KLEINE PAK" TOCH VERKIEZINGEN IN rr jj Speelplaats v.d. Werf straat niet zo maar terugdraaien tot een parkeerruimte We nemen de konsekwenties nu op onze eigen schouders' stad en randgemeenten Commissie Economische Zaken: Nog eens praten met wethouder Kret Poesjes in een mannenhuis' Help, de dokter verzuipt Leden Ons Belang over huuracties: V.D.KLUGT PAGINA 3VRIJDAG 1 MAART 1974 LEIDSE COURANT ;sen. IS. 00 Klein iv- e inentspro- K) Teken- nlverslteit. (K) DoXu- LÈIDEN De drie kleine progressieve partijen, D'66, PSP en PPR zijn het gisteren tijdens een gezamenlijke ledenvergadering eens geworden over een gemeen schappelijke lijst. Het grote, struikelblok, waar tijdens de vorige ledenvergadering van 19 februari, iedereen -overgevallen was, werd weggenomen door een motie üfvan de PPR, waar alle drie de partijen zich unaniem achterstelden. TCdens de vorige gemeenschappelijke ledenvergadering diende de PSP een irotie in waarin verklaard werd dat -de drie progressieven zowel voor als na de verkiezin gen niet met het CDA of delen daarvan zouden onder handelen. Deze motie werd door zowel de PSP- als de D'66 ledenvergadering aangenomen. De PPR voelde niet zoveel voor de motie omdat zij vond dat het voeren van een progressief beleid voorop moest staan. Wan neer het Pak en de drie geen meerderheid zouden ha len om in het college te gaan zitten, ziet de PPR geen ..fiezwaar tegen een eventuele KVP'er, als hij het kern- programma van het Pak zou kunnen onderschrijven. Niet dat de PPR daar zo blij mee zou zijn, maar de Partij vond dat het beleid het belangrijkste was. Een „afkoelingsperiode" van een week had aan de partij en wel goed gedaan. Na de verhitte vorige gezamenlij ke ledenvergadering, was iedereen ervan overtuigd dal de samenwerking zou afspringen op deze uitspraak te- gen het CDA. Maar Leo Neve (PPR) kwam gisterer met een andere motie waarin gesteld werd dat „de PPR geen andere partijen dan PvdA, PSP, D'66, CPN. LHC en zichzelf in aanmerking vindt komen voor het vormen van een progressief college. Grote afwezige op deze avond was h»' LHC, dat eveneens een plaats op de lijst krijgt. Toch gingen het Leids Huurderscomité voortdurend over de tong. Had het co mité vorige keer alleen maar „waarnemers" gestuurd, ook nu was er geen enkele stem van het LHC te horen. Het is nog steeds niet duidelijk of het LHC nog wel met deze lijst wil mee doen. Tijdens de vergadering werd ervan uitgegaan dat dit wel het geval zou zijn. Met name Anne van der Zande (PSP) verdedigde de positie van he* LHC met vuur. Zij wilde zelfs stemmen van de PSP aan het comité af staan, als dat nodig moest zijn. De overigens zeer rustig verlopende vergadering werd iets rumoeriger toen men ging spreken over de manier van verdeling van de plaatsen op de lijst. Cees Wallis (PSP) en Leo Neve (PPR) kwamen met een plan waar in men de eerste tweede en derde plaats zal laten af hangen van de uitslagen van de statenverkiezingen. De restzetels zullen verdeeld worden onder de partijen met het meeste stemmenoverschot. Zou hiermee de drie par tijen 5 zetels halen, dan krijgt het LHC de zesde plaats Anne Van der Zande (PSP) voelde er meer voor dit overschot aan stemmen te schenken aan het LHC, zo dat er voor het comité grotere kans bestaat dat er eeD zetel behaald wordt. Geen van deze twee voorstellen behaalde de gewenste meerderheid. Ook een compro mis-voorstel van Laurens Beijen (PPR) haalde het niet. Besloten werd een commissie in te stellen die zich met deze verdeling van plaatsen zal gaan bezig houden. Het resultaat van haar besprekingen wordt gelegd. Kynologen- ncrv vereniging eek 8 Rijnland ia. 19.58 t. WDR: -,i, JtS houdt 19.35 (K) ui. inentspro- Sri -• clubmatch L'èlden Op zondag 31 maart