BOSKOOPSE 'POLITIEKE' ONDERWIJZERS MET-ONTSLAG BEDREIGD VVSB OP DE T.V. Beter zo dan andersom' had genoeg te bieden' 'Maskerade' speelde 'Een aap op visite' Tuinbouwschool liet veel leerzaams zien NEDERLANDER VEROVERDE DART-TITEL rijn- en veenstreek Wijziging in bestuur Noméro WD in Zoeterwoude r 1974 •i'ie. ■m PAGINA 5 MAANDAG 11 MAART 1974 LEIDSE COURANT BOSKOOP Zich beroepend op artikel 6 van de benoemings voorwaarden, die hen het recht zou geven leerkrachten te onts laan als zijn zonder toestem ming van het bestuur zitting ne men in de gemeenteraad heeft het bestuur van vereniging voor prot. Chr. Onderwijs, de heren D. Koelewijn en H. Koster resp. goofd en gewoon onderwizjer van de Ichtusschool ontslagen Indien zij hun politieke funkties zullen aanvaarden of eventueel voortzet tem De heer Koelewijn Is reeds ander half jaar raadslid voor de prot. Chr. Partij, terwijl zijn collega Koster kandidaat is gesteld door Boskoop 2000, een combinatie van de PvdA, PPR, en PSP. IMen heeft volgens de voorzitter van het schoolbestuur J. A. Boer geen bezwaar gemaakt te gen het raadslidmaatschap van de heer Koelewijn, opdat de zaak toen nog niet zo urgent was. „Het gaat er ons helemaal niet om dat de heeT Koster kan didaat is voor Boskoop 2000, want we doen niet aan politiek, maar dat twee onderwijzers van dezelfde school kandidaat zijn voor verschillende raadsfracties is voor ons aanvaardbaar" al dus de heer Boer. De onderwijzers vinden de gehele zaal erg onaangenaam. De heer Koster spreekt zelfs over mid deleeuwse toestanden. Hij is reeds voorzitter van de PvdA geworden en hiervoor moest hij ook al op het matje komen bij het schoolbestuur. Beiden vin den de redenen voor hun ont slag nogal vergezocht. De heer Koster zegt: „Ik heb een jurist geraadpleegd en deze heeft me verzekerd dat er geen schijn van kans is dat ik ontslagen zal worden" ■UBBHI AARLANDERVEEN De toneelavond van de KPJ is een avond van groot formaat geworden. Het blijspel Het begon in 'n gracht" werd op voor treffelijke wijze gespeeld door Tom van Veen, Mien Ouwerkerk. Pim Kelder, Chris Kempen, Anja van Kessel, Kees Ubink, Trudy Koos. Renier Kem pen, Joke Wijzenbroek, Herman Ubink, Ria Theuns. Loek Verhage en Marieke Kempen. Door een onjuiste berichtgeving in een krant wordt de hoofdpersoon ten onrechte gezien als een mensen redder. De verwikkelingen bereiken hun climax wanneer hij wordt uitgenodigd een demonstratie reddingszwemmen te geven, terwijl hij helemaal niet kan zwemmen. glfMBUM—1 NOORDWIJKERHOUT Tijdens de wedstrijd V.U.S.B.—U.D.O. werd trainer Tempelaar van V.V.S.B. gisteren geïnterviewd door de NOS-Teleac. Het interview is bestemd voor de Teleac-cursus A.B.O. (Algemeen Basis Opleiding), die vanaf 6 oktober 1974 zal worden uitgezonden. Het onderwerp van het vraaggesprek was topsport en recreatiesport. Behalve de trainer kwamen ook de spelers Dick Oostdam, Theo de Jong. Marcel Heemskerk, Hans Heemskerk, Leo van Wou n Leo van der Weide aan het woord. LEIDSCHENDAM De com missie voor openbare wdrken en ruimtelijke ordening komt maandag 18 maart om 20 uur bijeen voor beriep- schrift-Van Leeuwen voor 'n tweede bedrijfswoning, aan leg en verhuur van een volk- struincomplex in Leidschen- dam-zuid, verhuur van grond in Amstelwijk aan het Veurs College, asfaltwijzingen van de bouwverordening. LEIDSCHENDAM ARP, CHU en KVP organiseren dinsdag 12 maarrom 20 uur in de "School met de Bijvel" aan de Dobbelaan een ver kiezingsavond voor de pro vinciale staten. De heer J. H. J. Rose zal spreken over "waarom stemmen we op een confessionele partij?", ir. N. Buijsert over de ruim telijke ordening en ontwikke ling in Zuid-Holiand en de KVP-fractievoorzitter in de staten, de heer Vrouwenvel- der over een nog onbekend onderwerp. LEIDSCHENDAM De Lage re Tuibbouwschool aan de Westvlietweg houdt vrijda 15 en zaterdag 16 maart weer 'open dagen". TER AAR Het programma „Beter zo dan