Arie de Vroet: „Sfeer is het belangrijkste" IPSWICH KON THUIS AL WEER NIET IMPONEREN Perspectieven FC Magdeburg Profschaatsers bij John Tyler Europa-Cup I Europa-Cup II Europa-Cup III Ploeg voor Novi Sad SPORTTOTO SPORTTOTO Benefiet van Sjaak Swart: bijna drie ton Sluiting Nootdorp? T 197i DONDERDAG 7 MAART 1974 PAGINA 17 Aanvaller Glowacz van FC Köln (links) kan het niet bolwerken tegen doelman Jennings van Tottenham Hotspur, die door zijn clubge noten Dillon en Beal nog geassisteerd wordt. DEN HAAG Nasat het gelijke spel van Feyenoord In de uit wedstrijd tegen Ruch Chorzov, was ook de uitoverwinning van Tottenham Hotspur bij 1. FC Köln een verrassing. Voor 28.000 toeschouwers, het sta dion was volledig uitverkocht, heeft FC Köln geen schijn van kans gehad tegen het nuchter spelende Tottenham Hotspur. De spitsen van de Londenaren, McGrath en Chivers waren hun tegenstanders telkens te snel af. Bij de Westduitsers kon Wolf gang Overath niet in zijn spel komen en was Hennes Löhr een te geisoleerde spits. In de der tiende minuut bereikte Chivers de op de rand van buitenspel staande McGrath en tegen diens schot was doelman Welz niet bestand. Na de rust legde Köln het accent nog meer op de aan val. Het had in de vierenvijftig ste succes. Dieter Milller kopte uit een voorzet van loFhe on houdbaar in. De engelsen lieten de thuisclub komen en namen tot verbijstering van de Duitse supporters wederom een voor sprong. International Martin Pe ters kon, geheel vrijstaand, rus tig aanleggen (1—2). VFB Stuttgart behaalde ln het Neckarstadlon een magere over winning van 1—0 op het sterke Portugese Vitorla Setubal. De Portugezen, die in de vorige ronde Leeds United hadden uit geschakeld, hebben negentig mi nuten lang met negen man moe ten verdedigen. Slechts een keer leverde het ge weldige offensief van de thuis club een treffer op. In de zeven tigste minuut wist invaller Stic- kel de 25.000 toeschouwers tot grote vreugde te brengen. Wat de Westduisers ook probeerden, de verdediging van de Portuge zen liet geen doelpunten meer toe. renBninger kwam nog het dlchst bij een treffer, maar uit zijn harde schot kaatste de bal van de paal weer terug in het veld. Ipswich Town, in de vorige ronde de bedwinger van CF Twente, kon voor eigen publiek eveneens niet tot een imponerende zege komen. Het stugge Oostduitse Lokomotive Leipzig stond slechts een treffer toe aan de voortdurend aanvallende Engel sen. De thuisclub, wetende dat het m Leipzig een ware hel te wachten staat, speelde te ge haast en te ongecontroleerd om het de Oostduitsers lastig te maken. In de elfde minuut ston den de Ipswich-fans juichend op, maar uit het schot van Mills stuitte de bal van de onderkant van de lat terug in het veld. Drie minuten voor het einde slaagde Ipswich er toch rog in de winst te grijpen. Doelman Friese was kansloos na een in zet van Beattie. DEN HAAG - De Nederlandse ta feltennisploeg voor het Euro pees kampioenschap tafeltennis, dat van 6 t/m 13 april a.s. in de Joegoslavische plaats Novi Sad wordt gehouden, bestaat uit de dames E'len Klatt, Nora Bak ker en Marjan Wagemakers en de heren Bert van der Helm, Carel Deken, Hans Llngen en Nico van Slobbe. Reserve zijn Marian van der Vliet en Herman Hopman. De p'oeg is gekozen uit de negen spelers en vijf speelsters, die aan het begin van het seizoen tot de se lectie-groep behoorden. Om die reden kwam Gerard Bakker, die bij de achtkampen derde werd en bij het Nederlands kampioenschap