Slachting onder legerofficieren in Oeganda Willy Brandt krijgt schot voor de boeg Ziekte van Weil neemt weer toe Treinreis Amsterdam- Brussel kwartier korter door duw-hektrein f ^974; dinsdag 26 maart 1974 leidse courant Kampala (AP) Welingelichte Oegandese bronnen hebben verklaard dat het militaire regime van generaal Idi Amin is begonnen met systematische slachtingen onder de leger- rofficiers die betrokken zijn geweest bij de mislukte op stand van het afgelopen weekeinde. Verdachte wurgmoord aangehouden HEEMSTEDE Gisteravond laat is de 27-jarige Th. B. die in de nacht van vrijdag op zater dag zijn ex-verloofde, Dinie van Oldenmark zou hebben gewurgd in een café in Diemen aange houden. De verdachte heeft zelf .verzocht de politie te waarschuwen. De man is direkt overgebracht naar het politiebureau in Heem stede, maar hij was dermate in de war, dat de politie besloot de verhoren uit te stellen tot van morgen. De Amsterdamse en Heemsteedse recherche waren er al die tijd van overtuigd dat de barbedien- de zich in de Amsterdamse bin nenstad ophield, omdht hij daar veel kennissen had. Traangas naar premier Frankrijk PARIJS Een lid van de orde- dienst heeft gistermiddag in 'mfr Corte op het eiland Corsica een •Jjjjr traangasbom onder een van de volgwagens van de officiële stoet van premier Mesmer van Frankrijk geworpen. Tevoren had de politieman zich I van een motor meester gemaakt en was in de stoet gaan rijden. Toen hij door zijn collega's aan- gehouden werd wierp hij de traangasbom tussen de wielen T10C; van een van de officiële wa ll jvij &ens fo/gens de autoriteiten zou een en ander het gevolg van plotselinge verstandsverbijstering zijn maar op Corsica wordt zijn geste ge ïnterpreteerd als een mogelijke blijk van solidariteit met de eisen van de Corsicaanse auto- nomie-beweging. Na de gevechten was de toestand in de hoofdstad weer normaal. Zaken waren open en alle troe pen waren weer terug in hun kazernes. De regeringsradio heeft de opstand volkomen ge negeerd. Hoeveel officieren zijn gedood is momenteel niet be kend. Volgens sommige Oegan dese bronnen behoorden dege- 22244: Cleton-bedrijf uit de zorgen 4250.- 'kt ROTTERDAM (ANP) De werkgelegenheid voor het 500 man tellende personeel van het Vlaardingse bedrijf Cleton zal voorlopig niet in gevaar komen, zo heeft een wordvoerder van de Industriebond NKV gister middag in Rotterdam meege deeld. De curator van de bijna failliete Engelse eigenaar, de Norburry- groep, heeft toestemming gege ven* het succesvolle Cletonbe- drijf los te koppelen. De Banque de Paris et des Pays Bas heeft alle aandelen overge nomen, maar de Verenigde NBM-bedrijven te Rijswijk zal het management over Cleton gaan voeren en heeft een optie van drie jaar op het aandelen pakket. rQ?710-51427 K onsumenten Kort takt: Dure tandpasta is niet beter DEN HAAG (ANP) Goedkope tandpasta is geen haar slechter of beter dan de duurdere. Men kan al gewone tandpasta kopen voor 0.75 per 100 gram, maar men kan ook vijf keer zoveel neertellen voor dezelfde hoe veelheid. Dit zegt het blad „Koopkracht" van het Konsu- mentenkontakt. Koopkracht geeft het advies om tandpasta maar zo voordelig mogelijk te kopen. Het baseert dit advies onder meer op uit spraken van het Ivoren Kruis („echt slechte tandpasta bestaat niet en er zijn geen wezenlijke verschillen tussen de diverse merken") en op de resultaten j van een recente Engelse test van 51 tandpasta's. Wel bestaan er volgens Koop kracht verschillen tussen gewo ne en gefluorideerde tandpasta's Volgens het Engelse onderzoek vermindert gefluorideerde tand pasta bij regelmatig