HANDBAL IN REGIO LEIDEN ZIT NOG STEEDS IN LIFT Weth. Duindam verdedigde beleid voor middenstand Keerweer-affaire komt dinsdag voor de rechter sport randgemeentei Na-competitie om de Leidse Courant-beker MARKTEN geen OOK Wat u moet weten PAGINA 4 DONDERDAG 21 MAART 1974 LEIDSE COURANT pagii Nog maar nauwelijks is het zaalseizoen voorbij of de handbalteams In het rayon Leiden zijn alweer begon nen aan een oefenprogramma om in oktober nog beter voorbereid aan de zaalkompetitie deel te nemen. Een nieuw seizoen, waarin de dames van Northa en MMO het een klasse hoger gaan proberen. Voor deze teams id het nu afgelopen seizoen bijzonder succesvol verlo pen. Beiden werden kampioen en wonnen de promotie wedstrijden tegen resp. Roda en Quintus 2. Toeval wil dat beide teams worden getramd door Carol Caron, een man die zelf aktief handballer van de Leidse regio is geweest. Overigens waren de prestaties in de zaal voor alle teams uit het rayon Leiden zeer goed te noemen. Bax/Foreholte bewees in deze competitie dat de hoge klassering in het vorig seizoen geen toevalstreffer was. Ook nu weer hebben zij met een tweede plaats bewezen tot de top van de landelijke eerste klas te behoren. Voor de toekomst heeft de Voorhoutse ploeg grote plan- Het materiaal voor de hoofdklasse is aanwezig maar ver der ontbreekt nog wel het een en ander. Terwijl de hoofdmacht in de eerste klas bezig is de nodige routine te verkrijgen ook door middel van oefenwedstrijden tegen hoofdklassers en deelname aan toernooien met sterke internationale teams is het bestuur druk bezig het beleid op een permantente top af te stemmen. De eerste stappen zijn vorig jaar reeds gezet. De inschakeling van een clubarts en masseur en scholing van het technische kader. Bax/Foreholte heeft momenteel 2 handbaltrainers A in de gelederen en gezocht wordt nog naar een derde. Een voor de hoofdmacht, een voor de reserves en de junioren en een voor de jongste jeugd. Deze trainers/sters zulln dan, behalve de training, ook de coaching van de betreffende teams voor hun rekening moeten nemen. Het be langrijkste is en blijft echter'een sporthal. Wanneer in Voorhout zal kunnen worden getraind en gespeeld zal de begeleiding optimaal kunnen funktioneren. Hierover as voortdurend overleg met de ge meente Voorhout en speelt de handbalvereniging een aktieve rol in de totstandkoming. Voor het Stompwijkse HVS, dat een zeer goed debuut maakte in de regionale derde klasse, liggen de vooruitzich ten wat op de langere termijn. Trainer Scheelbeek, die afgelopen seizoen ook verbonden was aan MMO, zal zich in het komend sei zoen uitsluitend bezighouden met HVS. Hij heeft echter een enorme handicap door het feit dat slechts één seniorenteam aan de competi tie deelneemt. De krachtsverhoudingen tussen de speelsters onderling lopen teveel uiteen om er een goed draaiend team van te maken die de stap verder omhoog kan maken. Voor de toekomst gaat het er echter wel beter uitzien. Een talentvolle juniorengroep kan over en kele jaren de stijgende lijn voortzetten. Het Noordwijkerhoutse Northa heeft de mogelijkheden om binnen korte termijn verder door te stoten. Behalve een pijlsnelle omhoog geko men seniorengroep boordevol talent en een talentvol juniorenteam, beschikken zij ook over een ideale accommodatie om dit talent verder te ontplooien. In de hal van Pennings waar ook wedstrijden