r Humorist Wim Sonneveld in wezen een lyricus Scheel nodigt Nixon uit voor bezoek EEG v Jonge Sovjet-generatie geboeid door religie Korte metten BOEKENSTEUN Brandweer gaat gevaar van vestiging Yos bv aan Rijndijk onderzoeken OOK Wat u moet weten 2e Kamerlid Dolman spreekt in Oegstgeest Getrouwd in en mèt de kerk PAGINA 6 LEIDSE COURANT ZATERDAG 9 MAART 1974 ZAT Wim Sonneveld heeft eens in een interview met een onzer ver slaggevers gezegd: „Mensen la ten lachen is een ontzettend moeilijk vak". Een uitspraak met een diepe zin, omdat hij zijn leven als artiest inderdaad zo heeft ondergaan. Er is veel om zijn creaties gelachen Willen*. Parel, Frater Venantius en Nikkelen Nelis maar in zijn diepste wezen was Wim een lyricus met een weemoedige aanhankelijk voor de kleine din gen in het leven. In zijn jonge jaren zong hij nos talgische chansons in Parijse cabarets en zou hij naar zijn gevoel van toen gehandeld heb ben, dan zou hij zijn leven lang niet anders hebben gedaan. Hoeveel droevige liedjes zong hij terug in ons land niet in de beginjaren van zijn carrière? Hij had toen een klein publiek van bewonderaars. De miljoe nen kreeg hij pas mee, toen hij in zijn cabaret op de humoristi sche toer ging en gerekend ging worden tot de toenmalige Grote Drie van het Nederland caba ret. Geboren op 28 juni 1917 als zoon van een Utrechtse kruidenier zong hij in de winkel al liedjes voor klanten. In die kinderjaren al werd Wim zich ervan bewust, dat er voor hem maar één weg was door het leven nl. het to neel. Maar gezien zijn lyrische jongelingsaard vond hij hier niet wat hij zocht. Daarom trok hij op zijn eentje naar Parijs, waar hij in schimmige kelders zijn liedjes zong. Bij de nade ring van de oorlog kwam hij te rug naar ons land, waar hij werd ingelijfd bij gezelschappen als van Ko Arnoldi en Cor v.d. Lugt Melsert. In Parijs had hij zich gelukkig gevoeld als een ling. Dat gevoel miste hij in de grotere gezelschappen, waarin hij dreigde te verdwijnen tussen de middelmaat. Hij werkte aan een eigen voorstelling, kreeg daarvoor de beschikking over het Leidsepleintheater en begon met zijn eerste programma van eigen snit te bouwen aan zijn ei gen publiek. „Alleen voor da mes" heette die eerste voorstel ling, het begin van een reeks tot het eind van de jaren '50, waar van we ons ook nog herinneren ,,'t Is historisch". Intussen had hij zijn grote roem als Willem Parel al gevestigd via radio en tv. Als „soon en kleinsoon van de orgelman" en als voorzitter van het Ned. Pa rel Genootschap creëerde hij een type, dat zich in een natio nale reputatie mocht verheugen. Hij continueerde dit succes in een Parel- film, die niet zo bijs ter tot de verbeelding sprak, maar hem wel ertoe aanzette zijn talent als filmacteur in Hol lywood te beproeven. Hij deed er „Silk Stockings" samen met Fred Astaire, maar bleef er niet lang, omdat de regisseurs daar de speler in kwestie weinig vrij heid laten en de inhoud van een rol precies voorschrijven. Daar heeft Wim het altijd wat moei lijk mee gehad. Hij kende zijn eigen mogelijkheden het beste en schiep terug in het vaderland figuren als NFrater Venantius en Nikkelen Nelis, ook al van die typisch Nederlandse figuren, die algemeen werden herkend en erkend. Intussen ging hij met „Catootje ter botermarkt" en voelde hij als afgewezen min naar zich „belazerd en bedon derd". Drijvend op dergelijke successen wierp hij zich verle den jaar andermaal op de film. Onder Engelse regie en met wat humoristen van echt-Hollandse origine erin speelde hij de hoofdrol in „Op de Hollancfse toer" die niet erg aansloeg bij het publiek. Wim Sonneveld, die zijn hele le ven vrijgezel bleef, beschikte over de eigenschap om vrouwe lijke artiestentalent te herken nen. Ina van Faassen, Marijke Merckens en Corrie van Gorp zijn door hem ontdekte cabare tières. Speciaal Marijke Merc kens is hem daar nog dankbaar voor. Zij liep als scriptgirl door de studio's toen het oog van Sonneveld op haar viel. Kort daarop stond zij in zijn pro gramma en tot op vandaag heeft zij bewezen dit vak te be heersen. Van een heel andere zijde liet Wim Sonneveld zich zien in mu sicals. Hij zette een sophistica ted Higgins neer in „My Fair Lady" en trok ook door het hele land met zijn produktie „De Kleine Parade" naar h.