LONGAFDELING ZEEHOSPITIUM IN KATWIJK WORDT GESLOTEN Lugdunum bijt eens van zich af: 14-6 Northa sterk gestart S LEIDSE SPAARBANK Kritiek op uitblijven van bestemmingsplan sport randgemeenten Actie moet opheffing per 1 juni voorkomen paiên op teïmijii BLIKSEMACTIE VOOR „MENSEN IN NOOD" KATWIJK Het is zeker, dat de longafdeling van het Zeehospitium in Katwijk per 1 juni zal worden gesloten. Directeur-geneesheer E. B. M. Dillmann verklaarde, dat er verschillende belangrijke rede nen aanwezig zijn om tot sluiting over te gaan. Een daarvan is, dat ondanks verschillende pogingen, men er niet in is geslaagd een nieuwe longspecialist aan te trekken na het overlijden van dokter S. J. Vos enkele maanden geleden. Patiënten van de afdeling zijn sa men met familieleden en andere betrokkenen een actie gestart om opheffing van de afdeling tegen te gaan. Een woordvoerder van deze groep, de heer Xe«kamp - wiens vrouw in Katwijk wordt ver pleegd - zei gisteren dat de berichten over sluiting ling al voor de nodige paniek hebben gezorgd bij de patiënten, het geen volgens hem niet bepaald bevorderlijk is voor de genezing. De groep is tot actie overgegaan doordat men de indruk kreeg, dat door de directie van het Zeehospitium niet voldoende is gedaan om de afdeling te be houden. Er is onlangs een ge sprek geweest met de directie maar dit heeft niet de nodige opheldering gebracht. Actielei der Teekamp: „De patiënten hebben vorige week een ontslag brief ontvangen, waarin ze werd aangeraden om via de huisarts of GGD een plaats in een nieu we verpleeginrichting te zoeken. Wij hebben grote twijfels over de bedoelingen van de directie. Er is gesteld, dat de afdeling met verlies werkte en dat er dus ge'd bij moest. (Het Zeehos pitium iis een particuliere instel ling-red.). Maar als dat de re den is voor sluiting dan is dat toch verbijsterend. Wat bete kent geld als je de zorgen kent van een astma-patiënt. Geld mag dn deze zaak gewoon geen rol spelen". Directeur Dillmann is er van doordrongen, dat sluiting van de longafdeling pijnlijk kan zijn voor verschillende patiënten. „Wij hebben ons best gedaan om een andere specialist aan te trekken maar het is niet gelukt. Dat lis natuurlijk niet zo vreemd als men weet, dat er groot te kort is aan iangspecialisten. Al leen al dn de regio Leiden be staan er momenteel drie vaca tures", aldus de heer Dillmann, die vervolgde: „Bovendien zijn wij van mening, dat de afdeling in Katwijk eigenlijk overbodig ds geworden. Er wordt hoe lan ger hoe meer een tendens waar genomen om longpatiënten dn hun eigen belang poli-klinisch te behandelen". Doordat de laatste maanden geen nieuwe patiënten meer zijn aan genomen is het aantal van 70 naar 40 gedaald en functioneert de afdeling niet meer optimaal. Hierdoor vallen er gaten in de financiële huishouding, die ech ter voordat dr. Vos overleed kerngezond was. De sluitingsda tum ds op 1 juni gesteld omdat de waarnemend artsen, die da gelijks uit Haarlem moeten ko men, zich daarna niet meer kunnen vrijmaken. Het door de actiegroep geopperde plan om de vroegere assistente van dr. Vos diens plaats te laten inne men wordt door directeur Dill mann als onmogelijk gezien om dat zij weliswaar arts maar toch geen specialiste is. Het is volgens hem voorts een fabel, dat het verplegend personeel door financiële moeilijkheden maanden op salaris heeft moe ten wachten. Op de plaats, waar nu de longaf deling is zal binnen afzienbare tijd een nieuwbouwcomplex ver schijnen. Als alles naar ver wachting loopt komen er een voorzieningsren'trum en een re gionaal revalidatiecentrum. Di recteur Dillmann: „Ik zou onze patiënten willen aanraden om zo snel mogelijk voor hun eigen belang op te komen en contact op te nemen met de huisarts. Voor