voor de bekercompetitie worden gespeeld, vinden zdj een trainingsruimte die bijna niet voor een moderne sporthal hoeft onder te doen. Door een goede zelfwerkzaamheid van de leden kunnen zij ook op een gezon de financiële basis tophandbal spelen. Vooral de grandioos opgezet te oud papieraktie vormt een belangrijke bron van inkomsten. Voor wat betreft de dames kunnen we de komende jaren nog wel iets verwachten van deze komeet. De heren daarentegen blijven wat achter met de prestaties. Met drie seniorenteams toch een van de grotere herenverenigingen in de afdeling, ontbreekt het aan kwali teit en toekomst. Ons inziens is dit te wijten aan het enige grote manko dat Northa kent: een tekort aan technisch kader! De heer Caron staat in zijn eentje voor twee dames senioren, twee dames junioren en drie heren-seniorenteams. Daarnaast is hij ook nog be last met de training van MMO. Vooral de coaching van al deze teams laat dan ook duidelijk te wensen over en dat is jammer voor een vereniging die verder alles in zich heeft om tot de top door te dringen. Het Hoogmadese MMO heeft een geweldig zaalseizoen achter de rug en het team is jong genoeg om de stijgende lijn nog even door te zetten. Ook zij kampen met een tekort aan technisch kader. Na het vertrek van trainer Scheelbeek, die zij deelden met HVS, hebben zij opnieuw een man aangetrokken die zijn aandacht elders hard nodig heeft: Carel Caron! Ternauwernood lukt dat een beetje met het eerste damesteam. De andere teams, vooral de heren, worden HVS heeft behoorlijk wat jong talent voor de toekomst. Van de Stompwijksen wordt nog wat verwacht. dan ook noodgedwongen tot rekreatieteam gebombardeerd. Met het vorig jaar in gebruik genomen verharde veld en nieuwe kleedgele genheid, beschikken zij over een van de beste accommodaties in ons verbond. Voor de continuiteit van de huidige succssen moet echter worden ge vreesd als de Hoogmadenaren er niet in slagen het technisch kader udt te breiden. Jong Ade had een schitterend debuut in de eerste klas door met een tweede plaats te eindigen. Het team van Rob v.d. Steur heeft wel degelijk kwaliteiten om het volgend seizoen de stap naar de regio nale klasse te maken. Opvallend is de sterke groei van de Oud Ade- se vereniging. Een sterke toename van deden is er ook van dames buiten Oud Ade en wij hebben daar een goede verklaring voor. Jong Ade is een van de zeldzame verenigingen waar prestatie en rekreatie goed samengaan. Prestaties leveren in de sfeer van een top. Het is ook zeer de vraag of Jong Ade dat wil. In de komende seizoenen zal de praktijk het antwoord moeten geven. Voor wat be treft de toekomst ziet het er voor de ploeg van v.d. Steur wat beter uit op de langere termijn. Het huidige juniorenteam heeft piet zo veel talenten in zich maar daarachter staat een talentvol adspiran- tenteam te trappelen om de lift over een aantal jaren weer in bewe ging te zetten. Voor het Ripse Nio liggen de zaken wat moeilijker. Trainer Somerwil, die in het afgelopen seizoen de teugels in handen heeft genomen, staat voor een moeilijke opgave. Hoewel hij kan beschikken over een groep enthousiaste dames, die stuk voor stuk hard willen wer ken, heeft de ploeg een grote achterstand op technisch ten taktisctj gebied. Er zijn heel wat jaren voor nodig om deze achterstand i halen, zodat hij moet steunen op de jeugd. Maar juist in die jeugf