gebruik het tandbederf met zo'n 20 pet. Afzuigkappen onveilig DEN HAAG Bij een onderzoek van de Stichting Vergelijkend Warenonderzoek is gebleken dat 26 wasemafzuigkappen en 4 wa- semkanaalventilatoren een der de onvoldoende beveiligd is. Qok bij eendere bleken de resul taten van het afzuigen teleur stellend, aldus de Stichting. Van de onderzochte wasemafzuig kappen voldeden de Atag 63 en de BBC AF 601 het beste. Dat gold zowel voor de veiligheid als voor de afzuigresultaten. Wel bleek dat juist deze twee apparaten het meeste lawaai maken. De Stichting raadt af om wasemkanaalventih toren te kopen, omdat bij geen der on- derzochte apparaten veiligheid en goede afuigprestaties sa mengingen. Feest Ter gelegenheid van de opening van de Paul Kruger- school in de Fisherstraat in Den Haag, op dinsdag 2 april, wordt op donderdag 4 en vrijdag 5 april een feest georganiseerd voor leerlingen en leraren. Op donderdag is er een fancy-fair en vrijdag wordt er onder ande re een film vertoond. nen die door de opstandelingen zijn gedood tot de felste aanhan gers van Amin. Ook is gesuggereerd dat Amin van tevoren van de revolte in het leger zou hebben afgeweten en dat hij de opstand wellicht zou hebben uitgelokt om de ge legenheid te krijgen om zich van de ontrouwe troepen te ont doen. Bevestigd kan dit echter niet worden. Het conflict was de climax van een reeks gebeurte nissen die in het begin van deze maand begon, toen het lijk van ex-minister van buitenlandse za ken Michnel Ondoga drijvend in de Nijl werd gevonden. Ondo- ga's stam der Loegbara nam wraak door een van Am ins hui zen in Kampala binnen te drin gen en er alles kort en klein te slaan. De Loegbara gaven Amin de schuld van Ondoga's dood. Vrijdag van vorige week verza melde Amin hem getrouwe sol daten om zich heen voor de ver wijdering van de 2.000 Loegba- ra's uit de militaire gelederen, aldus de diplomatieke kringen in Kampala. Vrijwel op hetzelf de ogenblik besloten de tegen standers van Amin in het leger de staatsgreep die ze in gedach ten hadden, uit te voeren. Beide partijen botsten zaterdagavond laat, maar Amin won. De Oegandese president is her haaldelijk begonnen met zuive ringen in leger, ambtenarij en intellectuele bovenlaag sinds hij aan het bewind kwam. De ver wachting is dat de zuivering van thans enkele weken zal du ren en nog honderden Oegande- I zen de kop zal kosten. UTRECHT (ANP) Tussen Am sterdam en Brussel gaan met ingang van de nieuwe dienstre geling (26 mei) trek-duwtreinen rijden. De trek-duwtractie met een voor de bovenleidingsspan ningen in Nederland en België geschikte elektrische locomotief levert een tijdwinst van 12 k 13 minuten op, zodat de reistijd tussen Amsterdam en Brussel kan worden teruggebracht tot 2 uur en 47 minuten. Het voordeel van het nieuwe sy steem is dat in Antwerpen en in Roosendaal niet meer van loco motief hoeft te worden gewis seld, waardoor nu op elk station belangrijk tijdverlies (8 k 10 mi nuten) ontstaat. Gisteren heeft deze eerste trek- duwtrein op het Benelux-railnet een proefrit gemaakt van Am sterdam naar Brussel en terug. Over ervaringen zijn de deskun digen van de Nederlandse en Belgische spoorwegen bijzonder voldaan. De Nederlandse en Belgische spoorwegen onderhouden de dienst tussen Brussel en Am sterdam sinds september 1947 met een speciaal Benelux trein stel, waarvan 12 exemplaren werden aangeschaft. Het ver voer tussen beide hoofdsteden is evenwel zo fors toegenomen (een verdubbeling van het aan tal pass\giers sinds 1959), dat die 12 treinstellen assistentie no dig hadden van door een loco motief getrokken