Noordwijk: zege op koploper? Promotiewedstrijd voor Northadames 70 leerlingen slaagden voor pionnendiploma DVO speelt 10 jaar volleybal metselaars opperlieden Onvoldoende medewerking voor trottoir in Stompwijk Harde eisen tegen dronken automobilist m sport streeknieuws Bouwbedrijf J. J. Boers OOK Wat u moet weten Schermen Leiderdorp DONDERDAG 7 MAART 1974 LEIDSE COURANT LEIDEN Rond Leiden is verle den week toch nog wel wat za- dagvoetbal verspeeld. Voorna melijk door clubs uit de vierde klasse, want van de „belangrij ke" teams, kwam er slechts één in het veld, te weten Noordwijk. Dat won overigens overtuigend van ACV en belandde daardoor definitief in de middenmoot. Quick Boys, Ter Leede en RCL behoefden niet in aktie te ko men. In de vierde klasse ging praktisch alles door. Jammer was wel, dat de enige belangrij ke wedstrijd Woubrugge—Or- nas nu net wel in het water viel. Maar goed, die komt nog terug. In IA is er onderaan de ranglijst nog steeds geen duidelijke teke ning gekomen. Dat houdt in dat Ter Leede nog mogelijkheden genoeg heeft om de degradatie te ontsnappen, al hebben de Sassenheimers dat uiteraard in eigen hand. A.s. zaterdag krij gen zij het in ieder geval erg zwaar. 's-Gravenzander SV is bepaald geen gemakkelijke te genstander, al behoeft deze ook weer niet overschat te worden. Voor de Westlanders staat niets meer op het spel, want degrade ren lijkt uitgesloten, terwijl ook de titel te ver weg is. Misschien kan Ter Leede profiteren van hel gebrek aan concentratie en weer eens toeslaan. Het moet eigenlijk wel, want de concur renten spelen tegen elkaar en daar valt voordeel uit te halen. We verwachten een één. In 1B kwam Noordwijk zoals ge zegd tot een aanvaardbare pres tatie en eens zien of dat geen uitschieter blijft. Men moet na melijk op bezoek bij koploper Spakenburg en waar kan men beter bewijzen op de weg terug te zijn dan aan de boorden van het IJsselmeer? Bovendien zou Noordwijk streekgenoot Quick Boys een handje helpen, want die kan dan op gelijke voet ko men. Een overwinning van Spaanderman c.s. lijkt nu eens niet bijvoorbaat uitgesloten. Quick Boys krijgt ditmaal be zoek van CSVD, een ploeg uit de middenmoot. Dèèr mag in ieder geval geen punt aan ver speeld worden. Het zal wel niet gebeuren ook. RCL krijgt in de tweede klas ook te maken met een middenmoter en voor de Leiderdorpers geldt hetzelfde: daar behoeft niet van verloren te worden. In een eer dere confrontatie won men ook, dus waarom nu niet? RCL heeft trouwens nog alle uitzicht op een mooie klassering. Men is slechts drie puntjes verwijderd van een tweede plaats. In de derde klas speelde Rijns- burgse Boys verleden week wel, terwijl alle andere ontmoetingen afgelast werden. De Rijnsbur gers zijn inmiddels op een veili ge plaats in de middenmoot aangeland en kunnen daarom vrijuit spelen. Het is daarom best mogelijk dat men Hoog vliet kan verrassen, al lijkt die tegenstander toch wat sterker. Een puntendeling is voor een dergelijke uitwedstrijd al een leuk resultaat. Koudekerk speelt eveneens uit en wel tegen Ex celsior. Hier moet van gewon nen kunnen worden, al weet je hel met Koudekerk maar nooit. In de vierde klas heeft Katwijk nu een plotselinge demarage in gezet en dat leverde meteen al vijf punten voorsprong op. De Katwijkers willen dit jaar per se promoveren en dat lijkt nu dan toch te gaan Iuken. Maar men is er natuurlijk nog niet, want eerst moet gewonnen worden van Ornas. Een ploeg uit de on derste regionen, maar