ontbreekt het nodige talent. In de tweede klas van de afdeling i enthousiasme nog wel voldoende om successen te behalen i dachten dat het voor de Ripsen op dit moment niet wenselijk j zijn als zij het hogerop zouden zoeken. Hiervoor is een aantal jare nodig om het van de grond af op te bouwen. De damesteams begonnen aan een interessante bekerkompetitie. Leidse Courantbeker is de inzet van vijf avonden zaalhandbal waar.1 bij de teams volop gelegenheid krijgen te oefenen op nieuwe systti men, nieuwe speelsters te proberen en ook zich te bewijzen. Het unieke van deze competitie is namelijk dat hoger en Lager geklas.' seerden elkaar ontmoeten. Behalve het beoefenen van alle n ke systemen tegen lager geklasseerden is het ook mogelijk systeem tegen een hoger geklasseerde te testen. Het is een idealr vorm van voorbereiding op het nieuwe seizoen. Want in oktober val u er niets meer te proberen; dan zullen de teams het moeten doenl De kans is dan ook volop aanwezig dat het rayon Leiden ook in hel v seizoen 1974/1975 weer enkele teams naar hogere klassen ziet pro d moveren. Hoe staat het met de overige teams in het rayon Leiden? Op afde- I V lingsriiveau ds een soortgelijke bekercompetitie van start g eg aai voor de teams van Rijnstreek (Alphen aan de Rijn), HW, (Voort schoten), Olympia (Wassenaar) San/HVL (Leiden en Apollt (Oegstgeest. Deze verenigingen komèn uit met zowel dames als he} ren en spelen op verschillende avonden hun thuiswedstrijden. Iedere vereniging speelt in haar eigen hal op haar eigen trainings avond zodat de wedstrijden eigenlijk in de plaats komen van eet training. Het is dan ook niet zozeer een extra nakompetitie om ziel V. voor te bereiden op het nieuwe seizoen dan wel een meer op d praktijk gerichte training. Voor sommige verenigingen is de beke kompetitie een serieuze krachtmeting, voor anderen betekent ht Jj een aantal leuke vriendschappelijke wedstrijden. Vooral de duels b de dames spelen zich voornamelijk af in de rekreatieve sfeer. Nie temin een nuttige oefening voor die teams, die deze competitie al s' zodanig gebruiken. Vooral voor de heren van San/HVL en Apoll n kan deze competitie bijdragen tot de stap naar de regionale klassi ii Beide herenteams kunnen putten uit een succesvolle herenjuniore d groep. Vooral de junioren van Apolfo, die vorige week naar de ee ste klas promoveerden, zijn zeer talentvol. De Oegstgeestenan kunnen nu ook beschikken over een eigen verhard zevenhandba veld, zodat niet meer uitsluitend uitwedstrijden worden gespeelt r Het Noordwijkse MSV en Warmunda zijn de enige Leidse teams di niet deelnemen aan een extra competitie. Vooral voor de Noordwi d kers met hun eigen sporthal moet dit worden gezien als een gemisti d kans. e COR BAKKE Laatste promenade- concert dit seizoen 1EIDEN Het laatste Promena de-concert (serie 2) van K. en O. van dit seizoen, zal vrjjdag 22 maart worden verzorgd door het Rotterdams Philharmonisch orkest onder leiding van Edo de Waart. Er zijn twee solisten: Gerard Hettema, die het Viool concert in C gr. t. van Joseph Haydn zal vertolken, en George Pieterson, die zich presenteert met het Concert in A voor klari net en orkest van Mozart. lerard Hettema studeerde bij Herman Krebbers en is sinds 1969 concertmeester van het Rotterdams Philharmonisch or kest, na enige tijd deel uitge maakt te hebben van het Con certgebouworkest. Hij