Loek Sanders van legde proeve (tennis)bekwaamheid af SENSATIONEEL VERLIES DONNER Nederland redelijk verzet tegen VS 1 BIJNA HEEL NEDERLAND VOLGT W.K. OP DE TELEVISIE PUBLIEK STROOMDE AL TOE IN AHOY B-groep ijshockey Michels: „Interland in planning geen beslissend punt" Fieldmaster kan veel verdienen Bal vijf minuten te vroeg DINSDAG 26 MAART 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 131 ROTTERDAM Onder het toe ziend oog van meester Okker. juist enige uren terug uit de Verenigde Staten, heeft leerling Loek Sanders gistermiddag op de openingsdag van het proften nistoernooi in Rotterdam een proeve van bekwaamheid afge legd. Weliswaar waren de cij- doende om tot de volgende „klas" te worden toegelaten, maar de Oegstgeestse student bevestigde eens temeer over ca paciteiten te beschikken. Op zijn rapport kon 7-6 en 6-4 wor den ingevuld, waardoor tegen strever Pierre Barthes wel werd verhoogd. fers van Sanders juist onvol- Maar Sanders' test kon in alle op zichten als geslaagd worden be schouwd. Tegen de Fransman, tegen wie ooit Okker zijn entree maakte in de internationale ten niswereld, gaf de 23-jarige Ne derlander een gave demonstra tie van zijn tot dusver nooit vol ledig tot ontplooiing gekomen mogelijkheden. Alsof hij nooit anders gewend was geweest dan te spelen tussen gerenommeerde profs verbaasde Sanders zijn te genstander en het nog schaarse publiek door Barthes in de eer ste set tot 6-6 bij te blijven. De service van Sanders was op vallend sterk en hij stelde te genover de eerste twee love ga mes van Barthes evenzoveel ga mes zonder tegenpunt. In de tie-break kwam Sanders met 6-1 achter, haalde nog wel op tot 6- 4, maar sneuvelde tenslotte: eerste set voor Barthes met 7-6. Mocht nog iemand aan de capaci- In de tweede reeks betaalde teiten van Sanders hebben ge- ken na het afmaken van mijn studie (volgend jaar) toch wat serieuzer aan tennissen te gaan doen. Tot dusver heb ik die mo gelijkheid steeds uitgesloten, Optrekken maar tijdens het indoorcircuit is het al zeer goed gegaan. Ook in deze partij tegen Barthes. zodat ik overweeg om, als tenminste aan een aantal voorwaarden wordt voldaan, met tennissen door te gaan. Ik ben dit jaar veel constanter gaan spelen. Ik geef niet meer. zoals vroeger, zo maar een paar games uit handen. En buiten speel ik on geveer net zo sterk als binnen, dus dat zal waarschijnlijk deze zomer ook beter gaan. Ik hoopt dat ik dit jaar wordt uitgezon den naar Wimbledon. Ik dacht dat ik daar, gezien mijn presta ties, wel enig recht op heb." serviceverlies - dat Sanders in het dubbelspel niet in de tweede ronde mag aantreden. Tom Okker (rechts) kwam in Rotterdam nog niet in actie. Maar hij is er wel en dat stemt de organisatoren tot tevredenheid. Met partner Marty Riessen arriveerde hij in het sportpaleis Ahoy. Sanders in geringe mate de tol voor zijn sterke eerste set. Bar thes kon die met 6-4 op zijn naam brengen Constanter Na zijn zeer verdienstelijke optre den stak Sanders zijn tevreden heid niet onder stoelen of ban ken. „Ik begin er over te den- twijfeld, gisteravond was hij in het herendubbel met Rolf Thung tegen de erkende combinatie HewittMcMillan weer bijzon der goed op dreef. Vooral dank zij Sanders' goede spel kwam het Nederlandse duo tot de ac ceptabele cijfers van 6-3, 6-3. Wouter Fok mag dat wel. De Ha genaar. die de openingspartij van het toernooi met 6-4, 6-3 van de uiterst matig op dreef zijnde Hans Jiirgen Pohlmann verloor, mag verder dubbelen met de Amerikaan Mike Estep, wiens vaste partner Pat Cramer verstek moest laten gaan. Fok trok zich zo verdienstelijk op aan zijn koppelgenoot, die al eenmaal een WCT-dubbeltoer- nooi op zijn naam heeft ge bracht, dat de Nederlands-Ame rikaanse combinatie de Fransen Chanfreau en Goven met 6-3, 7-6 kon terugwijzen. Ongeveer