rijtuigen. De verwisseling van de locomotief in Roosendaal en Antwerpen be tekende evenwel tijdverlies. De bestaande Beneluxtreinen zijn op de helft van hun levensduur. In aanvulling van dit 18 jaar oude treintype zag men niets, als overgangsfase heeft men daarom voor de trek-duwtractie gekozen. MADE (ANP) Het hoofd van het diagnostisch laboratorium van de Wereldgezondheidsorga nisatie/voedsel- en landbouwor ganisatie van de Verenigde Na ties te Amsterdam, dr. D. Dik ken, heeft de indruk dat in ons land het aantal gevallen van de ziekte van Weil weer toeneemt. Hij heeft dit gisteren ln Made tijdens een voorlichtingsbijeen komst opgemerkt en gezegd zijn uitspraak te gronden op het bij het laboratorium binnengeko men aantal gevallen van de ziekte. In de eerste drie maanden va jaar waren er vier tot zes ge- va'len, terwijl in andere jaren één geval in deze maanden nor maal was. Van die thans gecon stateerde gevallen is er één met dodelijke afloop geweest: tweede geval zou fataal kunnen aflopen. Als één van de redenen voor het toenemen van de ziekte zag dr. Dikken het feit, dat in verschil- lende streken van ons land het water schoner wordt. Bacteriën, waaruit de ziekte van Weil kan voortspruiten, gedijen slecht in zout water of door chemicaliën aangetast water. In dit water komen >*e bacteriën, die in ons land in de eerste plaats door bruine ratten worden verspreid, voor in de dicht bij de kanten van water voorkomende mod derlaag. Daarnaast worden zij in het water gebracht door de urine van de bruine rat en kun nen zij via het oppervlaktewater op de mens worden overge bracht door een wondje, of de slijmvliezen van ogen, neus en keel. In- de jaren 1930 tot 1935 deden zich jaarlijks ongeveer 200 ge vallen voor. In 1950 deden zich meer dan 40 gevallen voor met als voornaamste gebieden Noord- en Zuid-Holland. In 1960 hebben zich weer 70 gevallen voorgedaan en daarna is het aantal gevallen afgenomen en gestabiliseerd op ongeveer der tig per Jaar, inmiddels ver spreid over het gehele land. Een ziektegeval, dat zich eind vo rig Jaar in Vlijmen heeft voor gedaan, heeft geleld tot een on derzoek In de Biesbosch. Er zijn daar 35 ratten gevangen, waar van er reeds dertig zijn onder zocht, aldus dr. Dikken. Elf van de dieren, dus meer dan dertig procent, was met bacillen be smet, zodat hij meende te kun nen concluderen, dat m de Bies bosch dertig procent van de bruite rat besmet la. De bacte rie komt voor vai. het begin van de zomer tot het begin van de winter. 1 Overleg mislukt: Usfa-bezetting gaat door EINDHOVEN ANP - Hel perso- neel van Philips Usfa In Hel mond heeft unaniem besloten met de bezetting door te gaan. De verklaring van Philips die gistermiddag werd uitgegeven na zes uur overleg met dc vak bonden, biedt volgens de bezet ters en het NKV niet voldoende garantie voor de voortzetting van de Philips-vestlging In HeU mond. Tijdens het overleg tussen Philips en de vakbonden zijn geen af spraken gemaakt voor nieuw overleg. Philips had de garantie gegeven dat alle Helmondse werkneem sters vervangende werkgelegen heid krijgen bij Philips al of niet bij Usfa ini Eindhoven. Do overplaatsingen vanuit Helmond zouden geleidelijk gebeuren in de periode mei tot augustus 1974. Philips zou zich bij de personeelswerving voor de regio Eindhoven primair op Helmond richten. Indien het te eniger tijd tot een vestiging van Philips in Helmond zou komen, zouden da thans bij Usfa Helmond werkza me medewerkers volgens de verklaring bij sollicitatie voor keur genieten voor plaatsing in Helmond. (Van I correspondent) Mary Dresselhuys onsterfelijk