vierde, niet tot de geselecteerden. ROTTERDAM Nederland zal tijdens het toernooi om het we reldkampioenschap karate door vijf deelnemers worden verte genwoordigd. Het wereldkam pioenschap zal in november in de Japanse hoofdstad Tokyo plaats vinden. Morgenavond 8 maart zullen in het Prinses-theater in Schiedam kwalificatiewedstrijden worden gehouden. Hieruit moeten de vijf, die naar Japan gaan, te voorschijn komen. Spartak Trnava (Tsj.) - Ujpest Dosza (Hong.) 1-1 (1-0). Score: 11. Kabat 1-0, 70. Toth (strafschop) 1-1 Toeschouwers: 28.000 Rode Ster (Joeg.) - Atletico Madrid (Sp.) 0-2 (0-1) Score: 9 Luis 0-1; Garate 0-2. Toeschouwers: 50.000 FC.Magdeburg (Odl) - Beroe Stara (Bul) 2-0 (0-0) Score: 7U. Hermann; 74: Mewes 2-0. Toeschouwers: 25.000 Sporting Lissabon (Por) - FC Zlirlch (Zwl) 3-0 (0-0) Score: 55 Nelson; 57. Marinho 2-0, 80: Yazalde (strafschop) 3-0. Toeschouwers: 60.000 Ipswich Town (Eng) - Lokomotive Leipzig (Odl) 1-0 (0-0) Score: 86. Beattie 1-0. Toeschouwers: 26.486 FC Köln (Wdl) - Tottenham Hotspur (Eng) 1-2 (0-1). Score: 13 Mcgrath 0-1: 54. Müller 1-1: 75. Peters 1-2. Toeschouwers: 28.000 VFB Stuttgart (Wdl) Victoria Setubal (Por) 1-0 (0-0). Score: 70. Stickel Toeschouwers: 25.000 Ruch Chorzow (Pol) - Feyenoord (Ned) 1-1 (0-0). Score: 32. "Schoenmaker 0-1; Maszcyk 1-1. Toeschouwers: 40.000. (Van onze sportredactie) RIJSWIJK - De wedstrijd die het Nederlands amateurelftal vol gende week woensdag op het terrein van RVC tegen Frank rijk zal spelen, wordt door bondsoefenmeester Arie de Vroet als een welkome oefenge legenheid voor zijn ploeg ge zien. Doordat Nederland zich middels overwinningen op Schotland (2—0 en 1—3) en Frankrijk (0—2) al verzekerd weet van de eerste plaats in groep een staan er geen grote belangen meer op het spel. Reden waarom Arie de Vroet met een gerust hart een minder sterk team in het veld kèn brengen. ,,We hebben nu de ge legenheid de minder sterke spe lers een brok ervaring op te la ten doen. Helaas ben ik gebon den aan de reglementen van de FIFA, anders zou ik waar schijnlijk meer dan twee spelers wisselen. Wij willen in ieder ge val trachten er een goede wed strijd van te maken. Je mag natuurlijk niet uit het oog ver liezen dat de kwaliteiten van je tegenstanders mede bepalend zijn voor je taktiek". Arie de Vroet is er zeker van dat zijn selectie van zeventien spe lers niet wordt gevormd door de zeventien beste amateurvoetbal lers in Nederland. „Het klinkt vreemd, maar ik weet dat er betere spelers rondlopen. Maar waar ik bij die jongens op af knap is hun mentaliteit. Echt, je bereikt betere resultaten met een groep technisch minder be gaafde spelers, die vrienden van elkaar zijn, dan met elf su persterren die elkaar'niet kun nen luchten of zien. De selectie bestaat dan ook uit jongens die allemaal in het systeem passen. Ik zoek spelers met karakter, en daar ben ik keihard in. Ik kan ze er met een glimlach in halen en met een grijns weer uitgooien. Sfeer is voor mij het belangrijkste". Het team dat woensdag om acht uur onder leiding van de Zwit serse scheidsrechter Jean Du- bach in het veld zal komen ziet er waarschijnlijk als volgt uit. B. Hoogenboom (De Spartaan). H. van Buuren (Hermes DVS). M. Martens (DRL), A. v.d.Broek (RKC), Van Dulle- men (RVC), J. Koppendraayer (DWV). T. Meertens (Emmen), G. Splinter (De Spartaan), S Boiten (Muntendam), Th. HaD- Op 28 maart zal de UEFA beslis sen waar dit jaar de eindronden van het toernooi om het Euro