andersom", waar zaterdagavond jl. de Kulturele Vereniging haar gasten voor had geïnviteerd, is als gehaal waarderend ontvangen. De ge deelde zaal van het Dorpshuis was goed gevuld en het in rood uitgevoerde programma beloofde in feite twee voorstellingen. Elsje de Wijn en Martin Brozius brachten in het gedeelte voor de pauze „vrijblijvend amusement" waar men smakelijk om kon lachen. Elsje, die men zonder het verkleinwoord als zodanig ervaart, dreigt Martin's figuratie te overspelen, ware het niet dat de solo's van Martin in de scène van de tandarts door barbaarse geluidscffecten via bandopname iemand fan tasie lieten zwellen. El,s sorry Elsje, is heel wat mans en zal het theater heus niet behoeven te schuwen, wanneer men als toeschouwer maar niet voortdurend door een te hoog podium een gedwongen beeld krijgt te „verwerken". Dolf Pierie omspeelde de sketches op plezierige wijze en de au teurs w.o. ook de spelers zelf behoorden, hadden voor vol doende variatie gezorgd. Frits Lambrechts, die he' publiek op maatschappij-kritische wijze benaderde, gaf met deze egotrip een staaltje van zijn kunnen. Behlave als een voortreffelijk pianist waren zijn voordrachten met een helaas wat eenzijdige mimiek ijzer- sterk. waarvoor de voor- en tegenstanders het applaus broe derlijk deelden. Deze geëngageerde artiest, die avond door lichamelijke pijn ge kweld, typeerde de intermenselijke relaties met schrijnende voorbeelden. Hetgeen in een puriteins landje zoals hij zelf zei, voor slechts 2 bezoekers „te veel" was. L. S. RIJPWETERING De toneeluitvoering van Maskerade heeft zaterdagavond een geweldige belangstelling getrokken. De grote zaal van het dorpshuis was geheel bezet en velen moesten zelfs met een staanplaats genoegen nemen. Na een inleidend woord van de voorzitter werd het doek gehaald voor het amusante blijspel in drie bedrijven „Een aap op visite" van Dick van Maasland. De vele vrolijke verwikkelingen hierin speelde zich af ten huize van ministerie-ambtenaar Al fred Moerman (Jaap Walraven) die de woning deelt met zijn zus Moerman (Corry Dekker-Le ge mate). Moerman krijgt opdracht een Rus sisch diplomaat, Popov, (Jan Uitdenbogaard) bij hem te laten logeren tot ergenis van Zus. die niets van die „AAP" moet hebben. Behalve het dienstmeisje Rika (Ria Weenink) en haar vriend Pummy (Bert Bouwmeester) komen er door allerlei omstandigheden nog meer mensen in het huis, zoals Krent, de gasman (Jan Wort- man), die een gaslek komt dichten, Tanja (Henny v. Zeil—V.d. Pouw-Kraan), de verloofde van Moerman, de steno-typiste Truus v. Ame- rongen (Marian v Kins—Van Wissen) en niet te vergeten Opoe Bakker (Coby Hoogenboom-Ver- duin), een „belegen" dolle Mina Al deze personen komen op bijzonder vermakelij ke wijze met elkaar in „conflikt", waaruit ten slotte een verrassende ontknoping ontstond. Het stuk werd onder do bekwame regie van Ben Berk door alleen gaaf en sterk gespeeld, het geen vaak en smakelijk lachen tot gevolg had. Knap was ook de door Popov uitgevoerde Rus sische dans, welke na afloop nog eens door het hele gezelschap herhaald werd. Deze dans was op voortreffelijke wijze ingestudeerd door mevr. Dicky Berk. Voor een sfeervolle toneel- en deoorbewerking was weer zorggedragen door Baan Dekker en Bert Bouwmeester, ter wijl verlichting en muzikale omlijsting in goede handen was van George van Kins. Als souf fleurs werkten mee Gre Luiter en Wim Wolvers en de grime werd vakkundig ve zrorddgo en de grime werd vakkundig verzorgd door to neelkapper W. Hoppezak uit Leiden. „Maskera de" kan op een zeer geslaagde en een der best gegeven uitvoeringen terug zien. BOSKOOP De „open dagen" van de Chr. La gere Tuinbouwschool aan de Zijde waren zoals iéder jaar uitermate gezellig. De leraren span nen zich alt—jd weer in om iets nieuws op net gebied van tuinbouwonderwij6 te brengen en ook deze keer met veel succes. ieraar E. van der Kolk had weer zeer veel