mensen, die per se de zee lucht nodig hebben is er de mo gelijkheid om in het verpleeg huis in Bergen te worden De actievoerders hebben echter andere plannen. Er wordt momenteel een hand tekeningenlijst gevormd maar het is nog niet helemaal duide lijk wat de volgende stappen zullen zijn. De heer Teekamp: „We zoeken eerst de publiciteit want paniek lis er nu toch al bij de patiënten. Wat er daarna gaat gebeuren moeten we maar afwachten". LEIDEN Het was gisteravond aan het zaalvoetbalfront weer 'ns een ouderwetse bedoening. Niet wat het aantal toeschou wers betreft, want die lieten het zoals gewoonlijk geheel afweten, doch wel wat het vertoonde spel en de score aan sensationele momenten betrof. Zo werd het trio wedstrijden geopend met het duel tussen het reeds gede gradeerde Lugdunum en De Munnik, derde van onder. De Kikkers hadden er blijkbaar genoeg van om altijd maar de gebeten hond te moeten uithan gen len haalden met 146 mee dogenloos uit. Wernink deed het ook prima. Tegen B&T werd er een alleszins knappe 53 over winning binnengesleept. Storm vogels klopte ASC in een aan trekkelijk duel met 3—2, waar door het meteen ook op de tweede plaats achter kampioen LDWS belandde. Hiet belangrijke duel in de tweede klasse A tussen Roodienburg en Swift werd door Swift met 0—5 gewonnen. De Munnik was evenals vorige week zwaar gehandioapt door het niiet-meespelen van de ge broeders Haver. Bovendien was ook Adrie van Leeuwen niet van de partij, hetgeen misschien niet fataal geweest zou zijn als de voetballers maar wisselspe lers gehad hadden. Deze waren echter niet aanwezig, wat tot gevolg had dat men vooral de tweede helft terug zakte tot een zeer bedenkelijk niv Lugdunum startte verrassend en nam al vlug door doelpunten van Ellert en Hannoo met 2—0 de ileiding. De Munnik, nog niet gehandicapt door ademgebrek, kwam via Jan Staal en Hans Schüller weliswaar tot 2—2 te rug, maar nog voor de doelwis- seling haalde keeper Herman Doorlandt Ellert onderuit, wat De Munnik op een penalty kwam te staan. IVim Hannoo benutte deze fraai: 32. Na de hervatting was het snel gedaan met het comditiepedl van de tennis-boys. Al na vijf minuten hadden Ellert (4x), Hannoo en Kooien de stand tot 93 opgevoerd. Alleen Jan Staal was het vergund om wat terug te doen. Door Ton Ster en Wim Hannoo werd het 11—3, waarna Hans Schllller twee maal tegenscoorde. Hannoo (2x), Schüller en Ton Ster ten slotte waren verantwoordelijk voor de 146 eindstand. Ifce wedstrijd tussen B&T en Wier- nimik was zonder meer een zeer aantrekkelijk duel. Wernink won tenslotte doordat het wat feller wijl de aanvallen van B&T nog al eens door treuzelen en zelfzuchtig spel werden opge houden. Na de openingstreffer van Chris Zoetemelk kwam Wernink weliswaar even onder druk te staan, maar enige fraaie kansjes liet de B&T- voorhoede onbenut, zodat de en doortastender opereerde, ter- rust met deze 1—0 voorsprong voor de beton-boys aanbrak. Na de doel wisseling werd deze voorsprong via een mooie com- tv De scheidsrechter kijkt toe bij een schotpoging van een Roodenburger in de wedstrijd tegen Swift. voerd, waarna Frans Stouten met een knoerthard schot de achterstand halveerde. Hierna en kreeg B&T van snel, gevarieerd ruimte meer en soepel werd de score door Koos van Weeriee, Eddie Monsels (die, op zijn huis Maak het u gemakkelijk: voor alle geldzaken mar één adres ook voor LEIDERDORP Zaterdag 23 maart a.s. wordt* er onder auspiciën van de Lionsclub Leiderdorp een huis aan huis kledinginzamelings- aktie gehouden, ten bate van de stichting „Mensen in Nood'Ge sproken kan worden van een bllksemaktie, omdat in een tijdsbestek van drie uur van 10 uur 's-morgens tot 1 uur 's-mlddags de gehele gemeente moet worden afgewerkt. De aktiviteiten