pees kampioenschap voor ama teur-landenploegen worden ge houden. De data staan reed» vast: van 26 tot en met 29 april. DEN HAAG Uitslag sporttoto no. 33 d.d. 2/3 maart 1974. Aan tal deelnemers 428.860, inleg 949.340, prijzenbedrag 401.570. Ie prijs: 5 winnaars, die elk bruto 20.078.50 ontvangen 2e prijs: 134 winnaars, die elk 749,10 ontvangen 3e prijs: 2316 winnaars, die elk 43,30 ontvangen. De premie ten bedrage van 100.392,70 wordt na het ver strijken van de reclametermijn op woensdag 27 maart a.s. bij loting toegewezen aan een der eerste prijswinnaars. De premietrekking voor sporttoto no. 30 had tot resultaat, dat deze ten deel viel aan de houder van formulier nummer H 3698852. Deze winnaar ontvangt nu aan prijs en premie een be drag van 140.416.88 bruto. Sporttoto no. 34 d.d. 2 t/m 7 maart 1974: Aantal deelnemers 242.799; inleg 456.848; prijzen bedrag 193.246; le. 2e, 3e prijs en premie elk 48.311. DEN HAAG De uitslagen van de voetbalwedstrijden, die voor komen op het formulier van sporttoto nummer 34, zijn: Willem II-Wageningen 2—2, Fortuna VI.-Eindhoven 1—0. Vitesse-Amersfoort 0—1, Veendam-Den Bosch 0—0, Ruch Chorzow-Feyenoord 1I, Bayern MUnchen-CSKA 4—1. Rode Ster-Atletico M. 0—2 Spartak Trnava-Ujpest 1—1, Sp. Lissabon-ZUrich 3—0, Glentoran-Borussia MG 0—2 Stuttgart-Vitoria Set 1—0 Ipswich-Lokomotive 1—0, FC Köln—Tottenham 1—2 ,De sfeer in de ploeg Is het belangrijkstezegt Arie de Vroet (midden) tegen KNVN's persman Evert Grifhorst. Secretaris van de sectie zondag amateurvoetbal Cees Matla (links) is het daar vol- Vrede tussen FC Groningen en Vervoort is getekend GRONINGEN - De vrede tussen het (nieuwe) bestuur van eredi visieclub FC Groningen en scheidsrechter Joop Vervoort is gisteravond getekend. De verhouding tussen belde par tijen was sinds de wedstrijden PSV-FC Groningen en de Graaf- schap-FC Groningen, waarbij de noordelijke club ernstige kritiek had geuit op de leiding van Ver voort, niet al te best meer. Op uitnodiging van het bestuur van FC Groningen was Vervoort woensdag naar de Martinlstad gekomen om de meningsver schillen door te spreken. Allo moeilijkheden zijn uit de weg geruimd. Het bestuur van FC Groningen heeft verklaard Ver voort In de toekomst loyaal te gemoet te treden. Men ontkent overigens dat er bij de KNVB Is verzocht voortaan van de lei ding van Vervoort verschoont te blijven. Permissie L*x>yen NIJMEGEN Leen Looyen mag dit seizoen trainer blijven bij NEC. De thans 27-jarige oefen- meester, die na het ontslag van Meg de Jongh bij de Nijmeegse eredivisieclub de technische lei ding kreeg, is niet In het bezit van het vereiste A-diploma. Op verzoek van NEC heeft de KNVB nu echter tot aan het eind van het seizoen Looyen toestemming gegeven om als trainer te fungeren. Magdeburg Voor 25.000 toe schouwers heeft FC Magdeburg zich een redelijke uitgangsposi tie verschaft voor een plaats in de halve finales van het Europa Cuptoernooi voor bekerwin naars. De Oostduitsers, die eer der in het toernooi NAC elimi neerden, versloegen op eigen terrein het Bulgaarse Beroe Sta ra met 2—0. De Oostduitse tref fers vielen overigens pas ver in de tweede helft. Tot de zeven tigste minuut hadden de Bulga ren stand kunnen houden, maar toen schoten Hermann en Me wes hun ploeg naar de zege van 2—4). Sporting Lissabon nam nog iets j jjr meer afstand van zijn tegen-1 stander. De Portugezen versloe gen FC Zürich met 30. De 60.000 kijkers zagen treffers van Nelson, Marinho en Yazalde, die