ganiseert de Kynologenvereni- ging „Rijnland" haar jaarlijkse clubmatch in de Stadsgehoor zaal te Leiden. Het doel van 'n dergelijke bijeen- .Jcomst is tweeledig. De exposan ten krijgen 'n oordeel van erva ren keurmeesters omtrent het feit in hoeverre de voorgebrach te rashonden voldoen aar voor 't betreffende ras opgestel de officiële raspunten. Verder is h\3t 'n show van diverse honden rassen, die voor iedere liefheb ber van rashonden zeer leer zaam is. Slechts honden (met stamboom), jjjp vóór 10 maart voor deze Clubmatch bij het Secretariaat (Roodenburgstr. 44) wordgn aangemeld, mits deze ouder zijl Tt»h 9 maanden, kunnen worden toegelaten. Dp„ keuringen beginnen om half -elf, terwijl verwacht wordt, dat de beste hond van de Club match bekend aal worden rond vijf uur. Boelofsarendsveen. Blo tobr. 1974: Anjers 19-49, Rozen Gar- nette, Carol, Carina 22-34, Evergold. Esther Ofarlm. Motrea, Precilla 41- 40,Sonia 55-69, Belinda 52-59, Ilona 94-1,13, Forsythiatakken 17-39, Stre- lltzia 1,85-2.05, Gerbera's 38-40 p. St.. Chrysanten-Jaarrond 1,90-2.40. Ane monen 50.70. Freesla's 1,00-3,85. Iris Ideal 1,80-2,10. Narcissen 60.1.IC TVHpen Apeldoorn Oxford, Pink Su preme, Mieky Mouse 1,65-2.15, Lusti ge Wltwe, Beauty of Volendam. Cas- sirrf, v.d Eerden Golden Eddy, Preludium. Mlrjoram, Winlercold, Thule 1.10-1,50. Bins Crosby. Blcnda, Lucky Strike Ralph. Paris, Christ mas Marvel. Topscore, Monte Carla 1.35-1.65, Prominence, Charles. Chi- na~Plnk, Gudosnick, Bellona, Christ mas Marvel. Pax White, Kees Nells 1,60-1.80 Golden Apeldoorn 2,05-2,35, Comet, West Point, Maytlme, Alad- «.25. Karc 275- 300, Dubbele tulpen 1,40-1,65, Tulpen gemengd 1,55-1.90 per bos. KATWIJK, groenten, 28 februari Wnspeen p. kist' A I 5.10—7.50. A II 2,7.0—6.30. B I 9.20—11,80. B II 6.60, C I 6 10—7.00, C II 2.607.10. Knol- sek 45-50. br>erenkool 57. selderie 28. u(en p kist 7 20-9 80. witlof 72-1.15. aspeen 240 O i kg LEIDEN De raadscommissie voor de Economische Zaken is van mening, dat een eenmaal genomen besluit van de ge meente niet zonder meer kan worden teruggedraaid. Geen verrassende zienswijze overi gens, want onze democratische instelling vereist een dergelijke gang van zaken. De commissie, onder voorzitterschap van wet- houder Lijten, onderstreepte haar visie alleen maar even te genover de winkeliers van de Haarlemmerstraat-omgeving, die in een brief hun ongenoegen hadden uitgesproken over de gang van zaken betreffende de ruimte aan de Van der Werf- straat, die als spe*lgelegenheid was ingericht, ofschoon men zit te springen om meer parkeer plaatsen. „Er is in een jaar tijd niets gebeurd", aldus de brief, ,,en er is geen rekening gehou den met de visie van belangheb benden." In het voorjaar van 1973 nam de raad het besluit, het terrein in te richten als speelgrond voor de jeugd in afwachting (zo meende Van Aken zich tenmin ste te herinneren) van de sane ring van de „Boerhaavebuurt". De commissieleden konden zich niet verenigen met de wens in de brief, dat het raadsbesluit maar ontbonden moest worden, orpdat he.t terrein al meer dan een jaar aan de bestemming van parkeergelegenheid is ont trokken. Van Rooyen (D'66) herinnerde er aan, dat er des tijds geen geld zou zijn geweest om het terrein als parkeergele genheid in te richten, „de buurt wacht nu met smart op een re sultaat". Het raadsbesluit was vorig jaar tot stand gekomen onder vrij zware druk van d« buurtbewoners. Elzenga (WD): „We zitten nu met de brokken die we zelf heb ben veroorzaakt." Van Aken: „Laten we hopen dat er nu spoedig iets met het Boerhaave- kwartier gaat gebeuren. Het ging om een tijdelijke voorzie ning in afwachting van een be stemming als parkeerruimte." Van Rooyen wilde nog laten on derzoeken of