heeft de Prix d'Excellence behaald, leorge Pieterson kreeg zijn oplei ding aan het Amsterdams Mu- zieklyceum en werd in 1963 so loklarinettist van het Gelders orkest. In 1967 werd hij be noemd tot eerste klarinettist van het Rotterdams Philhar- monische órkest. Hij is tevens eerste klarinettist van het Ne derlands Blazersensemble, en hoofdleraar aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Dit dus voor zover het de twee solisten betreft. Het orkest heeft verder nog „Don Juan' 'van Ri chard' Strauss op het program ma, „Variaties op een thema van Purcell" van Benjamin Britten, bekend geworden als „A young person's guide to the orchestra" en de ouverture ,,Abu Hassan" van Weber. Het concert in de Stadsgehoorzaal begint om 20.15 uur. DELOFARENDSVEEN Bloemen: Anjers 25—37, Rozen Garnette. Ca rol. Carina 19-27. Zorlna 15—17. Esther Ofarlm, Motrea 2734, So- hla, Belinda 2339, Ilona 6577, Gerbera's 30—36, Alstroemerla 43 ?t pst. Iris, 2.203,60, Crysanten- Jaarrond 2,60—3,00, Anemonen 60— L0. Freesla 1,104.35. Narcissen 60 95. Idem zonder blad 23—IS, Tul pen Apeldoorn. Queen of BarllRon, China Pink. Mickey Mouse, Golden Apeldoorn 1,551,95, Lustige iWltwe, Prominence, Luckey Strike, Kees Nells, Oxford, Paris, Beauty of Vo- lendam 1,30—1,70, Golden Eddy, Mlrjoram, Levant, Charles, v. d. Eerden. Cassinl, Preludium, Pax White, Blenda, Sulpher Cloud 1,25— 1,55, Dubbele tulpen 1,30-1.75, Tul. pen gemengd 1.60S1.75, Lollebloeml- ge tulpen LTWIJK peen per kist (.00—7.r per bos. orl, groente: Was- I 6,40-9,30, A II jsse - in Re grote voor de spe ilsse - Engels zien. I voorga grote t STOMPWIJK Sinds 1956 zit Stompwijk opgescheept met nog steeds hetzelfde bestemmingsplan. Ieder jaar trouw heeft de gemeente Leidschendam voor een bepaald gebied een voorbereidings- besluit genomen. Nimmer echter is er iets voorbereid. Pas nu, in 1974, wordt gewerkt aan een nieuw bestemmingsplan. Maar inmiddels heeft de tijd niet stilgestaan. Het particulier initiatief wist soms sukses te boeken, met als gevolg, dat juist buiten de kom van het dorp om onnavolg bare redenen toestemming werd gegeven om huizen te bouwen. Op bijgaande foto is de zaak precies andersom. Hier betreft het een jonge boer, de heer Huis man, die wel toestemming kreeg voor de vestiging van z'n bedrijf, door de bouw van een schuur/stal, maar weer juist niet voor een bedrijfswoning. Vandaar die kleine caravan voor die grote schuur. Het zal toch duidelijk zijn, een boer hoort bij zijn vee. ZOETERWOUDE Het Bouwbureau Stik- voort kwam als de grote Zwarte Piet naar voren in het breedvoerige betoog, waarmee wethouder Duindam het gemeentebeleid verdedigde van de zaak Keerweer op een bijzondere vergadering van hét NKOV. De plaatselijke ondernemers toonden een on gekend grote belangstelling. Voorzitter H. J. C. Paardekooper memoreer de in zijn openingswoord de grote beroe ring die er in de afgelopen maanden ook landelijk is geweest, omdat de onderne mers steeds meer ui de mangel worden ge nomen. Dat bracht de organisaties in het geweer, waarbij de felle protesten niet zon der resultaat zijn gebleven. Hij noemde da vestiging van een dagmarkt aan de Keer weer, welke de plaatselijke gemeenschap heeft overvallen, een ernstige zaak, maar wilde zeker niet op de eerste plaats het ge meentebestuur hierover een verwijt ma ken. De bedoeling van deze avond was een