dat maakt hen niet minder gevaar lijk. Toch moet Katwijk ook dit karwei klaren. Wcubrugge ontvangt op eige-ï ter rein Unicum en dat wordt weer eer zware wedstrijd voor de rode lantaarn-boys. We hopen er het beste van. Oegstgeest is overigens ook nog niet uit de degradatiezone en zal daar via Die Haghe uit moe- te-» komen. De verwachting is alleen dat de Hagenaars ver moedelijk wat te sterk blijken voor Oegstgeest. SVOW verloor verleden week onverwacht en heeft dus iets goed te maken. Scheveningen is een taaie tegen stander, vooral op eigen terrein. Maar een punt moet SVOW er in ieder geval aan over houden. Lisser Boys zit aardig in de put en het zit er niet in dat Naald wijk hen een touw zal toegooien. De race was blijkbaar toch iets te lang voor de Boys, die hun inspanningen nu met een duide lijke terugval moeten bekopen. Toch goed gewerkt. ARC en TAVV tenslotte gaan in Ter Aar uitmaken of de stand zoals die nu is klopt. ARC staat iets ho ger. Voor de Afdeling Leiden zijn slechts een paar inhaalwedstrij den vastgesteld. Eén koploper komt in aktie, te weten Rand stad Sport. Die moet proberen van het altijd lastige Valken te winnen. Gezien het surplus aan techniek van de Voorschotena ren gokken wij op hen. GWS krijgt bezoek van KRV en moet normaliter twee punten pakken. Een verrassing is niet uitgeslo ten. VWS ontvangt SC Lisse en dat zal een gelijkopgaande strijd worden. Vermoedelijke uitkomst: een puntendeling. In II speelt Meerburg tegen VNL, hetgeen een leuke wedstrijd kan worden. De uitslag laat zich moeilijk voorspellen. Unitas Lei den is op eigen terrein favoriet tegen Alphia. Ook in deze wed strijd zijn de verschillen gering. Zondag werden de laatste wed strijden voor de zaalkompetitie gespeeld. In de meeste gevallen betekent het niet meer dan hel opvoeren van een verplicht nummer. Voor de dames van het Noordwijkerhoutse Northa ligt het echter heel anders. Zij gaan om 14.00 uur in de Groen- oordhal de allesbeslissende strijd aanbinden met het Rotter damse Roda. De inzet van dit duel is een plaats in de regiona le derde klasse. Het is voor het team van Carel Caron een be kroning op het werk van de laatste twee jaar is als Northa er in slaagt deze stap te maken. Maar meer nog is een promotie van Northa van belang voor het rayon Leiden. Jong Ade bijvoor beeld, dat evenzeer de kwalitei ten voor de regionale klasse be zit kan in dat geval het volgend seizoen de sprong maken. Bo vendien zal bij een promotie van Northa waarschijnlijk geen promotiewedstrijd nodig zijn voor de dames van MMO om naar de eerste klas over te stappen. Niet zo verwonderlijk dus dat de Northa-dames zon dag kunnen rekenen op de steun van een groot publiek. Mede dankzij de morele steun van dit publiek, en steunend op een gro te inzet, geloven wij er in dat we zondagmiddag een derde re gionale ploeg in het rayon Lei den mogen begroeten. Voor Bax/Foreholte is de tweede plaats de inzet van de strijd in het Limburgse Gele°n. Ook voor Nio is de uitwedstrijd bij Wings een kwestie van de tweede plaats veilig stellen. Bij de heren uitsluitend verplichte nummers, zij het dan dat bij de heren van Warmunda nog een theoretisch kansje aanwezig is. Zij moeten dan de moeilijke uit wedstrijd tegen EDH 2 winnen terwijl het derde Hermes-team Ongeveer 70 lagere school leerlin gen uit Leiderdorp hebben met succes het pionnen-examen, uit geschreven door de KNSB, be haald. Vooral door een aantal Leiderdorp-spelers, waarvan Ton Rijnsburger het