het kort parkeren in de binnenstad slechts kan worden toegestaan, waarbij de langparkeerders mo**en worden verwezen naar de rand van de city. KVP-er Cornelissens zei. dat er een planning was ge maakt die nu niet zig-zag moest worden doorkruist als reactie na zo'n lange tijd. Ook Van Baaren (PvdA) vond, dat het 'raadsbesluit gehandhaafd moest blijven, „maar we zullen tegen over die groep wel met een mo tivering moeten komen." Wet houder Kret had in juli '73 be loofd. de kwestie te zullen be spreken met de wethouder van Economische Zaken. Gister avond zei zijn collega Lijten. de De commissie was het er in grote trekken over eens, dat de ge meente meer zal moeten bijdra gen aan de VVV. Deze subsidie zal 25.000 gulden méér gaan vergen, omdat er 30 procent bij drage aan de salarissen v?- de informatrices in zit. Dit bedrag zit al in de begroting voor 1974. Het VV-bestuur wil de mogelijk heden bezien om de eigen in- komsten te kunnen vergroten. 9*-ioon-z*t We kunnen ons de gezon de ijsdagen niet meer heugen, dat wij de soms wat botte ijzers onderbon den. tegen de straffe wind in een 50-wakkentocht on dernamen en de koek- en-zoopies frequenteer den. Waar zijn het heerlijk ge voel in onze schoenen ge bleven, de felle witte pijn in onze voetenstompjes, de streken in onze ver kleumde honden, de ruwe lippen, de paarse, bijkans afgevroren oren? We te ren voort op onze herin nering, maar deze wordt allengs zwakker. De va derlandse flora is peper duur en moedertje natuur is bijzonder karig met haar kristallen boeketten op onze ruiten. Onze winters zijn surrogaat geworden, het aroma is er van af. En met heim wee handhaven we onze ijsclubs. We klampen ons er stevig aan vast. Een groot, vreugdevol bezit, maar ook evenzovele toonbeelden van schrij nend leed: onzekere voor zitters, nerveuze penning meesters, gespekte kas sen en jassende - jawel, daar heb je het jassen weer - leden. IJsminnend Nederland sjoelt en jast om de bekende fraaie prijzen en het stuurt zelfs zijn prominente rijders niet meer naar Scandina vië, omdat dit niet de moeite loont sinds de schaatssport wordt be taald. Treurig is het, beste lezers, en we gaan al weer zo hard op de zomer aan. We moeten er niet aan denken. Misschien zijn er onder u nog enkelen die een eksteroog kunnen raadplegen. Laat u mij dan even weten, of tye nog iets kouds te ver wachten hebben? De Bilt heeft bij mij afgedaan. Als ze zich daar geen raad meer weten, gaan ze het gecompliceerd ma ken: een ingewikkelde storing heet het dan. LEIDEN Wat, behalve de vele prolongaties, deze week op valt is. dat de bijzonder goede rock-opera Jesus Christ Super star nu reeds verhuisd is van Lido naar de aanmerkelijk klei nere STUDIO. Dat deze film niet beter aanslaat bij de bevol king van Leiden en omstreken, kan zonder meer jammer ge noemd worden. Hieruit volgt echter, dat James Bond (Roger Moore) eindelijk de kuiten genomen heeft na een verblijf van zo'n 10 weken. LIDO gaat vanaf deze week proberen met „Help, de dokter verzuipt" hoge ogen te gooien. Hetgeen wel lukken zal, als men bekijkt welke namen er in deze nieuwste Nederlandse creatie van Nikolai van der Heyde voorkomen. Piet Bambergen, Jules Croiset, Willeke van Ammelrooy, Mar* tine Bijl en Leen Jongewaard, zij zijn allen goed voor een aangenaam anderhalf uurtje bioscoopgenot. Het hele geval speelt zich af in Brabant en is een verfilming van Toon Kor- looms gelijknamige boek. In CAMERA deze week wederom „Schreeuw zonder antwoord" van Ingmar Bergman. In deze bijzonder menselijke en aangrijpende film worden de gevoe lens van drie zusters op voortreffelijke wijze weergegeven. A la Bergman dus. „Dik Trom" doet het 's middags aanmerke lijk minder serieus. Nachtbrakers kunnen 's nachts