\ origi neel van Henriette van Eyk. Een zeer werkzaam leven derhal ve. Het leven van een man die zich blijkbaar geen rust gunde, in de zich vernieuwende geloofs- en toch voor stille overpeinzin- vorm in de katholieke kerk het gen geboren was; een man ook meest ter harte ging de afbraak die hechtte aan de rust van de van de rijke symboliek in de natuur, aan de waarde van de roomse liturgie, kleine symbolische dingen. Zo In zijn „rusthuis" in de Provence heeft hij eens bekend, dat hem verbouwde hij wijn. Dagelijks AFWEZIG tot 25 maart J. BERGMAN Voor spoedgevallen nemen de doktoren Hagen en Hueting llïlli IIIIIM ZOETERWOUDE Alle belang hebbenden waren gistermorgen vertegenwoordigd op een hoor zitting ovér de aanvraag van de hinderwetvergunning door de firma Vos bv, die zich wil gaan vestigen aan de Rijndijk. Naast de 30 belangstellenden waren wethouder P. de Jong, de heer V. Vlimmeren, directeur van Vos bv en een vertegenwoordi ger van de Arbeidsinspectie. Namens 394 bewoners van de Rijndijk sprak de heer J.J. Schouten de bezwaren uit tegen de vestiging van het bedrijf, dat chemicaliën opslaat: ,Het risico, dat er door onvoor ziene omstandigheden in de om geving van het bedrijf een ge vaarlijke situatie ontstaat, is geenszins denkbeeldig. Op 21 ja nuari j.l. heeft zich in de ge meente Etten-Leur in een ver gelijkbaar bedrijf een situatie voorgedaan, die evacuatie van een deel van de bevolking nood zakelijk maakte. Dit voorval il- dat alle procedures, voorschriften etc. omgeving. Vestiging op slechts enkele honderden meters van de scholen, die de meeste kinderen uit het buurtschap bezoeken, en van een deel van de woonwijk brengt dus te grote risico's met zich mee. De heer V. Vlimmeren wees er echter op dat er zich in het ver leden geen enkel ongeval heeft voorgedaan. Er werd vastge steld. dat de brandweer een zgn. calamiteiten-onderzoek in gaat stellen, om te zien in wat voor mate er gevaar schuilt in de vestiging van het bedrijf. LEIDSCHENDAM De ge meenteraad wordt gevraagd het presentiegeld voor leden van plaatsvervangend leden voor de stembureaus te ver hogen van 50 naar 75 gulden resp. van 25 naar 40 gulden. De kosten hiervan voor de twee verkiezingen bedragen 13.800 gulden. Bij de begro ting was 9.000 gulden ge raamd, zodat aanvulling van de begrotings met 4.800 gul den wordt gevraagd. LEIDSCHENDAM De ver gadering van AR en CHU met twee sprkers in de aula van de chr. school aan de Dobbelaan op dinsdag a.s. wordt mede georganiseerd door de KVP. Spreker is de heer Vrouwenvelder, fractie voorzitter van de KVP in de staten. '■IMUIDEN De collecte voor het reumafonds, die ge houden zal worden in de week van 11-17 maart, zal in Leimuiden en Rijnsaterwou- de worden verzorgd door de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen. Ongeveer 80 plattelandsvrouwen zullen door middel van collecte-zak jes bij de bevolking aanklop pen om steun aan dit natio nale doel. ROELOFARENDSVEEN WOUBRUGGE Op maandag 11 maart komt de gemeente lijke commissie voor de Ruimtelijke Ordening in openbare zitting bijeen in de 20.00 uur. De f belangrijke agenda vermeldt ondermeer: Aangepaste gebruiksvoorschrif ten bij