aktieve brein achter het geheel is, is dit evenement tot stand gekomen en vond zijn bekroning in het uitreiken van de 70 diploma's door wethoudster Ticheler. Maar voor dit gebeurde, was er heel wat geploeterd eh ge steund. Er hing een zekere exa menvrees in de lucht, zelfs wil de ee n meisje zich vlak voor het begin terugtrekken. Nadat voorzitter Selier van de LSB de schakertjes op een pas sende Inleiding had getracteerd, begon de meute aan het niet al te moeilijke examen, waarvoor iedereen slaagde. Er waren zelfs 18 deelnemers die alles goed hadden! Behalve de uitreiking van de di ploma's, vond ook de prijsuitrei king voor schoolschaak vijftal len plaats. In beide klassen (voor resp. 5e en 6e klassers) werd de Siem v.d. Stoelschool eerste. De teams werden geleid door Volbeda, één der aktieve leraren van de Siem v.d. Stoel school. De MeyegaaTdschool wend in beide klassen tweede. Als finale werden 8 boeken ver loot onder degenen die altijd trouw de school wedstrijden had den bezocht. De gelukkigen wa ren: Frans Hietbrink; Corrie Oosterom; Hilbert Bosman; Jos Steens; Jefke v.d. Wiel; Antoon Broekman; Maarten v.d. Knegt; Boris Monkhorst. Leiderdorp Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de enige Leiderdorpse volleybalver eniging DVO-Leiderdorp, wil de vereniging enthousiaste sport- liefhebebrs (en degenen die dat willen worden) enige Informatie geven over de aktivitelten van hun vereniging. DVO biedt zo wel aan de serieuze als aan de minder serieuze volleyballers (trimmers) de gelegenheid deze zaalsport actief te beoefenen. Enigszins geoefende volleyballers en volleybalsters kunnen bij DVO, naast een intensieve trai ning onder zeer goede leiding, tevens aan de competitie deel- moet verliezen van het zwakke Animo 3. De bal is natuurlijk rond maar zover willen wij toch niet gaan in ons chauvinisme. Apollo speelt thuis tegen Wings met winstkansen, Northa verliest kansloos bij Idem-Hellas 4 en MSV krijgt het moeilijk thuis tegen Duinoord. Cor Bakker PROGRAMMA DAMES Landei. Ie klas: 14.00 uur SVM— Bax/Foreholte Promotietwedstrijd le kl. afdeling: 14.00 uur Northa—Roda 71 Afd. 2e kl. B: 11.30 uur Wings 2— NIO HEREN le kl. afdeling: 13.50 uur Apollo— Wings Afd. 2e kl. A: 11.40 uur Idem-Hel las 4'Northa Afd. 2e kl. B: 14.10 uur MSV— Duinoord Afd. 3e kl. B: 15.00 uur EDH 2— Warmunda Voor groot renovatieproject te Hazerswoude vragen wij: Aanmelden: RIJNDIJK 308 HAZERSWOUDE TEL. 01714-3602 LEIDSCHENDAM/STOMPWIJK In antwoord op schriftelijke vragen van het commissielid drs. P. G. J. van der Geest heeft wethouder H. J. Bunnik, (voor Stompwijkse zaken), nog eens uit voerig uiteengezet, waarom is afgezien van de aanleg van een trottoir langs de Dr. van Noortstraat. Aan 36 van de 60 betrokkenen is ge vraagd 's stukje grond af te staan voor de aanleg van het trottoir. Precies de helft was daartoe bereid, dertien niet. Een aantal van deze groep deelde mee onder geen enkele voorwaarde mede werking te zullen verlenen. Vijf eigena ren stelden zich bijzonder gereserveerd op. Velen meenden dat er niet zo'n grote be hoefte aan een trottoir zou bestaan om dat zelfs het voetpad achter de huizen van de Meerlaan tot aan de kerk, dat kort geleden is aangelegd, weinig wordt gebruikt. Het maken van een doorlopend trottoir was om die reden onmogelijk. Er zou den talrijke onderbrekingen komen en in een vergadering van de commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening werd daarna gezegd dat zo'n situatie