in Came ra terecht voor „ff". Een keertje laat naar bed is deze film wel waard. REX gaat deze week op de „huisdierentoer" met de film „Poesjes in een mannenhuis". Het zijn me dan ook poesjes... De nacht voorstelling heeft deze keer „De laatste uitweg". Charles Bronson, de keiharde New Yorkse politie man, geeft 'm ook deze week weer van katoen in LUXOR. Geheel tot ongenoegen van zijn chefs natuurlijk, da's logisch. Tot zijn nek verwikkeld in ruzies met peetvaders en scherp schutters weet Bronson voor veel spanning te zorgen. En voor lijken. Dit alles in „De stone killer". In TRIANON doet Rabbi Jakob het veel minder bloederig. Louis de Funès is daar immers de man niet naar. Die laat de mensen liever la chen. En dat gebeurt ook deze derde week. dood vervelende, walgelijke REX „Poesjes in een Man nenhuis" is de verzachtende vertaling van de Duitse film „Das Bullenkloster" (het stierenklooster). De eigenlij ke titel is echter veel passen der voor dit miserabele werkstuk, dat volgens de aankondiging „gepeperde c-*w sex" moet brengen. De bena- ming zouteloos is echter meer van toepassing. Het klooster van de titel staat voor een kolenmijn en de nabij gelegen barakken, waar vrijgezelle mijnwerkers inderdaad als stieren huishouden. De een is een zuiplap, de ander heeft fascistische neigingen, de derde heeft het „principe", dat een echtgenote niet vreemd mag gaan, terwijl hij zelf met iedere vrouw die maar wil tussen de lakens kruipt. Tussen deze kompels zijn er dan ook nog de buitenlandse arbeiders, die op discriminerende wijze naa^ voren worden gehaald. De poe zen. dat zijn de werksters en andere vrouwen, die in het klooster rondlopen. Dat zijn „toevallig" dames die wel eens wat willen. Logische gevolg: deze twee groepen wisselen aan de lopende band stuivertje. Rond dit, meestal op een doodver velende en soms walgelijke manier gebrachte thema worden allerlei niets aan de inhoud bijdragende scènes toegevoegd. Maar dat er geen verhaal aan te pas hoeft te komen, dat wis ten we al van voorgaande sexfilms van dit lage gehalte. doodgewone schater- film LIDO Tegelijk met 23 ande re Nederlandse theaters, heeft Lido de première van de nieuwe Nederlandse speelfilm „Help, de dokter verzuipt". De film is geba seerd op de bestseller van streekromanschrijver Toon Kortooms. Het boek van deze schrijver van het Bra bantse land is echter geens zins letterlijk uitgebeeld. In tegendeel, Je zou bijna kun nen zeggen dat alleen het de cor en de sfeer uit het boek zijn overgenomen. In het nieuwe werkstuk van Nicolal van der Heyde spelen veel grote namen uit de Nederlandse televisie- en showwereld mee: Jules Croiset als de plattelandsdokter uit de 20-er jaren Martine Bijl. de feeërieke onderwijzeres op wie de dokter verliefd is, Piet Bambergen, die zijn filmdebuut maakt, als joviale aannemer, die achter de zigeunerrokken van Willeke van Ammerooy aan zit. Leen Jongewaard, die als veldwach ter alleen maar hoeft te fietsen en geen woord hoeft uit te spreken (hij schijnt echter met elke rol in een film tevreden te zijn) en Ward de Ravet als dorpspastoor. Zij spelen met zijn allen een film bij elkaar, die kinderlijk eenvoudig is en geen opzienbarend hoogtepunt in de Nederlandse filmgeschie denis vormt. Het is opmerkelijk daarnaast een film zon der sex. Alle reden dus om met het hele gezin weer eens maar een doodgewone schaterfilm te gaan. UW MENING 'i> Roest en rust OpHonderdag 14 februari j.t. is er door het buurtschap Staalwijk een openbare vergadering ge- houden. Vele bewoners uit deze wijk kwamen bijeen en spraken hun verontwaardiging uit over hét' toenemende lawaai van de RMM, HCW en NEM fabrieken. Bovendien maakt met name de RMM zich schuldig aan een on aanvaardbare