vanaf de elfmeterstip raak- schoot. Alle drie doelpunten vie len eveneens in de tweede spel- periode. Sportwereld/Sportwereld MUNCHEN De Russin Irina Rodnina heeft in München haar zesde wereldtitel veroverd bij het kunstrijden voor paren. Ze reed met haar partner Alexan der Zetsev een bijna perfecte Kur, met slechts een foutje. De jury beloonde hen met zeventien maal 5.9 en eenmaal 6.0. De tweede plaats ging voor de tweede maal achtereen naar het Russische paar Loedmilla Smir- nova en Alexei Oeljanov. TURIJN Het bestuur van de Italiaanse eerste-divisieclub Tori no heeft coach Gustavo G:c.gno- ni ontslagen. Toriro maakt mo menteel een der slechtste sei- zoenen van de laatste jaren mee, hoewel er met een zeven de plaats np de ranglijst toch allerminst van een noodtoestand k3n worden gesproken. Het bestuur heeft niettemin beslo- - ten zich van Gingnoni te ont- i doen. Onmiddellijke aanleiding tot het ontslag is de nederlaag 1 van 0—3 tegen Inter Milaan. Ziin (voorlop.ge) opvolger is Edmundo Fabbri, leider van het Italiaanse nationale elftal in 1966 bij de smadelijke uitscha keling door Noord-Korea tijdens het toernooi om het wereldkam pioenschap. Van 1967 tot 1969 was Fabbri al aan het bewind bij Torino. Daarna werkte hij bij Bologna. DEN HAAG De Nederlandse zwaarwelter Fighting Mack heeft een uitnodiging ontvangen op 18 maart a.s. in Parijs te ko men hoksen. Zijn tegenstander zal zijn de Franse kampioen in het junior middengewicht, Ver- mandere. De partij is vastge steld over tien ronden van drie dé e nden voor het F. - -ce- nr- enschap tege~ Malta met 2—0 gewonnnen. De ruststand was nog 0—0. Na de pauze scoorden Pritchard en Kelly. Er waren nauwelijks dui- zend toeschouwers. DEVENTER Voor de derde maal in drie jaar heeft Kees Verkerk als profschaatser een nieuwe baas: de world cham pionship skating. De Ameri kaanse sportmanager John Ty ler heeft twaalf rijders overge nomen van de onlangs opgehe ven WISO. Alleen Ard Schenk, Jan Bols, en Erhard Keiler heb ben het contract met de Ameri kaanse organisatie nog niet ge- lekend. Naar verluidt zal alleen Jan Bols het contract binnen kort nog tekenen- Schenk en Keiler willen definitief terugke ren naar de amateurs of met de schaatssport stoppen. De schaatscrack uit Hoogeveen wil tot Juli gaan wielrennen en zich daarna intensief voorberei den op het komende schaatssei zoen, waarin hij opnieuw deel zal uitmaken van de prof- schaatsgroep. Jan Bols heeft sinds gisteren ook een sponsor voor de wielersport gevonden Samen met vijftien clubgenoten van de Hoogeveense wielerclub ..De Peddelaars" zal Jan Bols dit jaar weer aan wielerwed strijden deelnemen onder spon soring van de NMB (Nederland- sche Middenstands Bank). München heeft het Rus- Na d? verp.' ch'e r.unmrs kampioenschappen kunst sische paar Ludmila Paiihomova en Alexander Gorshkov de leiding genomen. AMSTERDAM De benefietwedstrijd AJax - Tottenham Hot spur van 8 augustus van het vorig jaar heeft Sjaak Swart na aftrek van de vermakelijkheidsbelasting en de btw een bedrag van 2S0.CQ0,- opgeleverd. Uit dat bedrag heeft Swart de Inve teringen betaald, die hij als tl .ur. iit'io r op d - d. baan heeft gedaan. De totale opbrengst van de v r c' e v; rijd ln het Olympisch sta dion was na aftrek dj Ijkhcidsbclasting 470.000. Daarvan zijn a.' n G5.0C9 btw, 31.000 aan onkosten en onder meer 25.Cu; Jn.iam Hctpur. liet eindbedrag is iets kleiner geworden dan het comité erewedstrijd aanvanke lijk had