louter informatieve. Wethouder Duindam zette alle feiten nog eens op een rijtje en gaf de stappen aan welke het gemeentebestuur heeft genomen. De voorgenomen sluiting heeft niet plaats gevonden op advies van mr. Sprey, omdat de huurder dreigde met een schadeclaim van 6000 per week. Het aanspannen van een kort geding was voor de gemeente niet mogelijk, omdat de wet daarvoor geen ruimte laat. De rechtskundi gen van beide partijen zijn tot overeen stemming gekomen om de zaak in een ver korte procedure voor te leggen aan de rech ter, waarbij de gemeente de gedagvaarde is. Reeds dinsdag dient deze in eerste in stantie. Onafhankelijk hiervan is Stikvoort door het gemeentebestuur onder druk gezet. Daarbij is het Bouwbureau gewezen op zijn onoir- bare handelswijze. De bouw van de hallen zoals zij nu is geschied, was niet mogelijk volgens het oude bestemmingsplan, omdat in het betreffende terrein een weg was op genomen. Het gemeentebestuur is Stikvoort terwille geweest door een herziening van dit plan en vooruitlopend op de nieuwe be palingen is een bouwvergunning verstrekt Nu echter lapt Stikvoort de bepalingen van ditzelfde nieuwe bestemmingsplan („geen detailhandel") aan zijn laars en is tot ver huur overgegaan, welke hiermede in strijd Het meest recente nieüws is dat Stikvoort aan Verduyn (A en O/v. d. Meer) de huur per 15 februari 1975 heeft opgezegd. Dit met de kanttekening dat het gemeentebe stuur een eerdere ontruiming wenst. Ho« argwanend de middenstand de gedragingen van Stikvoort volgt, bleek uit een met na druk gestelde vraag of deze opzegging wel geheel pro forma is geschied, dus met een aangetekend schrijven enz. Ook de „breek- ijzerpolitiek" van het Bouwbureau werd gehekeld, waarbij bleek dat zij een optie heeft voor de grond aan de Dorpsstraat voor het winkelcentrum. Consulent v. d. Bring, die namens het NKOV-Noord aanwezig was, zal nog van daag deze gehele zaak voorleggen juridisch adviseur, mr. Lam. De rechtbank heeft de aanklacht van die gemeente inzak" de c. en c vestiging aan de Westeindseweg geseponeerd. Er zijn inmiddels nieuvw stappen ondernomen. Belangwekkend wa ren ook de mededelingen van wethouder Duindam over de Leiderdorpse Winkelhof, dat van een aanzienlijk kleinere omvang zl worden dan zich eerst liet aanzi I 10,0012.20. B II C I 8,60—9.90, C II 3,SO- 7,50. Andijvie 1.00. Boerenkool 42— 17, Peterselie 8. Spruiten 78—99 Witlof 1.22—1,49. Aanvoer waspeen 297.000 kg. LEIDSCHENDAM De com missie onderwijs en de Stuurgroep Onderwijs komen maandag 25 maart om 20 uur gezamenlijk in het raad huis bijeen voor vaststelling frequentie vergaderingen, huisvesting onderwijzend personeel, stand van zaken project prof. Bladergroen, uitbreiding logopedie, moge lijke inschakeling onderwijs bij ontwikkelingshulpproject, vakonderwijs in muziek en handenarbeid op de lagere scholen, aanstelling extra leerkrachten, verlichting taak hoofd der school. LEIDSCHENDAM Donder dag 4 april om 20 uur zal in het Paus Johannes Centrum de hoorzitting over de wijzi ging van het binnenterrein van Prinsenhof worden ge houden. Een schets van het plan ligt ter inzage bij de bi bliotheek aan de Prins Fre- deriklaan, het Paus Johan nes Centrum, het zwembad De Fluit en op de gemeente secretarie, afdeling algeme ne zaken. LEIDSCHENDAM Het Bouwfonds Gedachtendskerk Paus Johannes XXIII organi seert zondag 31 maart om 14 