te 'bieden. Behalve de aquariums, waarin hij nog steeds een voedselketen demonstreert, heeft hij twee embryo's van kalfjes in jampotjes staan, tn dan was daar de operatie „koeienoog" Het oog lag eng te staren op een schoteltje en enke ie dames vonden het zo griezelig dat ze aan vankelijk niet durfden te kijken. Baar de nieuwsgierigheid won het en toen de le j raar vakkundig en nauwkeurig het oog ontleed voor grote geinteresseerdheid. d» maakten de „grobbels en griezels plaats Trots en glorie van deze leraar waren de nieuwe microscopen, die de school ontving van het rijk omdat deze als experimenteerschooi voor mo dem biologieonderwijs, is aangewezen, een voorrecht dat slechts vier scholen in Nederland bezitten. Dat al deze hulpmiddelen en enthousiasme van de leraren goede invloed hebben op de toekom stige boomkwekers is zonder meer duidelijk. Bij de scheikundeleraar is het al net zo. Hier waren de leerlingen bezig met proeven, en het was verbazend te zien wat men allemaal met gewoon water kan doen. Tot slot de nieuwe kas. met de bekende praktij kleraar M. t Hart en F. Kessels, specialist ln tuinaanleo, die zijn pupillen in de riante ruimte laat oetenen, Direkteur A. H. Kruit kan met zijn staf medewer kers weer tevreden zijn. HAZERSWOUDE Met het ont hullen van het gemeentewapen, heeft burgemeester Ten Heuvel hof zaterdagmorgen de nieuwe ambulance in gebruik gegeven aan de Vereniging EHBO. Het een en ander ging gepaard met trompetgeklctter van het plaat selijk korps en gedans van de majoretten van kindercircus „Capriole". De heer Ten Heu velhof prees het werk, dat ge meentesecretaris J. Verlare achter de schermen had verzet om de plannen te kunnen reali seren. Suzan, William en Ed ward drie jonge EHBO-ertjes boden de burgemeester, de ge meentesecretaris en dokter K. J. Waldeck een foto van de door de gebroeders Visser B.V. uit Leeuwarden gemaakte wagen. NOORDWIJKERHOUT In Hotel Van de Geest zijn dit weekeinde de Open Neder landse Dartkampioen schappen verspeeld. Dart (pijltjes gooien) is nog een vrij onbekende sport in Nederland. Pas sedert vier jaar wordt er officieel ge speeld en inmiddels zijn er toch al zo'n dertig clubs uit de grond gestampt. Feit is wel, dat vooral buitenlan ders hier in Holland de toon aangeven. Dat betreft dan voornamelijk ambas sadepersoneel, gevestigd in Den Haag. Niet verwonder lijk dat de beste clubs uit die stad komen. Aan de ojSen kampioenschap- Corst uit Den Haag (lid pen deden dit maal 64 deel- van de Tramps Dartclub) nemers mee. Voor het werd na een spannende f>- eerst was het een Neder- nale eerste, vlak voor de lander die de buitenlandse Engelsen Walker en Hui hegemonie doorbrak. Ton bert. Deze laatste is even- LEIDSCHENDAM De Alge mene Zwemvereniging Leid- schendam organiseert zonda 17 maart van 14 tot 17 uur in het zwembad "De Fluit" re- creatiee zwemwedsrijden. De wedstrijden zijn uitsluitend betemd voor leden-zwem mers en zwemmers die niet in het bezjt zijn van een zemlicentie. Vijf andere ver enigingen zullen aan de zwemmiddag die ter gelegen heid van het eerste lustrum van de AZL wordt gehouden, deelnemen. Dinsdag 19 maart hodt de AZL om 20 uur in het Diensencentrum Duivenvoorde de jarlijkse le- denvergaderkng waarbij te vens de azl-prestatietrofee zal worden uitgereikt. illustere gezelschap werd eens lid van de Tramps Beste „Leidenaar" in dit de Noordwijkerhouter Van de Geest. Hij kwam tot de kwartfinales hetgeen op- zich een ijzersterke presta tie te noemen is. Van de de Highlanders Dartcluh Geest is overigens lid van uit Noortwijkerhout. De winnaar van de verliezers ronde werd overigens ook een Noordwijkerhouter. namelijk Wim Hulsman van dezelfde club. Zo'n 100 toeschouwers volgden deze geslaagde kampioenschap pen. kienden, ook leerkrache van lagere scho'en, oude en nieu we leerlinen, worden vrijdag van 13 tot 17 uur en van 9 tot 22 uur verwaht en zater dag 's morgen van half