di"ht, zodat er met een overwinning voor Van NUps.i gefinisht

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13