De Gruyter zit aan de grond WASSENAAR KANWEER ZWEMMEN CADEAUTJE VAN DE GRAVIN Matthias schitterde Slingerstuk JD Nog 2 weken loon Schoon schip in Boeren- bnrg ponen Seaside Singers 10 jaar MARKTEN progr. IS 12.1c esamst Wesif. Hie Pa- 40 Volk 33 Kor 22.05 MAANDAG 25 MAART 1974 LEIDSE COURANT SASSENHEIM De sluiting van drukkerij De Gruyter, 60 jaar geleden opgericht en een begrip in Sassenheim, is een feit. Circa een maand geleden werd nog gesteld dat het personeel, van wie 60 man, ongeveer 40 man grafische arbeiders, over zou gaan naar Combigraph-zus- terondernemingen te Schiedam en Den Haag, en dat deze overplaatsing over circa een half jaar rond zou zijn. Na meer intensief boekenonderzoek is echter gebleken dat deze overplaatsing, ook van machinerieën, financieel niet realiseerbaar is. Zoals het er nu voorstaat is er nog slechts voor twee weken loon in kas voor het personeel. Het personeel, waarvan de vaste kern van 20 tot 30 jaar in dienst is, komt dan op straat te staan. Begin deze week zullen de besprekingen tussen de vakbonden en de direc tie van Combigraph B.V. worden voortgezet, maar of het nog iets zal uithalen wordt betwijfeld. De laatste maan den zijn reeds een 20-tal werknemers w.o. enkele Marok kanen, ontslagen. WASSENAAR 8 Het echtpaar Hoogteyling-Nijenhuis heeft zaterdag onder zeer grote be langstelling het 65-jarig huwe lijksfeest gevierd, 's Middags was er in de rijkelijk met bloemen opgesierde woning aan de Van Zuylen van Nij- eveltstraat 215 een drukbe zochte receptie. Daaraan voor afgaand kreeg het jubilerende paar bezoek van de familie Van Zuylen van Nijevelt en van burgemeester K. Staab. Er is namelijk een zeer bij zondere band tussen de brui degom en de familie Van Zuy len van Nijevelt en het land goed Duinrell. 70 jaar geleden, als 18-jarige jongeman, kwam Arie Hoog- teyling in dienst van de toen malige burgemeester Van Zuy len van Nijevelt, die in het baljuwhuis op het Plein woon de. Toen een zoon van de bur gemeester trouwde met Baro- mSSS. nesse van Pallandt kwam de heer Hoogteyling in dienst op het landgoed Duinrell. En deze werkkring is hij trouw geble ven totdat hij op 1 januari 1956 met pensioen ging. Overi gens zijn de banden met Duin rell, waar hij zovele jaren heeft gewaakt voor de be scherming van het natuur schoon, niet verbroken. Hij heeft er nog altijd een volk stuin, terwijl ook een schoon zoon op de buitenplaats werk zaam is. Mevrouw Van Zuylen pan Nij evelt, geboren baronesse van Pallandt. verrastte zaterdag middag het jubilerende erht- paar me teen fraaie klok. Zij was vergezeld van de huidige eigenaar van Duinrell, de heer HëR.J. Graaf van Zuylen van Nijevelt. De 88-jarige heer Arie Hoogteyling zaterdag 65 jaar getrouwd in gesprek met mevrouw C. gravin Van Zuylen van Nijevelt baronesse van Pallandt. Links de fraaie klok waarmee de familie Van Zuylen van Nijevelt het jubilerende echtpaar verraste. KVP Warmond duikt in de verkiezingen WARMOND Op 29 maart a. houdt de KVP afd. Warmond een algemen ledenvergadering in de Burhcht. Deze vergade ring staat geheel in het teken van de komende raadsverkiezin gen. ip de agenda staat o.a. de kandi daatstelling, en het KVP be stuur heeft de volgende leden breid gevonden om een kandida tuur te aanvaarden. In alphabe- tische volgorde zijn het de vol gende personenen. J. Bonnet, W. van Dam, C. D. van der Geest, M. Groenenboom, G. van der Kroft, E. van der Mst, Mevr. Nieuwveen v.d. Kraan, w. vergeer, Th. de Wipter. De leden kunnen alsnog nieuwe kandidaten naar voren brengen. i van Sr Het KVP bestuur is van mening gSra dat onder de huid'ge omstandig- 35 (S) W' heden een groslijststemming