A. Mansveld vrijwel zeker in selectie wk Titelkansen Vultink na twee nederlagen vrijwel verkeken BS LEIDEN ZONDER AMERIKANEN GEEN BEDREIGING PUNCH Terugkeer van laatste man geeft FC Den Haag weer zekerheid Plannen voor maatregelen tegen Vissers BELEIDSNOTA VAN DAMBOND VRIJDAG 1 MAART 1974 LEIDSE COURANT UTRECHT De kans dat Hans Vultink dit seizoen na het beha len van de kampioenschappen in het 47/2 en het 47/1 de fel be geerde kadertrilogie zou kunnen voltooien, was al na de eerste dag van de titelstrijd in het 71/2 in het „Marcus-Centrum" in Utrecht vrijwel verkeken. Want door nederlagen tegen Piet Dek ker en Bert van Nijnatten raak te Vultink gisteren eigenlijk al te ver achter op Jean Bessems. Van Nijnatten en Dekker die elk tweemaal de volle winst scoorden. Vorig jaar nog werd Vultink in 1 Hoensbroek ongeslagen kam pioen in dit „koningsspel" met j een algemeen gemiddelde van 36.20. Gezien ook zijn successen- reeks in dit seizoen, waarin hij ook al kampioen in het bartdsto- ten, en Europees kampioen in het 47/1 werd, leek het erop dat Vultink die trilogie binnn zijn bereik had. Het 71/2 echter be hoort niet tot zijn favoriete spel- soorten en toen het gistermid- i dag tegen Dekker niet wilde vlotten en Vultink ruim verloor (300-262 in 18 beurten) was hij zijn zelfvertrouwen kwijt. -v.Dat merkte de lange Bart van Nijnatten 's avonds al gauw en hij speelde Vultink naar een Velthuis had afgeteld en zijn fout niet wilde herstellen on danks het feit dat Bessems het protest van Velthuis ondersteun de. Toen namelijk maakte Bes sems een serie van 42. Voldoen de om Velthuis definitief achter zich te laten. De uitslagen zijn: Eerste ronde: 300 14 63 21.42 153 14 78 10.S5 Piet Vet staat na de eerste dag op nieuwe kansloze nederlaag: 300-240 in 15 beurten. Vultink, gestart als favoriet, was prak; tisch gesproken al uitgescha keld. Het leek voor hem al moeilijk te worden de tweede plaats te bereiken, die medio april eveneens toegang zal ge ven tot de Europese titelstrijd in Heeswijk-Dinther. Nieuwe ge gadigden dienden zich daarvoor aan. In de eerste plaats de vo rig jaar in de finale verslagen Limburger Jean Bessems, die H. Vultink (Groenlo) de vierde plaats in het klassement Tweede ronde: Van Nijnatten Vultink een slecht jaar achter de rug heeft en nu in het 71/2 kan la- ^an Leur ten zien dat hij nog altijd tot de nationale en Europese top be- Velthuis hoort. Bessems won in 14 beur- essems ten van de jonge Haagse debu- Van Deventer tant Wim van Deventer (300- Dekker 152) en versloeg ook Ben Velt- De stand: huis (206-300) in 19 beurten. 1 Dekker 4 Met Velthuis had hij aanmerkelijk 2. Bessems 4 meer moeite. Wellicht zou de 3 Van Nijnatten 4 Limburger niet tot winst zijn 64, y** Leur 3 gekomen als dè arbiter niet een 6. Vultink 0 volkomen gave carambole van veithulsVenter 0 240 15 63 16.00 128 10 43 12.80 300 10 71 30.00 206 19 79 10.84 3» 19 72 15.78 Hans Vultink beleefde een trieste dag. Hij leed twee achtereenvolgen- 10.00 de nederlagen. DEN HAAG Aad Mans- veld, de laatste man van FC Den Haag, is vrijwel ezeker van een plaats in de selectievan Michels voor het toernooi om het wereld- kampnioenschap. Vanuit Barcelona is deze medede ling in Den Haag ontvan gen. In het afgelopen weekeinde heeft Michels vele spelers hij be zocht FC TwenteAjax en FC Amsterdam—Feyenoord kun nen observeren. Voorlopig heeft hij Epi Drost (FC Twente) niet waardig gekeurd voor een plaats in zijn groep. Michels achtte de Twentenaar, gezien zijn optreden tegen Ajax, geen vaste keus. Hij liet echter wel gevallig het oog rusten op Cees van Ierssel voor zowel de laat ste linie als het middenveld. Het aantal capabele Ausputzers Is gering. Vandaar dat Michels met de