Werkgroep zwembad geprezen door W elzijnscommissie PvdA mikt op 14 zetels Leidse raad Eerste paal voor t Hofflants Huijs Veel bijval voor operette van K.E.V. stad en randgemeenten Openbare school vermoedelijk naast zwembad Groeiende belangstelling voor 'Sb Pancratius MARKTEN Litteris tréft goede sfeer in „Interieur" PAGINA 3 ZATERDAG 9 MAART 1974 LEIDSE COURANT VOORSCHOTEN De werkgroep Zwembad is unaniem van opvatting, dat alles in het werk ge steld moet worden om in Voorschoten een zwem bad te realiseren. Een meerderheid van de werk groep heeft de voorkeur voor de realisering van een overdekt bad bij het bestaande instructlebad. Een minderheid van de werkgroep acht, zeker op langere termijn gezien, een overdekt bad in Ade- geest aantrekkelijker. Op verzoek van de commissie voor maatschappelijk welzijn is vorig jaar een werkgroep samengesteld, die tot taak zou krijgen alle „voor en tegen" ten aanzien van een zwembad te onderzoeken. Hoe wel de werkgroep het advies van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten zwaar vindt wegen (eerst open bad bouwen en daarna uitbreiden met een overdekt bad), is er de opvatting van de zwemverenigingen dat een open bad niet bruik baar is. Deze zwemverenigingen zijn bereid ga ranties te verstrekken ten aanzien van het ge bruik. De behoefte van de ongeorganiseerde sport en van de recreatieve sportbeoefenaars is niet precies te kwantificeren. Indien besloten zou wor den tot het stichten van een overdekt bad bij het instruktiebad, dan is het uitgesloten daarbij nog een open bad te maken. Indien besloten wordt tot het bouwen van een combibad in de wijk Ade- geest, dan moet ook dn overweging genomen wor den de opheffing van het huidige instruktiebad. De commissieleden spraken zich niet uit over het financiële gedeelte, verklaarden zich gelukkig met het rapport en verzochten de werkgroep om enige punten alsnog nader uit te werken. De commissieleden kregen ook een „Plan Essen- laan" te zien. Op de Veurseweg ter hoogte van de Essenlaan staat al jaren een groot bord dat aangeeft de bouw van een hotel-verzorgingsflat van 9 lagen door de Coördinatiebouw B.V. De bouwmaatschappij is bereid deze door de raad als lelijk te ziene torenflat te vervangen door de bouw van 2 onder 1 kapwoningen, die samen 60 eenheden vormen. De commissieleden vonden het een lelijk plan (De heer Zandee (PCG) noemde het „een parkeerterrein voor woningen") maar waren bereid dit plan te aanvaarden indien dat de bouw van de torenflat tegen zal houden. De woningen gaan waarschijnlijk 250.000 per stuk kosten. LEIDEN Personeel van gemeentewerken heeft gistermiddag twee parkeermeters opgevist uit het water achter de Boommarkt. De vrij kostbare apparaten (plm. 500,-) zullen grondig gereviseerd moe ten worden. Een geluk is, dat de gemeente weet aan wie men de rekening kan sturen. De politie betrapte namelijk donderdagnacht twee jonge mannen (24 en 21 jaar) toen zij zich in het zweet ston den te werken om r.og een derde parkeermeter uit de grond te krij- 19.45"^ Zln- ït or- Kandidaten lijst nog niet openbaar LEIDEN Een druk bezochte le denvergadering van de afdeling Leiden van de Partij van de Ar beid heeft gisteravond in De Burcht het kernprogramma van de vier progressieve partijen: PvdA, PPR. d'66 en PSP, zon der hoofdelijke stemming aan vaard. De PvdA is daarmee de eerste van de progressieve vier te Leiden die dit kernprogram ma heeft aangenomen. De vergadering, die onder voorzit terschap stond van dr. G. Dal- linga, toonde behoudens het plaatsen van enkele op- en aan merkingen weinig moeite met het program voor de gemeente Leiden te hebben. Voorzitter Dallinga gaf te kennen, dat de Leidse PvdA bij de ko mende gemeenteraadsverkiezin gen wel rekent op het behalen van 14 van de 37 raadszetels. Bij de onlangs afgelegde huisbe zoeken in de gemeente door partijmensen bleek, aldus de heer Dallinga, „dat onze situa-1 tie niet zo