i5-24.oo N niet meer de juiste methode is. Zij zijn tot een volgende proce dure gekomen In de ledenverga dering zal er door de aanwezi gen een adviescommissie be noemd worden bestaande uit vijf bestuursleden en vier leden. Deze commissie brengt één bin- ednd advies betreffende de vol gorde uit. )5 Take -show. achlne. id laai Droom i. 2.03 O 00 Voor 13.05 Ri 1430 (S) et 15.30 N'ws uit •egrijpt gisterav t McClo kaanse rettige rde Nei hetze och and Ise figu echt, Ai sen verl ioor plaatjes regissee voldof epetitiel >ben gel t, die i Marja veel, t Het concept program, dat ge maakt gaat worden door de Prot. Chr. Groep en de KVP zal in een gecombineerde vergade ring ter goedkeuring worden voorgelegd. Filmfestival in St. Bavo NOORDWIJKERHOUT Een FMESTIVALCOMITé VAN HET Psychiatrisch Centrum St. Bavo organiseert op 3, 4 en 5 april a.s., zowel voor de bewoners van St. Bavo als voor de inwo ners van Noordwijkerhout een filmfeest. 6 Het feest begint woensdag, 3 april om 9.00 uur met gezellige lach films voor eigen inwoners, 's Middags worden in de toneel zaal en in de foyer films ge draaid voor de jeugdè 's Avonds draait in de toneelzaal „Blue Movie" en in de foyer de poli tiefilm „Dirty Harry". ionderdagmiddag zijn er twee volledige speelfilms voor de be jaarden en 's avonds humoristi sche films voor iedereen. Op vrijdagavond, 5 april wordt het festival besloten met een film feest, dat voor iedereen tegen een toegansprijs van 2,50 toe gankelijk is en dat in 3 zalen gevierd wordt.. Er worden komi sche films gedraaid en er is volop muziek. Bewoners van St. Bavo kunnen pasjes verkrijgen voor 5,-, die toegang geven tot alle voorstellingen en het film feest. Overige Noordwijkerhou- ters hebben toegang door aan koop van kaartjes van 0,50 tot 2,50, aan de zalen. Kristaldief Sassenheim Zaterdagmiddag sirca 5 u. werd bij een electr. technisch bedrijf in de Hoofd straat een Joegoslavisch gastar beider (24) uit Haarlem, op he terdaad betrapt door de ver koopster bij het ontvreemden van een set-kristal van enkele honderden guldens. De politie die werd gewaarschuwd, kon de jongeman, arresteren. Deze werd ingesloten daar hij geen vereiste paieren kon tonen. Na opmaken van proces-verbaal werd hij gistermiddag weer op vrije voeten gesteld. WASSENAAR Het Wassenaarse sportforidsenbad heeft in de afgelopen maanden een verjongings kuur ondergaan. Er werden diverse verbeterin gen aangebacht in het overdekte bad o.m. een nieuwe bassinrand en andere ramen en de en treehal werd gewijzigd, zodat een gezellige ruim te is ontstaan om na het zwemmen of tijdens wedstrijden een consumptie te gebruiken. Zater dagmiddag heeft burgemeester mr. K. Staab de officiële heropening verricht. Hij knipte een lint door boven een fraaie taart, die het vernieuwde zwembad in beeld bracht. De taart werd hem en zijn echtgenote aangeboden, maar het burgemeesterspaar besloot het mees terwerk van banketbakkerskunst cadeau te doen aan het Antonius-kindertehuis in Wassenaar. Aan de officiële openingshandeling gingen enkele toe spraken vooraf. Eerst van de voorzitter van de raad van Beheer van het bad, de heer A. van Eesteren, die dankwoorden sprak tot allen, die een rol gespeeld hebben bij de verbouwing. Daarna door burgemeester Staab, die aan de his torie van het Wassenaarse bad herinnerde. Het werd 18 jaar geleden geopend, als eerste na-oor- logse sportfondsenbad in den lande. Het voorzag in een grote behoefte, niet alleen voor Wasse naar, maar ook voor omliggende gemeenten. De gemeente Wassenaar heeft grote bedragen geïn vesteerd in het Wassenaarse sportfondsenbad. Maar de gemeente heeft die offers graag willen brengen omdat