gedachte speelt Ruud Krol ook voor die plaats be schikbaar te houden. De keus in linkerverdedigers acht hij blijk baar groter. Wereldtitel voor Shibata ■„TOKIO De Japanner Kuniaki Shibata heeft donderdag in To- kio door een puntenoverwinning op de Mexicaan Ricardo Arre- dondo de wereldtitel boksen in het juniorlichtgewicht (volgens de versie van de world boxing councel) veroverd. Er waren 14.000 toeschouwers. Shibata beheerste het gevecht volledig. De 26-jarige Japanner is eerder wereldkampioen ve dergewicht (WBC-versie) en we reldkampioen juniorlichtgewicht (volgens de versie van de World Boxing Association) geweest. Peter Ressel kreeg boeking ZEIST De tuchtcommissle van de KNVB heeft deze week de volgende straffen aan spelers in het betaalde voetbal opgelegd: G. Muhren (Ajax): één bindende wedstrijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar en een boete van 250 gulden. F. Meerhof (SVV): één wedstrijd onvoorwaardelijk en een boete van 75 gulden alsmede verweer tegen de omzetting van een lo pende voorwaardelijke straf. A. Brouwer, (Veendam): één wed strijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar en een botee vna 50 gulden. B. Nordqvist (PSV): één wedstrijd voorwaardlijk met een proeftijd vn een jaar en een boete van 250 gulden. BS Leiden in de aanval, tevergeefs want uiteindelijk zouden zij de strijd verliezen Basketbalshow in Rotterdam SMSTERDAM Aan het einde van het basketbalseizoen zal het Nederlandse herenteam een wedstrijd spelen tegen een se lectie van de in de Nederlandse competitie uitkomende buiten landers. Dat duel is op zaterdag 11 mei het hoofdbestanddeel van een basketbalshow in het sport paleis Ahoy' te Rotterdam. Op die avond, georganiseerd door de Nederlandse Basketbalbond met medewerking van een aan tal sponsors van clubs uit de eredivisie, zullen tevens de di verse seizoenprijzen worden uit gereikt en er zal aandacht wor den besteed aan mini-basketbal. VOORBURG BS Leiden heeft gisteravond ervaren wat het be tekent zonder Amerikanen te moeten spelen.. De ploeg van coach Rob de Wit miste Reggie Royals en Butch Webster en dat heeft niet nagelaten zijn stem pel te drukken op de inhoud van het team. Van de cupfighter, die eerder Transcl In het beker- toernooit verraste, was zodoen de weinig meer over. Slechts Bob Heuts stak met kop en schouders boven zijn ploeggeno ten uit. Dankzij zijn score van vijfentwintig punten konden de Leidenaars bij het slot van het teleurstellende duel nog wijzen op een draaglijke score: 104—90. Het ongeïnspireerde Raak Punch, dot in de eerste periode na een korte versnelling een kleine twintig punten wegliep, liet de kans op een monsterscore lig gen door in de laatste vijf minu ten slordig te werk te gaan. Doordat er in die periode slehts tien punten werden ge scoord, kon het tot het einde agressief acterende BS Leiden nog behoorlijk inlopen en zelfs nog in de buurt komen. Coach Bill Sheridan van Raak Punch wenste geen enkel risico te nemen en bracht bij het be gin zijn sterkste vijftal onmid dellijk in het veld. Strong, Ro gers, Van Woerkom, Van Tuyll en Sikking overtroefden meteen de geha,vende basis van De Wit, die zich in de beginfase niet kon ontworstelen aan de press van de Delftenaars. Na een romme lige start, waarin erg veel bal verlies en dribbelfouten voor kwamen bleek dat „het Leidse schot" bij de ontsteltenis van Webster en Royals zuiverheid ontbeerde. Alleen Peter de Jong schoot van afstand nog wel eens raak. maar voor het overige was het met de precisie droevig gesteld. Daardoor was het voor Raak Punch niet moeilijk om een gat te slaan. Rob de Wit wisselde weliswaar veervuldig, maar zoden aan de dijk zette dit niet. De voorsprong van Raak Punch