AMSTERDAM - On de jaarlijkse ceremonie van steeds meer ar tiesten in de Continental Bodega aan de Brouwersgracht te Am sterdam, heeft maandagavond Mary Dresselhuys haar naam toegevoegd aan de lijst van „onsterfelijken", die daar met originele handtekening prijken op eeuwenoude fusten. Mary Dresselhuys was daartoe als zevende aangezocht door Ko van Dijk, die vorig jaar als zes- J de onsterfelijke zijn signatuur op een vat plaatste na Paul van J Vliet in 1968, Wim lbo (1969), Mies Bouman tl970), Albert Mol (1971), en Conny Stuart in 1972. Al deze onsterfe'ijken" gaven maandagavond acte de presen- SPORTTOTO Feelnemers: 240.956, Bruto inleg: 452.304,-. Prijzenbedrag 191.345,74. Eerste prijs geen winnaars. Tweede prijs: twee winnaars, die elk bruto 35.877,30 ontvangen. Derde prijs: 54 winnaars, die elk bruto 1.328,70 ontvangen. De premie 47.836,44) wordt na het verstrijken van de reclame termijn woensdag 17 april a.s. bij loting toegewezen aan een van de tweede prijswin naars. BONN Het begint er steeds meer de schijn van te krijgen, dat SPD-kanselicr Willy Brandt enige maanden geleden de eer ste spade in de grond heeft ge stoken voor een gebouw, waar van de CDU zegevierend bezit zal nemen. Voor een slordige 100 miljoen onstaat in Bonns grootste bouwput een regerings centrale, die door zijn superma- dere Indeling en uitrusting al les op dit gebied in de wereld moet slaan. Het werk moet ln de loop van 1976 gereed komen. Bijzondere haast maakte de SPD er niet mee, omdat zij vervallen was in de mening, na een 20-jarig CDU-bewind minstens even lang de lakens uit te kunnen delen. De perspectieven voor het jaar 1976, wanneer er nieuwe verkie zingen gehouden worden, begin nen er steeds duisterder uit te zien. Zo gestaag als de nieuwe kansela- rij uit de grond oprijst, zo onaf wendbaar zinkt Willy Brandt I steeds meer weg in de sige grond, die gevormd wordt door de voorkeur van de kie- zersk Landdagverkiezingen in Hamburg en gemeenteraadsver kiezingen in RIJniand-Palts en Sleeswijk-Holsteln leverden hier voor de bewijzen. Met globaal 8 percent winst voor de CDU en 8 procent verlies voor de SPD veroorzaakten zij zulk een mas sale aardverschuivingen, dat men de betekenis niet meer als een lokaal verschijnsel kan ne geren. De boeiende vraag is bet wat de Duitsers hiermee tot uit drukking willen brengen. Ter wijl de bevolking in talrijke lan den genoegen moet nemen met een daling van het reële inko men stijgt dit in de Bondsrepu bliek onophoudelijk. Voor velen zelfs met 6 tot 7 procent. De prijsstijgingen liggen onder die van de meeste landen. Vooral wanneer men een blik over de grenzen werpt, dan ziet men, dat deze regering met haar re sultaten voor de dag kan ko men. De zorgen, die alle landen sinds de energiecrisis of wat daar voor gehouden wordt be lasten, zijn natuurlijk niet aan de Duitsers voorbijgegaan, maar er heerst ln het land geen stemming van algemene onte vredenheid. Een belangrijk symptoom hiervan ls, dat de li berale coalitiepartner van Brandt, die met promimente fi guren wezenlijk in het rege ringswerk betrokken Is, bij ver kiezingen aanzienlijke winsten boekt. Hieruit valt of te leiden dat de ongunst van het publiek niet zozeer de regering als wel de SPD betreft. Deze conclusie leidt dan direct naar de ware oorzaak. Als discussiepartij ia in de SPD de militante linker vleugel het machtigst aan het woord gekomen. Onder de kie zers heeft dit tot de vrees gelold dnt deze pure of seml-mnrxlsten de beslissende invloed In han den krijgen wanneer de SPD in het bezit zou komen van de ab solute meerderheid. Brandt had indertijd