milieuverpesting döèr het uitstoten van fijne roöstdeeltjes, die auto's, verf, ramen en wasgoed in ernstige mate aantasten. Het verwijde- rea van deze roestaanslag op ramen en verf moet bijv. met bgljulp van zoutzuur geschieden. Het ontbreken van broodnodige ru&l en het inademen van mest stof deeltjes is niet te tolereren. Op.jde vergadering, die in samen- \yerking met de afd. Leiden van .Milieu Aktiecentrum Neder- la^i gehouden werd, is 'n motie aangenomen om een handteke- ningenaktie langs de huizen te voeren, waarbij in twee delen hé?' volgende geëist wérd. Ten ee'?ête: de direkties van RMM, HCW en NEM ontvangen een bfft*f, waarin met klëm ge- vflfegd wordt het werkeil in de avönd- en nachturen onmiddel lijk te staken en aan de milieu verontreiniging een einde te maken. ïen-slweede: veel jonge mensen voöigen zich in deze wijk door dat* er veel huizen door ouderen vorjaten worden. Voor de jonge gezinnen met kinderen is er geen mogelijkheid om hun kin deren buiten te laten spelen. Veel straten zijn levensgevaar lijk geworden door het snelver keer. Men eist een speel plaats/speelruimte of een snel- verkeer-vrije straat in deze wijk. Men wil met de gemeente op korte termijn tot zaken ko men voor de plaats en de vorm van deze speelruimte. In deze aktie door het buurtschap zijn vele honderden handteke ningen verzameld en men wil van de gemeente Leiden een spoedoplossing voor een speel- gelegenheid. Aan de direkties van RMM, HCW en NEM is een brief gestuurd met de eis: Stop de geluidhinder en stop de uit stoot van ijzerstof. Wij willen met u in overleg treden, zo niet dan nemen wij andere maatre gelen. Zo is in dit buurtschap 'n grote ak tie op touw gezet en dit zal geen rust-roest aktie worden. De maat is vol. TE VOL. Buurtschap Staalwijk Kontaktadres: W. A. Wendt Leuvenstraat 48 Rotterdamse veemarkt Er wordt tegenwoordig veel ge vraagd, verzocht en gezeurd. Er wordt zelfs geëist en gedreigd maar er wordt zelden bedankt. Ik zou daarom namens alle agrariërs, zowel veehouders als akkerbouwers en ook namens de veehandel en de zakenmen sen de gemeente Leiden willen bedanken voor het besluit de Rotterdamse veemarkt over te nemen en deze op maandag en dinsdag in de Groenoordhal te houden. Ik geloof, dat de verze kering van de Bond van Veehan- gedachte dat Leiden geen spijt komen, het besluit heeft bevor derd. Het feit, dat Utrecht op dezelfde dagen veemarkt wilde gaan houden, noopte echter nog tot voorzichtigheid. Nu blijkt dat de Leidse markt een succes aan het worden is en de aan voer steeds groeit ben ik van gedachte dat Leiden geenspijt zal krijgen en alles zal doen om de veemarkt te houden. Het is een machtig gezicht de hele hal met vee gevuld te zien. Ook de parkeergelegenheid is formida bel. Ik spreek daarom de wens uit, dat de gemeente Leiden vooral voor onze jonge veehou ders nog lang een centrale plaats en een trekpleister zal blijven, waar men zich kan oriënteren op prijs en handel. Nogmaals dank voor het goede besluit de veemarkt naar uw stad te halen. H. van der Poel Rijpwetering Commissie In het kader van de voorbereiding van de renovatie en rehabilita tie in „de Kooi" heeft de com missie sociale aspecten van de gemeente een schrijven ontvan gen. dat zij als gesprekspartner erkend is, wat betekent dat ze in de verdere ontwikkeling van dit project betrokken zal wor den. De taak van deze commissie is het meedenken en meesturen in het verder uitvoeren van de plannen: de bewoners voorlich ten over de wettelijke mogelijk heden van subsidies, bij moei lijkheden verwijzen naar die or ganen waar deze kunnen wor den opgelost. Ii^het kort: ze moet de brug zijn, welke de bewoners kunnen ge bruiken om hun moeilijkheden op te lossen. Zij zal er op moe ten