het bad een uitermate belangrij ke functie in de plaatselijke gemeenschap ver vult. Daarbij kan men denken aan de verenigin gen, die wekelijks van het bad gebruik maken en aan de zwemlessen, die er aan de Wassenaarse jeugd gegeven worden. De burgemeester wenste de Raad van Beheer en directeur B. J. Timmer mans veel succes toe in nun streven het aantal bezoekers van 't bad op te voeren. Nadat de bur gemeester het lint had doorgeknipt sprongen de leden van de raad van elf van de carnavalsver eniging ,,De Deylknotsen" gekleed te water ten teken, dat het Wassenaars sportfondsenbad aan zijn tweede jeugd begonnen is. Hun voorbeeld werd gevolgd door een groot aantal Kinderen. De openingsplechtigheid werd opgeluisterd door de drumband van,,Irene", Sassenheim De eerste werk zaamheden die verband houden met de ingrijpende reconstruc tie van het beruchte kruispunt Parklaan/Provincialeweg heb ben een aanvang genomen. Hoe wel de plannen nog niet geheel rond zijn en de directe werk zaamheden nog wel enige tijd op zich zullen laten wachten, de gemeente reeds begonnen met de verplaatsing van 25 eiken, die bij het te reconstrueren kruispunt het veld moesten rui men. Zes van die bomen staan nu aan de waterkant op het plein Oosthaven (zie foto). De overige eiken zullen worden ge plaatst in het vijverplantsoen. Warmond Vrijdag en zaterdag hiel Muziekver eniging Matthias uit Warmond een muziek- en showavond in het Trefpunt. De belangstelling was erg groot, hetgeen ongtwij- feld is toe te schrijven aan het zeer gevarieerde programma. In zijn openingswoord herdacht Jaap de Vetten de deze week overleden secreta ris van de vereniging,dhr. J. L. Weyers. De Harmonie opende het concert met enkele min of meer klassieke werken, waarvan „Sinfonia" het bij het publiek het meeste applaus oogstte, m.n. de twee soli. Het tweede gedeelte bracht meer luchtige stukken. Met American Patrol, het succes van het vorige concert, kwam er een „swingende" stemming in de zaal, die nog werd versterkt door het nummer „Trombones for the Fore". Op verzoek was ook „Paso doble for Band" opgenomen, en de drum mer wist de zaal met dit nummer tot laaiend en thousiasme op te zwepen. Het laatste nummer van de afd. Harmonie was een selektie uit de musical Hiar. Een knap arrange ment van W. Hautvast onder de uitstekende lei ding van dirigent Jan May. Na de pauze was het de beurt aan de jeugdmajo- rettes, die een drietal eigentijdse dansen voor het voetlicht brachten. Een erg spontaan onderdeel, ingestudeerd o.l.v. mevr. Segaar Met de drum band en de oudere majorettes werd de avond be sloten. Oud-voorzitter Baas sloot de geslaagde uitvoering met een woord van dank en waarde ring voor de bijna 120 medewerkenden van Mat thias. NOORDWIJK 8 Nu het plan Boerenburg is gerali- seerd, resten er nog twee percelen, waarvan moet worden aangenomen, dat xzij voorlopig onbebouwd zullen blijven. Beodelde percelen zijn bestemd voor openbare of bijzon der bebo wing. Het gaat hier om de grond gelegen tussen het Rederijkers plein en de in aanbouw zijnde scholen aan de Stakman Bossestraat en om een perceel, gelegen tussen de Van de Mortel straat en het Rederijkers plein. Beide percelen verkeren in een onverzorgde staat. B. en W. willen de zaak wat gaan opknappen en stel len de raad voor 14.000,- te voteren om het terrein aan de Stakman Bosse straat schoon te maken, te egaliseren, er teelaar de op te brengen en het in te zaaien met gras zaad. De grond aan de Van de Mortelstraat krijgt een gelijke behandeling. Hier op zou men wat dieren willen laten grazen. Er zal daarom een hekwerk worden geplaatst van dia gonaal geplaatste halve stammetjes ter