5T 1 5 OUD EN JONG AMUSEERD ZICH KOSTELIJK MET 'PIETJE PRIK' Gevangenisstraf voor motorsporters' Weinig belang stelling voor 1 ardieu Wat u moet weten p Agenda raad Leiderdorp LEIDERDORP De raad van de gemeente Leiderdorp komt vanavond om 8.00 uur m bijeen in het gemeentehuis. Op de agenda staat o.a.: voor stel inzake het in bruikleen aanvaarden van een perceel grond nabij het Patrimo niumpark ten behoeve van jj de exploitatie van een speel terrein. Voorstel tot beschik baarstelling van subsidies voor herstel van stormscha de aan de panden Achthove- nerweg 11 en 54. Voorstel in zake verhuur van volkstui nen aan de Mauritssingel. Voorstel inzake het toeken nen van subsidie aan de stichting kinderspeelzaal Lei derdorp over het dienstjaar 1 1971/1972, de periode augus- tus 1973 en het dienstjaar 1 1974. Voorstel inzake het treffen van voorzieningen i aan de boerderij, gelegen i Achthovenerweg 15. Voorstel i inzake het experimenteerpro- i jekt voor het openbaar ver- t voer in het Leidse Baan-ge- i bied. Voorstel tot het verle nen van steun aan een a kt ie 1 ten behoeve van een Neder- lands ziekenhuis in Vietnam. Voorstel tot verkoop van de onbewoonbaar verklaarde woning Hoofdstraat 168 aan 1 H. Kraayvanger CV te Lei derdorp alsmede een subsi- I dietoczegging aan de Leid- I sche Buitenschool. LEIDEN Met enige verbazing kan men zich afvragen waarom de voorstelling van Theater Tardieu afgelopen zaterdag in het Rijn lands Lyceum moest plaatsvinden en niet in het LAK-thealer. Het ging hier immers om een specifieke kleine-zaalproductie, d e het voor een groot deel moest hebben van de intieme sfeer en het di recte contact tussen uitvoerenden en het publiek. Bovendien hebben Rijnlands Lyceum en LAK-theater ;n de afgelopen jaren een „eigen publiek" gekregen en het gevolg hiervan was dat de zaal slechts bevolkt werd door een handjevol toeschouwers. Het was te voorspel len dat deze voorstelling op het gemiddelde Rijnlands-publiek wei nig of geen aantrekkingskracht zou uitoefenen, terwijl daarentegen het LAK-publiek slechts bij grote uitzondering ertoe komt de reis naar Oegstgeest te ondernemen. En zou Tardieu in het LAK even weinig bezoekers getrokken hebben, dan zou er toch een minder op vallend aantal lege plaatsen geweest zijn, zodat niet iemand na de pauze het publiek had hoeven vragen om terwille van de sfeer alle- j maal vooraan te komen zitten. De uit hobbyisme geboren voorstelling, die Ad Fernhout en Ellen Róhrman gaven van zes éénaktertjes van Tardieu, mag over het geheel genomen wel geslaagd worden genoemd. De zes stukjes ble ken niet alle even sterk te zijn en moesten het bovendien meer heb ben van de tekstbehandeling dan van de scènische presentatie, maar de beide uitvoerenden bleken zich hiervan volledig bewust te zijn en (geholpen door de soms zelfs uitmuntende vertaling van Ad Fernhout) bereikten zij prachtige momenten van woordmuziek. Scènisch klikte het helaas iets miaJo.-. De detailafwerking kon beter en de hele presentatie had iets si-jióigs ever zich. Dit viel des te meer op omdat de voorstelling in zijn geheel een fractie te zwaar aangezet was; een klein beetje meer Franse esprit had geen kwaad gekund. Het uitmuntende spel \j&n Ad Fernhout was voor mij een openbaring. Paul Korenhof ALPHEN Op de Steekter- weg sloeg gisteren een paard op hol. Het dier botste in zijn dolle vaart tegen een auto van een familie uit Al melo. De wagen werd zwaar beschadigd. Daarna vloog het paard tegen een gepar keerd staande auto, deze werd licht beschadigd. Het paard liep wat schrammen op. VOORSCHOTEN— De commis saris van de koningin mr. M. Vrolijk zal maandag 18 maart een bezoek brengen aan Voorschoten. Een pro gramma is nog niet vastge steld. LEiDSCHENDAM De com missie van beheer voor het sportcentrum „De Fluit" komt a.s. woensdag bijeen voor openluchtbad en vast stelling van de openings- en sluitingsdatum voor het bui tenbad. OEGSTGEEST Het schijnt dat in iedere volwassene nog steeds een kind schuilt. Of dit voor iedereen in gelijke mate opgaat is mij niet bekend, maar wel bleek gistermid dag in het Rijnlands Lyceum duidelijk dat de volwassenen zich niet minder amuseer den dan de kinderen, al zal de bron van amusement waarschijnlijk wel een andere zijn geweest. Het belangrijkste pluspunt