gedacht. NOOTDORP De drafbaan ln Nootdorp start woensdagavond 13 maart voor zijn 24ste seizoen. Van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport heeft de klcL ne altijd gezellige baan onder de rook van Den Haag dit Jaar slechts vijftien koersavonden gekregen en dat Is vijf minder dan verleden jaar. Secretaris van de Nootdorpse baan de heer Starmans is daar niet tevreden mee. „We krijgen steeds meer de indruk dat ze ons ln de hoek willen schuiven en dat ze Noot dorp liever kwijt dan rijk zijn. Twee jaar geleden koersten we op de woensdagavond cn dat ging lang niet slecht. Maar we moesten van dc Stichting Ne derlandse Draf en Rensport van deze avond af, omdat Duindlgt elke woensdag moest koersen. We zijn toen naar de vrijdag avond gegaan. Dat was voor bet publiek een hele omschakeling. Een hele hoop mensen zijn daar nog steeds niet aan gewend. Zoiets heeft zijn tijd nodig". De heer Starmans wil niet onder stoelen of banken steken dat het afgelopen jaar een slecht jaar voor Nootdorp is geweest. Er werden verliezen geleden cn een opgezette aclie ging lelijk de mist in. „Tijdens de koersavon den in oktober hadden we via sponsors elfduizend gulden meer aan prijzengeld binnen ge kregen. We hadden 2000 vrij kaarten onder de Zuidhollandse agrariërs uitgezet. Maar plotseling werd de afslag van de Rijksweg tussen Den Haag en Utrecht opengebroken en wisten de mensen niet hoe ze de baan moesten bereiken. Dat heeft ons een hoop geld gekost". „Je moet een nieuw publiek bin nen je poorten krijgen, want het zijn sieeds dezelfde mensen die jc op de banen ziet. Het koers- publ ek is aan 't vergrijzen. Dit jaar gaan wc weer een actie voeren en zullen ook de Jeugd van middelbare scholen uitnodi gen een bezoek aan onze baan tijdens draverijen te brengen en zullen dan wat over de koersen vertellen. We moeten op zoek, en wij in Nootdorp niet alleen, naar een nieuw publiek". Nootdorp's drafbaan vecht voor zijn voortbestaan. Secretaris Starmans zal daar zijn steentje toe bijdragen en hooopt In leder geval het volgen<( jaar het 25-Ja- Sccretarls Starmans: „Je kan er gens zo'n baan midden in het dorp niet laten verdwijnen. Er Is toch een hoop geld ingestoken ook door de gemeente. De Sticb. ting Nederlandse Draf en Ren sport kan wel met ons meeden ken. Muar de totalisator ziet het liefst al de kleine baantjes ver dwijnen". De heer Starmans is ook landelijk secretaris van het verbond voor verenigingen die langebaan-dnu verljen en rennen organiseren In Nederland. Dit verbond heeft naar de Stichtlg Totalisator Nederland een brief geschreven, waar nooit antwoord op geko men is. Starmans: „Die brief komt in het kort op het volgende neer. De toto heeft de trioformulieren, dio altijd gratis zijn geweest, nu te koop gesteld. Dat gaat ten koste van de omzet. De mensen gaan nu eenmaal niet graag In de rij staan om eerst 25 formu lieren te kopen. De toto stelde, dat het publiek erg slordig was en jaarlijks voor een bedrag van 65 duizend gulden aan deze formulieren verknoeit. Aanne mend dat dit werkelijk zo is, dan vragen ik en het verbond ons af: Waarom komt de toto niet met cijfers op de proppen over de 130 duizend gulden aan goede tickets dat door slordig heid van het publiek In 1972 niet bij de kassa is ingewisseld? Aan de ene kant mag het pu bliek we| slordig zijn en aan de andere kant niet. Dat slordige publiek heeft toch maar voor een winst gezorgd van 65 dui zend gulden".

Leidse Courant | 1974 | | pagina 17