slecht is." Na het be spreken van het kernprogram- ma kwam vanuit het bestuur i een motie, waarin tot uiting werd gebracht, dat de vergade- ring na het aanvaarden van het kernprogramma van mening blijft, dat een krappe en werk- i bare meerderheid in de raad de basis voor uitvoering van het j programma moet zijn. Omdat deze motie nogal wat verzet ontmoette (Roel in 't Veld: „Wij zijn y,straight" in het pro gramma; daar moet niets aan worden toegevoegd") werd zij door de indieners ingetrokken. De ledenvergadering heeft zich gisteravond tevens uitgesproken over de door het bestuur voor gestelde volgorde van kandida ten op de lijst voor de gemeen teraadsverkiezingen. De defini tieve lijst werd door de verga-1 dering in beslotenheid vastge- Roelofarendsveen Voor de uit- steld. voeringen van de toneelvereni- I ging St. Pancratius is de laatste jaren weer een groeiende be- NOORDWZJKERHOUT Al eerder besloot de gemeenteraad om 600.000- beschikbaar te stellen voor de bouw van een 3-klassige oprinbare lagere school met een zodanige gemeenschapsruimte, dat uitbreiding lot een 6-klassige school mogelijk blijft. De plaats waar de school gebouwd zou moeten worden wilde de raad nog in hel midden laten. Op 19 maart moet de raad nu een besluit nemen. De meest voor de hand liggende plaats is het perceel grond langs de Van Iersellaan, naast het zwembad. Daar is niet alleen uitbreiding van de school mogelijk, maar er is zelfs nog ruimte voor integratie van het kleu ter- en basisonderwijs en het realiseren van gymnastiek of sportac- commodatieruimte. De grond is eigendom van de gemeente. Daar- bij wordt overwogen, dat het terrein naast het zwembad toch onge schikt is voor de bouw van een open zwembad met ligweide. Men neemt aan. dat aan een ligweide bij een overdekt zwembad geen behoefte is. Het ligt in het voornemen de openbare school als een definitiei ge- bc*r te stichten. Omdat de openbare kleuterschool op 16 maart in gebruik wordt genomen dient de openbare basisschool op 1 augustus 1975 voor gebruik gereed te zijn. Inmiddels worden alle middelen in het werk gesteld om de openbare school, zij het in voox-lopig be schikbare lokalen, reeds op 1 augustus 1974 te laten starten. LEIDEN De LDM heeft gis teren op de hoek Van Swie- tenstraat-Boerhaavelaan een breuk in de waterleiding her steld. Er moest ongeveer 5 kubieke meter zand gestort worden in het gat, dat plot seling in het wegdek viel, toen er een taxi overreed. LEIDEN The Lord's Folks verzorgt vanavond een eu charistieviering in de Jozef kerk aan de Herensingel. Ce lebrant is kapelaan F. Ver laan. Aanvang 7 uur. Het thema is: Ik zou wel willen geloven. Mist oorzaak van dodelijke aanrijding in Woubrugge? Den haag/woubrugge Drie weken gevangenisstraf, een jaar en zes maanden ont zegging van de rijbevoegdheid luidde de eis van de Officier van Justitie bij de Haagse rechtbank tegen een 50-jarige zakenman uit Alphen aan de Rijn wegens het veroorzaken van dood door schuld. Bij het passeren op de provinciale weg te Woubrugge, kwam hij met de door hem bestuurde auto >in aanraking met een bromfiets, waarop twee meisjes zaten. De gevolgen waren zeer ernstig, de bestuurster van de bromfiets Pleuni Bulk kwam om het leven en een achterop zittend meisje, mej. A. van Veldhoven, liep ernstige ver wondingen op. /olgens verdachte was het die avond mistig en waren er soms vrij dichte mistbanken. Als ge volg daarvan had hij de brom fiets niet tijdig opgemerkt. Ver dachte had die avond wel iets gedronken, doch dat zou niet van invloed zijn geweest op het gebeurde en was door de Offi cier ook niet ten laste gelegd. De verdediger meende, dat ook vanwege de mistbanken, ver dachte geen schuld aan het on geval kan worden verweten en concludeerde tot vrijspraak en verzocht subsidiair voorwaarde lijke straf met een geldboete. Vonnis op 19 maart. LEIDEN Aan de Visser 't Hooftscholengemeenschap werd gister avond een