was zo gerieflijk dat Sheridan het zich kon per mitteren zijn „tweede keus" binnen de lijnen te brengen. Zelfs daarvan kon BS Leiden r.iet profiteren ondanks verwoe de pogingen ,van de jongere spe lers. Het gevolg was wel dat de hele Leidse basis bij de rust DEN HAAG Van hoe grote invloed de terugkeer van een speler kan zijn, was te merken op de training van FC Den Haag. Aad Mans veld was na twee maanden weer genezen. Er is niet hem tevens een brok zeker heid weergekeerd. Een logische ontwikkeling want al die rijd>, waarin Mansveld ab sent was, werden mindere resul taten behaald o.m., terecht ge weten aan het ontbreken van de „leidinggevende Ausputzer". Te gen FC Amsterdam is Mansveld er zondag weer bij. Trainer Teunissen kon dan ook verheugd opmerken: „Er is op de training een soort werkwoe de ontstaan. De geest is uitste kend" Dat zai nodig zijn tegen de Amsterdammers, die afgelo pen zondag in feite geen voet aan de grond kregen tegen Feyenoord en op de eerste plaats revanche op zichzelf zul len willen nemen. Met Mansveld beschikt FC Den Haag echter wederom over driekwart van de as, die de ruggegraat van de ploeg is: Thie, Mansveld, de Zoete. Daaraan ontbreekt d« spitsspeler. - Twee weken geleden is met de spelers de overeenkomst ge maakt dat de groep enige tijd niet zou worden gewijzigd. Uit de volgende spelers zal bet elf- tad worden samengesteld: Breg- man, Bres, Dusbaba, Kila, Mansveld. Korevaar, Lochten- bergh, De Graaf, Louwerens, zondag weer fit zijn. Feyenoord kunnen goed zijn Ouwehand, Storm, Swanenburg, Voor de eredivisie staan aanstaan- voor onverwachte resultaten. Wijngaade, Thie, De Zoete en de zondag geen uitgesproken Het C-elftal van FC Den Haag in Van Vliet. Korevaar ontbrak toppers op het programma vrij i.v.m. de grote voorsprong gisteren wegens een lichte angi- maar duels als Sparta—FC in wedstrijden die de ploeg na. Hij zal zeer waarschijnlijk Twente, Ajax—AZ'67, MVV— heeft. Joop Korevaar is door een lichte angina niet van de partij Overwinning Dolle Dries HEERENVEEN De achtste su- perlange afstandwedstrijd voor de Heineken-trofee 's gisteren in Heerenveen gewonnen door Dries van Wijhe. In de slotfase van de race over één uut deden zich verscheidene demarrages voor maar niemand slaagde erin zich voorgoed los te maken uit het peloton. Totdat zeven ronden voor het einde „dolle Dries" in de van hem inmiddels bekende stijl een niet meer te overbruggen gat sloeg. Martin Hoekstra werd tweede en Henk Portengen, die leidt in het alge meen klassement, derde. Bij de dames ging de overwinning na 25 ronden naar Atje Keulen die voor het eerst aan een der gelijk schaatsevenement deel nam. Sophie Westenbroek die vierde werd, bleef leidster in het algemeen klassement. DEN HAAG Het bestuur van de „Vereniging van Beroepswielren ners" heeft, naar aanleiding van de manipulaties van de heer Ton Vissers mei de beroepswielrcnners Ben Janbroers, Klaas Balk, Al- bert van Midden en Kees Zoontjes op korte termijn bij de KNWU (Koninklijke Nederlandse Wielren Unie) een gesprek aange vraagd. De vereniging wil drie dingen: maatregelen tegen de heer Vissers, schadeloosstelling van de betrokken renners en maatrege len om in de toekomst dergelijke wantoestanden te voorkomen. Tips koersen Hilversum (Van onze paardesportmedewer- ker) HILVERSUM Tips voor de ne gen draverijen zondagmiddag op de Hilversumse drafpistc. De eerste start is om half twee. Matinprijs: Mission, Mama Mia en Loke Buitenzorg. Mopshondprijs: Michel Nimble, Monty Buitenzorg La Bamba. Duitse Herderprijs (eerste afde ling): Kasimlr, Hans Hollandia en Ivan van Barke. Amatricewinterkampioenschap VI: Jose Hollandia, Kythera J en Lucky H. Sheltieprijs: Jorno Beroona, Lady en Henri