hoogte van 80 cm. Aan de bui tenzijde van deze afraste ring denkt men een tegel paadje ter breedte van 1,25 m aan te leggen, als mede een terrasje met enkele banken. De kosten van een en ander zullen 26.800,- bedragen. NOORDWIJKERHOUT Nog maar vier dagen jong is de lente of in de Bollenstreek verovert het geel van de nar cissen al menig bloembollenveld. En met de eerste nar cissen kondigen zich uiteraard ook de eerste bloemslin gers aan. Onze fotograaf was er als de kippen bij om dit weekeind op de 's-Gravendamseweg in Noordwijkerhout dit .slingerstuk", de 17-jarige Wil van Rijn, op de plaat te zetten. Meer lente kan het bijna niet zijn. LEIMUIDEN Op woensdag, 3 april a.s. zal door de gym nastiekvereniging O.D.I. een feestmiddag worden georga niseerd voor alle jeugdleden tussen 4 en 12 jaar. Deze middag zal worden gehouden in het gemeenschapscentrum „Het Spant" en duurt van 2 uur tot 4.30 uur. De kinderen kunnen dan genieten van poppenkast, film en wed strijdspelen. waarbij trakta ties en prijzen niet zullen uit blijven. Broekvelden heeft de ge meente twee woningen aan gekocht. De eigenaars C. Overes en W. Koning zullen na een jaar hun woning on truimen. De bijbehorende grond kan eerder in gebruik worden genomen. WOUBRUGGE De collecte ter bestrijding van de rheu- ma heeft in Woubrugge en Hoogmade respectievelijk 965,23 en 164,77 opge bracht. HAZERSWOUDE Het eerste herenteam van „Haduard" behaalde gisteren een gelijke 2—2 stand tegen WVC 2. Ha- duard 2 verloor met 0—3 van DVO 1 en Haduard A zag de kans op promotie weer ver kleind na de 1—2 nederlaag tegen WW A. HAZERSWOUDE Ds. A. Brink van de Gereformeerd» Kerk in het dorp gaat met emeritaat. Een beroep is uit- gebra cht op ds. Z. Versluys. TER AAR De opbrengst van de rheuma-cllecte be draagt 2.084,94. Dit is 262,15 meer dan vorig jaai. Leimuiden In verband met het binnenkort nieuw aan te leggen sportveldencomplex en de daarbij behorende nieuwbouw, is er door de s.v. Kickers'69 een bouwcommis sie benoemd, waarvan zullen deel uitmaken de heren B. Brand, J. de Koning, D. de Rijk, G. van Veen, T. Vlas man, J. v.d. Voort, N. v,d. Voort en L. Zemel. De bouw- coördinator zal zijn D. Blo, terwijl het centrale verwar mingsplan wordt gemaakt door W. Oostdam. ALPHEN Mevrouw S. T. uit Alphen brak zaterdag haar beide bovenbenen toen zij plotseling de wegoverstak. Zij werd daarbij aangereden door de automobilist J, v. B. HOOGMADE Handbalver eniging MMO houdt morgen haar jaarlijkse kaart- en sjoelavond in Huize van der Ploeg. Aanvang 20.00 uur. HOOGMADE De plaatselij ke afdeling van de LTB houdt a.s. donderdag in café v.d. Eng een jaarvergade ring. Er zal een nieuw be stuur worden gekozen. Voorts zullen voor het bijwo nen van diverse vergaderin gen afgevaardigden worden benoemd. Aanvang 20.15 uur. HOOGMADE De KVP-lijst voor de komende gemeente raadsverkiezingen ziet er als volgt uit: 1. Th. van Wierin- gen, 2. J. Markx, 3. G. van der Laan, 4. J. van Leeu wen. 5. C. Wittemand, 6. W. Bank en 7. G. van Goozen. ALKEMADE - Directeur Donders van de LTS houdt a.s. donderdag vanaf 16.00 uur in de aula van de school aan de Alkemadelaan een af scheidsreceptie. Dit in ver band met zijn benoeming aan de technische school in Maasbracht. i NOORDWIJK Het bekende Noordzeekoor „The Seaside Sin gers" bestaat tien jaar. Het lu strum zal worden gevierd met een jubileumconcert In novem ber, waaraan een orkest en so listen zullen meewerken. Voorzitter D. van Delft deelde dit mede op de jaarvergadering van het koor in „De Rank". Het ledental blijft constand met een meerderheid van de damesstem men. Men trad verscheidene malen naar buiten op, onder meer