klassiek muziekconcours gehouden. Ruim dertig leerlingen betraden het podium van de aula aan om hun meest geliefde stukjes ten gehore te brengen. Individueel of in groepjes. Zo werden o.a. werkeri van Schubert, Bach, Beethoven, Telemann en Haydn ge speeld. De jury bestond uit mevrouw Briër de heer Hurrelbrink, mevrouw Coster, de heer Van Kapel en Wim Moolenaar. langstelling. De voorlaatste uit voering verkreeg zelfs enkele malen een uitverkocht huis. Ui teraard hcopt men dit succes te herhalen met de komende laat ste uitvoeringen van het seizoen 1973/74, en gezien de resultaten van de generale repetitie zou dit dan ook volkomen gerechtvaar digd zijn. Regisseur Sjef Genang heeft zijn tonelisten in het blijspel in vier bedrijven van P. Zcnruiter „Niets is veranderlijker dan een mens", de gelegenheid gegeven om zich volledig uit te leven in een bijzonder humoristisch ge geven. waarvan de korte inhoud is als volgt. Herman Weggelaar is de tweede echtgenoot van zijn vrouw, de bemoeizuchtige Olga. Hij wordt door haar steeds ver geleken met haar eerste man waarbij de balans in zijn na deel uitslaat. En daardoor re gelmatig wordt gekleineerd. De andere huisgenoten zijn, 'n ver zuurde zuster van Olga, 'n hip pe opstandige dochter, een on deugend dienstmeisje, 'n gepen sioneerde grootvader, de ver loofde van de dochter, en niet te vergeten de te pas en onpas aanwezige buurman. Herman Weggelaar kan zo af en toe hel leven niet meer aan en duikt dan een paar dagen onder. Hierbij is hij nog maar net Ver trokken als zijn broer uit Au stralië plotseling is overgeko men. Een en ander geeft aanlei ding tot de meest komische ver houdingen in het gehele gezin. Dit totdat de boer weer vertrekt en Herman weer terugkomt van zijn „zakenreis'' naar Parijs. Hoe dit allemaal afloopt kan men zien en horen in de te ge ven uitvoeringen op de zonda gen 10 en 17 maart a.s. des avonds te 8 uur pr"cies in de Alkeburcht te Roelofarendsveen. Ook voor niet-donateurs zijn nog enkele kaarten beschikbaar. KOUDEKERK - Tijdens het gisteraxond in „De Ridderhof in Koudekerk door „Kunst na Arbeidter gelegenheid van M 50- jarig bestaan gegeven jubileumconcert heeft burgemeester Van der Linden namens de gemeenteraad de vereniging de gouden legpen ning met oorkonde uitgereikt. Tevens deelde burgemeester Van der Linden mee dat de vereniging uit het Anjerfonds een bedrag van 3.000,zal ontvangen terwijl de gemeente bovendien nog een bedrag 'van 1.000,— als jubileumgeschenk aanbiedt. Schenkin gen die met een langdurig applaus werden ontvangen. Het concert stond onder leiding van directeur Jansen. De Avida'suit Aals meer zorgden voor een geslaagd hal. Op de foto: burgemeester Van der Linden reikt de oorkonde uit. LEIDEN De keuze van „In terieur" van Hugo Claus (waaraan wij op onze kunst- pngina vorige week reeds ruimschoots aandacht sleedden) heeft Litteris Sa crum voor een zware opgave gesteld. Een stuk waar de realisatie door de vele korte taferelen grote moei lijkheden oplevert, geschre ven in een Vlaams idioom met een problematiek, die voor een amateurvereniging „gewaagd" kan worden ge noemd. Ondanks enkele zwakke punten kan men ech ter alleen maar lof hebben voor de wijze waarop de Lit- teranen zich door alle moeL Dikheden heen hebben gesla gen. Voor het taalprobleem was de veiligste oplossing gekozen: behoudens een enkele wijzi ging was de oorspronkelijke tekst in zijn geheel aange houden. maar door de uit spraak geheel ..Hollands" te houden werd het gevaar van een volkomen ridicuul gefor ceerd Vlaams vermeden. Ook de probleemstelling werd alleszins bevredigend naar voren gebracht. Regis seur Coen Pronk heeft blijk baar. uitgaande van de titel van het stuk. gekozen voor de interieurschildering van een conservatief en burger lijk Vlaams milieu. Hierdoor werd van begin tot eind door de spelers (geruggesteund door een uitstekend decor) precies die sfeer getroffen, die het