Wiel Coerver: „Ruch is de degelijkste ploeg die Polen ooit heeft gehad" COR EVERSTEIJN KAN OVERBODIGE BETER AFLEREN Dé Stoop wil John Dusbaba KNVB vindt verzekering Ruud Geels veel te duur Maakt Henk Wery come back in Chorzow? Leedsster Hunter beste Britse prof DINSDAG 5 MAAKT 1S.4 LEIDSE COURANT PAGINA 13 I John Dusbaba naar Amsterdam? (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Voorzatter Dé Stoop van FC Amsterdam heeft eer gisteren in de bestuurskamer van FC Den Haag het tumult rond scheidsrechter Joop Vervoort benut om de jonge voorstopper John Dusbaba te benaderen, p het hoogtepunt van de emotionele ergernis bij het bestuur van FC Den Haag stootte de handige praeses van FC Amsterdam hem aan met de vraag: „Wat ver dien je hier nou?". Na het antwoord van het 17-jarige talent, haalde Stoop laatdunkend zijn schouders op en zei: „Bij FC Am sterdam verdienen zulke knapen als jij veel meer". Conclude rend zei hij nog: „Ie zie wel wat in je. Je hoort binnenkort nog van me". John Dusbaba, dit seizoen pas definitief doorgebroken tot het eerste elftal van FC Den Haag, wil geen geheimen. Hij stelt zich op het standpunt, wie beter kan moet beter gaan, en besluit met: „Ik ben prof, dus ik hoop maar dat de heer Stoop straks met wat concretere voorstellen komt". Het contract van Kees Bregman loopt dit seizoen af. Hij wil ook niet alleen afhankelijk zijn van het aanbod dat FC Den Haag hem straks doet. Misschien gaat het daarom wel dezelfde kant op als Boudewijn de Geer, die vanaf mei in Amerika aan een Europese voetbalcompetitie kan deelnemen. Contractuele ver plichtingen bij FC Den Haag vormen voorlopig nog een sta in de weg. „Mijn vrouw en ik zouden er erg veel zin in hebben. Maar het is echter nog lang niet zover. Een definitief aanbod heb ik nog niet gehad", zegt Kees Bregman. Kees Bregman naar Amerika? DEVENTER - Het is vrijwel zeker dat de Bruggespeler Ruud Geels niet zal worden opgesteld i'. de jeugdinterland Nederland —Hongarije, die woensdag 13 maart op het terrein van Go Ahead Eagles in Deventer zal worden gespeeld. KNVB-coach Arie de Vroet had Brugge verzocht de talentvolle voorhoedespeler voor een wedstrijd van Jong Oranje af te staan. De Belgische club stemde daarin toe mits Ruud Geels voor een half miljoen gulden zou worden verzekerd. De KNVB vond dit bedrag te hoog en heeft nu besloten Ruud Geels niet op te stellen. Rotterdam In het hotel waar Feyenoord logeerde toen het op 7 november voor het UEFA- Cuptoernooi tegen Gwardia Warschau speelde, keken wat spelers en trainer Wiel Coerver naar de televisie. De wedstrijd Ruch Chorzow Carl Zeiss Jena werd uitgezonden. Nie mand vermoedde dat de win naar (Ruch) de volgende tegen, stander zou zijn van Feyenoord. Niemand vermoedde toen ook dat Henk Wery enige uren later met een ernstige liesblessure het veld in Warschau zou wor den afgedragen. Maar ook nie mand vermoedde dat er een ge rede kans is dat Henk Wery er morgenavond, als Feyenoord om vijf uur tegen Ruch Chor zow aantreedt voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van het UEFA-Cuptoernooi weer bij zal zijn. Trainer Wiel Coerver wenst zich niet aan een uit spraak te binden maar „ik neem Henk natuurlijk niet mee als ik hem niet nodig zou kunnen heb ben." Henk Wery, barstend van de pech in de laatste jaren, waarin groeiende vorm steeds werd af gebroken door lastige en moei lijk te helen blessures. Eerst zijn rechterschouder die tenslot te operatief ingrijpen noodzake lijk maakte, vorig jaar liesbles sure die een operatie vergde. Afgelopen zondag speelde Henk Wery in de competitiewedstrijd twintig minuten mee, zijn eerste tecsn MW de laatste vijfen optreden sinds vorig jaar in Feyenoords hoofdmacht. .Natuurlijk was het een zuiver doelpunt", roepen Henk Wery en Wiel Coerver in