Forse uitbreiding scholen Poelpolder Nieuwbouw voor Lissese tennissers Bulldozer schuift er op los Marietta stal de show in Voorhout Sassenheimse politie doet aan conditie bollen Lissese bejaarden tussen de leeuwen CPN na 20 jaar terug in N'wijk VRIJDAG 8 MAART 1974 LEIDSE COURANT LISSE Met de groei van de woonwijk Poelpolder stijgt ook regelmatig het aan tal kinderen dat de scholen bezoekt. Om te voldoen aan de behoefte voor uitbrei ding van lokaliteiten worden aan de raad een aantal voorstellen gedaan. Teneinde de ontwikkeling in de Poelpoldei eerst wat aan te zien, lag het aanvanke lijk in de bedoeling van b. en w. een de pendance in houtbouw voor de openbare school te vestigen. De Inspecteur voor het onderwijs is echter van oordeel, dat deze oplossing slechts in bijzondere geval len toelaatbaar is, zeker indien de af stand tot de hoofdschool meer dan 500 meter bedraagt. De inspecteur adviseerde tot de bouw van een tweede openbare school over te gaan in de Poel polder. Eerst is overwogen om de oude openbare school aan de Heere- weg weer als openbare school te gaan ge bruiken, aangezien 80 leerlingen niet in de Poelpolder wonen, doch hiervan ziet men af, omdat de lokalen bij andere scholen in gebruik zijn, terwijl het colle ge er ook begrip voor heeft, dat de ou ders er bezwaar tegen zullen maken, dat de kinderen die thans naar de nieuwe school in de Poelpolder gaan dan weer naar een oude school terug moeten, al hoewel de school nog in behoorlijke staat is. Men kan de ouders echter niet dwin gen de kinderen naar een bepaalde scholo te sturen. Er wordt nu een nieuwe tweede school achter het Esso station geadviseerd met aanvankelijk drie lokalen De Rembrandtschool heeft behoefte aan uitbreiding met twee lokalen welke men van de zijde van de school liefst zo dient mogelijk bij de school geplaatst zag aan de zijde van de Frans Halsstraat, doch het college is van mening, dat van de zij de van de omwonenden tegen deze situa tie bezwaar zal worden gemaakt. Ten slotte adviseren b. en w. om de twee tij delijke lokalen voor de Rembrandtschool te plaatsen op een terrein ten zuiden van het Esso-station, waartegen de inspecteur geen erstige bezwaren heeft, omdat hier niet de bouw van een tweede school in het geding is. Voorts komen dan alle con tainerlokalen op één centrale plaats. Bovendien zal er een dependance voor de openbare kleuterschool komen met 1 lo kaal, en indien later nodig is ^en tweede lokaal bij te bouwen, dan alsnog te be sluiten tot de stichting van een tweede openbare kleuterschool. LISSE De commissie voor sport en re creatie in Lisse heeft B W een nieuw plan voorgelegd voor de bouw van een ten- nisaccommodatie in Lisse. Aanvankelijk werd gedacht aan uitbouw en verbetering van het huidige onderkomen doch uitein delijk is men tot de conclusie gekomen dat volledige nieuwbouw beter op zijn plaats is. Het huidige houten gebouwtje wordt reeds jaren gebruikt en was in feite afgestemd op een gebruik door een kleinere vereni ging een een geringer aantal tennissers Er heeft echter een fusie plaats gevonden van de beide destijds bestaande vereni gingen met een ledental van 100, terwijl men beschikte over 4 banen. Thans zijn er 8 banen aanwezig en de tennissport in Lisse iheeft een dermate grote vlucht ge nomen, dat het aantal leden momenteel rond 500 bedraagt. Op de onlangs gehou den jaarvergadering werd medegedeeld dat het aantal zich in de komende jaren nog zal blijven uitbreiden tot rond 700. Het nieuwbouwplan voorziet in de bouw van een clublokaliteit, bestuurskamer, keukenberging en een tweetal kleedka mers met douches, alles ruimer en roya ler van opzet dan in het huidige ge bouw. waarin de sanitaire voorzieningen onvoldoende zijn en een bestuurskamer in het geheel niet aanwezig is. Tevens wordt het nieuwe gebouw van een centra le verwarmingsinstallatie voorzien. Voor rekening van de Gemeente Lisse ko men