vijfduizend toeschou wers - het proftoernooi lijkt al vanaf de openingsdag opnieuw een kassucces te worden - za gen Tony Roche gisteravond re vanche nemen op de Fransman Patrice Dominquez, die de Aus traliër eerder dit seizoen ir Denver versloeg. Roche kon pas in de derde set aantonen dat wel degelijk kwaliteitsverschil bestond: 6-3, 4-6, 6-1. FRANK WERKMAN .EELTWARDEN In de zevende ronde van het toernooi om het schaakkampioenschap van Nederland zijn rake kla.pen ge vallen. Leider Timman speelde snel remise tegen Hartoch maar zijn concuurrenten slaagden er niet in de achtervolging voort te zetten. Sosonko kwam met moeite tot remise tegen Lange- weg, Ree moest zich gewonnen geven tegen Enklaar en Donner leed een sensationele nederlaag tegen Ligterink. ge ronde terugvielen, herstelden zich volledig Van Dop speelde een zeer goede partij tegen Scholl die hij in een Siciliaanse verdediging in onoverkomelijke moeilijkheden bracht. Vogel bracht direkt na de opening de stelling van Baljon in wanorde. Reeds na tweeëntwintig zetten dwong hij een imponerende overwinning af. Uitslagen variant van de Spaanse opening voor waarmee de grootmeester niet goed raad wist. Hij kreeg een verzwakte koningsvleugel en de aanval, waarop hij ge hoopt had. bleef uit. In het éind- spel bleek Donners positie kans- Ie partij HartochTimman duur de twintig zetten maar acht daarvan waren herhalingen. De zwartspeler wilde blijkbaar geen enkel risico lopen, mede met het oog op het relatief lichte loos. programma dat hij nog heeft. Qok Ree beleefde •igterink zette Donner een oude Hij moest optornen tegen En- mogelijke klaar, die de kunst verstaat om na een reeks nederlagen een nieuwe partij te beginnen alsof er niets is gebeurd. Dat demon streerde hij ditmaal zeer duide lijk. Onbevangen speelde hij op koningsaanval en nuchter den kend zette hij de aanval door. zwarte lag. Titelhouder Sosonko heeft al het daan om Langeweg een beentje te lichten, maar deze gaf niets toe. Hij maakte twee pionnen buit en reeds meenden velen Sn- Der sonko te moeten afschrijven toen Langeweg toch nog een steek liet vallen. Met een stuk offer forceerde Sosonko in vlie gende tijdnood remise. 0. Ligterink—Di weg—Sosonko ty—V4. Eklnar—Ree 1-0, Vogel—Baljon 1-0. i 6V-. Sosonki Donner. Ligterink, Ree 31-. 8-10. Hartoch, Scholl. Langeweg 3. 11. onmogelijke ge- Van Dop en Vogel, die in de vori- —Timmer 0— Arnold Koot trainer-speler bij Wibats DEN HAAG De tafeltennisver eniging Wibats heeft een spe ler-trainer gecontracteerd. Het is Arnold Koot (21 jaar), die af komstig is van Tempo Team waarvoor hij in de landelijke hoofdklasse uitkomt. DONNERS NEDERLAAG WitLigterink c4, e7-e5: b5, a7-n6: Donner 1 c2- e7-e5: 2. Pgl-f3. Pb8-c6; 3.'Lfl- Pg8-i6 14 Lg5xf6,g7xI6 IS. Tes-ns, LC8-D7: 16. Pbl-c3. To7- e.">; 17. Th5-h4. Te&-gS; IK. Pc3-e4. Tg5-g6; 19. Ddl-h5. h7-h6; 20. Pcl- g3. Dd8-f8: 21 Dh6-a5. c7-c5; Da5-c7. Df8-f)S; 23. Dc7xb8t, Ta8xb8; 24. Th4xa4. Tg6-gS; Tal-dl, dC-d5: 26. Tb2xa233. M-f5. jubljana De Nederlandse ijs- hockeyploeg heeft gisteren in het toernooi om het wereldkam pioenschap in de B-groep in Ljubljana de tweede nederlaag Een verdienstelijke opleving le verde twee doelpunten op: één van Joe Simons en een van uit blinker Henri Hunting, na een fraaie solo. geleden. Van de met West In het Amerikaanse doel stond Duitsland op de eerste plaats staande ploeg van de Verenigde Staten werd verloren met 7-4 (0-2, 2-5, 2-0). inder Guus Bakker (gebroken middenvoetsbeentje) heeft Ne derland de Amerikanen redelijk partij gegeven, hoewel het er geen moment naar heeft uitge zien dat de formatie van Ja- atremski weer voor een verras- ig zou zorgen. Door doelpun- van Scheider en Palazzari rp de eerste periode en nog een I USSCnspnnt van Schneider in het begin van Veel heeft het overigens