koor. Maar daarover gaat het niet. Zij wil len het alleen nog eens even kwijt want dat gelijkspel in Maastricht heeft de ploeg een klap gegeven, die WieJ Coerver reëel maar met spijt in zijn woor den omschrijft met: „Dat ge lijkspel heeft een tik gegeven omdat we voelen dat de compe titie, normaal gesproken, voor ons voorbij is." Resteren dan de bekercompetitie en de UEFA Cup, waarop Feyenoord zijn zin nen heeft gezet. Wiel Coerver verheelt niet dat juist Ruch Chorzow, dat in de burgerlijke voetbalstand van Polen staat in geschreven als Klub Sportowy een stokje voor zou kunnen ste ken. Beetje anept Maar aan de andere kant: hij kan zonodig weer beschikken over Dick Schneider en Henk Wery, de „herrezen" steunpilaren. Hoewel, zo stelt Henk Wery: „Voor mij heeft Polen niet zo'n aangename klank. Hoe is het mogelijk dat we er weer heen moeten. Ik heb zondag geen last ondervonden van die blessure maar ik heb nog een beetje angst en dat zal moeten ver dwijnen. Als ik een strekbewe ging maakt, voel ik dat. Dat is natuurlijk te verklaren want die spieren rondom de blessure zijn nog niet krachtig genoeg. Het Is daar allemaal nog wat slap. Het zal voor mij een kwestie zijn me over die angst heen te zet ten. Conditioneel lig ik niet veel achter, lichamelijk Is alles in orde maar het schort een beetje aan de geestelijke knt". Zijn uitverkiezing voor de selectie die naar Polen reist, kwam voor Henk Wery toch nog on verwacht. „Ik had gedacht over een week of twee weer erbij te zijn. Het is wel snel gegaan Henk Wery is erbij, evenals Dick Schneider die totaal geen last meer ondervindt van zijn blessure maar door Coerver moeilijk in te passen Is omdat de defensie van Fyenoord geen reden tot ontevredenheid geeft. Wim Jansen, die zondag tegen MW rust had, trainde gisteren weer volop en Coerver wilde wel loslaten dat hij hem in de basisopstelling zal zetten. Vijf tiende man van het gezelschap de elf van zondag met Wery, Schneider, Jansen is de giste ren beëdigde reserve-luitenant Ger Reitsma die na zijn artsstu die zijn uitgestelde militaire dienstplicht moet nakomen. Nog beter Wiel Coerver straalt geen optima le rust uit als hij Ruch Chorzow analyseert. „Ik heb de ploeg toen ook op de televisie gezien. Later nog eens in Duitsland en toon vond ik Ruch nog beter. De Polen hebben een sterke voorbereiding achter de rug. Speciaal voor het UEFA-Cup- toernooi werd toestemm.ng ge geven dat de zes uit Ruch voor de nationale selectie opgeroepen spelers niet de centrale trainin gen behoefden te bezoeken. Ver der heeft Ruch, omdat de com petitie in Polen stilligt, een tournee door Duitsland gemaakt en daarna zijn de spelers in een trainingskamp gegaan". Dat is andere praat dan Feyenoord dat in feite, zoals het met alle toer- werken Wiel Coerver is vooral onder de indruk gekomen om de tomeloze aanvalsdrift, gebaseerd op een sterke conditie, en de schot vaardigheid van Ruch Chorzow nooien het geval is, die reeks els „tussendoortjes" moet af- dat sinds 1927. toen in Polen de eerste divisie werd ingesteld. In de hoogste klasse uitkomt, tien maal kampioen werd (voor het laatst ln 1968) en vaste leveran cier is van spelers voor de na tionale ploeg. Coerver: „Vooral de laatste man heeft grote In druk op me gemaakt. Voorts kunnen alle drie aanvallers sterk schieten. Het Is vreemd maar ik ben van mening dat Ruch zich nog niet bewust is van de modernste en degelijkste ploeg die Polen ooit heeft beze ten." Op 6 maart 1974 speelt Feyenoord voor de kwartfinales in Chorzow tegen Ruch. Misschien is Henk Wery er dan bif. Eruit in Polen, terug in Polen, een merkwaardige ontwikkeling na een blessure. Wiel Coerver wil die lofzang niet aanvoeren als excuusvooraf in dien het mis mocht gaan. Hij baseert zijn gereserveerdheid over het resultaat op de