de kosten, van kleed- en wasgele genheden en de „ruwbouw" van de club lokaliteiten. De inrichting en aankle ding van deze clublokaliteiten (cantme, bestuurskamer, keuken), komen voor re kening van de Tennisclub Lisse. De voor rekening van de gemeente komen de investering wordt begroot op 170.000,waarin tevens is opgenomen een reconstructie en vergroting van de parkeervoorziening bij het tennispark. B en W. stellen de Raad voor om van het investeringsbedrag van 170.000,— een bedrag van 100.000,— te putten uit de reserve sportvoorzieningen, welke thans nog 450.000,— groot is. Het resterende bedrag van 70.000,— blijft als investe ring op de begroting van de Commissie voor Sport en Recreatie drukken, af te schrijven in 25 jaren met 2800,— per jaar De exploitanten van strandtenten aan het Wassenaarse Slag zijn zelfstandig begonnen met het ophogen van het strand. De vijf strandtenthouders hebben voor gezamenlijke rekening een ste vige bulldozer gehuurd, die in de komende dagen ruim tiendui zend meter zand gaat verplaat sen van de vloedlijn naar de duinenrij. De kosten bedragen ruim zeven duizend gulden. Het strand bij het Wassenaarse Slag was evenals in Noordwijk, Katwijk, Scheveningen en Kijk duin door enkele westerstormen grotendeels verdwenen. Gelukkig voor de Wassenaarse strandtenthouders was de situa tie niet zo slecht als langs het Scheveningse strand. „Wij hebben tenminste nog zand, dat is daar ook helemaal ver dwenen. In overleg met de ge- .'«vi../v meente zou een oplossing gevon- CJmSB den worden om de exploitanten ook voor het komende zomersei- zoen van een broodwinning te De gemeente zou in ruil voor ar beid helpen met een bulldozer. Toen die bulldozer op het Was senaarse strand verscheen, ver bleekten echter de strandtent houders. „De gemeente had maar een vrachtwagentje met een schuifje voorop laten komen, een soort dinky-toy", vertellen de strandtenthouders die vrees den dat op die manier pas na het zomerseizoen de tenten op een goede plaats hadden kunnen staan. We hebben maar zelf wat gedaan". Die gezamenlijke actie van de strandtenthouders' leidde tot de huur van een grote bulldozer met chauffeur bij een transport bedrijf. De bestuurder van deze zandhapper is al enkele dagen bezig en de resultaten van zijn arbeid zijn al duidelijk te zien. Overigens meent deze chauffeur te kunnen stellen, dat het zand sinds maandag al weer terug komt. „De zee brengt het weer flink aan. Een kwartier nadat ik een groot gat heb gegraven is dit weer volledig opgevuld, er zijn weer zandplaten in de bran ding en het lijkt alsof de vloed lijn zich verplaatst", aldus de bestuurder van de bulldozer. LISSE Gistermiddag werd in de recreatiezaal van „Rust oord" een vergadering gehou den voor het eerste onder leiding van de nieuwe voorzitter, de heer C. H. Steenwinkel. Deze verklaarde alles in het werk te stellen om de afdeling Lisse van de Ned. Chr. Ouderenbond een goede plaats te doen innemen in het bejaardenwerk te Lisse. Hij zeide, dat gaarna wordt mede gewerkt om het Dienstencen trum aan de Eikenlaan tot een echt „ontmoetingscentrum" te maken voor de bejaarden van héél Lisse. Tijdens deze middag werden door 1 Mej. Waagmeester, die twee I jaar in Kenya werkzaam is ge- weest, dia's over Kenya en de natuur vertoond. Men kwam met de leeuwen en hun prooi „oog in oog". De natuuropna men waren eveneens fantastisch mooi. De uitgaansdag is vastge steld op dinsdag 7 mei a.s. VOORHOUT Voor een stampvolle zaal gaf „St. Cecilia" gisteravond haar jaarlijkse wintercon- cert in het parochiehuis. Onder voortreffelijke leiding van haar dirigent, de heer L. Th. J ansen. werd een programma ten gehore gebracht, waar van iedereen met volle teugen kon genieten. Na de openingsmars „Les Montagnards" kon men onder meer luisteren naar drie delen uit de Ook het „Instant Concert" van Harold L. Walters, een potpour ri van muzikale meesterwerken van de