met concerten voor de be jaarden in de Hoogwaak en in Huize St. Jeroen, aan zangdien sten, en dergelijke. Het dagelijks bestuur bestaat thans uit D. van Delft, voorzit ter, mevr. I. Selier, secretares se, en H..J Commandeur, pen ningmeester. „Troef" Houdt politieke avond Leiden Samen met de verkie zingscommissies van de PvdA- en de PPR-Leiden organissert het voormingscentrum Troef een uitslagenavond voor de Pro vinciale Statenverkiezingen op woensdag 27 maart. Vanaf 19 uur kunnen alle belangstellende de resultaten van de verkie zingsstrijd volgen vla een geslo ten televisie-circuit In het pand Hogewoerd 57. Aanzezig zijn ondermeer: Leen- dert Jonker. Leids PvdA-kandi- daat voor de Provinciale Staten, kopstukken uit de Leidse PPR en Hans van Dam, lijsttrekker van de PvdA voor de gemeente raadsverkiezingen. Hij zal voor rekenen wat de uitslag in Lei den voor de gemeenteraad zou betekenen. Troef hoopt dat met name veel jongeren naar deze gezellige po- litike avond zullen komen. Bij voldoende belangstelling zal er een groep „Raad en Daad" starten, die de gemeentepolitiek en de verkiezingen dichter bij de Leidse jongeren wil brengen. Prins Willem Alexanderpark in Noordwijk? NOORDWIJK In het plan Duin park hebben twee wegen in het bovengebied nog geen nanm ge kregen. De belde wegen, waar van er één een klein weggetje Is, komen uit op de Oranje Nas- saustraat. B. en W. meenden daaraan de naam Duinpark te moeten geven, doch de raad voelde er niet voor. Nu zeer binnenkort aan een van deze wegen gebouwd gaat wor den, dient tot naamgeving te worden overgegaan. Omdat het tracé aansluit o p een gebied, waar de straten naar leden van het koniklinjke huis zijn ge noemd, zijn de gedachten van het college uitgegann naar de jongste generatie en wel naar de oudste zoon van de kroon prinses, prins Willem Alexan der. Het tselt voor nan de beida wegen de naam Willefn Alexan derpark te geven. Oostenrijkdag in Iisse Lisse Woensdag 27 maart zal in het Dienstencentrum aan de Eikenlaan te Lisse een groto „Oostenrijkdag „gehouden wor den. Met tentoonstelling en film zal de aanwezigen een bijzonder en geheel uniek programma ge boden worden. Gezien de grote belangstelling welke men bij alle bejaarden van gehéél Lisse aanwezig acht, wordt het gehele programma zowel 's morgens om half 10 als 'middags om 2.30 uur vertoond. Het is echter wél raadzaam om zich van een toegangskaartjs van slechts 25 cent per persoon van een zitplaats te verzekeren. De films en de tentoonstelling handelen in een 2 uur durend programma in kleurenfilm over Tirol, Steiermarchen, KarinthiU en Wenen. Minder validen maken een trip NOORDWIJK Hel Comité min- der validen en bejaarden orgs iseert op 6 mei a.s. een boot tocht mot dc grote salonboot „Avifouan no. 5" Deze vertrekt 's morgens om ne gen uur vanaf Warmond. Zij biedt plaats aan circa honderd minder validen, waarvan 2C bedpatiënten. De boottochl wordt al jaren mogelijk ge maakt door een royale gift van het Nederlands Rode Kruis en een aantal Noordwijkse ingeze tenen. die daarvoor een geldelij ke bijdrage beschikbaar stellea Bijdragen kunnen worden gestort op gironummer 141164 van d« Spaarbank voor Noordwijk el Omstreken ten goede van rek© ning 6593.2 van het Comité min der validen en bejaarden. GroentevelHns LEIDEN. 23 mrt 4 Appelen «7-104, aordnppolen 14. urt f!'Jvie 117-157. utombernen 1440. krj 11 gekookt 70. boerenkool 65. prJ 'OS, raburber 132-imagtomzle fJ iprullen A 1.82-1KB. «prullen J i -.1 'v u'w-ioto!^ 4o.'onq TL CC 1610, uian mldde 5:-51. D: 4.5-17, E 5-47. E: 13-44, «la zwai '.ebt 31-24, paprika'*. 3

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3