van Wendy. Collieprijs: Uriosis P, Treize F en Ido Hanover. Duitse Herderprijs II: Lelie Bloemliust, Judy en Jello van der Lente. Rolhockey- toernooi (Van onze sportredactie) DEN HAAG In de Sporthal De Houtzagerij in Den Haag is za terdagavond een internationaal driehoeks rolhookey-tournooi. Uit Duitsland komt Mönchen- gladbach, uit Nederland organi sator Residentie en de Neder iandse bondsploeg. De eerste wedstrijd begint om 19,00 uur. Sportwereld GAGLARI De Italiaanse wiel renner Giancarlo Polidori heeft donderdag op Sardinië de weg wedstrijd Sassari-Gaglari ge wennen. Hij won de sprint van een kopgroep van vijf renners die 47 seconden voorsprong had op het peloton. KARACHI India is van plan het toernooi om de wereldbeker hockey in 1975 te laten verspe len in Madras en niet In Bom bay zoals oorspronkelijk de be doeling wat. CHICAGO Betty Stöve heeft zich gisteren geplaatst yoor de kwartfinales damesenkelspel van een internationaal tennis toernooi in Chicago, slimscir- cuit. De Rotterdamse won met 6-3 6-4 van de Amerikaanse Tory Fretz. DEVENTER Johan Wardenier bij de heren en Sippie Tigche- laar bij de dames zijn gisteren op de kunstijsbaan van Deven ter Overijssels kampioen hard rijden op de schaats geworden. Ed Strong scoort weer twee punten voor Raak/Punch. De verdediger van BS Leiden kan slechts toekijken. met uitzondering van Harrie Stol al drie persoonlijke fou ten had opgelopen. De ruststand was 57—36. Na de hervatting startte Sheridan opnieuw met zijn sterkste op- stelling-en de resultaten waren merkbaar. Raak Punch liep uit naar 77—51, 82—57 en 90-63. De inspiratie was weg en ont spannen leefden de Delftenaars zich uit in speelse aanvalspatro- nen, die echter de produktie stagneerden. BS Leiden kon daardoor de schande van een nederlaag met zo'n dertig pun ten verschil ontlopen. Vooral dankzij een in de tweede helft veel scorende Bob Heuts (ne gentien punten). Door dit resul taat js het nu zeker dat Raak Punch via de eerste plaats in de bekerpoule in de halve finale Gerard de Lange ontmoet. Pas daarna zullen de Delftenaars weer tot het uiterste moeten gaan: tegen Levi's of Transol. FRANK WERKMAN (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het bestuur van de Koninklij ke Nederlandse Dam Bond heeft gisteren met enig ceremonieel de beleldsnota'74 aan het ministerie van CRM en aan de Neder landse Sport Federatie aangeboden. Tijdens een bijeenkomst gistermiddag, die moeilijk de aar^ekondigde naam persconfe rentie ken verdienen, daar het meer leek op een rondvraag tijdens een algemene leden vergadering, werd gepoogd iets dieper op do zaak in te gaan. Gepoogd, want „door vertragingen bij de post" kregen de aanwezigen pas bij binnen komst de nota te zien, waardoor er voor een gedegen bestudering van de plannen van do dambond voor dit jaar geen gelegenheid Na een verhandeling over opbouw, organisa tie en werkwijze van de KNDB worden pun ten als financien, wedstrijden, kadervorming, cummunicatie, publiciteit en propaganda aan gesneden. Speciale aandacht wordt gevraagd voor de hoofstukken dammen onder jeugd, recrealiedammen, voor welke taik onlangs in het hoofdbestuur een coördintor werd aan gesteld, en training. In dit laatste verband werd gewezen op het aanstellen van Ton SiJ- brands, Harm Wicrsma en Jan de Ruiter als bonds trainers. Indien de financiële middelen daarvoor toereikend zijn wil men ook over gaan tot het vaststellen van vergoedingen voor het spelen van toernooien, matches eo kampioenschappen. Een ander puntje waar nog even de aandacht op werd gevestigd is het feit, dat de snelgroeiende dambond vol gend jaar het 10.000ste lid hoopt in te schrij-

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13