meest bekende compo nisten ging er in als koek. Zo ook een selectie uit de bekende musical „Hair". Heel roman tisch klonk „Moonlight Serena de" van Glenn Miller. Een stuk je vuurwerk uit Spanje „De To reador" met solistisch trompet- werk kwam heerlijk uit de verf. Het concert werd besloten met de bekende „Radetski March" van Joh. Strauss. Tijdens het concert was er nog een kleine huldiging van de heer C. Korte- kaas, welke ruim 51 jaar lid was van de vereniging, en als blijk van waardering enkele ge schenken door voorzitter Jirka kreeg aangeboden. Zichtbaar on der de indruk bracht de heer Kortekaas woorden van dank baarheid aan het adres van de vereniging, hij vond het welle tjes, maar mocht men ooit om hoog zitten dan is de heer Kor tekaas altijd weer bereid om „zijn" vereniging te komen as sisteren. Het is met zo'n concert altijd weer prettig dat er enkele muzieknummers wat toegelicht worden, in dit geval veel waar dering voor dirigent Jansen. Als speciale attractie trad tussen de nummers door op, Marietta Lin da, misschien nu nog beter be kend als de 24-jarige Cobi van Gerven, thans wonende in Am stelveen. Een zangeresje, dat keihard werkt aan haar carriè re om zich een goede naam in de muziekwereld te verwerven. „Vaudeville Suite" van Pi Scheffer, welke bijzon der goed werden uitgevoerd. Vervolgens had men op het repertoire een selectile uit de veel omstre den Rock Musical „Jesus Christ Superstar" van Webber in een arrangement van Houtvast. Dat dit in de smaak viel bij het publiek, bleek wel uit het langdurig applaus. Confessionelen Noordwijk samen 'loordwijk - De plaatselijk afde lingen van de ARP, CHU en KVP hebben besloten om voor de komende zittingsperiode 1974—1978 van de gemeenteraad u:t te komen met een gezamen lijk programma en een gemeen- fch~ioe'i,ke knnd'drtenllist on der de naam Christen Democra tisch Appel. De partijen blijven vooralsnog organisatorisch zelf standig. Hoewel het streven naar meer eenheid op landeli'k niveau wordt gesteund achten de partüen het niet juist om op de ontw'kke'jng naar één partij vooruit te lopen. St. Cecilia zorgde weer voor een puike uitvoering. Zij bracht enkele liedjes ten ge hore, waarvan zij zelf tekst en muziek had geschreven, waar- Onder andere treedt zij op in de revue onder regie van Berry Ki- vit, welke wordt gefinancierd door de R'damse Amro-bank. Na de pauze was er nog een op treden van de Drumband. Tot slot ging men noe enkele uur tjes gezellig wat bingoën en dansen, waarvan velen gretig gebruik maakten. St. Cecilia kan terugzien op een zeer ge slaagde winteruitvoering. (ADVERTENTIE) GEMEENTE NIEUWKOOP Vaststelling voorbereidingsbesluit De burgemeester van Nieuwkoop maakt bekend, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 28 februari 1974 heeft besloten te verklaren, dat een nieuw bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied, begrepen in het bestemmingsplan „Dorp en Nieuwveenseweg". Bij dit besluit is bepaald, dat bepaalde werken en werkzaam heden aan een aanlegvergunning gebonden zijn. Het voorbereidingsbesluit, met de daarbij behorende tekening, ligt met ingang van 11 maart 1974 voor een ieder op de gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage. Nieuwkoop, 8 maart 1974. De burgemeester voornoemd, A. H. VAN MONTFOORT. arder komt ter sprake op een ledenvergadering van de KVP, die maandag, 11 maart a.s. in hotel „Royal" wordt ge houden, aanvang 20.00 uur. In deze bijeenkomst zal verslag worden uitgebracht van de be sprekingen over het samengaan met de beide andere confessio- nel partijen. Verder vindt de kandidaatsteling plaats en de verkiezing van een adviescolle ge. Voorgesteld wordt aan dit college machtiging te verlenen voor het samenstellen van een bindende lijst van kandidaten. Tenslotte vindt een bespreking plaats van het gemeentepro gramma 1974—1978 van het C.D.A.Noordwijk. Daarin wordt aandacht geschon ken aan de