niet verantwoord zou zijn. De commissie ad hoc heft in 'n vorige ver gadering nog alternatieve mogelijkhe den aangegeven, waarvan er een 'n trottoir langs de weg boven het water was, maar deze worden op dit moment niet realiseerbaar geacht, aldus wethou der Bunnik. Wel kan er misschien bij de herziening van het bestemmingsplan nog naar een andere oplossing worden gezocht. Botsing in Hazerswoude HAZERSWOUDE/DEN HAAG Vier weken gevangenisstraf en een jaar en zes maanden ont zegging van de rijbevoegdheid eiste dinsdagmiddag de Officier van Justitie bij de Haagse rechtbank tegen een 39-jarige autobestuurder uit Voorburg, die terwijl hij onder invloed van drank verkeerde, te Hazerswou de met de door hem bestuurde auto een botsing veroorzaakte, waarbij verscheidene personen werden gewond. Verdachte had eerst in een café TER AAR Maandag 11 maart a.s. zal in het dorps huis om 19.30 uur een E.H.B.O.-wedstrijd worden gehouden. Op deze avond zullen drie groepen van de Koninklijke Nederlandse Ver eniging afd. Ter Aar „hun strijd" leveren tegen drie groepen van de Vereniging uit Langeraar. Iedereen, die belai^stelling heeft voor deze wedstrijd is van harte welkom. Toeg.ang vrij. TER AAR - Dinsdag 12 maart a.s. zal in de cantine van de voetbalvereniging TAW te Ter Aar een film voorstelling worden gegeven over de wereldkampioen schappen voetbal van Mexico 1970. Voor de jeugd van TAVV zal deze voorstelling beginnen om 18.30 uur. De senioren en de dames van Iduna zijn welkom om 20.30 uur. AARLANDERVEEN Zater dag 9 maart a.s. voert de K.P.J. afd. Aarlander- veen/Ter Aar, in het Dorps huis te Aarlanderveen, het toneelstuk op: ,,'t Begon in de Gracht", aanvang 19.45 u. Na afloop is er dansen, m.m.v. de discotheek „Live Love" uit Haastrecht. AARLANDERVEEN Vrij dag 8 maart a.s. is er een klaverjasavond, in de kanti ne van voetbalvereniging Aarlanderveen, aanvang 20.00 uur. TER AAR De Nederlands Hervormde jeugdvereniging „Jonathan" heeft tijdens haar jaarvergadering geluis terd naar een inleiding van voorzitter P. Langeltar over „De roeping van Samuel" De financiële opbrengst van deze avond was 535,71. HAZERSWOUDE De tafel tennisvereniging Avanti or ganiseert op donderdag 14 maart om 20.00 uur de laat ste ronde van hef klaverjas- toernooi in het Michelshuis. Aanvang 20.00 uur HAZERSWOUDE Als alles meezit kan de Hazerswoudse volleybalvereniging Haduard eind volgende week drie teams huldigen vanwege het behaalde kampioenschap. De teams die daarop heel se rieus aanspraak maken, de den het in de afgelopen com petitiewedstrijden in elk ge val uitstekend. Bij de dames versloeg Haduard 1 In Up Go 2 mat 3—0 en won Ha- duaTd 2 met dezelfde cijfers van Salvo 1. Haduards herenteam kwam, net als de twee eerste da mesteams, dicht bij de titel door DAC 2 met 3—1 te ver slaan. HAZERSWOUDE Het NKV van de afdeling Hazerswou- de-Koudekerk aan den Rijn organiseert op vrijdag 8 maart vanaf 20.00 uur een kaartavond in „De Sherry Can" te Htzerswoude-Rijn- dijk. HAZERSWOUDE Op woens- dag 3 april houden de basis scholieren boomplantdag. Op dit „feest" staat een project gepland aan de Breitnerlaan in Zuid en in Kringen van de commissie Milieuhygiëne vindt men het gewenst dat de bewoners van deze laan. voorzover bekend, insprtak krijgen hoe hun woonomge ving eruit gaat zien. Het ligt tevens in de bedoeling bo men te planten op het schoolplein van de OLV van Banneuxschool. Op de Boom feestdag wacht de scholieren tevens een traktatie. Evenals een