het ontwerpbestem- mingsplan Hoogmade; Situe ring nieuwe te bouwen raad huis; BODEGRAVEN Volgende week donderderdag zullen PPR en D'66 twee bekende prmonimenten van beide partijen uitnodigen naar Bo degraven te komen om aan Jan Publiek informatie door hun bril bezien, te geven. Dat zal zijn van half vijf en zes uur. Van half zeven tot circa 8 uur zal er een sa- menspreking zijn met de af delingen van de twee partij en. Voor de PPR zal de heer Jurgens naar Bodegraven komen; voor D'66 is het nog niét bekend. BODEGRAVEN Vorig jaar hadden de drie kath. scholen voor een bijzondere Eucha ristieviering kruiswegstaties gemaakt. Elk vier of vijf. De Jozefschool heeft nu haar se rie volledig gemaakt en en deze staties zijn nu in de kerk opgehangen. Uit kran ten en tijdschriften hebben de leerlingen van de hoogste klassen collages gemaakt met koppen van allerlei be kende en minder bekende fi guren. Daarna hebben zij van wit papier op de voor grond de bekende situaties uitgebeeld van de 14 staties. Alles bijeen een mooi geheel en een aanwinst voor het in terieur van de kerk. BODEGRAVEN Voor zon dag a.s. staat voor de Bode gravers op het programma de thuiswedstrijd tegen het Rotterdamse DJS. In de Maasstad werd met 4-1 ver loren. Maar het is nu voor Esto erop of eronder zodat de eerste zege niet tot de on mogelijkheden behoort. Ter rein Groene Zoom. Aanvang 11.30 uur. BODEGRAVEN Na jaren lang wachten is dan nu de urgentieverklaring voor de verplaatsing van de oude Willibrordschool naar Dro- nenwijk binnen gekomen, zo dat binnenkort de bouw zal kunnen beginnen. De school zal gebouwd worden aan de Vrije Nesse naast het Dien stencentrum. wandelde hij langs de rijkgevul- de ranken aan wijnstokken, die hij zelf had geplaatst, bijna bijbelse bezigheid. Hopelijk is iets van die sfeer ook nu deel geworden. TON OLIEMULLER 111111111111111111161 iiiiiiaiiiiiuii» Ter Aarse vrouwen bestookten burgemeester met vragen TER AAR In het Dorpshuis te Ter Aar waren leden van de Bond van Plattelandsvrouwen (B.P.V.), de bond van Land- en Tuinbouwvrouwen (L.T.V.), de Nederlands Christelijke Vrou wenbond (N.C.V.) en de Ned. Katholieke Vrouwenbond (N.K.V.) en belangstellenden in grote getale bijeengekomen om informatie te krijgen over hun gemeente. Burgemeester H.J. van de Poel sprak die avond over het onderwerp „De Ge meente, wat is dat?". Voorafgaande aan zijn inleiding gaven leerlingen van de Streek- muziekschool (Alphen/Ter Aar) onder leiding van Mejuffrouw W. Kret en de heer D. Daams een geslaagde uitvoering op b'okf'uit en accordeon. Burgemeester Van der Poel vond, dat het gemeentebestuur gezien kon worden als het oog, oor en 'mond van de samenleving en gaf uitleg over het woordbegrip „gemeente" enerzijds als plaats aanduiding anderzijds als sa menleving. Men vroeg naar de mogelijkheden voor een overdekt zwembad en vond het huidige diepe bad in „Aarweide" te klein. Er zijn plannen voor zo'n uitbreiding (kosten 1 miljoen) en als het te kort van 140.000 per jaar (3 gemeenten) niet groter wordt is dit misschien mogelijk. Aan het slot van dit „vragenuurtje" bood mevrouw Redel de spreker bloemen aan en riep de aanwe zigen op voor deelname aan de cursus politieke scholing, die men binnenkort wil starten. BONN De WestduJtse minister van buitenlandse zaken, Walter Scheel, heeft van de minister raad van de EEG opdracht ge kregen president Nixon officieel voor een bezoek aan Brussel uit te nodigen. De negen regeringen besloten dit Initiatief te nemen om een einde te maken aan de onzekerheid die er nog steeds rond Nixon's reis naar Europa bestaat. Het voornaamste doel van Nixon's verblijf in Brussel moet de on dertekening van de verklaring over de samenwerking tussen Europa en