van de stichting „Mensen In Nood" omvatten vele terreinen van hulpverle ning, waaronder vluchtelingenzorg, kledinggiften, voedselhulp etc. Als Caritas Neerlandica maakt de stichting „Mensen in nood" deel uit van Caritas International is waarin meer dan 80 landen hun akti viteiten samenbrengen. In vele gevallen wordt samengewerkt met het Nederlandse Rode Kruis, Novib, Unesco en Unicef. Leiderdorp heeft nu de kans om ook een steentje bij te dragen in de landelijke kledinginzamelingsaktie van de stichting mensen in nood. Naast kleding is er ook behoefte aan schoeisel, dekens, lakens, gordij nen etc. Om zaterdag 23 maart a.s. een vlotte inzameling te kunnen verwezenlijken verzoekt men om de kleding samen te bundelen en klaar te zetten. Tussen 10.00 en 1 uur wordt er dan gebeld om het af te halen. gezeten door Chris Looy, niets anders meer wist te doen dan zijn eigen keeper passeren) en Chris Zoetemelk tot 1—5 uitge bouwd. Toen Isaac van Weeriee Frans Schouten onderuit haalde kon Henk Spies een penalty ne men (2—5) en vlak voor tijd werd het nog door Eddie Mon sels 35. Stormvogels nam al vanaf het be- ginsignaal het mat gestarte ASC onder handen en Gijs Collé scoorde dan ook al spoedig de openingstreffer, hoewel Wim Kramer even daarvoor een mooie kans had gemist om ASC de leiding te geven. Cor Pen- nenburg bouwde die voorsprong middels een fraai en voor kee per Roedoe onverwachts schot U'it tot 20, maar nog voor „rust" wist Wim Kramer met een zeer gave treffer de span ning volledig terug te brengen. Een onoverzichtelijke situatie voor het ASC-doel leidde tot de derde Stormvogelsgoal, waar voor Gijs Collé tekende. Hierna begon het wakker geschudde ASC op- en aan te dringen. Bob by Logger vond de paal op zijn weg en even later wisten Huib de Goey en Wim Kramer de goedie richting niet te vinden. Toch scoorde ASC via Wim Kramer tegen, maar verder liet Stormvogels het niet meer ko men: eindstand 32. UITSLAGEN: le klas: De Munnik Lugdunum 614; B&T Wernink 35; Stormvogels ASC 3—2. 2A: DSSV—Unitas 5 —1; Roodenburg—Swift f—5: Oegstgeest—VWS 53; Res 2A: Unitas 2—Lugdunum 2 30; Res 2B: LISC 3—Fortuna 3 28; 3 D: LAFGebak Boys 92; Res 3A: Leiden 3ASC 5 1—7; SVLV 2—Gazelle 3 4—2; Tegelhandel 2—B&T 2 1—0; SLF 2Regenboog 3 34; Res 3B: Oranje Groen 2—VWS 2 1— 4; Unitas 3—Swift 3 1—3; VNL 2—SDO 2 3—3; Res 3C: ASC 6 —VNL 3 3—3; Tegelhandel 3— Fortuna 4 7—8; Oegstgeest 3— SDO 3 12; Res 3D: Dynamo 2—Stormvogels 4 6—3; Gazelle 4—SVLV 3 4—2; Oranje Groen 3UVS 2 2—1; Ju«n Al: Unitas Oegstgeesy 3—2; Lugdunum —ASC 7—3. Leidse Courant-beker NOORDWIJKERHOUT Maandagavond werden in de hal van de Gebr. Pennings te Noordwijkerhout de eerste wedstrijden gespeeld voor de Leidse Courant-beker. De dames van Northa opendein zeer sterk tegen HVS, volgend seizoen tegenstander in de competitie, door zeer verdiend met 114 te winnen. Bax/Foreholte vond een voorzichtig MMO tegenover zich dat pas in de tweede helft voor aantrekkelijk tegenspel zorgde: 15—5 na een 8—0 ruststand. Tenslotte besloten Jong Ade en Nio met een aantrekkelijke wedstrijd die in de eerste helft in het voordeel van Jong Ade werd beslist. NORTHA - HVS De Stompwijkse dames, op de geblesseerde Connie Lelieveld na compleet, begonnen met een openingsoffensief tegen hun toe kom^' ge opponent Northa. Door onzuiver schieten van Sjanie v.d. losch en stevig verdedigen van Northa leverde dit niet r op dan een wegens cirkel afgekeurde treffer. Northa g.ng daarna duidelijk zijn stempel op de wedstrijd drukken. Snel spelen en harde schoten brachten na 5 minuten succes. Marian Bader en Mary v.d. Berg gaven Northa een 2—0 voor sprong alvorens Mieke Bader moest capituleren op een omver- wachtschot van Bea v. Bemmelen. Het deerde Northa nauwe lijks want