gelijk toen hij na zijn laatste verkiezingszege de SPD een partij van „het nieuwe mid den" noemde. Nu keren deze mensen van het midden, die vooruitgang zonder rlaico'a wen sen hem weer de rug toe; op zijn minst geven ze hem een achot voor de boeg. Komedianten trekken voorbij De directieraad der PTT kreeg een brief overhandigd waarin de grieven tegen het kabinetsbe sluit betreffende de spreiding van rijksdiensten worden opge somd. De hiervoor genoemde raad, staat n.m.m. buiten deze affaire, want het is een politiek besluit en daarom hadden de bonden tegen de voormalige, en de th^ns zittende le en 2e ka merleden moeten reageren en zich NIET principieel akkoord moeten opstellen (zie zitting 1972 12043 nota nr 2 punt IV D) zonder inspraak van hun leden (waaronder ondergetekende). Ik heb daar meermalen fel tegen geageerd, ook tegen de nu naar voren gedrongen personen. Maar deze schuwen kritiek (n.b. bestuurders van één van de "grootste bonden), zij wisten/we ten z.g. steeds niets, maar de fi- nancierings-maatschappijen en makelaars wisten alles. Contro leer het bouwvolume en het aantal (te dure) leegstaande woningen in Groningen (huurli- beralisatie). De burgemeester van Den Haag protesteert t.a.v. de buitenwacht, (waarom) want op 29—2—'72 hebben de heren Udink en Geertsema het voltal- lige gemeentebestuur ontvangen en in kennis gesteld (zie z'tting 1972 12043 nota 2 punt IV Al). Het gemeente-bestuur stond er in het beginsel NIET afwijzend tegenover. Of protesteert de burgemeester tegen een even tuele salarisverlaging van hem en zijn wethouders, want im mers het aantal inwoners van Den Haag (en ook Leidschen- dam) daalt met 24000 x 3 (gem. gezinsgrootte) 72000 mensen, nadat fase 3 is uitge- voerdl Min. Pres. Den Uyl, zei de burge meester van Den Haag dat de spreiding in het vorige kabinet is beslist. Maar in ZIJN rege ringsperiode n.l. op 298'73 is het ook in de 2e kamer verde digd en met 2/3 meerderheid aangenomen. Dat met die sprei ding (deportatie) menselijk leed kan worden veroorzaakt is de Kamerleden, voorzitters en grif fiers bekend. Ondergetekende heeft dit schriftelijk medege deeld, uitgezonderd de commu nisten, deze heeft hij niet ge schreven, daar zij de deportatie normaal vinden, en zeker van de ambtenaren. Van de 150 Volksvertegenwoordigers kreeg hij tien brieven terug. Van alle Minister* kreeg hij antwoord. Dit geldt ook voor de TV en de omroepverenigin gen (AVRO, VARA. VPRO. NCRV en TROS). Ondergeteken de heeft de directeuren van deze verenigingen geschreven en enkele personen telefonisch be naderd. MAAR HET IS NIET ACTUEEL GENOEG. Onderge tekende wil hierbij nog aanteke nen dat hij de onlangs overle den directeur nu hierbij buiten besohouwing wil laten, (van hem mets dan goed).Van de VARA heeft ondergetekende al léén antwoord gekregen dat zij t.z.t. er gebru'k van maken. (Vergeet het maar). In Nederland hebben wij (geluk kig) diverse overtuigingen, maar of zij onder het goede vaandel zitten, dat betwijfel ik. Want deportatie is niet Crhiste- lijk of Humaan. Het is niet vrij willig (dus deportatie) want Uw mening men haalt het werk weg en dan vraagt men aan de betrokkene wilt u mee en deze laatste moet sterke motieven hebben om niet mee te moeten. Maar met het meemoeten wordt Art. 57 van het ARAR vertrapt en art. 53 niet goed toegepast, het bete kent altijd een achteruitgang voor de verplaatste ambtenaar, hoe mooi of goed hij komt te zitten. Ondergetekende heeft niets tegen Groningers, Drente naren of Friezen (zeker deze laatste niet, gezien het toe vluchtsoord voor hem in de oor log) of het wonen aldaar, maar