Bruisend muzikaal festijn PEUGEOT voorj aarspresentatie PEUGEOT een wonder op wielen! AUTOBEDRIJF DEVILEE-REIZEVOORT B.V. LEIDEN - TEL. (01710) - 40441 7-15, James Last: Bronzen Loeres voor Joop Doder er Bezoek onze UNIEKE en GEZELLIGE SHOW waar u ALLE MODELLEN van het klassemerk (u rijdt kwaliteit) kunt bewonderen Geopend: vrijdag 29 en zaterdag 30 maart van 10 tot 18 uur Aan't beste voor de modebewuste vrouw hangt Lampe voortaan'n Harmony-label. RT 19150NDERDAG 28 MAART 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 21 Uw mening [an of PASSAi zuipt livelsbi 4.15. R] *r. 1 tOYAL ranken st 9.45. jungle 18) vr. Z0LD1 5.15. vr 2.00, barbaf' STU] j ontucht 9.30. 9.30. F.C. Den Haag C. Den Haag probeert men door middel van een Stichting nieuw leven in te pompen, waarvoor de nodige zakenlieden gestrikt moeten worden. Elke neutrale waarnemer met gevoel voor sportiviteit zou dit van harte toejuichen. In Den Haag en om streken zijn echter zo goed als geen neutrale waarnemers, die het betaalde voetbal in de vorm F.C. Den Haag onbevoor oordeeld tegemoet treden. Zij, die de liquidatie van Ado en Holland Sport van nabij meege- 'maakt hebben, weten, dat hier mede rare dingen zijn gebeurd, lobaal genomen werkte het be- Ado mede aan de on dergang van een zustervereni ging; niet op het voetbalveld, wethouder van Sportzaken obin H werkte mede aan een ruilhan- ydellJe van ziJ'n favoriete club keiharde zakenman, ge speend van elk gevoel voor irtiviteit. moet de heer Du Chatinier iroberen de blunders, die zelfs de gemeenteraad destijds in zijn (14) 2 geheel bekrachtigd heeft, te ver zachten of ongedaan te LECT: u» 8rote l'jnen z'Jn de meeste Ha- ?gen «Fgenaars bekend met de feiten, die hierbij ter inleiding zijn ge memoreerd, al weten zij niet concreet wat zich achter de schermen heeft afgespeeld. De bedoeling van dit epistel is niet om alle oude koeien uit de sloot te halen, maar om te mo tiveren waarom ook deze nieu we akties tot ondergang ge doemd zijn. De voetbalfans in Den Haag en omstreken, die Houtrust en het Zuiderpark bevolkten, zijn hun wekelijkse recreatie kwijt ge raakt. Elke week konden zij eredivisie-voetbal zien in Den Haag, wat met een conglome raat van 900.000 mensen volko men verantwoord was en in overeenstemming met het struk- turele plan van de KNVB, n-1. twee betaalde clubs in Den Haag. Al worden er voor F.C. Den Haag elf sterren gekocht, hét is en blijft een lapmiddel, want er is slechts, éénmaal in de 14 dagen of 3 weken topvoetbal. Als men zich nu eindelijk eens re aliseert hoe het Haagse publiek destijds op het hart getrapt is, dan is er slechts een oplossing mogelijk. Alleen met een tweede betaalde vereniging kan men het Haagse publiek tevreden stellen, daar heeft het recht op en het is haal baar omdat men dan op 100 procent medewerking kan reke nen van sportief Den Haag. Den Haag, F.B. Aardgas Nederland verbruikt zo'n 35 mil jard kubieke meter aardgas per jaar en exporteert 52 miljard meter. Er is geen bezwaar dat wij dezelfde prijs voor energie betalen, die in heel Europa be taald wordt en die onze bevol king nu elk jaar 5 miljard gul den meer moet opbrengen. Daar is echter een belangrijke voorwaarde aan verbonden, na melijk dat onze regering en alle partijen in de Tweede Kamer er nauwkeurig op toezien, dat deze meeropbrengst ook weer volle dig terugvloeit in de vorm van een algemene belastingverla ging. Den Haag, A. S. von B. Voorlichting geneesmiddelen De schriftelijke voorlichting om trent bepaalde recept-genees middelen die zo nu en dan via de Nederlandse dagbladpers aan de bevolking wordt gege ven, is natuurlijk .beter" dan het geheel achterwege blijven van de vereiste voorlichting over de betreffende gevaarlijke stoffen. Deze journalistieke ..kollektieve" voorlichting, ont leend aan de deskundige bron nen, is dus blijkbaar officieel en openlijk wèl toegestaan. Merk waardig is echter dat bij indivi duele medische behandeling de nuttige en onontbeerlijke schrif telijke informaties aangaande ieder voorgeschreven genees middel door de arts op last van de Nederlandse wetgever aan de patiënt dienen te worden ont houden. Teneinde uiteraard zo veel moge lijk onaangename en eventuele onnodige frustraties (ongeval len!) te vermijden, zou toch re delijkerwijze in geval van indi viduele behandeling eveneens tijdige mede-verstrekking van korrekte schriftelijke informa ties aan de gebruiker omtrent de voor- en nadelen van het toe gediende geneesmiddel zeer raadzaam zijn. De noodzaak van de bedoelde