koele cijfers. Ruch Chorzow speelde in dit toernooit om de UEFA- Cup tegen Wuppertaler SV, Honved en Carl Zeiss Jena, won de drie thuiswedstrijden met resp. 4—1, 50 en 30 maar verloor alle drie uitwedstrijden, resp. 5—4, 2—0 en 1—0. Eigen stadion Coerver: „Ze spelen thuis erg sterk, vooral in hun eigen sta dion'. En daar speelt Ruch— Feyenoord zich af. De Polen hebben niet gekozen voor het nabijgelegen Volksparkstadion, dat honderdduizend toeschou wers kan bevatten en waar het Nederlands elftal in 1970 speel de voor de kwalificatie voor het toernooi om de wereldtitel, maar prefereerden hun eigen stadion, capaciteit 40.000 en met een zwakke lichtinstallatie die men evenwel niet hoopt te ge bruiken els om vijf uur wordt begonnen. Onder de Tsjechische trainer Mi chael Visan heeft Ruch Chorzow zich dit seizoen naar de top van de competitie gespeeld. Sterke pionnen in het team zijn doel man Czaja (reserve voor de na tionale ploeg), het centrale ver dedigingsduo Wyrobek-Ostafins- ki. aanvoerder en middenvelder Sigmund Maszsyk, spelmaker Bul a en de spitsen Kopicera, Marx (topscorer) en Benenigier. Coerver: „Omdat Ruch constant aanvalt, hoop ik met drie spit sen succes te kunnen hebben met counteren." Een van die drie Henk Wery? „Misschien", aldus Wery, „manr dat zal ook van het veld afhangen. Het sneeuwt daar een beetje en op een glad veld zal ik toch meer dat angstige gevoel hebben dan op een droog." HERMAN VAN BERGEM. fcOTTERDAM Slechts twee A- klassepartijen sierden gister avond het (magere) bokspro- gramma van Theo Huizenaar in het Rotterdamse Lommerrijk. Daarin maakte Cor Eversteijn zijn rentree en de Rotterdam mer, die in het zwaarwelterge- wicht uitkwam, bekroonde dit heroptreden met een overwin ning op punten op de Brabander Rutten. Drie ronden lang de monstreerde Eversteijn, dia twee jaar geleden furore maak te als lichtwelter, een hoog tem po dat zijn opponent te machtig bleek. Iversteijn was vroeger al een bokser die het voor een groot deel van zijn snelheid moest hebben, maar voor de gewichts- klasse waarin hij gi teravond uitkwam is dat een weinig ver standige tactiek. De 24-jarige Rotterdammer, die overigens voornemens is af te treinen tot weiter, kon echter tegen Rutlen de partij maken. Hij drong de Brabander voortdurend achter uit en met schijnstoten bracht hij hem in verwarrring. Toch kleven er aan het optreden van Eversteijn te veel onnodige be wegingen die kracht kosten en bij hem een agressievere tegen stander dan Rutten duur kunnen komen te staan. Ditmaal echter kon de gespannen acterende Eversteijn voldoende punten scoren om de partij zonder moeite op zijn naam te brengen. De tweede A-klasser die binnen de touwen kwam was Peter Wullems, hoewel zijn optreden van uiterst korte duur was. Na dat er nog nauwelijks twee mi nuten waren gebokst ging zijn tegenstander, de Vlissinger Oli- pits. op een combinatie door de knieën. Hoewel hij zelf verder wilde wierp zijn halper bij de eerstvolgende stoten van Wul lems de handdoel in de ring. Een verstandige beslissing, hoe wel Olipits de indruk wekte best nog tot redelijk weerwerk in staat te zijn. Handdoek Het werpen van de handdoek ten teken van opgave was veel meer op zijn plaats geweest voor de Gouwenaar Verkerk. Deze jeugdige bokser heeft in al zijn partijen tot dusver steeds ongenadig veel te incasseren ge kregen, maar zijn helper ziet daar geen reden in dit zijn pu pil, die overigens bewonderens waardig op de been blijft, te be sparen. Ook gisteravond tegen Kooiman uit Vlissingen was het weer uit delen en incasseren geblazen, maar Verkerk haalde opnieuw het einde. Zij het behoorlijk ge havend. De jeugdige Rotterdamse junior- middengewicht Benros heeft daarentegen wel de capaciteiten in zich het nog een eind te bren gen. Vaak al heeft