in dezelfde minuut passeerde Thea Terheide de Stompwijkse verdediging buitenom en knalde onhoudbaar in: 3—1. HVS was aangeslagen en Northa domineerde op alle fronten, Ineke Streng en de verrassend goed debuterende Lei- dy Vogels velden daarna definitief het vonnis over HVS: 51. Trees v. Santen trok in een break-out met Mieke Waayer de score wel wat dichter bij elkaar maar de overtuiging was er uit bij de dames van Scheelbeek. Nog voor rust brachten Anneke Zonneveld en Mary v.d. Berg de stand op 7—2 en dat was niet alleen een verrassing maar zeker ook verdiend. De tweede helft was van minder gehalte al bleef het tempo er goed in. Er werd nu ook van de kant van Northa wat slordiger met de kansen omgesprongen. Het venijn zat in de staart van de wedstrijd. Aanleiding hiervoor waren treffers van Mary v.d. Berg en Ineke Streng. Toen pas vond Sjanie v.d. Bosch - weinig geluk met haar schoten - ein delijk de goede richting em toen ook kon Trees v. Santen pas succes boeken vanaf de cirkel. Het mocht allemaal miet meer baten want Northa bleef onstuimig aanvallen en doorboorde via Ineke Streng en Marian Bader het Stompwijkse doel. Met 114 kwamen die Noordwijkerhoutsen bijzonder sterk uit de startblokken. BAX/FOREHOLTE - MMO Frank Bonte had tegen MMO de beide zusjes Marga en Joke Ruisch opgesteld - overgekomen vn Athene - en Nel Geerlings buiten de basis gelaten. Door ziekte van Joke Riuisch kon hij echter alleen de verrichtingen van Marga temidden van zijn basis beoordelen. Bax/Foreholte oefende twee ingestudeerde aaivalspatronen en hoewel die lang niet altijd glad verliepen konden zij toch uitlopen naar een royale 80 ruststand. MMO speelde namelijk te voorzichtig, bang voor een grote neder laag, en dat gaf Bax/Foreholte volop gelegenheid bij mislukte aanvalsakties in het bezit van de bal te blijven. Acht treffers waren het resultaat van Hannio Boskamp 2x, Ellie Hoek 2x, Nora v. Niekerk. Mariëtte Langeveld, Anne mieke de Bruyn en Marga Ruisch. In de tweede helft wisselde de Voorhoutse ploeg de ingestudeer de akties af met sprongschoten vanuit de tweede lijn. MMO kwam beter voor de dag en vooral Cobia Eist-geest was erg attent. Hoewel Bax/Foreholte aanvankelijk via Hannie Bos kamp en Annemieke de Bruyn naar 100 uitliep, ging de sco re daarna goed gelijk op. Ook Rikie Borst kreeg steeds meer vat op de Voorhoutse schoten. Cobia Elstgeest gaf haar team het nodige zelfvertrouwen door 2 fraaie treffers waarna zij ook nog een strafworp goed benutten. Hannie Boskamp, Ans Bak ker en Nora v. Niekerk stelden daar evenzoveel treffers te genover 133. Via Adrie v. Leijden en weer Cobia Elstgeest werd het 135, waarna Ellie Hoek en Ans Bakker de marge van 10 treffers wederom volmaakten 15—5. Jammer dat MMO in die eerste helft niet vrijuit durfde spelen. De tweede helft was beslist aantrekkelijk en zeker niet eenzijdig. NIO-JONG ADE Jong Ade was in de eerste helft superieur aan het Ripse NIO. De aanvallen waren sneller opgezet en vertoonden vooral meeer variatie. Reeds na 8 minuten hadden Helma v.d. Geest 2x, Trees v. Zoen en Plonie Olijerhoek de Oud Adese dames op een 4—0 voorsprong gezet. Bij Nio was het Ria Weenink die voor de doelpunten moest zorgen. Zij slaagde tweemaal met een keihard schot, maar het kon Jong Ade nauwelijks verontrusten. Anneke Olijerhoek, José de Jong, Plonie Olijer hoek en Helma v.d. Geest scoorden met gemak naar een 82 voorsprong bij de rust. Na rust kwam Nio heel wat beter voor de dag en werd het een aantrekkelijk duel. De Ripse da mes schoten duidelijk beter, vooral uit de tweede lijn en kwa men zelfs terug tot 10—6. Een goed reagerende Wil v.d. Geest en de beide doelpalen stonden echter verder succes voor Nio in de weg. Met name Sonja van Emmerik knalde enkele