uitsluitend tegen het vertrappen van de democratie en aantas ting in de privacy. Leidschendam. C. A. K. Beste Frans en Andries In Het Binnenhof las ik onlangs een advertentie van jullie bei der öptreden in Pulchri Studio. Ik dacht eerst omdat ik al leen maar vluchtig een paar na men had gelezen aan een ca baret-duo, maar bij nader toe zien bleek dit onjuist. Het wa ren de namen van twee politici, die in Nederland veel worden genoemd. Wat spreekt uit deze twee namen een edele progres siviteit en een echt verlangen tot democratiseren van de maatschappij. Wat een moge lijkheid om in Pulchri Studio eens lekker volks te kunnen doen. Gekleed in een spijker broek en een rood hemd eens te kunnen optreden en vragen te beantwoorden van „Zeg eens Andries Aan deze advertentie ontbreekt nog maar één woord: „kame raad' Maar dat komt onder jullie leiding nog wel. En dan zijn we aangeland in een heer lijk paradijs van gelijkheid. En dan te bedenken dat jullie bei den door „ongelijkheid" aan Jul lie bainen bent gekomen. De een door protectie van vaderzijde en de ander door een professorenti- tel van Nijmegen. Als deze bei de factoren hadden ontbroken, dan waren jullie nu nog Frans Andriessen en Andries van Agt zonder meer. Volkomen onbe kend. Jullie moeten bedenken, dat in Frankrijk de aanduiding „citoyen" maar heel even in ge bruik is gebleven en dat in Rus land niemand het zal wagen de kameraden, die in de staat de leiding hebben als zodanig aan te spreken of te beiegenen. In kerkelijk pnyrrssieve kringen zal men jullie beider optreden van harte toejuichen al geven de aanhangers van deze kerke lijke stromine daarvan zelve geen bewijs. De loonzakjes van Andries vnn Aet en Frans An driessen hebben met nivellering ook niets te maken. Jullie be:de hebben maar één plicht en dat is de menseüike waard'ffheid in onze maatschappij te doen eer biedigen en hoog te houden en deze niet te grabbel te gooien. W.V Den Haag Lachwekkend Naar aanleiding van het taar onder de kop „Lachwek kend" in Sporttribune van 11 maart betreffende de straffen van Piet Keizer en Jan Mulder het volgende: Een paar jaar ge leden speelde Feyenoord een thuiswedstrijd. Na de wedstrijd, bij het verlaten van het veld, zegt een speler van Feyenoord tegen d« scheidsrechter het in gebruik geraakte schutt rig- woord. Die speler wordt door de strafcommissie gestraft met een scorsing van drie wedstrijden. Het volgende gebeurde toen: 1. Feyenoord moest spoedig daar na een Europa Cupwedstrijd spelen. Die straf van drie wed strijden wordt eerst opgeschort zodat die speler alsnog kan meedoen. 2. Daarna wordt de straf van drie wedstrijden schorsing omgezet in een geldboete. 3. Wat betekent zo'n geldboete voor d e speler of Feyenoord. 4. De strafcommissie trekt hieruit zijn conclusie en treedt af. Dit noemt ondergetekende „lach wekkend" om alleen dit over Ajax te memoreren terwijl over dit geval van Feyenoord niet wordt gerept. Is deze persoon, die dit stukje heeft geschreven soms een fervent Feyenoord- supporter om zoiets van Feyen oord niet te willen zien. Den Haag H. A. de L. Confessioneel Naar aanleiding van het artikel over prof. Steenkamp van 5 maart zou Üc even willen reage ren. Prof Steenkamp zegt: „Nu al melden zich mensen die nog niet tot een van de bestaande christendemocratische partijen behoren. Maar je moet je toch bij een van die partijen aanmel den. Hij stelt, dat de tijd van het oude confessional isme in de politiek voorbij is, maar hij vergeet, dat wij rooms-kathciieken toch al tijd rekening hebben te houden met de leer van onze kerk en de leider, onze Heilige Vader