Benros' naam op het programma ge staan, maar steeds trok een te genstander zich ter elfder ure terug. Om Benros toch aan de Zuidhollandse titel te heipen was een prestatiepartij georga niseerd tegen clubgenoot Bob Groot, die voor het eerst weer in de ring verscheen na zijn zware knock-out van twee maarden geleden. Hoewel beide Huizenaarpupillen elkaar ontza gen zag de beoordelingscommis sie toch aanleiding in Benros' prestatie om hem de titel toe te kennen. De Hagenaar Leo van de Hoogen- band leverde een goede presta tie door de hard stotende Bra bander Eisen een onbeslist af te dwingen. Van de Hoogenband demonstreerde een uitstekende dekking, die hem gecombineerd met een goede beweeglijkheid in de eerste twee ronden buiten bereik van Eisen deed blijven. Zelf scoorde hij de nodige pun ten door behoorlijk wat treffers te plaatsen. In de laatste episo de bracht Eisen Van de Hoogen band weliswaar enkele keren in moeilijkheden, maar de reeds door de Hagenaar gescoorde punten bleken voldoende voor het (terechte) onbeslist. FRANK WERKMAN Uitslagen: nieuwelingen wellergewlcht Nieuw. (Westland) (Rotterdam): zwunrwel ver (Olrsctoot) w.o p (Gemert); zwaarwelter (Rotterdam) w.o.p v. (Gouda): C-k:asse Koolman (Vlissingen) onbeslist: v.d Berg (Westland)—v.d. Kerkho' (Helmond) onbeslist; zwaarwclter v. d. Hoogenband (Den Hang)—EI- wlnt door opgave eerste ronde ven O! p 's (Vliss igen) zwaarweh.-r: Eversteijn (Ro-.crdam) w t p v Rutten (Gemert). prestatiepartij Benros (Rotterdam) verdient titel Junior middengewicht Zuid Holland ln prestatleparllj tegen Bcb Groot Voetballer van het jaar Norman Hunter. LONDEN De Engelse profs hebben Norman Hunter, sterspeler van het nationale elftal en Leeds United, uitgeroepen tot voetballer van het jaar. Hunter, de ster ln de Leeds defensie die al ze ker zo'n 500 maal in het eerste uitkwam, heeft de onderscheiding zondagavond tijdens een fees- te'tjk diner in ontvangst genomen. Ongeveer 2 ZOO Engelse profs sloegen Hunter nog iets ho- i: r a r dan de andere iina"ztcn -- Bi' Ui win ner en Paul Mcdeley (twee ploeggenoten van de winnaarlan Callaghan en Emlyn Hughes van Liverpool en Mike Channon van Southampton. Kevin Beattie van Ipswich wnrd uitgeroepen tot ..jonge speler van het faar". Sportwereld Daytona Beach De Amerikaan Geff Romero heeft in Daytona Beach (VS) het trien Jaar oude wereld-uurrecord op de motor van ex-wereldkampioen Mike Hailwood (233,08 km) verbeterd. Hij bracht het op een Yamaha op 242,48 kilometer. Milaan Tarzlsio Burgnich (35), laatste man van Inter Milan en het Italiaanse nationale team, zal zondag zijn 400e competitie- wedstrijd spelen. Florence - De Italiaanse scheids rechter Concetto Lobello moest zondag verkleed als politieman het stadion van Florence verla ten om te ontkomen aan suppor ters van Fiorentina die hem be dreigden nadat hij Lazio Roma in de wedstrijd tegen Fiorentina een strafschop had gegeven. Tilburg Tilburg Trappers heeft gisteravond een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de Tsjechi sche ploeg Litvinov gelijk ge speeld met 7—7. De ruim 1000 toeschouwers zagen een aan trekkelijke wedstrijd tussen de T.1-' vrs en d» Tsjechische eredivisieploeg, die alleen zijn international Hlinka miste. De scores per periode waren 2—3, 3-0. 2—4. Cairo Zaire heeft zondag mot 2—1 gewonnen van Guinea in de finale om het Afrikaans kam poenschap voor i-ndenplocgen. Bij de rust was de stand 1—1. Congo, dat kamp.oen was, won in de strijd om de derde plaats met 20 van Mauritius na een ruststand van 1—0. het toernooi om de UEFA CUP. Daar Op 7 nox'ember 1973 speelde Feyenoord in Warschau tegen Gwardia voor de achtste finales moest Henk Wery van het veld worden gedragen met een ernstige liesblessure.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13