documentatiepakket. te Nootdorp en daarna in een café te Boskoop nogal wat ge dronken. Volgens zijn verkla ring ongeveer zes borrels. In Boskoop had hij een kaart avond bijgewoond. Op de terug weg naar huis, kwam hij op de Hogeveenseweg volgens zijn verklaring in de berm van de weg, verloor de macht over het stuur, waarna hij naar links de weg over schoot. Uit de tegen overgestelde richting naderde een andere auto er daarmee volgde de botsing. Het echtpaar uit Boskoop dat in laatstge noemde auto zat, liep diverse verwondingen op. Bij de vrouw, die een baby verwachtte, had dat een miskraam tot gevolg. Ook verdachte en een passagier in die auto werden gewond. pen politieman uit Boskoop ver klaarde verdachte niet in staat te hebben gevonden een auto te besturen. Het alcoholpercentage in het bloed van verdachte be droeg 1,55, ongeveer driemaal de hoeveelheid welke als maxi mum geldt. De Officier wees erop, dat ver dachte reeds enkele malen is veroordeeld, o.a. wegens te snel rijden, hetgeen ook hier dan wel het geval geweest kan zijn. De rechtbank zal over 14 dagen uit spraak doen. nemen. Ook de jonge volleybal- lers(sters) die zich in deze sport willen bekwamen, zijn van har te welkom. Met name is er bij deze vereniging nog ruimte voor junioren heren en senioren da mes. Belangstellenden kunnen geheel vrijblijvend een aantal avonden aan de trainingen deel nemen. Er wordt getraind op maandag- en vrijdagavond in de zaal aan het Kwikstaartplein bij het winkelcentrum Santhorst in Leiderdorp. De trainingsuren zijn: maandag van 78 uur, meisjes junioren van 89 uur, meisjes junioren (competitie) van 010 uur, jongens junioren en van 10—11 uur dames. Vrijdag van 7—8 uur heren, 8— 9.30 uur dames (competitie) 9.3011 uur heren (competitie). Voor verdere inlichtingen kan men telefonisch terecht 30514, 93791 en 43761. De heer R. Biegcr, verbonden aan de afdeling haematologie van het Academisch Zieken huis, is gisteren gepromo veerd tot doctor in de ge neeskunde. De titel van zijn proefschrift luidde: De medi camenteuze behandeling van de veneuze trombose van het been. Zijn promotor was prof. dr. E.A. Loehger. Tot doctor in de geneeskunde is gisteren gepromoveerd de heer M.P. Leemhuis, verbon den aan de afdeling nierziek ten van het AZL. Zijn pro motor was prof.dr. A. Struy- venberg, hoogleraar in de In wendige Geneeskunde te Utrecht. Leiderdorp Op 18 februari heeft de oprichting plaats ge vonden van de Scherm ver eniging Leiderdorp. Het be stuur is als volgt samenge steld: Voorzitter de heer L. J. Kruidenier, Laan van Ou derzorg 265, tel. 93804; secre taris de heer F-. L. Neuman. Reviusdreef 8 tel. 93447; pen ningmeester de heer G. J. de Bruyn, Laan van Ouderzorg 261, tel. 92547. Als instructeur is bereid gevonden de heer J. Schoelink, Vogellaan 31 te Leiderdorp. De vereniging heeft de beschikking over de sportzaal in de Willem de Zwijgerschool te Leiderdorp, ingang Bernhardstraat 1. De trainingsavond is op maan dagavond. Voor de leeftijd vanaf 6 tot 15 jaar van 19.00—20.00 uur voor de ove rige leeftijden van 20.00— 23.00 uur. De deelnemers tot 15 jaar kunnen ra 20.00 uur wel blijven, doch ontvangen dan geen instructie meer. De contributie is vastgesteld op: de leeftijd tot 12 jaar 7,50 per maand. Tot 18 jaar 10, per maand, ouderen 15,— per maand. COUTURE EXCLUSIEF MAARSMANSTEEG 2 LEIDEN - TEL. 40800 voor exclusieve Kleding Onze nieuwe VOORJAARSCOLLECTIE is binnen

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4