toezien, dat de inspraak in de wijk goed verloopt. Er is één vraag, die nog moet worden beantwoord, dat is, of de bewo ners en de bouwverenigingen deze commissie willen erken nen? Het werk van deze com missie kan alleen maar goed worden, als de bewoners en de bouwverenigingen met hun pro blemen komen. De commissie is van mening, dat een project als dit alleen maar een succes wordt als het gedragen wordt door de bewoners. We hebben het gevoel, dat de meeste bewo ners nog niet precies in de kie ren hebben wat er nu gaat ge beuren. Eenvoudig gezegd. renovatie houdt in, dat de woningen opge knapt gaan worden en wel zo, dat ze weer 25 jaar mee kun nen; dat ze, zo mogelijk, aange past worden aan de eisen van nu. Rehabilitatie houdt if), dat de buurt in zijn totaliteit verbeterd wordt wat kan betekenen: een ander verloop van het verkeer, het op een andere wijze par keervoorzieningen treffen, het maken van speelstraten enz.; voor al deze dingen hebben we de bewoners nodig en moeten zij mee helpen denken om tot een goed resultaat te komen. De enquêtering is begonnen, dus vroeg of laat komen ze ook bij u. Denk er eens over na wat u wilt, praat er eens over met de buren, informeer eens bij de be geleidingscommissie, blijf de ontwikkeling volgen. A Verboom, Javastraat 34. LEIDEN De leden van Woning- bouwverenigii^g Ons Belang die een voor-oorlogse woning heb ben, gaan na 1 april aanstaande naar eigen keuze al dan niet door met het niet betalen van de huurverhoging. Het bestuur van de vereniging zal op „be vel" van Marcel van Dam van af die datum nieuwe huurkaar- ten rondsturen, waarop de huur verhoging wél staat aangege ven. Dit werd gisteravond door Ons Belang besloten op de jaar vergadering in het Anthonius- clubhuis- De ledenvergadering kwam tot deze uitspraak, omdat het be stuur door staatssecretaris Mar cel van Dam (Volkshuisvesting) voor het blok is gezet. De be- wondsman blijft bij zijn me ning, dat de huurverhoging per 1 april '72 en '73 betaald moet worden op grond van artikel 58a van de woningwet. De bewoner* van een aantal vijken in Leiden weigeren nu al twee jaar om die verhoging te betalen, omdat men van mening is dat er eerst gerenoveerd moet worden. Tot nu toe gebeurde dat met „open lijke" medewerking van de be sturen van de woningbouwver enigingen. Die ruggesteun moet nu opgegeven worden. Wanneer de besturen van de wo ningbouwverenigingen zich nog langer blijven verzetten tegen de wil van Marcel van Dam, dan lopen zij het gevaar zonder meer opgeheven te worden. De woningen zullen dan bij de ge meentelijke woningstichting worden opgedeeld. Voorzitter Seisveld van Ons Belang: „Wij als bestuur worden nu buiten spel gezet. Binnenkort worden intermeubel we verplicht om de nieuwa huurkaarten in de bus te stop pen. Als de leden zeggen' „Hou je been stijf", dan doen we dat. maar dat betekent dat de ver eniging wordt opgeheven. We zitten daarom als bestuur ln een impasse. Voor de bewoners ligt er nu maar één taak: de aktie zelf voort te zetten". De ledenvergadering wilde niet, dat het bestuur de gehele ver eniging op het spel zet door te blijven weigeren de hogere hu ren te innen. Mevrouw v.d- Blom. tevens raadslid voor d« CPN in de gemeenteraad: „Moeten we de vereniging op deze manier opheffen? Laten we zorgen dat het bestuur blijft. Als we vanaf nu blijven weige ren, dan nemen we de konse kwenties op onze eigen schou ders". Mevrouw v.d. Blom stelde verder nog voor om met acties voort te gaan: „We moeten gezamenlijk een protestbrief opstellen, waar in we stellen, dat het onredelijk is dat deze oude woningen waarin wij wonen opgetrokken worden tot het peil vbi. de wo ningen in de Merenwijk".

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3