schriftelijke informaties ten be hoeve van het individu klemt daarom uiteindelijk des te meer, omdat de heden ten dage door de arts en de apotheker steeds meer naar voren ge brachte tendens als zouden de patiënten-zelf voor het gebruik geacht. der vele gevaarlijke med cijnen Want immers op grond van de be- verantwoordelijk of medeverant- staande Nederlandse medische woordelijk zijn, in principe ge- wetgeving is namelijk in eerste heel onjuist moeten worden instantie uitsluitend de Arts voor het zonder meer voor schrijven en voor het anoniem en zonder meer doen leveren van de gebruikelijke geneesmid delen - en dus ook voor de mo gelijke schadelijke gevolgen daarvan - verantwoordelijk. En derhalve krachtens de wet niet de patiënt. Den Haag. K.R.O. GDe Duitse platenmüjonair James Last onderneemt een grote tour nee door Europa met hierin drie concerten gesitueerd in ons land. Gisteravond trad de grondlegger van de happy sound voor het voetlicht van de Rotterdamse Doelen, vergezeld door zijn band, een grote strij- kersgroep en een zevenmans koor. Praktich alle genres die de muziek te bieden heeft wer den tijdens dit concert vertolkt, met dien verstande dat alles werd verpkat in uiterst geraffi neerde arrangementen. De rond veertig musici zorgden voor een bruisend muzikaal festijn dat de uitverkochte zaal tot laaiend en thousiasme bracht. James Last heeft deze concerten ge-ensce- neerd in een voortreffelijke mu zikale show waarin meestam- pers, frai verklankte ballades en klassiek* muziek het laat ste met een knipoog naar de compomst tot ons kwamen, gebundeld door een eigen ge- luids-installatie van ongehoorde kwaliteit. De vreugde werd ver groot door suggestieve lichtef fecten alsmede een lawine van Zeepbellen. Muzikaal bezien be reikte zijn vocale groep vooral in „Beachparty" compleet met kampvuur- eeen uitstekend ni veau. toonde zijn band een uige- balanceerde klankleur en een wonderlijk uithoudings-vermo- gen. De strijkersgroep open baarde een warm timbre, doch soms kwam het nog korte sa menzijn tot uiting want de groep werd door James last speciaal voor de reeks concer ten geformeerd. Een gedenk- waarrdige avond. ZANDVOORT In de categorie Hij krijgt de onderscheiding op de ..Humor in beeld" heeft het na tionaal 1 april-genootschap voor zijn twaalfde Prix de Joke de Bronzen Loeres toegekend aan acteur Joop Doderer voor diens gehele oeuvre. vooravond van 1 april in de so ciëteit Riche in Zandvoort. Dan wordt bekend gemaakt wie de Loeres krijgt in de rubriek „Hu mor in daad", en wie in de sec tor „Geestige reclame" de hoogste ogen heeft gegooid. mokerv ma. di. k: Eén 7.00, irist su] wo. 2 18 - FI1 lente ig zit d n in d iprijzeru krast ilde i het kinderwagenonderstel skelter maken. Daar vond ik 'm te mooi /oor. de kinderwagen. Om kort te gaan. k plaatste een advertentie in zo'n rubriek van de kranf. Nog dezelfde a\iond. kwamen ze de kinderwagen ophalen. bedrag voor. En zodoende rijdt kleine Karei nu in een echte transkeiter." 'tiiintc door de LEIDSE COURANT Deze klant van u leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, blijkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. Menige vrouw vertikt 't gewoon pm nerveus achter elke modetrend aan te hollen. Maar dat wil niet zeggen dat de mode haar Siberisch laat. Integendeel. Ze weet dondersgoed wat er gaande is. Ze zoekt graag naar kleren met nieuwe details, nieuwe stoffen, nieuwe dessins. En ze is verrukt als ze 't harmonische evenwicht vindt tussen jong en stijlvol, modieus en vrouwelijk. Wel, speciaal voor dit type vrouw heeft Lampe een deel van haar kollektie geselekteerd. En aan die uitgebalanceerde selektie hangt voortaan een labeltje: „Harmony". Als duidelijke wegwijzer, als signaal van 'n vrouwelijke mentaliteit in mode. Harmony. Opdat een vrouw die zo haar eigen ideeën over de mode heeft, snel kan vinden wat ze zoekt. Sportief linnen jurkje. Met ton-sur-ton stiksel. In groen of naturel. Mt. 38 t/m 46. JJQ. Gerende rok. In effen zwart, camel, marine, blauw of groen. Mt.36 t/m 44. 4Q_ Daarop 'n blouse van crêpe de Chine. Mt. 38 t/m 44. 49.- Linnen deux-pièces. Keus Jasje van chinz, de nieuwste uit fris groen, écru en rood. stof in 't modebeeld. Kies uit Mt. 38 t/m 46.139_ effen zwart, rood en groen. ui Mt.36 t/m 42.1QQ_ Daaronder n nopjesblouse. In .bij passende tinten. Mt. 40 t/m 46. 45. Chemisier van zijdeachtig polyester. Geheel gevoerd. In groen-roze, turkoois-geel of oranje. Mt. 38 t/m 46.129.-

Leidse Courant | 1974 | | pagina 21