niet uit- de tweede speeltijd kwam Ne- gemaakt. Nadat Nederland was derland vrij hopeloos achter, teruggekomen tot 2-3, zetten de overigens ditmaal niet Walsh. De coach had zijn goalie-num mer-een uit de ploeg gehaald, omdat de'ze in het team van Boston University, heeft samen gespeeld met Dick Decloe, nog steeds topscorer in Ljubljana. De Amerikaanse-Nederlander kent alle „trucs" van zijn ex- ploeggenoot en daarom achtte men het raadzaam ditmaal Comstock in het doel te zetten Amerikanen een tussensprint in, die hen op 7-2 bracht (tref fers van Krieger, Alley, Schnei der en Polich); in de derde pe riode kwam Nederland nog ver rassend terug. Eerst scoorde Decloe uit een pass van Chris- tiaans en even later zagen de scheidsrechters over het hoofd dat Oranje na een spelerswis seling met zes man op het ijs stond. Burger stelde toen Schaeffer in staat te doelpunten met een fraai backhandshot. De beste speler van Nederland was Larry van Wieren. Amerika heeft acht punten uit vier wedstrijden: Nederland vier uit vier. Vandaag was een rustdag. Morgen speelt Neder land tegen West-Duitsland. Joe- Jack de Heer heeft gescoord voor Nederland in de ijshockeywedstrijd go-Slavië speelde gelijk, 4-4, te- tegen Amerika. Hij heft de handen op en heeft een behoorlijke chaos gen Noorwegen. in het Amerikaanse doel veroorzaakt. SCHIPHOL Rinus Michels zal niet bijzonder zwaar tillen aan het directe resultaat van de eerste wedstrijd die het Ne derlands elftal onder zijn toe zicht speelt. Het duel van mor genavond in het Stadion Feyenoord tegen Oostenrijjk valt buiten de opzet die hem voor ogen staat. De ontmoe ting met de Oostenrijkers was dan ook al vastgelegd voor het beleid in handen van Michels werd gelegd. De trainer van CF de Barcelo- dan verwacht op Schiphol ge- da verwacht op Schiphol ge land met Johan Cruijff, vindt het echter wel een duel dat voor de groep van waarde kan zijn". Het bij elkaar zijn op dit moment in de voorbereidings periode", zei Michels, „is be langrijker dan het in de wed strijd aanwezig zij van alle sterke figuren waarover het Nederlands elftal in Duitsland zal kunnen beschikken, wij hebben de gelegenheid wat za- <en te bepraten en een aantal dingen uit te proberen". Daarom vindt Michels het niet zo emstig dat door een aantal blessures een „aangepaste" opstelling is gemaakt. „Je kunt niet concreet stellen dat de afwezigheid van sommige spelers mij" plannen dwars boomt. Daarvoor is het tijdstip vari de wedstrijd te ongunstig ;n staat het duel te geïsoleerd Zo'n wedstrijd midden in de beslissende fase van de compe titie is niet passend om hem tot een beslissend punt in je planning te maken. Het zou anders zijn wanneer speciaal de competitie zou zijn stilgo- legd voor enkele oefenwedstrij den in korte periode". Clubbelang Rinus Michels aanvaardde ook met gevoel voor realiteit het feit dat Feyenoord eind mei, dus wel in de beslissende fase van de voorbereiding, mogelijk de finalewedstrijden (22 en 29 mei) voor Europa Cup III moet spelen. „Ik hoop in de eerste plaats dat Feyenoord die finale haalt en hem wint ook. De eindstrijd voor de UE- FA-cup moet je incalculeren. Ik begrijp zeer wel hoe belang- Op Schiphol was het nog niet zo warm als In Spanje, Daarom sloeg vader Johan zorgzaam een sjaal om de schouders van dochtertje Chantal toen hij gisteren arriveerde met supervisor Michels. rijk die wedstrijden voor Feyenoord zijn. In die periode telt het clubbelang, hoe jam mer dat voor het Nederlands elftal ook zou kunnen zijn". Johan Cruijff was het incident van zondagavond hij liep in de uitwedstrijd tegen Bilbao een klap op en zijn tegenstan der werd daarvoor het veld terlandwedstrijd. De nadruk moet volgens mij op het oefe-- nen worden gelegd. De afspra ken waren al gemaakt voor bekend was hoe de plannen voor de