beleidsplannen voor langere termijn, aan het be trachten van openheid bij het gemeentelijk beleid, aan de wo ningbouw, natuur en milieu, strandrecreatie, Noordwijk als toeristencentrum en de leef baarheid van de gemeente als geheel, speelgelegenheden voor de jeugd, het werk voor de ion- geren, de bejaardenzorg, buiten landse gastarbeiders, sport, ver keer en vervoer, cultuurbeleid, ontwikkelingsmogelijkheden voor het bedrijfsleven en de werkoe'eenheid, de interge meentelijke samenwerking, de openbare orde, en planning en financiering. In het programma wordt gesteld, dat in de komende zittingsperio de van de raad een definitieve oplossing dient te worden ge vonden voor de huisvesting van het gemeentelijk apparaat .Hel ruimtegebrek in het raadhuis is te nijpend geworden. Op ver schillende punten uit dit pro- i gramma komen wij t.z.t. nog nader terug. De Sassenheimse politie in actie tegen het gemeentepersoneel. Sassenheim Gisteravond werd in de gymnastiekzaal aan de Parklaan door het vorige maand op initiatief van wachtmees ter v. Dun, opgerichte volleybal-team van de plaatselijke groep der Rijkspolite, een wedstrijd gespeeld tegen een team van het Sassenheims gemeentepersoneel. In deze wedstrijd zag het team van de politie kans om in drie sets te winnen, de eerste met 17-15, de tweede met 15-18 en de derde met 15-13. Dit was de derde maal dat het politie-team in een wedstrijd uit kwam. De twee vorige malen tegen een team collega's van de groep Lisse, waarbij in een uitwedstrijd werd gewonnen en in een thuiswedstrijd werd verloren. Wachtmeester v. Dun vertel de dat er contact is geweest met de omliggende groepen om tiaar ook te komen tot oprichten van teams. Hij verwachtte dat deze er inderdaad zullen komen. Als deze er eenmaal zijn zul len ze eerst vriendschappelijk tegen elkaar uitkomen, waarna bij voldoende deelname in kompetitieverband gespeeld zal wor den. Adjudant Grevink van de groep Sassenheim, sportman in hart en nieren, speelde zelf ook mee gisteravond. Hij zei blij te zijn met de oprichting van het team. Hij zag dit als zeer belangrijk voor de groep, niet alleen goed voor de con ditie maar ook voor de sportieve geest die ermee ontwikkeld wordt, en wat de groep ten goede zal komen. il; j/U IMBIIH ■11—1111 Noordwijk - Door de CPN werd gisteravond in het dorpshuis „De Kuip" een openbare infor matievergadering georgani seerd. Deze bijeenkomst was in meer dan één opzicht een pri meur. Het was namelijk de eer ste openbare veigadering, die te Noordwijk met het oog op de statenverkiezingen werd gehou den, en tevens was het de eer ste maal na ongeveer twintig jaar dat de CPN in de bad plaats weer voor het voetlicht trad. Niettemin beperkte zich de op komst tot enkele tientallen be zoekers. Met een opvallend gro te belangstelling van de jonge ren. Na een openingswoord van het Leidse gemeenteraadslid, de heer D. Hoeve, die de vergade ring en de discussie leidde, sprak de heer C. Ymkers, lid van de Eerste Kamer, over de politiek van de CPN. Dat in Noordwijk voor het eerst na twintig jaar weer een CPN-ver- gadering werd gehouden, teken de volgens de heer Ymkers de situatie. Met het oog op de ver kiezingen voor de provinciale staten staan 174 van dergelijke vergaderingen op het program ma. De spreker schetste het ontstaan van de CPN en gaf een toelichting op het politieke standpunt van zijn partij op een aantal maatschappelijke vraag stukken. Meisje (4) in Sassenheim aangereden Sassenheim - Gistermiddag circa 5 uur stak in de Hoofdstraat, ter hoogte van Albert Heijn, plotseling vanachter een bestel wagen vandaan, het 4-jarig dochtertje van de familie Ver-' meulen de rijbaan over. De be-' stuurder van een personenwa gen zag geen kans het meisje t£ ontwijken. Het meisje werd na eerste hulp door dokter Moer man, fnet een hersenschudding naar haar woning vervoerd.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 6