ma len keihard tegen de paal. Jong Ade nam onmiddellijk weer het initiatief en liep met fraaie acties uit naar 13—6 om ten slotte met 13—7 te zegevieren. Zeker verdiend als we in aan merking nemen dat Jong Ade de gehele eerste helft heeft ge domineerd. Na rust scoorden Helma v.d. Geest 4x, en Cobi v.d. Geest voor Jong Ade, terwijl de Ripse treffers op naam kwamen van Ria Weenink 2x, Nel Jansen 2x en Gerrie Baak. COR BAKKER LEIDSCHENDAM De gemeente heeft aan de woningbouwvereni gingen geen grondprijzen be kend gemaakt voor woningbouw in Duivenvoorde. De door de Al gemene Woningbouwvereniging in de ledenvergadering bekend gemaakte en in de pers ver schenen prijzen van 80 a 90.000 gulden voor koopwoningen ko men dan ook voor hun rekening. Aldus wethouder H. L. van Don gen in een onlangs gehouden commissie voor openbare wer ken en ruimtelijke ordening in antwoord op vragen van me vrouw H. T. E. Schmitz van D'66. Op de vraag of de woningbouw verenigingen ook nog gesubsi dieerde woningen in de huursec tor willen bouwen antwoordde wethouder van Dongen dat daarvoor eerst het bestem mingsplan bekend moet zijn. De gemeen! id moet beslissen of het par 'ier initiatief nog kansen krijgt. Een lijst van be drijven of personen die grond willen hebben kan pas worden gemaakt als de raad de verhou ding tussen het aantal huur- en koopwoningen heeft vastgesteld. Mevrouw Schmitz had ernstige kri tiek op de lange duur voor het uitblijven van het bestemmings plan, zij werd daarin bijgeval len door de heer C. H. de Ruij- ter (PC) en de KVP-er .T. A. Meeuwisse. „Er moet nu eens gesproken wor den over bijv. die serviceflat en de verhouding h uur-koop wonin gen. Ik voel dat er meer gema noeuvreerd wordt en dat wil ik niet". Zij vond het een vreemde zaak dat 'n jaar na de hearing het bestemmingsplan nog steeds niet bij de Provinciale Planologi sche Commissie is „en vertel me niet dat de inspraak het oponthoud heeft veroorzaakt". Mevrouw Schmitz zei verder van mening te zijn dat „het finan cieel aantrekkelijke" van het bouwen in Duivenvoorde door de lange duur verloren dreigt e gaan en dat er dit jaar wel geen spade meer in de grond zou gaan. Dit laatste was wet houder van Dongen met haar eens maar hij ontkende dat het college iets had tegengehouden. Het plan gaat zeer binnenkort naar de PPC en komt dan in commissie en raad, aldus de wethouder. „Dat hebt u bij de algemene beschouwingen ook ge zegd", interrumpeerde mevrouw Schmitz daarop. De vertragingen zijn ontstaan door de te verwachten geluids hinder van de Schiphollijn en volgens de directeur van open bare werken, nog eens 6 7 we ken door de onmogelijuv,eid van het bouwbureau Lucas om kon- takt te krijgen met iemand van de PPC. Huren Plan Zuid worden eerder lager dan hoger hs° LEIDSCHENDAM De huurprü zen van flatwoningen en eenge-i' zlnshuizen zullen de bedragen; die in de brochure „wonen in! zuid" zijn genoemd in geen gen val overschrijden. gar De geschatte huren voor tweek-i twe amerflats zijn 270 gulden en Lee voor vierkamerflats 320 guldenj poli per maand, exclusief resp. 35 en^ui 45 gulden servicekosten. De een-; Cla gezinshuizen zullen per maand Mei 395 gul-den doen, exclusief ca. gulden stookkosten en waterver-'P: bruik. „H,a£ -Je he Dit heeft het gemeentebestuur naar aanleiding van mededelin- gen over andersluidende bedra gen meegedeeld Het is zelfs mogel jk, dat de huurprijzen nog lager worden. Bij de minis- ter is namelijk een verzoek in- gediend om de nieuwe subsidie- ^4' regeling, die voordeliger huren mogelijk maakt, op Plan-Zuid toe te passen en er zijn goedt aanwijzingen dat dit lukt. DUIlHllffllllllKIOn!llinilllUIIIII!lHllUllll!illlllDDDIfflflll!llllffl!l!l wes m

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4