voorbereiding op het wereldkampioenschap zouden zijn". Donderdagmiddag vliegen Cruijff en Michels (met hun uitgestuurd - al bijna verge- echtgenoten naar Nederland Cruijff: betekenend Incidentje. VUlar Is een jonge speler die door de omstandigheden op cn om het veld even zijn hoofd kwijt Oefenen Over de interland van woens dagavond: „Het is natuurlijk towel een oefenduel als een in gekomen) terug naar Barcelo na. „Daur is mijn baas", zei Michels. „Op dit moment denkt iedereen uan het kampioen schap. maar als dat binnen is, komt de beker. In Spanje wil len ze nu eenmaal alles wat bereikbaar is, du> met het kampioenschap is mijn werk in Barcelona voor dit seizoen nog niet voorbij". lostart: Kld Hol (Van onze paardesport- medewerker) Boggi WASSENAAR Fieldmaster, een van de betere renpaarden in Dutu Nederland, maakt woensdag- tuu middag zijn seizoendebuut op de renbaan Duindigt. Vorig jaar <i..r blonk de hengst uit met zijn (59 prestaties als tweejarige. H.iioord^nboutpHji», Maar de eigenaren van Stal Bel- meter met trio: l gique en jockey Henk van der ,.,rdUR o. Kraats waren in een grote ren Brruitienhoutpriji voor tweejarige paarden erg on- gelukkig. Het rijstokje van joc- '£'ra k key Van der Kraats was te lang W»ai«doi en na een protest werd de over- on nu winning en de daaraan verbon den vette geldprijs de eigenaar ontnomen. Maar Fieldmaster heeft kwalitei ten genoeg om dit jaar als drie jarige veel te verdienen. Zonder twijfel zullen jockey Henk van der Kraats en trainer Bertus Riem met het paard naar de Derby toe werken- hoewel die nog ver weg ls. Niettem'n moet het duo Fieldmaster/Van der Kraats woensdagmiddag kunnen winnen. Eerste start om half drie. Do favorieten pn outriders: lotprlj*: 3010 meter met trio en D. Karei Bah Irlo: Kei Buitenzorg. Juweel t&rprlj*Walloon (65 kilo). Kstara Woelwater cn ouUU Kaper W. Karei Duke, Henry Belwln 'hu-t 3>tn meter 1 Luelano, Kim Olivier en Llmbui Hanover, rrndaborrprtj*: bandenaUirt 2140 m Puttemans geschorst IUSSEL Het bestuur van de Koninklijke Belgische Atletiek jBond heeft Miel Puttemans, de wereldrecordhouder op de 5000 meter, verboden tot 31 juli van dit jaar deel te nemen aan atle- iek wedstrijden in het buiten- and. ittemans mag wel starten in in- érlandwedstrijden. Marcel douton, de vertrouwensman en Oanager van Puttemans, werd mor het leven geschorst. KB\B verbood Puttemans tot '1 juli in het buitenland te lopen wndat hij afgelopen zondag zon- ter toestemming van de Belgi- che bond :n Vrttore dit Olana Italië) heeft deelgenomen aan vijf-molens-cross. Putte- nans won die wedstrijd voor de jlympische marathonkampioen tank Shorter. HSTELVEEN Het Nederland- f- badmintonteam heeft gister- Wond in Amstelveen met 6-0 Hrloren van de Indonesische joeg. Rob Ridder won een pme tegen Liem Swie King en tt dubbel Marja en Rob Rid- Sr een game van Marjan Lues- Christian (Ned/Ind.J, Alle ndere partijen werden in twee fames verloren. DEN HAAG. Ruim de helft van de Nederlandse bevol king is geïnteresseerd in het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal. Van deze groep is 98 procent van plan de wedstrijden van het Nederlands elftal op de televisie te volgen, 87 procent ziet Nederland de voorronden overleven en 11 procent denkt de Oranje- oloeg de beste kans toe op de wereldtitel. Dat zijn de interessantste conclusies en cijfers van een nationale representatieve "teekproef onder 2051 hulshoudingen (de vragen werden beantwoord door de gezinshoofden), verricht door Interact bv, een insti tuut voor sociaal-psychologisch onderzoek en markt analyse te Dongen. De volledige resultaten van de steekproef zijn: Vraag 1: Bent u geïnteresseerd in de wereldkampioen schappen voetbal die in juni en juU in Duitsland ge houden zullen worden? wel geïnteresseerd 55 niet geïnteresseerd 45 De