was in ieder ge val dat de professionele kijker (en dat is een criticus uiteindelijk) zich geen moment hoefde te ergeren aan het irritante ama teurisme dat kindervoorstellingen meestal kenmerkt. De avonturen van „Pietje Prik en Papperassus" werden door de toneel groep Marmouzet volledig professioneel vóór en over het voetlicht gebracht. Geen gechmier, geen amateuristische tekstzeg gerij, maar echt en uitmuntend verzorgd (Kinder)toneel. De kinderen voelden zich er dan ook voortdurend bij betrokken, iets wat met name te danken was aan Pietje Prik zelf, die meermalen een dialoog mei de toeschouwertjes tot stand bracht. (Wal mij betreft mogen de andere spelers dit ook wat meer doen). Belangrijker dan het oordeel van volwassenen is echter de vraag wat de kinderen er zelf van vinden, vandaar hieronder de mening van één van de jeugdige toeschouwertjes: „Het gaat over Pietje Prik die spannende uvonturen beleeft met een uitvinder. Pietje Prik is op het toneel een klein dik manne tje en buurvrouw Betje een mager vrouw tje. Maar in het boek Is Pietje Prik een lang mager mannetje en buurvrouw Betje een dik vrouwtje. Een leuk verhaal waar je erg om kan lachen. Dot Pietje Prik zei bijvoorbeeld Ik ga de uitvinder met de grootste naald in zijn billen prikken. Vol gende week ga ik weer kijken. Dan is er weer een avontuur met Pietje Prik". Nieu we avonturen van Pietje Prik: 3 en 10 maart in het Rijnlands Lyceum. PAUL KORENHOP DEN HAAG Ze waren bezeten soms deelnemen daaraan, kost van de motorsport, een 29-jarige veel geld. timmerman uit Bodegraven, Dat was de aanleiding tot een diens 26-jarige collega uit Zoe- terwoude en 26-jarige elektricien uit Hoogmade. Het liep allemaal uit de hand. want het motorrij den, bezoeken van races en groot aantal diefstallen, welke het drietal pleegde in Bodegra ven, o.a. in een fabriek waar geld, in Zoeterwoude in een kantoor vakantie- en pensioenze gels en zo ging het maar door in de Rijnstreek totdat de poli tie er een eind aan wist te ma ken. geld en diverse gereedschappen De rechtbank heeft vonnis ge werden gestolen, in een ander w; -.en en beide eerste verdach- bedrijf te Bodegraven kazen en ten veroordeeld ieder 24 we ken gevangenisstraf waarvan acht weken voorwaardelijk mer aftrek van het voorarrest en de derde verdachte tot een geld boete van 250 en voorwaarde lijk een maand gevangenisstraf r. et proeftijd van 2 jaar, PAGINA 3 MAANDAG 25 FEBRUARI 1974 I 1974 LEIDEN EN REGIO Dit weekend ia de bier- en feestneuzen- pret in alle hevigheid losgebarsten. Carnavalsverenigingen met de meest vreemdsoortige namen deden alle mogelijke moeite hun hotsende aanhangers te besprenkelen met vrolijke kreten, klanken, gezangen uitroepen en dranken. In Leiden kwamen de Hutspotten in actie in het Atonius Clubhuis (zie foto's links). Dat het een zeer dolle boel geworden is. kan men in een oogopslag zien.. Ook Langeraar proefde iets van de delicatesse van de leutma kers beneden de grote rivieren. Op de foto rechts de eerste prijswinnaars van de afdeling groepen. Iets minder uitbundig, doch net zo fraai uitgedost waren de kinderen van het club huis „De Zevensprong" tijdens hun carnavalsoptocht door de Leidse straten (zie foto rechts boven). In het parochiehuis te Oegstgeest (foto links onder) barstte zon dagmiddag het kindercarnavalsfeest in alle hevigheid los. Dit maal werd het georganiseerd door de Oegstgeester Jeugd- en Jongerenorganisatie. Het aantal kinderen was beduidend gro ter dan tijdens vorige jaren; een jury koos tenslotte de mooist uitgedosten uit. Op de foto midden onder werd er geijverd voor een Prinses Carnavaltheoretisch zeer goed mogelijk. De groep kinderen die deze omwenteling in de carnavalsgeschiedenis teweeg wil den brengen maakten deel uit van een optocht in Alphen. Op de foto de groep van de Gouwehoek. Ook bij „Cees en Ineke" in Sassenheim (foto reohts onder) was het carnaval dat de klok sloeg. In de grote zaal genoten de drie R.K. Kleuterscho len van het programma Sim Sola Bim van Charlie Remark. Deze middag werd gevuld met buikspreken, goochelen, een popppentheater en een bloemenshow. Bier werd er door de kleintjes (nog) niet gedronken. Vandaar dat iedereen op zijn plaats kon blijven zitten.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3