mogelijk maakte dat het drama zich onvermijde lijk en bijna vanzelfsprekend ontwikkelde tot een onver mijdelijke climax. De enscenering van Pronk faalde echter in de opbouw van de vele en door Claus doelbewust van elkaar ge scheiden scènes. Niet alleen lag het tempo af en toe te laag, maar bovendien hij nagelaten om in het spel die intensiteit te leggen, die iedere scène los van de hoofdlijn weer een eigen cli max kon geven. De overgang van het Rijnlands Lyceum naar het LAK-thea- ter drukte vóór de pauze dui delijk een stempel op het spel, een euvel dat vanavond ongetwijfeld niet meer z gelden. Gisteravond was duidelijk merkbaar dat de spelers zich in de loop van de voorstelling steeds m aan het intieme (en voor dit stuk ideale) LAK-theater aanpasten. Zo groeide Dolly Boode langzamerhand naar een uitstekende Natalie, die werkelijk tot in de details was uitgewerkt. Debutant Tom van der Kleef leverde als haar homofiele neef een uitmuntende prestatie, m ondanks al zijn flair miste hij nog de kracht om zijn rol de hele avond consequent vol te houden. De ruggegraatloze Deedee kreeg van Ad 1 Leeuwen een vertolking, die zowel de zwakte als de tra giek van deze dorpspastoor volledig naar voren deed ko men. De erepalm gaat ech ter naar fees Schutte, die als de mislukte oudste broer met kop en schouders boven de anderen uitstak. De eer lijkheid gebiedt te zeggen, dat hem dit niet gelukt zou zijn zonder het uitstekende tegenspel van Tom van Kleef en Louk Krassenburg. Jam mer dut de belichting niet al leen dode maar ook zwarte plekken vertoonde. PAUL KORENHOF VOORSCHOTEN Mr. J. Klaasesz, oud-commissaris der koningin in Z-Holland, sloeg gistermiddag (vrijdag) de eerste paal in de grond in de wijk Noord-Hofland te Voorschoten voor de bouw van het be jaardencentrum ,,'t Hofflants Huijs". Sinds 1965 is het bestuur van de Stichting Humanistisch Bejaarden oord Rijnland met grote vasthoudendheid doende geweest een bouw terrein te verwerven en een bouwkontingent te verkrijgen. Het bejaardencentrum zal omvatten 159 bedden, waarvan 107 éénper soons en 10 tweepersoonseenheden, daarnaast enige eenheden voer zieken, logeerkamers en personeelkamers. Bij het centrum komen 12 woningen voor zelfstandige huisvesting, een recreatiezaal, biljart ruimte, biliotheek, winkel, reaktiveringsruimte, grootkeuken, ka mers voor dokter en maatschappelijk werkster e.a. een mortua rium. De totale stichtingskosten bedragen ruim 9 miljoen, de bouwtijd zal ongeveer 18 maanden zijn. Ruim voor het gereedkomen van het complex zal de inschrijving ge opend worden, in ieder geval voor de bewoners van de gem?enten Voorschoten, Leiden, Leiderdorp en Leidschendam. Voor de in schrijving zal het kontribuantschap van de Humanistische Stichting voor Huisvesting van Bejaarden te Amsterdam noodzakelijk zijn. Er is nog niets bekend over de definitieve verzorgingsprijzen en de huurprijzen van de woningen, omdat deze aangepast worden aan de kostenontwikkelingen in de komende tijd. Zuid Holland slaat de eerste paal de koningin I.ISSE De Muziekvereniging „Kunst en Volharding" (In Lisse alge meen bekend als K. E. V.) gaf gisteravond in Rehobolh te Lisse on- d?r leiding van de heer G van S'rlen een jubileumuitvoering ter gelegenheid van het 25-.'rr g bestaan. Reeds lang vóór de uilvoering was de zaal al tweemaal to'aal uitverkocht. „K.E.V." heeft het talr jke publ ek, waaronder de wethouders P. van Leeuwen en A. J. Mesman, een uvond van gioot muzikaal genot en ontspanning bezorgd. Men heeft zonder meer intens genoten van de opvoering van de opereUe „Der Graf von Luxemburg". Aan het begin van de avond zei de voorzitter dat het gezelschap maar „uit gewone amateurs" bestaat, doch daarom temeer moet men respect hebben voor „K.E.V." Reeds nu staat vast, dat na de tweede opvoering op vrijdag 15 maart er nog verschillende uitnodi gingen wachten.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3