Amerika en vau de Atlantische declaratie zijn. Intussen heeft kanselier Willy Brandt de minister-presidenten van de EEG uitgenodigd voor een topconferentie, die op 27 en 28 mei in Bonn zal moeten plaatsvinden, randt wil, dat er bij deze gelegenheid spijkers met koppen geslagen worden, en wil daarom de top in tegen stelling tot de laatste conferen tie in Kopenhagen, die mon of meer geïmproviseerd was, door deskundigen zorgvuldig laten voorbereiden. Wat een bezoek van Nixon aan russel betreft is men in onn van mening, dat dit spoedig dient plaats te vinden, omdat men hier voor de komende tijd onaangename reacties uit Wa shington vreest. Steen des aan stoots, die opnieuw een ernstige domper op de Europees-Ameri kaanse relaties geplaatst heeft, was de verklaring van minister Scheel aan zijn Amerikaanse collega Henry Kissinger, dat de EEG met de arabische landen zal gaan onderhandelen. Kissin ger heeft gisteren in de senaat, opnieuw scherpe kritiek op de EEG geleverd, en voor het eerst de mogelijke verminde ring van de Amerikaanse troe pen genoemd. OEGSTGEiEST De twee prol gressieve partijen in Oegsti geest, die samen met één lijst uit zullen komen, PvdA eii, PPR, hebben hun kandidatenlijst ten voor de komende gemeem teraadsverkiezingen opgesteld) PvdA: 1. O. C. v. Belle, 2. A. J, W. F. N. Kohlbeck, 3. J. Boes, jes, 4. mevr. A. C. Bekker, 5. T, H. Tjia. PPR: 1. K. J. Beckers, 2. B. J. Verloren van Themaat, 3. P. D. Wolthaus, 4. H. Peol, ma, 5. R. Beckers-de Bruyn. De wijze waarop de beide deellijs- ten in elkaar zullen worden ge schoven zal mede afhankelijk zijn van de uitslag van de ko mende verkiezingen voor de Provinciale Staten op 27 maart a.s. De besprekingen over het ge- meenschappelijk program zijn nog niet afgesloten. Binnenkort zal in een openbare bijeenkomst gelegenheid zijn om daarover van gedachten te wisselen. De PvdA en PPR organiseren in verband met de komende ver kiezingen voor Provinciale Sta ten een politieke bijeenkomst op vrijdag 22 maart in het gemeen tecentrum (Lijtweg 9) om 20 uur. Dr. D. Dolman, lid van de Tweede Kamer zal spreken over: Gevolgen van de provin ciale statenverkiezingen voor de landelijke politiek. De staten- kandidaten L. Jonker (PvdA) en K. van Kuijen (PPR) zullen nader ingaan op specifiek Zuid hollandse problemen. ZOETERWOUDE Het ophalen van oud papier voor de Meer burg in de Rivierenwijk is voor-! lopig gestaakt. Er is nog geenj andere instantie gevonden, die! geïnteresseerd is in het oud pier. LEIDEN De kandidatenlijst voor de PSP voor de komende gemeenteraadsverkiezingen ziet er als volgt uit na een onder de leden gehouden referendum: 1. Anne v.d. Zande, 2. Gert Jan de de. 1: LEIDEN In Troef wordt van avond een bijeenkomst gehou den in het teken van China. Drs. v.d. Meer, verbonden aan het Psychologisch Instituut van de Leidse universiteit zal spre ken over zijn ervaringen, opge daan tijdens* zijn recente be zoek. Er zullen dia's en films vertoond worden. Ook is ei legenheid om de heer v.d Meer i vragen te stellen. Aanvang 20.30 uur. toegang gratis. zie De jonge generatie in de Sov jet Unie toont zich weer ster ker geinteresseerd in de gods dienst. Tegelijkertijd treedt bij een deel van de jeugd een on verschillige houding aan het licht tegenover vraagstukken van het atheïsme. Het Moskouse blad „Prawda" komt tot deze constatering in een artikel, waarin het een verklaring zoekt voor „dit fe nomeen". De jongens en meis jes van nu horen over de reac tionaire rol van de godsdienst in de geschiedenis van de sa menleving alleen maar wat in wat ouderen vertellen en uit boeken, zo zegt het blad. Aan de andere kant bemerkt de jeugd, dat vele Russische schrijvers, kunstenaars en componisten uit de tijd van