volgende vragen werden alleen gesteld aan perso nen die wel geïnteresseerd waren in de wereldkam pioenschappen voetbal. Vraag 2: Bent u van plan de wedstrijden die door hel Nederlandse elftal gespeeld worden op de televisie te volgen? wel van plan niet van plan weet het nog ni 0 Vraag 3: De trainer van ..Barcelona", Rinus Michels. is benoemd tot supervisor van het Nederlands elftal. Denkt u dat door deze benoeming de resultaten tijdens het kampioenschap zullen verbeteren, slechter zullen worden of hetzelfde zullen blijven? (Deze vraag werd tevens geanalyseerd naar wood- plaats: in onderstaande tabel worien dan ook de re sultaten onderverdeeld naur: Amsterdam 4- omge ving, Rotterdam en omgeving en de Rest van Neder land). R'dam rest omgeving Nederland (n 1131) (n 78) (n 77) (n 976) resultaten zullen beter 4 worden 55 67 45 55 resultaten zullen slechter worden 1 'Je 0% 1% I* resultaten zullen hetzelfde blijven 39 28 49 39 Vraag 4: Nederland is voor dit kampioenschap samen met Uruguay. Zweden en Bulgarije in één groep inge deeld. Op welke plaats denkt u dat het Nederlandse elftal in deze groep zal eindigen? als eerste 40 als tweede 47 als derde 8 als vierde 1% geen mening 4% als eerste 11% als tweede 22 ',c als derde 27 als vierde 15 als vijfde 6% als zesde 3 als zevende 1 als achtste 2 negende of lager 2 geen mening BARCELONA De Nederlandse wielrenner Cees Bal heeft giste ren de eerste etappe van de Ca talaanse week gewonnen met de sensationele voorsprong van vijf minuten op het peloton. Het was een rit over 179 kilometer van Hospitaiet de Llobrcgut naar Nueatra Senora de Caralps. Na vijftig kilometer ontsnapten Labourdette (Fr) en De Schoen- maecker (Bel). Kort erop kre gen zij gezelschap van Bal e" de Spanjaard Perurena. De Zeeuw demarreerde na enkele kilometers opnieuw, nam dne CANNES- Het derde wereldbj- minuten voorsprong op de kop- kertoernool herenhockey aal In Hans Dor jee niet naar AZ ALKMAAR Hans Dorjee zal niet, zoals verluidde en gisteren werd gepubli ceerd, als hulptrainer in dienst treden van de Alk- maarse eerste divisietrai ner AZ '67. AZ-dlrccteur Gerrlt Hartland ver klaarde dat het contract met de huidige hulptrainer Jan van Veen nog tot en met het volgen de seizoen loopt. Van Veen zelf: „Ik heb geen plannen om weg te gaan bij AZ". Hans Dorjee: ..Ik ambieer wel een dergelijke functie maar ik weet dat Jan van Veen contractueel aan AZ blijft verbonden." Sportwereld LAUSANNE Na Moskou heeft ook Los Angeles zich kandidaat gesteld voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen 1980. De termijn van aanmel ding sluit 31 maart. Voor de Winterspelen 1980 zijn Lake Pla cid en Vancouver kandidaat. groep en zes minuten op Jiet pe loton, waarin Merckx. Ocana, Agostinho en Zoetemelk. In de beklimming van de Caralps (J574 meter) de aankomstlljn lag op de top verloor Bal vrijwel geen tijd. In de laatste kilometers verlieten nog Zoete melk, Lasa (Sp), Merckx. Dells- le (Fr) en de Spanjaarden Mar- tos en Ocana de grote groep. Merckx eindigde on precies vijf minuten van Bal. Dr i Mn* fle Merckx l Bel) zt. 5. Dollile (Fr) 5 32 53, 6. Morton (Sp) zl. Ocana Spi zl. 8 Labourdeit» (Fr) 5.23.01, 9 Ollvu (Sp) 33 07. 10 Knv'emann februari 1975 worden gehouden in Maleisië en niet, zoals oor spronkelijk was geprogram meerd, in Bombay. Dit besloot de Intern. Hockeyfederatle in Cannes. MAASTRICHT In Maastricht ls „Club 2000" opgericht voor sup porters van MVV. Leden beta len minimaal vijfentwintig gul den per jaar. Van de gelden zul len spelers worden gekocht. ESSEN Willi Lippens zal een y .tcmelk tweejarig contract tekenen bij zijn huidige club Rot Weiss Es sen. Met sponsoring van een brouwerij kon Rot Weiss vol doen aan Lippens' eisen: bruto verdiensten 180.000 Mark.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13