de Paus. Steenkamps stelling, dat in het bestuur van het CDA plaatsen worden gereserveerd voor mensen die niet uit KVP, ARP en CHU afkomstig zijn, is anders wel gevaarlijk omdat er dan uiterst linkse mensen kun nen binnendringen. Bij de KVP bestaat er veel minder bezwaar tegen dat die nieuwe partij er een van „het midden" is dan bij de ARP, zegt prof. Steen kamp. Hier beginnen dus al weer de mendngsver„ch lien, ook al omdat Ir. De Zeeuw met de PvdA wil samenwerken en dat is geen goede start. Nee, de KVP beeft meegewerkt aan het vr jgeven van de voor behoedsmiddelen. waardoor ge slachtziekte welig tiert. De KVP zegt dan wel, dat die wet er toch zou komen, ook al had zij daar niet aan meegewerkt, maar dat is geen reden, want dan was de eer van de KVP niet bezoedeld geweest. De KVP heeft voor subsidie aan De Tijd gestemd wat een duidelijk link se krant is. Minster Van Agt heeft de Koniingin geadviseerd de statuten van de NVSH te on dertekenen waardoor kinderen beneden 18 Jaar lid kunnen wor den en het blad sextant ln hun bezit komt. Bovendien heeft de KVP nog iidets ondernomen om de huidige wet inzake abortus na te volgen. Daarom houden wij kiezers van de RKPN het nog op deze par tij, ook omdat deze part j ook met een lijst in Den Haag uit komt. Er zijn wel strubbelingen ln het bestuur, maar die zijn van voorbijgaande aard. J.K.-A. Deo Haag Pohlkamp Kijk, dat het afgetreden KVP-be- sluurslid Pohlkamp als oprich ter van de zoveelste splinter partij de publiciteit zoekt, daar kan ik begrip voor opbrengen. De kiezer moet er op 29 mei maar een oordeel over geven, waarbij men dan ongetwijfeld het effect van dit soort splinters in het verleden bij de beschou wingen zal betrekken. Een ef fect dat minimaal was. Ik zal de laatste zijn om Iemand het recht te ontzeggen een par tij op te richten. Wat ik wel doe is iemand het recht ontzeggen om te LIEGEN. Dat mag niet; zeker niet ln de pub'iciteit en ook Pohlkamp zal zich daaraan moeten houden. Gelogen is de bewering (Het Bin nenhof 4.3.74) dat „op de lijst vqn de CDA de Jongste kandi daat 52 jaar en de oudste 67 Jaar Is". Op de 7de plaats van de KVP- kandldatenlljst zal men nl. de naam van ondergetekende te genkomen, die op dit moment 21 Jaar is. Daarbij mag nog wor den aangetekend dat door mij bij de kandidaatstelling is be dongen niet hoger dan nr. 7 te willen staan, om reden dat op dit moment nog niet te voorzien is hoeveel tijd een nieuwo be trekking die ik per 1 mei a.s. zal gaan vervullen ln beslag zal nemen. Alhoewel het hier dus toegegeven om een wip- plaats gaat mag met'enigszins redelijke verkiezingsresultaten verwacht worden dat in afzien bare tijd een 26/27-Jarige ln de CDA-fractie zal meespelen. Twee opmerkingen tot slot: Dhr Pohlkamp zegt zich geërgerd te hebben aan het gebrek aan en thousiasme in de KVP. Dc mag als secretaris van de Kring Leiden van de KVP mis schien zeggen dat het mij ln elk geval Is opgevallen dat de Leid- schendamse afdelings-afgevoar- digde naar de Kringvergadering Pohlkamp ln de meeste ge vallen door afwezigheid schitter de. Omdat het meestal goed-be- zochte vergaderingen zijn heb Ik me daar echter niet zo aan gestoten. Ten tweede: nr. 2 op de kandida tenlijst staat de heer Mol. Hij Is 67 jaar. IY ken hem persoon lijk en ik kan stellen dat ik zel den iemand ben tegengekomen die zo flexibel, zo fris en zo mo dern de Droblemen vnn vandaag beoordeelt. Bovendien iemand die d.ink/ij het gepensioneerd zijn tijd voor de Raad kan vrij maken. Ik wil maar zeggen: what's in an age? Lejlsohendam F. de B.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11