voor de revolutie gelovige mensen zijn geweest en dat hun werken door godsdienstige thema's zijn geïnspireerd. Te gelijkertijd ziet de jeugd met eigen ogen godshuizen en iko- nen, die erkend worden als kunstzinnige prestaties van grote klasse, evenals kerkelij ke plechtigheden, die menigeen als prachtig voorkomen. Een deel van de jeugd maakt zich aldus een voorstelling van de godsdienst eigen die niet is on derworpen aan een sociale waardebepaling. Daarbij komt zegt de Prawda, dat bepaalde kerkelijke krin gen proberen uit de groeiende belangstelling van de Sovjet mens voor de geschiedenis en het. culturele erfgoed munt te slaan, waarbij zij de kerk voorstellen als behoeder van de geest van de natie. Volgens de Prawda ligt hier een taak voor sovjet-filosofen, schrijvers en cultuurdragers om de opko mende Sovjet-generatie te Ie ren onderscheid te maken tus sen godsdienstige ideologie en culturele woorden, die in gods dienstige vermomming naar buiten treden. Geen eenvoudige taak, zo zegt de Prawda. Er is kans op, dat de aarts bisschop van Conakry, Ray mond-Marie Tschidimbo, die in 1971 werd veroordeeld tot le venslange dwangarbeid binnen kort vrijkomt. Hij heeft een brief mogen schrijven aan de paus, waarin hij schrijft te ho pen spoedig te zulen worden vrijgelaten. De bisschop werd ervan beschuldigd steun to hebben verleend aan een staatsgreep, geënsceneerd van uit het naburige Portugees Guinee. De schriftelijke cursus „In leiding tot het Christendom" in Japan heeft in het eerste jaar van zijn bestaan meer dan vierduizend belangstellenden getrokken. Zesenzestig van hen zijn intussen gedoopt. De cur sus was hun eerste kennisma king met het christendom. De Nigeriaanse bisschop penconferentie heeft bij de mi litaire regering geprotesteerd tegen haar weigering inreisvi sa te verstrekken aan buiten landse missionarissen. De bis schoppen noemen het een in breuk op het grondwettelijke recht op vrijheid van goddienst uitoefening wanneer door het catastrofale gebrek aan pries ters het vele christenen onmo gelijk is aan vieringen deel te nemen. Hoewel ook zij vinden, dat de afrlkaniserlng van de geestelijkheid moet worden be vorderd, menen zij, dat hulp van buitenlandse missionaris sen nog lange tijd nodig zal zijn. De aartsbisschop van Kam pala, Emanuel Nsubuga, heeft zich bij generaal Amin erover bek'aagd, dat zijn persoonlijke post wordt gecontroleerd en gecensureerd. Zijn protest had succes. Niet alleen heeft Amin beloofd de controle op te hef fen, maar hij heeft ook toege zegd een grote som gelds te schenken ten bate van het nieuwe monument ter herden king van de bekende Oegande- se martelaren. Bovendien wil hij op regeringskosten de stof felijke resten van de eerste missionarissen in Oeganda van hun begraafp'aatsen in Europa naar hun werkterrein in Oe ganda laten overbrengen. Dit dan tot 1979, het jaar van het eeuwfeest van de katholieke missie in Oeganda. 9 De Hongaarse vredesbewe ging voor priesters heeft weer een voorzitter. Sinds de dood van dr. Miklós Beresztoczy, vier maanden geleden, was de functie vakant. Gekozen is nu de vroegere clsterciënzerpater Richard Horvth, die wegens antikerkelijke activiteiten van 1957 tot 1971 geëxcommuni ceerd was. Bij de speciale postzegels, die de Duitse Bundespost in 1975 hoopt uit te geven is er ook een betrekking hebbend op het Heilig Jaar. Ook is er een gewijd aan het duizendjarig bestaan van le Dom te Mainz. In de serie „belangrijke vrou wen" zal er een betreffende de katho'ieke schrijfster Gerrud von Le For worden opgeno men. Na zevenenzeventig jaar werken In de missie is de Ita liaanse zuster Maria Erspan van de missiecongregatie van Verona -"verleden. Zitster Er- span, die bijna honderd jaar oud is geworden was In 1897 naar de missie vertrokken, waar ze op verschillende pos ten in Soedan en Egypte werk zaam was. KERK EN WERELD Dr. J. Buskes vijftig jaar predikant Voor dr. J. J. Buskes te Am sterdam is het vandaag vijftig jaar geleden dat hij v 1 be vestigd tot predikant. ?