uur in het Paus Johannes Centrum een kinderbingo. Mooie prijsjes voor een deel nameprijs van maar 'n kwartje. LEIDSCHENDAM De car navalsvereniging „De Dam- zwabbers" organiseert zater dag 23 maart om 21 uur in het Tip-Top-ontmoetingscen- trum aan de Damlaan een „halfknakkerbal" ter gele genheid van de afsluiting van de ambtsperiode van Prins Knakker de Eerste. Medewerking verlenen de Boerenkapel „De Schuimhap- pers" en het combo „Equipe '73". Introducées zijn wel kom, kaarten verkrijgbaar Gravin Jul. v. Stolberglaan 74 of Plaspoelkade 4. LEIDSCHENDAM Het Vrouwengilde Leidschendam organiseert donderdag 28 maart in de zaal aan de Regthuysstraat de jaarlijkse feestavond waarbij het Jon- gerentoneel „Vader heeft een bok geschoten" zal opvoeren. WASSENAAR Zaterdag 23 maart a.s. te 15.00 uur zal het sportfondsenbad, dat in de afgelopen maanden ver bouw werd, officieel worden heropend. De heropening zal worden verricht door burge meester mr. K. Staab en rond de plechtigheid zal een gevarieerd programma wor den afgewerkt. WASSENAAR Op de maan delijkse bijeenkomst van de Tuinbouwvereniging op vrijdagavond 22 maart a.s. te 20 uur in het Jeroenhuis zal de heer w. D. ter Hark een lezing houden over „Reisbelevenissen naar de Galapagos-eilanden". Belang stellenden zijn welkom. In de pauze zal een verloting wor den gehouden. WASSENAAR Op zondag 24 maart a.s. zal de sportver eniging WIK een gymnastiek- uitvoering organiseren in de sporthal. De verschillende afdelingen van WIK zullen voor het voetlicht treden. De uitvoering begint om 2 uur. VOORSCHOTEN De wet houder voor Openbare Wer ken, de heer mr. H. B. Koet- ser, 's op dinsdag 26 maart a.s. verhinderd om spreek uur te houden. Mr. Th. C. Esselaar, wethouder voor Onderwijs en Culturele Za ken is woensdag 27 maart verhinderd zijn spreekuur te houden. LEIDEN In het Vijf Hoven- huis wordt vrijdagavond 5 april een openbare discus sieavond gehouden over de gedempte Trekvliet. Aan- LEIDEN De ruilclubs Bos- vang is 20.00 uur. huis en Koningskerk houden gezamenlijk met de vereni ging De Verzamelaar hun voorjaarsruildag op zaterdag 23 maart in het Antonius Clubhuis van 10 tot 17 uur. Entree 1.50 guloen jeugd en leden reductie. LEIDEN Door de directie van de Openbare Bibliotheek Leiden, Breestraut 25 te Le den, word: bekend geir.ackt dat het !:dr.ian.over 65-plussers thans 3.50 be draagt. Voorheen bedroeg dit evenals voor de volwasseren 6,50. pLEIDEN Het Tweede Ka merlid Scholten (CHU) zal vanavond in het kader van de komende Provinciale Sta- ten-verkiezingen spreken op een propagar.da-bijeenkomst in de Zuiderkerk. Aanvang 20.00 uur. LEIDEN In verband met de herinrichting van een deel van het museum zal met in gang van I april a.s. gestopt worden met de teken-wed strijden op v oensdagmiddag. Tevens zullen kinderen onder de 14 jaar zonder geleide niet meer worden toegelaten. LElDjEN —De heer P.A. Kop pen is onlangs gekozen tot lid van de Leidse Universi teitsraad. Hij volgt hiermee op de heer C. Schuddeboom. woensi huize, 67-jari 'oord1 terdag ging „de z «traat vang 1 markt gel lief! gels te na hel hebben op gel kundig JASSEN werd i vlce-st bij de heim. snoepg &ijnsbi ke V\ zonder ruim 3 regel d, aantal, Waarin «terk kampe iVALKEf en de verkie? Wordt Broek-1 rijn v< tnans-2 Sloos, van de ring x leefbae riditen

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4