elf tot half een en 's middags van 2 tot 5 uur. RIJPWETERING Voor een re delijke goede opkomst van de leden werd vrijdagavond de jaarvergadering gehouden van het tamboer- en trompetten- korps „Noméro". Uit de versla gen bleek, dat de vereniging er vooral financieel nog tamelijk goed voor staat, dank zij be langrijke bijdragen voor de nieuwe uniformen. Ook werd vaak en goed ir het afgelopen jaar door het korps opgetreden. D samenstelling van het bestuur onderging echter een flinke wij ziging. Om persoonlijke en ge zondheidsredenen trokken de he ren B. Geerlings en S. Vork, beiden oprichters van het korps, zich terug, terwijl ook voorzit ster, mevr. T. Pouw-Van Heug- ten, zich niet meer herkiesbaar stelde. De bestuursplaatsen wer den ingenomen door de heren C. Dongelmans. die tevens voorzit ter werd, P. Volwater en B. Bouwmeester. Het bijwonen van de repetities laat helaas wel eens te wensen over. Tenslotte werd medege deeld. dat er naar gestreefd wordt nog dit jaar de kolbakken van fraaie pluimen te voorzien. Zoeterwoude. De WD gaat voor het eerst in Zoeterwoude deelne men aan de gemeenteraadsver kiezingen. Op een algemene le denvergadering ln „Ons Huls" Is de definitieve kandiatenlijst samengesteld. Deze ziet er als volgt uit; 1. B. J. Wlekmeijer (Loethe). 2. W. Maan. J. H. J. Overhoff. 4. R. Mlchielsen. 5- Mevr. I. L. E. Spreij-Sanders. 6. H. B. Pligge. 7. J. B N. v. Die- men. 8- F. A. P. Mulder. 9 A. J. Swaans. Met algemene stemmen werd de heer B. J. Wiekmeijer als lijst trekker gekozen. De VVD heeft ook haar gemeenteprogramma gereed maar wordt niet open baar gemaakt. Nadat aanvanke lijk een voorlopig bestuur de op richting van een zelfstandige af deling had voorbereid is nu ook een definitief bestuur gekozen. Het bestaot uit A. J. Swaans, voorzitter, F. A. P. Mulder se cretaris, en W. Maan penning meester. In de opvolging van de heer Maan is reeds voorzien als deze eventueel tot raadslid wordt gekozen. Hoogmadese EHBO weer veer versterkt HOOGMADE De plaatselijke EHBO heeft zich in het afgelo pen jaar weer actief getoond. Er is hard gewerkt: 14 cursis ten wisten het opleidingsdiplo ma te haien, „waardoor de ver eniging over nog meer gediplo meerde krachten gaat beschik ken", aldus EHBO-voorzitster mevr. Zwetsloot-Borst in de vo rige week gehouden Jaarverga dering. Dat er minder behoeft te worden opgetreden bij grote ongevallen, zoals in het verlo den wel gebeurde, mag als een gelukkige omstandigheid gezien worden. Secretaresse mevr. v. d. Meer- Lleverse had haar Jaarverslag een zeker optimisme meegege ven. mej. v. d. Geest had als kasbeheerstor een klein batig saldo kunnen boeken. Mevr. Martens-Borst en mevr. F.lst- geest-Disseldorp werden bij de bestuursverkiezing herkozen. Na riog enkele huishoudelijke zaken te hebben afgewerkt, werd afge sproken dat aan de uitreiking van de diploma's aan de pas ge slaagden op 20 april een feeste lijk tintje zal word-n gegeven. Met een onderlinge knartwed- strljd werd de avond besloten. NKV-jubilarissen in de bloemetjes TER AAR De leden van het Nedgads Katholiek Vakverbond afd. Ter ar o. de nkv veeweging en hun echtgenoen ie zich de rankjes op de jaarlijkse contan- dedmaken na encharistieviering vooraf in de Parochie aner den- de vakbonrs een gezelli ftjard irds" de inmiddels tanenrnchla- gers weer nieuwleven gaven. Voorzitte C. van Emmrihad e handen vol (oemen) om de rij jublsete hlienv öartschp aen dit dee.oJ FNSN.J v. M EVENHO VEN, A. v.d. Zwaan. H. v.d. Zwaan, W. Versluis. P. VerlTH V Len E.D WANENBURGAS MET 50-jarig lidmaatschap eeev ewijs vneeangdige vakbondtra ditie. Piet van Veen hi ten ebeuren no opwekenerinhi z. dat hij nog best wat meer leden eenronder- dak zou willen verschaffen in het „denkbeeldig" huis van de bond, dat naar zijn mening nog niet af was... De 300 leden tel- lendcbo an p een ledenwerfactie te beginnen.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5