*ede omdat zijn vrouw onlangs is overleden, zal op wens van dr. Buskes zijn ambtsjubileum niet uitgebreid worden gevierd. Wel zal dr. Busker morgen voorgaan in de ochtenddienst in de Amsterdmse Hervorm de Westerkerk, waar hij een herdenkingspreek zal houden. N.C.R.V.-t.v. zal maandag avond om 22.10 uur aandacht besteden aan het jubileum van ds. Buskes, die in een uiteenlo pende sectoren van kerk en maatschappij actief was en is en veel waardering ontvangt van politiek links tot godsdien stig rechts. De Hervormde city-gemeente van de Westerkerk in Amster dam staat op 5 mei een bijzon der feest te wachten. Ds. H. A. Visser zal die dag een kwart eeuw aan de kerk verbonden zijn. Onder het motto, dat de Wes terkerk en ds. Visser op 5 mei vijfentwintig jaar getrouwd zijn heeft de kerkeraad beslo ten op die dag al degenen, die de afgelopen vijfentwintig jaar in de Westerkerk zijn ge trouwd met Ihun kinderen, be nevens alle dopelingen uit die kwart eeuw uit te nodigen. Eerst wordt een kerkdienst ge houden met de Westerkerkge meente en het Westerkerkkoor. Na de koffie volgt een soort cabaret met vijfentwintig me dewerkers uit alle vijfentwintig jaren. Dan is er een koud buf fet. Daarna kunnen de babies gaan slapen in een speciale ruimte en gaan de grotere kinderen een rondvaart maken. Alle an deren kunnen in de Westerkerk blijven om te luisteren naar Henk van Ulsen, die zal voor dragen uit het boek Prediker. Henk van Ulsen viert ook zijn vijfentwintigjarig jubileum. Thomas van Aquino in de der tiende eeuw wist precies hoe het heelal in elkaar stak. De aarde was in het midden, daaromheen wentelden de pla neten in hun sferen, bewogen door engelen en het geheel werd afgesloten door een em- pyreum. Tussen die delen van het universum heerste een vas te orde, met vaste wetten, hiërarchisch van hoog tot laag. Deze kosmos werd weerspie geld in het andere middelpunt van de schepping: de mens die wel vrij was, maar ook aan de natuurwetten en de natuurorde van hoog tot laag diende te ge hoorzamen. Prof. M. Wildiers laat in zijn studie „Wereld beeld en Theologie: Van de middeleeuwen tot vandaag" (Standaard-Antwerpen), duide lijk zien hoe allesbeheersend dat middeleeuwse wereldbeeld, ontleend aan Plate en Aristote- les was en hoe de toenmalige geloofsleer van de kerk erop rustte. In zijn boeiend, uitstekend ge documenteerd, betoog laat hij daarna zien hoe de weten schappelijke ontwikkeling die bij Copernicus en Galileï de aarde uit het middelpunt ver dreef en door de zon verving, het oude wereldbeeld aantast te. Hoe de kerk zich verzette en zo de kloof tussen geloof en wetenschap zich steeds meer verbreedde en de katholieke theologie verschraalde. Dit werd nog hachelijker bij het vaststellen van de evo'utie door Darwin en het ontdekken van een heelal, oneindig uitge breider dan het zonnestelsel. In het tweede deel van zijn studie tracht Wildiers, vanuit het nieuwe wereldbeeld tot een vernieuwd christendom te ko- Hoewel hij toegeeft dat dit nieuwe wereldbeeld lang niet zo vaststaat als het middel eeuwse scheen te doen, pro beert hij toch gedeeltelijk steunend op Teilhard de Char- din de „wordende kerk" aan dit hypothetisch wereldbeeld te verbinden. Hij is daarbij min der overtuigend dan bij zijn uiteenzetting over de syntese van Thomas van Aquino, maar het b'.ijft de moeite lonen van zijn opvattingen kennis te ne men.. MA Sl pa je h( h( d< oi

Leidse Courant | 1974 | | pagina 6